Blog Jihlavských listů

Radek Vovsík
5- Jsem šťastným otcem třech dětí, vedu dětský domov v Jihlavě a vůbec mi není lhostejné, co se kolem nás děje. V letech 2006-2010 jsem byl náměstkem jihlavského primátora za ODS.

25. únor 1948

Radek Vovsík | Středa, 20. 2. 2008 v 14:39

Letos uplyne 60 let od komunistického převratu v únoru 1948. Mrazí mne, poslouchám-li interpretace této události stran dněšních komunistických představitelů. Prohlásí-li veřejně komunistická poslankyně Soňa Marková, že pro ní je 25. únor prvním pokusem o nastolení sociálně spravedlivého řádu, musím se ptát, jak byl spravedlivý tento řád k těm tisícům perzekuovaných lidí v době totality? Jak byl spravedlivý k rodinám popravených, k rodinám politických vězňů, k církvi,…

Jestliže pan Grebeníček prohlásí, že únor 1948 byl v regulích ústavního pořádku, musím se ptát – lže nám záměrně, nebo je jen nedostatečně vzdělán? Vždyť k zastrašování stran KSČ právě i v onen osudný den byly použity Lidové milice – ozbrojená složka jedné politické strany (KSČ), jejíž vznik a existence je v přímém rozporu s ústavou.

Ano – samotný převrat 25. února 1948 proběhl bez krveprolití. To co však následovalo v dalších měsících, letech a desetiletích byl bolševický teror, který ukázal pravou tvář komunistické ideologie i pravou tvář představitelů této ideologie. Prosím, nenechme se zmást.

118 komentářů k článku “25. únor 1948”

 1. Svatopluk Beran říká:

  Máte k tomu pane Vovsík nějaký komentář, vyjma toho že na mé bláboly nebudete reagovat.

 2. Svatopluk Beran říká:

  Závěr vlastní recenze pana Vovsíka.

  Chci dělat svoji práci dobře a proto s Vámi chci komunikovat. Přijmu i výtky či kritiku, vděčnější však budu za podněty, které od Vás vzejdou a s nimiž budu moci dále pracovat.

  Já se domnívám že s tímhle vy asi moci pracovat nebudete, vy jen budete tichý poslušný stranický ochotník s rozkývanou hlavou ve směru nahoru a dolů.

  Domníváte se vy, pane Vovsík, že chcete, či že jste schopen a nebo máte možnost, něco udělat proti tomu co vaše strana nyní prosazuje ve stejné vlně a ve stejné verzi kterou zde prosadily po 25 únoru komunisté? Napřed se také mučilo jen SSSR a potom i u nás. Nyní je to zákonem nařízeno v USA. A co potom u nás, až tu bude radar? Vlastenecký zákon o kontrole obyvatel v naší zemi je již díky vaší straně na světě. Dočkáme se i mi od vás a vaší strany výslechů dušení vodou pokud budeme nekompromisně proti zisku, který přinese případná radarová základna lobistům, poslancům a schvalujícím ministrům, jejich dětem a dětem jejich dětí? A nebo nyní je to něco jiného, nyní je to vpořádku?

 3. Svatopluk Beran říká:

  Závěr článku pana Vovsíka k 25 únoru 1948

  Ano – samotný převrat 25. února 1948 proběhl bez krveprolití. To co však následovalo v dalších měsících, letech a desetiletích byl bolševický teror, který ukázal pravou tvář komunistické ideologie i pravou tvář představitelů této ideologie. Prosím, nenechme se zmást.

  Pokusím se jen malinko jej pozměnit ve slovech a čase, jinak snad nese stejné varování.

  Ano samotné vyhlášení voleb, které po policejním vměšování a odsouzení vyníka pana ministra Langera za vyzrazení tajných dokumentů, a i pozdější ustavení vlády na druhý pokus za pomoci dvou politicky zkolabovaných poslanců ČSSD proběhlo bez krveprolití.To co však následovalo v dalších měsících, letech a desetiletích byl pravicový teror, který ukázal pravou tvář pravicové ideologie i pravou tvář představitelů této ideologie. Prosím, nenechme se zmást.

 4. Daňový soumar říká:

  Pane Beran není na čase se omluvit panu Langerovi ?
  http://www.novinky.cz/clanek/138485-severa-priznal-ze-tajna-cast-kubiceho-zpravy-unikla-od-nej.html
  Víte vy jste zcela v zajetí iluzí polopravd a lží. Vážně by jste měl uvažovat o návštěvě psychiatra.

