Blog Jihlavských listů

Pavel Kasnar
18- Pavel Kasnar, 41 let, absolvent střední průmyslové školy železniční, pův. povolání strojvedoucí, dnes šéf produkce hudebního klubu Edgar v Jihlavě.

Každému stejným metrem

Pavel Kasnar | Úterý, 18. 12. 2007 v 18:42

Kulturní redaktor Jiří Varhaník z JL si nevšiml minulý týden dvou poměrně velkých koncertů, které se v Jihlavě udály pod taktovkou promotérů Falešné morálky (oba za účasti přibližně tří set návštěvníků a kvalitních, „silných“ kapel), zato ve svém článku „Kapely nepřijely….“ z úterního vydání JL hovoří o „zajímavé a perspektivní hudební scéně“ jakéhosi „nového klubu Trane“. Ve stejném článku se navíc dopouští několika zavádějících až lživých tvrzení, na která jako promotér musím reagovat: Jednak neexistují termíny jako „všechna kolaudační povolení“ (je pouze jedno kolaudační ROZHODNUTÍ, jež vydává stavební úřad na základě projektu, stavebního povolení a dokončené stavby završené žádostí o toto rozhodnutí), dále „platné kolaudace od hasičů a hygieny“ a „kolaudační vyjádření hasičů a hygieniků“ (jsou jen STANOVISKA zmíněných úřadů, která vydávají ke stavebnímu projektu a posléze k vlastní dokončené stavbě), jednak autor tvrdí, že stavebník Trane vyřídil stavební povolení dodatečně, což je lež, jednak hovoří o zahájení činnosti klubu, který právně neexistuje a vyzněním článku podporuje stavebníka v porušování zákona stavebního i zákonů dalších. Jestliže totiž v nezkolaudovaném klubu „festival proběhne, ale pouze v prostorech, které jsou spíše komorní“ a jestliže „klub byl sice minulou sobotu otevřen a hrálo se tu, ale šlo o ryze soukromou akci jako poděkování všem..“, a jestliže „Vánoční koncert kapel z Jihlavska Michala Šamana Kouby 25. prosince“ má být pouhým soukromým večírkem, tak dělá pan redaktor hlupáky nejen ze čtenářů, ale ze všech výše zmíněných institucí. Všechny jmenované pořady totiž jsou organizátory Trane plakátovány, na webových stránkách zveřejněny a deklarovány vstupným, které se v sobotu na „soukromé akci“, kde bylo nejméně sto účastníků, již vybíralo.

Našemu hudebnímu klubu Edgar byla jihlavským stavebním úřadem prozatím zakázána živá hudební produkce kvůli nedostatečnému výkonu vzduchotechniky, což respektujeme a pracujeme na její rekonstrukci. Možná, že kdybychom naše nekonané koncerty bývali označili za soukromé, mohli bychom za podpory redaktora Jihlavských listů a nečinnosti úřadů vesele koncerty pořádat, a dopouštět se tak až trestného činu veřejného ohrožení, neboť shromažďování osob v nezkolaudovaných prostorách za účelem zisku ničím jiným není. Otevřeným dopisem s obavou z nekalé konkurence, z ohrožení veřejnosti a především z veřejně nastaveného „nestejného metru všem“ vyzývám všechny zúčastněné, aby mi situaci vysvětlili.

Pavel Kasnar, produkce clubu Edgar, Jihlava

32 komentářů k článku “Každému stejným metrem”

 1. jiří varhaník říká:

  Kritika článku „Kapely nepřijely…“ ze strany Pavla Kasnara je mimo mísu. Z prostého důvodu. Její autor nepochopil základní věc, že pokud některý z aktérů zpravodajského článku cosi tvrdí, nemusí to být ještě názor autora novinového zpravodajství.
  Postavit proti sobě názory je základní princip zpravodajství a z tohoto úhlu pohledu článek považuji za vyrovnaný. Cituje zcela konkrétní zdroje a tím na jedné straně konstatuje skutečnost, že klub je hodnocen kladně (ne redaktorem Varhaníkem, ale těmi zdroji), ale na druhé straně že zanedbal vyřízení povinných povolení a způsobil tak druhým škody. Není ovšem úkolem novin a jejich zpravodajství, aby rozhodovaly, která strana má pravdu. Od toho jsou tu jiné instituce a úřady.
  Prosím tedy, milý Pavle, sundej si brýle, které možná trošku zrudly konkurenční záští k nově chystanému klubu a k bývalému kolegovi z klubu Edgar, s kterým ses, jak jsi mi před časem sám sdělil, nerozešel v dobrém. Přečti si článek ještě jednou. Jistě zjistíš, že to nikoli redaktor Varhaník, ale právě Radek Eliáš tvrdí, že jde v jeho novém klubu zatím o soukromé akce (přestože vybírá vstupné) a že si dodatečně vyřídil stavební povolení. To ne autor článku, nýbrž organizátor Zbyněk Hanka hodnotí pozitivně klub jako takový, přestože mu způsobil finanční ztráty.
  Jihlavské listy v článku zpravodajsky konstatovaly jen základní osu problému kolem klubu Trane – více se do článku nevejde. Pokud si Pavel Kasnar myslí, že v klubu Trane jsou pojmenováním těchto věcí v novinách nadšeni, je na hodně velkém omylu. Mám jistotu, že by byli velmi rádi, kdyby se o politice „soukromých akcí“ před oficiální kolaudací na veřejnosti – a zejména v novinách – mlčelo. I proto je nařčení z toho, že JL nový klub jakkoli „protěžují“ zcela nesmyslné.
  Jiří Varhaník, Jihlavské listy, redakce kultury

 2. Lery říká:

  Vážený pane Varhaníku,
  ve svém příspěvku chcete vystupovat jako novinář. Vystupujete jako nicka tím, že se snažíte tvrdit,že postupujete v etice základního principu zpravodajstí. Nevystupujete! Před kritikou zúčastněných stran se skrýváte za tyto principy a nezaujímáte vlastní názor. Což si myslím, že novinář, který se do něčeho takového pouští by měl. Nač jsou potom novináři? Aby dávali proti sobě nějaké názory. To umí snad i žák střední školy v rámci slohového cvičení.
  Ukažte se jako novinář a sdělte nám svůj názor na problematiku,kterou nám předkládáte. Jinak běžte od novin a nesnažte se z JL dělat bulvár!

 3. Daniel říká:

  Dobrý den vážení využívám možnosti blogu Jihlavských listů. Rád bych se vyjádřil k diskusi ve věci klubové scény v Jihlavě. S odvoláním na článek otištěný v Jihlavských listech který popisuje nový klub Trane. Hned několik věcí uveřejněných se jeví jako unikátní. Tak jak popisuje pan redaktor Varhaník že jsou unikátní LCD obrazovky, které snímají dění v klubu. Toto není žádný unikát. Prosím Vás unikát je to, že v nezkolaudovaném klubu Trane se odehrálo několik akcí. Punc unikátu dodává fakt, že akce se prezentují jako soukromé. Podtržítko unikátu dodává výběr vstupného, prodej alkoholu atd. Na to že se jedná o soukromou akci upozorňovala téměř neviditelná cedulka, která se schovávala tak dobře aby v případě problému posloužila jako argument? Na cedulce bylo uvedeno že se jedná o příspěvek na kultůru a na tombolu. Takový dotaz na provozovatele – na jakou kultůru? Kde naše peníze skončili? Komu se přispělo? I když na tyto otázky někdo odpoví jedno je prostě unikát – akce v klubu který nesplňuje nejnutnější parametry – bezpečnostní, hygienické atd. A toto se prodává v Jihlavských Listech jako bezva věc. Redaktoři asi zřejmě čekají spíše na šťavnatý článek o uhořelých, ušlapaných, zmrzačených lidech. To budou tučné titulky. Zde by mělo médium takového významu a kvality jakým bezesporu Jihlavské Listy jsou spíše investigativně analizovat dění okolo klubu nikoli uvnitř klubu. Dále se v článku vyjadřuje osoba pana Hanka z Brna. Doporučuje jihlavským úřadům povolit uzdu. Pane Hanko jak lze povolit uzdu? Dá se něco snad obcházet – zákony, předpisy atd. ? V Brně to asi možné je. S pozdravem Daniel Gabriel.

 4. stepox říká:

  trane je nejlepsi tak voco sakra de?

 5. Tereza říká:

  to stepox: Ty neumíš číst, nebo seš tak nadutej, že se ptáš o co de?

