Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Rvačka v jihlavském Babylónu

Petr Klukan | Čtvrtek, 10. 1. 2008 v 15:52

Byla by to asi obyčejná rvačka o Silvestru. Kdyby útočící skupina (a teď předbíháme policejní vyšetřování) nebyla romskou komunitou, přešla by se asi s nadáváním na policajty, co příliš brzy odešli, či na majitele klubu, který tam nemá vyhazovače.

Ti, kteří křičeli o zabíjení a napadli hosty včetně dívek, měli být Romové. V tu chvíli dostává rvačka zcela jiný charakter. Cikáni! Ti flákači, kteří nemají co dělat, hrají v hernách a kšeftujou s kradeným zbožím. Takový názor okamžitě obletí celou Jihlavu a pohled na jakéhokoliv Roma se zpřísní.

Určitě šlo o rvačku, i když to někteří ze strachu tají. Útočníci by měli být chyceni a potrestáni. Ať to jsou Romové, nebo ne, jde o darebáky, kteří bili a vyhrožovali. A právě za to je patří, obrazně řečeno, vsadit za mříže.

82 komentářů k článku “Rvačka v jihlavském Babylónu”

 1. "Novák" říká:

  pane Klukan a co se dozvite??? 100% ze to bylo uplne jinak nez se tady popsalo a budem zas na zacatku, kazda strana bude mit svoji pravdu
  znova opakuju kdyby to byla normalni rvacka, tak se nebude nic rozmazavat, a tlacha se vo tom akorat po hospodach, kdo kolik komu dal a kdo ze je nejvetsi bouchac, tady byly proste bity lidi ktery nekladli zadnej odpor, a to je ten hnus, vyresilo se tym uplny hovno

 2. ... říká:

  Andrej Líbal rozporoval, že by se na Silvestra stal Babylon terčem útoku romského komanda. „Majitel Babylonu dostal pět tisíc za rozbité zařízení. Žádné komando by mu přece takové peníze nedávalo,“ prohlásil Líbal.

  to mluví za vše 🙂

 3. Jiří Simon říká:

  Vážený pane šéfredaktore, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat, za zveřejnění informací, kde je objektivně a výstižně popsán průběh debaty na MMJ 14.1.08. Myslím že pan Jiří Varhaník to profesionálně zhodnotil i v JL na straně 8 ve sloupku “Komentář” ještě jednou Děkuji.

  Útoky které na vás zde byli učiněny jsou neoprávněné, a věřím že byli v prvotní euforii a rozčílení z daných událostí.

  Jiří Simon

 4. Klaus říká:

  Zeptejte se ve stánku na Kosově, jak jim nedala cigaretu a cigáni jí do rána za trest převrátili lednici Coca Cola.

 5. sonka říká:

  Je nepochybně záslužné, že na besedu kolem Babylonu přisli zástupci Romů. Ale je velmi namístě se ptát, kdo jejich postoj zastává. Pasák? Člověk, který údajně násilí nevyznává? Tahle kombinace k sobě moc nepasuje. A co to má společného s hernami, jak se ptá anonym o něco výš? Třeba to, že kdykoliv projdu kolem herny v ul.Matky Boží, spolehlivě z ní vyjde známá Jihlavská partička-Romů. Kdykoliv projedu kolem herny na Kosově nebo u benzinové stanice na Žižkové ul., postávají venku hloučky-Romů. A jsme zpátky na začátku, prodej drog, zvyýšená kriminalita, práce žádná, sociální přídavky velmi slušné. Vím o několika případech napadení, jen tak, skončilo to otřesem mozku a pracovní neschopností. Druhý dokonce trvalými následky. Útočníci- Romové. Neměli co jiného na práci, řekla bych. Staří se distancovali, to prý blbnou mladí. Koho to zajímá? Pan Giňa se v rozhovoru pro pondělní MF Dnes ptá, jak to, že v Praze mají Romové možnost dát se k Městské policii a nemusí mít maturitu a v Jihlavě to nejde. Promiňte, ale pokud nechcete mít stejné podmínky jako ostatní, neni tu co řešit. A odtud pramení speciální pomůcky pro romské děti, speciální pedagogičtí pracovníci, kteří je kromě jiného doprovází po škole domů. Víte o takovéto službě pro jiné- záměrně nepíši bílé děti? Já ne. Na jednu stranu neustále protestujete proti zacházení s Romy, proti diskriminaci. Ale do této pozice se stavíte sami vlastním přičiněním. Opravdu je 70% návštěvníků heren bílých a 30% černých, pane Giňo? Nenechte se vysmát. V jakoukoliv denní nebo noční hodinu se stačí projít po náměstí, jen projděte kolem Babylonu a uvídíte, kdo venku postává. Máte pravdu v jednom, tohle má řešit policie, obzvlášť když se mluví o tiše tolerovaném prodeji drog. Ale jen pro vaši informaci, drogy i v tomhle místě prodávají Romové. A hned za rohem je známá pračka peněz-herna- opět pod vedením Romů. Tak prosím přestaňme mluvit konkrétním problému schovaném za nekonkrétní skupiny. Protože tohle se týká Romů. Až se konečně začnou řešit plagiáty v obchodech Vietnamských podnikatelů, bude se to týkat Vietnamců. A až se v první řadě začne řešit, kdo z radních a dalších politiků přehlíží současný stav a snaží se vše hodit na problém s rasistickým podtextem, bude se to týkat bilých.

