Blog Jihlavských listů

Pavel Kasnar
18- Pavel Kasnar, 41 let, absolvent střední průmyslové školy železniční, pův. povolání strojvedoucí, dnes šéf produkce hudebního klubu Edgar v Jihlavě.

Nebýt za rasistu

Pavel Kasnar | Pondělí, 17. 12. 2007 v 16:11

Napadli nás cikáni. (Pro slovobijce: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cik%C3%A1ni.) Tedy nenapadli nás, ale mě. Byl večer, čtvrtek, všední den. Vešli do klubu, bylo jich asi osm a postavili se na střed. Jednoho z nich jsem si dovolil upozornit, že tu dluží dvě stě, a už to šlo. Férovka, těch šest – osm na jednoho. Než jsem se ze mlejna dostal do pozice, ze které už šlo utéct a volat policii, uplynula asi minuta, dvě. Sice jsem se kryl a nejsem muší váha, ale hezkých pár ran na hlavu a lokty od zkušených útočníků jsem schytal. Než přijela hlídka, chodili hoši kolem dosud sedících hostů a řvali: Něco se ti nelíbí?! Co?! Viděli jste něco?! Co máš proti Romům?!, a tak…. Když vešli policisté dovnitř, zdrhali jim za zády. Zastavili je. Ale jestli prý jsem zraněn, musím k lékaři a se zprávou od něho že můžu podat trestní oznámení. Pokud jsem je viděl a poznal (jak jsem se asi tak rozhlížel, když do mě šili). A pokud ti mladí, co vyděšeně seděli, když mě parta drsňáků mlátila, to dosvědčí. Tak to zkusím. Ale moc nadějí si nedělám. Těžko mi lékař napíše otřes mozku, když mi ty dva dny mohlo být zle i z polívky. A těžko půjde proti cikánům svědčit ten, kdo má po čertech důvod se jich bát. A hlavně těžko pro soudce hledat protiváhu argumentu „mama i brácha řikáli, že sem byl dóma ne….“ Tak se necháme napadat dál. My rasisti.

310 komentářů k článku “Nebýt za rasistu”

 1. diego říká:

  zdravit neumis, drzet slovo neumis, prachy dluzis….co s tebou???
  zurnalisto )))

 2. Moik říká:

  Wikipedie není nic, čím by mohl soudný člověk podpírat svá tvrzení. Vždyť tyto definice tam píše kde kdo, lze tam napsat (skoro) cokoli… Jako pomůcka dobrý, ale použít to takhle?

 3. jirka říká:

  No tak to je klasický případ,není se čemu divit vždyt´ máme demokracii a může si každý dělat co chce,alespon´ si to dnešní mladí myslí.A pak bílý nesmí proti cikánům říct nic jinak je to rasismus.Nemám proti slušným romům co pracují a žijou spořádaný život(v Jihlavě znám konkrétně 2 rodiny)jediný špatný slovo,ale těch povalečů,fet´áků a zlodějů už je dost.Jen si vzpoměn´me na stěhování romů do Vel.Británie jak křičeli že tam neexistuje ras.diskriminace,prodali tady byty jeli tam,Britové je hnali okamžitě zpátky,ale to už cikáni něměli z prodaného bytu ani korunu,A jelikož zažádali o nové byty my jsme jim vyhověly a zadarmo jim byty dali ,jinak by to byla diskriminace že.No tak to už svědčí za vše!Proč se jich neustále bojíme a uhybáme jim vždyt´ nám tady za pár let budou vládnout.To chceme??

 4. david říká:

  Souhlas! za*raní cikáni

 5. Radek Vovsík říká:

  Velmi silně se bráním tomu, označit určitou etnickou skupinu lidí nějak pejorativně. Takové stigma se velmi těžko snímá. Naprosto se ztotožňuji s názorem, že v naší společnosti vždy bude skupina lidí, která bude neintegrovatelná a tudíž ji bude potřeba nějakým způsobem segregovat. Z vlastní zkušenosti však vím, že to budou nejen Romové, ale i Češi či příslušníci dalších národností. Pochopitelně, že každé etnikum bude procentuálně různě zastoupené v té skupině nepřizpůsobivých obyvatel. To nám však nedává právo na to, shrnout jediné etnikum do jednoho pytle. Odsuzujme a trestejme konkrétní viníky, jednotlivce – ne národnosti či etnické skupiny. To by bylo velmi laciné. Radek Vovsík

 6. "Novák" říká:

  Pane Vovsík, rád bych se s vama podelil o muj silvestrovsky zazitek, ktery semnou bohuzel prozilo jeste dalsich par desitek lidi.
  Na namesti v hospodobaru Babylon (bejvalej tuzex) probihal klasickej silvestovskej vecirek, kdy doslo k nekolika incidentum. Dovolim si rict ze to bylo vyprovokovany malou skupinou cikanu, byt se znaji jak s personalem, tak s ucastnikama vecirku. Doslo ke klasicky rvacce, kterou musela nasledne resit privolana policiie, no az tak klasicky mi to neprislo kdyz vidite, ze do prihlizejiciho davu cikan mrskne zidly a na zemi zustane lezet nactileta divka!!! No ale proste se to uklidnilo a pokracovalo se v oslave silvestra.
  To co prislo o nakou tu hodinu pozdeji, si dovolim prirovnat k pogromum vykonanych na zidech, do hospody nalitla „smetanka jihlavskych romu“ nebo take cast slavneho fotbaloveho tymu TJ ROMA ))
  a zacli byt lidi hlava nehlava, jako prvni to odnesli djs a jeji draha aparatura, pak uz jen litaly pulitry a zidle, za neustalyho vyhrozovanim zabitim, znicenim hospody atd. jesli si znova dovolime zavolat policii.
  Kdyz sem to tak sledoval, tak sem si rikal v duchu kdo je tady kurva ta mensina???
  To co sem tam zazil uz nechci nikdy zazit, protoze to bylo opravdu neprijemny, a mam to pred ocima doted!!!

  pro zpestreni cerpano z jineho serveru:

  FAKT PSYCHO: To co se na silvestra stalo nema obdoby a hodne lidi je jeste ted v soku, co jsem slysel, tak asi 10 lidi muselo bejt osetrenejch v nemocnici, ostatni to nak rozdejchali a jsou pomlaceny. Naka holka co s klukem odchazela, tak je tam rozsekali na chodbe, dalsi borec je v nemocnici a nevidi na jedno oko jak to ma natekly, hromada lidi dostala do drzky a za nic nemohli. Prevrhli stul, aparatura sla o zed k zemi. Dalsi vec je, ze policie mela hlidat a neodjizdet pryc, dobre videli jak cigani rvou, ze to tam prijdou rozbit!!! Bylo jasny, ze se vrati a bude dalsi bitka, tady doslo k pochybeni policie!!! Cigosi skurvili dobre rozjetou akci a nejvetsi ubohost je, ze dostali i holky. Takhle se tezko zaradite do normalni spolecnosti ZMRDI!!! Provokovat a mlatit lidi, to by jim slo kretenum…

  podotykam ze personalu je nadale vyhrozovano…

 7. jirka říká:

  ,,Nováku´´ neuvěřitelný,to je to o čem jsem mluvil ty něco řekneš na adresu cikána jsi rasista.Cikám tě dobije-nic neřesme stalo se.Asi tak to tady funguje.

 8. Svatopluk Beran říká:

  No vida pane Vovsík na tomhle se shodnem stoprocentně. Nemám komentář k vašemu názoru. V tomto je moje vize stejná jako vaše, snad jen těch nečeských výrazů je na tento výstižný článek hodně.

 9. Lukáš říká:

  Kdo byl na silvestra v Babylonu tak ví…k tomu není co dodat….Každej má strach je udat protože se oprávněně bojí o svůj život….I policisti kteří mají rádi svůj život se radši nevyjadřují a dělají mrtvé ryby…zde se nejednalo o hlouček pubertální romů, ale o skupinu organizovaných zabijáků, o kterých každý ví i policie, ale každý má strach….Co s tím???? Kdo to ví???

 10. jana říká:

  Nezbývá mi nic jiného než úplně souhlasit s p.“Novákem“ byla jsem tam taky a do těď nechápu, že jsme to přežili ve zdraví a nikdy nezapomenu na to jak jeden cikán stál 2m od nás a nepříčetně řval ať si ještě jednou dovolíme zavolat policajty pak vzal židli a hodil s ní po lidech, kteří seděli a nevěřícně koukali na to jejich řádění. Myslím si, že tohle nebylo žádné vyřizování účtů za předcházející rvačku, ale normální a sprosté zastrašování lidí… ať vidí kdo tu je pánem! Přeji všem, kdo musel Nový rok trávit na pohotovosti hodně zdraví a všem ostatním pevné nervy.

 11. Jiří Simon říká:

  Dobrý den všem. Já jsem něco podobného zažil před léty v Sokolově, nejsem rasista ale vidím dvě možnosti. 1) vystěhovat mimo město či dokonce mimo kraj. 2) prach obyčejně UTOPIT.

 12. Eva Tůmová říká:

  Dobrý den,poslední dobou ,když se navečer vracím z práce ,tak kolem Prioru a kašny mám pocit ,že brzy budeme menšinou v tomto městě my …Já pracuji celý život,ale nepracující se množí a stravují v restauraci Mecdonald.Pak kdo je tady prý diskriminovaný ?

 13. Svatopluk Beran říká:

  Snad by mohl pan Vovsík jako první radní, dostát svým slovům a prosadit o co nejrychlejší vyšetření a potrestání, konkrétních pachatelů tohoto incidentu, ať už byli na které koliv straně. Nebylo by dobré do budoucnosti pokud by z tohoto incidentu vzniklo v Jihlavě několik skupinek, navzájem si vyřizujících své předešlé problémy tímto způsobem a tím trpěla ať už jaká koliv komunita lidí v Jihlavě. Je potřeba hned a napoprvé vše rychle, objektivně vyšetřit a uložit tvrdé exemplární tresty.

 14. Jiří Simon říká:

  Pane Beran, tomu říkám oprávněný útok na komunálního politika tj. p.Vovsika. Ty ostatní útoky mimo Jihlavu jsou těžko pochopitelné.

 15. Tempo říká:

  Silvestr 08 Babylon.cikani prisli vymlatili odesli .z kamosem a jednou holkou sme byly do rana v nemocnici protoze bylo co osetrovat…

 16. petr říká:

  Zdravím..
  Nemám nic proti rómům,kteří se umíjou chovat,nenapadají lidi jen kvůli tomu,aby je obrali o peníze a někde za rohem se mohli sfetovat…
  To,co předvedli teďka na SILVESTRA V BABYLONU a ne jen tam tak to je uz moc!A POLICIE? Co udělala?NIC!!Mohlo by se s tím už taky neco udělat!!
  Abych si snad koupil zbraň!!A stejně bych to odnesl já ,že sem zranil róma ,ale v sebeobraně ,ale to samozřejmě nidko neuvidí..

 17. Jiří Simon říká:

  Žijeme v právním státě, byl poškozen soukromí majetek pověst firmy, její zákazníci a šok pro spoustu občanů, a co se stane, MP je zná, a to dlouhodobě. Počká se až vše padne v zapomnění !!!! Je to snad opravdu, to nejlepší řešení které se dlouhodobě praktikuje?

 18. jirka říká:

  Může mi někdo dát informaci zda na místo napadení přijeli strážníci městské či státní policie?

 19. Jiří Simon říká:

  To, jako že tam nechali stvrzenku?

 20. Radek Vovsík říká:

  Vážení – věřím, že Ti, co byli poškozeni v Babylonu jsou zcela oprávněně rozhořčeni. Nemůžou však být rozhořčeni vůči romům, ale vůči pachatelům tohoto útoku (i když to zrovna byli romové). Já jsem již několikrát byl obětí trestní činnosti – a většinou (z těch, kde se to prokázalo) to byli bílí – přesto netvrdím, že „bílí jsou hajzli“. „Hajzl“ je ten, co mne okradl. ze stejné logiky nemohu odsuzovat romy jako etnikum. Já znám řadu romů, kteří jsou velmi slušní, pracují, jsou vzdělaní a žijí naprosto normálně. Proč oni mají trpět za ostatní. Stavte se za panem Gužim – ředitelem romské sociálně právní školy – a pohovořte s ním. Má tento rom také trpět za Vaši zlobu? A to není jediný. Už Vás někdy napadla paní Líbalová, romka vedoucí kulturní soubor Děti slunce? Ublížil Vám někdy pan Vašek – romský podnikatel zaměstnávající převážně romské pracovníky na pracech pro město? Mohl bych jmenovat dál, ale bylo by to zbytečné. Každý odpovídá sám za sebe a jeho chování nemůžeme hodnotit v souvislosti s tím, zda je či není bílý.

  Volání po tom, aby komunální politik dokázal ovlivňovat policii je naprosto mimo. Naopak – kdyby tomu tak bylo, nežili bychom v demokratické zemi. Policie je naprosto nezávislá na komunálních politicích a jakýkoliv jiný stav by byl velmi špatný. Proto také nemohou radní Jihlavy zasahovat do šetření celé záležitosti. Na občanské angažovanosti je, zda jste policii celý incident nahlásili, či nikoliv. A Vy si pak musíte ohlídat, zda policie postupuje v souladu s Vaším očekáváním. Pakliže ne, i Vy máte možnosti, jak toto ovlivnit – inspekce ministerstva vnitra, kam lze dát podnět, ombudsman, …

  Radek Vovsík

 21. pavel říká:

  V JIHLAVĚ JE NEBEZPEČNĚ – Prosím Vás vždyť demokracie v tomto státě je pouze pro určité za žádného režimu nepřizpůsobivé etnikum, kteří si nechávají říkat odborně ROMOVÉ. Ostatní názvy jsou urážkou. Hodně času strávím ve světě, ale to co si v současné době dovolí toto etnikum zde v ČR ……….. , ve světě si nedovolí většinou přijít ani do centra města. Zde v ČR totiž mají velkou podporu ze všech složek státních orgánů, a tyto orgány jsou většinou placeny z našich daní, takže platíme několikrát na parazity nepřizpůsobivé, na parazity ve státních úřadech, státních službách, politiky, kteří raději nic neřeší a pokud řeší tak nikdy nevyřeší, aby nepřišli o svoje teplé křesílko. Navíc velmi často platíme za odstranění následků škod na svém majetku, které nám tito nepřizpůsobivý lidé způsobí krádeží a to kradou v době když většina z nás pracuje a vytváří národní důchod. Tomuto se v ČR říká DEMOKRACIE??????? Největší nárůst agresivity těchto parazitujících nepřizpůsobivých občanů započal vytvořením prostředí pro vznik ZASTAVÁREN a v poslední době různých HEREN za což všem politikům upřímně děkuji. A proto Vás žádám všechny Jihlavské radní, aby jste se již probrali ze svých snů ………. a vydali jste konečně omezující se vyhlášky pro tuto činnost, pravomoce k tomu máte. Možnost provozovat tuto podnikatelskou činnost podporuje pouze kriminalitu v našem městě Jihlavě. Nebo chcete, aby jsme všichni přestali pracovat a máme chodit také na patřičné úřady, dejte nám nemáme z čeho žít, nebo chcete aby mladí lidé opouštěli Jihlavu a naši zemi s tím, že je tady nebezpečno. Mezi turisty se tato informace ve světě již rozšířila a Jihlava je na „Černé listině doporučovaných měst ČR jako nebezpečná“. Tak s tím konečně začněte již něco dělat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 22. Hasaki říká:

  Myslím že cigoši jsou pro NAŠE město dost velký problém, ano zní to rasisticky ale já sám jsem byl dvakrat okraden a z toho jednou jsem mel pod krkem nůž..
  Podal jsem trestní oznámení a stejnak z toho naši (boužel) spoluobčané vybruslil bez sebemensích problémů..
  Nikoho nehažu do jednoho pytle (i když mi ještě nikdo neukázal poctivého a slušného cigána, pan Vovsík se tu ohání pár jmény ale osobne je neznám a tudíž k nich chovám neduveru)
  Nikdo koho znám nemá s naší „drahou“ menšinou valné zkušenosti, myslím si že je na čase udelat rázný krok který jim ukáže komu Jihlava patří …

 23. Regina říká:

  Dosud jsem si myslela, že je Jihlava pohodové město, ve kterém se opravdu nemusím bát.S postupem času, ale získávám dojem, že tomu tak není.Nikdy jsem nebyla skeptická v ohledu na romské spoluobčany a vím, že je přece nemůžu házet do jednoho pytle a snažila jsem se vždy najít nějakého roma, který by vedl spořádaný život a popravdě sem jich moc nenašla.Potom co se v celeku poklidném zařízení-Babylon, stalo to co se stalo, tak si myslím, že se většina lidí přesvědčila o tom, že to asi podobrém nepůjde.Do Babylonu přichází každý týden mnoho mladých lidí, keří se přicházejí bavit a myslim,že nikdo z nich není takový, aby vyvolával bitku či něco jiného.Proč tedy nevinní mladí lidé, ale i majitel klubu Edgar (Pavel Kasnar), kterého dobře znám a vážím si ho jako opravdu férového a spolehlivého člověka musí doplácet na něčí zášť, nenávist a pocit méněcennosti????
  Proč se máme bát?Proč máme neustále ustupovat?Je tohle demokracie?

 24. "Novák" říká:

  pane Vovsik, nikdo po vas nechce abyste zasahoval do vysetrovani, to si myslim ani zahajeny nebylo, mimo par lidi co to nahlasili, my se vas tady ptame co s tim jako predstavitel mesta hodlate delat celkove, me nezajimaj naky slusni romove, s tema ja problem nemam, tady se resi, skupiny individui kery se potloukaj po jihlavskym namesti a evidentne pachaj kriminalni cinnost za asistence policejnich kamer, copak ten co sedi za tou obrazovkou nevidi ze v matky bozi vecne postavaj cikani primo pod kamerou, co tam asi kluci delaj celou noc?????
  nebo ze maj z dolniho namesti v lete rivieru, ta jejich diskoteka stoprocentne prasahuje limity nocniho klidu, ale proste se nic nedeje
  a co se tyce romskyho centra ani nemluve
  vyjadreni myho znamyho mluvi za vsechno
  pred x lety jsem mel tu cest makat jako socialni pracovnik ve Vraku zejo .. rozsah v jakem jihlavska charita rozmazluje a podporuje tyhle budouci kriminalniky a nasilniky je zarazejici. At jde cela charita (obchodnici s vírou) s tema romskejma aktivitama do pr****. Jejich koncept jde proti adaptovani tech decek, jde o masivni materialni podporu, tj. dame jim co chteji a nebudou zas tejden otravovat…z nasich dani platime uzavrene romske klubovny kam aby se gadza bal prijit, skvela prace..
  Ukradnou kameru, koupi se nova, znici palku, koupi se 10 novych, ukradnou kytaru, koupi se kytara a klavesy, vodpalej aparaturu, koupi se nova, drazsi, protoze se napise nakej hezky znejici ackoliv totalne klamavej projekt a penize sup sup z okna, rychle…mas problem? zajdi na charitu a huč do nich každej den, oni vymeknou…jenom je rozmazlovat a vykazovat radoby prevenci, nesnasim tyhle instituce… pamatuju vsechny ty maly romy, ktery jsme tam meli kazdej den nalezly, ted z nich jsou corky a agresor

 25. Jiří Simon říká:

  Vážený pane náměstku, vaše odpověď, je hodně ponižující. Babylon má vstup z náměstí, a tam jsou dvě, možná čtyři kamery. Pořádají se tam převážně romské diskotéky? Trestný čin, ať od bílého, černého, modrého či fialového. To není důvod, pachatele tohoto útoku obhajovat! Dělat že je snad neznímí.

 26. host říká:

  No chtěla bych se přidat k tomu babylonu co se tam dělo tak to sem to fakt vubec nepobirala o co jim šlo a jako ze tam zmlatili aji ty holky tak to mě dostalo

 27. Lukas Vavra říká:

  Mily pane Vovsiku, je docela usmevne, jak se stale casteji opirate o tvrzeni, ze kazdy odpovida sam za sebe. Viz vas nynejsi prispevek do diskuze. Dobre tedy, mam-li to chapat tak, ze v pripade, kdy bude nejaky clovek omezen na svobode, je temer jeho pravem a vyhradou danou situaci resit po svem. Neechapejte me zle, ale z vaseho psani mi stale unika kontext na ucinnost pravnich a bezpecnostnich slozek ve meste ci kraji. Vy byste to vlastne nechal na kazdem znas, jelikoz nase ustava nam dava pravo vyskocit z okna ve tretim patre zejmena v pripade, kdy se na vas sape skupina krveziznivych agresivnich romu (bez nadsazky) a vam nezbyde nez doufat, ze dole pod okny bude cekat prave onen policista se zachytnou plachtou zaplacenou z vasich (prominte nasich) dani.

  Me jen napada takova vtipna glosa na zaver, co se tyce vami proklamovane „slusnosti jihlavskych romu“.. Mozna byste danou situaci resil mnohem durazneji v pripade, ze by se v na onom inkriminovanem miste tehdy nachazela vase dcera nebo vas syn (nevim ovsem, zda mate deti) a onu udalost by se vam snazily nejak barviteji popsat se zlomenou celisti druhy den v nemocnici.

  Ano, ja take znam slusne romy, znam romy angazujici se v ruznych socialnich sferach, ale to jsou ti, kteri maji za sebou nejake vzdelani a verte prave v jihlavskem etniku je jich drtiva mensina.
  Zbytek romskych rodicu proste diteti nepredava vzdelanostni aspirace jelikoz sami nedokazou ocenit vyznam vzdelani. Jestli stale tuto skutecnost prehlizite, tak uz si proboha sundejte ty ruzove bryle a zacnete neco delat!

 28. ríša říká:

  Pane Vovsíku, nikdy bych si nedovolil obviňovat vás z nedostatku iniciativy, touhy měnit věci k lepšímu a řešit závažné problémy občanů, ale je smutné, že člověk Vašeho postavení v této otázce nezmůže absolutně nic, jak jste právě sám řekl. Nějaký nezdvořák a buran by mohl neomaleně namítnout, že jste se z toho obratně vyvlékl, což já bych si ve vší úctě samozřejmě nikdy nedovolil. Vaše stanovisko je nádherně nezaujaté, i když další šťoural by mohl nadnést, že tu pouze přednášíte naučené fráze které nikoho neurazí, ale nic nezmění, a že Vaše teoretické teze o rasové diskriminaci jsou sice učebnicově dokonalé, ale nic platné, když na vás letí židle, a provděpodobně by to zakončil konstatováním, že každý kdo jde občas večer po ulici, ví, komu se má vyhnout. Vím to já, ví to sousedka, ví to i pan polecajt. Snad ví i to, že pokud budou tito zločinci beztrestně páchat svoji činnost, budou zaprvé čím dál drzejší, a zadruhé budou házet špínu na všechny slušné lidi z jejich etnika.
  Škoda že jste tak bezmocný. Věřím že kdybyste měl sebemenší možnost, určitě byste to vyřešil.

 29. "Novák" říká:

  ríšo mluvíš mi z duše!!! dik

 30. Radek Vovsík říká:

  Většina z Vás neustále operuje tím, že udělá-li mi něco špatného cikán (nebráním se tomuto termínu, neboť je zcela legitimní), jsou všichni cikáni špatní. Ale tak to přeci nejde!!! Vím, že oproti jiným etnickým skupinám, v romské populaci je kriminalita daleko vyšší. Pořád to však neznamená, že všechny můžeme házet do jednoho pytle. Problematiku patologických skupin obyvatelstva, etopedii, jsem studoval a v podstatě profesně jsem se jí zabýval 17 let. Věřte, že mám dostatek i praktických zkušeností. Ti z vás, kteří zde píší pouze o negativních zážitcích a bagatelizují konkrétní jména těch slušných romů, pohlížejí na celý problém hodně zúženě.
  Co je pro mne hodně alarmující je to, že na oficiálních stránkách tisku jsou převážně demonstrovány, v rámci diskuze, velmi rasistické příspěvky. Očekával bych k celé problematice stanovisko redakce. Zdraví Radek Vovsík

 31. Radek Vovsík říká:

  Aby nedošlo k mýlce – neobviňuji JL z jakéhokoliv záměru. Spíše očekávám, že na tak zásadní téma budou reagovat. Bez emocí – zcela pragmaticky.

 32. Brousilová říká:

  Jen bych chtěla podotknout, že výraz cikán – nejenže je zcela legitmní, jak pak Vovsík píše, ale řekla bych že je to ten jediný správný a že pojmenování „romové“ jim vůbec nenáleží.

 33. JaTiDamBROUSILOVA říká:

  Dostanete na prdelkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

 34. fotrák říká:

  Pane Vovsíku,
  já zase očekávám, že na tak zásadní téma (došlo k brutálnímu trestnému činu proti skupině obyvatel našeho města, pravděpodobně s rasovým podtextem) budete reagovat jako primátor Vy!