 6. Petr říká:

  Dělat z Jihlavských listů bulvár, to by bylo fakt vtipný… takovej článek o zmrzačených lidech(jak skvěle píše Daniel) by byl asi pro pana Varhaníka konečně něco úžasného, konečně by se něco dělo v té Jihlavě. Ono psát zřejmě zaujaté a nicneříkající recenze pro Horácké divadlo je zřejmě už nuda,že? Pěkný týden přeje Petr

 7. Honzík říká:

  Hele pavle mám dotaz proč máš z tranu takovej strach ?
  neni to náhodou jen kuli tomu že tě havran vypraskal z moralky jelikož jsi ho obiral o prachy jako všechny ostatni?
  A to o ty vzduchotechnyce pokud je mi znamo tak si věděl tak pul roku a nic si s tim nedělal ……
  jelikož jsi doufal že tě v moralce nikdo neprokoukne a budeš je všechny obírat tak jako v Edgaru??????
  A jestli se nedočkam odpovědi tak mam asi pravdu Co ty na to??????????????????

 8. Pavel říká:

  4 Hozík: Taky ti přeju štastnej a veselej. Mohla bys ho využít na studium češtiny, to byla vždycky tvoje slabá stránka…:)) Jinak strach moc nemám, hlavně ne z toho, co není….:)))

 9. Lenka říká:

  mily Pavle,tak uz zase mas kde urazet,tak jsi spokojenej,ze jo.Jenom maly dotaz na tebe:muzes
  nam vsem tady vysvetlit,jakto,ze kdyz mas zakazane akce v Edgaru,tak vylepujes v Jihlave o noci vsude plakaty,ze 2.2.2008 mas festival v klubu Edgar???A kdopak ti to povolil???Tak proc ta kritika na druhy???To na tebe asi plati jine zakony,ze???Jestli to neni taky tim,ze vsechno znicis a letis.Jo a nelzi sam sobe,ze to neni konkurencni zavist.A odepis mi.Jo a ten plakat muzu dolozit.Chces ho videt???A jeste jeden bonus::jak muzes ty provozovat klub v prostorach,ktere jsou podle hasicu zkolaudovane na rehabilitacni centrum.A tohle ty vis.A navic tam nikdy vzduchotechnika funkcni nebyla a o unikovem schodisti ani nemluve.A to bych mohla pokracovat dal a dal.Tak se uz uklidni,jsi trapnej…

 10. hana říká:

  hm

 11. Jan Tleskač říká:

  Hele lidi, nevíte kam jsem si dal ježka?

 12. Franta říká:

  Pro Pavla Kašnara!!!
  Pod pojmem Kulturní akce si představím slušný koncert, v tu sobotu,jak ty říkáš byly na výběr dvě akce. jedna,kterou si pořádal ty a druhá v klubu Trane. Kdyby si nebyl tak hloupej a šel o patro výš,tak by si zjistil,že vstup se nevybíral,právě proto,že to byla soukromá akce. jen pro zvané,ale chápu,že tebe nikdo zvát nebude.Vždy byl po tobě všude akorát bordel a ostuda,ale v TRANE jsem se já bavil skvěle,neměl jsem totiž chuť se hádat a bát se o zdraví od pankáčů a skinu zaroveň. Tvá akce nebyla vůbec zabezpečená,ale v Trane na tyto incidenty měli i svoji ostrahu,u vás to řešila pořád městská policie a o tom to svědčí. ,nikdy si pořádně nedotáhl do konce. Ten klub je na špičkové /rovni a věř mi,že s Edgarem se to srovnat nedá. ve tvém klubu jsem se štitil sednout, všude špína, oslintaný sklenice,atd. to mě jako kulturní akce nepřipadá ,já v Trane byl frajere a věř mi,že všude je pořádek i po těch soukromých akcích, které ti tak nesedí. ono to totiž je tak ,že podvodník,co chce rychle zbohatnout si ty,proto od tebe pan Eliáš odešel,klub si zprovoznil za hodně jeho peněz a teď budeš machrovat. On je člověk,co hodně do svého klubu investoval a přesto mu nevadí,že zatím nevydělává. celou dobu pozoruji tvé články,jak na stránkách klubu Trane,tak i tady. Nejde ti o nic jiného než o závist a proto p. Eliáše jen pomlouváš,osočuješ a házíš na něj špínu a pak se ještě zlobíš,že ti na to ani nereaguje. Jediné z čeho já mám radost je,že ty už dlouho nikomu konkurovat nebudeš. Nebudeš mit totiž čím, tak tu nelži. Pan Varhaník objektivní je a já si ho vážím. je to redaktor na svém místě a patří mu dík za to,že informuje lidi o kulturním životě v Jihlavě i mimo. Jsi línej zaplatit si reklamu i na koncerty a aby si ušetřil, tak drze rozhazuješ letáky po hospodách a když ti pak nepřijdou lidi,tak osočuješ ostatní a kopeš kolem sebe,to je myslím,větší svinstvo,nebo né. Ale slibuju ti,že ke mě si už žádnej leták nedáš a pivo už taky ne, tvůj teď už bývalý kamarád.