 5. Svatopluk Beran říká:

  Tato tvoje recenze nijak nemění situaci ke které došlo 2.10. 2007

  Daňový soumare je už na čase aby jsi mi začal věřit, chápu že je to pro tebe těžké. Pokud se nebudeš zlobit tak s tím psychiatrem ještě chvíli počkám. Pokud budeš mít chuť najdi si třetí týden po volbách v roce 2006 v otázkách Václava Moravce a tam tvůj oblíbenec tvrdí že způsobí revoluci v silniční dopravě. Myslím že se mu to za necelé dva roky podařilu suprově. Ty masakry na našich komunikacích jsou viditelné důkazy té jeho silniční revoluce. To jen tak aby řeč nestála.

  Toto je typická zpráva z každého českého deníku ze dne 2.10. 2007

  Pokutu devět tisíc korun dostal ministr vnitra Ivan Langer (ODS) od Národního bezpečnostního úřadu. Sankciován byl kvůli tomu, že se média dostala k informacím z Kubiceho zprávy. Tajný dokument nechal Langer ležet v místnosti, kde k němu měli přístup novináři.

  2. 10. 2007 17:00 – PRAHA
  „Pokutu respektuji, byť se s ní vnitřně neztotožňuji,“ řekl v úterý Novinkám Langer. Podle něj sankce zároveň potvrzuje, že on Kubiceho zprávu nikomu nedal.

  „Obvinění na moji adresu bylo lživé a navíc odposlouchávací mašinérie nevinných osob byla zbytečným zásahem do soukromí,“ dodal ministr. Během aféry kolem Kubiceho zprávy byla odposlouchávána i Langrova manželka a tchyně.

  Langer přiznal, že udělal chybu, když odešel z místnosti, kde spis ležel. Někdo se tak dle jeho slov dostal k utajovaným informacím.

  Pokutu zaplatil, přestože se postihu mohl vyhnout, protože jako poslanec je chráněn imunitou, která se vztahuje i na správní delikty.

  Podle NBÚ tak Langer umožnil neoprávněné osobě přístup k utajované informaci, za což mohl podle zákona dostat pokutu až ve výši 5 miliónů korun. Úřad však uložil pokutu na samé spodní hranici, mimo jiné i proto, že šlo ze strany Langera o první podobný prohřešek.

  „Za polehčující okolnost vzal správní orgán charakter zavinění jmenovaného, kdy zcela vyloučil nejen jeho úmysl zpřístupnit dokument neoprávněným osobám, ale i vědomou nedbalost,“ uvedl pak šéf odboru právního a státního dozoru NBÚ Lubomír Prchal ve stanovisku, které má Právo k dispozici. Kromě pokuty musel Langer zaplatit i náklady na řízení ve výši jednoho tisíce korun.

  ČSSD trvá na tom, že to Langer udělal schválně
  „Pokuta, kterou ministr vnitra obdržel, je sice s ohledem na skutek směšná, podstatné je však to, že bylo prokázáno, že Langer loni umožnil novinářům, aby se dostali k informacím z tzv. Kubiceho zprávy,“ tvrdí předseda bezpečnostní komise ČSSD Jeroným Tejc.

  Mohl dostat pokutu až půl milionu a nebo sedět jít sedět na několik let. Jelikož ovšem vynesl tento tajný dokument poprvé, i když coby nastupující minister vnitra, který by měl mít největší pověření na schopnost držet státní tajemství, soud uvěřil, že to již nikdy neudělá a již nikdy nic nevyzradí, i když se bude muset jít zrovna vyčurat.

  Pust si ještě internetové vysílání ČT1 – Události v 19.00 ze dne 2.10. 2007. Na konci dotyčného televizního šotu týkajícího se zaplacení pokuty, coby trestu za odsouzení je též vzneseno obvinění proti Severovi, který však DŮRAZNĚ POPÍRÁ že by i on něco takového provedl.

  Pokud budeš chtít najdu ti i televizní zprávy, kde je zachycen jak listuje těmito dokumenty na stole před novináři aby je mohli fotit. Bylo to nějak těsně po volbách v roce 2006. Ten samý záběr je i v jedněch otázkách Václava Moravce a dost hloupě a nebo spíš typicky pro ODS se tam odsouzenec Langer vytáčí. Věř nebo nevěř.

