Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Rvačka v jihlavském Babylónu

Petr Klukan | Čtvrtek, 10. 1. 2008 v 15:52

Byla by to asi obyčejná rvačka o Silvestru. Kdyby útočící skupina (a teď předbíháme policejní vyšetřování) nebyla romskou komunitou, přešla by se asi s nadáváním na policajty, co příliš brzy odešli, či na majitele klubu, který tam nemá vyhazovače.

Ti, kteří křičeli o zabíjení a napadli hosty včetně dívek, měli být Romové. V tu chvíli dostává rvačka zcela jiný charakter. Cikáni! Ti flákači, kteří nemají co dělat, hrají v hernách a kšeftujou s kradeným zbožím. Takový názor okamžitě obletí celou Jihlavu a pohled na jakéhokoliv Roma se zpřísní.

Určitě šlo o rvačku, i když to někteří ze strachu tají. Útočníci by měli být chyceni a potrestáni. Ať to jsou Romové, nebo ne, jde o darebáky, kteří bili a vyhrožovali. A právě za to je patří, obrazně řečeno, vsadit za mříže.

82 komentářů k článku “Rvačka v jihlavském Babylónu”

 1. Jiří Simon říká:

  Vážený pane šéfredaktore, myslím že se hodně mýlíte.Evidentně se v Jihlavě rozvijí a organizuje banda ať lidská či zvířecí, která je poháněná pudy nikoli rozumem. Dovedete si představit, to co dnes udělali (myslím tím to komano) v Babilonu, tak za pár let udělají ve vaši redakci, myslím že to vyhazovači nevyřeší.

 2. Daniel Gabriel říká:

  Dobrý den pane šéfredaktore. Pokud jste byl někdy na návštěvě v hospodokavárněbaru Babylon nemůžete tvrdit, že majitel neměl k dispozici vyhazovače. Zařízení Babylon není klasickým klubem jedná se o hospodu, kde vyhazovači nemusí být a nikdy tam nebyli protože se jedná o zcela kultivovaný provoz. Alespoň do nešťastného Silvestra tam nikdy žádný vyhazovač nebyl. Bezvýhradně souhlasím s Vaší druhou částí příspěvku, že viníci musí být dopadeni, vyslechnuti a patřičně potrestáni. Policie, městská policie a činovníci města mají skutečně exkluzivní možnost jak dát najevo občanům Jihlavy že podobné případy budou tvrdě trestány a jak říkáte nejde jen o rómskou komunitu. S politováním se ale dá konstatovat na základě zaslaných příspěvků, že podobné incidenty mají na triku právě někteří z cikánské komunity ( neříkám že ti samí ) co prováděli lynč v Babylónu. Je to tak.

 3. Helena říká:

  Pane Klukan, zkuste si pozorněji přečíst diskusi na stejné téma v „Nebýt za rasistu“ a pak uvidíte, že lidi nesoudí jen podle toho co k nim doletí za zvěsti, ale že mají samé nepříjemné zkušenosti s výše zmiňovaným etnikem. Jen přiznejte, že je to sebranka, na kterou v Jihlavě nemá nikdo páky, která zneužívá veškeré dávky, co existují atd.

 4. Fantaziee říká:

  Příjemný hezký den.Dnes jsem si přečetl Jihlavské listy a komentář pana Ovsíka k Silvestrovskému večeru. Takže za dnešní demokracie už nestačí platit poplatky, tolerovat zdražování ale ještě se necháme beztrestně mlátit a budem to odůvodnovat demokracii? Nechápu proč se každý ohání demokracii? Ví vůbec o čem demokracie a rasizmus je? Já rasista nejsem, nevadí mi Židé, černoši ani Japonci. Co nesnáším je diskriminace a já jako nerom, se diskriminovaný v této zemi vůči romum, v mnoha kauzách a zažitých zvicích cítím. Je mi 40let ale za komunistů by se tohle nestalo. Fantaziee@seznam.cz

 5. Lubomír říká:

  Když se bílí občané špatně podívají pohledem na Rómy, je to rasismus. Když Rómové napadnou nebo zabijí bílé občany, je to omluváno jejich mentalitou. Tak slepá je demokracie a právo v naší zemi. Demokracie je o toleranci menšin, ale neznamená to, že většina tím ztrácí svá občanská a lidská práva.

 6. Roman Ritter říká:

  To si snad deláte srandu,že se tohle deje,my sme si s tema smejdama vžycky poradili,jenom se jich nebát,policie je v tomhle případe k ničemu,skinheady na ne,ac nerad životní zkuženosti me donutili,že ve vztahu k tomuto etniku jsem rasista,stejne jako 99 procent ostatních Cechu,takže si to laskavě všichni přiznejme

 7. klokan říká:

  lide kteri se nechteji zaclenit do dnesni spolecnosti tu nemaji co delat s cikany vzdy byly jsou a budou problemy kdyby vsichni lide otevreli oci a prestali se jich bat tak k nicemu takovemu nikdy nedojde je to jen na nas co s tim udelame!!!

 8. "Novák" říká:

  ja vam nak pane Klukan nevim, co ste tim clankem tady chtel rict :))

 9. pavel říká:

  Pane redaktore, to nemyslíte vážně, vždyť Vy se, poctivým a slušným lidem, kteří se snaží dodržovat zákony a pracovat, zde jenom a jenom vysmíváte. Navíc ve vašem rozhovoru s p.náměstkem primátora je v posledním odstavečku odpověď, že zde cca 40 lidí vytváří negativní atmosféru, tak to je super a Vy jste ani neoponoval. Proč děláte redaktora když nedovedete reagovat, ale totalita již není tak Vás nikdo nezavře, když budete psát pravdu. Bohužel se zde připojilo do diskuse pouze určité množství čtenářů, proč neuveřejníte část tohoto blogu v novinách, aby se mohlo zapojit více lidí, viděli by jste reakci. 99% má jistě stejný názor na tuto skupinu našich spoluobčanů a zbývající 1% jsou podobní Vám a p.náměstkovi mají strach o svoji židli, tak dělají neutrální aby o své korejtko náhodou nepřišli. Že Vám nejni hanba, fuj. Pokud se to nebude řešit v rámci Jihlavy ke spokojenosti běžných spoluobčanů, tak se to bohužel bude muset předat někam jinam ……………. .

 10. Petr Klukan říká:

  Dobrý den.
  Panu „Novákovi“ -co jsem tím chtěl říci? Že je jedno, zda šlo o cikány, či ne, šlo o darebáky, který patří zavřít.
  A panu Pavlovi – slušným a pracovitým se přece nevysmívám. Podstatou ale je, že NESMÍME tvrdit, že všichni cikáni jsou flákači atd. To tu již bylo – Židé byli kdysi taky ti špatní a skončili v plynu. Asi bude statisticky prokázáno, že sociálně slabí, nevzdělaní či nevzdělatelní lidé budou páchat mnohem více trestnou činnost – a je možné, že mnozí Romové do ní budou patřit. Nelze ale šmahem odsoudit celé etnikum. Spadli bychom na úroveň nacistů a jejich myšlenek o nadlidech apod. Pokud ale někdo nechce pracovat a má „kvalitní“ sociální dávky, je to samozřejmě špatně. Není toto ale na poslancích, které jsme si volili?
  Kdo nechce pracovat, ať nejí. A bude-li krást, ať je zavřen! Samozřejmě! Ale musí nám být „jedno“, zda jde o Roma, či ne.

