Blog Jihlavských listů

Radek Vovsík
5- Jsem šťastným otcem třech dětí, vedu dětský domov v Jihlavě a vůbec mi není lhostejné, co se kolem nás děje. V letech 2006-2010 jsem byl náměstkem jihlavského primátora za ODS.

Chmurné prvenství

Radek Vovsík | Neděle, 2. 11. 2008 v 17:06

Ještě není pan Běhounek hejtmanem našeho kraje a již se zapsal výrazným způsobem do novodobých dějin ČR. Jako historicky první osoba prolomil spolupráci s KSČM na krajské úrovni (nutno podotknout, že se jedná o nechvalné prvenství). Nemusíme si vykládat, že tato spolupráce bude ojedinělou – nikoliv, spustí lavinu dalších… a z kraje již to není tak daleko k úrovni celostátní. Ačkoliv komunistům pozvolna klesají preference s vymírající členskou základnou, díky podobným krokům jejich politický vliv roste (a stanou se atraktivnější pro levicové voliče). Věřím, že tohoto kroku v budoucnosti bude litovat jen náš příští hejtman a ne celý národ…Radek Vovsík

62 komentářů k článku “Chmurné prvenství”

 1. azvevit říká:

  Zdravím.
  Pane Simone, když jste někdy doma jen Vy a Vaše chápavost, nemáte strach, nebojíte se? av.

 2. Jiří Simon říká:

  azvevit, taky zdravím. Strach, s čeho? S toho, BUBUBU co kolem sebe vidím??? Ne, nemám!!

 3. Svatopluk Beran říká:

  O co vám ve skutečnosti jde pane Vovsík?

  Toto je plagiát, použitý (doufám) k širšímu pochopení vnitřních skutečností prvního radního města Jihlavy, pana Vovsíka,

  Rudá hvězda na vlajce státu Kalifornie

  Ivan Sommer

  Domnívám se, že návrh Senátu na zákaz KSČM je pouze výrazem snahy zpochybnit prohru pravice ve volbách. Poté, co ODS a její vládní koalice nepřesvědčila občany, uchylují se její senátoři k vyvolávání napětí a prosazování zákazu politických protivníků. Dosti sporná představa demokracie… Společnost však směřuje jinam, než si představuje několik senátorů.(…….a radních)

  Připomněl mi to čas Dušiček před lety, kdy se ve vojenské části Ústředního hřbitova v Brně. shromáždili účastníci v historických, vojenských uniformách československého odboje z různých front a před nimi mluvil starší muž se znatelně pohnutým hlasem. Jeho slova, větrem poněkud přerývaná, si stěžovala na neznalost dětí z dějepisu, jak je zachytil jakýsi průzkum (L. Navara: Hitler byl československý prezident a Stalin zpěvák MF Dnes, 7.05.2005).

  Je ovšem otázkou, jak přesně průzkum vypovídal o skutečném stavu povědomí dětí o minulosti. Snad můžeme být smířlivější, pro generaci bez přímých zážitků vzdálená minulost se stává nedůležitým příšeřím, jejím posláním je budoucnost. Naši potomci si vyberou z historie to, co uznají za správné bez ohledu na varování předků včetně dnešních senátorů. .

  Jako pošetilá mi připadala opětovná diskuse o zákazu symbolů, jak jsem ji zaznamenal v tisku. Cožpak by neměla pravici vítat, že rudá hvězda se stává pro další generaci symbolem například piva Heineken? Kdo potom vyvolává na světlo světa zavrženíhodné režimy? Žijeme v době, označované jako globalizace, internet nám umožňuje jednoduché spojení se všemi částmi světa. Stýkají se různé kultury i se svými symboly, jejichž význam může být totožný jako u nás, protože vychází ze společné podstaty lidství, někdy však zcela opačný následkem odlišného dějinného vývoje. Na místě je tolerance místo vykopávání příkopů a provokování urážek. Vyvolávání společenského napětí může podnítit fanatiky k nebezpečným akcím, konec konců cílem atentátu se stal předseda KSČM Jiří Svoboda.