  A k psychiatrovi nechoť, běž si rači lehnout a vyspi se z toho.

 6. Daňový soumar říká:

  No a co ten průjem polopravd a domněnek co jste zde sáhodlouze opsal mění na tom, že zpráva unikla od Severy a ne od Langera ? S chotí nikam chodit nebudu, na rozdíl od Vás se já z toho vyspím. Ve vašem případě tomu tak bohužel nebude. :))

 7. Svatopluk Beran říká:

  Langer byl odsouzen jako první za únik a vynesení tohoto důvěrného státního dokumentu a to 2.10. 2007 pokud jste si nevšiml. Takže to byl v prvé řadě Langer a Severa ho jenom jistil, pokud by to nevyšlo jemu. Takže ve finále je jasné každému průměrnému člověku, že to bylo celé vypracované od ODS a posychrované lidovci. Zdůvodnění proč dostal od správní orgánu Langer, již coby ministr vnitra, přes kterého by neměl podle mne být vyzrazen žádný tajný státní dokument, jenom pokutu 9 tisíc Kč a ne 5 milionů je stejně trapné, jako zdůvopdnění pana Skačániho na pana Kratochvíla. Nehledě na to že to co bylo přes pana Langera poskytnuto veřejnosti, se jak jistě víte neprokázalo a bylo tedy vypracováno zcela záměrně na zakázku. Pročež Langer pro jistotu Kubiceho tým rozpustil a propustil. Modrá totalita stejná jako červená.
  Jinak bych rád věděl, které polopravdy máte na mysli.

 8. Daňový soumar říká:

  Pane opět vycházíte pouze z domněnek. Pan Langer (ačkoli ho vůbec nemusím a po amnestii pro pana Kratochvíla se mi přímo příčí) nikdy nebyl označen jako ten od kterého unikly data. Byl tak označen pouze na základě pouhých spekulací. Pan Severa se nyní přiznal k tomu že data unikla od něj. Další fabulace jsou tudíž bezpředmětné.

 9. Svatopluk Beran říká:

  Prosím vás daňový soumare jaká je tohle doměnka? Toto je trest který vynesl český soud za to, že Ivan Langer zanechal otevřený důvěrný dokument v odtajněné místnosti, na stránce, kde se psalo o vymyšlené pedofilii Paroubka a o jeho provázanosti na mafii, když jak uvádí si musel odskočit rychle na záchod a zapoměl ho na stole. Výňatky z této stránky se jako první objevily vtisku čtyři dny před volbami. Načež následně až po několoika dnech se objevil celý dokument který vynesl Severa. Takže je jasný byl startovací moment této vyfabulované pomluvy, která podle mne přesvědčila váhající voliče aby volily ODS. Pokud tuto skutečnost stále vidíte jinak, nedá se nic dělat. Vy to prostě chcete vidět tak jak říkáte a ani výrok soudu není pro vás důkaz. S takovou zatvrzelostí už se dá těžko co dělat. Vidíte že ani pan Vovsík proti tomu nijak neprotestuje.

  Následující odstavec stažený z deníku Právo uvádí problám který Ivan Langer vyrobil.

  Pokutu devět tisíc korun dostal ministr vnitra Ivan Langer (ODS) od Národního bezpečnostního úřadu. Sankciován byl kvůli tomu, že se média dostala k informacím z Kubiceho zprávy. Tajný dokument nechal Langer ležet v místnosti, kde k němu měli přístup novináři.

  Následující odstavec říká, že dokumenty nikomu nedal, ale umožnil novinářům ofotit jednu stránku.

  “Pokutu respektuji, byť se s ní vnitřně neztotožňuji,” řekl v úterý Novinkám Langer. Podle něj sankce zároveň potvrzuje, že on Kubiceho zprávu nikomu nedal.

  Následující odstavec vysvětluje jakým způsobem kriminalisté přišli na to kdo zanechl tento dokument na stole v odtajněné místnosti.

  “Obvinění na moji adresu bylo lživé a navíc odposlouchávací mašinérie nevinných osob byla zbytečným zásahem do soukromí,” dodal ministr. Během aféry kolem Kubiceho zprávy byla odposlouchávána i Langrova manželka a tchyně.

