Blog Jihlavských listů

Pavel Kasnar
18- Pavel Kasnar, 41 let, absolvent střední průmyslové školy železniční, pův. povolání strojvedoucí, dnes šéf produkce hudebního klubu Edgar v Jihlavě.

Nebýt za rasistu

Pavel Kasnar | Pondělí, 17. 12. 2007 v 16:11

Napadli nás cikáni. (Pro slovobijce: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cik%C3%A1ni.) Tedy nenapadli nás, ale mě. Byl večer, čtvrtek, všední den. Vešli do klubu, bylo jich asi osm a postavili se na střed. Jednoho z nich jsem si dovolil upozornit, že tu dluží dvě stě, a už to šlo. Férovka, těch šest – osm na jednoho. Než jsem se ze mlejna dostal do pozice, ze které už šlo utéct a volat policii, uplynula asi minuta, dvě. Sice jsem se kryl a nejsem muší váha, ale hezkých pár ran na hlavu a lokty od zkušených útočníků jsem schytal. Než přijela hlídka, chodili hoši kolem dosud sedících hostů a řvali: Něco se ti nelíbí?! Co?! Viděli jste něco?! Co máš proti Romům?!, a tak…. Když vešli policisté dovnitř, zdrhali jim za zády. Zastavili je. Ale jestli prý jsem zraněn, musím k lékaři a se zprávou od něho že můžu podat trestní oznámení. Pokud jsem je viděl a poznal (jak jsem se asi tak rozhlížel, když do mě šili). A pokud ti mladí, co vyděšeně seděli, když mě parta drsňáků mlátila, to dosvědčí. Tak to zkusím. Ale moc nadějí si nedělám. Těžko mi lékař napíše otřes mozku, když mi ty dva dny mohlo být zle i z polívky. A těžko půjde proti cikánům svědčit ten, kdo má po čertech důvod se jich bát. A hlavně těžko pro soudce hledat protiváhu argumentu „mama i brácha řikáli, že sem byl dóma ne….“ Tak se necháme napadat dál. My rasisti.

310 komentářů k článku “Nebýt za rasistu”

 1. Lery říká:

  Ještě jednou trochu názoru. Romské etnikum je svým způsobem zvláštní. Je vystrkováno na periferii společnosti. Patří tam, nebo mají šanci s námi spolužít? Myslím si, že většina z nás nezná jejich kulturu, historii,zvyky. Nikdo se tím nikdy nezabýval. Ani komunisti,ani novodobí demokraté. Stále jsou Romové na periferii naší společnosti. Jsem přesvědčen, že je to pozůstatek minulosti, ať již, když vznikla republika, za války,po válce i po sametu. Nikdo se nikdy romskou etnikou a tím co sebou nese nezabýval. Ale máme je tady. A pokud si můj otec pamatuje dobře, tak poslední „pogrom“ byl někdy v roce 1959, kdy se tady snad na nějaké romské svadbě i vraždilo. Ale jinak si myslím,že Jihlava celkem s Romy vycházela a oni,pokud měli šanci, tak se do společnosti uměli zařadit. Znám některé rodiny a ty by mohly být příkladem i pro tzv. bílé. Je jen otázkou, zda to chce někdo slyšet. Vždy, když jsou volby, tak se všichni předhánějí,jak je potřeba otázku Romů řešit a jak to budou dělat. Volební období uplyne a Romové i my jsme tam, kde to skončilo. Pokud se tím společnost nebude zabývat jako důležitým společenským úkolem, tak tady budeme mít Čunky, či Národní stranu, nebo i Vaše rasistické názory a jednání. Jsme v jedné společnosti a tak se taky chovejme. Romští policisté a zvýšený dozor nad kluby tuto otázku nevyřeší. Je to v nás bílých i barevných. A pokud se nenajde společná řeč k řešení problému,tak není co řešit. Můj otec si pamatuje, že kdysi bílé etnikum vymlátilo hospodu v Bransouzích. Romové tam nebyli.

 2. Kelt říká:

  Zdarec Jihlaváci.Celý tady to jsem si přečetl a i ze svých skušeností + ze skušeností známých to mohu shrnout do pár krátkých větiček.
  Bílí jsou jen krávy vlci jsou afričané,rómové,japončíci a další.Je to jako v přírodě.Když vlk zabije krávu tak se nic neděje,ale když kráva zabije vlka je potrestána :D.Tak to bylo trochu teoretické teď prakticky.