 35. "Novák" říká:

  ja proste s vama pane Vovsík nemuzu souhlasit, kdo jinej by mel apelovat na policii, aby ve meste byl poradek nez radni??? ne resit jednotlivy pripady, ale snazit se tady vytvorit takovy podminky, aby se predchazelo takovymhle problemum
  me pripada, ze si proste nechcete pripustit, ze tady nastala takova situace, kdy lidi ac by mohli podat trestni oznameni tak to tak neudelaji z jedinyho duvodu pze maji strach a to je vas problem, vy tady mate nastarost mesto, vy ste byly zvoleni proto, abysme prostrednictvim vas mohli resit nase problemy

 36. Lewron říká:

  Pane Vovsík: Začnu možná trošku netradičně. Jihlava za posledních pár let prošla velice příjemnou kulturní změnou. Z čistě rockového města a města metalu se díky Edgaru, Falešné Morálky a právě BABYLONu stalo město s velice intenzivně se rozvíjející klubovou tradicí, Jihlava byla jako jediné krajské město v republice bez klubové kultury. Možná to nevíte nebo nechcete vědět, ale klubing je v čr a v celé evropě na špici. Naše město si díky těmto klubům začalo znovu budovat i svou scénu…. konečně se sem hnali promotéři jako jsem já a učinkující jako ELECTRIO atd…zřizují se servery a na rok 2008 bylo naplánováno do jihlavy dovézt přední české DJs a stejně tak světové. Bohužel po incidentu v BABYLONu opravdu pochybuji že si někdo vezme na triko pořádání klubových akcí. Místo toho aby radnice přispívala dotacemi, tak nechá tuto kulturu vyhasnout? Postavte se za své občany, kteří si zvolili vedení města, kteří Vám dali důvěru! Nebo je necháte ležet v nemocnicích a řeknete vyřiďte si to sami?!! Právě na Vás spoléháme na naši politickou scénu! Kdo jiný by to měl vyřešit?Kdo jiný by se měl postavit za brutálně napadené občany jihlavy…. kdo jiný než politika by měla zastavit Jihlavskou mafii??Ponižování, okrádání, vyhrožování fyzickou nebo majetkovou likvidací… Mělo by proběhnout oficiální vyjádření jihlavského politického spektra v médiích! Mimo to technika kterou útočníci zničili se bohybuje v ceně desítek tisíc! Pochybuji že to někdo těm mladým klukům zaplatí… pochybuji že se někdo omluví a už vůbec nepřemýšlím nad tím jaké následky to bude mít, když nezasáhnete právě teď ! Oslavy nového roku se vždy nesly ruku v ruce s nadějí lepšího života, jestli se s tím nic neudělá pro mne to znamená úpadek lidství, politiky a kultury v Jihlavě!

 37. Jiří Simon říká:

  Souhlas ……….

 38. Jiří Simon říká:

  Ten souhlas patříl taky, pro – Novák, fotrák

 39. P_S říká:

  Cely jsem si to tady opravdu poctive procetl. V Jihlave jsem na novy rok nebyl a jsem tomu opravdu rad…Jeste jedno pouceni mi z diskuze plyne: Nesnaz se cokoliv ze svych problemu vyresit s politikem, spolehni se jen sam na sebe.

  P.S. Pan „Frazovity“ Vovsik se opravdu moc hezky cte.

 40. Jiří Simon říká:

  Před osmnácti lety to začalo tím: děti si mlátit nenecháme!! nejsme děti! – nejsme děti! – nejsme děti! ……

 41. Jiří Simon říká:

  Omlouvám se, ztratil jsem časovou orientaci.

 42. Míša říká:

  Vážený pane Vovsíku!
  Po třech letech jsem se rozhodla vrátit zpět do Jihlavy. A změna je citelná. Bohužel ne k lepšímu. Místo spousty obchodů, restaurací apod. se tu vynořily nonstop herny a kasina, kam normální slušní lidé těžko zajdou. Přesto velmi prosperují. Policistu tu potkám jedině v denní hodinu, kdy mě jde napomenout či pokutovat, když pes nemá náhubek či vodítko. Ovšem v noci na náměstí, nebo v ulicích centra nikde žádného. A to nemůžete zdůvodnit jejich nedostatkem, protože ve dne jakožto pejskař je potkávám často.
  Nikdo tady nemluví o slušných romech, ale o jihlavských občanech, které bych se styděla nazvat romy či cigány, kteří fungují právě na výše zmíněných zařízení.
  A tady si myslím, že Vy můžete jednat. Je pravda, že se v Jihlavě v noci necítím bezpečně, ale nebývalo tomu tak. Pokud si tu chcete udržet mladé lidi, kteří tu založí své rodiny, snažte se něco udělat s Vaším odmítavým postojem k problému. Nerada bych, aby se z Jihlavy stalo Ústí.

 43. Jiří Simon říká:

  Vážená Míšo, CPJ udělá z Jihlavy KRAJSKÉ město, a těch obchodů! Přesto budeme pro nadstandardní potřeby jezdit k sousedům. Já jsem se vrátil po 25 letech, a nestačím se divit!!!

 44. ríša říká:

  Můj minulý příspěvek byl lehce ironický, ale teď vážně. V žádném případě nejsem rasista a nikdy jsem neřekl, že všichni cikáni jsou špatní, a ani ostatní příspěvky mi vzlášť rasistické nepřipadají, a jestli to tak někdo myslel, nechť zvedne virtuální ruku. Jediné o co mi jde, je aby byl každý zločinec potrestán, ať je jakékoliv pleti. Na druhou stranu se nebojím říci: Byli to Cikáni. Aby mne tu někdo netahal za slova, zdůrazňuji : Ne všichni cikáni, jen prostě pachatelé byli této národnosti. To je holý fakt. Když si začnete skládat takováto fakta vedle sebe, přičtete útok v Edgaru a stovky dalších, zjistíte, že tu máme jistou část cikánských obyvatel, kteří páchají zločiny zcela ojedinělým způsobem (vymlátit hospodu je pro ně skoro zábava). A když si k tomu přidáte věci, o kterých se na veřejnosti nemluví, ale jsou všeobecně známé jak občanům tak policii, tedy že velká část z těchto agresorů jsou běžně pod vlivem pervitinu a dalších drog a že všichni včetně policie z nich mají, promiňte mi ten výraz, naděláno v kalhotech, takže si dovolují věci, jaké si dovolují, máte obrázek Jihlavy.

 45. Zdeněk Kučera říká:

  Milý Radku Vovsíku, musím souhlasit s názorem, že v Jihlavě je nebezpečno!! Již před několika lety docházelo k útokům např. v prostorách letního kina, já sám jsem byl brutálně napaden ve svém klubu „Maňana“, po útoku jsem měl zlomenou čelist a těžký otřes mozku. Vše bylo šetřeno policí, případ skončil po roce před soudem a to jsem měl ještě štěstí. Po celou dobu bylo vyhrožováno svědkům, děkuji jim, že i přesto vše se nenechali dotlačit ke změně výpovědi. A jestli si dobře vzpomínám, zfackován byl i ředitel jedné jihlavské školy. Jak je vidět, nic se za tu dobu nezměnilo. Mládež v Jihlavě je napadána nejen Romy, ale i neonacisty. Znám případy, kdy z trolejbusu vyběhlo několik nacistů a zkopalo –náctileté, dokonce vím o dívce, která takhle dopadla. Některé případy byly hlášeny české policii, výsledek – pachatel neznámý. Myslím, že městská policie by se měla více zaměřit na tuto násilnou činnost. V současné době mám pocit, že např. kamerový systém více slouží ke sledování špatného parkování. I romské elity by měly vyvinout větší úsilí v tomto směru, zatím spíše tuto agresivitu omlouvají. Bohužel s dlouhým soudním řízením a nízkým početním stavem české policie opravdu ani komunální politik nic moc neudělá, to ale neznamená, že by se s tím měl smířit. Z celé diskuse mám pocit, že nám občanům Jihlavy zbývají pouze čtyři možnosti: a) nechat se zmlátit, vyhrožovat si, věřit, že se podaří pachatele najít a odsoudit, poté se připravit na další napadání od příbuzných a přátel b) ozbrojit se, založit občanské hlídky a zkusit se aktivně bránit, pokuď samozřejmě máte věk a povahu na střelné zbraně c) odstěhovat se z Jihlavy, jestliže nejste vázán studiem či prací d) nikam nechodit a doufat, že při příjezdu do centra města, třeba na návštěvu Magistrátu, nebudu napaden já ani moje děti. Opravdu městští zastupitelé nemohou pro své občany v tomto směru nic dělat??!! Zdraví Zdeněk Kučera

 46. Jiří Simon říká:

  „Nebýt za rasistu“ pozoruji, každý kdo se zde vyjádřil Má neblahou zkušennost!

 47. jirka říká:

  S cikánama vždy byl,je a bude problém.Otázkou je,jak se bude stupn´ovat.To ale záleží na tom,jak k řešení problémů přistoupí především město a v neposlední řadě policie.

 48. z* říká:

  Pane Vovsíku, prosím Vás, nemluvme tady pouze o akci Babylon, každý, kdo si v Jihlavě vidí dále než na špičku nosu ví, že tady jde o neustále opakující se problém bandy černé mafie, která dokola napadá lidi, zcela otevřeně prodává drogy, okupuje místa v centru města, kam se pak slušní lidé bojí chodit. Nejde o žádnou etniku, jde o pořád tu samou bandu kriminálníků a násilníků, kteří v Jihlavě zcela otevřeně a úspěšně rozvíjí své působení, zcela evidentně za dohledu policie, města, bezbranných občanů. Jako činitel města, zkuste se jít někdy informačně zeptat na policii ČR, co o tom vědí. Sice je nemáte jak ovlivnit, možná Vám řeknou, že nic nemohou, ale třeba kápnete na někoho sdílného a pak se budete divit jaký mají přehled, důkladnou dokumentaci, přesné znalosti. Aby je také neměli, když se tady ta banda (nechci říkat cigánů, protože to si nezaslouží a nerad házím do jednoho pytle) černých hajzlů nemusí nikde skrývat, každé malé dítě ví, kde je každý den najít, co dělají a že je v zájmu vlastního bezpečí lépe se jim obloukem vyhnout, protože není kdo by proti nim zakročil. Myslím, že je ve Vašem zájmu, snad máte i povinnost, aby lidem bylo v Jihlavě příjemně. Zatím to sklouzává k tomu, že město si poctivě buduje nálepku lokality, kde je lepší večer zůstat doma. Ještě pár let a budete zastupovat město s pověstí podobnou Mostu a tak podobně… a to by byla velká škoda. Otevřete si prosím oči.

 49. Svatopluk Beran říká:

  Nechápu pane Vovsík jak to, že nemůžete jako první radní udělat maximum proti vzrůstající agresivitě ve městě. Přece ti co vás volili, vás nevolili jenom proto, že se postaráte o výstavbu a zeleň města, ale že též zabezpečíta občanům bezproblémové užívání těchto zařízení. Nebo radní města Jihlavy jsou skutečně jenom pro přihrávání kšeftů svým známím? Pakliže je potom nejde v klidu užívat již není váš problém, ale pouze policie? Snad si voliči zapamatují vaše chytračení.

 50. Jiří Simon říká:

  Tomu říkám profesionální přístup!! Kdepak jsou zalezlí ostatní POLITIKOVÉ??

 51. Lukáš říká:

  Pane Vovsík, respekt 🙂

 52. pavel říká:

  Pane Vovsík, nikdo tady nikoho nenapadá, ale když se určitá menšina osob není schopna přizpůsobit většině, tak je něco špatně. A Vy jako volený zástupce té části občanů z většiny, by jste měl být příkladem v jednáních o BEZPEČNOSTI V JIHLAVĚ. Tak se k tomu postavte jak máte. Dobře Vám to napsal p.Beran plně s ním souhlasím. Zatím takto vystupujete.

 53. "Novák" říká:

  pane Vovsík rad bych vam take podekoval za ucinene kroky!!

 54. "Novák" říká:

  jen pro zajimavost jedno z vyjadreni druhe strany z jednoho nejmenovanyho serveru )

  Gheto: TAKŽE DNES BUDE ASI BABYLON PRÁZNEJ,TEDA POKUD TY FRAJEŘI CO TADY MACHRUJOU ŽE VÁS BUDE 50 PŮJDOU PROTI NÁM!JESTLI VY SI CHCETE ZAKLÁDAT GANG,TAK SI OBJEDTE CELOU ČR KOKOTI A SEŽENTE SI LIDI.KDYŽ CHCETE VÁLKU,TAK VÁLKU V 8,PA BLBEČCI!

  Gheto: NAPÍŠI TO ASI TAKTO,VÍTE JAK JE JIHLAVA MALÁ A JAK SE VŠE ROZHLÁSÍ A KAŽDÝ SI K TOMU NĚCO PŘIDÁ,TAKŽE NEMŮŽETE VĚŘIT VŠEMU.JÁ VÁM JEN ŘÍKÁM,ŽE ŽÁDNÁ HOLKA NEBYLA UBLÍŽENA A ŽÁDNEJCH 10 LIDÍ NELEŽÍ V NEMOCNICI,NEBO CO TEN BLBEČEK TAM PSAL.ZA DALŠÍ TEN FRAJER CO PSAL,ŽE SCHÁNÍ 50 LIDÍ A V 8 PŘED CIGÁNSKOU,TAK SI JE SEŽEN,MY TAM NA VÁS BUDEM ČEKAT,JSEM ZVĚDAVEJ KOLIK JICH S TEBOU PŘIJDE A I KDYBY JICH S TEBOU PŘISLO 50,TAK SI UVĚDOM,ŽE CIGÁNŮ JE O 50X TISÍC VÍC TY MAGORE,TAKŽE JSEM NA TEBE ZVĚDAVEJ PŘED CIGÁNSKOU V 8,VEM SI BÍLÝ OBLEČENÍ,ABY JSME TĚ POZNALI,ALE AŽ BUDEŠ ODCHÁZET MŮŽEŠ ŘÍCT ŽE JSI HO KOUPIL JAKO ČERVENÝ FRAJERE!JO A JEN TAK MIMOCHODEM CIGÁNÍ UŽ SE DO TOHO ANI MOC NEVKLÁDÁJÍ,PROTOŽE TY KRETÉNI CO TADY HAJLUJOU DOSTANOU PO HUBĚ TAK ČI TAK,UŽ SE DO TOHO VLOŽILI I RUSÁCI.

 55. Jiří Simon říká:

  Pane Vovsík, respekt 🙂

 56. Daniel Gabriel říká:

  Dobrý den ve spolek. O incidentu v Babylonu následně v Kebabu vím a je nad slunce jasné, že naši spoluobčané – aktéři lynčování, potřebují usměrnit popřípadě vykázat do příslušných míst. Město, police ČR i městská police má exkluzivní možnost zcela exemplárně zakročit a přesvědčit jihlavskou nekonfliktní veřejnost, že se skutečně umí postarat o její bezpečnost najít viníky a potrestat. V případě, že začnou fungovat tzv. ochrany svědků a uvedené složky budou garantem jejich ochrany tak věřím, že svědci budou vypovídat. Nedivím se v tento okamžik, že mají obavy, protože jsou zastrašováni což je další paragraf na hrby viníků. Je zde, ale stále riziko, že vyřizování účtů může nastat i v případě, že skuteční viníci budou potrestáni. Musí být potrestáni ale tak, že jejich soukmenovci si nedovolí jakékoli odvetné akce. nehovořím jako rasista protože v případě jakýchkoli konfliktů podobného kalibru je nutné trestat i v případech které budou realizovat jiné elementy nejen rómové. Město má ve své pravomoci vytvořit vyhlášku řekněme na ochranu bezpečnosti veřejnosti, která bude dávat možnost provozovatelům podobných zařízení rozhodnout o tom koho do podniku pustí nebo nikoli. Zcela jednoznačně se dá prostě zakázat vstup rizikovým skupinám, které se mohou definovat. Samotný zákaz musí být ochráněn tak aby jeho porušení ( vniknutí, napadení atd. ) bylo pod paragrafem a tudíž by spadalo do trestního zákona. Tento způsob je pouze prevencí a další kroky by měla navrhnout police ČR. Nelze přeci v našich kultivovaných a demokratických podmínkách aplikovat jižanských klukůklan apod. Musí existovat nástroje jak problematické elementy dostat pod kontrolu a rozhodně se nejedná jen o hospody, kluby, herny. I náměstí je nutné uklízet. Pane Vovsíku je to ve Vašich rukách a shora uvedené příspěvky Vám zaručují podporu pokud najdete způsob řešení.

 57. Svatopluk Beran říká:

  Podle mne jestli někdo z vedení Jihlavy a policie tuší o co jde v předešlém článku, má dnes ideální možnost zakročit proti tomu co je víše navrhováno.

 58. Kučecí říká:

  Zdravim všechny je tady dost dobrejch i trochu meně přesvěčivejch článků, ale ještě nigdo nepopsal konflikt z Kebabu- já sám jsem se zůčastnil. Začalo to asi takhle; Já a tak 6 mych kamošů s kterýma sem POKLIDNE strávil Nový rok 2008 se vydalo do kebu na pivko, ale pár (tag asi12) opilím roomům se to asi nelíbilo pač se strhla během 5 minut dost hustá bitka a kámošovi docela dobře „zmalovali“ obličej a ještě ho vobrali vo peněženku a mob. tel. a to mohl bejt ještě rád. A tý tejpce co ho bránila tag se jí nebaly jednu vrazit…. ale voni se jen nervali voni i vokrádali!!! Policie přijela, ale (téměř) nic neudělala… Přijela, zkontrolovala, pokárala a nazdar…. Zase vodjela…… a to mě docela dost vadí!!!

  Ale musim přiznat Pane Vovsík- vážim si vaší poslední reaxe na věc…. RESPECT =D

 59. Kučecí říká:

  A zaroven bych chtěl podotknout, že souhlasím s dočasným návrhem DANIELA GABRIELA….

 60. "Novák" říká:

  diky, ze ses nam tady take sveril v nasi diskuzi anonymnich obeti silvestrovskeho juchani, soucitim s tebou i s tvymi prateli 🙂 piiiis

 61. Daniel Gabriel říká:

  Ano jedná se samozřejmě o dočasný návrh, který by platil po dobu než by majitel provozu uznal za vhodné zákaz považovat za zbytečný a tudíž ho zrušit.
  Jednoduše vytvořit pravidla pro indoor – hospody, kluby, herny atd a outdoor – náměstí, parky, sídliště.
  Nejsem zákonodárce ale musí existovat možnost jak předcházet podobným situacím minimálně do doby než by dorazila na místo konfliktu Policie. Nevím jak by to bylo možné, ale pro urychlení zásahu by se zřídilo telefonní číslo například 101 na které by se volalo v podobných případech jako Babylon. No a příjemce telefonátu bude vědět, že se jedná o rizikový zásah a tím pádem tam nepošle polici s lehkou výzbrojí. Nejde o to někoho zabít ale prostě na hrubý pytel hrubá záplata.

 62. Kučecí říká:

  Jedná se, ale o opravdu dočasný návrh……

 63. Daniel Gabriel říká:

  Pro Jahrida. Až to co udělala skupina cikánů bílejm udělá skupina bílých cikánům tak se o tom bavme jestli se zdvihne vlna odporu. Jenže já mám takovej zvláštní pocit že by ta druhá varianta byla horší a daleko víc rasističtější že? A co kdyby to spáchali otcové poškozených? nedivil bych se kdyby se těm tátům To by přece nebylo fašistické a pravicoví extrémisté by byli v klidu. Zatím se hovoří o té první variantě. Hovoří se o jasném napadení s rasistickým podtextem na skupinu nic netušících lidí. A to napadení má na svědomí početnější konkrétní skupina rómů. Nikdo neháže do jednoho pytle dobrý a špatný rómy. Musí se najít, vyslechnout a potrestat ta skupina která to spáchala. A samozřejmě vytvořit taková opatření která podobným věcem zabrání. Svědectví Kučecí o Kebabu je také podstatné. Jde o tu samou skupinu cikánů co řádila v Babylonu? Město ve spolupráci s policií musí dát razantně najevo že takový způsob chování umí nekompromisně postihnout.

 64. Capisto říká:

  Dobrý den, to co se momentálně odehrálo na silvetra, jen dokazuje, že s bezpečností v Jihlavě to jde z kopce. Toto gesto, bylo pouhé vyvrcholení, co se zde děje. Jestli-že, i toto „vyšumí“, můžeme zrušit městkou a statni policii v Jihlavě a na dávání botiček si můžeme najmout firmu!

 65. fotrák říká:

  Danieli Gabrieli, Tvůj názor není v rozporu s Jahridovým příspěvkem (jemuž za něj děkuji). Tedˇ nezbývá než věřit, že tyto události budou silným podnětem pro kompetentní, aby „manévrovací prostor“ pro lumpy bílé či jakkoliv tónované byl co nejmenší.

 66. "Novák" říká:

  to Jahrida … to uz je tady myslim davno probrany, do kola si to hodil zpatky ty, paneboze nikdo tady nechce aby se zvedla vlna odporu proti vsem romum, nikdo neodsuzuje cely etnikum, bavime se tady o skupine cikanu , ktera proste prekrocila hranice, to je vsechno

 67. Míša říká:

  pro jahrida: Ale nikdo tady přece nechce mít před hospodou vyhazovače jako v Irsku. Tím by se vše jen zhoršilo. Nejde jen o hospody, bary a kluby, ale i o ulice po setmění, trolejbusy apod. Když uděláš tvoje zmíněná opatření, zase do toho zapleteš celé etnikum a nejen viníky!

 68. jirka říká:

  Pane Vovsíku velice si važím práce kterou děláte v dětském domově, ale do tohoto nevidíte. Souhlasím s názorem že kdyby tam bylo vaše dítě(například což ještě není možné)choval by jste se jinak. A co je to za řešení uvažovat o tom že se Babylon zavře to je velmi zbabělé.

  P.S: ríša vám leze do prdele

 69. jirka říká:

  to co se stalo na silvestra v Babylonu za to muze jeden diskofilni buzerant kterej si honil ego tim zbije jednoho cikana vybral si toho spatnyho

 70. Jiří Simon říká:

  Jirko? Co to tady plácáš, zde se jedná o TLUPU která pravidelně okrádá a utočí na nevinné spoluobčany, Ty snad nechodíš na po Jihlavě?

 71. Radek Vovsík říká:

  Jirko – mám tři děti, nejstaršímu je devatenáct let a do těchto klubů chodí.

 72. Jiří Simon říká:

  Lépe řečeno, ZVÝŘECÍ smečka která patří do rezervace!!!

 73. Jiří Simon říká:

  Vážený pane náměstku, nechápu proč na Vás, pořád jedni a ti samý útočí, ta averze musí být asi hodně nepřekonatelná.

 74. "Novák" říká:

  Jirko… ano co sem zaslechl tak to !mozna! tak zacalo, ale to neznamena, ze se to bude resit tim zpusobem jakym se to resilo, bohuzel tady nejsme na divokym zapade .)

 75. ríša říká:

  Jirko: Myslím že jsi to špatně pochopil.

 76. EVO_IX říká:

  Zdravím,
  pane Vovsík jste zkušený politik.
  *Nejprve jste dokola omílal, že není možné házet celé etnikum do jednoho pytle.
  *Snad Vám šlo v první řadě o diskriminační problém, ale hned v druhé jste viděl početnou menšinu s hlasovacími lístky.
  *Avšak 4.1.08 v 9:34 jse si zřejmě uvědomil že za skupinou poškozených je ještě větší skupina potencionálních voličů a tak jste se rozhodl jim pomoci.
  *To že jste svolal jeden meeting z Vás žádného hrdinu nedělá, snažte se těm lidem pomoci a možná se jím stanete.
  Respekt Jiří a.k.a. dělovina

 77. Jiří Simon říká:

  Vážený pane EVO_IX, nejprve nemohl vědět o co jde, poté inicioval schůzku. Jeho reakce zedne na den je obdivuhodná a účinná. Kdyby měla Jihlava více podobných politiků již dříve mohlo se předejít tomu co se v Jihlavě zanedbalo, a Jihlava mohla být daleko dál.

 78. elle říká:

  myslim ze vsichni uz pochopili, ze nejde o cele etnikum! tak dost kecu o tom. To, ze jiste party cikanu otravuji zivot nam vsem, je nepopiratelny fakt. Jdete mestem a rikate si, tudy nepujdu, tam se stahujou…“normalni bily jihlavak“ za mnou zatim nikdy neprisel, ze jestli mu nedam fet, tak me zmlati. nevim, rozmlatili nekdy „normalni bily jihlavaci“ takovym organizovanym stylem hospodu?Jo? ja o tom nak neslysela, jednou kluci (normalni bili jihlavaci) rozbili omylem skleneny dvere, hned tam byli cajti a byli tak aktivni,ze chteli pochytat vsechny v hospode….a kdyz banda cikanu(ac je to treba jen nepatrna cast nasi utiskovane mensiny) vyvadi takovy kraviny, vsichni to vedi, vsichni to vidi, vsichni se boji, vsichni nadavaj…ale deje se to dal! a cajti rychle ujizdej pryc! drzim palce edimu a babylonu, chci tam chodit dal, drzim palce panu vovsikovi, je to prilezitost konecne to zacit resit, ale mam z toho prece jen pocit, ze z toho vseho zbyde jen plno reci, a vse pobezi dal, a to uplne stejne…a bude hur…

 79. Zdeněk Kučera říká:

  Nejsem si jist, že by se dostatečný počet vyhazovačů v Jihlavě našel. Značně by to zatížilo rozpočet těchto klubů, stačí si spočítat jen kolik hodin by tam tito lidé museli strávit, pronásobit hodinovou mzdou (pochybuji, že by za tuto práci stačilo 50,- Kč), přidat odvody všech pojištění a násobit počtem dnů. Konfliktům se stejně nevyhnete. Kamerový systém sice není tak finančně náročný a můžete ho použít při případném trestním řízení, ale agresivitě a napadání nezabrání. A mnoho slušných návštěvníků nechce být při zábavě snímáno kamerou. Ani soukromý klub není tak úplně jednoduchá věc, měly by se vypracovat stanovy, kde bude řečeno, kdo se může stát členem klubu (tak, aby nebyly diskriminující)atd. a někdo stejně bude muset u vchodu kontrolovat členské průkazky. Zbavíte se ale náhodných návštěvníků a budete muset mít dobrého právníka (několik soudů s podobným problémem už proběhlo).
  Naprosto souhlasím s Míšou, že problém není jen v hospodách a klubech, ale i na ulicích atd. a připomínám, že nejenom s Romy!
  Řešení vidím spíše v lepší práci kamerového systému, nekompromisním zásahu proti agresivním gangům, potírání pervitinových dealerů, vyšších trestech za opakovanou násilnou trestnou činnost. A samozřejmě v osobní statečnosti napadených a svědků, protože když procházíte houfem příbuzných do soudní síně či agresory potkáváte v Jihlavě, je ta statečnost zapotřebí. Zajímalo by mne i veřejné vyjádření romských elit např. p. Gužiho, paní Líbalové, p. Vašeka či dalších.
  Jsem rád, že alespoň Radek Vovsík, z velkého počtu zastupitelů města Jihlavy, se tímto problémem zabývá a nenechává ho lhostejným. Provozovatelé klubů nenechte se ve své činnosti odradit!