  Následující odstavec poukazuje, že uznává že udělal chybu. Jenom zatvrzelý fanatik může věřit tomu že to bylo neúmyslné.

  Langer přiznal, že udělal chybu, když odešel z místnosti, kde spis ležel. Někdo se tak dle jeho slov dostal k utajovaným informacím.

  Pokutu zaplatil, přestože se postihu mohl vyhnout, protože jako poslanec je chráněn imunitou, která se vztahuje i na správní delikty.

  Následující odstavec trapným způsobem vysvětluje, jak člověk, který má u nás prověrky na nejvyší stupeň utajení dostává pokutu jenom 9 tisíc Kč, z 5 milionů Kč možných a to za umožnění ofocení důvěrných dokumentů novinářům, z důvodu zapomenutí těchto dokumentů a to ještě otevřených na stole, po ukončení schůze parlamentního bezpečnostního výboru.

  Podle NBÚ tak Langer umožnil neoprávněné osobě přístup k utajované informaci, za což mohl podle zákona dostat pokutu až ve výši 5 miliónů korun. Úřad však uložil pokutu na samé spodní hranici, mimo jiné i proto, že šlo ze strany Langera o první podobný prohřešek.

  “Za polehčující okolnost vzal správní orgán charakter zavinění jmenovaného, kdy zcela vyloučil nejen jeho úmysl zpřístupnit dokument neoprávněným osobám, ale i vědomou nedbalost,” uvedl pak šéf odboru právního a státního dozoru NBÚ Lubomír Prchal ve stanovisku, které má Právo k dispozici. Kromě pokuty musel Langer zaplatit i náklady na řízení ve výši jednoho tisíce korun.

  To nejsou žádná výmysly ani polopravdy, to jsou holá fakta na podkladě soudních rozhodnutí.

 10. Jiří Simon říká:

  Vážený pane Berane, smiřte se s tím že prvotní příčina celé kauzy byla na základě požadavku pana PAROUBKA!!!! Protože vlastním lidem nevěří, tak si vynutil přítomnost novinářů, což v takových případech je NESTANDARTNÍ!!! Lidi kteří se pohybují delší dobu v takovém prostředí mají po čase jisté návyky, nebo chcete li setrvačnost. Novináři by byli hloupí kdyby takové návnady nevyužili. Já si myslím že pan Parubek tím sledoval něco jiného, ale se mu to vymstilo. Ze vzteku dodnes, ve všech možných i nemožných případech to skloňuje, aby tím zmátl veřejnost. Jeto člověk který má velké zkušenosti z minulého režimu, a vy jak správně a účinně manipulovat s lidmi a jejich myšlení.

 11. Svatopluk Beran říká:

  Pane Simone omlouvám se vám, ale skutečně nevíte jak vše celé proběhlo.
  Dokumenty tajné a důvěrné jsou řešeny v takzvaném tajném režimu. Tento tajný režim je zaručen tajnou místnost, kde nesmí být žádný novinář ani jiný nepověřený účastník a je zabezpečen slibem pověřených účastníků, že tajný nebo důvěrný dokument nikomu v průběhu ani po skončení jednání neposkytnou. Tajná místnost je vytvořena z místnosti běžné, která je na určitou dobu – dobu jednání – v takzvaném tajném režimu. Odtajnění této místnosti momentem kdy je tato schůze prohlášena za ukončenou a účastníci ani místnost již nejsou v tajném režimu. Před tímto moment každý z účastníků musí zabezpečit tajné a důvěrné dokumenty, které mu byly poskytnuty k nahlédnutí, k diskuzi, polemice a musí je odevzdat pověřenci, od kterého mu byly zapůjčeny na dobu jednání. Nesmí je vynést ven či poskytnout někomu jinému. Tito účastníci mají podle zákona odpovědnost, zabezpečit tyto dokumenty před koncem jednání tak, aby jich nemohla zneužít jiná- nepověřená osoba. A teď k čemu došlo? Pan Langer neodevzdal tento dokument, který mu byl zapůjčen a nevrátil ho, nýbrž jej zapoměl na patřičné stránce otevřený a honem spěchal pod tlakem močového měchýře si ulevit na záchod. Ještě než se odebral z již z odtajněné místnosti do které byli vpuštěni novináři umožnil těmto tento dokument na jedné stránce ofotit. Vše je zdokumentováno a byla tato situace i součástí jedné debaty Václava Moravce, kde pan Langer vysvětluje, že toto neprovedl úmyslně – to by on jako případný budoucí ministr vnitra nikdy neudělal – to by ho stavělo do úhlu nedůvěryhodné osoby, nýbrž že došlo k jeho vlastnímu obyčejnému, neůmyslnému lidskému selhání a že je mu to velice líto, za což se omlouvá.

