Blog Jihlavských listů

Radek Vovsík
5- Jsem šťastným otcem třech dětí, vedu dětský domov v Jihlavě a vůbec mi není lhostejné, co se kolem nás děje. V letech 2006-2010 jsem byl náměstkem jihlavského primátora za ODS.

Větší kontrola svých zastupitelů

Radek Vovsík | Úterý, 10. 7. 2007 v 10:26

V současné době probíhá výběrové řízení na zpracovatele nových webových stránek města. Termín dokončení je poslední říjen letošního roku. Znamená to tedy, že od listopadu by měli občané mít možnost pracovat s informacemi o městě a s informacemi města v novém, kvalitnějším a přehlednějším prostředí.

Nové webové stránky města nabídnou i občanům Jihlavy možnost větší kontroly svých zastupitelů. Krom zveřejňování usnesení zastupitelstva, měly by obsahovat i výsledky hlasování k jednotlivým bodům jednání, zvukový záznam jednání a případně i videozáznam.  Každý občan se tak bude moci na vlastní oči z pohodlí domova přesvědčit, jak který zastupitel odvádí svoji práci. Každý občan pak bude mít více informací pro své rozhodování ve volbách dalších.

Radek Vovsík

7 komentářů k článku “Větší kontrola svých zastupitelů”

 1. Moik říká:

  No díval jsem se na zadání toho výběrového řízení a žádné požadavky ve smyslu zvukových záznamů nebo videozáznamů tam nebyly…že by to bylo součástí nabídky jedné firmy, která už je dnes vybraná i když vyhodnocení ještě neproběhlo??

 2. Radek Vovsík říká:

  Tento požadavek jsme dohodli s vedoucím odboru informatiky na naší včerejší schůzce. Není v podmínkách VŘ a tudíž neovlivní jeho výsledek.

 3. Moik říká:

  No každopádně je to dobrej nápad, o tom žádná.

 4. Očko říká:

  Uvítal bych spíš on-line přenos, bez cenzury.

 5. Radek Vovsík říká:

  I to je zvažovanou alternativou. Možné jsou i kombinace těchto řešení.

 6. Daňový soumar říká:

  A co to udělat jako na Praze 10 kdy se výběrových řízení zúčastňuje jeden vylosovaný občan z řad dobrovolníků. Dobrovolníkem by se mohl stát každý svéprávný bezúhonný občan města Jihlavy starší 18-ti let.

 7. Radek Vovsík říká:

  Mnou zmiňovaná záležitost se týká jednání zastupitelstva, nikoliv výběrových řízení. Ty máme ošetřeny samostatně a domnívám se, že velmi dobře. Stačí nahlédnout na webové stránky města Jihlavy. Zde zveřejňujeme všechna VŘ, jejich výsledky, i jejich následné hodnocení. Každý občan má k těmto informacím přístup. Nápad s pražským řešením je zajímavý, technicky však zřejmě velmi složitý (jak losovat?, co když to vylosovaný občan odmítne? jak zajistit mlčenlivost v průběhu VŘ?,…). V našem mechanizmu je stanoveno, že u každého VŘ musí být přítomen alespoň jeden zastupitel. Nabídky účasti v komisích zasíláme i opozičním zastupitelům.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I