 13. Daniel Gabriel říká:

  Dobrý den Františku. Nevím co jste si s panem Kasnarem udělali, ale chci se vrátit k akcím pořádaným v Trane. Já tam vstup platil a basta. Hlavně na Vánoční Šamanovy kapely, které byly prezentovány jako soukromá akce. Mě to je šumák jdu za hudbou. Cožpak o to vstup se má platit když se někdo snaží předvést co umí. Ale co teda měla znamenat ta mini cedule, že peníze jdou na kulturu a tombolu? I to bych pochopil ale prosím Vás komu jsme přispěli na kulturu? Kde zmizely peníze? Vodí lidi za nos a to co se děje odehrává v Trane tak jednoduše smrdí. Chvíli jsme postáli v tom tunelu a platili všichni co to tady plácáte Vy ochranko. Žádná ochranka tam taky nebyla. Jen tam poskakoval takovej roztěkanej trpaslík a to asi nebyl člověk od ochranky. Lžete tady. To ostatní co prezentujete o panu Kasnarovi je Vaše věc ale nemaťte ty co platili vstup na Vánoční koncert. Bylo tam mnoho známých a platili všichni. Nedělejte tady z lidí pitomce.

 14. Jiří Simon říká:

  Dobrý den všem, zúčastnil jsem se dnešní debaty na MMJ. a mám smíšené pocity. Jednoznačně nebyl zájem hledat, či se seznámit s tím co se vlastně v Babylonu stalo a jak to tam probíhalo tj.(ten lynč), a dokonce nedostal prosto majitel Babylonu aby se k tomu mohl vyjádřit a o událostech informovat. Přirovnal bych to, jako bych se zúčastnil debaty, která měla za cíl, aby se vlak nažral a koza zůstala celá!
  Myslím si, že nezájem znát pravdu, poškozuje romskou komunitu v Jihlavě.
  Jiří Simon

 15. Franta říká:

  Pro Daniela Gabriela!!!
  Tady se jedná o akci ,která se konala týden před akcí Šamana, tato akce,o které mluvíš,byla jeho akcí a nevím co se tam dělo a pokud mi něco nevoní,tak tam jednoduše nelezu.

 16. Honzík říká:

  Nic proti, ale zajímalo by mě jak bereš ty „ttakzvané“ přesné informace? Jestli na ty akce chodíš sám nebo máš nějaký donašeče který ti všechno vykecaj………
  Tak co???????????

 17. jirka říká:

  to Honzík
  No tak tohle bylo k věci,viď?

 18. Daniel Gabriel říká:

  Pro Frantu Nebojsa. Ale mě je vcelku šumák o jaké akci jsi psal. Já byl prostě na akci kde se vybíralo na kulturu a zajímá mě kde tedy ty peníze na kulturu skončili? To je to co mi tam smrdělo. Pak se doslechnu že prakticky ten klub nemá patřičné náležitosti k tomu aby mohl fungovat. Jsi normální ovce která nemá svůj mozek. Hotovo.

 19. jirka říká:

  Milej Daniku!
  Musím se zastat Franty. Akce o které píšeš,byla akcí Šamana a proto se na peníze musíš ptat jeho!!!!
  Jinak to,že ses něco doslechl o nějakém povolení,tak to je přesně ten způsob,jakým vznikají drby. Musíš víc číst noviny,kde se to řešilo a sám Radek Eliáš to vysvětloval a pak teprve psát. To,že je Pavel Kasnar hloupej a zahleděnej do sebe,každý mu jen ubližuje,hází na něj špínu a proto pak všechny osočuje a lže, je jeho věc, ale myslím,že už toho nechá. Jinak jediné ,co nám zbývá,je se těšit konečně na pořádnej klub,né???

 20. Lukáš říká:

  Ano Jirko, těšit se na pořádnej klub…ale na co je pořádnej klub?Pokud ho bude vést banda podvodníků a lidi neschopných z něj klub udělat, tak tu zůstane vše při starým…

 21. Honzík říká:

  4 jirka Tak pokud mlutíš o něčem a dáváš příklady tak si jsi jistej o tom že tvoje informyce jsou správný ???? Nebo ne???