  Doufám že je většině normálně uvažujících lidí, po všech těchto peripetiich které ministra Langera provázejí už jasné jak a o co tenkrát šlo. Byli to policejně zmanipulované volby, kdy ODS nic neponechala náhodě. Vyjádřil jsem prvně tento svůj názor již loni při diskuzi s panem hejtmanem Vystrčilem na jeho osobních stránkách.

 12. Jiří Simon říká:

  Vážený pane Berane, alespoň připusťte že jsou to taky jenom lidé a ta nedbalost, nemusel byt úmysl. Štvanice na pana Kubiceho je srovnatelná s praktikami po roce 1948. Já si myslím že za volební prohru si muže pan Paroubek sám, a tím to zakrývá jiné skutečnosti. Například: Jeho prohlášení že se dluhy nemusí platit – nehorázná pitomost, která se musela dotknout statisíce lidí kteří jsou v exekuci. Za nedoplatek cca 5 000Kč plus nehorázné úroky které s toho do roka udělají 20 000 Kč, a poté Exekutor který je připraví o žilobití. Minimální daň pro živnostníky, kterým na konci roku nic nezbude a přesto si musí někde půjčit na daň cca 10 000 Kč. atd. Troch mě jde ekonomika, rozhodně lépe nežli čeština. Po shlédnutí nedělních otázek V.M. co tam předváděl pan Sobotka, jen dokazuje že pan Paroubek hledá vnitřního nepřítele a už mu věří i pan Sobotka – schválně se podívejte jak mluvil za vlády Špidli a poté Grosse a jak mluví dnes, Já měl Chvílemi pocit že tam sedí sám Paroubek.

 13. Svatopluk Beran říká:

  Naprosto s vámi souhlasí že spousta věcí je od ČSSD špatných. Ovšem ODS coby konzervativní pravicové straně nikdy nepůjde o běžného člověka, dokud se sama nenasytí tak, že jí nadměrné přebytky které už sama nemůže pozřít, nezačnou vypadávat z orálních otvorů. Trochu ironizuji Jsem pro princip sociální demokracie, kterou hlídá a kontroluje silná pravicová strana, která jí nedovolí žádné levicové exesy a rozkrádání jednotlivců.

  Vládnoucí konzervativní pravicová strana, stejně tak jako komunisti – jsou tyto obé neštěstím pro většinu běžných lidí. ODS těží u většiny lidí jenom ze systému – pozor, pozor, mimo nás jsou už tu jen strany tolerující bývalé komunistické radikálním myšlením. Ale ta doba je už 17 let pryč a nemůže se vrátit, lidi už nikdy komunistům neuvěří, aby je pustili samostatně vládnout.

  Typický příklad zneužití doslovného pošlapání a znásilnění naší ústavy pravicovou stranou ODS je zdravotnictví. Ústava nám zaručuje bezpalatné zdravotni pojištění. -ÚČELEM- hlavy čtvrté, článku 31 naší ústavy, kde se píše že – Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon je bezplatná zdravotní péče Ale ne to, že se má zdravotního pojištění stát ziskem pro podnikatele. Pokud chce ODS oprávněně odstranit příživníky na tomto systému musí chtě, nechtě napřed změnit ústavu v dikci – Občané mají na základě veřejného pojištění právo na -PLACENOU- zdravotní péči…………. a potom teprve začít s kroky, které jsou podle nich oprávněné ke zisku podnikatelů na tomto státem nařízeném zdravotním pojištění.
  A to bych ještě rád uvedl, že se naše vlády podpisem Evropské sociální charty, kterou ODS dodnes nijak nerozporovalo, se zavázaly k tomu, že zdraví je prezentováno jako hodnota společenská a obecně kulturní. Tedy nejen osobní a individuální. Také se v nich prezentuje to, že není možné oklešťovat právo na ochranu zdraví na úrovni, které už jednou v té které zemi bylo dosaženo. Pokud je tu nějaký problém ze změnou výše zdravoních nákladů lidí, musí napřed tato vláda tento podpis v této dikci pořít.

