Blog Jihlavských listů

Radek Vovsík
5- Jsem šťastným otcem třech dětí, vedu dětský domov v Jihlavě a vůbec mi není lhostejné, co se kolem nás děje. V letech 2006-2010 jsem byl náměstkem jihlavského primátora za ODS.

Škarohlídi

Radek Vovsík | Středa, 17. 9. 2008 v 14:56

Zúčastnil jsem se předání dětského hřiště na Březinkách městu. Je pojato jako velká plachetnice s dalšími doplňkovými hracími prvky a s nezbytným pískovištěm pro ty nejmenší děti. Když jsem hřiště poprvé uviděl hotové, měl jsem radost, že uprostřed tohoto velikého sídliště vzniklo tak pěkné hřiště. Jako rodič malých dětí se již teď těším na to, jak si tam budou hrát.

Stál jsem u hřiště a poslouchal reakce některých lidí, kteří kolem procházeli. „Je to na špatném místě, tady to akorát rozbijí vandalové!“ „Ty atrakce jsou moc nahuštěné na sebe!“ „Akorát tu budou rozhazovat kamínky po chodníku!“ „Tady bude akorát křik a randál!“

Naštěstí jsem den před tím vyzvedával ze školky syna. Když jsem otevřel dveře třídy, obrátila se na mne paní učitelka se slovy: „Ty prolejzačky jsou moc krásné, kdy už je zprovozníte?“

Doufám, že těch škarohlídů je mezi námi méně, než lidí, kteří si umí brát ze světa kolem sebe právě to hezké. A jsem velmi rád, že ti, co to umí, pracují s našimi dětmi.

222 komentářů k článku “Škarohlídi”

 1. Jiří Simon říká:

  Pane Berane, kdyby jste hrál šachy, rád bych si s Vámi dal partičku, Vy by jste měl černý, tj. tma pro náš národ (za p. Paroubka) a já co na mě zbude? Co vy nato?

 2. Svatopluk Beran říká:

  Pane Simone žijte si svůj vlastní černobílý svět, a šachy si hrejte třeba s panem Vovsíkem. Možná že pan Vovsík by si rád zahrál a možná by vám i navrhl, aby jste hráli oba dva bílými kameny. To aby bylo na světě jenom vaše a jeho společné světlo.

 3. Jiří Simon říká:

  Pane Berane, to šachy neznají, Váš návrh se nedá realizovat. Tam opravdu musí, každý hrát z jinou barvu, jinak by vznikl chaos, tak jak ho předvádí pan Paroubek!! I to se dá dohledat na netu!

 4. Jiří Simon říká:

  Pokud lidovci shodí vládu, pomohou si v krajích, láká Paroubek!

  Pane Berane, řeklbych že se nám pan Parobek začíná pomalu a jistě rozjíždět!! Myslím, jestli bude pokračovat tím to tempem, tak teprve poté si vzpomenete na vládu jedné strany s pevnou rukou. Už dnes když se na něj někdo zamračí tak si již neškrtne, a může byt demokrat jaký chce.

  Ptám se? Není to náhodou vměšování, státní politiky do regionální? Je v dnešní době normální aby jeden, třeba i předseda strany určoval co, kdo s kým, v regionální politice? Toto jsme chtěli po 20 letech? Podle mě jde o obyčejné vydírání pražských PEPÍKU!!!!!!!!!!

 5. Tomáš Ďásek říká:

  Pánové – udržujte prosím původní téma diskuse. Náhodný čtenář pak nemá šanci se cokoliv k věci dozvědět. Přitom například čtenář „Vendas“ zde o pár obrazovek výše vznesl zajímavou připomínku k průtahu Březinkami – takto ale úplně zapadne.

  Pane Simone – nadáváte adminovi JL za to, že se větev o sprejerech plní spamem – ale v důsledku jsou tyto žabomyší politické přestřelky typu „Losna – Mažňák“ přece stejné…

 6. Jiří Simon říká:

  Já s vámi souhlasím pane Ďásku, ovšem zde se diskuze zničila již 23. 9. 2008 v 8:40, jistě si pamatujete že z mé strany byl zájem jí usměrnit. Pochybuji že pan Vovsík odpoví, jelikož ten dotaz je spíše na odbor dopravy.