 80. Jiří Simon říká:

  Maximální souhlas, o tom to přesně je!

 81. Lewron říká:

  Pane Vovsík: Jsem rád že vnímáte obnovu klubové kultury, nemohu tedy jinak než připomenout, že jen v režii naší agentury byly naplánovány do jihlavy na rok 2008 minimálně 4 kulbové noci se 3 zahraničními vystupujícími. Všichni 3 představují špičku ve světovém Djingu a jejich honoráře se pohybují v desítkách tisíc….Počkáme na vyjádření majitele klubu k incidentu v babylonu a uvidíme co se s tím dá dělat. Jak jistě chápete s narušením bezpečnosti klubové scény klesá návštěvnost a to je pro nás jako pro promotery alarmující. Samozřejmě další prioritou je udržení bezpečnosti učinkujících, vybavení klubu a stejně tak drahé aparatury. Opravdu jako promoterovi se mi neche najímat drahá bezpečnostní agentura, ale bez dotací není cesty jinam a tudíž je nutné zvednout vstupné, což v konečném důsledku poškodí návštěvníky. Nejde o zavedení bezpečnosti v klubech, ale o zavedení bezpečnosti ve městě jako takovém. A troufám si říci že teď je čas s tím něco udělat. Vládnete přeci Vy a ne komunita útočníků…. Jestli že váš syn je součástí klubové kultury zeptejte se jeho jestli je spokojen s tím co se stalo. Jestli bude rád až se s tím nic neudělá, že přijde díky tomuto incidentu o zábavu…. jestli bude spokojen, že za klubovou zábavou bude opět muset dojíždět do okolních městeček…. Jihlava si zaslouží být klubovým městem, ale jen po tom co se stane městem bezpečným… a to je už na Vás!

 82. Lewron říká:

  Pane Vovsík, rád bych se zůčastnil debaty či schůze o které jste se zmínil. Pošlate mi prosím do mailu termín nebo ho připíchněte sem na diskuzi. Děkuji

 83. Jiří Simon říká:

  No, ze dne na den asi Jihlava bezpečnější být nemůže, to dá rozum, ten problém se nevylíhnu včera?

 84. Jiří Simon říká:

  Panové, již se zde zavázal k tomu, že nás zde bude informovat.

 85. Tomasheq říká:

  A proc policie treba nejak castejc nekontroluje ony skupinky cely den postavajici pred Babylonem a v prostorach toho domu??? Jako tam projit to je taky docela o nervy

 86. BilyStin říká:

  V Jihlave je dosti velka tma, jiz brzo se dockate svetla i v noci

 87. Radek Vovsík říká:

  Lewrone, termín schůzky bude jednak zatelefonován panu Kriškovi, ten ve spojení s panem Kasnarem tuto informaci po klubech rozšíří – tak jsme se domluvili. Tuto informaci dám i do tohoto blogu. Snažil jsem se termín dohodnout již v pátek, ale ředitel státní policie pan Bačkovský má dovolenou a k dispozici bude až v úterý. Ten den si myslím, že bude termín dohodnut. Rád bych, aby schůzka proběhla ve středu, nebo v pátek – ve čtvrtek jsem celý den pracovně vytížen. Místnost na magistrátu zajistím dostatečně velkou, takže bude vítán, kdokoliv bude mít zájem. Budu i rád, budete-li mít připraveny i případné vůlastní nápady (některé jsem již v této diskuzi zaregistroval). Krom ředitelů policie ČR a městské polici bych k jednání přizval i magistrátní právníky, aby se mohli obratem vyjadřovat k Vašim návrhům (třeba co se městských vyhlášek týká). Já pevně věřím, že najdeme společně cesty, jak situaci postupně řešit (ztotožňuji se však s panem Simonem – situace nelze vyřešit ze dne na den, je to proces, který je potřeba nastartovat).

 88. pavel říká:

  Pane Vovsík, pokud ho nenastartujete nyní tak již nikdy
  a raději se vzdejte mandátu.

 89. Michal říká:

  Pane Vovsík pořád tady opakujete,že nesmíme na toto etnikum,co vysává státní kasu a potažmo i nás, házet do jednoho pytle.Myslím ten silný nepoměr mezi slušným a pracujícím Romem a „slušným a tolik státem týraným“ Cikánem.Tak se vás zeptám jinak…
  Kdyby tento incident neproběhl mezi Cikány a námi…ale čistě mezi bilými,ač toto rozdělování na černé bílé a žluté atd je mi proti srtsi, jak by vypadala situace dnes?
  Ty co tam zpusobili tu spoušt už by dávno za katrem,žaloby podány a situace relativně vyřešena.
  Ale jenom proto,že za tímto činem stojí tolik „utlačované“ etnikum,poškození žaloby nepodavají,policie se k řešení staví odmítavě a Vy,místo aby ste se zasadil,jako náš radní o briskní vyřešení této opravdu zlé situace,at je pachatelem kdokoliv,tady píšete,že se nemužeme zlobit na dle vás skupinu normálních občanů.
  Proč,kdyžř jsou tuto situaci způsobili „obyčejní“ občané je situace tam kde je?
  Opravdu chcete,aby za par let z našeho město byl jeden velký bronx,kde se normální člověk bude bát vyjít večer ven?
  Protože pokud ne,tak ja na čase tuto alarmující situaci řešit!!!!!!!!!

  A myslím,že kdyby v roli poškozených byl někdo z blízské či vzdálené rodiny některého z radních,situace by se vyvíjela opravdu jinak.
  ale určitě je to otázkou času,kdy k tomu dojde,pokud páni radní s touto situací nebudou opět nic dělat a situace bude zametena pod koberec,abychom opět „neubližovali“ našim „milým“cikánům.

 90. scHr4nz říká:

  pojem Romská komunita je na dlouhou diskuzi… Neházím všechny do jednoho pytle, ale ve směs od takových lidí nemůže člověk čekat nic dobrého. Existují určitě vyjímky, ale ty jsou vážně hodně „světlé“… Na druhou stranu určité procento téhle komunity zastává práci, kterou by bílý dělal zřídka nebo s velkou nechutí, ale je tu zas ta druhá strana, která se až moc dobře vyzná v našem sociálním systému a vyloženě ho zneužívá, respektive využívá – v čemž bych neviděl nic špatného. S jednou výtkou… „Využívá, ale jak…!!!“ Nemluvě o tom, že po přidělení nových nebo zánovních bytů se většina postará o to, aby tyto stavby chátraly a kazili celkový dojem okolního prostředí… Ono nakonec i to okolní prostředí po nestojí za nic… Nebýt celkové pověsti těchto kočovníků, určitě by zaujímali jiná postavení ve společnosti, ale můžou si za to sami svým chováním a přístupem k životu… tohle je můj celkový dojem na celou věc a doufám, že tu nemelu bludy…:) jestli ano, opravte mě…

 91. Pavel říká:

  Naprosto bez rozdílů by měla městská policie i policie ČR řešit přestupky a trestné činy všech lidí bez rozdílů. Jakmile to začneme vztahovat pouze na jednu skupinu, druhá se ,,uvolní ze řetězu“. Je mi to líto, ale musím konstatovat, že úroveň policie v našem státě je na velmi špatné úrovni. Strach, korupce… Neviním policii za to, že skupina lidí, romů, zničila dne 31.12.o7 zařízení Babylon. Vina na ně spadá ve chvíli, kdy neochránila občany a jejich majetek před brutálním útokem násilníků. Policie by neměla tyto případy pouze řešit, ale hlavně jim předcházet. Proč si Vás platíme? Aby se nejdříve něco stalo a poté se s tím něco začalo dít?
  Vypadá to, že vynechávám pravou podstatu této diskuze, ale opak je pravdou. Pracovala-li by policie tak jak má, lidé, ať už romové nebo příslušníci jiného etnika, by se neshlukovali do skupin a neorganizovali a následně nepáchali trestnou činnost.
  Proč jsou romové zde v Jihlavě agresivní? Odpověď je na snadě. Bez pochyby znáte mnoho míst, kde romové žíjí ve velkých skupinách. Zde se rodí všechny plány. Hlavní chyba dnešní Jihlavy je ta, že jsou romové rozdělení do novodobých ,,ghet“. Nikdo se sem v noci neodváží.

 92. byftek říká:

  tak at si v tech svejch ,,ghet,, zustanou a nechodi mezi lidi….pac to je furt jenom dokola….a vuci nam normane pracujicim, slusne se chovajicim bilim lidem je to da se rict take rasismus…..? me by byt jen tak nekdo nedal zadarmo zejo…..ovsem bejt rom tak mi k tomu snad jeste zaplati…nejvic toho zneuzivaj ze se jich lidi boji a je to nefer…..melo by se stim uz vazne neco delat….!!!!!!!!!

 93. BilyStin říká:

  Ne ted Vazne, uprimne receno socilani system jim nahrava, navrhuji aby pridavky byly maximalne za 3 deti, vic nic. Zda si nekdo poridi 5 deti a nema je cim uzivit, pak ma smulu. Dale socialni davky, narok pouze za urcitych predpokladu, napr. odpracuje mesicne pro SMJ napr. 100 hodin pak dostane zivotni minimuam a dost, chce vic ano bude muset do prace. V okamziku kdy dostane 30 klacku a jeste si za ty prachy koupi zbrane kterou me zabije…sorry, ale….
  Paklize neoc nevymysli vlada, pak muze nastat domobrana a vyjimecny stav, za cca 20 let uz to bude problem, to mi verte

 94. smígl říká:

  Souhlasím s dočasným návrhem DANIELA GABRIELA

 95. smígl říká:

  A myslím,že kdyby v roli poškozených byl někdo z blízské či vzdálené rodiny některého z radních,situace by se vyvíjela opravdu jinak.

 96. smígl říká:

  Ňáká vzdálená rodina některého z radních,by situaci vyvíjela opravdu jinak.

 97. ------------------------- říká:

  Všichni jsme ti špatní a oni jsou ti dobří.

 98. Grave D. říká:

  tak sem to konečně dočetl celý, je tady spousta dobrej názorů, ale taky se spousta opakuje… neházet všechny do jednoho pytle, naléhání na pana Vovsíka atd. S tím, že nejsou všichni černí špatní a že nejsou všichni bílý dobří, sme se už všichni setkali a víme to tak to nemusíte dokola omílat. Jo a btw, už je to dýl, ale když sem PROCHÁZEL v noci kolem PRIORu tak se najednou jeden tykán rozbehl mým směrem (to sem se ale vůbec nebál, páč sem netušil že se může v Jihlavě stát) srazil mě k zemi a když sem vstal a řekl:“Co děláš??“ srazil mě znova a strašně se smál a smála se i celá skupinka osazená na spodní kašně. Nevím jestli byli sfetovaný či co, ale po tom co sem četl bych se ani nedivil. Jo a vím, že to že mě srazil bylo nic proti tomu co se stalo některým z vás, ale to je moje zkušenost a sem rád že byla jenom taková. Takže prostě chápu to, že se lidi kolem nich bojí chodit… Řešení??? Koupit si zbraň… a pak jít sedět. A když sedět tak na dlouho, páč sis dovolil něco udělat chudákovy tykánovy. Nebo chodit po Jihlavě vě větších skupinách. Páč když vás bude 20 tak na vás nepudou, ale když je člověk sám, to sou pak hrdinové… Jenže komu by se chtělo shánět 18 lidí když se chce jít projít se svou holkou… Takže zpět k diskuzi, doufám, že se ty „ku*vy“ co to udělaly a dělají najdou a exemplárně potrestaj. A když ne, tak zbraně s sebou. Čajík

 99. Lery říká:

  Nečetl jsem všechny příspěvky tak se omlouvám, jest-li se budu opakovat. Naše společnost má problémy s různými etniky. Tady se píše o Romech. Možná se to s nimi zhorší po otevření hranic a z východu Slovenska přicestují další „příbuzní“. Co je vede k násilí,kuplířství,krádežím apod.??
  Je to jejich vyřazení z demokratické společnosti. Není jim nabídnuto to, co udělala Amerika s černochy. Tam měli ještě větší problémy. (Vstup pouze pro bílé a pod.) Američané je museli dostat do společnosti. Podařilo se. Dnes dokonce „barevnej“ kandiduje na prezidenta. Kdy u nás bude Rom kandidovat na prezidenta? (Dnes utopie). Pan Vovsík by nám mohl odpovědět, jaký má jejich demokratická vláda plány s Romy. Co mají v programovém prohlášení a jak to plní. Oni jsou u moci, nebo ne?

 100. Jiří Simon říká:

  Lery, jest-li Vám jde o to, jak pana Vovsíka prověřit, jak se k dané situaci v Jihlavě postavil. Myslím že je vhodné si to přečíst celé.

 101. Nonsence říká:

  ja bych jim vratil maringotky a hotovo, jste kocovny narod, tak si jedte s panem bohem, zadne podpory, zadne socialni davky, byty zdarma, romska centra.. nic takoveho… ani v usa se integrace tak zcela nepodarila a situace je tam na nekterych mistech jeste horsi nez tady… rekneme, ze v jihlave se nemusite bat pres den.. nekdy.. protoze nekdy svestky vylezou, aby daly nafrak nejakemu tomu spatne parkujicimu ridici nebo pejskari, ale napriklad v okoli hlavniho mesta spojenych statu, ano mluvim o washingtonu D.C. je tak velke ghetto cernochu, ze se do nej nikdo neodvazi ani pres den, a dokonce oficialni pruvodci toto nedoporucuji… takze ohanet se tady integraci cernochu do spolecnosti neni nejlepsi napad… dal si myslim, ze resit cokoli mirnou cestou nebo inteligentnim rozhovorem nema cenu, jelikoz lidi, skoro se bojim tento termin v tomhle pripade pouzit, kteri jsou zodpovedni za incidenty v babylonu a jinych podnicich, jsou povetsinou bez zakladnicho vzdelani a naproto vypatlani debilove, kteri mnohdy ani neumi poradne cesky… kapitola o pervitinu je sama pro sebe. ja bydlim v karvine a tam je situace podobna, prapadava se na ulici a nikdo s tim nic nedela.. maji byty pro davky si jezdi taxikem a kdyz uz jednou za mesic nakupuji tak po nich zustanou prazdne regaly… o tyden pozdeji je zase potkavame na ulicich s nozi v rukou. kdyby si jeden muj kamarad nekoupil nuz a nevytahnul ho drive nez zasrana zlodejska svine z gheta tak je dneska mozna mrtvy… rozhodne nehazim vsechna etnika a problemove skupiny do jedne kade (pytel je ohrany) ale vsichni vime o co a koho tady jde, tak co si budeme nalhavat. zavrit je do basy je pro ne skoro lepsi nez jim davat davky, maji tam teplo, televizi jidlo, volny rezim, dovolenou vsecko v jednom a nemusi se ani hnout pryc….a vsecko jde z penez danovych poplatniku a to vsecko jen kvuli uknikanym zastancum lidskych prav a obhajovatelum problemovych mensin CO TO JE? ja si zbran pro sebeobranu koupim a jestli ji budu nucen pouzit nebudu se ostychat, to se vsadte protoze, a myslete si co chcete a rikejte co chcete: ja je tady nechci, at uz bile nebo cerne nebo modre.. nebudu zivit ze svych penez kriminalniky flakace a narkomany! prace je vsude spousta a jestli se jim nechce, tak at si chcipnou hlady ale nenecham se beztresne okradat a napadat. kecy o rasismu si strcte nekam, z jejich strany nejde o nic mensiho nez o rasismus vuci bilym

 102. hanz říká:

  nenechte to tem ciganum projit! dyt co by to bylo,aby slusny lidi se nechali od nich terorizovat..

 103. pavel říká:

  Plně souhlasím s Nonsence – jde o diskriminaci slušných, pracujících lidí parazitující na nesmyslném sociálním systému naší republiky, který pracujícím bere a parazitům dává.

 104. Lery říká:

  Myslím si, že bez určitého programu na začlenění Romů do společnosti se problémy řešit nebudou a budou převládat názory na gheta a spol. Samozřejmě předpokládám, že jako v demokratických USA, tak i u nás budou Romové s určitým stupněm vzdělání a na druhé straně úplně vygumovaný, tak jako je i řada „gadžů“. Do hlavy není vidět a samozřejmě ne všichni můžou být Einsteinové. Geny jsou pěkní prevíti. Jde mi o to, že se o problémů Romů pořád píše,stále se to řeší a nabývám dojmu, že z toho těží pouze romští bossové. Nechci zkoušet pana Vovsíka,jen se ptám, jak demokraticky uplatňijí politiku vůči Romům a jakých dosáhli výsledků. Vždyť plat mají z nás daňových poplatníků a nám voličům by se měli zodpovídat. Nebo tomu v demokracii tak není?

 105. tomas říká:

  Dobry den ve spolek.
  Panu Vovsíkovi doporucuji, aby tuto problematiku prostudoval osobne. Tudiz, aby si najal 2 bodyguardy v civilu a stravil vikend obchuzkou hospod v centru mesta. Asi by se hodne divil. a konecne poznal pravdu, kterou samozrejme ze sveho sluzebniho vozu nikdy neuvidi. Ja osobne si po tom, co jsem videl v babylonu poridim nejspis nekolik zbrani, abych se pri chuzi centrem stredovekeho mesta necitil jako v Bronxu.
  Jinak policejni hlidka krizovala namesti celou noc. A po te co Babylon vymlatila „trestna vyprava“ ciganske mafie…a oni moc dobre vedeli, ze babylon vybiji cikani, policie ma urcite zaznam tisnovych hovoru z te noci, trvalo 15 minut!!!!! nez dorazili. A kdyz jsem se jich ptal, jak je mozne, ze prijeli za takovou dobu, bylo mi receno, ze „toho maji moc“. Proc jich jezdi na silvestra 5 v aute, proc nebyli pesi hlidky v centru??? A proc mestska policie nama Tasery (paralyzujici zbran)…tohle udelat nekdo v USA, cernoch, beloch nebo asiat, tak je na miste zasahovy komando.
  Pro vas ostatni, kteri zacinate mit ve svem meste strach, doporucuji tyto stranky

  http://www.gunshop.cz/eshop/product_info.php?products_id=606

 106. Nonsence říká:

  ano, mafie, to je to oc tu bezi. Byt ci nebyt? Je cosi shnileho v meste Jihlava… Kdopak tady taha nitky? kdo se boji, ze dostane pres pusinku, proc jezdi policice na silvestra po peti? proc jim ti trvalo tak dlouho? A co na to pan radni? Proc jsme vubec dopustili, aby vedeni se vedeni mesta dostalo do undergroundu? Manus manum lavat, ze je to tak? STYDTE SE!

 107. Jihlavák říká:

  Městská policie je tu totiž hlavně od toho, aby dávala pokuty pejskařům, kteří nesbírají po psech exkrementy(to, že tu nejsou žádné koše, do kterých by se to dávalo, to je druhá věc) …

 108. Honzík říká:

  For P. Vovsík.
  mam dotay jestli si myslite že nedojde k žádným odvetným opatřením tak jste asi blázen nelikož každý kdo má a mebo měl někdy problémy s cikeny tak ven vyburcoval vsou agresivitu a půjde si to vybít do ulic a je to jen o ton že to ty „lidi „skusí ještě jednou a máme to takovou malou valku …..

 109. Radek Vovsík říká:

  Pro Honzíka,

  nepopírám, že by nemohlo dojít k odvetným opatřením. Jen si myslím, že by to nebylo rozumné. Nemyslím si, že by to vedlo k řešení stávající situace. Pojďme se o tom pobavit – termín schůzky bych měl zítra zde zveřejnit. Pojďme hledat řešení, která budou hledat cestu k řešení daného problému a né k eskalování napětí. Taková cesta nemůže mít dobrý závěr. Radek Vovsík

 110. Jiří Simon říká:

  Dotaz: Znáte někdo jména či obličeje (foto) těch, co napadli Babylon? Bylo by dobré vědět o kom se bude jednat. Můj návrh je, udělat jim kvalitní prezentaci, pro co neširší část spoluobčanů pro výstrahu ostatním. Jsem ochoten do toho zainventovat.

  Jiří Simon

 111. Jiří Simon říká:

  Veřejnou ostudu!!!

 112. Jiří Simon říká:

  Zamlouvám si všechny bilbórdy v našem městě, a navrhuji tento slogan, kdo prodá těmto lidem rohlík, může zato očekávat že mu rozmlátí provozovnu. Za dobrotu na žebrotu.

 113. Daniel Gabriel říká:

  Dobrý den ve spolek. Debata se postupem času stává trochu nekoncepční, ale to k tomu patří a každý chce přispět svým názorem, sdělením, zážitkem ve většině nepříjemným. Díky Vašim příspěvkům je důležité brát na zřetel i situaci na veřejných otevřených místech. Nešťastná a šokující událost z Babylonu ( a není jedinou v Babylonu ) je případem, která se týká klubových zařízení. Protože avizovaná schůzka panem Vovsíkem slibuje silnou účast z řad orgánů, které mohou situace řešit, přijďte v hojném počtu i Vy kterým se nepříjemný zážitek stal v ulicích města Jihlavy. Bez Vašich zážitků, svědectví, výpovědí nebude možné dostatečně zmapovat rizikové oblasti ať již centra nebo přilehlých částí města. Z chování rizikových skupin pak může policie ČR navrhnout řešení. Důležitý je byť sebemenší návrh na řešení situace. Na blog přispěje každý, ale pokud budeme silní jen v psaných emailech ( to je český národní sport ) nedosáhneme adekvátní naléhavosti na kompetentní orgány. Provozovatel Babylonu, klubu Edgar sami nestačí. Jen si nejsem zcela jistý jeli hodina navržená panem Vovsíkem dobře zvolená. Domnívám se, že pondělí ve 14 hod je příliš brzo.

 114. Capisto říká:

  Proč tato kauza ještě nebyla medializována? Má někdo strach do toho štourat? Stát se toto opačně, je to ve všech regionálních i celostatních novinách. Nemyslíte?

 115. Daniel Gabriel říká:

  Dobrý den pane Vovsíku, nijakým způsobem nenapadám úmysl hodinu volit nešťastně. Je jasné, že představitelé Vámi zajištěných orgánů mají nabitý program. Nastínil jsem, ale obavu z toho aby na důležitý meeting dorazila právě veřejnost, která se má vyjádřit, podávat návrhy. Je to o nich a jejich bezpečí.
  A chtěl jsem se zeptat jestli je také pozvaná část rómů ať už těch, které jste sám na začátku blogu uváděl, nebo i jiných? Předpokládám, že ano. Pomůže skupina etablovaných řešit situaci svým vlivem v problémových skupinách svého etnika? Domnívám se, že i tato skupina může mít vliv na dění ve svém okolí a přispět k řešení situace. určitě si ale uvědomuji, že diskuse bude směřována na celkový stav bezpečnosti nikoli pouze na událost Babylon/Kebab. Věřím, že počítáte s tím, že debata se bude stáčet na problém okolo rómů. Ono by se pak mohlo stát, že by se ozvaly hlasy z řad těch o kterých se bude mluvit, že nebyli pozváni tudíž došlo k diskriminaci. Jistě chápete. Děkuji za odpověď

 116. Capisto říká:

  To Radek Vovsík : Ok….už jsem měl strach, že se to nikde neobjeví a zbytek občanů, by o tom nemělo ani potuchy.

 117. Capisto říká:

  For Radek Vovsík: Nebojíte se rizika, že „cikánští spoluobčané“ budou ještě více podrážěni, když uvidí na foto JL lidi, kteří je „udali“?

 118. Daniel Gabriel říká:

  Pro pana Vovsíka : dobře však uvidíme kolik občanů přijde. Já se osobně domnívám, že určité procento nedorazí ze strachu, ty chápu, určité procento pracuje podle mého názoru minimálně do půl 3 ale to již nevylepšíme. Přeji vysokou účast. Určitě by se dalo na diskusi pozvat přes JL a to v pátečním vydání. Nezvažujete využít rádia Vysočina nebo veřejnoprávního Regionu? Ještě bych Vás chtěl poprosit o odpověď na můj dotaz je-li přizván někdo z řad rómských aktivistů, činovníků, podnikatelů. Těch se to taky bude týkat a dát jim prostor bude určitě na místě. Mají právo na svůj názor, návrh a rád si je poslechnu. Děkuji

 119. tomas říká:

  pro pana VOVSIKA:

  1*zajimalo by mne co ma ke koordinovani v kalendari reditel mestske a statni policie. zda se mi totiz ze jim nedochazi, ze tady nejde o vymlaceni klubu, ale o bezpecnost vsech obcanu. takhle to vypada, ze schuzka, ktera ma byt ve 14:00 je tak konana naschval, aby dorazilo co nejmin obcanu…a pani reditele mohli byt vcas doma u televize.

  2*jestli chcete pozvat ty mafiany co tohle zpusobili, tak si nechte vystavit rovnou zatykac, jelikoz kazdy kdo tam bude je svedek a tito cigansti gangsteri uz maji podminku u soudu. Tudiz je muzete pri jejich vystupu rovnou sbalit. pokud predvedou to co na babylonu, tak si v rozpoctu mesta pripravte penize na rekonstrukci mistnosti.

  3*jsem zvedavy, jak se bude vykrucovat pan reditel statni policie…
  jelikoz ta hlidka, ktera tam byla okolo pulnoci osobne slysela vyhrozovani ciganu, jak celou hospodu znici…misto toho, aby zustala dole na namesti nejaka hlidka, stahli vsichni sve rite a tzmizeli.
  protoze jak je mozne, za pak prijeli az za 15 minut. to by driv dorazila policejni hlidka z Polne!!!!
  trpim pocitem, ze hlidka, ktera dorazila okolo 4te (a byla to ta sama, ktera tam byla okolo pulnoci), mela strach. a cekala az cikanska mafie zmizi. aby nemuseli nic delat a s nikym se nedostali do konfliktu.

