Amnestie podnikatele

Výsměch justici, až takové názory zaznívají v souvislosti s amnestií podnikatele Zdeňka Kratochvíla.

Pro prodavačku z obchodu se dvěma dětmi je to jasné: peníze. Ty zmůžou všechno. Byl by hloupej, kdyby šel sedět. A já bych to udělala taky. Dyť to dělají všichni.

Velkorysá milost na všechny kauzy. A šmitec. Však se na to zapomene. Uvěřme ale znalcům. Chápat smysl soudního řízení nemůže, řídit firmu může? Proč by to nemohla být pravda?

Pan Kratochvíl prý píše knihu. Je to jen dobře, i když bude subjektivní. Prodávat by se ale měla společně s knihou policejního vyšetřovatele Jiřího Pospíšila, na kterém jistě nenechá nit suchou… a mnoha dalších, kterým bylo v souvislosti s kauzami ICOMu třeba i vyhrožováno.

Bohužel, pokud Kratochvílova kniha vyjde, bude moci být na křídovém papíře. Na rozdíl od těch druhých, laciných paperbacků. Přesto, bylo­li by to jen trochu možné, ať se prodávají jenom společně.

26 Responses to “Amnestie podnikatele”

 1. MP610 napsal:

  Z udělené milosti pro pana Kratochvíla,je paf i chytrá horákyně a dobrovolně odchází za Chocholouškem.

 2. Jiří Simon napsal:

  ICOM v Jihlavě má velké zásluhy a něco dokázal, jistě to mohlo bytí lepší, ale jsou na tom některá města hůř. Těžko můžou lidi pochopit udělenou milost panu Zdeňku Kratochvílovi, a to ze zdravotních důvodů, když v zápětí, jako nemocný člověk prohlásí: „vyšetřování vedl podjatý vyšetřovatel nezákonnými metodami. Aby udržel sdělená obvinění, dokonce lhal i dozorující státní zástupkyni“ Ptám se, je nemocen či není nemocen?

 3. Daňový soumar napsal:

  Jedním slovem hnus.

 4. Svatopluk Beran napsal:

  Konečně se na něčem shodneme. Budeme si muset holt zvyknout na to že demokracie umožňuje vedle řádění zlodějů i řádění psychiatrů. Bravo pane Skačáni i oficiální kolektivy psychiatrů v Brně i Praze. Zloděj je vždycky zloděj ať je a nebo není duševně chorý. A má podle mne být izolovaný od prostředí normálních lidí aby nemohl mezi nimi krást. Tak jako je oddělený od ostatních lidí vrah který vraždí ať už je a nebo není duševně chorý. Bravo náš konzistentní pezidente a čestný předsedo Klauzi. Všichni jsme si mysleli, že se osvobodíme od komunistů, podařilo se, to je dobře, děti můžou studovat všechny, nejsou političtí vězni, mučení, politické vraždy, ale nikdy nás nenapadlo, že demokracie umožní chod státu i pomocí psychiatrických nálezů a posudků. Z tohohle marastu se těžko budeme hrabat. Nyní je jasné že neexistují pravidla, lidská morálka je to nejsměšnější co existuje a peníze jsou konečně prosazeny jako příchod nového PROROKA.

 5. azvevit napsal:

  To není výsměch pouze justici.Ale výsměch všem občanům ČR.A ten kdo se vysmívá je ODS.V roce 2003 se v parlamentu za podnikatele přimlouval Ivan Langer.V roce 2004 Vrchní soud v Olomouci rozhoduje,5 let nepodmíněně.Je pravdou,že na podzim téhož roku,byl rozsudek zrušen pro nemoc a měl být projednáván a znovu a zvlášť.Před 2 lety k daru 200tisíc od fimy ICOM TRANSPORT pan Vovsík prohlásil.Ctíme presumpci neviny řekl tehdy šef ODS na Jihlavsku Radek Vovsík.(MFD 16.4.2008)Při návštěvě Jihlavy jak pana prezidenta tak i pana Langera bylo mimo jiných setkání a jednání i návštěva rádia.A to mám věřit,že setkání s panem Kratochvílem bylo pouze ze zdvořilosti?Že setkání bylo pouze důsledkem toho,že dotyčné rádio v ICOM TRANSPORT sídlí? Ono toho je víc třeba raklama fimou ICOM TRANSPORT pro ODS při volbách či účast pana Kratochvíla s chotí na akci Jazz na Hradě a tam se bez pozvánky snad ani jít nedá.Opravdu,ale opravdu,nevěřím tomu,že milost udělená pro pana Kratochvíla,byla pouze pro jeho nemoc.av.

 6. petr napsal:

  Trotl zůstane trotlem i když ho osvobodí,mám s ním své zkušenosti, že ano pane kolego Kratochvíle.
  Občas ho to chytí i v ICOMU na nádvoří.

 7. Honza napsal:

  Svatopluku Berane – naprosty souhlas!!!
  Pan Kratochvil pry pise knihu???? Od kdy jsou toho blazni schopni….Tak takovou knihu bych opravdu cist nechtel.

 8. Daňový soumar napsal:

  Na druhou stranu pan doktor potvrdil, že pan Kratochvíl považuje lež za pravdu. Jde jen o to zda to takto nemají všichni podvodníci. Kdybych měl jakkoli spolupracovat s ICOMem hodně bych si to rozmyslel.

 9. patriot napsal:

  Příspěvek byl pro urážlivé výroky smazán! Administrátor

 10. azvevit napsal:

  Klaus ohledně milosti ,,nezaškobrtl“
  Pod tímto nadpisem,pan prezident vysvětluje,proč udělil panu Kratochvílovi milost.(celý článek na http://www.klaus.cz)V článku pan prezident píše:Řídil jsem se dobrozdáním od psychiatra z Jihlavy a i stanoviskem psychiatrické Všeobecné kliniky v Praze.Budu se tvářit,že mu věřím.Budu věřit i tomu,že nevěděl ani o stycích s významnými představiteli ODS.Ale čemu nemohu uvěřit je,že duševně nemocný člověk může řídit auto.(MFD 17.4.2008 tři svědci nezávisle na sobě potvrdili,že sám řídí svůj sporťák) Určitě ho na psychiatrii neléčili zaříkáváním,ale moderní lékařskou vědou.Čili injekce,prášky.A tyto sami o sobě zřejmě vylučují řízení motorového vozidla.Nemohu si pomoc.Ale zatím mi vychází,Kratochvíl+ODS=milost.av.

 11. Toscana napsal:

  Mohl by zde říci jeho lékař psychiatr Miroslav Skačáni, jaka je jeho nemoc a jaké léky užívá? Od kdy Langr objíždí duševně choré a kolik takto nemocných lidí bylo na akci Jazz na Hradě? Skvělé vyjádření Kratochvíla: vím, že mne lidé znají a úsudek si sami udělali. Věřte, že moc lidí by ho raději nikdy nepoznalo. Po tomto myslím žádný sponzoring od Kratochvíla ODS už nepomůže, protože tohle hodně lidí pěkně nasralo.

 12. Lery napsal:

  Komunisti ve 48 dali majetek ve prospech lidu. Žádná fabrika se prý nezastavila ani nerozkradla. Po převratu v 89 byla řada fabrik rozkradena, při privatizaci „ruka ruku myla“, lidé byli obráni o vklady do bank a kampeliček,neviditelná ruka trhu platí v arbitrážích miliardy z kapes daňových poplatníků,školství a kultura jdou ke dnu. Zemědělství je tam, kde je. Nejlépe placený manager na e-onu dává synovi božského Vaška 100 milionů na rozvoj gymnázia i když je to státní zaměstnanec. Nyní vstoupil božský Vašek na půdu nesmrtelnosti v udělování milostí. Tím předčil i jiného božského Vaška z počátku rozvoje kapitalismu u nás. A tak to vypadá i z jinejma „modrejma strakama“ jak na území jihlavska,třebíčska či žďárska a jinde v republice. Měli by si to „demokratická“ zavčasu z názvu vyjmout.