 11. pavel říká:

  V tomto pane redaktore souhlasím, ale je přece jenom na nás, aby jsme omezili krmení parazitů ať jsou to ti či oni. Nikdo tady nemluví o nad lidech, to bylo vždy špatné a s následky, ale uvádíte, že poslanci …………., ale ti jsou v očích běžného občana také za parazity.

 12. Venda říká:

  Pojdme to otočit. Co by se stalo, kdyby parta „občanů“ přišla na romskou diskotéku a celou jí tam vymlátila jako to udělali oni. To by bylo něco. Druhý den v novinách, televizi, rádiu. Skupina lidí zmlátila romy. hazeli po nich židle, křičeli nadávky na romy, někteří křičeli i zabuje tě. Okamžitě by ona skupina lidí byla středem zájmů celé naší malé republiky. Ale protože to udělali cikáni, tak se nic neděje. Oni jen vyřizovali účty. Oni se jen bavili. Ano, ale tak, že při tom skončilo dost lidí na ambulanci(placené) Nejsem rasista, ale začínám si připadat jako ten v menšině, protože se nemůžu svobodně projít v noci náměstím. mám strach, že za mnou přijde cikán a bude chtít „cigárko“ a já mu ho nedám. proč bych taky měl a dopadnu jako skupina lidí s Dobronína, co to před časem tak udělala. co myslíte? No dostali po čuni. tak jako další skupina lidí co narazila v Čajkovského ulici na jionou romskou skupinu, tak jako moji přátelé na ně i já nevzpomínám v dobrém, protože jsem se stal taky terčem jejich útoku. Nebo spíš moje nákladní auto. (odneslo to čelní sklo) zeptejte se majitelů garáží za centrálním hřbitovem, kdo jim vykrádá garáže, kdo dělá všude binec. ne, nejsou to běloši. Aspon ne z větší části. Jihlava je špinavá. Jihlava je postříkaná(bělochy) Jihlava není v noci bezpečný město. Ne jen kvůli nim, ale z větší části ano!!! Podívejte se na sociální úřady, pracovní úřady. Můžeme se starat jak chceme aby došlo k integraci, ale oni nechtějí. Proč? taky bych bral být doma, oběhnout si „socku“, „pracák“ ukradnout něco málo železa a ve finále budu mít 20 000 čistýho. Děcka ráno vypustím at si něco dělají a víc se nestarám. Pane Kuklan, vy se jich tak zastáváte. Běžte k nim bydlet na měsíc. žijte jejich život. Třeba se vám už potom ani nebude chtít do práce!

 13. Venda říká:

  Tak už je to tady zase, budem bití jako prase.
  Pan Vovsík se zastane, vina ta je zas mine,
  Kuklan ten to popíše, policista zapíše a rom přece uteče.
  Tak ti milej občane zbyde už jen jediné, nos u sebe dvě zbraně.
  Nebo je nech na polici a nastav jim makovici!

 14. Venda říká:

  Pane vovsík, Vás mám taky celkem rád. Oddával jste moji sestru. možná to samé čaká i mě, ale když se jich tak zastáváte. I když myslím že potajmu si na ně taky zanadáváte, protože si myslím že tohle ještě bude mít dohru. Vezměte pana Kuklana a běžte k nim spolu. Uvidíme co budete říkat pak:-)

 15. Radek Vovsík říká:

  Vendo – věřte mi, že s romským etnikem mám zkušenosti velmi bohaté, jednak jsem je studoval na VŠ, jednak jsem s Romy od roku 1991 až do roku 2006 pracoval. Romské děti u mne doma i spaly, jezdil jsem s nimi na dovolenou. Mnohokrát jsem jimi byl i okraden. Když jsem bydlel v Děčíně, bydlel jsem na sídlišti, které bylo ještě horší než „jihlavské účko na Kosově“. Vím proto, že romská minorita je problém, který je nutno řešit. Ale rovněž vím, možná právě pro mé bohaté zkušenosti s nimi, že nelze házet všechny do jednoho pytle a odsuzovat či zavrhovat etnikum, jako celek. Řešením této problematiky pak rozhodně není násilí, jak se objevuje v některých příspěvcích.

 16. místní chlápek... říká:

  http://www.narodni-strana.cz/clanek.php?id_clanku=2578

  POMOHLI JINDE, MOŽNÁ POMOHOU I TADY, NENÍ MOŽNÉ, ABY SE NORMÁLNÍ LIDÉ CIKÁNŮ BÁLI!!!!

 17. Venda říká:

  Pardon. Na to jsem zapomněl. Ale vím to že jsem byl dlouho mezi nimi. Já je taky neházím do jednoho pytle, ale bavím se o těch který mě zničili sklo, o těch co okradli, zmlátili moje přátele. Bavím se o těch co vymlátili celou hospodu!!! mě vůbec nezajímá člověk, kterej pracuje, at už jako kopáč, nebo jako vedoucí obchodu. at je to cikán, nebo ne. to je mi fuk. mě zajímá tohle. protože ty lidi mají svázaný ruce. Nedovolají se práva. u Nás je právo totiž ne zrovna lehko dovolatelné. A policistům přihlížejícím se vůbec nedivím, že nic nedělali. Oni totiž taky bydlí v Jihlavě a taky jsou od cikánů diskriminovaný, mají rodiny, kamarády, auta. a proč by si měli v tak mallém městě dělat problémy u lidí, kterým je všechno šumafuk? Nemluvte o společenským problému, o tom jak cikáni nemůžou najít práci. Mluvte o tom co se stalo v babylonu a pokud vím tak to ještě pokračovalo na radniční a v kebabu. tohle zajímá Jihlavu. To jak se bude řešit tohle. Ne celospolečenský problémy a „žvásty“!

 18. Venda říká:

  S tím jdi do hajzlu blbečku( Místní chlápek). Jezdi si tam u vás v Dubí a Břeclavi a nelez na Vysočinu!

 19. "Novák" říká:

  kuklanovi a vovsikovi… paneboze nedelejte z nas tady dementy, radsi to tady smazejte a zapomente na to, porad dokola tady jedete tu stejnou pisnicku, jak kdyby tady nekdo romy hazel do jednoho pytle, ze se tady toho chytaj naky vygumovany palice a ohanej se tady narodni gardou, tomu akorat prispivate vy se svym pristupem
  abych pravdu rekl ja slusny romy na namesti nepotkavam, protoze ty sedej budto doma, pze nemaj potrebu nekde vocumovat na namesti a nebo sou v praci, tady mluvime celou dobu o tech par lidech, ktery se vystavujou kameram vod rana do vecera a nevi co by roupama nekde provedli
  ja uz nevim jak vam to tady clovek ma vysvetlovat
  pane KUKLANE nebydlite nahodou na brezinkach? nebo spis, bydlel ste nekdy v centru (cajkovskyho, brnenska, ctvrt za snahou atd.)???????? pze kdyby ste tam vyrustal, tak byste v zivote nenapsal to co tady, a to sem jeste necetl ty jihlavsky listy a ani se mi do toho moc nechce, neobjevujte davno objeveny, nepiste co uz bylo napsany, mate akorat maslo na hlave .)

  „Cikáni! Ti flákači, kteří nemají co dělat, hrají v hernách a kšeftujou s kradeným zbožím. Takový názor okamžitě obletí celou Jihlavu“
  tohle preci vi kazdy maly dite, kde by co litalo pane Klukan )))

  koukam ze se nam z toho tady stava pekna fraska…

 20. Jaroslav Šímek říká:

  Vše je naprosto jednoduché, stačí aby policie městská nebo státní přijela k těmto incidentům včas a jednala. Chápu, že babylon,kebab je hodně daleko. Pokud bude policie laxní můžou v Jihlavě vzniknout různé bojůvky a to si určitě nikdo nepřeje. Proto prosím policii přijeďte včas a né až je vše skončené, pak si získáte úctu všech očanů včetně těch romských.