  4* bohuzel s timto pristupem se asi nic nezmeni dokud nekdo neskonci na ARU, nebo na hrbitove.
  je potreba vyhlasit nulovou toleranci luze, ktera nam nici centrum mesta

  5*uvedomujete si, ze nyni je centrum jihlavy nejnebezpecnejsim mistem ve meste??? neni to ostuda…kamery jsou slepe a policie sedi na sluzebne u kaminek.

  6*nakupte mestske policii psy a tasery. platim ji i ze svych dani.
  protoze pokud nebudete nic delat, zacne vam slusna cast tohoto mesta hledat obzivu jinde…a sam dobre vite, ze prace je dnes dostatek vsude

 120. Daniel Gabriel říká:

  Na čas schůzky jsem upozornil také a nechci právě podezírat pana Vovsíka a další pozvané z liknavosti, která by vedla ke špatné účasti ačkoli logicky se mi jeví 14 hod za nepříliš vhodnou zvláště pak v pondělí. Copak Havířský průvod se koná od 14 hod do 15? Nekoná, koná se v pozdějších hodinách aby účast dospělé populace byla hojná a mohla být přítomna se svými dětmi. A tento meeting není určen snad jen pro děti. To jen pro ilustraci.

 121. tomas říká:

  pro Radek Vovsík:

  ja nikoho necastuju, pouze konstatuji fakta.

  a reseni je proste: je potreba aby policie zacala fungovat jako policie…a ne aby fungovala jako klub ceskych turistu.
  nakupte z penez mesta tasery, zavedte mestskou „satlavu“ a zavedte nulovou toleranci pro vsechny kriminalni zivly…

 122. Capisto říká:

  For tomas: Tvuj navrh by měl něco do sebe….tasery a psi…

 123. Jiří Simon říká:

  Tomas, sto bodů!!! cituji: „pokud předvedou to co na Babylonu, tak si v rozpočtu města připravte peníze na rekonstrukci místnosti.“ – Takhle jsem se hodně dlouho nezasmál. Ha.. ha.. ha.. hu..

 124. Capisto říká:

  Když naši politici mají vzor v USA, tak proč zde nejsou bezpečností prvky a chování policistů??

 125. Patrik říká:

  Absurdní
  Příčina: je tato..
  # jirka říká:
  5. 1. 2008 v 5:06

  to co se stalo na silvestra v Babylonu za to muze jeden diskofilni buzerant kterej si honil ego tim zbije jednoho cikana vybral si toho spatnyho

  příčina podstatná je mnohem hlubší – ti dotyční co útočili jsou demotivovaní nemají co ztratit a hledají svůj boj. nedovolte jim dávat příčinu, protože nevíte kam až to může dojít. ted to směřuje k tomu že to někdo odskáče…
  Vzpomeňte si na francii
  Problém je zcela jistě sociální oni si jen hájí své pokřivené představy co je zprávné

 126. Jiří Simon říká:

  Článek v MFD jak avizoval pan Radek Vovsik.
  http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=006&r=mfvrchovina&c=889940

 127. Capisto říká:

  For Jiří Simon: měla tam být i foto zničeného Babylonu, aby si každý člověk udělal svůj názor, co se tam mohlo dít….

 128. tomas říká:

  podle me je naprosto nepripustne, aby napriklad byli napadany zeny a divky zidlemi, prave jak se to stalo na babylonu. moje kamaradka to schytala zidli do bricha. co kdyby byla treba ve druhem mesici? uprimne receno situace, kdy mi na ne nemuzeme sahnout ani v sebeobrane, protoze by to byl rasizmus a oni bez milosti biji zeny zidlemi, se mi vubec nelibi.
  podle me by na takovou vec nemel zaludek ani ten nejortodoxnejsi skinhead, aby lamal zidle o zensky…
  a navic kdyz uz si koupim paralyzator a nahodou ho v sebeobrane pouziju (abych to treba neschytal kudlou do bricha) a ten dotycny to nahodou neprezije (tak jako se to stalo nedavno na letisti v Kanade) tak pujdu bez milosti sedet za rasovy utok i kdyby utocniku (cikanu) bylo 20 a ja se jen branil. takze jedine reseni je nechat se od nich zrezat do zmrzaceni.
  to jsou zakony…to nemaji nikde na svete

 129. Daniel Gabriel říká:

  Pane Vovsíku nejsem žádný zdatný lingvistik, ale význam slova meeting a schůze je zcela totožný. Ale to je o ničem chytat se za slovíčka. Já se domnívám, že pokud má mít pracovní schůze objektivní charakter měli by se schůze účastnit i ti, o kterých se určitě bude hovořit. Všimněte si, že nepíši aby se účastnila druhá strana nebo agresoři. To by bylo velmi špatné někoho stavět do role protivníka tedy druhé strany. Chceme řešit bezpečí všeobecně v barech, ale i na veřejnosti. Majitelé barů nejsou jediní, kteří mohou být vystaveni násilí. Po Babylonu/Kebabu jde především o návštěvníky o jejich zdraví a bezpečnost v podobných zařízeních, ale příspěvky zde uveřejněné svědčí o převážně pouličních případech. A pokud nebude pořádek na ulicích lehce se konflikt přenese třeba zase do Babylonu. Není dobré vidět a zde prezentovat situaci tak, že se jedná zejména o problém klubů, a že kvůli nim se tato schůze iniciuje. Tak to není. Pak to působí dojmem, že si stěžují pouze provozovatelé klubů.
  Jsem potěšený, že se ve věci angažujete a doufám, že z Vaší strany se v pondělí nebude jednat o moderovanou rozpravu.

 130. Jiří Simon říká:

  For Caristo: a taky proto, aby na radnici viděli jak můžou dopadnout. Jak zde upozornil.“ tomas “

  „2*jestli chcete pozvat ty mafiany co tohle zpusobili, tak si nechte vystavit rovnou zatykac, jelikoz kazdy kdo tam bude je svedek a tito cigansti gangsteri uz maji podminku u soudu. Tudiz je muzete pri jejich vystupu rovnou sbalit. pokud predvedou to co na babylonu, tak si v rozpoctu mesta pripravte penize na rekonstrukci mistnosti.“

 131. Pavel říká:

  Je nutné povolat do Jihlavy Petra Uhla a Džamilu Stehlíkovou. Jiné řešení nevidím.

 132. tomas říká:

  Tak zazitek, ktery je cerstvy.
  Pred pul hodinou jsem byl nakupovat na namesti v Alebertovi (Prior)
  Ve chvili kdy jsem vchazel do obchodu me minuli 3 moji „romsti“ „spoluobcane“ ve veku cca 2x 6let a 1x 12. Po te, co jsem dosel k regalu s cokoladama, jsem zaslech jejich rozhovor o jakemsi „nakupu do kapuci“. chliku jsem je sledoval a kdyz jsem prisel k pokladne, upozornil jsem pani co tom doplnovala zbozi. ten 12ti lety mel v ruce susenku za 5 korun a ti maly hazlici meli plne kapsy cokolad…po te, co tam na ne zacala pani zamestnankyne rvat se zdrahali, ale nakonec ty veci vratili.
  A ja se ptam? jak chcete asi napravit verbez, ktera krade uz v 5ti letech a zaklada si zlodejske gangy?…myslite, ze az vyrostou, tak se budou chovat slusne?
  pri teto prilezitosti jsem si vzpomel na komentar ze zacatku tohoto blogu o tom, jak do nich cpe charita penize z nasich dani.

  Resume: platim mestskou polici, ktera prijizdi na misto vzdy s 20ti minutovym zpozdenim aby se do niceho nenamocila. kdyz tam byl kamarad proto, ze mu na namesti nekdo naboural auto, ze chce videt zaznam z kamer. tak mu bylo receno, ze dotycny policista ho neumi pretocit nazpet 🙂
  platim z dani „romy“ kteri kradou to, co ja musim platit, platim z dani romske klubovny, ktere je stejne nepolepsi…zacinam mit pocit ze platim neco, co mi neprinasi nic.

  a ted jedna vec za kterou me nekteri oznaci jako nehumanniho cloveka:

  kdysi kazdemu zlodeji usekly ruku, kdyby to fungovalo dnes, tak mame sice par majoritnich obcanu bez rukou, ale navic by jsme meli jednu velkou minoritu, ktera by si nedokazala ani zavazat tkanicky…a to uz od 5ti let!!!

  necht si kazdy domysli dle libosti…

 133. Jiří Simon říká:

  tomas, ten příspěvek 8. 1. 2008 v 13:41 je hodně výstižný alespoň pro mě. Ale věc o kterou se zde jedná je vážná.

 134. nadasdy říká:

  Tomasi a máš dojem, že se námi volení političtí zastupitelé snaží problémy řešit. Já se domnívám, že se snaží pouze kličkovat. Beseda o bezpečnosti se koná tak aby se na ní občané nemohli dostavit.
  Před 1/2 přemístění malých školáků z Rošického na Jarní se konalo tak aby se to rodiče dozvěděli až s tím nebudou mooci nic dělat a pod tím vším jsou ale konkrétní osoby. Myslím aby se každý zamyslil u voleb a pak dotyčného vyškrtl.Já už například bezpečně vím kdo můj hlas nedostane a udělám vše proto aby na jeho chování na radnici nezapoměli ani mí známí, Vždyť je jenom na nás koho tam dosadíme. Chce to pouze a jedině neposlouchat sliby 1/2 roku před volbami ale vzpomenout si na to jalk nás kdo zastupoval a co pro nás udělal.

 135. Grave D. říká:

  2 nadasdy : a všiml sis vůbec o co tu asi od půlky toho blogu běží??? myslíš že Ti stačí přečíst poslední 4 komentáře a si hvězda????
  Tak za prvý jestli neumíš číst a nebo hledat tak cituji —–“ Radek Vovsík říká:
  8. 1. 2008 v 14:07

  Gabrieli – naposledy upozorňuji, že se nejedná o žádný meeting a jestli to tak vnímáte, je to špatně. Je to pracovní schůzka zástupců města a policií s provozovateli klubů (a pracovní schůzky bývají v tuto dobu) a jejím specifikem je, že není uzavřená ostatním občanům.“ —– tudíž z toho plyne, že to není rodičovská schůzka, ale jednání těch co stím MŮŽOU ( a jak bylo řečeno v jednim klasickým filmu, pokud sou jediní kdo můžou tak MUSÍ) něco udělat a navíc si tam může přijít veřejnost. Já sem v práci tak nemůžu. A tady to je jěště jednou oficiálně (pokud k tomu něco chcete kdokoliv psát tak si to přečtěte celý, ať nepíšete to samý co už tu jednou bylo —–„# Radek Vovsík říká:
  8. 1. 2008 v 9:26

  Vážení provozovatelé klubů, jejich hosté i další občané,

  přijměte tuto zprávu jako pozvánku na diskuzi na téíma bezpečnost v Jihlavě. Diskuze se uskuteční v pondělí 14.1. 2007 ve 14.00 v zasedací místnosti rady na jihlavském magistrátě. Diskuze se zúčastní zástupci vedení města, ředitel policie ČR, ředitel městské policie, právník magistrátu. Cílem diskuze není osočování jednotlivých diskutujících, ale společné hledání možností, jak v budoucnu efektivněji působit na předcházení páchání trestní činnosti v Jihlavě zejména ve vztahu k provozovatelům klubové kultury.

  Krom tohoto zveřejnění jsem domluven s panem Kriškou, že termín schůzky rozšíří mezi ostatní provozovatele klubů.

  Radek Vovsík“—–
  a za druhý (to k těm volbám) doufám, že vidíš kolik lidí z radice se o tímhle problémem otevřeně zabývá…

 136. Lukáš říká:

  Pan Vovsík má u mě a mých kamarádu hlas…je to jediny politik který komunikuje s veřejností na Vysočině…..doufám, že mým komentářem nespychne a bude to dělat i nadále :-))

 137. nadasdy říká:

  Grave nechci být za hvězdu a nevím proč mě podezříváš, že čtu poslední 4 články.

  8.1. 9,26
  Vážení provozovatelé klubů, jejich hosté i další občané,

  přijměte tuto zprávu jako pozvánku na diskuzi na téíma bezpečnost v Jihlavě. /Jedná se o diskuzi/

  8.1. 11,44
  Besedy se rovněž zúčastní tiskový mluvčí magistrátu, který naše domluvené postupy oficiální tiskovou zprávou zveřejní. / jedná se o besedu/

  8.1. 14 07
  Gabrieli – naposledy upozorňuji, že se nejedná o žádný meeting a jestli to tak vnímáte, je to špatně. Je to pracovní schůzka zástupců města a policií s provozovateli klubů (a pracovní schůzky bývají v tuto dobu) a jejím specifikem je, že není uzavřená ostatním občanům.

  /Jedná se o pracovní schůzku/

  Takže je to diskuze, beseda , nebo pracovní schůzka. Je to prostě to, co se zrovna hodí. Jak se to mění během pár hodin. Každý kdo přemýšlí ať si udělá obrázek sám. Spolu se zvoleným časem této
  nejprve diskuze poté besedy a poté pracovní schůzky. Navíc upozorňuji na podobný postup při sloučení škol Jarní a Rošického. To bylo uděláno zrovna takto aby se k tomu prakticky nikdo nemohl vyjáfřit.

 138. Jiří Simon říká:

  nadasdy, zmlátili Vás romové (cikani) , mě už 2x a jednou okradli.

 139. tomas říká:

  2 nadasdy: obavam se, ze neni na miste z toho delat problem politicky. Tohle je predevsim problem liknavosti a neschopnosti mestske potazmo statni policie.
  Samozrejme by bylo krasne, kdyby tady byl politik, ktery by mel odvahu tento problem resit, ale to nemuze i kdyby chtel. Jelikoz by byl narcen z rasizmu.
  Mrzi me, ze moralka spolecnosti dosahla teto urovne.
  Ja osobne bych je poslal tam, odkud prisli. A tim nemyslim nejaky odsun. Normalne jim zaplatit letenky a at se vrati do sve pravlasti. Tam je nikdo diskriminovat nebude.

  http://www.blisty.cz/art/20183.html

  Protoze ocividne nemaji chut ani zajem prizpusobit se zdejsim normam.

 140. tomas říká:

  http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=007&r=mfvrchovina&c=890733

 141. Lewron říká:

  nevim proc se tady zbytecne slovickari….

 142. nadasdy říká:

  tomasi, špatně mě rozumíš. Já z toho nechci dělat problém politický. Ale tento problém je nutno řešit
  a ať se nám to líbí nebo ne musí být řešen v politické rovině. A od toho máme politiky. A politik musí mít odvahu problémy řešit a vpřípadě, že ji nemá a nebo na svou práci nestačí musí odejít. A já se domnívám, že naši zastupitelé strkají hlavu do písku. Viz termín besedy, schůzky či co to nakonec je.
  Vždy´t politik je vlastně náš zaměstnanec a je placen z našich daní. A má se zodpovídat svým voličům. Ne jejich přání ignorovat a v případě, že nejsou totožná z jeho tak jim nasaszovat psí hlavu
  a obvińovat z rasizmu. Např. píšeš městská policie. Proč neudělat průzkum zda by lidé raději viděli členy městské policie v noci ve městě jak dohlížejí na pořádek či je raději vidí jak za bukem číhají s radarem na řidiče nešťastníky kteří překročili rychlost o 5 km v hodině. S tím radarem je to samozřejmě snažší a navíc vynáší to. Ale myslím si, že dohlížet na pořádek ve městě by bylo pro občany lepší. Nevím a neznám za jak dlouho přijela na místo činu hlídka policie. Ale jestli pozdě tak by to měl velitel smysluplně zdůvodnit. A při opakování by měl být odvolán. Vždy´t např. firma Bosch potřebuje nové pracovníky k pásu. Já vím, že práce řadového policisty není lehká ale já osobně si myslím, že jestli máme městskou policii pro to aby kontrolovala prošlé autolékárničky a zkoumala jestli jsem jel na 40 44 nebo 43 a já za to platil 1000 Kč tak jí snad ani není potřeba.
  J. Simon: ne nikdy mě nezmlátili ale okradli mojí tehdy 83 letou babičku. Vytrhli ji kabelu z ruky.

 143. irča říká:

  Dobrý den,
  připojuji odkaz….to mluví za vše…
  http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/silvestr_boby_rvacka_20080104.html

 144. Ten co s tim zkusenost taky ma... říká:

  Dobry den,
  tak odkaz, ktery sem dala Irča mluvi za sve, a jde videt ze je to vsude stejny a nebyt tu s dovolenim ta „romska pakaz“ tak se vsem cechum zije a dejcha mnohem lip!
  Jde take videt, ze spousta lidi nemela tu cest, kdy jdete sam nejakou ulickou, najednou vas obstoupi 4 cerne huby, prilozi nuz ke krku a reknou vyndej vsechno z kapes…. Ja osobne to zazil a neni to nic prijemneho…od te doby kdyz vidim ROMA tak mam co delat, abych se udrzel!!! Vsichni jsou stejni, decka kradou v obchodech, jak uz tu nekteri psaly, prepadavaji skolacky atd… starsi vykradaji auta, kradou auta, nici verejny majetek a v tomhle vyctu by jsme mohly pokracovat dal a ani konce by jsme se moznam nedockaly. Verim, ze nejaci sporadani jedinci se mezi nimy najdou, kteri maji zajem pracovat a zit normalni zivot, ale to budou tak 2% ze sta a tech zbylych 98% si bude delat co chce….pac jak uz se zde take psalo…tak PČR nema tu odvahu s nima ty problemy resit. Na jednu stranu se jim nedivim, kdyz prijedou dva policiste resit neco mezi 8 cikanu…je jasne, ze by jim cikani rozbily hubu a neresily by to…. Znam jedno mensi mestecko, ve kterem se taky X romu,takto rozdovadelo, bylo jim jedno, jestli je to 8mi letej kluk, nebo 10ti leta holcina, ci 60ti leta babicka….hlavu si s tim nelamaly a prepadavaly, mlatily atd… V te dobe tu existovala i mensi „skinhedska“ skupinka, ke ktere se pridalo vic jak par lidi, kteri, ne ze by „vyznavaly“ jejich „viru“ … ale chtely se pomstit za to, co bud to jim, nebo jejich bratrum, segram, babickam atd… udelaly. Odehralo se X bitek,basebolky, klacky,hadice naplneny piskem atd… cikani dostaly zle po drzkach a od te doby tu nikdo cernou hubu nevidel!!!! Proste, kdyz sve obcany nedokaze ochranit STAT, musi se ochranit obcani sami!!!Proto treba ani nechapu, ze jak se tady pise o tech bitkach, ze my Cesi si nedokazem ani pomoct…ja videt, jak cigan hodi zidly, ktera sejme nactiletou holcinu…tak ji vemu taky a mlatim s ni hlava nehlava a je mi fuk, jestli mu tu hlavu rozbiju nebo ne!!!!Jsme hold taky mimo jine i narod srabiku!!!!!!Nejaky politici na tohle serou, resit tyhle problemy….ty jen resi jak si co nejvic namastit kapsicku……a tedkom co se otevrely hraice, to bude cim dal horsi…….odevsad cikany vyhostujou….jediny my jim tu nabizime azyl,davaji se jim plne zarizene byty, ze kterych oni vsechno rozprodaj, a udelaji z toho neobytnou kralikarnu!!!! JEDINE UCINNE RESENI BY BYLO JE POSLAT TAM ODKUD PRISLY … mensin u nas zije dost…Je tu dost rakosnicku…ale co proti nim???Kdyz sem zacaly jezdit, jezdily ve starych 1203, tedkom si jezdi v octaviich!!!A proc???Protoze makaj!!!! Sice asi vsichni vime jak….ale aspon neco delaj!!!!! Z tohohle clanku asi vyplyva, ze sem rasista, ale tomu tak neni, cernej, asiat nevadi….ale cikan?????Mit tu pravomoc, tak tu ani jeden neni……..

 145. tomas říká:

  Diky Irčo…ten članek opravdu hovori za vse…tady je videt, ze ani soukroma agentura nic nezmuze.

 146. roman říká:

  zdravím.jsem se prokousal až sem.mam jednu otazku.tak 3xtýdně chodim z prace po půlnoci domů přes náměstí.ještě NIKDY jsem v tuto dobu nepotkal strážníka MP.vlastně jo,když jede v autě,ale to auto jede tak pomalu,že každý blbec ví,o koho jde(mohli by mit klidně i zapnutý majaky).a ta otazka zní-nemohlo by v noci neustale naměstí a přilehlé ulice brázdit několik dvojic strážníků?prostě fakt dělat svoji praci?nebo je tu fakt mame jen na to špatný parkování?nevím,jestli se v pondělí dostanu na tu schuzku,tak se na to šerifa někdo zeptejte.

 147. "Novák" říká:

  to Ten co s tim zkusenost taky ma… ty a co si pomuzu, kdyz budu kolem sebe mlatit taky zidli?? maximalne do basy

 148. Ten co s tim zkusenost taky ma... říká:

  cim? A cim si pomuzes, kdyz budes sedet u stolu, cucat si palec a prihlizet tomu jak se mlati holky???No a kdyz nesly do basy ti cikani, tak nevim, proc by si tam mel chodit ty???Ses jeden z tech, o kterych jsem tam psal……

 149. tomas říká:

  2 Novak: ja ti reknu jak bys dopadl, sel bys sedet za ublizeni na zdravi s rasovym podtextem.
  By rekli policajtum…neee nas prislo osum do hospody, sme nic nedelali a on se na nas vrhul a zacal nas bezduvodne mlatit zidli…neee se zeptej brachy ten mu museli vrazit 5x nuz do bricha nez se uklidnil…to byla nehoda 🙂

 150. Michal říká:

  Jak uz tu říkal Tomas….díky našim posranejm zákonům a jejech „vykládání“ kdyz se slušnej člověk jenom brání,…tak má minimálně problemy s ubližením na zdraví nedej boze,aby to byl nějakej cikán.
  Hned je z toho rasovej utok a šílená palka…
  Pořád se dožadujou rovnoprávnosti s občany Čr ….tak já se ptám,kdy je konečně začne stejně postihovat i zákon??????Dvojí metr není dobrá věc,akorát si tu verbež „vychováme“ do stadia, že ani za dne nebude bezpečno…
  A plně souhlasím s tím,že večer resp v noci potkat strážníka v centru není možné….
  Samozřejmě bud někde buzerují pejskaře nebo špatně parkující řidíče…
  V noci pochopitelně leží na stanici koukají na kriminálku las vegas a cpou se koblihami…Niikdy nikam nepřijedou včas….samozřejmě proto,že se bud bojí nebo se jim nechce…
  Pár ostrých holohlavých hochů by tu leccos vyřešili….ač s jejich ideologií nesouhlasím.

 151. prdous říká:

  jj, tak tak, par ostrych holohlavych hochu by urcite neuskodilo, je pravda ze nad jejich ideologii zustava rozum stat, ale zas jim neni lhostejny, co se tu deje…..

 152. irča říká:

  pro Thomas: jen mě tak trochu mrzí, že v těchto novinách to napsali jak to bylo…80 romů… za to na rádiu Vysočina pouze řekli, že „prý“ s rasovým podtextem. Já v Babylonu byla a nikdo mi a asi i těm ostatním nenamluví, že to bylo BEZ rasového podtextu. Nu, uvidíme co se bude říkat v pondělí:-)
  PS: a ten článek našel můj pan šéf, když jsem mu posílala odkaz na tyto stránky…jinak bych o tom nevěděla.

 153. tomas říká:

  Ja jsem byl na babylonu taky, takze oba moc dobre vime co tam cigani vykrikovali. Tohle rict bilej, tak uz sedi ve vazbe.
  A v pondeli to dopadne tak, ze policie rekne, ze dokud cigani nekoho nezabijou, tak se stim neda nic delat.
  Mozna by to chtelo, vzit pany reditele na nekolik prochazek nocni Jihlavou. Kdybych pracoval ja, tak jako oni, tak jsem permanentne nezamestnany.

 154. tomas říká:

  Jinak jsem zvedavy, co napisou v patek jihlavske listy? jestli budou take „korektni“, anebo spravne napisou, ze to byl rasovy utok ze strany „romu“ !!!

 155. irča říká:

  uvidíme jestli to bude vypadat takto…viz odkaz…ale myslím, že to bude strohý článek:-)
  http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=007&r=mfvrchovina&c=890733

 156. Daňový soumar říká:

  Já myslím, že by bylo v okamžiku konfliktu zavolat soudruha Uhla nebo paní Stehlíkovou. Oni by už se s nimi nějak domluvili :). Na polici dobře ví jak organizované bandy nepřizpůsobivých občanů objíždí stavby po okolí. Kradou stavební materiál,odstřihují kabely a přesto se nic neděje. Policisté sedí v teple svých kanceláří a vyplňují papíry,dotazníky a testy. Na vině jsou je i množství heren, které těmto nepřizpůsobivým občanům řádně pouští žilou a dělá jim vítr v bedně. Tam by mělo město začít.

 157. Grave D. říká:

  Ten co s tim zkusenost taky ma…
  9. 1. 2008 v 16:03
  máš můj obdiv a **souhlas**!!!

  pokud se nic nevyřeší v pondělí a Jihlaváci nezačnou něco dělat s tima zpí*enýma tykánama tak to bude časem fakt děs se někam dostat i přez den…

 158. Pavel říká:

  Ja policisty chápu. Místo, aby dostali pochvalu a finanční odměnu, když takovému gaunerovi prostřelí koleno, tak je budou tahat a ostouzet po novinách, ne-li po soudech. Taky bych se na jejich místě do nějakých hromadných rvaček nehrnul. Co s holou pěstí proti skupině kriminálníků, kteří místo práce v base posilují v luxusně vybavené posilovně. A věřte, že přijde den, tedy pokud se budeme chtít postavit hulvátství a hrubosti určité skupiny obyvatel, že se budeme muset řídit heslem, oko za oko, zub za zub. Akademické debaty nic neřeší.