 22. Daniel Gabriel říká:

  Jiříku jak bych ti to vysvětlil. Jednoduše. Když náckové pořádají ty svý merendy někde v hospodě pod zástěrkou soukromé akce nese za to odpovědnost i majitel hospody, který na tuto hru přistupuje. Pokud jsi inteligentní tak víš co jsem tím chtěl říct protože se tady sáhodlouze vyjadřovat nemá význam. A co se týká doslechnutí tak to je pravda, že klub nesmí fungovat. Sám pan Eliáš uveřejnil několikrát, že nemá zkolaudováno, že hasiči mají připomínky atd. Tak co s tím? Čtu umím číst, ale taky se prostě dozvíš něco od známých a ono to zkrátka zapadá. Nevznikají fámy vznikají průsery, které se dobře kamuflují za soukromé akce a ke všemu si někdo z těchto akcí udělá soukromou sbírku na dovolenou. Je mi jedno jestli Šaman nebo Eliáš. Tak ať se tady vyjádří pan Eliáš i Šaman jak to s penězi bylo a kdo vlastně akci pořádal. Dneska je to už jedno protože nalhat kam peníze šly se dá dnes v pohodě zařídit. Příště už tohle nebudu akceptovat a pokud mi neřeknou na co to je tak to nebudu platit a to byste měli i Vy. Už to nebudu žrát ani Koubovi, ale to mi k němu nesedí ani panu Eliášovi tam bych to očekával, že bude lidi obírat po zástěrkou téměř charity.Ale to je jen spekulace. Nechci nikomu škodit a třeba peníze padli na tu správnou kulturu.

 23. Michal Šaman Kouba říká:

  Takze, vy vsichni: Doted jsem se tyhle stupidni debaty z pochopitelnych duvodu neucastnil, ne kazdy ma zaludek na anonymni vykriky pitomcu, kteri, schovani za nicnerikajici nick, ladujou svy mindraky na vsechna mozna fora, jen aby se lecjakym zabomysim virtualnim sporem, o jehoz obsahu vetsinou nemaji ani paru, zatetelilo jejich ubohy ego. Jelikoz se tu ale zacalo hazet mym jmenem, nezbyva mi, nez abych se branil, respektive osvetlil, co bylo napadeno, i kdyz tim jeste vic vybocim z tematu tohohle blogu. Tudiz:

  Vanocni koncert je akce s mnohaletou tradici, ktera zacala jako svatecni setkani vsech, kteri na to kdysi meli chut, byla to ovsem akce jiz od prvnich chvil i pro verejnost, i kdyz se kazdorocne sesly hlavne tvare z okruhu znamych. Jelikoz ale Jihlava, jak vsichni vime, je male mesto, tech znamych je tu dost, respektive vsichni, kteri se o tenhle druh kultury nekdy zajimali nebo jim proste vyhovoval termin den po Stedrem dnu, kdy se treba nudili. Kazdopadne koncert lety prerustal v akci stale vetsi, s cimz pochopitelne souviselo i kazdorocni hledani prostoru, premlouvani provozovatelu hospod a salu na vesnici, coz vetsinou nikam nevedlo. No a jelikoz se tenhle rok uz od zari inzerovalo otevreni klubu TRANE, kde jsem se byl na podzim podivat, zdalo se, ze mame pro tenhle rok problem vyresen. Ovsem nastaly komplikace s terminem otevreni, ja byl ovsem po nekolikanasobnem ujistovani od Radka Eliase rozhodnuty, ze koncert probehne v Traneu, a tak se taky stalo. To, ze probehla akce pod hlavickou soukromeho vecirku, je vec provozovatele klubu (kteremu mimochodem patri dik muj i ostatnich, kteri se na koncert kazdy rok tesi), takhle to proste bylo dano uredniky. Tezko butete presouvat akci tyden pred terminem, navic ani nebylo kam. Ano, na cedulce u vstupu bylo opravdu napsano, ze prispivate na kulturu a tombolu, v obou pripadech to taky byla pravda: kapely neco stoji, divadla neco stala, propagace se neudela sama a tak dale, tombola probehla (500,- , 300,- a 200,- Kc). Pokud nekterym z vas vadila absece klasickeho napisu VSTUPNE, je mi lito, snad priste, az nebudu muset resit do posledni chvile organizacni veci a akce bude posvecena i shora. Krome toho – Vanocni akce neni vydelecny podnik, kazdy rok by se bez ucasti sponzoru z okruhu vicemene mych znamych, nemohla ani uskutecnit, reci o sbirce na soukromou dovolenou povazuji proto temer za drzost cloveka, ktery bud nikdy podobnou akci neporadal, anebo premysli presne tak, jak inzeruje v souvislosti s mym jmenem. Takze tak.