 21. Fantaziee říká:

  Za pořádek je odpovědná radnice jako zřizovatel městské policie. Je čas ty lidi na radnici vyměnit. Já platím daně a nepotřebuji na radnici lidi jenž nejsou schopni zajistit mou bezpečnost před lidma jenž daně neplatí a jsou státem chráneni. Jestli stát něco chrání má i za to odpovědnost. Když volně pobíhající pes někoho pokouše je odpovědný majitel.

 22. Zdeněk Kučera říká:

  Vážený pane Klukane, při čtení pátečních Jihlavských listů, jsem nabyl dojmu, že v Jihlavě jde jen o hospodské rvačky dle Ladových obrázků, způsobené nedostatečným zajištěním pořádaných akcí a podnapilými návštěvníky. Sice nám tady běhá asi čtyřicítka recidivistů, kteří Jihlavu terorizují, ale to je trvalý problém se kterým se nedá nic dělat. Jinde je přeci situace mnohem nebezpečnější, konečně policejní statistika nám řekne jak to je. Ano i takový pohled lze mít.
  Jestliže si ale přečtete pozorněji vedlejší blog, promluvíte s lidmi, kteří byli napadeni, zjistil by jste, že problém není v rasismu či v majitelích klubů. Hosté Babylonu byli napadeni agresivní, organizovanou skupinou. Myslím, že by ani vyhazovači z klubu Falešná Morálka této agresi nezabránili stejně jako jí nezabránila profesionální ochranka v Boby centru. Další jihlavští občané jsou vystaveni napadání a šikanování na ulicích, v trolejbusech. A proč mají policejní statistiky tak málo zaznamenaných případů? Lidé prostě nevěří, že by se pachatele podařilo najít a odsoudit či nemají odvahu oznámit tyto případy a absolvovat dlouhé soudní řízení. Bohužel kamerový systém tyto incidenty nezaznamená. Ano, máme v Jihlavě Romy, kteří jsou slušní a vzdělaní…. a mlčící k tomu všemu. A to je druhý pohled na bezpečnost Jihlavy. Pohled občanů, kteří se v Jihlavě necítí bezpeční.

 23. Jiří Simon říká:

  Já se Vám všem přiznám, nejsem rasista a ni sem o tom nikdy neuvažoval, jestli tento incident (myslím tím to KOMANDO v Babylonu) vyšumí do ztracena, tak přehodnotím své uvažování.

  Nedostatek finančních prostředků našich spoluobčanů, zajímavé počtení!

  http://www.novinky.cz/clanek/130590-romska-rodina-cervenaku-chce-od-statu-420-000-korun.html

 24. tomas říká:

  To co jste napsal pane Klukan do vaseho sloupku je hanba.
  Kdyby jste tam byl tak ted chodite po meste se stazenou riti a ani nepipnete.
  Protoze by jste se opravnene bal, ze vlitnou k vam do redakce a celou ji zdemoluji…asi proto ten ustraseny ton ve vasem sloupku.
  U me nejste novinar, ale obycejny ustraseny pisalek.

  Kdyby v bybylonu cigani nekoho zabili, tak napisete:

  Byla by to asi obyčejná vrazda o Silvestru. Kdyby útočící skupina nebyla banda ciganskych mafianu, přešla by se asi s nadáváním na policajty, co příliš brzy odešli, či na majitele hospody, která nemá vyhazovače.(ktera jihlavska hospoda ma prosim vas vyhazovace???)

  Ti, kteří křičeli o zabíjení a napadli hosty včetně dívek, měli být Romové (ne nejspis byli to slusni obcane prevleceni za cikany). V tu chvíli dostává rvačka zcela jiný charakter. Cikáni! Ti flákači, kteří nemají co dělat, hrají v hernách a kšeftujou s kradeným zbožím. Takový názor okamžitě obletí celou Jihlavu a pohled na jakéhokoliv Roma se zpřísní.
  Určitě šlo o vrazdu, i když to někteří ze strachu tají. Útočníci by měli být chyceni a potrestáni. Ať to jsou Romové, nebo ne, jde o darebáky, kteří bili a zabili. A právě za to je patří, obrazně řečeno, vsadit za mříže.

  Take jsem naprosto znechucen vyjadrenim tiskove mluvci “ustrasene” policie ceske republiky!!!!
  U obou prijezdu hlidek jsem osobne byl a pokazde komunikoval se stejnym straznikem (nyni lituji toho, ze jsem si neopsal jeho sluzebni cislo jestli se nepletu zacinalo 8kou) tento straznik mel vyssiho prosediveleho jezka.
  Mluvci mluvi o spatne komunikaci, pri prvni prijezdu si policiste opisovali cisla obcanek majitelu baru, za pokracujiciho porvavani particky romu, kterou nebyli schopni ani odvest z dosahu navstevniku.
  A pri druhem se vytecna komunikace PČR projevovala, tim, ze jsem musel zranenemu americanovi, ktery byl v babylonu take pritomen..delat prekladatele.

  Uz se tesim na pondeli, jak mi pan reditel PČR do oci potvrdi tyto lzi, ktere nalhal do vasich novin.
  Jsem znechucen a od ted neverim jihlavske policii ani slovo.
  Stydte se pani Slavikova !!!!!
  Stydte se pani policiste!!!!
  Hanba vam lhari !!!!

 25. Fanoušek říká:

  Milí jihlaváci neřešte to řežte to!!!

 26. Venda říká:

  Ale prosím tě Tomáši, neblázni. O nic hroznýho přece nešlo. Jak říká pak Kuklan, tak u toho policie byla a nic závažného se nedělo. Kdyby aspon pan kuklan otevřel oči. Škoda že na to co jsi napsal nikdo reagovat nemůže ani nebude, protože kdyby na to Vovsík, nebo Kuklan reagoval a napsal, že to co si napsal není pravda, nebo že přeháníš, nebo to nějak vysvětlit, tak ze sebe udělají akorát „pitomce“.

  Kuklan mi je ukradenej, to je jen pisatel, Vám se ale omlouvám pane Vovsík, jenže vy se do toho moc angažujete a myslíte že když ste s nima byl tak to lidem vysvětlíte, jenže tohle nikomu nevysvětlíte. Protože to vypadá že stojíte na jejich straně a chcete bránit někoho, kdo mlátil holku a lidi co se rvát nechtěli, takže jste sám(ještě s Kuklanem) Proti celý Jihlavě. Mimo ještě havaje a Kosova.

  Jinak mě ještě mrzí, že se nebudu moct zúčastnit toho sezení. celkem by mě zajímal průběh, ale doufám že se to někde dočtu, ne od pana Kuklana, na toho mám už averzi. tohle totiž není jeho první netrefa. Že, pane Kuklan? Např Jiřínské léto, kde pořadatel vyhrál svojí první cenu a pak hlásal jak vyrazí s manželkou načeš pan Kuklan hned v následujícíh novinách napsal jak to věnuje na charitu Atd, atd….. Vy se fakt na tu práci nehodíte…..