  Případ pana Julínka, že vybíránim poplatků na principu myšlenky, že všichni jsou simulanti je pro mne a i pro většinu lidí naprosto urážlivá. Podle mne řeší situaci takto. Ulicí každé ráno do školy prochází deset dětí a po projití této ulice zůstane vždy jedna výloha rozbitá. A tak nejednoduší je nařezat všem těmto dětem, když se není schopen přiznat ten z nich, kdo to dělá. Nepřemýšlí, nesnaží se najít formy na odhalení vyníka, jednoduše zbije všechny i to dítě které jede na vozíku. Jak k tomu přijde nás osum s tím vozíčkářem, kteří jsme normální že on je tak omezenej a není schopen vymyslet jak odhalit toho jednoho?

 14. Jiří Simon říká:

  Tady máme výhodu že nás pan Vovsík nevymaže s odůvodněním že to není k tématu! Můj názor na poplatky: Taky mě to není milé zvláště u dětí, ale jeto jediný a spraný krok jak zregulovat tu žungli ve zdravotnictví. Nemyslete si že ve zdravotnictví je samej poctivec! Pan Rath zastával ministerské kontroly tj. buzerovat lidi, a pan Julínek zastává přirozenou regulaci. Nemyslím si že to je v rozporo z ústavou. Povšimněte si že pan Rath donedávna mluvil jak jsou lékaři i personál špatně placeni a teď zase poukazuje že mají nemravně moc peněz. Závěrem, můj děda měl čtyři šuplíky prášků a pořád si chodil pro další – stejně mu to nepomohlo a jistě nebyl sám, prostě a jednoduše život je pohyb, kdo se přestane pohybovat tak mu stejně nic nepomůže.

 15. Daňový soumar říká:

  Pane Beran vy vidíte tak rudě, že jen některé insignie Vám stačí, abyste docházel k závěrům, které se Vám hodí do krámu. Nepopírám že pan Langer nechal ležet na stole onen inkriminovaný dokument. Důležitější ovšem je že ČTK otiskla celé znění dokumentu a ten novinářům předal pan Severa. Už toto stačí aby rozumný člověk věděl z které strany vane vítr. Aby Vám bylo jasno tak novinářům to předal jeden z poslanců, kteří patřili do stáje tehdejší vládní koalice. Zda to byl mocenský boj tehdejší vládní koalice nebo řízený boj opozicí nechám na Vaší bystré úvaze. Stejně jako to nakolik byla tato zpráva pravdivá a nakolik se opravdu potvrzuje to jak organizovaný zločin spolu s agenty bývalé STB prorůstají do politiky a stád(t)ní správy. Nejhorší je že se jich nemůžeme nikdy v životě zbavit protože každý lid má vládu jakou si zaslouží. Bohužel v moderní společnosti našeho střihu převládá stádo tupců, které věří laciným politickým gestům a slibům. Místo aby lidé měli víru sami v sebe věří jakési kolektivní správě a odmítají převzít odpovědnost sami za sebe. A proto kupředu levá zpátky ni krok.

 16. Svatopluk Beran říká:

  Daňový soumare jsem levicový, ale ani zdaleka ne tak jak ty doufáš. Již jsem zde několikrát předeslal, že jsem měl možnost žít přes deset let v zahraničí a to jak v té nejbohatší zemi, tak i v těch nejchudších. Myslím si že to mi dává větší možnost nadhledu na to co se děje kolem nás a k tomu i možnost porozumět zprávám v jiné řeči než češtině. Víš v zemi kde lidé mají nekontrolovatelnou moc věřit jenom sami sobě to vypadá tak že nikdo nevěří nikomu. Pouze sobě a svojí vládě – když teď už taky ne. Při zemi je drží nyní pouze vlastenecký, protiteroristický zákon. Víš jak si nejlépe a nejrychleji dají vydělat peníze, když podvedeš kamaráda, ten ti totiž věrí a vůbec s tím nepočítá. USA kde je toto běžné, tak tam, kdo takto naletí, dává vinu jenom sám sobě že je hloupý a neprověřil si kamaráda. Tak vzhůru za těmi kteří věří jenom sami sobě, protože jenom tak ti potečou do kapes miliony. Já do toho s tebou nejdu, já už jsem žil v okolí těchto lidí. Nechci tu socialismus, jaký tu byl od 48 roku a nechci tu ani ameriku. Chtěl bych být mezi normálními lidmi, kteří si věří, kteří milují a prožijí svvůj život bez udávání či znásilňování druhých. Zatím se mi to daří, ikdyž nejsem bohatý, a věř či nevěř, na úkor druhých jsem nežil nikdy. Jinak každý sám ať si posoudí tvoje i moje životní vize podle svého. I k tomu jsou tyto diskuze vhodné.