 159. slušný občan říká:

  Ne že bych policisty úplně chápal, jelikož povolání si vybrali jen oni sami, nikdo je nenutil a museli počítat s tím, že asi zrovna bezpečná práce to není. Na tomto blogu se často zmiňuje, že je tu mnoho heren a proč se stím něco neudělá. Hlavní důvod je, že daně z těchto provozoven nejdou do státní kasy, jako daně ostatní, ale jdou rovnou do kasy městské!!! Myslíte si, že si město nechá utéct takovéto poměrně důležité příjmy? Na českým národu se mi líbí, že stále nadává a nadává. Chcete lepší kamerový systém, ale ten potřebuje peníze. Kde je vemu? No přece z herny. Všichni nadávají, jak je vybavení nemocnic zastaralé, tak když se zavedou velice mírné poplatky, tak Čech začne nadávat! Všechno je ruku v ruce spjato. Ale to jsem malinko odbočil. V Jihlavě byla s cikány či CD-Romy nebo jak si říkaj vždy složitá. Je tu jedno z nejvíce procent romů v republice. Nedávno jsem byl na východním Slovensku. Tam u některých obcí jsou speciální romské osady. Tam oni si řvou, dělaj bordel, ale jsou např. 10 KM od města. Sem tam zajedou skoupit půl Liedlu, ale jinak je ve městě skoro nevidíš. Vypadá to tam jak někde na skládce, ale to je jejich problém! Doufám, že se v Jihlavě najde nějaký hrdina jako např. ve Vsetíně Jiří Čunek a zatočí s gangama, neplatičama a jinejma parazitama nás slušnejch občanů!!!!!!!

 160. Capisto říká:

  Toto je blog s největším počtem příspěvků a to svědčí za vše…. Proto doufám, že to vše nevyšumí… A spravedlnost nebude slepá….

 161. naivní občan říká:

  Problém Jihlavy bude asi větší, než naznačuje tato diskuse. „Gangy, které (najednou!) ohrožují…“
  jen využívají situace, která v centru – a hlavně na náměstí – panuje. Pokud na náměstí večer musíte
  (a těch důvodů už je minimum), kolik oken vidíte svítit? Ve dne parkoviště, v noci k dispozici. Je logické, že „vybydlený prostor“ byl obsazen.
  Jihlavě chybí patrioti, většina dnešních obyvatel přišla odkudsi, filozofie „smrádek, ale teplíčko“ stále vítězí a stejně jako v přírodě je skvělým substrátem pro plísně a houby. Ale třeba je nás víc, kdož nechceme být plísněmi a houbami.

 162. latin_knight říká:

  Právě z takových důvodů, jaké jsou popsány tady na blogu a v diskusi pod ním, vznikla Národní garda. Pokud bude situace v Jihlavě dále neúnosná, tak jediným možným východiskem bude povolat Národní gardu. Ti jediní jsou schopní vyřešit problémy s cikány, už to dokázali v jedné malé obci, kde početná cikánská rodina s ještě početnějším příbuzenstvem šikanovala dva staré lidi. Ať už se ti dva zmínění obraceli na starosty, hejtmana kraje a mnoho dalších, všude slyšeli jen hloupé kecy a nic se nevyřešilo. Pak přijeli členové Národní strany (která založila NG, ta v té době ale ještě nefungovala) a cikáni se stěhují pryč – většina rozhodnutím soudu, zbytek dobrovolně (prý se bojí rasových útoků, šmejdi). Lidi musí pochopit, že policie je v totálním rozkladu a s ničím tak vážným jako cikánský teror si neporadí. To raději bude soudruh Langer vydávat příkazy k monitorování „extremistické“ Národní gardy, ale aby něco udělal z nefunkční policií, sloužící akorát tak k vybírání pokut na silnicích, to ne.
  http://narodni-strana.cz/

 163. Patrik říká:

  Je mi vás líto… Tento blog se proměnil v jakousi kavárnu nácků, kteří mají Své řešení problému. Problém je společenský né politický.

 164. nadasdy říká:

  Patriku dovoluji si Vás citovat
  příčina podstatná je mnohem hlubší – ti dotyční co útočili jsou demotivovaní nemají co ztratit a hledají svůj boj. nedovolte jim dávat příčinu, protože nevíte kam až to může dojít. ted to směřuje k tomu že to někdo odskáče…
  Vzpomeňte si na francii
  Problém je zcela jistě sociální oni si jen hájí své pokřivené představy co je zprávné

  Vy napadáte diskutující, že jsou náckové, já si myslím, že nejsou, Narůstá však deziluze a bezmoc z neřešeného problému,.
  Ti útočníci si nehájí své představy ale skutečnost, která jim vyhovuje. Cpe se do nich horem dolem a oni chcou víc a víc. Teď zkouší vymoci si násilím, přijdu na diskotéku a sednu si kam chci. V obchodě vezmu si co chci. Výhružky na sociálce. Zfackovaný učitel ve škole. Právě proto aby to nedopadlo jak ve Francii je nutno tento problém řešit co nejdřív a tvrdě.
  Píšete je mi Vás líto, mě je líto spíše Vás. Nikdo Vám ale samozřejmě nebrání vzít tyto útočníky za ruku a vysvětlovat jim, ty ty tohle nedělej to je špatné, to se nedělá. Jen jsem zvědavý na výsledek.
  A na Vaši reakci až Vám domů přijde znásilněná dcera, okradená manželka a 3 x do roka budete platit spoluúčast 10 000 Kč za vykradené auto. Budete dál říkat musíme to řešit tak aby to nedopadlo jak Francii ale ve skutečnosti už to tady takové bude.

 165. Patrik říká:

  To Nadasdy

  Tou Francií jsem měl na mysli vytváření území kde by se měli pohybovat oni a kde my… To je cesta nikam – nevytváří to pluralitní společnost ale segregovanou ,která je zcela nežádoucí a přináší velké problémy. Stále se domnívám že tato diskuze jen vyvolává vztek, který směřuje špatným směrem.

  Nehledá objektivní viníky. Nepadly tu jména a po těch by se mělo pátrat. Jména je to co chci slyšet já -jméno – přestupek- trest. Míchá se tady spousta věcí.
  A hlavně romská mentalita a výchova je zaměřená na to přežít co nejlépe, nejjednodušeji a nejefektivněji v současných podmínkách. Prosím vemte to jako fakt a nikterak to nehodnoťte.

 166. Lukáš říká:

  Zavřel bych národní stranu s cigánama do jednoho krytu a tam bych je nechal vyřešit si své rasistické problémy….a potom bych kryt odpálil…BOOOM

  A pak bychom všichni žili v klidu….

 167. latin_knight říká:

  Lukáš: můžeš je tam začít nahánět, hrdino

 168. nadasdy říká:

  for Patrik

  já s Vámi v mnohém souhlasím ale v mnohém ne. Např. tento problém je jak tvrdíte problémem sociálním ale musí se řešit politicky. Jsem ale přesvědčen, že se neřeší. Jistě měli by být odhaleni konkrétní viníci a potrestáni. Možná i budou. Nechybí Vám ale ještě něco jiného. Kde jsou ti ostatní,
  příslušníci tohoto etnika, kteří se od tohoto činu budou distancovat. Romští aktivisté, kteří řeknou takto tedy ne. Proč nevystoupí pan Uhl čí paní Džamila a neřeknou takto tedy ne! Já vím řeknete je to blbost, rvačka v klubu. Ale kdyby to tak bylo obráceně. To by se rojilo aktivistů. To by se tepaly zlořády. Nevím jak ostatní ale právě toto mě štve a jsem přesvědčen, že i ostatní. Proto je potřeba takováto diskuze. Lidé si musí uvědomit, že hovořit o vystěhování je naivita a není to dost dobře možné. Co je ale nutné tento problém řešit. A to je úkol politický. Bohužel již způsob jakým naši zastupitelé zareagovali mě nepřesvědčuje. Ale třeba se mýlím, a v příštím týdnu nás radnice informuje jak byli konkrétní viníci potrestáni a jak bude městská policie zajišťovat ochranu lidí a majetku ve městě. A když ne my občané máme možnost i povinnost to ve volbách změnit.
  For Ten kdo s tím má zkušenost
  To městečko byla Ťřešť nebo ne.

 169. Grave D. říká:

  2 Lukáš já bych to trocha změnil 🙂 nechal bych Národní Stranu aby tam nahnala tykány a pak už to tvoje BOOOM
  A pak bychom všichni žili v klidu…

 170. tomas říká:

  for nadasdy: neco jineho je rvacka v hospode…a neco jineho je trestna vyprava eventuelne vydirani, nebo pripad co se stal v brnenskem Boby Centru…
  kdyby nebyl napaden majitel Edgara a ta rvacka v Babylone skoncila tou prvni tzn ze by si to ti 17ti lety kluci vyrikali, tak to nikdo neresi.
  bohuzel to dopadlo vydiranim atd. 17 cikani si zavolali sve strycky. ja osobne bych to resil nasledovne
  pokud by nekdo delal vytrznosti eventuelne nekomu hrozil fizickou likvidaci: udelal bych preventivni zadrzeni na 12 hodin na policii stim, ze dotycny by si svuj pobyt zaplatil (treba 5000 Kc) a musel by to zaplatit jako kauci..tudiz dokud by nezaplatil, tak by se ven nedostal. v podstate by to bylo neco jako zachytka, tam se taky plati. pokud by tohle fungovalo, tak 17ti lety cigansky fracci by si nemohli zavolat sve strycky na pomstu. atd
  jenze to by je tam taky musel nekdo dostat a po tom co predvedla statni policie na silvestra se obavam ze takova cela by v jihlave byla stale prazdna.
  To nemluvim o tom, ze jsem slysel ze se v centru mesta v nekterych hospodach pokousi vybirat vypalne !!!!

 171. Sasha říká:

  Vážení
  řekněme si to otevřeně jsem přesvědčen, že nikdo zde ba ani pan Vovsík si nesedne ke stolu v baru , nebo v jakékoliv hospodě vedle róma a pokud tam již sedí a vedle ke stolu si sedne skupina rómú, tak neprodleně zapladí a vypadne. Taková je pravda, prostě naše dvě komunity v tuto chvíli nejsou připraveny spoluexistovat. Osobně jsem zažil, když do jedné místní vyhlášené a oblíbené hospody přišlo asi 15 rómů včetně dívek, kteří musím podotknout vypadali velmi slušně. Do 15 minut půl hospody bílých zaplatilo a odešlo. Nedocházelo k žádnému napadání ani fyzickému ani slovnímu. Zažil jsem několik případů, kdy nagelovanej blbeček, kterej měl za zády 5 kámošů slovně napadal a urážel rómy kteří stáli u baru a v klidu pili svoji kořalku, když už těch urážek bylo dost, dali blbečkovi přes držku. Okamžitě vznikla vlna odporu proti cikánům, kteří udělali jedinou neodpustitelnou věc, pro všechny přítomné, přišli do hospody. Byl jsem přímo u konfliktu, takže vím o čem mluvím. Na věty typu komando, nebo elita bych rád řadě lidem sdělil co pravděpodobně ani neví, zkuste se poptat majitelů klubů hospod a diskoték na zkušenosti s tzv. jihlavskými hokejkami. Zhruba před dvěma roky najelo komando jihlavských hokejek do Netopejra a rosekali tam vyhazovače, protože si dovolil vyhodit hokejku, která se chovala jko prase. V několika případech vyházeli vybavení hospod z oken a z toho plyne, nejen určité etnikum umí svolat komando. Jsem opravdu velmi zvědav, co vyplyne ze schůzky zainteresovaných politiků a ředitelů policií, politické bláboly a vytáčky, ktaré mají jediný cíl udržet si teplá a velmi dobře placená křesla poslouchám už desítky let. V zemi, která je na vrcholu korupčního ledovce těžko může chtít kdokoliv vymáhat právo. Jedno souvisí se vším, taková je pravda. Kdo si myslí , že když posřílí pár z.rdů jiného etnika, postaví před prior policajty a je po problému je magor. Ryba smrdí od hlavy přátelé. Mimochodem kolik cikánů chodí se sprejem a ničí kdysi naše krásný město???. Neumím s nimi žít a ani nechci, ale nejsem takovej omezenec abych šířil takový nesmysly, že jen oni jsou problém. Za dvacet let mě 14x vykradli a světe div se ani jeden z nich nebyl černej.

 172. tomas říká:

  for Sasha: to reseni co uvadim nad tebou se zadrzenim na 12 hodil, lze aplikovat i na sprejery, za ktere by to museli zaplatit rodice, i na hokejisty (i kdyz pro ty tech 5000- zas tolik neni. i na vytrzniky…on by si to pak kazdej rozmyslel jak se ma chovat na verejnosti.
  jenze pro to aby tohle mohlo fungovat by se musel zmenit zakon. a to je vec kterou muze pan Vovsik nebo pan primator iniciovat…pokud tedy chce abych ho v pristim volebnim obdobi zvoli.
  Samozrejme muze jit cestou jinou…tzn ze se na tohle reseni vysere…“podplati“ par vlivnejch romu a dostane hlasy cele komunity…ze???

 173. Blanička říká:

  Dobrý večer všem o tomto co se v Jihlavě děje díky našim „rómským“ spoluobčanům je neúnosné.Ono opravdu většiny kriminálních činů se dějí díky nim a začíná to drobnejma krádežema malej rómskejch dětí a končí to přepadáváním těch starších této komunity.Já se jen obávám a očekávám kdy tu někoho podřežou nebo zabijou.Já sama už jsem se setkla s výhružnými výkřiky a řečmi z jejich strany a popravdě je to velmi nepříjemná záležitost.A tak by bylo dobré prostě této kriminalitě tady nějak zabránit,abych se nemusela bát,že mě někde podříznou.A bohužel i z jejich strany jsem se setkala s poškozováním majetku další osoby ať to začíná prořezáváním pneumatik u auta a končí to ničením bytů.Prostě rómové tu mají dobrou živnou půdiu pro to,aby tu mohli všechny ohrožovat a vše likvidovat.

 174. Michal říká:

  to sasha:to co píšeš je smutný….samozřejmě předsudky atd dělají svoje…k skupinkám typu „ledové hlavy“ a „kopačáci“ se vyjadřovat nehodlám….Ty mají taky vymydlíno od mala….Ale na rozdíl od cíkánů není problém si je podat a „vysvětlit jim to“.
  Kdežto když něco podobného zkusíš na cikána končíš….jeho rodina tě zničí…lepší opustit město…a tohle uz jsou mafiánské zvyky a říkej si co chceš…Pochopitelně celé etnikum házet do jednoho pytlůe nejde…i kdyz procento tech dobrých je hodně malé….
  V jihlava ,a nejen zde, nám roste obrovský problém a pokud nechcem aby to dopadlo jak na východním slovensku mělo by ses tím začít honem něco dělat….
  Ale mlácením prázdné slámy na internetu nic nezměníme….
  Na to máme naší skvěle placenou vládu..ale ta na to kašle…radši si každej drží svého korýtka
  Panu Čunkovi bych dal putovní primátorství po Čr….at s něma zatočí všude….

 175. Daniel Gabriel říká:

  Dnes jsem si přečetl Jihlavské Listy a musím s velkým politováním říct, že pan Vovsík, který poskytl rozhovor už zcela otočil. Pasáž, ve které říká, že problém je vlastně problémem police a majitelů klubů a město s tímto již nemá nic společného, je krásný příklad toho jak hodit problém na někoho jiného. Upozorňuji opět na to, že se jedná o problém, který je ve městě Jihlava pane Vovsíku a Vy jste jeho kormidelníkem. To není dobrá prezentace. Nevěřím, že se jakkoli zasadíte o nápravu. Ono konec konců může dojít k tomu, že syn pana Vovsíka, který navštěvuje kluby, se pak může stát terčem , – a třeba cíleně – nedej Bože podobného násilí, jaké proběhlo v Babylonu. Používat populistické, vděčné a líbivé termíny je náplní práce pana Vovsíka. Ta schůze nemá význam ve smyslu něco vyřešit.

 176. Michal říká:

  to Daniel:a co si čekal pane?tohle je moc ožehavé téma pro regionálního politika…..

 177. Michal II říká:

  Já z těch článků přestávám rozumět tomu, kdo je ten špatný (viz část o komunikaci PČR s návštěvníky baru). A nevím proč mám pocit, že v JL dostává hodně prostoru Falešná morálka (nic pro ti tomuhle klubu nemám, navštěvuji ho nejvíc). Hlavně si udělejte v pondělí čas, ať nemusí mít naši volení zástupci pocit, že to veřejnost nezajímá.

 178. Libor říká:

  Teď jsem pročetl celou debatu a jediné, co můžu konstatovat je, že naše policie nás nedokáže ochránit. Jsem poměrně noční tvor (ještě se mi tedy zaplaťpánbůh nic nestalo) a pravdou je, že v noci nepotkáte jediného policistu a to ani v centru. Policie doopravdy neodvádí svou práci, jak má. Prevence proti trestné činnosti je tu malá a policie jako složka ochranná v poslední době velmi selhává. Bohužel to vede k nedůvěře občanů k ní. A tohle může vést jedině k tomu, že se tu najdou jedinci, kteří nakonec budou chtít doopravdy vzít spravedlnost do vlastních rukou. Jenomže tohle povede jen k další rozsáhlé trestné činnosti a především k malé občanské válce, která nedopadne dobře. Je mi líto, že se v pondělí nezúčastním schůzky (je příliš brzy), protože by mě zajímalo především stanovisko ředitelů Policie, která když nezačne jednat, tak se bojím, že půjde ještě víc do tuhého. Je to jen na policii, jestli dokáže zajistit bezpečí, jestli ne, tak by tam měly padat hlavy.

 179. pavel říká:

  Pane redaktore, to nemyslíte vážně, vždyť Vy se, poctivým a slušným lidem, kteří se snaží dodržovat zákony a pracovat, zde jenom a jenom vysmíváte. Navíc ve vašem rozhovoru s p.náměstkem primátora je v posledním odstavečku odpověď, že zde cca 40 lidí vytváří negativní atmosféru, tak to je super a Vy jste ani neoponoval. Proč děláte redaktora když nedovedete reagovat, ale totalita již není tak Vás nikdo nezavře, když budete psát pravdu. Bohužel se zde připojilo do diskuse pouze určité množství čtenářů, proč neuveřejníte část tohoto blogu v novinách, aby se mohlo zapojit více lidí, viděli by jste reakci. 99% má jistě stejný názor na tuto skupinu našich spoluobčanů a zbývající 1% jsou podobní Vám a p.náměstkovi mají strach o svoji židli, tak dělají neutrální aby o své korejtko náhodou nepřišli. Že Vám nejni hanba, fuj. Pokud se to nebude řešit v rámci Jihlavy ke spokojenosti běžných spoluobčanů, tak se to bohužel bude muset předat někam jinam ……………. .

 180. Pavel.K. říká:

  Typickou vlastností čmoudů je z každé situace něco vytěžit. Normální člověk chodí do práce a musí se chovat slušně. Ale oni říkají: budeme se chovat řádně, ale dejte nám peníze na sport, finance na kulturu, postavte nám klubovnu, dejte, dejte atd. Prachy pak skončí kdoví kde / příklad aktivista Giňa v Rokycanech, který za tyto prostředky pořádal luxusní chlastačky pro rodinu/. Proto prosím politiky, nepřistupujte na tutu hru. Stojí peníze a nikam nevede.

 181. místní chlápek... říká:

  http://www.narodni-strana.cz/clanek.php?id_clanku=2578

  TAK VYSLYŠELI VAŠE VOLÁNÍ…

 182. tomas říká:

  Jsem naprosto znechucen vyjadrenim tiskove mluvci „ustrasene“ policie ceske republiky!!!!
  U obou prijezdu hlidek jsem osobne byl a pokazde komunikoval se stejnym straznikem (nyni lituji toho, ze jsem si neopsal jeho sluzebni cislo jestli se nepletu zacinalo 8kou) tento straznik mel vyssiho prosediveleho jezka.
  Mluvci mluvi o spatne komunikaci, pri prvni prijezdu si policiste opisovali cisla obcanek majitelu baru, za pokracujiciho porvavani particky romu, kterou nebyli schopni ani odvest z dosahu navstevniku.
  A pri druhem se vytecna komunikace PČR projevovala, tim, ze jsem musel zranenemu americanovi, ktery byl v babylonu take pritomen..delat prekladatele.

  Uz se tesim na pondeli, jak mi pan reditel PČR do oci potvrdi tyto lzi, ktere nalhal do vasich novin.
  Jsem znechucen a od ted neverim jihlavske policii ani slovo.
  Stydte se pani Slavikova !!!!!
  Stydte se pani policiste!!!!
  Hamba vam lhari !!!!

 183. tonda říká:

  Podívejte se na Telč, Romové sou pěkně zašitý 2 km za městem, sou tam všichni pohromadě a mají tak dané své území. Jihlava má obrovské prostory v bývalích kasárnách na Pístově, už bych to tam pomalu vozil, začal bych od bývalého muničního skladu a psince.

 184. Michal říká:

  To tomas:tak při společném iq 100 zasahujích strážníků dohromady,co jsi očekával od PČR??že se to sepere v hospodě,to není ač tak nic zvláštního,ale že švestky nedokážou utočníky okamžite separovat od napadených to už je opravdu na pováženou a někdo z PČR Jihlava by měl nest odpovědnost….

 185. Pavel.K. říká:

  TO tonda. Pístov je blízko, jejich pravlastí je prý Indie. Přistavte vagony a hajdy domů.

 186. Pangrác Petr říká:

  Velmi pozorně jsem přečetl vše co bylo napsáno jak zde, tak i na stránkách Jihl.listů. A pocity?_To co se stalo lidem v Babylonu je jenom špička ledovce! Pokud v určitém časovém úseku dojde v několika restauračních zařízeních k napadení skupinou útočníků a dříve či později je na místě i policie(a v tom případě musejí znát totožnost útočníků) a přesto se útoky opakují,tak bude někdo postrádat pud sebezáchovy a nebo ví že jakýkoli trest je v nedohlednu! To je zvrhlá demonstrace síly a někdo si musí být sám sebou zatraceně jistý. Proč tomu tak je? To je otázka pro policii a námi volených zastupitelů,ale ono to vypadá že těch prvních je tak málo že na vše prostě nestačí (na jiné důvody nechci ani pomyslet) a Ti druzí? No jo a co Ti druzí? Každý z nás jde k volbám s vidinou že i můj hlas může přispět k dobru obce,města atd.S vírou ve změnu.Zastupitelé města Jihlavy určitě taky procházejí ráno,ve dne nebo večer náměstím nebo přilehlými ulicemi,přeci i oni bydlí v tomto městě a není možné aby nikdy neviděli nebo neslyšeli.Na druhou stranu musím přiznat že p.Vovsík je pro mne jediný kdo se postavil celé události za radnici čelem, ale třeba jsem jenom nebyl dostatečně pozorný při sledování tisku.Bohužel i jeho některá vyjádření připomínají vystoupení jeho stranického kolegu p.Langra-nic neříkají fráze. A že není možné zasahovat do práce policie?To určitě,ale policie i vrcholní představitelé města jsou placeni z veřejných prostředků a tudíž bych předpokládal úzkou spolupráci!Pokud společnými silami nejste schopni obyvatelům Jihlavy zajistit bezpečí před trestnou činností,jsou tyto peníze vynakládány zbytečně.Děkuji Patrikovi za jeho slova ale i Vám všem kteří jste vyjádřili svůj názor-jde přeci všem o změnu k lepšímu,nikdo- tedy doufám že nikdo nechce abychom se obávali o zdraví a život svých blízkých.Záměrně jsem nechal až nakonec slova o rasismu,obráceném rasismu a Romech.Lidi kdo by si vzpomenul na rasismus když uvidí hrající si děti ve školce,kde si hrají pospolu bez ohledu na barvu pleti a etniku.To samé platí o hezkých holkách o slušném sousedovi o kolegovi v práci.Rozeznávejme slušné lidi a rozeznávejme darebáky.Sám jsem zvědavý kdo bude mít v příštích dnech a týdnech navrch.P.S.Možná to byla jenom má smůla ale za 2roky zpět nepamatuji že bych potkal na náměstí a v okolí pěší strážníky státní policie.

 187. Pavel.K. říká:

  Stejně s nima nic neudělají, sejdou se jednou, dvakrát a vše vyšumí do ztracena. Jako vždy. A když se objeví pan Čunek, který ve Vsetíně vřed alespoň částečně odstranil, tak po něm jdou okamžitě pisálkové v tisku a řičí nesmysly o rasismu. Netroufnu si říct, kde je pravda v kauzách pana Čunka, v tomto státě je možné úplně vše, ale mám pocit, že Jihlavě by svou razancí v určité oblasti pomohl.

 188. petr.c říká:

  zil sem 20 let s touhle pakaží v centru města jako mladý sme si s nimi vzdy poradily dostali pres hubu a bylo ale pak sem si zalozil rodinu a bylo napadani me zeny vyhrozovani a teror nakonec sme se prestehovali na vesnici a udelali to nejlepsi co sem mohl udelat jsem ted uz 17 let pryc a supr ale kdyz to ted tady ctu je blbe lidi vzpamautjte se vemte hole a vyzente tu verbes jinak to nevidim nasili plodi nasili jak dlouho bude trvat nez nejaka vysmazena kofola zmrzaci nejake dite ja rikam bijte je

 189. Milan říká:

  Páni z radnice otevřete oči – koukejte na okolí prioru,kašny – vždyť to máte pod oknama…pání MP nešikanujte lidi když jdou tři metry od přechodu!!!…ale zabezpečte aby naše děti mohly ve večerních hodinách chodit ze sportovních akcí (tréninků)a zájmových kroužků bez doprovodu aniž by měly rodiče strach jestli dojdou nebo ne!!!!!Opravdu tu není bezpečno ale dosti černo….