  Na zaver jen poznamku: Je mi uplne jedno, co mezi sebou maji majitele ci provozovatele jednotlivych podniku, kazdopadne je mi velice lito, ze se jejich negativni postoje a vzajemna nevrazivost prenasi do verejneho mineni, ponejvice imbecilu, o kterych jsem psal vyse. Myslim, ze vzajemna tolerance, ba co vic, spoluprace, by vedla k mnohem lepsi komunikaci nejen mezi osou klub – divak, posluchac, ale i treba klub – magistrat, klub – interpret apod. Pred lety jsme byli radi i za jeden jediny klub. Ted si muzeme vybrat, ovsem praktikovani nazoru „ty chodis tam, tak ses pako, jedine tenhle klub je ten pravej“ je pouze idiotskym pravidlem bezmozku, kteri nefandi kulture jako celku, nybrz vetsinou jen sobe.

  M.S.K.

 24. Franta říká:

  Pro Daniel Gabriel
  Tak panáčku, mluv v minulém čase, nesměl provozovat a to právě kvůli takovým jako jsi ty a Kašnar, jelikož melou nesmysly a straší lidi,ale to už naštěstí pravda není a máte smůlu,protože klub po dlouhých tahanicích po úřadech už konečně MŮŽE . A teď už i vy můžete v klidu dál udávat a urážet,každý si totiž v klubu Trane svou pravdu najde…….

 25. Kučecí říká:

  Zdravím spoluobčany.
  Po chvilce čtení tohoto blogu jsem zjistil, že většina účastníků jej využívá k poskvrnění Pavla ne Kašnara pane Františku, ale Kasnara, i když vlastně nevím proč, když většina zde uvedených věcí o něm nebyla pravda, snad jen to že pro tyto prolhané a čisté „zadnice“ je v Edgaru opravdu moc špinavo což je jen dobře, alespoň k nám nezavítá tolik pomluvačů a udavačů… Takže každému takovému o nichž jsem psal; klidně si chodte do Trejnu a drbejte si ty svoje ulhané „kidy“ pod polštář, ale nás zbylé prosím vynechte a nechte nás v poklidu přežít toto nesmyslné období..

  Kdo Pavla zná tak toto určitě pochopí…
  Díky za pozornost a zdravím všechny co se postaví radši za CLUB, než za Diskotéku plnou plešatejch vyhazovačů – tím myslím TRANE pane Franto!!!

 26. Kučecí říká:

  A jestli se stihnou drobné úpravy v Clubu (tj. v Edgaru) tak jste srdečně zvaní 2,2, na axi…

 27. Daniel Gabriel říká:

  Tak jsme si přečetl vstup pana Kouby. Moc hezky se to čte. Jen jedna věc mi chybí – kam šly peníze na kulturu? Zase lžete. Pokud se daly peníze kapelám atd tak je to samozřejmě v pořádku od toho je vstupné, ale o vstupném jsem tam nic neviděl ani neslyšel. Pane Kouba víte moc dobře jaký je v tom rozdíl. Budete teď věc prezentovat jako, že kultura jsou platy jednotlivých hudebníků? Je to jejich práce, hobby atd, ale prostě nelíbí se mi, že se blbnou lidi s kulturou. Nemusíme daleko chodit jak to bylo s několika charitativními projekty, které s charitou neměly ve finále vůbec nic společného. Takže asi tak. Je dobré věci nazývat pravými jmény pane Šamane. A pokud je pan Eliáš nemůže nazývat pravými jmény tak to prostě něčím smrdí. Pořadatelství hážete jeden na druhého. Zkrátka bordel – a to Váš vánoční počin navštěvuji pravidelně a je to dobrá věc -, ale nepoučujte nás o tom jak se máme bavit o klubech, jasně řekněte kdo je pořadatel a co je to tedy kultura a kam šly peníze.

