Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Města si neví s neplatiči rady

Petr Klukan | Středa, 14. 5. 2008 v 16:40

 Města si s nimi neví rady. Nájemné, poplatky ze psa, za komunální odpad… Dluhy za nezaplacené složenky se hromadí a menším městům mohou udělat doslova čáru přes rozpočet. Nehledě na to, že je nevýchovné někomu poplatek odpustit, když druzí svědomitě platí.

Někteří starostové to vyřešili zveřejněním dlužníků v místních zpravodajích a bulletinech. Věří, že když se o neplatiči Františkovi dozví z tiskoviny Pepa i Honza, bude mít Franta z ostudy kabát a chytne se za nos. Starostové věří, že se mu jeho kamarádi vysmějí, a donutí ho tak zaplatit. Ano, vedení obcí dou~fá, že tlak veřejnosti pohne s těmi, kdo mohou, ale nechtějí platit. Že v myslích, které byly desítky let omývány slogany „kdo nekrade, okrádá rodinu“ a „z cizího krev neteče“, zbylo něco lidského studu.

Starostové bezpochyby porušují zákon o ochraně osobních dat. Ten neplatič, který na to upozorní, neřku­li si bude stěžovat, jen ukáže, že jeho duše je nadobro ztracena.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I