 7. Svatopluk Beran říká:

  Pokud jste si nevšiml pane Simon tak již několik let tu panuje modrý teror. Na to prostě voliči reagovali. Tyhle volby ukázali, že v demokracii, už si lidé jenom od jedné strany na hlavu kakat nenechají. A ikdyž to jedna strany vymyslí postupně tak, že se prakticky zmocní veškeré výkoné moci – parlament, senát, kraje, president – lidi si okamžitě najdou nejbližší cestu jak říct DOST. Je pravdou že hejtmani v podstatě nedělali krajskou politiku až tak zle. Jenže stranicky drželi podpopru vládě zaměřené pouze na jednostrané přerozdělení zisku menšině lidí, která si sem ještě zve na svoji podporu armádu a tajné služby Spojených Států. Něco podobného jsme tu už jednou zažili za jednobarevné vlády komunistů Takže ještě je potřeba vyrovnt senát, aby z něj byla skutečně pojistka, jinak nemá význam a dále ještě zamezit přítomnosti vojsk z jiného světadílu do naší země. Nejednoduší k tomu, je svrhnout tuhle vládu. Potom se se již obě strany mohou starat svými případnými programy o podporu voličů. Klidně si následně odstraňte Paroubka. Minorita jedné strany není nikdy dobrá. Dnes se bude v parlamentu projednávat smlouva o vybudování vojenské základny Spojených Států u nás. Škoda, že není referendum, jasně by tato vláda opět poznala, co si přeje většina obyvatelstva. I tak si myslím že se na dnešní demonstraci proti této základně (a potažmo i vládě, která ji LHANÍM o jejím skutečném významu a výkonových parametrech), zůčastní kolem pěti tisíc demonstrantů. No a lidem jako jste vy, již televize jenom opětovně, jak je jejím dobrým zvykem v této demokracii vedené jednostraně ODS, přinese záběry před a po protestu, s tím že jádrem celé této události byli anarchisté, komunisté a snad se jí podaří dostat do záběru i nějaké bezdomovce.

 8. Jiří Simon říká:

  Nebude li radar? Měla by česká republika vystoupit z NATO!! Mimochodem vstup byl za vlád ČSSD, a neměl podporu veřejnosti. Nevím o žádné modré totalitě, ten to slogan zavedl p. Paroubek a spol., a ne jen ten. Lidé jsou pod neuvěřitelnou masáží, podle toho rozhodli!! Správný demokrat si počká na řádné volby, což Paroubek není!! Tak jak vidíte, použije ledacos, jen proto aby se dostal k moci, že se brzo vrátí?? To sám veřejně řekl krádce po volbách 2006, ten záznam jste určitě viděl. Uvědomte si, není z čeho brát, a na tom nezmění nic ani p. Paroubek, dokud se nesníží státní dluh.

 9. Jiří Simon říká:

  Vendas, tvůj příspěvek je výstižný!! Co výstižní, přímo dokonale odhadující zdejší diskusi!! Chce šli znát názor pana Vovsíka, tak mu napiš E-mail:
  radek.vovsik@jihlava-city.cz, a odpověď dostaneš rychle. Nezazlívej mu že zde na vše neodpovídá!! Když zde v dobré výře někomu odpoví, tak se na něj vrhne spousta PITOMCů.

 10. Svatoplul Beran říká:

  Uvědomuji si že moje témata nejsou zhodná s tím o čem je řeč v rámci článku pana Vovsíka. Nemyslím si, že pan Vovsík nesleduje tyto rozpravy a chtěl bych mu tímto velice poděkovat za možnosti mého projevu na této diskuzi. Je silný pravicový konzervativec, ale zdá se a já věřím tomu že má i velkou sílu nechat mluvit stranu druhou, s kterou sice nediskutuje, ale umožní ji, pokud to není lež, říci svůj komentář.