  Dokladem společných prehistorických kořenů je hvězda, popřípadě její verze – rudá hvězda, nacházející se dokonce na vlajce jednoho ze státu USA, Kalifornie. Je na ní také zobrazen medvěd a rudá hvězda. Podle historiků se rudá hvězda na kalifornské vlajce ocitla na znamení dřívějšího spojení se státem Texas a medvěd díky dřívějšímu hojnému výskytu. Guvernérem státu Kalifornie je v současnosti Arnold Schwarzenegger, bývalý občan Rakouska, v jehož státním znaku je srp a kladivo, další symboly zpochybňované naší pravicí.

  Jak tragikomicky pak působí v této souvislosti neustálé omílání pravice o nebezpečném ruském medvědovi s rudou hvězdou. Jen se trochu obávám, aby si někdo nevyložil senátorský postup jako projev antiamerikanismu. Hrdost na symboly je u mnohých Američanú velmi výrazná, někteří mívají ve zvyku zrána vztyčit vlajku před svým domem a nelibě by nesli, že ji někdo označuje za zločinnou.

  Na okraj poznamenávám, že jsem komunistou nikdy nebyl, s režimem jsem měl potíže, o vyhazovu z práce jsem vloni napsal v Ekolistu. Obrátil jsem se i na regionální redakci MF Dnes, protože jeden z původců mých nepříjemností zastával významnou vedoucí funkci městského podniku. Nestalo se nic, zdá se mi, že dotyčný je pod ochranou Strany zelených, za kterou kandidoval senátor Štětina. Naposledy jsem byl vyšetřován pro antikomunismus ještě v roce 1990. Sepsal se sice protokol, ale záležitost pak vyšuměla do ztracena. Fascinuje mě, jak by nyní v listopadu po devatenácti letech rádoby siláci s komunisty zatočili.

 4. Svatopluk Beran říká:

  Obsah tohoto článku nepatří do tohoto blogu. Jeho zdělení však má ukázet na zcela stejné používání praktik nynější vlády ODS kopírující v mnoha aspektech vládu komunistů v bývalém režimu. Maximálně ututlat v našich hlavních televizních mediích nebo aspoň znehodnotit projevy občanské neposlušnosti našich občanů proti vládě ODS. Snažím se na jiném blogu dostat video nahrávky ze kterých je patrné, že byla například zablokována minimálně tisícovkou protestujících lidí doprava v Praze ve spodní části Václavského Náměstí a následně i před vládou České Republiky. Zajímalo by mě kdo z běžných diváků našich televizí o tom něco ví. Těžko říci, zcela jistě ovšem všichni vědí o tom, že náš minister vnitra Ivan Langer (ODS) se včera vydal na dovolenou do USA a to i v době kdy bylo zcela jasné, že bude v Litvínově tisíc těžkooděncú zasahovat proti nacoonální dělnické straně, že v Praze bude probíhat demonstrace iniciativy Ne základnám, a vůbec celý 17 listopad proběhne v rámci protestu proti principu uplatňování demokracie vládou ODS. Děkujeme pane Vovsík za vaši vládu, a i tak jako komunisti, odejděte prosím, vy a vaše strana na smetiště dějin. Vybudujte prosím jinou pravicovou vládu, která bude skutečně respektovat demokracii a bude pravicově smýšlenými voliči podporována a levicovými voliči respektována jako státotvorná.

  Odpůrci radaru protestovali v Praze

  Zvětšit obrázekDemonstrace proti radaru 17. listopadu v Praze

  Několik stovek odpůrců radarové základny americké protiraketové obrany v Brdech demonstrovalo v pondělí v pražských ulicích. Akci uspořádala iniciativa Ne základnám. Začala na Národní třídě, kterou účastníci protestu celou zablokovali. Na místo dorazilo i několik stoupenců amerického protiraketového štítu, kteří se s demonstranty slovně napadali. Dva příznivce radaru museli po strkanici s názorovými protivníky odvést strážníci. Potyčka s policií se strhla i před úřadem vlády, kde demonstrace večer vyvrcholila.

  17. 11. 2008 18:42 – 17. 11. 2008 21:15 Aktualizováno – PRAHA
  Účastníci před Strakovou akademií rozvinuli transparent s nápisem „Tato vláda musí skončit“ a zapálili v jejím okolí svíčky jako symbol konce kabinetu Mirka Topolánka. Skandovali při tom hesla „Ne základnám!“, „Hanba vládě!“ a „Topolánek ven!“. Proti jednomu z demonstrantů zasáhli státní policisté střežící budovu, s nimiž se muž dostal do konfliktu, a zadrželi ho. Před osmou hodinou se protest pokojně rozešel.