 13. Daňový soumar napsal:

  Lery nedělej ze sebe většího vola než jsi. V řadě polopravd si doplň znalosti abys si nepletl e-on s ČEZEM. :))

 14. Svatopluk Beran napsal:

  Jestli jsem dobře pochopil lékařský nález pana Skačániho, tak se jedná o manický strach z vězení, který by mohl vést k tomu že by ve vězení pan Kratochvíl stárnul rychleji a tím by i dříve došel k hranici smrti než za normálních podmínek. Tato DUŠEVNÍ NEMOC, která se projevuje jenom ve vězení, ale vůbec nijak, nikoho neomezuje v normálním životě. Tak na tohle dostal od pana čestného předsedy amnestii. Já si myslím že vedle proklamací vlastních tezí pana čestného předsedy o nezhoubného vlivu nekontrolovatelné ekonomiky na celkově zhoršující se životní prostředí na naší planetě, je tohle další senilní výsměch všem normálním lidem u nás. Král je mrtev, ať žije král. Komunismus padl ať, žijí další hajzlové.

 15. Hugo Chavez napsal:

  Pamatujete si to ? Nepotismus , nomenkalturní kádry , stranický klientelismus , NEJSME JAKO ONI !!!!
  V rytmu Osudové : CHA CHA CHA CHÁÁÁÁ

 16. ede napsal:

  a to opravdu nikdo nic nemuze ted udelat? asi jaksi nechapu, ale neni mozne aby se zdenecek s bohunou vsem vysmivali.jen pro ukazku jejich omezenosti, kdyz jsem u nich pracovala, stali v jedne mistnosti a telefonovali si mobily;
  on je opravdu asi dusevne chory. paneboze at uz se lidi v cechach probudi a neco s nim udelaji. okradl spoustu lidi, vcetne mych rodicu a bude se usmivat dale. vysmech opravdu jak pise pan redaktor obycejne prodavacce, ktera stoji na nohou cely den, za par korun a tento zmetek se bude i nadale usmivat-, vcetne s p. klausem, hnus opravdu hnus, jsem rada ze uz par let v cechahc neziji, jen kdyz mne sestra poslala vystrizky z listu, neverila jsem svym ocim;

 17. azvevit napsal:

  S tím milá dámo,již nikdo nic neudělá.Neb nejvyšší instanc,pan prezident,udělenou milostí všechna obvinění zastavil.Co ale nemůže zastvit,jsou boží mlýny.Které jak víme,melou………….av.

 18. azvevit napsal:

  MFD 30.4.2008 Muž,který (ne)měl dostat milost.
  V březnu 2004 omilostnil pan prezident podnikatele Karla Steinigera s vysvětlením,že muž odsouzený za podvody s LTO trpí,,nevyléčitelnou,životu nebezpečnou nádorovou chorobou.Klausův názor nezměnil ani nesouhlas soudce Zdeňka Minaříka,který měl kauzu na starosti.Minařík varoval prezidenta,že Steinigerovy lékařské zprávy nejsou pravdivé,že má za to,že odsouzený v takovém vážném zdravotním stavu není.Ze znaleckých posudků nevyplívá,že by byl v lékařském zařízení hospitalizován.Navíc je zcela evidentní,že odsouzený se v místě bydliště nezdržuje a pohybuje se i mimo území republiky.Přesto mu dal pan prezident milost.Když jsem se konečně prolouskal všemi články této kauzy,tak jsem konečně pochopil,proč pan Steiniger milost dostal.Jeden ze znalců,mu totiž diagnostikoval duševní poruchu s těžkými depresemi.av.

