Blog Jihlavských listů

Radek Vovsík
5- Jsem šťastným otcem třech dětí, vedu dětský domov v Jihlavě a vůbec mi není lhostejné, co se kolem nás děje. V letech 2006-2010 jsem byl náměstkem jihlavského primátora za ODS.

Výběr kandidátů

Radek Vovsík | Úterý, 13. 11. 2007 v 9:30

Není pochyb, že nejsilnějšími politickými stranami i před krajskými volbami zůstávají ODS a ČSSD. Nechci se v tomto příspěvku zaměřit na rozdílnost filozofií těchto stran, na rozdílné návody řešení určitých problémů. Je logické, že obě dominantní strany vždy budou hledat slabá místa soupeře a svoji volební kampaň budou zakládat právě na nich. Zaujala mne však otázka personální, která do jisté míry vypovídá o erudovanosti členů těchto stran. ODS ve svých řadách disponuje řadou odborníků, kteří se uchází a soupeří spolu o místa v jednotlivých úrovních veřejné správy. Jiná strategie platí v ČSSD, zřejmě nedostatečně vybavená odborníky v členské základně, uvolňuje volitelná (a leckdy i leadrovská) místa odborníkům bez stranické příslušnosti. Položme si otázku – který kandidát je pro voliče transparentnější? Je jím ten, který je filozoficky jasně ukotvený a tudíž jeho základní politická orientace je čitelná? Nebo je věrohodnější člověk, který jako nestraník dnes je schopen kandidovat za stranu jednu, aby jindy kandidoval za stranu s opačným politickým programem?
Radek Vovsík

102 komentářů k článku “Výběr kandidátů”

 1. Jiří Simon říká:

  Tak že přece jen zvědavost? XXXXX děkuji Vám že jste odhadl cekem reálně – nechutné podmínky které čekají mou nemovitost, ale veřejný zájem v Jihlavě na tom bude hůř. Při Vašem vzdělání jsem předpokládal že rozumíte slovu NAPOSLED!! Email jsem nabídl proto aby jste neměl opakovaně potřebu pomstychtivě prskat a nerespektovat téma blogu.

 2. Svatopluk Beran říká:

  Na které planetě žije Petr Nečas?

  Slušné země mají zákony na ochranu whistleblowers

  Whistleblowers, státní úředníci, kteří objeví a zdokumentují ve svém úřadě korupci, mají v pokročilejších zemích ve veřejném zájmu právní ochranu. První takový zákon na ochranu whistleblowers vznikl v USA r. 1917, avšak v poslední době byla ochrana whistleblowers v USA oslabena. Podrobnosti o zákonech na ochranu whistleblowers v USA jsou ZDE ZDE

  V Británii existuje jeden z nejefektivnějších zákonů na ochranu whistleblowers na světě, je to zákon The Public Interest Disclosure Act, Zákon o zveřejňování informací ve veřejném zájmu, z r. 1998.

  V Irsku byl schválen nový zákon na ochranu whistleblowers v říjnu 2010 ZDE

  Zákony na ochranu whistleblowers posiluje i Německo ZDE

  Informace, že premiér České republiky Petr Nečas, namísto aby státní úředníky za odhalování chválil, naopak kritizuje ministra za to, že někoho tak „neloajálního“ jmenoval do úřednické funkce, je šokující.

  A co na to Radek Vovsik?

  Není pochyb, že nejsilnějšími politickými stranami i před parlamentnimi volbami zůstávají ODS a ČSSD. Nechci se v tomto příspěvku zaměřit na rozdílnost filozofií těchto stran, na rozdílné návody řešení určitých problémů. Je logické, že obě dominantní strany vždy budou hledat slabá místa soupeře a svoji volební kampaň budou zakládat právě na nich. Zaujala mne však otázka personální, která do jisté míry vypovídá o erudovanosti členů těchto stran. ODS VE SVYCH RADACH DISPONUJE RADOU OPBORNIKU, kteří se uchází a soupeří spolu o místa v jednotlivých úrovních veřejné správy. Jiná strategie platí v ČSSD, zřejmě nedostatečně vybavená odborníky v členské základně, uvolňuje volitelná (a leckdy i leadrovská) místa odborníkům bez stranické příslušnosti. Položme si otázku – který kandidát je pro voliče transparentnější? Je jím ten, který je filozoficky jasně ukotvený a tudíž jeho základní politická orientace je čitelná? Nebo je věrohodnější člověk, který jako nestraník dnes je schopen kandidovat za stranu jednu, aby jindy kandidoval za stranu s opačným politickým programem?

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I