 6. Jiří Simon říká:

  Sonka, Váš příspěvek je a i zkušennostmi zní věrohodně, proč se stydíte za své celé jméno?

 7. "Novák" říká:

  treba se nestydi, treba se boji
  bezte doprdele s takovymahle dotazama, ste tady zverejnil svy jmeno a co jako? se tim neco vyresilo?

  Celej clanek v MF DNES je jen o tom jak velky romsky decko zaluje na bily a jaky sou romove chudacci, bych blil

  ja se uplne divim jak tohle muze nekdo nechat otisknout, normalni slusnej clovek se musi chytit za hlavu

 8. Jiří Simon říká:

  Pane Nováku, Vy se taky bojíte, byl jste u toho co se v Babylonu dělo. Ani Vy ani p. P.K., nevíte zdali se jednalo o stejnou skupinu útočníků. A nejste schopni pojmenovat a dokázat co se ve skutečně dělo. Znáte to přísloví: Kdo komu jámu kope, Sám doní padá?

 9. "Novák" říká:

  jo bojim, proto taky tady pisu pod pseudonymem a mam k tomu i jiny duvody, ktery vam tady nehodlam vysvetlovat, opet ste neprisel s nicim novym
  nemusel sem ani v tom edgaru byt, a je mi jasny, ktery persony tam tak mohly operovat
  ja sem schopnej popsat co se delo a je nas vic, ale dokud tady budou zakony jaky sou a policie nam nebude schopna zajistit bezpecnost, tak na to budu upozornovat touhle formou, byt se to nekomu muze zdat jako zbabelost tak me je to u prdele
  kdybych tady o tom tenkrat nenapsal a spousta dalsich tak se tuplem nic nedeje, takhle se o tom zaclo aspon mluvit a i ten policajt se konecne zase objevuje na ulici aniz by sedel v aute a predevsim ty pochybny skupinky se uz taky po namesti nepoflakujou!!!
  kdyz uz sme u tech pravych jmen davejte si pozor pane simon aby na vas nekdo nepodal trestni oznameni za ty vase predchozi rasisticky vyroky, mel by to nadherne zjednoduseny diky vasi nebojacnosti .)

 10. DJ z Babylonu říká:

  A dost uz nemuzu cist ty lzi co se neustale pisou v novinach…! Hlavne viz. clanek pana Giňi v IDNES kde se snazil prosadit teorii, ze ty nejvetsi hajizly jsme vlastne mi! To ze jsme tam rvali cituji „celý sál na ně řval, ať Cikáni táhnou pryč, že mají svou hospodu dole“ je totalni lez!!! Do dneska i presto ze jsem v ten vecer dostal par pestovek jsem se od cele veci distancoval, protoze jsem myslel, ze zacatek konfliktu byl na obou stranach, ale potom co vidim, ze je to vse zalozeno na lzi, sezenu par odvazlivcu a pujdeme svedcit k soudu proti tzv. Komandu! Tohle si nenechame libit…

 11. Jiří Simon říká:

  to: DJ z Babylonu.
  Ale ale, ta vaše odvaha by mohla osvětlit, či dokázat co se v Babylonu stalo. Nebo také začnete couvat až půjde do TUHÉHO!!!

 12. "Novák" říká:

  PANE SIMON BEZTE UZ DO PRDELE, vy toho vite uplny hovno, budte tak hodnej, sedte doma u compu a uz se do toho tady neangazujte, vase prispevky zacinaji byt trapny!!!

