Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Odškodnění

Petr Klukan | Úterý, 4. 12. 2007 v 15:56

Kde je hranice mezi odškodněním a kšeftem? Odškodněním za psychickou újmu, kšeftem za vidinou peněz, jak vytřískat z chyby druhého, co se dá? Čím více se přibližujeme demokratickému Západu, tím větší prostor budou dostávat právníci a soudy. Jen soud určí vinu a nevinu, řekne, kdo je vrah, zloděj a podvodník. Jen soud může určit výši peněz například za záměnu miminek v třebíčské nemocnici, nebo za záměnu nebožtíků v Jihlavě. Za předpokladu, že se obě strany sporu nedomluví. Soud bude určovat výši peněz za přehlédnutí, zapomenutí či chybu.

Za záměnu nebožtíků požaduje jedna z rodin po sedmdesáti tisících ­ dohromady 490 tisíc korun. Takové odškodnění považují za správné, aby se jejich psychická újma snížila na únosnou mez. Pokud se s pohřebkou nedohodnou, rozhodne soud. Výše žádané sumy však zavdává pochyby. Že by se pojem psychické újmy mohl stát i pěknou živností?

6 komentářů k článku “Odškodnění”

 1. Zdeněk, říká:

  Dobrý den. Za neúmyslné přehlédnutí, zapomenutí či chybu je v tomto případě odpovídající satisfakcí omluva a potrestání přímých viníků. Odškodnění by si zasloužila nebožka, která nechtěla spálit. Bohužel té je to platné stejně jako zimník. Kolotoč, který rodina roztáčí pod taktovkou vychytralého právníka zavání spíše tím kšeftem.

 2. Zdeněk Jirsa říká:

  Dobrý den, já spíš vidím kolotoč, který rozpotávají Jihlavské listy, viz blog pana šefrédaktora. Snaha zvýšit si počet čténářů a neustálé vytahování jedné kauzy. To zase zavání hyenismem, pane šéfredaktore a bezohledností k těm rodinám. Ale o čem pořád psát, že?

 3. Standa říká:

  Dobrý den pane Jirsa, hienismem zavání spíše to, že se v dnešním světě nejsou schopni osobně domluvit a vše se řeší penězma za které si udělají akorát odškodněním pěkné vánoce…….Co takhle koupit něco nebožce na hrob a omluvit se….

 4. Zdeněk Jirsa říká:

  Vy ani já si nedovedeme představit, co to pro ně bylo, tak nesuďme! Pokud ty co to zavinili dostanou jen nějakou pokutku, tak je to nedostačující, párkrát jim nedají prémie a je to vyřešený. To Vám přijde odpovídající trest? Já taky nesouhlasím s tím, jak se snaží z toho dostat co enjvíc. Měli si vzít, co jim nabídli a bylo by. Nic to nemění na tom, jak se na tom Jihlavský listy a ješte pan Vovsík medializujou a propagujou každý sebe.

 5. Moik říká:

  Pane Klukane, Zdeňku, to odškodnění je výborná věc – zajistí totiž to, že si my všichni budeme dávat velký pozor na to, aby se nestávaly tak (a i jinak 🙂 ) fatální chyby. Ostuda pomine, na průšvihy se zapomene, ale zaplatit 10 000 000 za chybu je prostě konečné a neměnné… Další vedení případně jiná firma by na 100% udělala opatření, aby se jí to nestalo – a vyděláme na tom jenom my – spotřebitelé. A ten kdo je postižený??? Přirovnal bych to k výhře ke sportce…

  A Stando: stejně toto odškodnění jako 10-ti násobek ceny pozemku, na který úředníci při stavbě fabriky zapomněli, OBČANOVI

 6. Moik říká:

  náleží! Proč proboha ne? Nevidím žádný důvod a věřte mi, že čest je u mě na prvním místě.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I