  Rómové:Je to kočovný národ co si budeme povídat.A ví vůbec proč?Já studuji už pět let historii válek.A to od Dinosaurů až po válku v afganistánu.Tima Dinosaurama myslím samozřejmě zvířata.A Vím že Rómové se staly končovnými díky tomu že před probléma utíkali a díky jejich agresi se stali obávaným národem.Takže už od historie víme,že nic nedělali,ale spíš brali.Mám pár kamarádů Rómů a Vím že jsem jim pomáhal udusit tu agresi v sobě a to ne jenom kvůli nám,že jim furt nasáváme do černejch hub,,ale taky kvůli svým rodičům které je týrali.Nedovedu to něják nazvat tuto skupinu,národ lidí,ale prostě s náma asi nikdy bycházet nebudou.Místo toho vytvoří u nás mafii jak v americe.

  Japíci:No všechna čest.Každej zná centrumy levného nákupu 😀 Studuji na průmyslovce počítače a s nima i elektrotechniku,tudíž nepochopím když japončík bez vzdělání elektrotechiky a dalších zákonů vytvoří elektronickej budík,svářečku atd.To mě udivuje,jak někdo může udělat věc,kterou nikdy nepochopí.A přitom tady vznikají veselé herny a bary.A Jihlavský podnikatelé musí ustupovat,protože nedokážou takovéhle konkurenci vzdorovat

  Vše je tady na Vysočině jiné a nikdo s tím nic nedělá.A tak to bude a podle mě zůstane.Proč? Protože když už někdo dostane odvahu a zažaluje Rómskou rodinu,nebo ty členy kteří ho napadli,tak možná uspěje,možná dostane napomínku za rasistické výroky a ještě ho za to odsoudí jak soud,tak lidé,ale hlavní je že oni z toho vězení vídou a pak se bojte teprve následků.

  Ty vztahy jsou hodně nahnuté a bohužel už od 1 světové války a pokuť se neusmíříme mírem tak už asi nikdy mír nebude mezi Rómy a Bílími.Oni mohou mít na ruce tetování BLACK POWER ,ale když to má člověk bílí (WHITE POWER) hmm tak si deme sednout.Tyto rozpory nikdy neskončí a když už něco Pan Čunek začal vytvářet veřejnost už ho zase zatlačila pryč.Takže se ani panu primátorovy nedivím.On by třeba něco dělal ale bojí se určitě o svou rodinu,přátelé a o svou pověst.

  Dodatkem toho bych chtěl dodat vztahy v Zimbabwe,kde je pořádán hon na bílí a jsou vražděny.Vláda povstalcům ještě dováží zbraně a podle všeho odkupuje DVD s mučením bílích a c s tíím dělá AMERIKA a OSN.Nic sedí a dělají že neslyší.

  Akce BUSH:JJ amerika.Všichni ho nenávidí a nikdo nevidí že kdyby nebylo jeho Amerika by už neexistovala.Začalo by to dvojčaty a skončilo ČR.Takže mu poděkujte za válku a neodsuzujte.Proč?Protože díky němu udržel teroristy v mezích a to že dělají Američtí vojáci to co dělají už za to nemůže BUSH ale generálové a samotní vojáci.Mír je tak vratký a vůle vojáků tka slbá že to nemá v historii obdoby.

  Bílí,černí spojme síly.Doufám že Vám to pomáhá když Vás za rohem napadne Róm s kudlou v ruce a začne na Vás útočit.Tak mu to řekněte že ste s ním a uvidíme jak Vám to pomůže.

  ARMY SHOp:V Jihlavě to je jak na střelnici.S kámošem jsme si šli nechat narazit psí známky do ARMY SHOPU pod Priorem a co jsme neviděli.Skupinku 5 Rómů tak ze čtvrté třídy a kupovali si boxery a ostré házecí vidlice.Jim je prodavač prodal.Tak si říkáme bomba tka to vyzkoušíme jestli nám je taky prodá.Tak jsme k němu přistoupili a co se nestlo.Jo kluci a bylo Vám 18 😀 Takže jasný že nám bylo a jich se neptal a nás ano.Což je zajímavá věc 😀 Takže každej má strach a v ČR to začíná být také napováženou.Nemůžeme si furt hrát my jsme malá země u nás mafiie atd. neexistuje,ale uvědomit si,že čas míru je v háji a vyrazi do boje.Tak bílí spojme síly a měj te se.PS:Můj kámoš byl také napaden v zmiňovaném klubu .)