 27. "Novák" říká:

  hlavne at sem nejezdej zadny ty narodni gardy bo jim podobny to uz by v ty jihlave byl absolutni bordel 🙁

 28. Venda říká:

  Jen at sem přijedou. uvidíš jak se bude chovat policie. K nim jako k prasatům, ale kdyby to byli cikáni, tak se jich ani nedotkne, aby to náhodou nebyl rasismus. a aspon by ta garda dostala po čuni:-)

 29. Petr říká:

  K odkazu pana Simona. Proti těm miliardám, které jsou ročně na jejich výživu a zábavu vynakládány, je těch pár set tisíc pakatel. A vše musí zaplatit dělník pracující ve dne v noci, který první tři dny nedostane nemocenskou, a když se mu nedej bože narodí dítě, tak za něj hned musí platit atd. A politici vše pěkně rozdělují, hlavně aby měli pokoj. To je ta spravedlnost, ten sociální stát.

 30. Jiří Simon říká:

  Dobrý den všem, zúčastnil jsem se dnešní debaty na MMJ. a mám smíšené pocity. Jednoznačně nebyl zájem hledat, či se seznámit s tím co se vlastně v Babylonu stalo a jak to tam probíhalo tj.(ten lynč), a dokonce nedostal prosto majitel Babylonu aby se k tomu mohl vyjádřit a o událostech informovat. Přirovnal bych to, jako bych se zúčastnil debaty, která měla za cíl, aby se vlak nažral a koza zůstala celá!
  Myslím si, že nezájem znát pravdu, poškozuje romskou komunitu v Jihlavě.
  Jiří Simon

 31. Vladimír říká:

  Přiznám se Vám, že už nějaký ten měsíc si nedovolím vyjít do ulic Jihlavy ani za bílého dne, aniž bych neměl v kapse slzný plyn. Je to smutné, když svobodný a slušný člověk jako já a ostatní mají sice právo na svobodu pohybu, ale veskutečnosti nikam vyjít nesmí, zvláště ne po setmění, pokud se chtějí vrátit domů se všemi zuby nebo vůbec živí.

 32. swatei říká:

  Ale Vladimire… zas tolik neprehanejte. Ja bydlim v centru asi 15 let a zas tak strasny to neni. Je pravda, ze kolem pulnoci je v ulicich par pochybnych particek, ale kdyz je nebudu provokovat, nemusim s sebou nosit slzny sprej (zatim).

 33. Mára říká:

  Tak si v pohodě kráčím temnou
  ulicí
  vedle se perou dva rváči, ne česky
  mluvící.
  Děvy tu prodávají těla, vedle opilec
  blil,
  pak kulka přiletěla a někdo mne
  zastřelil.

 34. Mára říká:

  I vám se to může stát, že vás někdo
  střelí,
  nemáte tak blbě stát, že jste to
  nevěděli?
  Střílení je dneska v módě, hlavně
  pro ty z ciziny,
  tak radši zůstaňte doma a
  nedělejte kraviny.

 35. Bílej Lojza říká:

  Kdybych já byl barevný,měl bych život nádherný. živil by mě Český stát,já jen tančil,pil a krad.souložil bych jako kanec a peněz bych měl plnej ranec.po světě pak cestoval,v Strassburgu si stěžoval.nezabýval bych se prací,živil bych se emigrací.příslušníci jiné rasy mají u nás zlaté časy.i ten cigán zdivočelý ze Spiše i z Pováží houfně do Čech stěhuje se za svou černou pakáží.vítej v zemi zaslíbené náš národní hoste,díky tobě populace zkvalitní a vzroste !!!

 36. Radši jen "Novák" říká:

  Jak si tady pročítám spousty příspěvků rozpitvávající jestli říkat cikán, róm nebo jak vůbec. Mám z toho zvláštní pocit. Jakoby bylo správné chovat se nerozumně. Nepřijde mi v pořádku, že bych měl zkoumat jaký kdo je (jedinec) když nám Bůh dal do vínku rozum a předvídavost. Jestliže se jednou spálím o horká kamna, dám si na ně příště pozor, třebaže jsou to jiná kamna a možná vůbec nejsou horká. To je prostě přirozenost. Kdyby toto lidé neměli v genech, nejspíš bychom bydleli ještě v jeskyni. Myslím si že TO JE V POŘÁDKU. K čemu jsou potom všechna krásná slova o tom jak je třeba rozlišovat jednotlivce atd.? Poslouchá se to hezky a policie by se tím určitě řídit měla, ale proč se to hází na obyčejné lidi? Odpověď je jasná – protože to POLICIE NEDĚLÁ. Mám subjektivní dojem, že krom obouvání aut nedělá vůbec nic. Ono totiž kdyby to tak policie dělala důsledně, nemuseli by jsme si „dávat pozor na kamna“ i my ostatní protože bysme se nikdy nespálili. Takže závěrem chci říct, že nedbám na to, že je mi z televize a od politiků podsouváno že se chovám špatně – MYSLÍM SI OPAK. Vidím-li cikána (nebo chcete – li róma) nemám vůči němu předsudky – jen si vzpomínám na prožitky.

 37. rom místní a parta říká:

  Dobrej takže je na čase aby seme se k tomu vyjádřily,jelikož nikoho nezajímal náš názor na tuto věc.Co se týče silvestra v babylonu tak to už nikdo neví že první byl napaden rom!!a poté se to semlelo …a jak znáte romy tak si to nenechaly líbit.Nevím kde ste vzaly ty kecy s těmi gangy to je pěkná blbost .A moc dobře to všichni vědí jak to tady je.jenom vše nafukujete a myslíte si jak nejste chytří.Nevíme proč do toho pletete ty herny,zastavárny atd.Neumíte si přiznat že to byla normální rvačka stejná jako každá jiná.Myslíme si že se nikomu až tak vážnýho nestalo a taky se vubec nestaráte o to jesli byl zraněn někdo od nás romu.Mrzí nás že nikdo se nezeptal nás romů na tento názor,jen ste nás hodily do jednoho pytle a to se nám nelíbí.

 38. Jiří Simon říká:

  Jestli považujete ten linč na Babylonu, tak jak ho zde popisují svědci události, za normální. Tak Vás můžu ujistit že to nebylo normální a nepatří to do civilizované společnost!! Mě osobně zajímají jména těch lidí kteří to provedli, a kteří takhle chápou spolužití. Jestli znáte jména tak je sem napište.

 39. Jiří Simon říká:

  Můžu Vás vážení Romští spoluobčané ujistí, bude li se to ještě jednou opakovat. Zveřejním odměnu za dopadení útočníka a to 10 000.- Kč na hlavu a následně Jim pomocí zdejších „bilbord“ udělá takovou ostudu že těm dotyčným nikdo v Jihlavě neprodá ani rohlík.O to vtáhnu Vás slušných Ronů.

 40. Jiří Simon říká:

  Můžu Vás vážení Romští spoluobčané ujistí, bude li se to ještě jednou opakovat. Zveřejním odměnu za dopadení útočníka a to 10 000.- Kč na hlavu a následně Jim pomocí zdejších „bilbord“ udělá takovou ostudu že těm dotyčným nikdo v Jihlavě neprodá ani rohlík.O to v zájmu Vás slušných Ronů.

 41. Jiří Simon říká:

  Můžu Vás vážení Romští spoluobčané ujistí, bude li se to ještě jednou opakovat. Zveřejním odměnu za dopadení útočníka a to 10 000.- Kč na hlavu a následně Jim pomocí zdejších „bilbord“ udělá takovou ostudu že těm dotyčným nikdo v Jihlavě neprodá ani rohlík.O to v zájmu Vás slušných Ronů.

