Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

O hodinu dřív

Petr Klukan | Pátek, 25. 1. 2008 v 12:52

  Možná si řeknete, no bóže, tak na benzince v Telči skončila o hodinu dřív, to je řečí. Kdybyste ale byl motoristou mající poslední půllitr v nádrži (vždycky to necháváte na poslední chvíli a víte, že je to špatně) potřebující nutně načepovat natural, abyste dojel pro dceru na nádraží, asi byste nad tím rukou nemávl.

 Pravda, není hodina jako hodina, minuta jako minuta. Ač plynou stejně vteřinu za vteřinou, minuta s milou osobou vám uteče ani nevíte, jak, minuta na rozpálené peci je nekonečná. Jak říkával už Werich s Horníčkem: Čas je relativní. I přesto, že všem tiká stejně.

 Nájemkyni telečské benzinky prý bude stát ta ukrojená hodina z pracovní doby několik tisícovek. A co ti ostatní, kteří zavírají dřív? Vždyť problémy s časem měli třeba i na toaletách autobusového nádraží v Jihlavě, a to je věc hodně ošemetná.

2 komentářů k článku “O hodinu dřív”

  1. Monami říká:

    Huch, tak ta benzinka se mi četla vcelku normálně, ale ty záchody, to bych teda zažít nechtěl…

  2. Zdeněk, říká:

    Vzhledem ke globálnímu přístupu ICOM-u k cestující veřejnosti mne spíš neustále překvapuje, že je tam vůbec něco otevřené.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I