  Podle náměstka ředitele pražských strážníků Ludvíka Klemy se demonstrace zúčastnilo kolem 1000 lidí, na pořádek dohlíželo zhruba 30 strážníků. Sami organizátoři odhadli počet účastníků pochodu z Národní třídy ke Strakově akademii na 500 až 600 osob.

  Na mítinku v centru Prahy promluvil mimo jiné jeden z nejznámějších odpůrce radaru z řad brdských starostů, starosta Trokavce Jan Neoral (nez.). Na situaci kolem radaru se podle něj ukazuje, že „občané nemají žádné právo na odpor proti svévoli našich politiků“ a obvinil vládu, že ignoruje názor občanů. Jeho projev opakovaně přerušovalo skandování davu vyzývající kabinet k demisi.

  Vedle Neorala na Národní třídě promluvil také filmový režisér Zdeněk Troška, publicista a předlistopadový disident Petr Uhl nebo poslanec a bývalý ministr zahraničí Jan Kavan. Zhruba po hodině se několikasethlavý dav vydal pešky směrem k nedalekému Národnímu divadlu a odtud přes Vltavu na Malou Stranu až k sídlu vlády.

  Zablokovali dopravu
  Demonstrace na Národní třídě zablokovala tamní dopravu včetně tramvajové. Účastníci měli v rukou transparenty s nápisy „Radar sametem nezakryjete“ či „76 procent proti radaru“, čímž naráželi jednak na dnešní výročí takzvané sametové revoluce v listopadu 1989 a jednak na průzkumy veřejného mínění, v nichž většina občanů umístění amerického radaru v Česku odmítá.

  Protestující rovněž skandovali hesla „Referendum!“ a „Radar tady nebude!“ a pískali na píšťalky. Někteří drželi v rukou svíčky. Slogany proti radaru a vládě vykřikovali i při pochodu na Malou Stranu. Mezi účastníky byli mladí lidé i důchodci. Několik jich přijelo přímo z Podbrdska, kde má chystaná základna stát. Starší muž z Komárova řekl, že po odchodu sovětských vojsk věřil, že do Česka už žádné cizí armády nepřijdou. Proto je prý proti radaru, který je podle něj namířen proti Rusku, a ne Íránu nebo KLDR, jak uvádějí Američané.

  Někteří odpůrci radaru přišli na Národní třídu už přes den a za cíl svého protestu si vybrali prostor kolem pamětní desky, která připomíná brutální zákrok komunistické policie proti pokojné studentské manifestaci přesně před 19 roky.

 5. Jiří Simon říká:

  Obsah tohoto článku nepatří do tohoto blogu. Jeho zdělení však má ukázet na zcela stejné používání praktik odpůrců pana Vovsíka!! V Hradci bouchl plyn, viník není znám, jeden mrtví a čtyři těžce zranění!! Stát se to v Jihlavě tak pan Beran ukřižuje pana Vovsíka.

 6. Svatopluk Beran říká:

  U vlády je nyní ODS a pan Vovsík je velice agilním členem této strana a proto nese plnou zodpovědnost za to co tato strana provádí na politické a demokratické scéně naší země. Nevěřím tomu že nese zodpovědnost na výbuch v Hradci Králové. Nechte se prosím vyšetřit pane Simone.

  http://www.youtube.com/watch?v=atqtfwFOxO4

  aktualne.centrum.cz/video/?id=225784

 7. Jiří Simon říká:

  Pan Vovsík nenese žednou odpovědnost zato, o čem nerozhodl!!! To se dnes vyučuje na prvním stupni základní školy!!!! Pane Berane, rád bych Vám připomněl, žijeme v jednadvacátém století!!! Pokuste se probudit???