  Jiří Simon Ztracená 20 Jihlava

 42. "Novák" říká:

  TY VASI PARTE, mlatili ste lidi kery s tim nemeli nic spolecnyho, zatimco typek co to udajne mel zacit, tak sedel vedle u fotbalku a ani nevedel, ze ste to tam roztriskali, takze takhle asi…
  posrali ste si to samy, jihlava byla pohodovy mesto, meli ste se tady jak prasata v zite, zadny dementni plesky, zadny vybity hospody, nevim o jedinym pripade za poslednich pet let kdy by banda bilejch vymlatila hospu s cikanama, ted uz je to holt na vas jak si to vyresite s tema blbounama z narodni gardy jesli sem zacnou jezdit

 43. "Novák" říká:

  pane Simon a vy uz brzdete bo vam to preroste pres hlavu, nikdo po vas tady nechce abyste si hral na mucednika, leda ze byste zacal sazet s nama pifka v babylonu a pak i prilezitostne dostal po hube vod nakyho toho komanda 🙂

 44. petr klukan říká:

  Pro „rom mistni“:
  V pátečních Jihlavských listech obšírně popisujeme besedu na magistrátu, které se účastnili i zástupci Romů. Přesto velice rádi zveřejníme i vaše názory – jen se s vámi musíme spojit a to není tak jednoduché. Jak máme vědět, kdo z vás v Babylónu byl, a jak se s vámi máme spojit? Takže jestli se nám ozvete, třeba na mejl klukan@jihlavske-listy.cz, můžeme se sejít.

 45. Daňový soumar říká:

  Pane Simon, dřív než budete vyhrožovat nějakými bilbordy, si nastudujte zákon o ochraně osobních údajů. Mohl byste se taky se zlou potázat.

 46. jirka říká:

  Myslím že by neuškodilo kdyby jihlavu garda párkrát navštívila,nikdo jiný se cigánům nepostaví a to všichni víme.

 47. makedonia říká:

  To, že se Romové chovají, tak jak se chovají je z velké části chyba i majority. Proč? protože ať už udělají cokoliv, téměř vžycky jim to projde a když kdokoliv- nejen Rom- uvidí, že za svoje chování není nijak potrestán, tak proč by to příště neudělal znovu? Proč by měli chodit do práce, živit se poctivě tak, jako majorita? problém je v tom, že majorita příliš ustupuje, Romové si uvědomují, že si můžou dupnou a každý jim radši vyhoví. Pozitivní diskriminace je v naší zemi roste a stává se mnohem větším problémem než diskriminace jako taková. Kdo se jich zastane, setká se s odporem bílých, kdo je proti nim, setká se s odporem Romů..To, co se odehrálo v Babylonu je neomluvitelné a viníci musí být potrestání, vzhledem k tomu, že se jedná o Romy, bude trest z jejich strany vnímán jako rasismus. A je také na nás, dokázat jim, že rasismus to není, pouze spravedlnost, která v našem státě snad ještě platí a která musí být respektována…

 48. Ivoš říká:

  Dobrej den,jsu nestranný bílý…chtěl bych vám něco říct.Můj názor na gardu v Jihlavě je takový,že svou přítomností se bezpečnost v našem městě se jen zhorší…chcete-li aby se cigáni začali ozbrojovat a tím kriminalita ještě vzrostla?agresivita se stupňovala…to doopravdy chcete?je potřeba se zamyslet nad budoucností a ne jen že se stalo to co se stalo-babylon…ne jednou osobně jsem byl u bitky kterou vyprovokovaly „bílý“proti „bílejm“a nikdy se stoho taková nafouklá aféra nedělala např.(mikulka)díky za pochopení…

 49. rom mistni a parta říká:

  pro „kuklan petr“nemá cenu se k tomu vyjadřovat já osobně jsem tam nebyl ale když dnes přijdu do hospody tak mi přijde že sem to vymlátil vše já sám!!!a proto se ktomu už nemá cenu vyjadřovat jelikož ste nás hodili do jednoho pytle…

 50. petr klukan říká:

  Ale teď děláte to, z čeho nás kritizujete – hážete všechny noviny a novináře do jednoho pytle. Hovořit mohu jen za Jihlavské listy a ty nikoho do jednoho pytle neházejí a neházely. Vždyť i můj celý blog je o tom – ať jsou darebáci potrestáni, ale ať se to nehodí na celé etnikum – na všechny Romy! A to samé v této diskuzi píši již podruhé.
  A nechcete-li se vyjadřovat, těžko nás pak kritizovat, že jsme se nikoho nezeptali. My opravdu nevíme, kdo tam z Romů konkrétně byl, kdybychom to věděli, oslovíme ho.

 51. "Novák" říká:

  pane Klukan a co se dozvite??? 100% ze to bylo uplne jinak nez se tady popsalo a budem zas na zacatku, kazda strana bude mit svoji pravdu
  znova opakuju kdyby to byla normalni rvacka, tak se nebude nic rozmazavat, a tlacha se vo tom akorat po hospodach, kdo kolik komu dal a kdo ze je nejvetsi bouchac, tady byly proste bity lidi ktery nekladli zadnej odpor, a to je ten hnus, vyresilo se tym uplny hovno

 52. ... říká:

  Andrej Líbal rozporoval, že by se na Silvestra stal Babylon terčem útoku romského komanda. „Majitel Babylonu dostal pět tisíc za rozbité zařízení. Žádné komando by mu přece takové peníze nedávalo,“ prohlásil Líbal.

  to mluví za vše 🙂

 53. Jiří Simon říká:

  Vážený pane šéfredaktore, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat, za zveřejnění informací, kde je objektivně a výstižně popsán průběh debaty na MMJ 14.1.08. Myslím že pan Jiří Varhaník to profesionálně zhodnotil i v JL na straně 8 ve sloupku “Komentář” ještě jednou Děkuji.

  Útoky které na vás zde byli učiněny jsou neoprávněné, a věřím že byli v prvotní euforii a rozčílení z daných událostí.

  Jiří Simon

 54. Klaus říká:

  Zeptejte se ve stánku na Kosově, jak jim nedala cigaretu a cigáni jí do rána za trest převrátili lednici Coca Cola.

 55. sonka říká:

  Je nepochybně záslužné, že na besedu kolem Babylonu přisli zástupci Romů. Ale je velmi namístě se ptát, kdo jejich postoj zastává. Pasák? Člověk, který údajně násilí nevyznává? Tahle kombinace k sobě moc nepasuje. A co to má společného s hernami, jak se ptá anonym o něco výš? Třeba to, že kdykoliv projdu kolem herny v ul.Matky Boží, spolehlivě z ní vyjde známá Jihlavská partička-Romů. Kdykoliv projedu kolem herny na Kosově nebo u benzinové stanice na Žižkové ul., postávají venku hloučky-Romů. A jsme zpátky na začátku, prodej drog, zvyýšená kriminalita, práce žádná, sociální přídavky velmi slušné. Vím o několika případech napadení, jen tak, skončilo to otřesem mozku a pracovní neschopností. Druhý dokonce trvalými následky. Útočníci- Romové. Neměli co jiného na práci, řekla bych. Staří se distancovali, to prý blbnou mladí. Koho to zajímá? Pan Giňa se v rozhovoru pro pondělní MF Dnes ptá, jak to, že v Praze mají Romové možnost dát se k Městské policii a nemusí mít maturitu a v Jihlavě to nejde. Promiňte, ale pokud nechcete mít stejné podmínky jako ostatní, neni tu co řešit. A odtud pramení speciální pomůcky pro romské děti, speciální pedagogičtí pracovníci, kteří je kromě jiného doprovází po škole domů. Víte o takovéto službě pro jiné- záměrně nepíši bílé děti? Já ne. Na jednu stranu neustále protestujete proti zacházení s Romy, proti diskriminaci. Ale do této pozice se stavíte sami vlastním přičiněním. Opravdu je 70% návštěvníků heren bílých a 30% černých, pane Giňo? Nenechte se vysmát. V jakoukoliv denní nebo noční hodinu se stačí projít po náměstí, jen projděte kolem Babylonu a uvídíte, kdo venku postává. Máte pravdu v jednom, tohle má řešit policie, obzvlášť když se mluví o tiše tolerovaném prodeji drog. Ale jen pro vaši informaci, drogy i v tomhle místě prodávají Romové. A hned za rohem je známá pračka peněz-herna- opět pod vedením Romů. Tak prosím přestaňme mluvit konkrétním problému schovaném za nekonkrétní skupiny. Protože tohle se týká Romů. Až se konečně začnou řešit plagiáty v obchodech Vietnamských podnikatelů, bude se to týkat Vietnamců. A až se v první řadě začne řešit, kdo z radních a dalších politiků přehlíží současný stav a snaží se vše hodit na problém s rasistickým podtextem, bude se to týkat bilých.

 56. Jiří Simon říká:

  Sonka, Váš příspěvek je a i zkušennostmi zní věrohodně, proč se stydíte za své celé jméno?

 57. "Novák" říká:

  treba se nestydi, treba se boji
  bezte doprdele s takovymahle dotazama, ste tady zverejnil svy jmeno a co jako? se tim neco vyresilo?

  Celej clanek v MF DNES je jen o tom jak velky romsky decko zaluje na bily a jaky sou romove chudacci, bych blil

  ja se uplne divim jak tohle muze nekdo nechat otisknout, normalni slusnej clovek se musi chytit za hlavu

 58. Jiří Simon říká:

  Pane Nováku, Vy se taky bojíte, byl jste u toho co se v Babylonu dělo. Ani Vy ani p. P.K., nevíte zdali se jednalo o stejnou skupinu útočníků. A nejste schopni pojmenovat a dokázat co se ve skutečně dělo. Znáte to přísloví: Kdo komu jámu kope, Sám doní padá?

 59. "Novák" říká:

  jo bojim, proto taky tady pisu pod pseudonymem a mam k tomu i jiny duvody, ktery vam tady nehodlam vysvetlovat, opet ste neprisel s nicim novym
  nemusel sem ani v tom edgaru byt, a je mi jasny, ktery persony tam tak mohly operovat
  ja sem schopnej popsat co se delo a je nas vic, ale dokud tady budou zakony jaky sou a policie nam nebude schopna zajistit bezpecnost, tak na to budu upozornovat touhle formou, byt se to nekomu muze zdat jako zbabelost tak me je to u prdele
  kdybych tady o tom tenkrat nenapsal a spousta dalsich tak se tuplem nic nedeje, takhle se o tom zaclo aspon mluvit a i ten policajt se konecne zase objevuje na ulici aniz by sedel v aute a predevsim ty pochybny skupinky se uz taky po namesti nepoflakujou!!!
  kdyz uz sme u tech pravych jmen davejte si pozor pane simon aby na vas nekdo nepodal trestni oznameni za ty vase predchozi rasisticky vyroky, mel by to nadherne zjednoduseny diky vasi nebojacnosti .)

 60. DJ z Babylonu říká:

  A dost uz nemuzu cist ty lzi co se neustale pisou v novinach…! Hlavne viz. clanek pana Giňi v IDNES kde se snazil prosadit teorii, ze ty nejvetsi hajizly jsme vlastne mi! To ze jsme tam rvali cituji „celý sál na ně řval, ať Cikáni táhnou pryč, že mají svou hospodu dole“ je totalni lez!!! Do dneska i presto ze jsem v ten vecer dostal par pestovek jsem se od cele veci distancoval, protoze jsem myslel, ze zacatek konfliktu byl na obou stranach, ale potom co vidim, ze je to vse zalozeno na lzi, sezenu par odvazlivcu a pujdeme svedcit k soudu proti tzv. Komandu! Tohle si nenechame libit…

 61. Jiří Simon říká:

  to: DJ z Babylonu.
  Ale ale, ta vaše odvaha by mohla osvětlit, či dokázat co se v Babylonu stalo. Nebo také začnete couvat až půjde do TUHÉHO!!!

 62. "Novák" říká:

  PANE SIMON BEZTE UZ DO PRDELE, vy toho vite uplny hovno, budte tak hodnej, sedte doma u compu a uz se do toho tady neangazujte, vase prispevky zacinaji byt trapny!!!

 63. Jiří Simon říká:

  Neumím odpovědět, asi máte svou pravdu. (myslet znamená NEVĚDĚT)

 64. makedonia říká:

  Asi mě raní mrtvice, jaký komando, jaká mafie? to už je vážně přehnaný…normální skupina pár opilejch, naštvanejch lidí, že to byli Romové, tak to hned museí být komando?! nervali se bezdůvodně… kdyby se porvali gádžové, tak by se taky nemluvilo o komandu, ale o magorech, který se trochu víc napili

 65. Patrik říká:

  Pro Sonka
  Mohu se zeptat co Vás vede k úvaze o speciálním školství pro romské děti? Máte pocit, že tyto děti mají stejné startovací podmínky?

 66. Jiří říká:

  to: Makedonia a ostatním lhářům, chytrákům a zabedněncům:

  nervali se bezdůvodně? co to je za průjem? To nebyla rvačka!!! Oni naběhli a ZMLÁTILI každýho kdo jim přišel pod ruce! Nikdo se s nima nerval! Nikdo jim nekladl odpor, tak co to tady zvracíš?? To bylo normální PŘEPADENÍ lidí, který ani nevěděli, že byla nějaká potyčka, která tomu údajně předcházela. Nejvíc zle tam dělal jistý člen toho „komanda“, který nebyl cikán, byl to „gadžo“ jak poleno. To on se jevil jako ten, kterýho ta banda pitomců poslouchá na slovo a to on shodil DJům techniku za 50.000 na zem, to on bezdůvodně bušil do DJe jak do pytle, to on tam nejvíc řval. Nic to ale nemění na tom, že ostatní pitomci z tý partičky byli cikáni, který ho poslouchají jak ovce. Útok provedli jen tak pro zábavu, aby byla nějaká akce, objevila se záminka tak šli. Potřebujou si přece dokázat svou neohrozitelnost a frajerství. Jinak nemůžou říct, že by snad byli někde diskriminovaný, vždyť sedí každej den v Plzeňce, nikdo je odtud nevyhazuje. A co pan Giňa, hrdina z herny, který pozvracel celou stránku MF Dnes svoji pohádkou o hodných chudákách cikánech co za nic nemůžou, co je vyhazovali z Babylonu rasistickými urážkami. Vždyť je to k smíchu. Pane Giňo, vypadáte jako rozumný chlap, ale to opravdu nemáte vlastní mozek? To musíte zveřejňovat nesmysly a lži, které Vám nabulíkovali chudáci útočníci? nebo odkud to všechno víte? Je jistě nešťastné, že kvůli několika těmto idiotům se přenáší negativní pohled na celé etnikum. Vždyť v Jihlavě je tolik pohodových cikánských rodin, co se stydí bejt cikánama díky takovýmhle „frajerům“. Nebylo by od věci udělat mezi „svými“ pořádek, nebo snad se někdo z ostatních slušných cikánů bojí těchto 4 nebo 6 blbců? Ukázat jim, že nejsou neohrozitelní ve svý tlupě, že budou za svý činy po zásluze potrestáni.