 3. Svatopluk Beran říká:

  Kelte asi moc nestuduješ. WTC byl pokus o pojistný podvod – dokázáno americkmi soudy, + ukradení zlata za 160miliard dolarů z trezorů jedné Kuvajtské společnosti, pod dvojčaty – nedokázáno v plné výši. Devět, z konkrétních 16 teroristů v letadleech, měli by být mrtví – žijí. O tom že je na východě problém a to hlavně kvůli ropě a náboženství není řeči, ale není to na globální válku, kterou američani sami iniciují a nastartovali svým vlastním zničením WTC, pri němž zahynulo na 1500 američanů a zároveň 1500 cizinců, čímž byl do problému mezi araby a američany k vůli ropě a plynu zatažen úmyslně Spojenými státy – zástupně neokonzervativci a CIA, celý svět. Asi nejdůležitější prvopočátek celého problému začal v roce 1996 kdy, tehdejší texaský guvernér, nynější president Busch inicioval plynovod z Kaspického Moře přes Afganistán z Talibanem a nějak se nedohodli. Dál už je to jen a jen konspirace CIA a amerických zbrojařských komplexů, ke kterým teď rektálně a ze slinami ukapávajícími z úst vzlíná naše obroditelská ODS.

 4. 0zzy.0sbourne říká:

  Jihlavští romové zacházejí čím dál tím dál nestačí jim že lítaj po městě a nabízejí komukoliv kdo se jim zdá slabší či s nabušenou peněženkou různé „zboží“ ale sou i čím dál tím víc agresivnější chcete znát příčinu? Pervitin! znám jich jen poskrovnu ktereý by si v jednom kuse nefrčeli… pořešte vařiče a voni se zase sklidní… možná, možná je to už tou jejich výchovou nemají z ničeho strach, z rány, z policie, z ničeho… makat se jim neche (ne všem znám samozřejmě i slušné romy kteří jsou fajny) jenom kde by „udělali love“ a pak to pramčkali v hernách, ano herny podle mě další problém v Jihlavě je jich už moc dyť je herna skoro na každém rohu… nezdá se mi to zrovna v pořádku….
  Oddělit je zdí či vystěhovat!

  PS: a to že si dovolej zmlátit i holky tak to je největší hnus na světě měl by jim někdo dát taky konečně do držky! ale tím se to nezlepší…. východisko snad neexistuje… zachvili bude jihlava roma city

 5. shadow eminence říká:

  Aktuální monitoring v Jihlavě (autor je přímo u zdroje a osobně zná většinu klíčových osob)

  Aktivní skupiny
  V jihlavě fungují dvě poměrně dobře organizované cikánské skupiny násilníků kteří zastrašování a fyzické napadení berou jako prostý sport. Skupina „starých“ a „mladých“ romů. Nejedná se o nespecifikované skupiny lidi ale poměrně neměnný seznam jsem. Skupina starých romů tzv. stará škola sestává z větší části již dříve stíhaných násilníků. Mají s násilím a rasismem zkušenosti z vězení a přenášejí si křivdy i nenávist ven. Skupina „starých“ je velice háklivá na sebemenší náznak rasismu na jakémkoliv členovi a vždy početní převahou likviduje oběť. Jsou mobilní a neváhají pro takový druh pomsty cestovat a organizovat se. Základní jádro tráví většinu času společně takže uspořádání tresných výprav je otázkou okamžiku. Bohužel poslední dobou jsou důvody k těmto aktivitám malichernější a už s rasismem nesouvisí! Souvisí častěji s přímou potřebou peněz nebo tzv. nejmenované „zabírání území“. Stručně řečeno tato skupina začíná vykazovat známky skutečně nebezpečného organizovaného zločinu.

  Skupina „mladých“ je mírně ale nezanedbatelně odlišná. Je mnohem lépe organizovaná a rasismus je už pouze záminkou k náslilí. Jakýkoliv střet s „bílým“ se dá velice dobře ospravedlnit rasismem. Je to záminka i následná ochrana při trestním stíhání. Z vlastní zkušenosti vím že bych dlouho hledal větší rasisty než jsou konkrétní jedinci v těchto skupinách. V jejich povědomí mají zakořeněný fakt že je nikde nechtějí ale to je pouze skupinová paranoia (ale nebudme idealiste v jihlave je dost mist kde jsou romove skutecne a verejne diskriminovani). Pokud pak tato skupina skutečně vymlátí hospodu nesmí se divit že z paranoii se stane skutečnost. Skupina „mladých“ je hodně ovlivnena kultem „poulicniho boje“. Čerpaji hlavne z internetu (youtube apod.) kde na videu sleduji jak poradne nekoho zmlatit. Nejlepsi zabava jsou ilegalni americke poulicni zapasy ( klic. slova pro youtube: kimbo apod). Vtipne je ze takto jsou vychovavani mladi romove na verejne dostupnem internetu v charite u Jakubského kostela. 🙂 Romové mají mezi sebou velmi vyvynutý smysl pro uznávání autorit. Nejvetsi autority jsou „kápové“ staří cigáni. Kdo má nejvíc peněz nebo byl ve vezeni, kdo se nejvíc a dobře pere, má dost pervitinu tím padem i holek je pro ně král. To jsou jejich autority a jejich cíl je stát se jedním z nich. Mají 0% respekt před zákonem. Když už se něco nepovede a skončí ve vězení vyjdou ven jako hrdinové a jeste si zlepší fyzičku cvičením a jdou více nebezpeční.