 28. shadow eminence říká:

  Aktuální monitoring v Jihlavě (autor je přímo u zdroje a osobně zná většinu klíčových osob)

  Aktivní skupiny
  V jihlavě fungují dvě poměrně dobře organizované cikánské skupiny násilníků kteří zastrašování a fyzické napadení berou jako prostý sport. Skupina “starých” a “mladých” romů. Nejedná se o nespecifikované skupiny lidi ale poměrně neměnný seznam jsem. Skupina starých romů tzv. stará škola sestává z větší části již dříve stíhaných násilníků. Mají s násilím a rasismem zkušenosti z vězení a přenášejí si křivdy i nenávist ven. Skupina “starých” je velice háklivá na sebemenší náznak rasismu na jakémkoliv členovi a vždy početní převahou likviduje oběť. Jsou mobilní a neváhají pro takový druh pomsty cestovat a organizovat se. Základní jádro tráví většinu času společně takže uspořádání tresných výprav je otázkou okamžiku. Bohužel poslední dobou jsou důvody k těmto aktivitám malichernější a už s rasismem nesouvisí! Souvisí častěji s přímou potřebou peněz nebo tzv. nejmenované “zabírání území”. Stručně řečeno tato skupina začíná vykazovat známky skutečně nebezpečného organizovaného zločinu.

  Skupina “mladých” je mírně ale nezanedbatelně odlišná. Je mnohem lépe organizovaná a rasismus je už pouze záminkou k náslilí. Jakýkoliv střet s “bílým” se dá velice dobře ospravedlnit rasismem. Je to záminka i následná ochrana při trestním stíhání. Z vlastní zkušenosti vím že bych dlouho hledal větší rasisty než jsou konkrétní jedinci v těchto skupinách. V jejich povědomí mají zakořeněný fakt že je nikde nechtějí ale to je pouze skupinová paranoia (ale nebudme idealiste v jihlave je dost mist kde jsou romove skutecne a verejne diskriminovani). Pokud pak tato skupina skutečně vymlátí hospodu nesmí se divit že z paranoii se stane skutečnost. Skupina “mladých” je hodně ovlivnena kultem “poulicniho boje”. Čerpaji hlavne z internetu (youtube apod.) kde na videu sleduji jak poradne nekoho zmlatit. Nejlepsi zabava jsou ilegalni americke poulicni zapasy ( klic. slova pro youtube: kimbo apod). Vtipne je ze takto jsou vychovavani mladi romove na verejne dostupnem internetu v charite u Jakubského kostela. 🙂 Romové mají mezi sebou velmi vyvynutý smysl pro uznávání autorit. Nejvetsi autority jsou “kápové” staří cigáni. Kdo má nejvíc peněz nebo byl ve vezeni, kdo se nejvíc a dobře pere, má dost pervitinu tím padem i holek je pro ně král. To jsou jejich autority a jejich cíl je stát se jedním z nich. Mají 0% respekt před zákonem. Když už se něco nepovede a skončí ve vězení vyjdou ven jako hrdinové a jeste si zlepší fyzičku cvičením a jdou více nebezpeční.

  Pervitin
  V kruzích které popisuji se většina aktivit (bez prace mate casu dost) točí kolem shánení, řezání, přeprodávání a užívání pervitinu. Piko neboli Párno taky tomu říkají Šťáva je jediná dostupná zábava. Je jen nekolik skupinek romu kteri s hip-hopem zustali u trávy (a ta je pro ne draha a trva kratce), par ortodoxnich ochlastu nebo par extremistu na jeste tvrdsim svinstvu nez pervitin ale to je zanedbatelne. Pervitin sezenete v Jihlavě snadneji nez cokoliv jineho. Místní politici a veřejnost by se divili kdo všechno v Jihlavě je pod vlivem Pervitinu. Jsou to i lide u kterych by jste si to nikdy nečekali. Pervitin ja silné platidlo a způsob ovládání lidí. V jihlave takto funguje dost lidi. Znam romy co maji “ochocene bile” mlade holky (15-20) diky prisunu Pervitinu. Znam bandu co zneuziva ostatni ke kradezim plechu, kovu a harampadi za “čáru” pervitinu. Dobre organizovany business. Taky funguje vzit 13 leteho roma, dat mu “čáru” vnutit mu holici strojek koupeny u vietnamcu za 90 Kč a nechat ho behat cely den po meste a nabizet ho za 1000 Kč lidem. Kluka to bude bavit tak ze si nedokaze predstavit nic zabavnejsiho. Vemte takovych deti jeste par, kazdy proda tak dva tri denne a mate slusny prijem. Pervitin je smrt iluzí a zloděj mládí. V jihlavě vám kazdý feták přesne rekne misto kde bydlí jeho vařiči a dealeři, ale policie to bud ignoruje nebo jim dobre platí a uz jich dost na pervitinu frčí taky.