 67. houmr říká:

  presne tak jiri

 68. makedonia říká:

  lhářům, chytrákům a zabedněncům?? urážíte nejen Romy, ale i bílé, kteří k tomu mají právo říct svůj názor. Ovšem s koncem Vašeho příspěvku naprosto souhlasím, to, co z téhle kauzy udělala média ve snaze být nestranná,viz rozhovor v MF Dnes, to je opravdu směšné. Ale těžko můžeme od romských zástupců čekat výtky vůči svým lidem..pořádek by byl rozhodně na místě- měla by se skutečně řešit konkrétní jména a ne Romové, jako takoví.

 69. sonka říká:

  co me vede k úvahám o speciální pedagogické péči pro Romy? fakta známá ze způsobu provozu ZŠ Jarní za působení p.Karšulína. jestli mají Romové stejné startovací podmínky jako jiné děti? na ZŠ Jarní nepochybně ne- mají nebo v letech nedávno minulých měli- podstatně lepší. uvádět kohokoliv do života s tím, že jiná barva jeho pleti je dostačujícím důvodem k nejprve malým výhodám a pak větším nikam nevede. začne se speciálním doprovodem do a ze školy a končí to nařčením z rasismu, jsem Rom, mám zájem o práci u Městské policie,ale nemám maturitu. Cože? Vy mě nevezmete? Už ve škole nás učili, že potřebujeme speciální zacházení! A když už tady mluvím o Městské policii, již jsem zmiňovala případ napadení mladými Romy a jelikož jsem už nevěděla, kudy kam, obrátila jsem se na šéfa MP v Jihlavě p.Frence, kterého jsem viděla poprvé v životě. Neznal mě, ale velice pozorně vyslechl mou stížnost a jen díky němu se vše vyřešilo. Jsem si jistá, že pokud se prokáže,že v Babylonu pochybili jeho zaměstnanci, spád událostí bude pro ně velmi nepřijemný.
  nestydím se za své jméno, ale už nejsem zodpovědná jen za svůj život a nehodlám nijak riskovat. Ale můžu vás ubezpečit, že pokud je potřeba, nemlčím. neni mi totiž vůbec jedno, v jakém městě žiju. zatím není bohužel moc důvodů, proč být na Jihlavu pyšná. a chování Romů patří k jedněm z nich.

 70. honza říká:

  vy tady pořád melete sračky ale všichni na to serete!!!! buď to to nějak civilizovaně vyřešte nebo dejte pokoj zbytečně se akorát člověk nasere když to čte jak sou všichni vini a pak zas nevini prostě sou bílí a černí a takovej je život naučme se spolu vycházet a nebo to bude horší
  Budou tady 2 gangy který půjdou pořád po sobě a to černí a bílý!!!!!!!

 71. Fantaziee říká:

  Sonka , Napsala jsi to moc hezky. Nechceš mi písnout? Fantaziee@seznam.cz

 72. DJ z Babylonu říká:

  to je jasny ze si prisli jen vybit agresi! Kdyby byli totiz trochu soudny overili by si jak to doporavdy bylo a kdo je skutecne napadl… to ze jim ty jejich „mlady“ nakecali nesmysly, aby je vyprovokovali a zaroven se timto pomstili „vsem bilym!“ (viz. rasisticke smysleni) to uz jim vlastne bylo jedno, hlavne ze se ted muzem poradne vyradit…! a navic pres drzku dostali i lidi, kteri se prvni spor snazili urovnat coz je na tom to nejsmutnejsi…

 73. Barbora Kestlerová říká:

  Já si myslím, že hlavní chyba je už ve výchově malých Romů. Jejich rodiče jsou jim špatným příkladem, tím jak se sami chovají a tím jak je zanedbávají. Mě by zajímalo, proč na Jungmanově základní škole (která má „normální“ výuku, v 8. ročníku v matematice rýsují čtverce a obdelníky a počítají 25 000 děleno 5, což já jsem na Křížce počítala v 5. třídě.) je více než 3/4 romských dětí a proč, když sem studovala na OA nebyl tam jediný romský žák?
  Víte proč? Protože dospělím romům( neříkám, že všem) jsou jejich děti jedno, jen když za ně dostanou sociální dávky. A víte proč si to myslím? Protože když končím na odpolední v práci a vracím se domů kolem půl deváté večerní, vidím skupinku tak 8-12let starých romských dětí kteří se flákají po ulici a pokřikují na kolem jdoucí lidi. Zeptají se mě jestli nemám cigaretu, a když jim odvětím, že mám, ale malým dětem nedám, začnou mi nadávat ty blbá pí*o, bílá k*ávo atd. atd.
  A že si romské děti kupují rum na křižovatce u zverimexu. Malé děti co znám já z letního tábora,když sem tam dělala vedoucí, by to ani nenapadlo….

 74. shadow eminence říká:

  Aktuální monitoring v Jihlavě (autor je přímo u zdroje a osobně zná většinu klíčových osob)

  Aktivní skupiny
  V jihlavě fungují dvě poměrně dobře organizované cikánské skupiny násilníků kteří zastrašování a fyzické napadení berou jako prostý sport. Skupina “starých” a “mladých” romů. Nejedná se o nespecifikované skupiny lidi ale poměrně neměnný seznam jsem. Skupina starých romů tzv. stará škola sestává z větší části již dříve stíhaných násilníků. Mají s násilím a rasismem zkušenosti z vězení a přenášejí si křivdy i nenávist ven. Skupina “starých” je velice háklivá na sebemenší náznak rasismu na jakémkoliv členovi a vždy početní převahou likviduje oběť. Jsou mobilní a neváhají pro takový druh pomsty cestovat a organizovat se. Základní jádro tráví většinu času společně takže uspořádání tresných výprav je otázkou okamžiku. Bohužel poslední dobou jsou důvody k těmto aktivitám malichernější a už s rasismem nesouvisí! Souvisí častěji s přímou potřebou peněz nebo tzv. nejmenované “zabírání území”. Stručně řečeno tato skupina začíná vykazovat známky skutečně nebezpečného organizovaného zločinu.

  Skupina “mladých” je mírně ale nezanedbatelně odlišná. Je mnohem lépe organizovaná a rasismus je už pouze záminkou k náslilí. Jakýkoliv střet s “bílým” se dá velice dobře ospravedlnit rasismem. Je to záminka i následná ochrana při trestním stíhání. Z vlastní zkušenosti vím že bych dlouho hledal větší rasisty než jsou konkrétní jedinci v těchto skupinách. V jejich povědomí mají zakořeněný fakt že je nikde nechtějí ale to je pouze skupinová paranoia (ale nebudme idealiste v jihlave je dost mist kde jsou romove skutecne a verejne diskriminovani). Pokud pak tato skupina skutečně vymlátí hospodu nesmí se divit že z paranoii se stane skutečnost. Skupina “mladých” je hodně ovlivnena kultem “poulicniho boje”. Čerpaji hlavne z internetu (youtube apod.) kde na videu sleduji jak poradne nekoho zmlatit. Nejlepsi zabava jsou ilegalni americke poulicni zapasy ( klic. slova pro youtube: kimbo apod). Vtipne je ze takto jsou vychovavani mladi romove na verejne dostupnem internetu v charite u Jakubského kostela. 🙂 Romové mají mezi sebou velmi vyvynutý smysl pro uznávání autorit. Nejvetsi autority jsou “kápové” staří cigáni. Kdo má nejvíc peněz nebo byl ve vezeni, kdo se nejvíc a dobře pere, má dost pervitinu tím padem i holek je pro ně král. To jsou jejich autority a jejich cíl je stát se jedním z nich. Mají 0% respekt před zákonem. Když už se něco nepovede a skončí ve vězení vyjdou ven jako hrdinové a jeste si zlepší fyzičku cvičením a jdou více nebezpeční.