 19. Petr napsal:

  Milost prezidenta je nevratná. Že je však legalizován majetek, který může pocházet z případné
  trestné činnosti je na pováženou. Řízení vozidla – uhnětě z cesty! …..a všichni, kdo mají konat mlčí!
  Bůh nás ochraňuj!

 20. Lery napsal:

  to: daňový soumar.
  Jo, s tím ČEZEM máš pravdu, je to překlep, ale v ostatním se mýlíš, jako vždy.

 21. Toscana napsal:

  A už je tam na blázinci i další – jeho kamarád Radek Leopold. Že by se Skačáni specializoval na zloděje a jejich očištění? Jestli někdo víte kde je Procházka, zavolejte mu. Ať ukryje milióny a přihlásí se na Jihlavském blázinci. Vyjde odtud čistý, i když asi o nějaký milión chudší nový člověk.

 22. Svatopluk Beran napsal:

  Po zhlédnutí našeho pana premiéra nyní na internetu z odpoledního pořadu televize Prima, bych doporučoval panu premierovi Topolánkovi pana doktora Skačániho. Domnívám se že už to má chudák za sebou. Takové dlouhé monology o tom jak dobře vládne a jak jenom on to dobře a správně myslí používají snad jen diktátoři. Ten chlapec se nechával tak krásně unést sám sebou.

 23. Jiří Simon napsal:

  Po zhlédnutí našeho poslance nyní na internetu s odpoledního pořadu Čt24, bych doporučoval panu předsedovi ČSSD p. Paroubkovi, aby nechal krajské volby, na regiónech a nepletl do toho problémy státu!! Pro nezasvěcené kraje nemůžou ovlivnit mezinárodní dění! Pan Paroubek se jistě dočká vládnutí? Není důvod, proto aby zneužíval komunální politiku!!! Dle mého názoru plácal NESMYSLI, jen proto aby urychlil své vládnutí, které stejně nic nemůže změnit. Proč? Ekonomika naší země, je závislá na ekonomice sousedů!!

 24. Svatopluk Beran napsal:

  Kauza Bernard: Napsali jsme, že je politický turista, soud pravdivost tohoto názoru nepopřel
  Spor pivovarníka a kandidáta na senátora s Britskými listy rozhodnut ve prospěch BL

  Přesně před dvěma lety a dvěma dny vydaly Britské listy o majiteli pivovaru Stanislavu Bernardovi článek s názvem „Transparency International: pod povrchem špína“, ve kterém kritizovaly činnost tohoto podnikatele, jeho lobbistickou činnost ve sněmovně, jeho angažmá pro několik politických stran, moralizování v „protikorupční organizaci“ Transparency International poté, co se veřejně přiznal sám od sebe k dávání „benefitů“, které sám označil za úplatek (24.1.2005, Profit str. 18, Blanka Růžičková) , a v neposlední řadě k propagaci konzumace alkoholu jeho firmou.

  Stanislav Bernard je ve svém regionu nejspíš člověk, který oprávněnou kritiku neunese a domnívá se, že média jsou tady od toho, aby o něm zveřejňovaly jen servilní chválu. Spletl se. Zažaloval Britské listy „za poškození dobré pověsti“ a svou při prohrál. Britské listy se až do vynesení pravomocného rozsudku zdržely jakéhokoliv medializování případu, aby neovlivňovaly soud.