  Moje hypotéza
  Problém posledních dní je zvyšující se násilí cikánů v Jihlavě. Tato otázka není o rasismu ale o organizovaném zločinu. Myslím si že vše vzniklo tím že naprosto ovládli prostor kolem pasáže (byvalý Space). Zkuste si tam někdo zajít v pátek vecer. Znam lidi kteri to zkusili a dva z nich to malem neprezili, ostatni to odnesli jen s poradnym vypraskem. Považují pasáž za své území a mají konečne po dlouhé době pocit soudržnosti a pocit toho že si nyní se silným zázemím mohou vyskakovat. Hodně o tom mluví a hodně to mýtizují. Jejich reakce na proběhlé rvačky jsou obdivné a vyprávějí heroické příběhy o odvaze jednotlivých cikánu, o tom jak tekla krev a praskali kosti. Hodně mladých chce starším dokázat že na to mají proto se to rozšiřuje velice rychle i mezi mladé cikány. Problém není v tom že cikání mají konečně “svoji diskotéku” problém je v mentalite skupin o kterych mluvime. Drtiva vetsina cikanu bavicich se v patek v pasáži je ZCELA nekonfliktních.

  Řešení?
  Nekdo z radnice by měl začít pokládat otázky lidem kteří vědí. Utok na kluby v Jihlavě není jen následek množících se heren, potřeba peněz nebo podobné nesmyslné fabulace.

 29. meraver říká:

  muzu vam rict,ze je mi uplne jedno,ze TRANE nebyl zkolaudovanej,ale podle myho nazoru to je po dlouhy dobe prostor,kterej se da nazvat CLUB pane Kuceci a takovy nazor ma snad kazdy cluber v Jihlave,takze tady tyhlety spory si klidne reste dal,kdyz vas to tak uspokojuje.Hlavni je,ze se tam libi lidem a to je zaklad!!!
  S otviranim novyho klubu to urcite neni sranda,at si to nekdo zkusi,takze se proste nekdy musi improvizovat a hledat alternativni zpusob,jak umoznit lidem se bavit.jakykoli argumenty proti mi prijdou zaujaty,ucelovy a zavistivy (jako treba „kam sli penize na kulturu“…zoufalej argument).reknu vam,ze jsem se v klubu TRANE citil bezpecne a BAVIL absolutne skvele,je to vyborne vyresenej prostor s dobrym vybavenim (bar,sedacky,zvuk) a designem,takze neni co resit!!!
  Jihlava potrebuje takovato zarizeni,jako sul,tudiz mi prijde nanejvis malicherny resit tyhle hovadiny co resite!
  na zaver chci rict,ze nemam nic proti ostatnim klubum v Jihlave a jsem rad,ze si po dlouhy dobe zase muzu vybrat,kam se pujdu bavit.

 30. Psích říká:

  meraver: Nevím jak tobě, ale mě přijde že je to strašně nefér vůči všem, kteří musí dodržovat určitá pravidla (teď mluvím o stavebním povolení). Přijde si nějakej Trane a s naprostou drzostí bez zkolaudovaného klubu pořádá veřejné akce? K čemu jsou teda dobrý zákony? Achjo. Nemám nic proti Tranu, ale dal bych jim takovou pokutu až by se z toho zas*ali… Je to naprosto demotivující pro ostatní…

 31. Kučecí říká:

  MERAVER: prosím když uš tady „kecáš tohle“ tak za 1. ja kluber jsem a nějak zvlášť se mi to tam nelíbilo a za 2. nauč se prsím tě psát….
  Já se chci v klubu cítit jako „doma“ a holt doma nemám plešatý GORILY z „zadkem“

  Děkuji a respekt – jo a tadle debata je úplně na nic a navíc je vcelku o ničem takže nevím co si tu snežíš dokázat Meravere

 32. sobotka říká:

  Tak koukám co se to tu píše a nestačím se divit. Klub Trane byl minulí týden oficialně otevřen a zahájen provoz. A to se vší potřebnou dokumentací a povolením. P. Kuřecí,trochu si zaspal,né? A jo,ty jsi pohnuk Edgaru,tak to chápu,konkurence,ale teď vážně,myslím,že Edgar je v háji a to je tvrdá realita a co se týče těch plešatejch hlav,tak jsi taky na omylu. u vstupu je totiž starý známí Jony,který je známí snad všude,tak se prober a nemel tu lži a já jsem v Trane byl asi 5x a věř mi že Edgar už mě vůbec nezajímá a nejsem sám,ale ty na to taky přijdeš hlupáčku .Ať žije club TRANE

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I