  Pervitin
  V kruzích které popisuji se většina aktivit (bez prace mate casu dost) točí kolem shánení, řezání, přeprodávání a užívání pervitinu. Piko neboli Párno taky tomu říkají Šťáva je jediná dostupná zábava. Je jen nekolik skupinek romu kteri s hip-hopem zustali u trávy (a ta je pro ne draha a trva kratce), par ortodoxnich ochlastu nebo par extremistu na jeste tvrdsim svinstvu nez pervitin ale to je zanedbatelne. Pervitin sezenete v Jihlavě snadneji nez cokoliv jineho. Místní politici a veřejnost by se divili kdo všechno v Jihlavě je pod vlivem Pervitinu. Jsou to i lide u kterych by jste si to nikdy nečekali. Pervitin ja silné platidlo a způsob ovládání lidí. V jihlave takto funguje dost lidi. Znam romy co maji „ochocene bile“ mlade holky (15-20) diky prisunu Pervitinu. Znam bandu co zneuziva ostatni ke kradezim plechu, kovu a harampadi za „čáru“ pervitinu. Dobre organizovany business. Taky funguje vzit 13 leteho roma, dat mu „čáru“ vnutit mu holici strojek koupeny u vietnamcu za 90 Kč a nechat ho behat cely den po meste a nabizet ho za 1000 Kč lidem. Kluka to bude bavit tak ze si nedokaze predstavit nic zabavnejsiho. Vemte takovych deti jeste par, kazdy proda tak dva tri denne a mate slusny prijem. Pervitin je smrt iluzí a zloděj mládí. V jihlavě vám kazdý feták přesne rekne misto kde bydlí jeho vařiči a dealeři, ale policie to bud ignoruje nebo jim dobre platí a uz jich dost na pervitinu frčí taky.

  Moje hypotéza
  Problém posledních dní je zvyšující se násilí cikánů v Jihlavě. Tato otázka není o rasismu ale o organizovaném zločinu. Myslím si že vše vzniklo tím že naprosto ovládli prostor kolem pasáže (byvalý Space). Zkuste si tam někdo zajít v pátek vecer. Znam lidi kteri to zkusili a dva z nich to malem neprezili, ostatni to odnesli jen s poradnym vypraskem. Považují pasáž za své území a mají konečne po dlouhé době pocit soudržnosti a pocit toho že si nyní se silným zázemím mohou vyskakovat. Hodně o tom mluví a hodně to mýtizují. Jejich reakce na proběhlé rvačky jsou obdivné a vyprávějí heroické příběhy o odvaze jednotlivých cikánu, o tom jak tekla krev a praskali kosti. Hodně mladých chce starším dokázat že na to mají proto se to rozšiřuje velice rychle i mezi mladé cikány. Problém není v tom že cikání mají konečně „svoji diskotéku“ problém je v mentalite skupin o kterych mluvime. Drtiva vetsina cikanu bavicich se v patek v pasáži je ZCELA nekonfliktních.

  Řešení?
  Nekdo z radnice by měl začít pokládat otázky lidem kteří vědí. Utok na kluby v Jihlavě není jen následek množících se heren, potřeba peněz nebo podobné nesmyslné fabulace.

 6. "Novák" říká:

  respect, s tim muzu jenom souhlasit
  oni se ohaneji rasismem jak je lidi nepoustej do hospod ale tu svoji diznu si chranej jak oko v hlave, kdyz nepocitam urcitejch okruch znamejch bilejch, ktery tam tolerujou, tak vam okamzite daj nejavo, ze ste nezvanej host, takze od nich to sedi

 7. shadow eminence říká:

  Ano presne tak, a navic predtim nez vam rozbijí ústa si od vas cikán u dvěří s usmevem vezme vstupné 🙂

 8. "Novák" říká:

  koukam ze to tady nekdo hacknul rovnou z automatu 😀 kdo asi???

 9. Šarpes říká:

  Omg, jenom proto, že je to stará diskuze, tady nikdo nekoriguje nechutné metrákové nánosy spamu?

 10. XXXXX říká:

  Je to teď hodně populární, ale co kdyby to někdo neznal:

  http://www.narodni-strana.cz/clanek.php?id_clanku=2617

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I