  Stanislav Bernard prohrál spor o tom, že je nepřijatelné nazývat ho politickým turistou a lobbistou, který nedodržoval etický kodex organizace, v jejíž správní radě seděl. To, že nyní kandiduje za Občanskou demokratickou stranu do Senátu, vypovídá o něm a o této straně víc, než je mu milé. Soud celkem logicky uznal, že Britské listy poskytly korektně Stanislavu Bernardovi prostor k vyjádření vůči konstatováním, v článku uvedeným, dle tiskového zákona, a uznal, že Stanislav Bernard měl možnost reagovat i v jiných médiích. Soud tak explicitně konstatoval, že svoboda slova zůstává v tomto státě zachována a je nadřazena mínění „mocných“ o sobě samých. Šedivá je nicméně teorie, zelený je strom života. Člověk, jehož firma nyní Bernarda v kampani podporuje reklamou a který také v minulosti sponzoroval ODS, byl prezidentem Klausem v dubnu 2008 po deseti letech trestního stíhání udělenou milostí zbaven trestního stíhání za tunelářský paragraf zneužívání informací v obchodním styku a další trestné činy, a omilostněn. Podpora ODS v tom podle vyjádření čestného předsedy ODS a prezidenta v jedné osobě nehrála roli…Olomoucký vrchní soud v červenci 2004 potvrdil Kratochvílovi pětiletý trest za nelegální obchod, na kterém měl on a Radek Leopold vydělat pět milionů korun. Pár měsíců na to ale nejvyšší soud rozhodl, že byl porušen zákon, protože Vrchní soud v Olomouci zamítl Kratochvílovo odvolání, přestože jeho obhájce včas požádal o odročení a požádal o psychiatrické posudky. Podle nich trpí Zdeněk Kratochvíl, generální ředitel firmy ICOM, kterou převedl na svou dceru, duševní poruchou a nemůže být souzen. Dnes firma ICOM vozí reklamu kandidáta do Senátu Stanislava Bernarda. Vrána k vráně sedá a navzájem si oči nevyklovou…

 25. Svatopluk Beran napsal:

  Že by podobnost čistě náhodná s jihlavským sponzorem ODS panem Kratochvílem – generálním řiditelem přepravní firmy ICOM?

  Odsouzená policistka se lékaři pochlubila, že si koupila prezidentskou milost.
  Prezident Václav Klaus a jeho poradci údajně přijali několikamiliónový úplatek za udělení milosti policistce odsouzené za korupci na cizinecké policii. Podle časopisu Respekt se rozhodl podat svědectví psychiatr, který policistku vyšetřoval. Žena se mu prý sama v nemocnici svěřila. A nebyl jediným, komu o své kauze expolicistka vyprávě

  Radka Kadlecová byla v roce 2009 pravomocně odsouzena za to, že od roku 2007 brala u cizinecké policie v Karlových Varech úplatky. Za každé povolení žádosti o pobyt měla brát od Rusů a Vietnamců od deseti do dvaceti tisíc korun. Krajský soud v Plzni jí vyměřil dva roky nepodmíněně.

  Sedm týdnů po rozsudku měla Kadlecová v červnu roku 2009 nastoupit výkon trestu, ale situaci psychicky nezvládla, načež byla s depresemi hospitalizována na psychiatrické klinice v Ostrově, popsal Respekt. Po dvoutýdenním pobytu v nemocnici se rozhodla zažádat o prezidentskou milost. Podklady pro hradní kancelář měl vypracovávat její strýc, zámožný ostrovský podnikatel Alfréd Fajkoš.

  V září získala Kadlecová u soudu odklad nástupu trestu a vrátila se na ostrovskou psychiatrii. Respekt dále cituje z přijímací zprávy, kterou má k dispozici a kde kromě anamnézy stojí: „Odsouzena za přijímání úplatků, které jí byly nabízeny v jejím zaměstnání u cizinecké policie, sua sponte (z vlastního podnětu – pozn. red.) uvádí, že pro ni je už ‚zakoupena milost‘ u prezidenta republiky, na cílený dotaz potvrzuje, že úplatky přijali taky poradci prezidenta (na trestný čin úplatkářství se nevztahuje ohlašovací povinnost lékaře, informace podléhá lékařskému tajemství)“.

  Mělo jít o milióny

  Kadlecovou přijímal a zprávu vypracoval tehdejší primář psychiatrie Martin Konečný. Po konzultaci s právníkem se rozhodl informace z přijímací zprávy potvrdit. „Sama od sebe uváděla, že pro ni byla zakoupena milost a byl zaplacen několikamiliónový úplatek prezidentovi a jeho poradcům,“ sdělil časopisu Konečný.