  Pervitin
  V kruzích které popisuji se většina aktivit (bez prace mate casu dost) točí kolem shánení, řezání, přeprodávání a užívání pervitinu. Piko neboli Párno taky tomu říkají Šťáva je jediná dostupná zábava. Je jen nekolik skupinek romu kteri s hip-hopem zustali u trávy (a ta je pro ne draha a trva kratce), par ortodoxnich ochlastu nebo par extremistu na jeste tvrdsim svinstvu nez pervitin ale to je zanedbatelne. Pervitin sezenete v Jihlavě snadneji nez cokoliv jineho. Místní politici a veřejnost by se divili kdo všechno v Jihlavě je pod vlivem Pervitinu. Jsou to i lide u kterych by jste si to nikdy nečekali. Pervitin ja silné platidlo a způsob ovládání lidí. V jihlave takto funguje dost lidi. Znam romy co maji “ochocene bile” mlade holky (15-20) diky prisunu Pervitinu. Znam bandu co zneuziva ostatni ke kradezim plechu, kovu a harampadi za “čáru” pervitinu. Dobre organizovany business. Taky funguje vzit 13 leteho roma, dat mu “čáru” vnutit mu holici strojek koupeny u vietnamcu za 90 Kč a nechat ho behat cely den po meste a nabizet ho za 1000 Kč lidem. Kluka to bude bavit tak ze si nedokaze predstavit nic zabavnejsiho. Vemte takovych deti jeste par, kazdy proda tak dva tri denne a mate slusny prijem. Pervitin je smrt iluzí a zloděj mládí. V jihlavě vám kazdý feták přesne rekne misto kde bydlí jeho vařiči a dealeři, ale policie to bud ignoruje nebo jim dobre platí a uz jich dost na pervitinu frčí taky.

  Moje hypotéza
  Problém posledních dní je zvyšující se násilí cikánů v Jihlavě. Tato otázka není o rasismu ale o organizovaném zločinu. Myslím si že vše vzniklo tím že naprosto ovládli prostor kolem pasáže (byvalý Space). Zkuste si tam někdo zajít v pátek vecer. Znam lidi kteri to zkusili a dva z nich to malem neprezili, ostatni to odnesli jen s poradnym vypraskem. Považují pasáž za své území a mají konečne po dlouhé době pocit soudržnosti a pocit toho že si nyní se silným zázemím mohou vyskakovat. Hodně o tom mluví a hodně to mýtizují. Jejich reakce na proběhlé rvačky jsou obdivné a vyprávějí heroické příběhy o odvaze jednotlivých cikánu, o tom jak tekla krev a praskali kosti. Hodně mladých chce starším dokázat že na to mají proto se to rozšiřuje velice rychle i mezi mladé cikány. Problém není v tom že cikání mají konečně “svoji diskotéku” problém je v mentalite skupin o kterych mluvime. Drtiva vetsina cikanu bavicich se v patek v pasáži je ZCELA nekonfliktních.

  Řešení?
  Nekdo z radnice by měl začít pokládat otázky lidem kteří vědí. Utok na kluby v Jihlavě není jen následek množících se heren, potřeba peněz nebo podobné nesmyslné fabulace.

 75. DJ z Babylonu říká:

  to shadow eminence: parada az na nejaky malickosti plne souhlasim… takova je realita! soundejte si ruzove bryle panove radni…

 76. Zdeněk Kučera říká:

  Souhlasím s „Shadow eminence“ a když k tomu přidáme několik agresivních nácků, kteří také dokážou člověka bezdůvodně pěkně zkopat, máme obraz současné Jihlavy.
  A napadení, o kterých jsem mluvil na debatě na MMJ nejsou údajná, ale skutečná a byla nahlášena na policii ČR.
  Jak končí zavírání očí před násilím a agresivitou známe z historie…, bohužel lidé jsou nepoučitelní.

 77. kvido říká:

  ja si mislim ze to bila pouze frajerina anekomu to vihovjelo a nanekoho to hodit musej akor kdis se to ho zucasnili cikani ty jim prisli do rani

 78. jardik říká:

  jardik říká :Nejsem z Vysočiny, přečetl jsem 80 příspěvků o problémech krajského města, protože bylo vaše město jinde v diskuzi o NG zmiňováno. Eminece to popsal důkladně, ale co dál. Máte příliš problémů. Hokej,fotbal,Romové a to nebude asi všechno. Začněte konat než bude pozdě. Kdo tomu tam vůbec velí ? Pravděpodobně mu vyhovuje smrádek a teplíčko, klídek a pohoda. Volby se blíží a koho si tam zvolíte vážení občané Jihlavy, takové to u vás bude. Dělejte a nenaříkejte.

 79. wanrie-died říká:

  no tak sami vydite ža už i lide z jiného kraje vidí a slyší jak to tu vypada a co se tu vlastne v jihlave deje…..
  radni by už mohli začít něco dělat…..
  nechci je bránit ale ani jít proti romům…….. to ne znám takový kterým se radši vyhýbám ale znám i takový který ráda vidím…..
  jen me zarazila jedna vec….a to ta že se na radnici hovořilo o tom že je nebudou diskriminovat…..ale že pravděpodobně v jihlavském klubu netopýr…..zakázali´pouštět dolů na diskotéku romy……to se mi zdá přehnané……
  jinak je alespon videt že mestská policie se snáží zabranovat potyčkám a je jí na mestě více videt…..to se chválí….

 80. kosteleckej parek říká:

  fizlove na meste smrdej porad… nevim jestli to de jeste vic…sou to ***

 81. "Novák" říká:

  KVIDO: TY VOLE, NAUC SE CESKY!!!!

 82. uztohomamtakakorat říká:

  to makedonia a dalším IQ: je mi líto, ale cigáni sami ze sebe dělají přesně tu verbež, za jakou je považujeme. Já nezačnu někoho, kdo za zábavu považuje útočení na „gádžovce“ atd., považovat za plnohodnotné spoluobčany jen kvůli tomu, že mi někdo řekne větu typu „měli bysme se snažit o jejich integraci“ a podobně. Je jen jejich problém, že je „bílí“ neberou a dokud budou pokračovat tímhle způsobme, nikdy je brát nezačnou. Není to rasismus, je to jen zkušenost. Hromada zkušeností. Pokud se chtějí začlenit, ať příštích 10 let sekají dobrotu a „toleranci“ si vybojují, místo toho aby dělali to, co dělají a jen si stěžovali, že jsme rasisti… přitom největší rasisti jsou oni sami! Tzn. – černoch mi nevadí, arab mi nevadí, s ukrajincem i rusem v pohodě zajdu na kafe, ale cigánům bych nejradši dal vlastní stát, ať si dávají do držky mezi sebou a nadávaj si navzájem do zmetků, rasistů atd… tady je nechci!

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I