 8. Svatopluk Beran říká:

  Ještě jednou opakuji že pan Vovsík je velmi silným nositelem myšlenek a vizí ODS a proto nese plnou odpovědnost za to co se děje v naší republice za vlády ODS. Dále, že není schopen ve svém ušlápnutém stranickém strachu schopen vystoupit otevřeně proti protidemokratickým snahám ODS v manipulaci z veřejnoprávními medii. Proto je podle mne většina jeho článků na těchto blozích farizejských a nemají vlastně vůbec žádnou vypovídající hodnotu skutčného reálného zdělení o problémech, vině a budoucnosti levice. To co sám odsuzuje a před čím zvedá prst na straně levé, prezentuje tak, jakoby neexistovalo na straně pravé. Proto se domnívá, že takto jednostraně zaměřený člověk nemůže být věrohodný pro potřeby našeho města. A zrovna tak jak jsem před dvěma roky svými články předvídal pád ODS a pana Vystrčila ve vedení kraje, tvrdím nyní, že nejlépe využité schopnosti pana Vovsíka budou v budoucnosti prezentovány v opozici spolu s komunistickou stranou. On z prava a komunisti z leva nejlépe pohlídají ČSSD v jejím vedení města, kraje i státu. Pan Vovsík jako vládnoucí a určijící strategii města není dobrou budoucností pro toto město. Svou kapcitu a životní potenciál, člověka poškozeného komunisty je schopen napnit pouze v opozici. Tam je jeho strop.

 9. Jiří Simon říká:

  To co jste napsal pne Berane!! Je lež a prokazatelná demagogie!! Chováním našeho města se celkem podrobně zajímám, a to od roku 2000, můj důvod Vám je jistě znám?

  Když pořád hledáte viníka radaru což je váš nejčastější argument, tak prokazatelně pan PAROUBEK!!!!! Kdyby jste se náhodou dostal, do nějaké řídící funkce, tak zjistíte?? Nejdříve je nápad, poté průzkum, poté neurčitý slib a nakonec REALIZACE!!! Jeto ještě malinko složitější, ale pro vaší orientaci doufám dostačující.

 10. Svatopluk Beran říká:

  Pane Simon toto je důkaz odkud vzešla první iniciativa k vytvoření MINIMÁLNĚ SEDUMSETPADESÁTÉ VOJENSKÉ ZÁKLADNY Spojených Států PO CELÉM SVĚTĚ A PRVNÍ V České Republice. Všiměte si kdo a kdy ji vypracoval.

  PARLAMENT ČESKÉ REPUBLIKY
  POSLANECKÁ SNĚMOVNA

  Dr Jiří T. Payne – člen ODS

  Místopředseda zahraničního výboru
  Vedoucí stálé delegace PČR do PS NATO
  Sněmovní 4
  118 26 Praha Malá Strana

  V Praze dne 13. června 2000

  Vážený pane presidente,

  dovolte, abych se na Vás obrátil jako na vrchního velitele ozbrojených sil České republiky s následujícím podnětem.

  Proliferace jaderných, biologických a chemických zbraní a rostoucí schopnosti (dolet, přesnost navigace) raketových nosičů – balistických střel a řízených střel s plochou dráhou letu – vytvářejí nová rizika pro členské státy NATO a mění do značné míry bezpečnostní prostředí celého světa. Světové bezpečnostní prostředí se stává stále méně předpověditelné (i zpravodajskými prostředky) a tedy i kontrolovatelné. Prostředky hromadného ničení jsou stále více dostupné nejen pro státy, ale i pro nestátní subjekty. Zvláště zřetelným důsledkem proliferace je rostoucí nebezpečí náhodného, neoprávněného nebo záměrného útoku balistickou raketou středního a dalekého doletu. Toto riziko se dotýká ve značné míře i České republiky.

  V rámci aktivit Parlamentního shromáždění NATO se touto problematikou zabýváme od jara minulého roku a měli jsme možnost seznámit se s celou řadou informací dotýkajících se této problematiky. Vedou mne k závěru, že je třeba věnovat tomuto problému zvláštní pozornost.

  V průběhu posledních měsíců se trochu neproporcionálně věnuje velká pozornost americkému projektu National Missile Defense (NMD), ačkoli ve skutečnosti se připravuje ucelený systém protiraketové obrany.

  Vážený pane presidente,
  dovolte, abych Vás požádal o projednání této problematiky v Bezpečnostní radě státu s tím, aby byly zváženy možnosti spolupráce České republiky na budování protiraketové obrany spolu s USA a zejména, aby byla zvážena možnost nabídnout umístění příslušného radaru na území České republiky.
  Jsem přesvědčen, že by to byl nejvýhodnější způsob jak vyřešit výše zmíněné riziko.

  Přikládám soubor informací, které mohou osvětlit některé další podrobnosti týkající se této problematiky a rád bych Vás, pane presidente, ujistil, že jsem připraven poskytnout Vám další materiály, pokud byste o ně projevil zájem.