 190. Medik říká:

  Vážení zúčastnění diskutéři,
  úvodem bych rád řekl, že rasista nejsem, nejsem ani nácek, na silvestra sem v jihlavě nebyl, komentáře sem přočítal od poloviny letmo. Myslím, že Jihlava a její akční složka lehce přizapoměla na obyčejný přírodopis. Už tam, nás děti malé školou povinné učili, že vyhubením jednoho druhu se přemnoží ten druhý (zjednodušeno). A to je právě to co ´sme´ (bez mého přičinění) možná přehlali. Mám dojem, že se povedlo jakž takž vymýtit mladé činné neonacisty. Mé srdce plesalo nad tou krásou i přes pár incidentů, které ale doprovázejí asi každé město. Leč mám pocit, že právě to se nemělo stát. Extrémismus nesnáším a všechny jeho projevy jsou mi přinejmenším nesympatické. Ale myslím, trochu přehnaně, že pár holohlavých svalnatých tupců by ty, z jihlavské komunity delikventů pocházející mladé násilníky na pervitinu, docela dobře zpacifikovala. Ač bych nikdy nevěřil, že to řeknu, možná by rovnováhá extremních živočišných druhů byla lepší. Do pekla se mnou? Jo asi jo, nic neřeším…nenabízím řešení. Můj komentář je pouze info o tom, že sme všichno Češi. Nezní tak? Čím to asi bude? Třebaže kluci mlátí holky židlema?

 191. Jaroslav Šimek říká:

  Do jisté míry souhlasím s medikem a petrem.č. nepostará li se o bezpečí občanů policie, je třeba vzít spravedlnost do vlastních rukou.

 192. petr.c říká:

  mimochodem jak dopadla vcerajsi akce narodni strany

 193. petr.c říká:

  jeste vam povim o tom hazeni do jednoho pytle mel sem tu cest jednou jeste jako mlady zucastnit se romske zabavy ponevadz jsem s nimi vyrustal v jedne ulici byli mezi nimi i dobri kamaradi s kterymy si pokecam i dnes ale to co se delo na te zabave vam nemusim licit byli tam slusni i neslusni ale jak se to ozere je to jedna verbes bez rozdilu tenkrat sem prchal ani sem se nekoukal za sebe a to neznali drogy max nejaky cikuli a toulen ale dovedu si predstavit co ted dokazi ti mladsi z jejich inteligenci mrknou na par filmu se segalem a pruser je na svete citi se neohrozeny a policie ta ma uplne jine starosti coz jim jen nahrava takze jak rikam vemte spravedlnost do svych rukou s pozdravem P.C

 194. Jiří Simon říká:

  Já se Vám všem přiznám, nejsem rasista a ni sem o tom nikdy neuvažoval, jestli tento incident (myslím tím to KOMANDO v Babylonu) vyšumí do ztracena, tak přehodnotím své uvažování.

  Nedostatek finančních prostředků našich spoluobčanů, zajímavé počtení!

  http://www.novinky.cz/clanek/130590-romska-rodina-cervenaku-chce-od-statu-420-000-korun.html

 195. helča říká:

  Vesměs souhlasím se zveřejněnými názory,ale opravdu se původní téma incidentu v Babylonu zvrhlo v řešení „rómské otázky“. Je pravda, že nebýt toho, že agresoři byli R,nebyla by diskuse tak obšírná (možná by nebyla vůbec). Je ale dobře, že se o tomto závažném problému začalo mluvit, i když si myslím, že se tím stejně nic moc nevyřeší. Objevují se zde mnohé zajímavé návrhy, ale většina z nich ztroskotává na špatné legislativě, malých pravomocích policie – ať už městské, nebo státní ( čímž nechci obhajovat jejich nedostatečný zásah v Babylonu!) a vůbec na celém justičním systému. Píšete tady o exemplárním potrestání viníků, ale jakém???? Vždyť naše zákony spíš takovýmto grázlům nahrávají !!! Sama jsem to zažila na vlastní kůži. V konečné fázi z toho vyjdou lacino a ti, kdo se opováží proti nim svědčit, budou žít v obavách o svůj život. Takže pokud nenastanou změny tam, kde je to potřeba, nic se nevyřeší. Samozřejmě se dá dělat cosi v prevenci, tj. větší počet strážníků v ulicích a hlavně problémových místech, častější návštěvy policie v klubech ap. jak už zde bylo řečeno. Takže hodně zdaru při jednání na pondělní besedě?.
  PS: A jen tak mimochodem. P. Vovsík vždy prosazoval zájmy menšin v našem městě ( viz propojení Březinek a přeřazení dětí z Rošického na Jarní ), tak jsem zvědavá, jak se tentokrát pochlapí !

 196. Jiří Simon říká:

  Vážená helčo, jestli máte namysli i tento výrok, tak jsem zvědav jak se pochlapí, já na té pondělní besedě budu a už teď slyším jak se všichni vykrucují!!

  „Integrovat Romy pomocí direktivní asimilace se pokoušeli komunisté celých 40 let a nepodařilo se jim to. Nemohlo by se to podařit ani nám. Jako cestu vidím spíše jiný směr – nerozdělovat společnost podle ras, ale na lidi adaptované, lidi schopné se přizpůsobit (těm pak napomoci v integraci) a na lidi nepřizpůsobivé -a leckdy to budou i bílí (ty je pak potřeba nemilosrdně segregovat ze společnosti – což je řešení, ke kterému zatím chybí odvaha, ale které nás v budoucnosti nemine).“

  http://www.jihlavske-listy.cz/blog/2007/07/20/za-kritikou-je-rasizmus/#more-14

 197. Verča říká:

  nechápu co se svami deje za všechno mužou samozřejme cikáni že jo??? to je najednou povyku kvuli rozmlácenýmu babylonu!!! když nejakej klub nebo hospodu vymlátí BÍLÝ tak je to v pořádku a nic se neřeší a nepiše se to v novinách ale jak ne tak je zle co??“!!!!!!!!!!! přemyšlejte vubec proč odsuzujete jen je a né taky ty bílý…….. tak jak se ted ostatní bílý chovájí k cikánům je des… ja se doslova stydím!!- za to že jsem taky bílá!!! kvuli pár cikánům kteří ten babylon vymlátili ted odsuzujete všechny!!!!! proberte se už konečně koho za to vyníte vubec…..!!!!

 198. Jiří Simon říká:

  Viním “KOMANDO“ které po běžné rvačce, která byla zdánlivě ukončená, nastoupilo a hlava nehlava, smyslu zbaveno provedlo lynč!!!!!!!!

 199. Verča říká:

  ale dyt to je smešný říkat „KOMANDO“ 😀 kdyby tam nabehlo jak ty říkáš komando tak by byli všichni pod kytkama!!!! přestante s komandem …..nechci se smát-…:-D

 200. Jiří Simon říká:

  Mě stačí svědectví pana Nováka příspěvek zde 3. 1. 2008 v 11:33, a Já sem něco podobného již taky zažil.

  Pane Vovsík, rád bych se s vama podelil o muj silvestrovsky zazitek, ktery semnou bohuzel prozilo jeste dalsich par desitek lidi.
  Na namesti v hospodobaru Babylon (bejvalej tuzex) probihal klasickej silvestovskej vecirek, kdy doslo k nekolika incidentum. Dovolim si rict ze to bylo vyprovokovany malou skupinou cikanu, byt se znaji jak s personalem, tak s ucastnikama vecirku. Doslo ke klasicky rvacce, kterou musela nasledne resit privolana policiie, no az tak klasicky mi to neprislo kdyz vidite, ze do prihlizejiciho davu cikan mrskne zidly a na zemi zustane lezet nactileta divka!!! No ale proste se to uklidnilo a pokracovalo se v oslave silvestra.
  To co prislo o nakou tu hodinu pozdeji, si dovolim prirovnat k pogromum vykonanych na zidech, do hospody nalitla “smetanka jihlavskych romu” nebo take cast slavneho fotbaloveho tymu TJ ROMA ))
  a zacli byt lidi hlava nehlava, jako prvni to odnesli djs a jeji draha aparatura, pak uz jen litaly pulitry a zidle, za neustalyho vyhrozovanim zabitim, znicenim hospody atd. jesli si znova dovolime zavolat policii.
  Kdyz sem to tak sledoval, tak sem si rikal v duchu kdo je tady kurva ta mensina???
  To co sem tam zazil uz nechci nikdy zazit, protoze to bylo opravdu neprijemny, a mam to pred ocima doted!!!

  pro zpestreni cerpano z jineho serveru:

  FAKT PSYCHO: To co se na silvestra stalo nema obdoby a hodne lidi je jeste ted v soku, co jsem slysel, tak asi 10 lidi muselo bejt osetrenejch v nemocnici, ostatni to nak rozdejchali a jsou pomlaceny. Naka holka co s klukem odchazela, tak je tam rozsekali na chodbe, dalsi borec je v nemocnici a nevidi na jedno oko jak to ma natekly, hromada lidi dostala do drzky a za nic nemohli. Prevrhli stul, aparatura sla o zed k zemi. Dalsi vec je, ze policie mela hlidat a neodjizdet pryc, dobre videli jak cigani rvou, ze to tam prijdou rozbit!!! Bylo jasny, ze se vrati a bude dalsi bitka, tady doslo k pochybeni policie!!! Cigosi skurvili dobre rozjetou akci a nejvetsi ubohost je, ze dostali i holky. Takhle se tezko zaradite do normalni spolecnosti ZMRDI!!! Provokovat a mlatit lidi, to by jim slo kretenum…

  podotykam ze personalu je nadale vyhrozovano…

 201. Jiří Simon říká:

  Verčo, připomínám a zdůrazňuji, jestli se to řádně nevyšetří a nepotrestají se viníci, tak se to bude opakovat. S jídlem roste Chuť, ale to přísloví jistě znáte.

 202. Verča říká:

  SIMON- to co tu porad pisete nemusite davat pořad dokola aby to každej videl nejvckrát my číst umíme apochopime i když ten přispevek tu bude jen jednou!

 203. Verča říká:

  jo to sice znám ale v našem meste se řeší jen utoky cikánů na bílý…ael proč se neřeší utoký bilých na cikány nebo i na bílý?????? vždyt podle me je v jihlave vic bilejch grázlu než tech černejch!!!

 204. Jiří Simon říká:

  Já nemluvím o žádné menšině čí většině ale o trestném činu, který se nesmí opakovat. V opačném případě to v Jihlavě bude jako na divokém západě a já to nechci, mám zato že jsme kultivovaní lidé v 21 století.

 205. "Novák" říká:

  verco mohla bys prosimte uvict teda naky priklady tech utoku o kterych tady mluvis?? pride mi ze zacinas byt hystericka

 206. Verča říká:

  já mám takový pocit že pro vás je hysterickej každej kdo se postavi na stranu cikánu…..nebo snad ne?

 207. Verča říká:

  já vim je třeba to nejakzm zpusobem řešit ale bylo by potřebné si uvedomit že tu nejde jenom o ne….!

 208. Jiří Simon říká:

  verčo, v tom přesně je ten problém. Jestli se nevyšetří ten incident v Babylonu tak to na ně padne a budou se obviňovat nevinní. Já mám taky spoustu kamarádů v této skupině spoluobčanů, a ti co pracují tak nemají na takové hlouposti čas, potřebu, motivaci, prostě a jednoduše není to jejich způsob a styl života.

 209. capisto říká:

  to Verča: připadáš mi jako pěkná kravka, když zde píšeš takovéto bludy….

 210. Verča říká:

  capisto- ty mi taky přideš jako pořádnej debil když soudiš a ani neivis koho…..a proč….!
  myslim že sou tady bludy betší než podle tebe pisu ja ale nebudu te vytvrzovat od
  tveho názoru!

 211. Verča říká:

  myslela jsem že to tu je od toho aby zde mohl každý napsat co si myslí a ne aby ho ostatní za jeho názor odsuzovali a nadavali mu….!

 212. "Novák" říká:

  verco, co se takhle venovat prozmenu ochrane zviratek bo tak? 🙂

 213. bwin říká:

  cikánů se tady každej zastává.je to problém kterej se jen těžko vzřeší plácáním tady na tomto webu.
  Vystěhovat je za město,navrhnul bych do bývalých kasáren na Pístov tam at si fetujou a spokojeně žijou a nevotravujou slušný lidi!!!Makat nebudou a furt by chtěli být rovni a porovnávat se s náma.

 214. Grave D. říká:

  2 Verča – tak holka ty máš fakt dost… jestli se stydíš za to že jsi bílá, tak by ses určitě styděla i za to kdybys byla černá, žlutá, fialová… ty prostě nemáš argumenty a jen tu meleš hovna… prosím než zase napíšeš nějakou kktinu tak si to přečti od začátku a neblej tady, to co ti vlezlo do hlavy (bojím se napsat na mozek). Názor napsat můžeš, ale jenom ten co neví může napsat to co TY!!! Já sem nebyl ani v Babylonu ani v Kebabu, ale umím si to živě představit a btw sem moc rád že sem tam nebyl… za to je mi líto že si tam nebyla ty, páč si myslím že by si psala něco jinýho. Jo a to „KOMANDO“ aby ses nepřetrhla smíchy. Těším se až zase ukážeš svoji inteligenci a budu se smát já. A myslím, že se nebudu smát sám 😀

 215. Verča říká:

  jasně další chrapoun tady vali sračky na moji osbnost jen abys vedel tak já v tom kebu byla takže nevim co řešíš….nebudu se tady dohadovat s lidma kteři jsou jenom rasisti!!!!!!!

 216. Verča říká:

  dobře končim tady to nemá cenu……

 217. capisto říká:

  to „Verca“: mas fakt dost….ty asi s tykanem chodis ne….kdyz je tu zatavas….

 218. Grave D. říká:

  Verča 😀 tak když si tam byla tak asi s tou „druhou“ stanou 😀 😀 😀 rpoto se jich tak zastáváš…

  2 capisto 😀 beztak jo…

 219. Jeník říká:

  Nikdy jsem proti cikánům pořádně nic neměl, ikdyž jsem toho s něma pár věcí zažil a podle mě dokud člověk s něma něco nezažije tak proti nim nic nemá. Já sám znám z nich kluky co jsou v pohodě a dá se s něma pokecat ale pak je tu ta druhá polovina co nás bezdůvodně zmlátila jen za to že vlepil kamarádovi co se prej blbě kouká kamarád jen řekl: „Přeci se nebudeme bezdůvodně mlátit.“ On mu jen odpověděl: „Jo tak bezdůvodně.“ Schodil kámoše na zem a zkopal ho. Jako malýho mě propleskli a okradli jen za to že když jsem stál frontu na nějakou dětskou soutěž a jeden ještě menší cikán mě předběhl a já mu slušně řekl že tady stojím frontu a at jde dozadu, on si jen přišel pro posilu a… Kamaráda zmlátili když jich bylo 12 a on jen jeden po pár dnech mu zase přes výhružky vzali psí známky a další dva kámoše zmlátili a to byli mladší jen proto že když se jich ptali: „Co je mezi námi“ a on mu odpověděl „nic co by bylo?!“ a pak nějaký to vytahování a dokazování si. Tyhle incidenty se stali všem kolem když nám bylo 15. A tady se převážně mluví o té druhé polovině. Kdyby se takto nechovali tak z mojí generace vyroste nová která proti nim nic nemá! Na hrubý pytel hrubá záplata. Pěknej příkladf etnik je podle mě další vietnamská menšina. Nikdo proti nim nic nemá každej od nich má nějakej ten humornej zážitek kdy se horlivě pokoušeli prodat zboží. Nikdo proti jejich zboží nemá prtž každej ví že když si to nechce koupit tak si to nekoupí. A normální člověk jen tak ze !srandy! nepřiloží nůž někomu ke krku. Rasista je moc širokej pojem tady se spíše mluví o již zmíněném anticiganismu.

 220. petr.c říká:

  lidicky tady ale prece nejde o zadnej rasismus ale o partu chuliganu co se moc divaj na akcni filmy a ze to jsou zrovna kofoly to se neda nic delat muzou si za to sami cechacci umi taky byt pekny zviratka co si budem namlouvat ale tady jde oto ze by jim v tom radeni mel nekdo zabranit a kdyz to neudelaji organy k tomu urcene tak to musi vzit lidi do svych ruk tak to je me osobne nevadi jestli je cernej nebo bilej ale iq bohuzel tato sorta moc nepobrala takze vidi film o gangu a timto vypukne oni si neumi rict to nejde ale delaj to a pokud jim to policie toleruje tak tim se citi neohrozeni jim je jedno co za to bude nerozumi tomu a o tom toje zadnej rasismus ale slabsi etnika

 221. Bata říká:

  Nemít rád cikány není rasizmus,ale životní zkušenost.Tím chci říct,že já ten ksindl znám až moc dobře.

 222. Empty říká:

  Tenhle problém je věčný. Nejsem rasista, ale stejně tak nemohu popřít, že každá rasa má svá specifika. Chtěl bych se omluvit těm několika málo snaživým romům, ale tahle rasa jako celek zkrátka JE nepřizpůsobivá. Brutální útoky v Jihlavských klubech má na starosti stále jedna a ta samá skupina cikánů, která si beztrestně řádí již nezdravě dlouhou dobu a policie jim dává jasně najevo, že s tím nic nehodlá dělat. Copak není ve městě kamerový systém? Jak je tedy jinak možné, že není schopen zachytit tak velkou skupinu násilníků? Mám těhotnou přítelkyni a bojím se s ní večer pomalu někam jít, protože tahle partička by asi neváhala zmasakrovat i ji. Nechci mít strach ve svém městě. Pokud policie není schopná tento problém řešit, pak je akorát tak k smíchu. I jí si platíme ze svých nemalých daní a já chci vidět výsledky a chci bezpečné město pro mé děti. A zastupitelé města, i když by samozřejmě neměli do její činnosti přímo zasahovat, by si na druhou stranu určitě měli ohlídat minimálně její funkčnost…

 223. Jiří Simon říká:

  Dobrý den všem, zúčastnil jsem se dnešní debaty na MMJ. a mám smíšené pocity. Jednoznačně nebyl zájem hledat, či se seznámit s tím co se vlastně v Babylonu stalo a jak to tam probíhalo tj.(ten lynč), a dokonce nedostal prosto majitel Babylonu aby se k tomu mohl vyjádřit a o událostech informovat. Přirovnal bych to, jako bych se zúčastnil debaty, která měla za cíl, aby se vlak nažral a koza zůstala celá!
  Myslím si, že nezájem znát pravdu, poškozuje romskou komunitu v Jihlavě.
  Jiří Simon

 224. "Novák" říká:

  tak ja se hlavne dozvedel kam chodi syn pana Gini pro travu a kde jeho synovec kupuje alkohol…

 225. Jiří Simon říká:

  A taky kdo na tom vydělává (parazituje) tj, místa kde neprodává romská komunita!!!

 226. "Novák" říká:

  jedinej kdo si na tyhle frasce pomuze je narodni garda, uz se to dostalo i na novu, preji panu kasnarovi uprimnou soustrast a panum radnim a policii hafo prace do noveho roku

 227. tomáš j. říká:

  Souhlasím s vaším výrokem pane Simone(který padl na dnešní diskusi), že je velký problém také ve srabství nás slušných občanů… jenže jak jste sám viděl spousta podnětů nepadla na úrodnou půdu… z mého pohledu to byla fraška.. ve které nemělo smysl se vůbec do něčeho pouštět..
  Sešli jsme se debatovat o problému bezpečnosti v Jihlavě. To je hezké.. Ale problémem k řešení teď není bezpečnost v Jihlavě v obecném slova smyslu, nýbrž události posledních měsíců a možná by se měl tento problém řešit tam kde pramení.. a to u našich nepřizpůsobivých „diskriminovaných“ spoluobčanů.. Netvrdím že vždy byl, je a bude problém jen s nimi, ale to proč tohle vše vzniklo a co se právě teď děje začíná i končí právě u nich..
  Způsob „omluvy“ a následné vyjadřování se k problému, zástupců romského etnika byl (a nemyslím si že jen pro mne) na pováženou.. „dyk voni mu tam nechali pět litrů na baru, tak co jako, že mu vymlátili hospodu..“
  Výrok paní Líbalové, který si sice jen zamumlala pro pár blízkých přísedících, jako reakce na poznámku mladíka který popisoval historku s nožem pod krkem..: „a zabili tě? ne? no tak vidíš.. škoda.. atd. atd. …. nepatrný zlomek toho všeho, co by si žádný z účastníků této diskuze neměl dovolit…kdybychom totiž měli přiměřeně reagovat, nevím jestli by to skončilo lépe než v babylonu…
  takove lidi já rozhodně tolerovat nebudu ať mě má za rasistu kdo chce..
  Ale když je většinová strana utlačována menšinou..kdo je pak diskriminován?

 228. "Novák" říká:

  njn udelali tam z toho pavlač, byl to jeden velkej vysmech, byt tam padlo slovo omluva a to vsechno za asistence predstavitelu mesta 🙂

 229. bwin říká:

  paní líbalová je asi pěkná píča

 230. Radek Vovsík říká:

  Ten, kdo si přišel na magistrát zanadávat na cikány a obráceně, ten šel špatně. Kdo hledal řešení situace, tak ten tam byl dobře. Bohužel těch návrhů na řešení z Vaší strany příliš nezaznívalo. Dovolil jsem si je na závěr shrnout:
  – přítomnost MP v nočních hodinách v klubech včetně komunikace s personálem
  – pomoc při zavádění soukromých kamerových systémů (kontakt na MP)
  – kontrola stánku, kde je podezření z prodeje alkoholu dětem (Benešova ulice)

  Žádný jiný konkrétní návrh na řešení situace nezazněl. Výše zmíněné návrhy plně akceptujeme a zrealizujeme je.

  Věřím, že celá řada ze zúčastněných měla možnost se i hostů zeptat na konkrétní věci a tak i učinila.
  Věřím, že díky podnětům některých návštěvníků se i pohne vyšetřování konkrétního incidentu v Babyloně.
  Věřím, že sdělení svých pocitů mohlo obohatit ty, kteří obohaceni být chtějí.
  Věřím i, že vedení města v budoucnu bude pro bezpečnost občanů dělat více, než jen plnit náměty, které jste v diskuzi předestřeli.

  Prosím všechny, kteří budou mít konkrétní podnět a buď se na ně v diskuzi nedostalo, nebo jen neměli odvahu s ním veřejně vystoupit, aby mi ho napsali na e-mailovou adresu radek.vovsik@jihlava-city.cz a já se s ním budu zabývat.

  Závěrem bych chtěl říci, že pro mne ony necelé dvě hodiny rozhodně nebyly ztrátou času, ale odcházel jsem opět bohatší.

 231. fotrák říká:

  …mimochodem, těch pět tisíc odškodného v Babylonu není dosud pravda. Také se tomu říká lež.

 232. bwin říká:

  zkrátka KOMEDIE každý má strach.Pan Vovsík dělal jen velkého geroje že se svolá schůze a bude se to řešit,ale žvejkalo se okolo a cigoše nikdo nepotrestá.Radním je jedno jestli se občané bojí večer jít ven,ale to co se tady už děje nemá obdoby.

 233. jirka říká:

  Měl bych dotaz na pana Vovsíka,Jak vidí on sám další pokračování této kauzy.Zda je mu jedno,jako zástupci nás občanů města v jaké situaci se město nachází at´ už v bezpečnosti občanů,majetku osob(mám tím na mysli sprejery a neůnosnou mez krádeží automobilů)a také rozmáhající se nárůst distribuce pervitinu,i když je veřejným tajemstvím na kterém místě v Jihlavě je takzvané doupě!

 234. Radek Vovsík říká:

  Jirko – myslím si, že i dnešní diskuze je důkazem toho, že vedení města není bezpečnost v Jihlavě lhostejná.

  Opatření proti sprejerům (odměna, pokrytí nákladů na odstranění výtvorů,…) je skutečností zavedenou ani ne před rokem. Již nyní se bude dále aktualizovat a zefektivňovat (na diskuzi jsem o tom hovořil)

  Na diskuzi přednesené podněty zrealizujeme.

  V současnosti komise prevence zpracovává plán prevence kriminality (měl by být schvalován na únorovém zastupitelstvu). Na základě tohoto plánu bude možné dosáhnout na dotace v oblasti zkvalitnění kamerového systému, ale rovněž třeba na budování dětských koutků a sportovišť, což je rovněž nezanedbatelnou prevencí.

  Já osobně nevím, kde se distribuuje pervitin, ale ti ci to vědí a nedali z mně neznámých důvodů podnět policii, klidně se obraťte na mně a já tento podnět zprostředkuji.

 235. Jiří Simon říká:

  Tomáši, to jsem slyšel taky, a ještě další nechutné poznámky, a to jsem seděl ve vzdálenosti cca.8m. Ale uznejte sám, nelze šmahem odsoudit všechny či si to spojovat se špatnou zkušeností z minula. Já to vidím tak že není věrohodný, nebo jinak, odvážný svědek dané události. Tak že obviňování, osočování, podezřívání atd. není na místě BOHUŽEL.

 236. tomáš j. říká:

  pane Vovsík hájíte stále ty..kteří si to ani nezaslouží..
  a že měly cikáni přímo na radnici v sále a při diskuzi poznámky rasistického podtextu na nás..nezájem.. to si pak můžem psát o dojmech,pocitech či podnětech do nekonečna..!

 237. tomáš j. říká:

  ok. souhlas pane Simone. raději už mlčím..

 238. jirka říká:

  Pane Vovsík nedělejte mrtvého brouka,káždý už alespon´ zaslechl o baru(24) v ulici matky boží kde se pervitin prodává a venku stojící 1-2 romové působí jako pěst na oko.

 239. helča říká:

  Zdravím ! Nejdříve mě mrzelo, že se nebudu moct podívat na dnešní debatu na úřadě a teď jsem ráda, že jsem tam nebyla. Podle toho, co zde píše J.Simon a “ Novák “ by mi asi nejspíš ze všeho bylo dost blivno. I když bylo nasnadě, že si tím chce p. Vovsík přihřát jen svoji politickou polívčičku a zalíbit se jedné i druhé straně. Jen doufám, že nelhali na Regionu, když mluvili o posílení policistů na městě v nočních hodinách a o rozšíření kamerového systému ( snad ve spolupráci s majiteli klubů ? ). No hlavně, aby to nemělo stejný efekt, jako doposud !!! Napadá mě ještě jedna věc. Proč na problémové občany z řad R. neapelují ti slušní R.,o kterých psal p. Vovsík v JL ? Když nehodlají poslouchat bílé, své by poslechnout mohli, né ? Ať si zkusí udělat pořádek mezi sebou,když jsou tak slušní a vzdělaní ! Proč se k tomu ještě žádný z nich nevyjádřil a neodsoudil chování těch nepřizpůsobivých z jejich etnika ? Jediné, co slýchám je, že se slušní R. od těch druhých distancují. Ale co kdyby je sami začali přesvědčovat, že pokud se prostě nepřizpůsobí zákonům a společenským normám většinové společnosti, ve které žijí, nemůžou očekávat, že je tato společnost přijme ! A to samozřejmě platí i pro bílé. Je to jednoduché. Když jedete autem do cizí země, taky musíte dodržovat pravidla silničního provozu, která platí tam a ne u nás. Asi jsem idealista,že ? Tak už toho blábolení nechám. Jen bych se nechtěla dožít toho, že budou občané brát spravedlnost do svých rukou !!!