 17. Svatopluk Beran říká:

  Něco pro pana daňového soumara.

  Ještě stále chcete tvrdit že to nebyl policejní zásah do výsledku voleb. Který si objednala ODS panem Langerem přes pana Vidíma a pak ho dál postrčila Langerem a pojistila Severou?
  Trochu neomaleně a hloupě to komentoval Paroubek, ale byl to policejní zásah do voleb, což samozřejmě ještě nestačilo a musely být nakoupeni dva konstruktivní poslanci z ČSSD, aby mohla být natlačena Česká Republika pomocí ODS a koalice svou pochybnou ekonomickou reformou ke dnu a následně, i když bez politických vražd jako například v Chile, dosaženo úspěšného kapitalismu za pomoci USA. Vím že mě opět oceníte jako psychopata, ale to byste musel takhle nazvat i mnohé světové politické analitiky.

  Kubice předal Vidímovi materiály z otevřeného spisu

  Bývalý šéf policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jan Kubice předal tři dny před zveřejněním takzvané Kubiceho zprávy politikovi Janu Vidímovi (ODS) citlivé materiály z trestních spisů, ačkoliv tím porušil trestní řád. Právě kvůli tomu pak Kubiceho vyšetřovala Inspekce ministerstva vnitra.

  Tvrdí to středeční Právo. Materiály údajně obsahovaly protokol o výslechu svědka a také vyhodnocení odposlechů souvisejících s vyšetřováním vraždy kontroverzního podnikatele Františka Mrázka.

  Kubice a tehdejší předseda sněmovního branně-bezpečnostního výboru Vidím podepsali o předání dokumentů protokol, který má datum 26. května 2006. Právě o tyto dokumenty opíral Kubice žádost o svolání mimořádného zasedání výboru. Na zasedání potom Kubice přinesl svou zprávu o propojení ČSSD s organizovaným zločinem.

  Vidím tvrdí, že nevěděl, že materiály získané od Kubiceho pocházely z otevřeného spisu. Právě vynesení dokumentů z otevřených spisů bylo podle Práva skutečným důvodem, proč Inspekce ministerstva vnitra začala o půl roku později Kubiceho stíhat za zneužití pravomoci veřejného činitele.

  Okruh osob, které se smějí seznamovat se spisovým materiálem, totiž přesně vymezuje trestní řád a politici do něj nepatří. Pražské městské zastupitelství nakonec dospělo k názoru, že Kubice svým jednáním nespáchal trestný čin.

  Za čas vyjde na světlo i cena, kterou muselo ODS zaplatit za Melčáka s Pohankou.

 18. Svatopluk Beran říká:

  ÚNOR 48 NE V BARVÁCH RUDÝCH ALE MODRÝCH

  10x o ODS

  ODS je politická strana bolševického typu, která se pokusila uchvátit moc ve stylu „všechnu moc sovětům“.

  ODS uplatňuje pouze politiku primitivního antikomunismu a spálené země.

  ODS A CELÁ VLÁDA má svůj kult osobnosti (Klaus), svého svazáckého všeználka (Nečas), svého Čepičku – Parkanovou a své aféry i oběti.

  ODS není občanská ani demokratická (např. odmítá referendum o radarové základně a vstupu cizích vojsk na naše území, nebo o majetkovém vyrovnání s církvemi).

  ODS je arogantní.

  ODS lže o schodku veřejných financí.

  ODS sestavila na základě policejního zásahu a politické korupce koaliční vládní slepenec, který lze nazvat loutkovou vládou národní zrady.

  ODS je proti zájmu většiny občanů a má svého třídního nepřítele: kojence, matky a důchodce.

  ODS zahájila svůj protilidový boj ve veřejných financích, zdravotnictví a v důchodové oblasti.

  ODS sepsala smlouvu s voliči a následně po volbách ji slovy svého předsedy prohlásila za nepodstatnou.

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I