 13. Jiří Simon říká:

  Neumím odpovědět, asi máte svou pravdu. (myslet znamená NEVĚDĚT)

 14. makedonia říká:

  Asi mě raní mrtvice, jaký komando, jaká mafie? to už je vážně přehnaný…normální skupina pár opilejch, naštvanejch lidí, že to byli Romové, tak to hned museí být komando?! nervali se bezdůvodně… kdyby se porvali gádžové, tak by se taky nemluvilo o komandu, ale o magorech, který se trochu víc napili

 15. Patrik říká:

  Pro Sonka
  Mohu se zeptat co Vás vede k úvaze o speciálním školství pro romské děti? Máte pocit, že tyto děti mají stejné startovací podmínky?

 16. Jiří říká:

  to: Makedonia a ostatním lhářům, chytrákům a zabedněncům:

  nervali se bezdůvodně? co to je za průjem? To nebyla rvačka!!! Oni naběhli a ZMLÁTILI každýho kdo jim přišel pod ruce! Nikdo se s nima nerval! Nikdo jim nekladl odpor, tak co to tady zvracíš?? To bylo normální PŘEPADENÍ lidí, který ani nevěděli, že byla nějaká potyčka, která tomu údajně předcházela. Nejvíc zle tam dělal jistý člen toho „komanda“, který nebyl cikán, byl to „gadžo“ jak poleno. To on se jevil jako ten, kterýho ta banda pitomců poslouchá na slovo a to on shodil DJům techniku za 50.000 na zem, to on bezdůvodně bušil do DJe jak do pytle, to on tam nejvíc řval. Nic to ale nemění na tom, že ostatní pitomci z tý partičky byli cikáni, který ho poslouchají jak ovce. Útok provedli jen tak pro zábavu, aby byla nějaká akce, objevila se záminka tak šli. Potřebujou si přece dokázat svou neohrozitelnost a frajerství. Jinak nemůžou říct, že by snad byli někde diskriminovaný, vždyť sedí každej den v Plzeňce, nikdo je odtud nevyhazuje. A co pan Giňa, hrdina z herny, který pozvracel celou stránku MF Dnes svoji pohádkou o hodných chudákách cikánech co za nic nemůžou, co je vyhazovali z Babylonu rasistickými urážkami. Vždyť je to k smíchu. Pane Giňo, vypadáte jako rozumný chlap, ale to opravdu nemáte vlastní mozek? To musíte zveřejňovat nesmysly a lži, které Vám nabulíkovali chudáci útočníci? nebo odkud to všechno víte? Je jistě nešťastné, že kvůli několika těmto idiotům se přenáší negativní pohled na celé etnikum. Vždyť v Jihlavě je tolik pohodových cikánských rodin, co se stydí bejt cikánama díky takovýmhle „frajerům“. Nebylo by od věci udělat mezi „svými“ pořádek, nebo snad se někdo z ostatních slušných cikánů bojí těchto 4 nebo 6 blbců? Ukázat jim, že nejsou neohrozitelní ve svý tlupě, že budou za svý činy po zásluze potrestáni.

 17. houmr říká:

  presne tak jiri

 18. makedonia říká:

  lhářům, chytrákům a zabedněncům?? urážíte nejen Romy, ale i bílé, kteří k tomu mají právo říct svůj názor. Ovšem s koncem Vašeho příspěvku naprosto souhlasím, to, co z téhle kauzy udělala média ve snaze být nestranná,viz rozhovor v MF Dnes, to je opravdu směšné. Ale těžko můžeme od romských zástupců čekat výtky vůči svým lidem..pořádek by byl rozhodně na místě- měla by se skutečně řešit konkrétní jména a ne Romové, jako takoví.

 19. sonka říká:

  co me vede k úvahám o speciální pedagogické péči pro Romy? fakta známá ze způsobu provozu ZŠ Jarní za působení p.Karšulína. jestli mají Romové stejné startovací podmínky jako jiné děti? na ZŠ Jarní nepochybně ne- mají nebo v letech nedávno minulých měli- podstatně lepší. uvádět kohokoliv do života s tím, že jiná barva jeho pleti je dostačujícím důvodem k nejprve malým výhodám a pak větším nikam nevede. začne se speciálním doprovodem do a ze školy a končí to nařčením z rasismu, jsem Rom, mám zájem o práci u Městské policie,ale nemám maturitu. Cože? Vy mě nevezmete? Už ve škole nás učili, že potřebujeme speciální zacházení! A když už tady mluvím o Městské policii, již jsem zmiňovala případ napadení mladými Romy a jelikož jsem už nevěděla, kudy kam, obrátila jsem se na šéfa MP v Jihlavě p.Frence, kterého jsem viděla poprvé v životě. Neznal mě, ale velice pozorně vyslechl mou stížnost a jen díky němu se vše vyřešilo. Jsem si jistá, že pokud se prokáže,že v Babylonu pochybili jeho zaměstnanci, spád událostí bude pro ně velmi nepřijemný.
  nestydím se za své jméno, ale už nejsem zodpovědná jen za svůj život a nehodlám nijak riskovat. Ale můžu vás ubezpečit, že pokud je potřeba, nemlčím. neni mi totiž vůbec jedno, v jakém městě žiju. zatím není bohužel moc důvodů, proč být na Jihlavu pyšná. a chování Romů patří k jedněm z nich.

 20. honza říká:

  vy tady pořád melete sračky ale všichni na to serete!!!! buď to to nějak civilizovaně vyřešte nebo dejte pokoj zbytečně se akorát člověk nasere když to čte jak sou všichni vini a pak zas nevini prostě sou bílí a černí a takovej je život naučme se spolu vycházet a nebo to bude horší
  Budou tady 2 gangy který půjdou pořád po sobě a to černí a bílý!!!!!!!

 21. Fantaziee říká:

  Sonka , Napsala jsi to moc hezky. Nechceš mi písnout? Fantaziee@seznam.cz

 22. DJ z Babylonu říká:

  to je jasny ze si prisli jen vybit agresi! Kdyby byli totiz trochu soudny overili by si jak to doporavdy bylo a kdo je skutecne napadl… to ze jim ty jejich „mlady“ nakecali nesmysly, aby je vyprovokovali a zaroven se timto pomstili „vsem bilym!“ (viz. rasisticke smysleni) to uz jim vlastne bylo jedno, hlavne ze se ted muzem poradne vyradit…! a navic pres drzku dostali i lidi, kteri se prvni spor snazili urovnat coz je na tom to nejsmutnejsi…

 23. Barbora Kestlerová říká:

  Já si myslím, že hlavní chyba je už ve výchově malých Romů. Jejich rodiče jsou jim špatným příkladem, tím jak se sami chovají a tím jak je zanedbávají. Mě by zajímalo, proč na Jungmanově základní škole (která má „normální“ výuku, v 8. ročníku v matematice rýsují čtverce a obdelníky a počítají 25 000 děleno 5, což já jsem na Křížce počítala v 5. třídě.) je více než 3/4 romských dětí a proč, když sem studovala na OA nebyl tam jediný romský žák?
  Víte proč? Protože dospělím romům( neříkám, že všem) jsou jejich děti jedno, jen když za ně dostanou sociální dávky. A víte proč si to myslím? Protože když končím na odpolední v práci a vracím se domů kolem půl deváté večerní, vidím skupinku tak 8-12let starých romských dětí kteří se flákají po ulici a pokřikují na kolem jdoucí lidi. Zeptají se mě jestli nemám cigaretu, a když jim odvětím, že mám, ale malým dětem nedám, začnou mi nadávat ty blbá pí*o, bílá k*ávo atd. atd.
  A že si romské děti kupují rum na křižovatce u zverimexu. Malé děti co znám já z letního tábora,když sem tam dělala vedoucí, by to ani nenapadlo….

 24. shadow eminence říká:

  Aktuální monitoring v Jihlavě (autor je přímo u zdroje a osobně zná většinu klíčových osob)

  Aktivní skupiny
  V jihlavě fungují dvě poměrně dobře organizované cikánské skupiny násilníků kteří zastrašování a fyzické napadení berou jako prostý sport. Skupina “starých” a “mladých” romů. Nejedná se o nespecifikované skupiny lidi ale poměrně neměnný seznam jsem. Skupina starých romů tzv. stará škola sestává z větší části již dříve stíhaných násilníků. Mají s násilím a rasismem zkušenosti z vězení a přenášejí si křivdy i nenávist ven. Skupina “starých” je velice háklivá na sebemenší náznak rasismu na jakémkoliv členovi a vždy početní převahou likviduje oběť. Jsou mobilní a neváhají pro takový druh pomsty cestovat a organizovat se. Základní jádro tráví většinu času společně takže uspořádání tresných výprav je otázkou okamžiku. Bohužel poslední dobou jsou důvody k těmto aktivitám malichernější a už s rasismem nesouvisí! Souvisí častěji s přímou potřebou peněz nebo tzv. nejmenované “zabírání území”. Stručně řečeno tato skupina začíná vykazovat známky skutečně nebezpečného organizovaného zločinu.

