Blog Jihlavských listů

Antonín Holub
23- Narozen v únoru 1948, šest dětí s jednou manželkou a vnoučata. Krajský tajemník KDU-ČSL a bývalý radní města Jihlavy. " Mám zásadu, že o problémech je třeba hovořit a přílišný radikalismus mnohdy věcem škodí ".

Politika je umění možného.

Antonín Holub | Úterý, 20. 1. 2009 v 11:37

A někdy také nemožného. ODS je pro radar a ČSSD zase pro Lisabonskou smlouvu. Neprojde ani jeden návrh, i když obě uskupení o sobě prohlašují, že jsou státotvorné strany.Radar i Lisabonská smlouva jsou spojené nádoby a je schizofrenní jednu smlouvu podporovat a druhou zatracovat.

Lisabonská smlouva zavádí pravidla pro soužití států a národů ve společné Evropě a radar v Česku podporuje obranu spojené Evropy a USA.

Jsme nejen Evropané, ale také občané světa a mělo by nás zajímat, co se děje na vedlejším “dvorku”. A politici, kteří jsou námi zvolení, by měli umět překročit svůj vlastní stín a hledat cestu pro blaho svých občanů.

Demokracie, prosperita a bezpečnost k těmto atributům patří. Tyto vlastnosti můžou někomu vadit až tak, že je ochoten nelitovat peněz a času aby zvrátil nastavený kurz.

Stojí před námi ještě dlouhá cesta, ale vyplatí se vytrvat.

5 komentářů k článku “Politika je umění možného.”

 1. Svatopluk Beran říká:

  Proč propagujete pane Holub jednostrané spojení naší obrany s obranou Spojených Států a tím zajistit obranu Evropy, proti ostatnímu světu? Je začátek třetího tisíciletí. Je potřeba se vymanit z agresivního rodělování světa, které na začátku druhého tisíciletí historicky zavedly organizace podobném těm, které vy jste členem. Spíš bych čekal z vašho církevního pera článek o spojování lidí, ras a národů, než vytváření vojenské strategie. Spojovat a ne vytvářet umělé hospodářské a vojenské hranice mezi národy a kulturami. Kde se ve vás – křesťanovi pořád bere ta chuť silou válcovat druhé? Je toto církevní cílené dogma ve vás lidovcích, ještě stále tak silně zakořeněné? Nebo je za tím nějaký váš finanční profit, nenávist k jiným národům, náboženským vyznáním, či osobní boj proti přesvědčení většiny normálních lidí po celé planetě, kteří nemají dosud zmasírovaný mozek vámi podobným, o tom, že lumpové jsou všichni ti kolem euroatlantické civilizace? Domnívám se, možná se ale mýlím, že církev měla být cesta ke sbližování a tolerování ne pro rozdělování lidí.

 2. Lukáš říká:

  Proč berane neuveřejníš svůj profil v iniciativě Nezakladnam pod každým článkem, kde chceš diskutovat, aby jsme věděli, co jsi zač?

 3. Svatopluk Beran říká:

  Na tak hloupou otázku jsi přišel sám a nebo vás bylo víc?

 4. Procházka říká:

  Odbočím od tématu a zeptám se pana Holuba, jaký má nyní názor na volbu prezidenta? Jak nyní zpětně hodnotí podporu KDU ČSL pro Klause za slib vyřešení církevních restitucí ze strany ODS? Kdy si myslí, že restituce bude vyřešena a nakonec, zda neměl pravdu pan Halík, že KDU ČSL ztratila tvář? Děkuji za odpověď. Procházka

 5. Ladic říká:

  Berane, snad se nestydíž za svoji fanatickou činnost v islámisticko komunistické organizaci. Máš to tam dobře zaplacené, tak to prezentuj….

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I