  Včerejší protiradarovou demonstraci naše veřejnoprávní media vůbec nezveřejnila a ani nekomentovala. Na Palachově náměstí se nesešlo pět tisíc lidí jak jsem předpokládal ale asi tak pětset. Po řečnických projevech, během nichž počet lidí pozvolna narostl, následoval přesun k americké ambasádě, kterého se podle mne zůčastnilo již kolem tisícovky protestujících. Následující přesun možná patnácti set lidí k parlamentu České Republiky již sledovaly zvýšené policejní jednotky i s těžkooděnci, kteří byli připraveni v počtu asi čtyřiceti mužů, zabránit těmto demonstrujícím v průchodu kolem poslanecké sněmovny. Se začátkem protestu na náměstí Jana Palacha kulminoval i míting ODS na Staroměstském náměstí, kterého se jak již všichni víme, zůčastnil i náš nadsranický president Václav Klauz. Tato dvě místa leží od sebe asi pětset metrů. I tato dvě místa byla z důvodu předpokladu možného propojení účastníků zajišťována těžkooděnci. Součástí celého naprosto legálního protestu odpůrců proti zřízení americké vojenské základny u nás, bylo vedle policejních jednotek a již zmíněných těžkooděnců, též i několik policistů v civilu, kteřé neustále natáčeli jednotlivé účastníky. Domnívám se proto, že tato akce nebyla zcela bezvýznamná pro obyvatele naší, přejme si demokratické republiky, a že byla zcela úmyslně veřejno právními mediálními subjekty nekomentovány. Proč, je asi na snadě. Lidé s touto podobou ODS nesouhlasí a ta si v rámci toho že vládne, vytváří své vlastní demokratické prostředky pro kontrolu toho co je možné a co ne zveřejňovat. Mám dojem, že takovéto projevy občanů, byly už jednou a za úplně jiného režimu podobným způsobem ignorovány a zaváděny do zcela jiných kontextů.

  Na následující webové adrese je záznam z Krauzova pořadu Uvolněte se prosím. Jadná se o rozhovor s tehdy stínovým ministrem zdravotnictví, panem Julínkem. Je poučné připomenout si část jeho předvolebních vizí našeho budoucího zdravotnictví.

  http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?streamType=WH&idp=10169170641&day=1224194400&time=21:35&ch=1&vso=video&opidec=205562222000038&rok=2005\

 11. Novák to Simon říká:

  Jirko tak zejtra ti zacina mejdan za barakem, tesis se?? preju klidny spani :)))

 12. Daňový soumar říká:

  Pane Beran přečtěte si třeba tohle
  http://vaclavek.blog.idnes.cz/c/54860/KSCSSD-vcera-vyhlasila-obcanskou-valku-politicky-stupidnim.html
  a pochopíte, proč jsem Vás hned na začátku, kdy jste začal psát do zdejších diskusí, nazval náckem . A neschovávejte se prosím za humanismus.

 13. Jiří Simon říká:

  Nakoupil jsem si vatu do uší a zásobu mám slušnou. Hlavní části domácnosti jsem si odstěhoval do sklepa. Jen jsem nestihl dodělat klimatizaci s čističkou vzduchu? Ale to přes nos určitě stihnu. Jediný problém který přetrvává je, že se na tu příšernost nemohu ani podívat, když si vezmu hodně tmavé brýle tak zas nevidím na chodník?? Tak až dořeším i tuhle maličkost, tak dám vědět.

 14. azvevit říká:

  Zdravím.
  Zatímco na zdvižený prst pana Topolánka jste na zdejším blogu reagoval okamžitě a několikrát i připomněl, tak na větu pana Paroubka o stupidních voličích zatím žádná reakce z Vaší strany není. Mohu znát důvod. av.

 15. XXXXX říká:

  Simon: Škoda, že jsem se nekouknul dřív, Simone, zmýlil jsi se, ty jsi jediný objekt na který plivu. Ale ujišťuji tě, že s velkou láskou. Moc se mi líbí tvoje příspěvky, nevím, jestli se o nich neradíš s našim kocourem. Ten je stejně chytrej jako ty. Jdeš zítra na slavnostní otevření? Pásku bude stříhat Vovsík, když mu řekneš, taky ti kousek dá.

 16. Jiří Simon říká:

  Ale, ale XXXXX, kde se v tobě bere ta zdvořilost?? Já tě nepoznávám, ty nakonec budeš slušnější člověk než jsem si myslel. O pásky nemám zájem, z minulosti jich má doma plné šufle. Já a na zahájení? Tomu snad nevěří nikdo, rozumě uvažující!!

 17. Radek Vovsík říká:

  xxxxx: K otevření City parku jsem zřejmě díky tomu, že jsem se v celé záležitosti úzkostlivě snažil hájit zájmy města, nebyl pozván, takže pásku skutečně stříhat nebudu.