 240. Radek Vovsík říká:

  Jirko – jestli myslíte hernu v ulici Matky Boží, tak to je objekt města. Je zde daná výpověď z nájmu (tříměsíční výpovědní lhůta) a jako herna tento prostor zanikne.

  Pro Helču – proč hodnotíte něco, kde jste nebyla? Z úst pana Gini (roma) padla omluva za údalost v Babylonu – byť právě tento rom s ní nemá nic společného a omlouval se za ostatní. Patrik Priesol zde navrhoval posílení městké policie o asistenty z řad romů, atd. – řešení pana Priesola však nepřipadá pro město v potaz, protože by znamenalo jakousi pozitivní diskriminaci (upřednostňování romů před bílými z pohledu naplnění kritérií k této profesi). Takže jestli si myslíte, že téměř dvouhodinovou diskuzi zhodnotíte ze dvou příspěvků v blogu, tak to máte k objektivitě hodně daleko.

 241. Lery říká:

  Pane Vovsíku, dal jsem si práci a přečetl jsem si Vaše příspěvky. Je to úplný alibismus a plácání frází. Jse zvoleni, tak se postarejte o bezpečnost lidí tohoto města. Pokud si myslíte, že platy máte brát za to, co tady říkáte, tak běžte od toho. Bude ještě jeden delikt a lidi se naštvou. Bude defenestrace. Probuďte se z toho teplíčka vašich kanceláří a řešte problémy.

 242. jirka říká:

  Pane Vovsík,tím chcete říct že běží výpovědní lhůta,majitel hernu zruší(myslím že ji pouze přejmenuje bude to třeba bistro)a vše je vyřešeno a prodej drog zde končí?Uvědomujete si jak jste na tuto věc odpověděl?Vždyt´ to zní že je o tom víte a je Vám to pasé

 243. Radek Vovsík říká:

  Nevím o prodeji drog, ale prostor je hernou v objektu města a všechny takovéto herny dostali buď výpověď, nebo v případě, kdy předmětem podnikání nebyla jenom herna, tak upozornění na odstranění automatů (v případě nedodržení bude výpověď následovat).

  Majitelem prostoru v Matky Boží je město. Nájemce dostal výpověď. Město vypíše nové výběrové řízení na pronájem těchto prostor.

 244. Jiří Simon říká:

  To: Lery, jak Vás pozoruji delší dobu, tak Váš virtuální útok je srovnatelný s fyzických. Přeberte si to jak chcete a to nevím jakou máte barvu.

 245. hana říká:

  je to celé fraška a to tvz.doupě je právě Edgar každej tam chodí pro trávu ,všichni to vědí!!já bych takovému člověku co to prodává dala po dršce a né jednou a tady se ještě dovolovává ochrany. je potřeba to hnízdo zazdít a vykouřit!!!!!

 246. Jiří Simon říká:

  To: hana, ta to informace dnes padla od naších spoluobčanů i na MMJ.

 247. jirka říká:

  Pane Vovsík,tak do té herny někdy vyved´te manželku na skleničku a uvidíte-jestli tedy vidět chcete!!!

 248. "Novák" říká:

  Helčo, to sem si prave rikal ze se zastupcu romske komunity na tohle zeptam, jakej maji nazor na to co se stalo a vubec cela komunita jihlavskych romu, a jak se tomu hodlaji postavit, jesli udelaji sami poradek ve vlastnich radach, ale kdyz sem videl jak se tam k tomu postavili a vykrikovali co tu uz tomas uvedl vyse, nemelo vubec cenu na ne reagovat, jen mi bylo za ne trapne
  omluva padla, ale to co nasledovalo bylo jen osocovani bilich, ze tuhle prodavaji alkohol, tuhle zase travu, chudaci pribuzni pana gini, vsude na ne ciha nebezpeci, jako nekoho obvinovat za to ze se muj kluk nekde vozral bo si k nekam chodi kupovat travu, tak chodim samou vostudou kanalama.

  pane vovsik na ty diskuzi se proste opet ukazalo, ze lidi maji strach se o tom bavit, jakozto i ja, a uz vubec ne pred osobama ktery z toho maj ocividne prdel

 249. Radek Vovsík říká:

  Jirko – děkuji za tip, ale myslím si, že tento prostor je do budoucna vyřešen. Pochopitelně, že problém se posune jinam. Budu rád, když mi dáte vědět kam.

 250. "Novák" říká:

  hano asi ti zde nema cenu vysvetlovat jakej ma na psychiku vliv pernik a jakej vliv trava 🙂
  a to tady nechcu obhajovat ani jedno

 251. "Novák" říká:

  tady naka ta perlicka http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Edomaci%7E&83e=DO26536&ex26536=video-narodni-garda-poprve-v-akci-posvitila-si-na-romy&play=1

 252. pavel říká:

  Velmi mne mrzelo, že jsem se nemohl zúčastnit, ale když tak, čtu všechny vaše reakce z dnešního jednání – tak pouze jednu otázku: Dělali „SOUDRUZI“ také zápis z dnešního jednání s usnesením? Takto podobně se řešily problémy za totáče, nic nového nám politici neukáží ani nechtějí.

 253. Jiří Simon říká:

  Vážený pne Nováku, ta reportáž na tv nova je opožděná reakce která nic neřeší, dokonce jsou tam polopravdy, ale to jste jistě sám rozpoznal( jde jím o sledovanost ) Národní garda jak si říkají, není součástí našeho právního řádu, takže novodobý byznys, až si nahrabou tak, a vůbec to si domyslete Sám.

 254. lirik říká:

  jen bych se chtěl zpětně vrátit k házení všech romů do jednoho pytle. Vemte si, že ve Světlý nad Sázavou (a že je to daleko jen coby kamenem dohodil) podobný a možná ještě větší problémy dělá partička bílejch, sice nácků, ale nikdo kvůli nim neprotestuje proti veškerýmu bílýmu obyvatelstvu Světlý.

 255. Jiří Simon říká:

  Vážený pne Pavle, to nebyla komunistická schůze, vím o čem mluvíte, dnes šlo o debatu která měla či mohla přispět k lepší bezpečnosti v Jihlavě.

 256. Jiří Simon říká:

  Pane Pavle Kasnar, já nemám co tajit, chcete li se mě na cokoli zeptal, a nejde to zde. Stavte se na Ztracené ulici, a můžeme si popovídat. Já Vás ovšem musím upozornit že to semnou není jednoduché a nechci vám ublížit, mě vše nasvědčuje že Váš – blog – “Nebýt za rasistu“ se obrátil proti Vám. Určitě se podařilo vyvolat diskuzi a probudit negativní zkušenosti nejenom ve mně. Dále to začínám chápat jako vaší součást konkurenčního boje do které bylo zataženo spoustu lidí kteří neví o co Vám jde, zneužil jste choulostivé téma. To co jsem slyšel na diskusi 14.1.08 to nebylo zrovna to co já zastávám a nejsou to mnou uznávané hodnoty.

 257. Svatopluk Beran říká:

  Můj dojem je, že to byla do určité míry fraška. Je dobře že toto sezení pan Vovsík inscenoval, ikdyž se domnívám, že to bylo až po určitých narážkách na možnost budoucího oslabení pozic ODS a ztrátu volebních preferencí, pokud vedení města bude dál hrát mrtvého brouka. Zcela ovšem nechápu, jak je možné že zápis policie byl úplně mimo mísu, oproti tomu, co se tam doopravdy stalo, a že zasahující policista uvedl zkreslený a nedostatečný popis místa činu ve služebním zápise. Pokud to znamená, že se takto policie pokouší zbavovat některých případů ve stylu, že se vyřeší sami od sebe, protože kvůli vzrůstající kriminalitě není na nic čas, pak je to z naší policií a to i městskou velice špatné, a nemůžu jinak než, tento problém převést do roviny politické na pana ministra Langera a jeho Služební zákon o policii, ve kterém místo aby bylo policistům a strážníkům přidáno tak jich ubívá. Byl jsem velice kladně překvapen postojem a vystupovíním pana Gini, naopak na mě působila reakce paní Líbalové a dalšího romského účastníka. Pan Vovsík zcela po zásluze vyzvedl kultivované až humorné podání pana Gini, narozdíl od toho aby se zcela veřejně a nahlas, distancoval a odsoudil jednání paní Líbalové, které na nabídku pomyslného podání ruky jednoho z mladších účastníků sezení, odpověděla zcela trapnou a nanejvýše zevržení hodnou reakcí. Tyto dvě skutečnosti, policejní nezápis rvačky a nereakce pana Vovsíka, ve mě zvedají přesvědčení, že i přes tři kladné závěry, které toto setkání mělo se vlk nažral, ale ke koze nebylo ani čichnuto.

 258. Jiří Simon říká:

  Pane Kasnare,

  Aniž by jste to měl v úmyslu tak jste se zde přiznal. Javám svou příšernou češtinou povím, v čem spatřuji vaše přiznání. Jasně jste definoval svůj názor:“internetová fóra pro jejich anonymitu také (s ing. Frencem) nemám rád“ a přitom zde Máte již třetí “BLOG” na tom bych neviděl nic špatného, to slouží k tomu aby si každý prezentoval své myšlenky, názory a zkušenosti či využil to, jako neplacenou reklamu, a jako moderátor si to usměrňoval. Jde o obsah především v tomto blogu kde si to zjevně vychutnáváte, a promne se chováte jako vzdělaný člověk hůř, nežli ti na které poukazujete. Jde o to že jste popsal své zkušenosti které nelze ověřit tj. nejsou svědci ani důkazy, nato by z jistotou reagovalo minimum lidí, kdyby se do toho ovšem nezamíchal BABYLON kde nejsou taky žádné důkazy ani svědci kteří jsou ochotni události dokázat tak aby byli útočníci pojmenováni a potrestáni. Ale na mediální štvanici se to hodí, zvláště po masivní podpoře těch co mají možná horší zkušenost nežli kterou jste Sám popsal a prožil. K vašemu moderování, vaše příspěvky jsou pod jménem Pavel, tak že ne celé jméno a příjmení. Celkem je zde 17 přípěvků a to Pavel, pavel, Pavel.K., já proti ním nic nemám ale Vy se od nich neumíte, a nebo záměrně nechcete odlišit.

  To že se Vám podařilo si udělat reklamu zadarmo ve čtyřech novinách a na bulvární TV nova Vám přeji, ale NÉ na úkor nevinných spoluobčanů, to považuji za nepřiměřenou štvanici.

  To co jsem slyšel a vyděl na besedě MMJ, a bylo to s očí do očí, tak je nechutné, jestli že zastáváte názor že tráva je neškodná a sám jí ve svém podniku prodáváte, tak zneužíváte menšiny která po požití ztrácí krátkodobou orientaci a tím dává své peněženky v šanc.

  Já jsem přesvědčen že z Vaší strany by měla také zaznít omluva!!

 259. capisto říká:

  Nedivím se p. Kriškovi, že nepodá trestní oznámení, když mu chodí od „tykánů“ sms s fyzickou likvidací…je snad blázen….kdo znás by to udělal? kdo nám zaručí bezpečí v případě podání trestného oznámení na skupinku „tykánů“?

 260. Zdenka říká:

  tak si tady ctu a zasnu.Copak jsme narod rasistu?Proc nadavate Verce,ze ma vlastni nazor?Copak jenom proto je to krava apod?A proc neresite taky prodej drog?Proc zminovany pan majitel Kasnar nadava a sam ty drogy prodava?A me nenakukate,ze trava neni droga,ja ji brala taky.Zhuleny clovek je agresivni a kolikrat nevi,ktera bije.Tady resite cikany a urazite druhy,co maji jiny nazor jak vy,ale podle me jsou drogy taky dost husty.A klidne mi taky nadavejte.Souhlasim s p.J.Simonem.Mam ten pocit,ze p.Kasnar jen potreboval vyvolat zlo,protoze mu narezali romove.A co kdyz to bylo i proto,ze jejich detem prodava drogy???Podotykam,ze jsem bila a s romy jsem si taky uzila svy.Ale odsuzovat vsechny je ubohe a volat na ne gardu?Lidi,prosim,vzpamatujte se.

 261. capisto říká:

  To Zdenka: myslím, kdyby jste byla na Silvetra v Babylonů a nařezali Vám cigání, změnila by jste názor…..nebo snad ne?

 262. Zdenka říká:

  pro capisto:ano,urcite bych chtela potrestani vsech,podotykam,ze vsech viniku.To znamena,ze i tech,co prodavaji drogy detem a jeste si dovoli tvrdit,ze trava je neskodna.Takovy clovek je podle me stejny hnus jako ti romove,co podnikli utok na klub.A jeste se tady dozaduje ochrany.Aby dal prodaval detem travu.A nezlobte se na me,ale v tomhle mam pravdu.

 263. capisto říká:

  To Zdenka: s drogama s Vámí naprosto souhlasím….a v tom prvním bodě to dopadne tak, že se nic nestalo a pojede se dál….a pak se stane podobný případ naopak , budou toho plná media a viníci budou okamžite potrestáni, dostanou exepmlární tresty jako výstraha ostatním….je to přece diskriminace a rasismus……

 264. Zdenka říká:

  pro capisto:to je bohuzel asi taky pravda.Ja si s nimi taky uzila sve,ale nebudu ja vinit vsechny stejne.Je taky pravda,ze se jich kazdy boji,ale na druhou stranu tuhle kampan rozjel clovek,ktery se tady prezentuje jako absolvent s maturitou a klidne dela to co dela.Proc to neresi i majitel klubu,ktery byl napaden?Mota se to porad kolem p.Kasnara,ale tohle asi taky nechtel,aby se psalo o jeho prodeji drog.Ja osobne bych ho serezala taky,kdyby me dite kupovalo od nej drogy.A to mi je teprve necelych 18 a deti jeste nastesti nemam.Tot vse,vic se k tomu vyjadrovat nebudu.Jenom prosim,aby se hledali i vinici,kteri temhle utokum prvne at vedome ci jinak napomahaji.Zdenka

 265. "Novák" říká:

  co to tady melete s tema drogama porad, copak mate dukaz, ze to v edgaru prodava primo Pavel Kasnar? je to proste zarizeni kde se drogy objevujou a dycky budou, to uz patri k tyhle kulture
  pane Simon myslim si, ze v tyhle veci vam uz trosku ujel vlak, jinak si vazim vaseho vystoupeni na magistratu a i v nekterejch nazorech se s vami shodnu, ale neni mozny abyste tady utocil na pana Kasnara, ze si to vsechno vymyslel a prihral na tom polivcicku, ja o edgaru slysel taky sve a nemelo to daleko od babylonu s tim vyhrozovanim, takze prosimvas krotte emoce

 266. Fanda říká:

  bohužel pane Novák smiřte se stím ,že je to pravda.já tam taky chodil když to ještě za něco stálo ,myslím Edgar-a skvěle tam hulení provozoval na baru a vesele to tam kolovalo.A pokaždé měl mini.aspon 4 balení usebe a můj syn s ním měl opletačky ohledně policie a dával mu rady jak vypovídat
  tak teda nevím proč ho bráníte??A taky nechápu jak takovej člověk se paktuje se skynama a potom si pozve národní gardu jen aby byl za chudáka kterému se jen ubližuje???a město mu ještě shválí dotaci na klub no to je vrchol né????

 267. hanka říká:

  no to je vrchol pane Vovsíku

 268. tomáš j. říká:

  Lidi proberte se! Těch několik posledních příspěvků je vážně dost novácká.. jedna teta povídala..
  on říká: marihuana je neškodná – z toho plyne – je to díler.. pane simone alespoň od vás jsem čekal něco víc na úrovni.. ale váš poslední příspěvek má vážně úroveň zpravodajství na Nově.
  tohle fórum už je vážně dosti mimo. Takže raději naneshledanou!

 269. Zdeněk Kučera říká:

  Řešení sporů nějakým zmlácením se vracíme o pět set let nazpátek. Majiteli klubu se nedivím, že si přeje, aby tahle záležitost rychle skončila, divím se rodičům, jejichž děti byli napadeni a mlčí k tomu. Věřím, že policie po získání nových informací vše důkladně vyšetří. Debata se opravdu rozplizla, ale počet účastníků na jihlavské radnici svědčí o tom, že k napadání dochází a ne všichni se cítí bezpeční. Uvítal bych, kdyby policie byla posílena o další strážníky a mohla se více na tyto činy zaměřit, ať je dělá kdokoliv a z jakéhokoliv důvodu. Abych měl pocit bezpečí a nemusel se bát, že mému dítěti bude někdo vyhrožovat či mlátit.

 270. P_S říká:

  tak tady na to koukam a myslim, ze uz tady jinde sme:-) V klidu, vsechno zase pekne vysumi…az zas jednou nekdo nekoho zbije a chvilku se o tom bude psat…pak to zase vysumi a on potom zase nekdo nekoho zbije…pan Vovsik uz na radnici davno nebude a zase to vysumi…pak zase nekdo nekoho zbije. A vsem jihlavskejm svestkam preju klidny noci na sluzebne…pod dekou a s kafem v ruce kua fix:-)

 271. Jiří Simon říká:

  Nováku a Tomáši, já jsem si tento svět nevymyslel, jsme na stejné “lodi“bez ohledu na náš věk. Nejsou li důkazy a fakta – je prostor pro spekulace. Na tom co jsem zde napsal trvám, neumím rozpoznat jestli pan P.K. to dělá přímo nebo je prostředník či tomu jen přihlíží. Sám se k tomu přiznal. A teď nespekuluji, někteří zákaznici těchto Clubu, po zavírací době cestou domu demolují vše co jím příde do cesty, alespoň do té doby něž se vyčerpají.

 272. "Novák" říká:

  koukam ze vy ste asi nikdy mladej nebyl pane Simon :))

 273. Jiří Simon říká:

  A zase lžete, v tu to chvíli je 295 komentářů k článku “Nebýt za rasistu”,

 274. Jiří Simon říká:

  Pane Kasnare, chce to trochu skromnosti a ohleduplnosti, nejste na tomto světě SÁM!!!

 275. helča říká:

  pro Radka Vovsíka : Až někdy svoláte podobnou diskuzi na (pro nás normálně pracující) přijatelnou hodinu, mileráda se jí zúčastním. Chápu, že tato byla víceméně zorganizována pro majitele klubů a zástupce policie a města, takže to respektuji. Omlouvám se, že jsem si dovolila hodnotit průběh schůze na základě poznatků lidí, kteří se jí zůčastnili. Nepochybně přinesla něco pozitivního a o tom jsem se také zmínila ( viz policie a kamery ).Návrh p. Priesola se mi celkem zamlouvá – konečně něco konkrétního, i když pro město opět neřešitelného. A jen tak mimochodem, jak jste objektivní Vy, když vyzdvihujete omluvu p. Gini a nekomentujete výrok p. Líbalové aj. ? Asi proto, že p. Giňu slyšeli všichni, kdežto p. Líbalovou jen pár lidí v okruhu cca 8m. Chápu, že nechcete komentovat to, co jste sám na vlastní uši neslyšel ( nebo nechtěl slyšet ? ). A kdo ví, jestli si to náhodou nevymysleli !?

 276. Bílej Lojza říká:

  Sotva cigán otevře oči,už kouká co by ukrad.jen co otevře hubu,už lže.a když v poledne vstane,už se mu otvírá břitva v kapse.

 277. "Novák" říká:

  PANE VOVSÍK souhlasim s Helčou a ptam se vas taky, jaky mate nazor na podobu projevu tzv. romskych aktivistu?????
  zajimalo by me jesli existuje zvukovy zaznam z jednani??

 278. Zdenka říká:

  pro p.Kasnara:ja jsem nikdy tady nenapsala neco o kokainu,ale pouze o trave kterou prodavate a i propagujete,viz vase ujistovani,ze je neskodna.Je to droga jako kazda jina a myslete si,co chcete.Chapu,ze ji budete obhajovat,nese vam preci slusny vydelek.A je pravda,ze v klubech a pod. se bude vzdycky kourit trava,tak to proste je,na druhou stranu od produkcniho klubu je az bezohlednost ji distribuovat mezi zakazniky,kteri kolikrat nedosahli ani 15let veku.Takze zkuste premyslet vy sam.Treba jste si ten narez od romu vykoledoval sam…

 279. Jiří Simon říká:

  Zvukoví záznam neexistuje, a je to prosté, kdyby jste si zašel někdy na veřejné zasedání zastupitelstva, tak zjistíte že všichni musí mluvit do mikrofonu, tj. z mikrofonu se to dá zaznamenat. Na debatě 14.1.08. se do mikrofonu ve většině nemluvilo, tak že záznam má ten kdo u sebe měl diktafon.

  Lidi mějte rozum? Pan Vovsik je jeden ze čtyřiceti!!!!
  http://www.jihlava.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=5967&id=463945&p1=50371

  Josef Augusta, e-mail: josef.augusta@jihlava-city.cz
  Radka Bauerová, tel.: 567 583 365, e-mail: radka.bauerova@jihlava-city.cz
  Ing. Vladimír Bílek, tel.: 567 300 338, e-mail: vladimir.bilek@jihlava-city.cz
  MUDr. Zdeňka Drlíková, tel.: 567 310 008, e-mail: zdenka.drlikova@jihlava-city.cz
  Renata Fehérová, tel.: 974 266 302, e-mail: renata.feherova@jihlava-city.cz
  Vladimír Hink, e-mail: vladimir.hink@jihlava-city.cz
  Antonín Holub, tel.: 567 305 804, e-mail: antonin.holub@jihlava-city.cz
  Dr.Ing.arch. Jaroslav Huňáček, tel.: 567 308 325-7, e-mail: jaroslav.hunacek@jihlava-city.cz
  Ing. Bc. Martin Hyský, náměstek primátora, tel.: 567 167 136, e-mail: martin.hysky@jihlava-city.cz
  PaedDr. Ing. Rudolf Chloupek, tel.: 567 563 571, e-mail: rudolf.chloupek@jihlava-city.cz
  Erich Janderka, e-mail: erich.janderka@jihlava-city.cz
  PhDr. Zdeněk Jaroš, tel.: 567 573 895, e-mail: zdenek.jaros@jihlava-city.cz
  Ing. Vladislav Jiroušek, tel.: 567 573 731, e-mail: vladislav.jirousek@jihlava-city.cz
  Pavel Kalabus, tel.: 567 310 188, e-mail: pavel.kalabus@jihlava-city.cz
  Ing. Josef Kodet, náměstek primátora, tel.: 567 167 137, e-mail: josef.kodet@jihlava-city.cz
  MVDr. Božena Kremláčková, tel.: 567 570 248, e-mail: bozena.kremlackova@jihlava-city.cz
  Eva Krpálková, e-mail: eva.krpalkova@jihlava-city.cz
  Martin Málek, tel.: 567 553 111, e-mail: martin.malek@jihlava-city.cz
  RNDr. Petr Pospíchal, e-mail: petr.pospichal@jihlava-city.cz
  Vít Prchal, tel.: 567 300 245, e-mail: vit.prchal@jihlava-city.cz
  Ing. Mgr. Tomáš Sedlák, e-mail: tomas.sedlak@jihlava-city.cz
  Vítězslav Schrek, e-mail: vitezslav.schrek@jihlava-city.cz
  Josef Sklenář, tel.: 567 312 281, e-mail: josef.sklenar@jihlava-city.cz
  JUDr. Jan Ševčík, tel.: 567 301 961, e-mail: jan.sevcik@jihlava-city.cz
  Ing. Pavel Šlechtický, e-mail: pavel.slechticky@jihlava-city.cz
  MUDr. Jaroslav Točík, tel.: 567 157 681, 381, e-mail: jaroslav.tocik@jihlava-city.cz
  Ing. Ladislav Urban, tel.: 567 309 308, e-mail: ladislav.urban@jihlava-city.cz
  Ing. Jaroslav Vaněk, e-mail: jaroslav.vanek@jihlava-city.cz
  Ing. Ladislav Vejmělek, tel.: 567 584 255, e-mail: ladislav.vejmelek@jihlava-city.cz
  Ing. Martin Vetchý, tel.: 567 310 185, e-mail: martin.vetchy@jihlava-city.cz
  Mgr. Radek Vovsík, první náměstek primátora, tel.: 567 167 138, e-mail: radek.vovsik@jihlava-city.cz
  Ing. Vratislav Výborný, e-mail: vratislav.vyborny@jihlava-city.cz
  Ing. Jaroslav Vymazal, primátor, tel.: 567 167 142, e-mail: primator@jihlava-city.cz
  ak.mal. Irena Wagnerová, náměstkyně primátora, tel.: 567 167 145, e-mail: irena.wagnerova@jihlava-city.cz
  MUDr. Stanislav Wasserbauer, tel.: 567 574 701, e-mail: stanislav.wasserbauer@jihlava-city.cz
  Ing. Ladislav Zadražil, tel.: 567 132 449, e-mail: ladislav.zadrazil@jihlava-city.cz
  František Zelníček, e-mail: frantisek.zelnicek@

 280. Honzík říká:

  Hele lidičky zas nemůžete každýho házet do jednoho pytle ….
  Znám spoustu „rómů“ ti jsou v poho…..
  A co jsem slišel tak ten úplně první člověk kterej to na silvestra schytal tak to rozjel v tom, že tohle je tzv. „bílá akce“ a ať jjdou do prdele tk to vych se asi taky porval.
  Kdybych někam přišel do hospody a dozvěděl se že tam můžou poze „cikáni“!!!!!!!!!!

