Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Fotbal je byznys, až potom sport

Petr Klukan | Čtvrtek, 12. 6. 2008 v 15:27

První fotbalová liga v Jihlavě? Ne, na tu ještě nejsme připraveni. A nic nezmění fakt, že máme hezký stadion, který lze za pár set milionů dostavět do důstojného a krásného stánku. Opavští výtržníci nám otevřeli oči, když jihlavská pořadatelská služba selhala. Mnozí údajní fanoušci byli nejen přiopilí, ale na stadion se dostávali i mimo oficiální vchod.

Kdyby svými výkony měla FC Vysočina postoupit mezi fotbalovou elitu, jezdili by k nám ještě větší darebáci převlečení za fanoušky, než tomu bylo minulý týden. A demolovali by a vyřvávali a těžkooděnci by se za peníze všech (i maminek vyznávajících maximálně hru v dámu) ještě víc potili ve svých přilbách a černých mundůrech.

Fotbalová liga je hlavně byznys a až pak sport. Byznys na jednu stranu velmi výhodný, na stranu druhou pěkně pochybný. Nejen díky vedení fotbalovému svazu, v němž sedí otrlci, kteří bezostyšně tvrdili, že český fotbal je čestný sport bez náznaku korupce a sparťan Řepka ten nejférovější kopálista na planetě Zemi.

Jihlavský fotbal na ligu nemá. Třebas ne výkony, ale naivitou, se kterou k fenoménu fotbalu přistupuje. Když už i trenér FC Vysočina prohlásí, že se na tribuně fanoušci jen trochu šťouchali, ať se tu hraje raději liga pátá. V té snad rowdies, obrovské prachy a korupce nemají takovou moc jako tam nahoře v těch vyšších vodách.

Fotbal je sice byznys, ale na slušné zákazníky ­ diváky se příliš ohled nebere. Kdyby ano, dávno by se fotbalový svaz pokusil s pověstí „nejdivočejšího“ sportu něco udělat. Třeba by mohl začít tím, že by ze hry vyloučil odstrašující „idoly“ mládeže v podobě Řepků a otrlých funkcionářů v podobě Košťálů. Bohužel, ani k jednomu se stoprocentně neschyluje.

Jeden komentář k článku “Fotbal je byznys, až potom sport”

  1. Tomáš Ďásek říká:

    Pane Klukane, asi si tímto článkem moc přátel v Jihlavě nenaděláte, ale bohužel musím přiznat, že v mnohém máte naprostou pravdu. Opravdu nejsme na nic takového připraveni. Nehledě na to, že můj táta – velký fotbalový fanda a patriot – kdysi často říkával, že pro kvalitu fotbalu je pro něj osobně lepší, když jeho favorit hraje na předních místech nižší soutěže, než když se potácí jako outsider na sestupové pozici v soutěži vyšší… 🙂

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I