  Skupina “mladých” je mírně ale nezanedbatelně odlišná. Je mnohem lépe organizovaná a rasismus je už pouze záminkou k náslilí. Jakýkoliv střet s “bílým” se dá velice dobře ospravedlnit rasismem. Je to záminka i následná ochrana při trestním stíhání. Z vlastní zkušenosti vím že bych dlouho hledal větší rasisty než jsou konkrétní jedinci v těchto skupinách. V jejich povědomí mají zakořeněný fakt že je nikde nechtějí ale to je pouze skupinová paranoia (ale nebudme idealiste v jihlave je dost mist kde jsou romove skutecne a verejne diskriminovani). Pokud pak tato skupina skutečně vymlátí hospodu nesmí se divit že z paranoii se stane skutečnost. Skupina “mladých” je hodně ovlivnena kultem “poulicniho boje”. Čerpaji hlavne z internetu (youtube apod.) kde na videu sleduji jak poradne nekoho zmlatit. Nejlepsi zabava jsou ilegalni americke poulicni zapasy ( klic. slova pro youtube: kimbo apod). Vtipne je ze takto jsou vychovavani mladi romove na verejne dostupnem internetu v charite u Jakubského kostela. 🙂 Romové mají mezi sebou velmi vyvynutý smysl pro uznávání autorit. Nejvetsi autority jsou “kápové” staří cigáni. Kdo má nejvíc peněz nebo byl ve vezeni, kdo se nejvíc a dobře pere, má dost pervitinu tím padem i holek je pro ně král. To jsou jejich autority a jejich cíl je stát se jedním z nich. Mají 0% respekt před zákonem. Když už se něco nepovede a skončí ve vězení vyjdou ven jako hrdinové a jeste si zlepší fyzičku cvičením a jdou více nebezpeční.

  Pervitin
  V kruzích které popisuji se většina aktivit (bez prace mate casu dost) točí kolem shánení, řezání, přeprodávání a užívání pervitinu. Piko neboli Párno taky tomu říkají Šťáva je jediná dostupná zábava. Je jen nekolik skupinek romu kteri s hip-hopem zustali u trávy (a ta je pro ne draha a trva kratce), par ortodoxnich ochlastu nebo par extremistu na jeste tvrdsim svinstvu nez pervitin ale to je zanedbatelne. Pervitin sezenete v Jihlavě snadneji nez cokoliv jineho. Místní politici a veřejnost by se divili kdo všechno v Jihlavě je pod vlivem Pervitinu. Jsou to i lide u kterych by jste si to nikdy nečekali. Pervitin ja silné platidlo a způsob ovládání lidí. V jihlave takto funguje dost lidi. Znam romy co maji “ochocene bile” mlade holky (15-20) diky prisunu Pervitinu. Znam bandu co zneuziva ostatni ke kradezim plechu, kovu a harampadi za “čáru” pervitinu. Dobre organizovany business. Taky funguje vzit 13 leteho roma, dat mu “čáru” vnutit mu holici strojek koupeny u vietnamcu za 90 Kč a nechat ho behat cely den po meste a nabizet ho za 1000 Kč lidem. Kluka to bude bavit tak ze si nedokaze predstavit nic zabavnejsiho. Vemte takovych deti jeste par, kazdy proda tak dva tri denne a mate slusny prijem. Pervitin je smrt iluzí a zloděj mládí. V jihlavě vám kazdý feták přesne rekne misto kde bydlí jeho vařiči a dealeři, ale policie to bud ignoruje nebo jim dobre platí a uz jich dost na pervitinu frčí taky.

  Moje hypotéza
  Problém posledních dní je zvyšující se násilí cikánů v Jihlavě. Tato otázka není o rasismu ale o organizovaném zločinu. Myslím si že vše vzniklo tím že naprosto ovládli prostor kolem pasáže (byvalý Space). Zkuste si tam někdo zajít v pátek vecer. Znam lidi kteri to zkusili a dva z nich to malem neprezili, ostatni to odnesli jen s poradnym vypraskem. Považují pasáž za své území a mají konečne po dlouhé době pocit soudržnosti a pocit toho že si nyní se silným zázemím mohou vyskakovat. Hodně o tom mluví a hodně to mýtizují. Jejich reakce na proběhlé rvačky jsou obdivné a vyprávějí heroické příběhy o odvaze jednotlivých cikánu, o tom jak tekla krev a praskali kosti. Hodně mladých chce starším dokázat že na to mají proto se to rozšiřuje velice rychle i mezi mladé cikány. Problém není v tom že cikání mají konečně “svoji diskotéku” problém je v mentalite skupin o kterych mluvime. Drtiva vetsina cikanu bavicich se v patek v pasáži je ZCELA nekonfliktních.