 281. Standa pro Zdenku říká:

  Zdenko, nemáš pro mě ty drogy na kterých jsme se domluvili?? Tvý patnáctiletý zákazníci říkali, že jich máš teeďka dost….BLA BLA BLA BLA……jedna bába povídala………

  ….ty jsi jistě z vesnice….??

  Davám deset bodů za vtipnost a matení veřejnosti….:-))))

 282. Bos Hele Honzíku říká:

  1O bodů za vtipnost……jedna bába povídala…. Nemá ani cenu se k tomu vyjadřovat…. Věř mi že to tak nebylo…

 283. fotrák říká:

  Bravo, debatéři! Diskuse už je přesně v tom bodě, kdy je možno ji i s celou kauzou s úspěchem zlehčit. Řečeno s básníkem: ….nám jiní oči nevytlučou, my umíme se sami nejlíp oslepit.

 284. Jiří Simon říká:

  Já si myslím že tento tvůrce blogu a jeho autor by nám mohl poradit kde se dají sehnat nejlevněji omamné prostředky v Jihlavě.

 285. Honzík říká:

  Tak je to tak v dnešní době je možný úplně všechno a tak to ví asi nejlíp lidi který tam byly a ty co já vím mlčí ……..
  Tak až se někde vyjádří tak si to vyslechnu dám si dohromady to co sem slišel .
  Protože už se ke mě dostalo tak deset verzí a já si z toho udělál asi tak průměr a dostanu se na to jak to asi tak ve skutečnosti bylo. OK ?

 286. "Novák" říká:

  tak tohle je uz hysterie, koukam pane Simon, ze mate novej objekt, zalozte si blog at nam tady z toho jeste nedostanete infarkt

  jenom pro pripomenuti vas prvni prispevek v tyhle diskuzi!!!!!

  Jiří Simon říká:

  3. 1. 2008 v 14:05
  Dobrý den všem. Já jsem něco podobného zažil před léty v Sokolově, nejsem rasista ale vidím dvě možnosti. 1) vystěhovat mimo město či dokonce mimo kraj. 2) prach obyčejně UTOPIT.

  tak si tady nehrajte na nakyho intelektuala bo ghandího bo co vlastne chcete 🙂
  to ze si vas vazim beru zpet.)

  STALA SE Z TOHO TADY PEKNA SRAJDA, CIKANI SE NAM SMEJOU A NARODNI GARDA SI DELA REKLAMU, jo a pan simon aspon ma kde zabit cas

 287. Radši jen "Novák" říká:

  Jak si tady pročítám spousty příspěvků rozpitvávající jestli říkat cikán, róm nebo jak vůbec. Mám z toho zvláštní pocit. Jakoby bylo správné chovat se nerozumně. Nepřijde mi v pořádku, že bych měl zkoumat jaký kdo je (jedinec) když nám Bůh dal do vínku rozum a předvídavost. Jestliže se jednou spálím o horká kamna, dám si na ně příště pozor, třebaže jsou to jiná kamna a možná vůbec nejsou horká. To je prostě přirozenost. Kdyby toto lidé neměli v genech, nejspíš bychom bydleli ještě v jeskyni. Myslím si že TO JE V POŘÁDKU. K čemu jsou potom všechna krásná slova o tom jak je třeba rozlišovat jednotlivce atd.? Poslouchá se to hezky a policie by se tím určitě řídit měla, ale proč se to hází na obyčejné lidi? Odpověď je jasná – protože to POLICIE NEDĚLÁ. Mám subjektivní dojem, že krom obouvání aut nedělá vůbec nic. Ono totiž kdyby to tak policie dělala důsledně, nemuseli by jsme si „dávat pozor na kamna“ i my ostatní protože bysme se nikdy nespálili. Takže závěrem chci říct, že nedbám na to, že je mi z televize a od politiků podsouváno že se chovám špatně – MYSLÍM SI OPAK. Vidím-li cikána (nebo chcete – li róma) nemám vůči němu předsudky – jen si vzpomínám na prožitky.

 288. Michal říká:

  to Zdenka :ty jsi mimo slečno…tipuju vesnici nebo diagnostický ústav

 289. Jiří Simon říká:

  Pane Nováku, za všemi příspěvky si stojím a jejich 55 , jsem ochoten proto udělat cokoli aby ten lynč na Babylonu se nemusel již opakovat, jeden z mých příspěvků zní: „ Dotaz: Znáte někdo jména či obličeje (foto) těch, co napadli Babylon? Bylo by dobré vědět o kom se bude jednat. Můj návrh je, udělat jim kvalitní prezentaci, pro co neširší část spoluobčanů pro výstrahu ostatním. Jsem ochoten do toho zainventovat.“

  A na tom trvám i dnes, je velmi obtížné dobrat se skutečné pravdy a pan Pavel Kasnar již dopředu ví že jeto zbytečné a sám na tom parazituje, namísto aby pomohl tak tvrdí, „Útok na Babylon vyřešen nebude, není k tomu vůle zastrašeného provozovatele, frustrovaných zraněných ani orgánů činných v trestním řízení.“. Já nejsem ochoten přihlížet a pozorovat jak se jedinec na úkor ostatních vytahuje a když de do tuhého tak zbaběle ustoupí, hlavně že na tom získal on sám. To není můj sty a nikdy nebyl.

 290. Čeněk Brychta říká:

  Jiří Simon: Chodíte taky někdy spát? :)) Koukám, že tady tahle „debata“ se stala vaším novým smyslem života, že? btw. vaše úvahy o parazitujícím chování Pavla Kasnara jsou směšná!!!

 291. Jiří Simon říká:

  O můj zdrví spánek se obávat nemusíte. Pan Kasnar, se stal „iconu“ a nadějí že budou útočníci dopadeni a potrestáni, dostal k tomu masivní podporu o kterou si požádal a výsledek? Jeho Babylon defakto nezajímá a ani se nepokusil majiteli Babylonu pomoc!!!! Já jeho “fanclub“ opouštím, Vy si tam klidně zůstaňte a nechte se tahat za nos!!!

  Jiří Simon

 292. Jiří Simon říká:

  Kdo má zájem v pokračovat v boji proti útočníkům na Babylon tak semnou muže na 100% počítat.
  Z vlastní zkušenosti vím jestli nebudou útočníci pojmenováni a potrestáni, tak se to bude jistoto opakovat.

 293. roman říká:

  mě ještě napadlo,jak na tý schuzi vykřikoval p.Gyna,že jeho 12ti-letýmu synovci někde na rohu prodali alkohol,at s tím policie něco děla.neměl by spíš ten malej kluk pořádně dostat od taty pár facek?není to spíš výchovou?tak at cikáni nehledají pořád chyby někde jinde.

 294. "Novák" říká:

  neasi to byly argumenty ze by se clovek po…l 🙂

 295. capisto říká:

  To Pavel Vtipný: jo dobry…..neco na tom bude:)

 296. jirka říká:

  Tak se na ně podívejme na chudáky
  http://www.blesk.cz/Clanek93501.htm

 297. makedonia říká:

  Vyrostla jsem na Horním Kosově, nikdy jsem neměla nejmenší důvod mít strach jít v noci sama ani na Kosově ani na náměstí. Nikdy mi žádný Romák neublížil tolik, jako mi ublížili Češi kvůli tomu, že se s Romákama bavím. Je to jen o přístupu každého z nás k jedotlivcům. Zvláštní, kolik bílých říká, že není rasista a pak když se někomu zmíním, že mám mezi Romy přátele, okamžitě mi řekne, že jsem padlá na hlavu…zaráží mě, že většinou na ně největší špínu hází ti, kteří je vůbec neznají. Kdo nezná romskou kulturu, romskou historii a nedokáže je hodnotit, jako jednotlivce, ale pouze jako skupinu, ten nemá právo se o nich jakkoli vyjadřovat. Faktem je, že Romové mezi námi žijí a žít budou dál a to, jak to bude vypadat, záleží na nich stějně jako na nás a na našem přístupu k nim. Bohužel v tomto státě se situace stále jen zhoršuje, protože se upřednostňuje vlastní prospěch před snahou cokoliv řešit

 298. b říká:

  Jaj, vy jste skoro všichni fakt vylízaný. Romové jsou sivně!! Většina z nich je všecha stejná! Když jsem byl za jakubákem a vykuřoval si blbý cigáro, naběhlo na mě 8 romů ať jim cígo dám.. Říkám, že nemám. A co udělali, jeden do mě začal kopat a druhý mlátit do hlavy. Zbytek je povzbuzovali! Tak tohle je normální??? Lidi, vzpamatujte se!! Jihlava je ČERNÁ až moc!!!

 299. Josef Novontý říká:

  Ještě něco víc než jen trapná je tahle rozvleklá debata. Co ale můžeme chtít od těch kdo se schovávají za různé přezdívky, hlásají ty svoje nesnášenlivé pravdy a jednoduchá řešení. Když někde napíšu svůj názor a opravdu si za ním stojím, tak se pod něj také podepíšu. Já nevím kdo je: Novák a ostatní bezejmení. A tak si můžu myslet, že pod přezdívkama píšou malé děti a všechno to co napsali je jen sranda. Jesli tomu tak je nevím, ale přál bych si to.

  PS: To co se stalo je věc policie a orgánů činných v trestním řízení……..nadávejte, ale na policajty.
  Hezký večer.

 300. Milan Mlejnek říká:

  Vážený pane Kasnare!
  Poslední dobou velice bedlivě sleduji to,co vás a nejen vás potkalo.Nejsem účastníkem těchto útoků,ani přívržencem jakékoliv strany či komunity,ale rodilým Jihlavákem,místním živnostníkem a u nás v Pávově ( kde bydlím ) i veřejně činným. Nikdy jsem se za své názory nestyděl,nebál jsem se je veřejně intrpretovat a strach z kohokoliv rozhodně nemám.Ve vašem konkrétním případě bohužel nemohu pomoci,ale chci vám sdělit,že pokud se s něčím podobným setkám,nebo bude v mých silách jakkoliv pomoci,rozhodně nejsem anonymní a rád pomohu.
  S pozdravem
  Mlejnek Milan

 301. Lery říká:

  Ještě jednou trochu názoru. Romské etnikum je svým způsobem zvláštní. Je vystrkováno na periferii společnosti. Patří tam, nebo mají šanci s námi spolužít? Myslím si, že většina z nás nezná jejich kulturu, historii,zvyky. Nikdo se tím nikdy nezabýval. Ani komunisti,ani novodobí demokraté. Stále jsou Romové na periferii naší společnosti. Jsem přesvědčen, že je to pozůstatek minulosti, ať již, když vznikla republika, za války,po válce i po sametu. Nikdo se nikdy romskou etnikou a tím co sebou nese nezabýval. Ale máme je tady. A pokud si můj otec pamatuje dobře, tak poslední „pogrom“ byl někdy v roce 1959, kdy se tady snad na nějaké romské svadbě i vraždilo. Ale jinak si myslím,že Jihlava celkem s Romy vycházela a oni,pokud měli šanci, tak se do společnosti uměli zařadit. Znám některé rodiny a ty by mohly být příkladem i pro tzv. bílé. Je jen otázkou, zda to chce někdo slyšet. Vždy, když jsou volby, tak se všichni předhánějí,jak je potřeba otázku Romů řešit a jak to budou dělat. Volební období uplyne a Romové i my jsme tam, kde to skončilo. Pokud se tím společnost nebude zabývat jako důležitým společenským úkolem, tak tady budeme mít Čunky, či Národní stranu, nebo i Vaše rasistické názory a jednání. Jsme v jedné společnosti a tak se taky chovejme. Romští policisté a zvýšený dozor nad kluby tuto otázku nevyřeší. Je to v nás bílých i barevných. A pokud se nenajde společná řeč k řešení problému,tak není co řešit. Můj otec si pamatuje, že kdysi bílé etnikum vymlátilo hospodu v Bransouzích. Romové tam nebyli.

 302. Kelt říká:

  Zdarec Jihlaváci.Celý tady to jsem si přečetl a i ze svých skušeností + ze skušeností známých to mohu shrnout do pár krátkých větiček.
  Bílí jsou jen krávy vlci jsou afričané,rómové,japončíci a další.Je to jako v přírodě.Když vlk zabije krávu tak se nic neděje,ale když kráva zabije vlka je potrestána :D.Tak to bylo trochu teoretické teď prakticky.

  Rómové:Je to kočovný národ co si budeme povídat.A ví vůbec proč?Já studuji už pět let historii válek.A to od Dinosaurů až po válku v afganistánu.Tima Dinosaurama myslím samozřejmě zvířata.A Vím že Rómové se staly končovnými díky tomu že před probléma utíkali a díky jejich agresi se stali obávaným národem.Takže už od historie víme,že nic nedělali,ale spíš brali.Mám pár kamarádů Rómů a Vím že jsem jim pomáhal udusit tu agresi v sobě a to ne jenom kvůli nám,že jim furt nasáváme do černejch hub,,ale taky kvůli svým rodičům které je týrali.Nedovedu to něják nazvat tuto skupinu,národ lidí,ale prostě s náma asi nikdy bycházet nebudou.Místo toho vytvoří u nás mafii jak v americe.

  Japíci:No všechna čest.Každej zná centrumy levného nákupu 😀 Studuji na průmyslovce počítače a s nima i elektrotechniku,tudíž nepochopím když japončík bez vzdělání elektrotechiky a dalších zákonů vytvoří elektronickej budík,svářečku atd.To mě udivuje,jak někdo může udělat věc,kterou nikdy nepochopí.A přitom tady vznikají veselé herny a bary.A Jihlavský podnikatelé musí ustupovat,protože nedokážou takovéhle konkurenci vzdorovat

  Vše je tady na Vysočině jiné a nikdo s tím nic nedělá.A tak to bude a podle mě zůstane.Proč? Protože když už někdo dostane odvahu a zažaluje Rómskou rodinu,nebo ty členy kteří ho napadli,tak možná uspěje,možná dostane napomínku za rasistické výroky a ještě ho za to odsoudí jak soud,tak lidé,ale hlavní je že oni z toho vězení vídou a pak se bojte teprve následků.

  Ty vztahy jsou hodně nahnuté a bohužel už od 1 světové války a pokuť se neusmíříme mírem tak už asi nikdy mír nebude mezi Rómy a Bílími.Oni mohou mít na ruce tetování BLACK POWER ,ale když to má člověk bílí (WHITE POWER) hmm tak si deme sednout.Tyto rozpory nikdy neskončí a když už něco Pan Čunek začal vytvářet veřejnost už ho zase zatlačila pryč.Takže se ani panu primátorovy nedivím.On by třeba něco dělal ale bojí se určitě o svou rodinu,přátelé a o svou pověst.

  Dodatkem toho bych chtěl dodat vztahy v Zimbabwe,kde je pořádán hon na bílí a jsou vražděny.Vláda povstalcům ještě dováží zbraně a podle všeho odkupuje DVD s mučením bílích a c s tíím dělá AMERIKA a OSN.Nic sedí a dělají že neslyší.

  Akce BUSH:JJ amerika.Všichni ho nenávidí a nikdo nevidí že kdyby nebylo jeho Amerika by už neexistovala.Začalo by to dvojčaty a skončilo ČR.Takže mu poděkujte za válku a neodsuzujte.Proč?Protože díky němu udržel teroristy v mezích a to že dělají Američtí vojáci to co dělají už za to nemůže BUSH ale generálové a samotní vojáci.Mír je tak vratký a vůle vojáků tka slbá že to nemá v historii obdoby.

  Bílí,černí spojme síly.Doufám že Vám to pomáhá když Vás za rohem napadne Róm s kudlou v ruce a začne na Vás útočit.Tak mu to řekněte že ste s ním a uvidíme jak Vám to pomůže.

  ARMY SHOp:V Jihlavě to je jak na střelnici.S kámošem jsme si šli nechat narazit psí známky do ARMY SHOPU pod Priorem a co jsme neviděli.Skupinku 5 Rómů tak ze čtvrté třídy a kupovali si boxery a ostré házecí vidlice.Jim je prodavač prodal.Tak si říkáme bomba tka to vyzkoušíme jestli nám je taky prodá.Tak jsme k němu přistoupili a co se nestlo.Jo kluci a bylo Vám 18 😀 Takže jasný že nám bylo a jich se neptal a nás ano.Což je zajímavá věc 😀 Takže každej má strach a v ČR to začíná být také napováženou.Nemůžeme si furt hrát my jsme malá země u nás mafiie atd. neexistuje,ale uvědomit si,že čas míru je v háji a vyrazi do boje.Tak bílí spojme síly a měj te se.PS:Můj kámoš byl také napaden v zmiňovaném klubu .)

 303. Svatopluk Beran říká:

  Kelte asi moc nestuduješ. WTC byl pokus o pojistný podvod – dokázáno americkmi soudy, + ukradení zlata za 160miliard dolarů z trezorů jedné Kuvajtské společnosti, pod dvojčaty – nedokázáno v plné výši. Devět, z konkrétních 16 teroristů v letadleech, měli by být mrtví – žijí. O tom že je na východě problém a to hlavně kvůli ropě a náboženství není řeči, ale není to na globální válku, kterou američani sami iniciují a nastartovali svým vlastním zničením WTC, pri němž zahynulo na 1500 američanů a zároveň 1500 cizinců, čímž byl do problému mezi araby a američany k vůli ropě a plynu zatažen úmyslně Spojenými státy – zástupně neokonzervativci a CIA, celý svět. Asi nejdůležitější prvopočátek celého problému začal v roce 1996 kdy, tehdejší texaský guvernér, nynější president Busch inicioval plynovod z Kaspického Moře přes Afganistán z Talibanem a nějak se nedohodli. Dál už je to jen a jen konspirace CIA a amerických zbrojařských komplexů, ke kterým teď rektálně a ze slinami ukapávajícími z úst vzlíná naše obroditelská ODS.

 304. 0zzy.0sbourne říká:

  Jihlavští romové zacházejí čím dál tím dál nestačí jim že lítaj po městě a nabízejí komukoliv kdo se jim zdá slabší či s nabušenou peněženkou různé „zboží“ ale sou i čím dál tím víc agresivnější chcete znát příčinu? Pervitin! znám jich jen poskrovnu ktereý by si v jednom kuse nefrčeli… pořešte vařiče a voni se zase sklidní… možná, možná je to už tou jejich výchovou nemají z ničeho strach, z rány, z policie, z ničeho… makat se jim neche (ne všem znám samozřejmě i slušné romy kteří jsou fajny) jenom kde by „udělali love“ a pak to pramčkali v hernách, ano herny podle mě další problém v Jihlavě je jich už moc dyť je herna skoro na každém rohu… nezdá se mi to zrovna v pořádku….
  Oddělit je zdí či vystěhovat!

  PS: a to že si dovolej zmlátit i holky tak to je největší hnus na světě měl by jim někdo dát taky konečně do držky! ale tím se to nezlepší…. východisko snad neexistuje… zachvili bude jihlava roma city

 305. shadow eminence říká:

  Aktuální monitoring v Jihlavě (autor je přímo u zdroje a osobně zná většinu klíčových osob)

  Aktivní skupiny
  V jihlavě fungují dvě poměrně dobře organizované cikánské skupiny násilníků kteří zastrašování a fyzické napadení berou jako prostý sport. Skupina „starých“ a „mladých“ romů. Nejedná se o nespecifikované skupiny lidi ale poměrně neměnný seznam jsem. Skupina starých romů tzv. stará škola sestává z větší části již dříve stíhaných násilníků. Mají s násilím a rasismem zkušenosti z vězení a přenášejí si křivdy i nenávist ven. Skupina „starých“ je velice háklivá na sebemenší náznak rasismu na jakémkoliv členovi a vždy početní převahou likviduje oběť. Jsou mobilní a neváhají pro takový druh pomsty cestovat a organizovat se. Základní jádro tráví většinu času společně takže uspořádání tresných výprav je otázkou okamžiku. Bohužel poslední dobou jsou důvody k těmto aktivitám malichernější a už s rasismem nesouvisí! Souvisí častěji s přímou potřebou peněz nebo tzv. nejmenované „zabírání území“. Stručně řečeno tato skupina začíná vykazovat známky skutečně nebezpečného organizovaného zločinu.

  Skupina „mladých“ je mírně ale nezanedbatelně odlišná. Je mnohem lépe organizovaná a rasismus je už pouze záminkou k náslilí. Jakýkoliv střet s „bílým“ se dá velice dobře ospravedlnit rasismem. Je to záminka i následná ochrana při trestním stíhání. Z vlastní zkušenosti vím že bych dlouho hledal větší rasisty než jsou konkrétní jedinci v těchto skupinách. V jejich povědomí mají zakořeněný fakt že je nikde nechtějí ale to je pouze skupinová paranoia (ale nebudme idealiste v jihlave je dost mist kde jsou romove skutecne a verejne diskriminovani). Pokud pak tato skupina skutečně vymlátí hospodu nesmí se divit že z paranoii se stane skutečnost. Skupina „mladých“ je hodně ovlivnena kultem „poulicniho boje“. Čerpaji hlavne z internetu (youtube apod.) kde na videu sleduji jak poradne nekoho zmlatit. Nejlepsi zabava jsou ilegalni americke poulicni zapasy ( klic. slova pro youtube: kimbo apod). Vtipne je ze takto jsou vychovavani mladi romove na verejne dostupnem internetu v charite u Jakubského kostela. 🙂 Romové mají mezi sebou velmi vyvynutý smysl pro uznávání autorit. Nejvetsi autority jsou „kápové“ staří cigáni. Kdo má nejvíc peněz nebo byl ve vezeni, kdo se nejvíc a dobře pere, má dost pervitinu tím padem i holek je pro ně král. To jsou jejich autority a jejich cíl je stát se jedním z nich. Mají 0% respekt před zákonem. Když už se něco nepovede a skončí ve vězení vyjdou ven jako hrdinové a jeste si zlepší fyzičku cvičením a jdou více nebezpeční.

  Pervitin
  V kruzích které popisuji se většina aktivit (bez prace mate casu dost) točí kolem shánení, řezání, přeprodávání a užívání pervitinu. Piko neboli Párno taky tomu říkají Šťáva je jediná dostupná zábava. Je jen nekolik skupinek romu kteri s hip-hopem zustali u trávy (a ta je pro ne draha a trva kratce), par ortodoxnich ochlastu nebo par extremistu na jeste tvrdsim svinstvu nez pervitin ale to je zanedbatelne. Pervitin sezenete v Jihlavě snadneji nez cokoliv jineho. Místní politici a veřejnost by se divili kdo všechno v Jihlavě je pod vlivem Pervitinu. Jsou to i lide u kterych by jste si to nikdy nečekali. Pervitin ja silné platidlo a způsob ovládání lidí. V jihlave takto funguje dost lidi. Znam romy co maji „ochocene bile“ mlade holky (15-20) diky prisunu Pervitinu. Znam bandu co zneuziva ostatni ke kradezim plechu, kovu a harampadi za „čáru“ pervitinu. Dobre organizovany business. Taky funguje vzit 13 leteho roma, dat mu „čáru“ vnutit mu holici strojek koupeny u vietnamcu za 90 Kč a nechat ho behat cely den po meste a nabizet ho za 1000 Kč lidem. Kluka to bude bavit tak ze si nedokaze predstavit nic zabavnejsiho. Vemte takovych deti jeste par, kazdy proda tak dva tri denne a mate slusny prijem. Pervitin je smrt iluzí a zloděj mládí. V jihlavě vám kazdý feták přesne rekne misto kde bydlí jeho vařiči a dealeři, ale policie to bud ignoruje nebo jim dobre platí a uz jich dost na pervitinu frčí taky.

  Moje hypotéza
  Problém posledních dní je zvyšující se násilí cikánů v Jihlavě. Tato otázka není o rasismu ale o organizovaném zločinu. Myslím si že vše vzniklo tím že naprosto ovládli prostor kolem pasáže (byvalý Space). Zkuste si tam někdo zajít v pátek vecer. Znam lidi kteri to zkusili a dva z nich to malem neprezili, ostatni to odnesli jen s poradnym vypraskem. Považují pasáž za své území a mají konečne po dlouhé době pocit soudržnosti a pocit toho že si nyní se silným zázemím mohou vyskakovat. Hodně o tom mluví a hodně to mýtizují. Jejich reakce na proběhlé rvačky jsou obdivné a vyprávějí heroické příběhy o odvaze jednotlivých cikánu, o tom jak tekla krev a praskali kosti. Hodně mladých chce starším dokázat že na to mají proto se to rozšiřuje velice rychle i mezi mladé cikány. Problém není v tom že cikání mají konečně „svoji diskotéku“ problém je v mentalite skupin o kterych mluvime. Drtiva vetsina cikanu bavicich se v patek v pasáži je ZCELA nekonfliktních.

  Řešení?
  Nekdo z radnice by měl začít pokládat otázky lidem kteří vědí. Utok na kluby v Jihlavě není jen následek množících se heren, potřeba peněz nebo podobné nesmyslné fabulace.

 306. "Novák" říká:

  respect, s tim muzu jenom souhlasit
  oni se ohaneji rasismem jak je lidi nepoustej do hospod ale tu svoji diznu si chranej jak oko v hlave, kdyz nepocitam urcitejch okruch znamejch bilejch, ktery tam tolerujou, tak vam okamzite daj nejavo, ze ste nezvanej host, takze od nich to sedi

 307. shadow eminence říká:

  Ano presne tak, a navic predtim nez vam rozbijí ústa si od vas cikán u dvěří s usmevem vezme vstupné 🙂

 308. "Novák" říká:

  koukam ze to tady nekdo hacknul rovnou z automatu 😀 kdo asi???

 309. Šarpes říká:

  Omg, jenom proto, že je to stará diskuze, tady nikdo nekoriguje nechutné metrákové nánosy spamu?

 310. XXXXX říká:

  Je to teď hodně populární, ale co kdyby to někdo neznal:

  http://www.narodni-strana.cz/clanek.php?id_clanku=2617

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I