  S přátelským pozdravem

  RNDr. Jiří Payne v.r.

  Vážený pan
  Václav Havel
  President republiky
  Pražský hrad

  Na vědomí:
  Miloš Zeman, předseda vlády
  Vladimír Špidla, místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí
  Jan Kavan, místopředseda vlády a ministr zahraničí
  Pavel Mertlík, místopředseda vlády a ministr financí
  Vladimír Vetchý, ministr obrany
  Stanislav Gross, ministr vnitra
  Karel Březina, ministr a vedoucí Úřadu vlády ČR
  Miroslav Grégr, ministr průmyslu a obchodu
  Jaromír Schling, ministr dopravy a spojů
  Václav Klaus, předseda Poslanecké sněmovny
  Libuše Benešová, předsedkyně Senátu
  Lubomír Zaorálek, předseda ZAV PSP
  Petr Nečas, předseda VOB PSP
  Michael Žantovský, předseda VZVOB S

 11. Jiří Simon říká:

  Běžte stím už DOPRDELE!!!!!!!!! Vysnil jste si svou pravdu a nic jiného ani slyšet nechcete!!!!!!!!! Pane BERANE!!!!!!!!!!!!!

 12. Ondřej Šuhaj říká:

  Dobrýden, jsem zpět 🙂
  Za tu dobu co jsem tu nebyl přibylo hezkých pár řádků, proto budu komentovat příspěvky od těch nejčerstvějších.
  1)
  Co se radaru týče, první zmínka o možnosti radaru vzešla ze strany ODS. Poprvé se tím ale zabývala až ČSSD.

  2)
  Pane Berane, vaše představa o levici a pravici je trošku zkreslená. Je rozdíl mezi levicí a pravicí a extrémní levicí a extrémní pravicí. Stejně tak jako jsou u nás přísně zakázány jakékoliv projevy rasismu a fašismu, potažmo hanobení rasy, národa či vyznání, tzn. pravicový extrémismus, nevidím důvod proč nezakázat levicový extrémismus – KSČM….
  V případě že mi budete argumentovat že dnes mohou fungovat extrémistcké pravicové strany jako je Dělnická strana, budu oponovat Komunistickým svazem mládeže. Ten už je zakázaný, ale beztrestně nadále fungují a zapojují KSM do aktivit neslučitelných s ochranou práva každého jednotlivce garantovaného v čl. 11 odst. 1 Listiny základních práv a svobod. Navíc tvrdě bojují proti soukromému vlastnictví, proto považuji za správné jejich zrušení. Stejně tak jako považuji za správné zrušení KSČM, stejně tak jako považuji za správné zrušení Dělnické strany.

  3)
  Pane Berane na vaše videa odpovídám tímto videem:
  http://www.ct24.cz/vysilani/2007/07/16/207452801360716-11:31-pred-polednem/
  Předkládám video debaty mého nejoblíbenějšího konzervativního politika ODS, Tomáše Töpfera.
  Odpovídá přesnými argumenty na demagogické výkřiky paní Chytilové. Věřím že spousta z vás už toto video viděla.

  4)
  Pane Berane, ,s tím že jsou poplatky u lékaře protiústavní ze zásady nemohu souhlasit. Preventivní prohlídka je bez poplatku. To je služba která musí být poskytnuta každému z nás a to samozřejmě bezplatně. Jiank je tomu ovšem v případě babiček které vyseddávají v čekárnách zdravé jako řípy a opravdu nemocný člověk se k vyšetření nedostane (vlastní zkušenost).

  5)
  Vážený pane Ďásku, děkuji za velice konstruktivní a přímou odpověď. Na otázku proč by se měli komunisti rušit až v této době mám jednoduchou odpověď. Po převratu byl každý přesvědčený (více než najivně) o tom, že nikdo už nikdy KSČM volit nebude, a ta zatvrzelá komunistická základna časem vymře. To všechno utvrzovalo heslo:“Nejme jako oni!“ To se ovšem neděje a členové této extrémě levicové strany začínají mít podíl na krajských vládách. V tuto chvíli si myslím že pomyslný pohár trpělivosti přetekl a že je na čase učinit rázná opatření. Další vyjádření proč by se tak měl stát se dočtete v bodě číslo dva tohoto mého příspěvku.

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I