Napsané na základě reportáže ČT z 1. října

Také hodlám skočit do řeky
Je zajímavé, jak málo stačí, aby se člověk dostal na obrazovku České televize. Skočit v Třebíči do řeky Jihlavy. A pak tvrdit, že mě tam někdo shodil. Jako to udělal jeden pán. Že ho tam někdo shodil, se nikdy neprokázalo. Takže do vody klidně skočit mohl. Kvůli zviditelnění. Ten člověk toho schopný je.

Také hodlám skočit do řeky Jihlavy. A pak tvrdit, že mě tam někdo srazil. Nějakého čmučka, který mě potvrdí, že o mně nějaká opilecká společnost vyprávěla, že bych měl ve vodě Jihlavy už dávno skončit, určitě seženu. Za pár piv. A pak už mně nezbývá nic jiného než do kamery veřejnoprávní televize pomluvit svoje nepřátele. Doufám, že ke mně bude Česká televize stejně vstřícná jako byla k skákajícímu muži přede mnou. A že k mým nepřátelům budou redaktoři stejně nekompromisní jako byli k vedení třebíčské radnice. Měli by být. V rámci objektivity. Pravda? Ta ať jde k šípku.

6 Responses to “Napsané na základě reportáže ČT z 1. října”

 1. David Macháček napsal:

  Vážený pane Zvěřino,
  o skákání do řeky nic nevím. Podle oficálního sdělení mluvčí Police ČR v Třebíči je napadení pana Ryneše a shození do řeky věc ověřená a nezpochybnitelná. Vy píšete, že se to nikdy neprokázalo. Podle policejního vyšetřování se tento útok jednoznačně prokázal. Věřit tomu ani tak nemusíte. Ale je poctivé, aby čtenáři kromě vašeho názoru věděli i o této informaci z oficiálních zdrojů.
  Děkuji, David Macháček

 2. péta klukanů napsal:

  noi péťa klukanů a jeho bandička je taky výkvět novinářské slušnosti- jak se říká ZLODĚJ KŘIČÍ – CHYŤTE ZLODĚJĚ:)))))) péťo péťo:)))

 3. Ivo Krčmář napsal:

  Zdravím Tě Toníku,
  a moc děkuji za trefnou glosu k této události – dosahující velikosti bezmála celosvětového škandálu. Hned jsem si připomněl zlaté dobré časy Regionu a Pulsu Třebíčska, kde jsme se smáli nad příhodami hladových a potrefených vymítačů tiskovek a okresních brífingů.
  Jelikož zmíněná památná koupel (byla-li vůbec nějaká) se již skutečně posunula do roviny legend, bájí a lidové slovesnosti, Tvůj nápad s radostným skákáním do Jihlavky coby mediální exhibice pro hledače prvotřídních senzací se mi velice líbí a tleskám mu. Pokud dovolíš, jdu do toho s Tebou! Jen tak si příští srpen skočit za „Šedým“ do řeky, třeba i za přítomnosti štábu seriozní veřejnoprávní televize, to by byla dobrá taškařice.

  Možná bych si ještě dovolil Tvoji úvahu rozvinout do podoby hromadné sportovně-recesistické akce pro široké masy Třebíčanů i přespolních na počest bájného Velkého skoku. Podobně jako různé neckiády, či běhy do vrchu, by mohl být u nás zorganizován hromadný skok do bezedných hlubin uvedené říčky. Dámy by soutěžily v tradiční disciplíně „Mokré tričko“, dorostenci coby „Po krk v bahně“ a otužilí pánové třeba skokem po hlavě v drsnější kategorii „Mokrý Rypák“. Odvážní potápěči by pak mohli pod vodou hledat ten slavný utajený podvodní kanál do Blahoslavovy ulice (pozor, hodně výkalů a krys – myšilovky s sebou!) – tedy pokud v té době už nebude třeba zamřížován. A hlavní cena pro všechny? Kromě tradiční bečky a vatry na břehu místního veletoku samozřejmě vařená prasečí hlava.

  To by pan externista Machaček teprv čučel! Ale jmenovat ho hlavním arbitrem nebo snad šéfreportérem? No nevím-nevím… Musel by to dělat zadarmo a hlavně si do té doby doplnit znalosti češtiny, protože plést si „i“ a „y“ – to by si u nás uřízl leda tak další ostudu.

  Ale teď zpět do vážnější roviny: kromě poděkování Tobě, samozřejmě i panu Klukanovi za konečně seriózní a nestranný článek.

  Z Třebíče, toho strašlivého města sovětského politbyra,
  srdečně zdraví Ivoš Krčmář

 4. David Macháček napsal:

  Dobrý den,

  v pondělí 22. října 2007 je od 18.00 hodin v třebíčském Kulturním zařízení Fórum připravena veřejná projekce originálních nesestříhaných záběrů z incidentu, kdy 20. září místostarosta Miloš Mašek napadl kameramana ČT.

  Tuto projekci připravila Česká televize proto, aby každý měl možnost sám posoudit, jak se celý incident odehrál a jak se chovali jeho účastníci na obou stranách.
  Vstup na projekci je volný.

  David Macháček
  Reportéři ČT
  Česká televize

 5. Tomáš Hochmuth napsal:

  Jen chci dodat, že po shlédnutí všech materiálů Vám pane Macháček fandím, nenechte se zníčit lidskou hloupostí a jednostranným zaměřením některých lidí. Život je boj, a i když to tak někdy nevypadá, tak pravda musí prostě vždy zvítězit…takové reportéry naše země potřebuje jako sůl…

 6. Martina Landergott napsal:

  Dobrý den,
  pan Vovsík na svém necenzurovaném diskuzním fóru neuveřejnil demokraticky můj příspěvek,proto uveřejňuji svou reakci zde.
  Věřím stále ve svobodu slova 🙂
  Paradoxem je pane Vovsík,že jako náměstek primátora neznáte zákon “o právu petičním”,dle kterého k provozování petičního stolku na veřejném místě není zábor veřejného prostranství požadován,vlastně v tomto zákoně není vůbec zmíněn.Myslím,že by v politice měli být lidé vzdělaní,znalí alespoň základů práva.Fakt,že člověk ve vaší funkci nezná tak jednoduchý zákon o dvou A4 jako je “zákon o právu petičním” je ostuda nemyslíte? Jediné,co může omluvit vaši neznalost je skutečnost,že jste studoval za minulého režimu,v tom případě by mohla pomoci rekvalifikace.
  Váš životopis je povrchní a nic neříkající,zapomněl jste zde zmínit čím jste se živil od počátku vaší pracovní kariéry,co jste studoval a jak jste se dostal k tak významné funkci jako je ředitel DD za minulého politického režimu,jak vy krásně říkáte “po uvolnění”.
  Tedy přeji vám pěkné uvolnění a těším se na odpovědi bez cenzury mého textu
  Martina Landergott

Leave a Reply