  Řešení?
  Nekdo z radnice by měl začít pokládat otázky lidem kteří vědí. Utok na kluby v Jihlavě není jen následek množících se heren, potřeba peněz nebo podobné nesmyslné fabulace.

 25. DJ z Babylonu říká:

  to shadow eminence: parada az na nejaky malickosti plne souhlasim… takova je realita! soundejte si ruzove bryle panove radni…

 26. Zdeněk Kučera říká:

  Souhlasím s „Shadow eminence“ a když k tomu přidáme několik agresivních nácků, kteří také dokážou člověka bezdůvodně pěkně zkopat, máme obraz současné Jihlavy.
  A napadení, o kterých jsem mluvil na debatě na MMJ nejsou údajná, ale skutečná a byla nahlášena na policii ČR.
  Jak končí zavírání očí před násilím a agresivitou známe z historie…, bohužel lidé jsou nepoučitelní.

 27. kvido říká:

  ja si mislim ze to bila pouze frajerina anekomu to vihovjelo a nanekoho to hodit musej akor kdis se to ho zucasnili cikani ty jim prisli do rani

 28. jardik říká:

  jardik říká :Nejsem z Vysočiny, přečetl jsem 80 příspěvků o problémech krajského města, protože bylo vaše město jinde v diskuzi o NG zmiňováno. Eminece to popsal důkladně, ale co dál. Máte příliš problémů. Hokej,fotbal,Romové a to nebude asi všechno. Začněte konat než bude pozdě. Kdo tomu tam vůbec velí ? Pravděpodobně mu vyhovuje smrádek a teplíčko, klídek a pohoda. Volby se blíží a koho si tam zvolíte vážení občané Jihlavy, takové to u vás bude. Dělejte a nenaříkejte.

 29. wanrie-died říká:

  no tak sami vydite ža už i lide z jiného kraje vidí a slyší jak to tu vypada a co se tu vlastne v jihlave deje…..
  radni by už mohli začít něco dělat…..
  nechci je bránit ale ani jít proti romům…….. to ne znám takový kterým se radši vyhýbám ale znám i takový který ráda vidím…..
  jen me zarazila jedna vec….a to ta že se na radnici hovořilo o tom že je nebudou diskriminovat…..ale že pravděpodobně v jihlavském klubu netopýr…..zakázali´pouštět dolů na diskotéku romy……to se mi zdá přehnané……
  jinak je alespon videt že mestská policie se snáží zabranovat potyčkám a je jí na mestě více videt…..to se chválí….

 30. kosteleckej parek říká:

  fizlove na meste smrdej porad… nevim jestli to de jeste vic…sou to ***

 31. "Novák" říká:

  KVIDO: TY VOLE, NAUC SE CESKY!!!!

 32. uztohomamtakakorat říká:

  to makedonia a dalším IQ: je mi líto, ale cigáni sami ze sebe dělají přesně tu verbež, za jakou je považujeme. Já nezačnu někoho, kdo za zábavu považuje útočení na „gádžovce“ atd., považovat za plnohodnotné spoluobčany jen kvůli tomu, že mi někdo řekne větu typu „měli bysme se snažit o jejich integraci“ a podobně. Je jen jejich problém, že je „bílí“ neberou a dokud budou pokračovat tímhle způsobme, nikdy je brát nezačnou. Není to rasismus, je to jen zkušenost. Hromada zkušeností. Pokud se chtějí začlenit, ať příštích 10 let sekají dobrotu a „toleranci“ si vybojují, místo toho aby dělali to, co dělají a jen si stěžovali, že jsme rasisti… přitom největší rasisti jsou oni sami! Tzn. – černoch mi nevadí, arab mi nevadí, s ukrajincem i rusem v pohodě zajdu na kafe, ale cigánům bych nejradši dal vlastní stát, ať si dávají do držky mezi sebou a nadávaj si navzájem do zmetků, rasistů atd… tady je nechci!

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I