Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Profesionální upozorňovatel

Petr Klukan | Pátek, 9. 1. 2009 v 15:52

Víska Šimanov na Jihlavsku má skvělého občana. Vyzná se v paragrafech, zajímá se o dění v obci, upozorňuje na nešvary. A to vždy písemně a snad i doporučeně, aby se žádný z důležitých dopisů neztratil. Je slušný a milý a nechce nic víc, než co mu umožňují zákony. Hlídá se lhůty k vyřízení svých žádostí a v případě jejich nedodržení píše stížnosti další.Ve vesnici prý ochromil chod obecního úřadu. Nelze se divit. Když se budeme všichni chovat přísně a do důsledků dle litery zákona, může nám uniknout podstata nebo chcete-li duch každého zákona, protože reálný život nezkroutíte do paragrafů. V malé obci to znamená totální kolaps.

Občan je nazýván nekonstruktivním kritikem, stěžovatelem, potížistou a jinými mnohem jadrnějšími výrazy. Pracuje jako úředník na krajském úřadě, vyzná se v zákonech, vyhláškách a všemožných předpisech. Třeba jen testuje znalost zvolených orgánů v obci, možná je svými doporučenými připomínkami, reakcemi a dotazy chce podnítit k lepší a zodpovědnější práci. Těžko říci, protože na všechny dotazy odpovídá mlčením.

Kdyby však takový kritik energii věnovanou psaní a dotazování, soustředil spíše ku pomoci obci, měli by se všichni lépe. Jenže pak by mohli ukázat na něj, že něco zanedbal, nebo že nějaký termín prošvihl. A to si žádný profesionální upozorňovatel nemůže nechat líbit.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I