  Vendas: omlouvám se za pozdní reakci, nezachytil jsem ihned Váš dotaz. Vím, že minulé zimy byly milosrdné a že teprve pořádná zima prověří rekonstrukci Okružní. Dle mého názoru není kruháč na Okružní jediným kruháčem v kopci (kruhový objezd na Havlíčkově ulici je rovněž v kopci, uvažuje se i o kruhovém objezdu na křižovatce u výjezdu ze ZOO na Brněnskou – zde by byl rovněž v kopci). Řadu kruhových objezdů v kopci jsem míjel i v jiných městech. Já z vlastní zkušenosti mohu říci, že od doby, kdy je na Okružní kruháč, nemám problém s výjezdem ze sídliště – a ten problém tu byl veliký. Navíc se zde dokončuje další velký bytový dům – rezidence Heulos – s téměř 90 byty – a to budou další auta, která zahustí výjezd ze sídliště.

  Všem ostatním: připomínka pana Simona a jeho upozornění na mojí e-mailovou adresu je naprosto namístě. Chcete-li skutečně moji okamžitou reakci, využijte mojí e-mailové adresy (radek.vovsik@jihlava-city.cz). Přece jenom jsou dny, kdy se ke sledování internetových diskuzí (nejen na těchto stránkách) prostě nedostanu.

 18. Svatopluk Beran říká:

  Pro azevita.

  Můj pohled.

  Tato věta byla pronesena ve víru ,,opilosti,, z vítěztví ve volbách. Paroubek tím částečně znehodnotil svojí image a poškodil tím morální vize své politiky. Byla hrubě urážlivá k pravicovým voličům a nevhodná případného příštího ministerského předsedy. Tato věta byla pronesena v nezávislém rozhovoru v poměrně úzkém okruhu lidí. Od Paroubka následovala seriozní a neironická omluva za toto vyjádření na adresu opozice. Tato omluva nebyla pronesena jen tak do větru ale přímo před celým parlamentem a všemi televiznimi diváky sledujícími televizní přenos z parlamentu.

  Fakáč Topolánka, bylo arogantní gesto ministerského předsedy naší republiky ,,opitého,, z agresivního vládnutí, možného pouze po volbách vyhraných po policejním zásahu v roce 2006 a následném odkoupení několika levicovým poslancům. Tento fakáč byl vystaven Topolánkem na půdě nejvyšího zákonodárného úsatvu přímo z předsednické tribuny a to všem opozičním poslancům a jejich voličům. Následovala zcela vědomě, ironická omluva v parlamentu, doprovázena přihlouple stupidním vysvětlením o posunkách vytvářených, a ne nepodobným opičí řeči, o tom co který posunek znamená u skautů apod. Tato ,,v uvozovkách omluva,, byla opět jen pokusem o slovní nastavení, jíž jednou zvýrazněného fakáče. Tím podle mne naprosto znehodnotila, skutečné morální a duševní schopnosti předsedy ODS Topolánka vést tuto zem.

 19. Svatopluk Beran říká:

  Daňovému Soumarovi.

  Nevím kdo je Miroslav Václavek, ale z jeho článku je zcela jasné že, dle vlastního náhledu na vyřčenou větu, tvoří vlastní kombinace a fabulace, které dává dohromady historicky proběhlými skutečnostmi v době vlády nacistů. Pokud budete chtít nebude žádným problémem, vytvořit na pozadí mnoha vyjádření a skutků poslanců ODS sepsat podobný nesmysl.

 20. Jiří Simon říká:

  Pane Berane, Vy tak toužíte po totalitě, že je to až k nevíře! Když zde vysvětlujete k do koho uráží, a jak? Tak bych Vám rád řek že parlament, je půda kam to patří, do konce v některých se i fackují. Ale pan Paroubek i jeho pohunci, používají na urážení, pomluvy, osočování atd. především media, a to i časté tiskovky!! Neznám jediného obyčejného občana který by se v tom uměl orientovat. A Vy pouze papouškujete to, co jste slyšel z jedné strany.

 21. Svatopluk Beran říká:

  Pane Simone nechme na lidech ať se sami zamyslí a vyberou kdo a na jaké úrovni komentuje skutečnosti. Váše vyjádřeí o mém papouškování je již jako kolovrátek. Na rozdíl od vás se jistých akcí účastním a tak vím ze své fyzické přítomnosti, co se tam událo a jak to komentují či vůbec nekomentují naše zdělovací prostředky.

 22. XXXXX říká:

  Simone kde se flákáš? Žebys byl na prohlidce obchoďáku?

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I