  Podle něj mu informaci potvrdil i zhruba padesátiletý muž, který Kadlecovou doprovázel. Podle Respektu by se mohlo jednat právě o Fajkoše. Konečný také popsal, že Kadlecovou přijal na základě žádosti ředitele nemocnice Jiřího Tichého, což nebylo zcela běžné. Tichý připustil, že Fajkoše zná a že mu mohl prokázat službu. Podle něj se „významnější lidé“ obvykle obracejí přímo na ředitele nemocnice a chtějí schůzku přímo s primářem.

  Ještě téhož roku v půli listopadu dostala Kadlecová prezidentskou milost. Jedním důvodem měl být špatný psychický stav odsouzené. Ale její vyšetřující lékař Konečný tvrdí, že s ním nikdo z Hradu její stav nekonzultoval. Kancelář milost zdůvodnila také zárukami „mnoha žadatelů včetně starosty z místa bydliště“. Jenže starosta Chýše na Karlovarsku Miroslav Dorňák o žádných zárukách nic nevěděl, prý jen poslal dopis s prosbou o shovívavost.

  Svěřila se i starostovi

  Dorňák Respektu sdělil, že chtěl dopisem dát najevo, že by si žena zasloužila druhou šanci. Po chvíli váhání dodal: „Potkal jsem ji pár měsíců poté, co dostala tu milost. Optal jsem se, jak se má, a ona mi během rozhovoru řekla, že dopis byla jenom formalita. Milost byla zaplacená, potřebovali pouze naoko něco mít v ruce. Cítil jsem se podvedený,“ doznal Dorňák.

  Konečný se nakonec rozhodl případ nahlásit policii, jelikož zjistil, že se změnil trestní řád a že podezření z korupce již lékařskému tajemství nepodléhá. Respekt píše, že se jedná o první svědectví o úplatcích na Hradě. Podezřelých případů se podle něj objevilo několik, ale mohla o nich pouze spekulovat média.

  Hrad se vůči nařčením kategoricky ohradil. „Musím kategoricky vyloučit, že by k podobnému jednání vůbec mohlo dojít. Systém pro posuzování žádostí o udělení milosti prezidenta republiky jakoukoli možnost zneužití vylučuje,“ sdělil týdeníku mluvčí Hradu Radim Ochvat.

  Policistka: Částka? Bylo to asi dost

  Respekt se uchýlil i k provokaci, redaktorka se vydávala za matku odsouzeného mladíka a vyptávala se Kadlecové, jak si opatřit na Hradě milost. Nic netušící Kadlecová sdělila domnělé zoufalé matce, že milost zařizoval strýc a od důležitých informací se držel stranou.

  Nemám tušení, kolik to bylo. Vím, že asi dost.
  Radka Kadlecová„Myslím, že se o tom nebude chtít bavit. Že se bude bát a bude chránit lidi, kteří to zařizovali,“ řekla Kadlecová novinářce, která si výpověď nahrávala.

  „Já vám ani neřeknu tu částku. Nechtěli mi ji tehdy sdělit, abych se tím vůbec nezaobírala. Nemám tušení, kolik to bylo. Vím, že asi dost,“ uvedla Kadlecová nevědomky na záznam.

  Podobně byl konfrontován také její strýc Fajkoš. Byl ovšem opatrný a neodhalil novinářům nic nového, přesto je ale utvrdil v přesvědčení, že ke korupci došlo, jelikož se ji za celou dobu ani nepokoušel vyvrátit.

  Oficiálně pak oba aktéři odmítli jakékoli úplatkařství, podle nich je zápis v lékařském protokolu lživý a nechtějí se o věci dále bavit.

 26. proletář napsal:

  Berane, obdivuji že vás to baví. To vaše psaní je nějaká úchylka, ne ?

Leave a Reply