Blog Jihlavských listů

Radek Vovsík
5- Jsem šťastným otcem třech dětí, vedu dětský domov v Jihlavě a vůbec mi není lhostejné, co se kolem nás děje. V letech 2006-2010 jsem byl náměstkem jihlavského primátora za ODS.

Tak nám padla vláda

Radek Vovsík | Středa, 25. 3. 2009 v 10:24

Asi to nebyla dokonalá vláda. Těžko se v povolební patové situaci rodila, těžko se poté držela při životě a není divu, že tedy skončila dřív, než skončit mohla. Dlouhou dobu odolávala nejen tlakům z vně, ale zejména záškodníkům z vlastních řad. Na ně nyní doplatila. Nepřísluší mi, jako členovi ODS, kritizovat kdysi zelené dámy či svéhlavého ale nakonec umoudřeného lidovce. Mohu se však pozastavit nad počiny uražených ješitů z ODS. Tyto nejsou z ranku názorové plurality, ale z ranku pomstychtivosti, zášti a nezodpovědnosti. Chce se mi věřit, že s takovými lidmi se ODS dokáže vyrovnat, chce se mi věřit, že již nadále nebudou této straně škodit.

Asi to nebyla dokonalá vláda. Ale díky za ty tři roky s ní. Při pohledu do sněmovny je totiž zjevné, že žádná lepší být ani nemohla.

71 komentářů k článku “Tak nám padla vláda”

 1. Milan říká:

  Trefně popsané….

 2. Svatopluk Beran říká:

  Asi to nebyla dokonalá vláda. Ale díky za ty tři roky s ní. ( kolik pak toho skončilo a ještě skončí na osobních kontech ) Při pohledu do sněmovny je totiž zjevné, že žádná lepší být ani nemohla.

  Pane Vovsík – tahle vláda neměla jiný úkol než VOJENSKOU ZÁKLADNU USA na našem území. Vše ostatní bylo podřízeno tomuto účelu + nějaké ty milionové, možná i miliardová zhodnocení z privatizace, z Evropských fondů a zahraničních i zaoceánských zbrojních koncernů.

  Pane Vovsík děláte si srandu? Vaše strana vyhrála parlamentní volby podvodem. Pomocí napůl vykonstruovaných policejních dokumentů ve správný čas předhozených davu a masírací o nebezpečných poválečných komunistech. Spojenou ,,v uvozovkách,, s neschopností zajistit tyto dokumenty v režimu utajení a to díky tehdejšímu stínovému ministru vnitra, Ivanu Langerovi – členu ODS a dále členu KDU-ČSL panu Severovi, za což byli oba dva pravomocně odsouzeni. Následně musela vaše strana zkorumpovat opoziční poslance, aby vůbec mohla vláda na podruhé vzniknout a tyto poslance po celo dobu pozitivně motivovat. Pak se již vláda vaší strany chovala, jako by jí patřila celá tahle republika a jako by v základních otázkách života občanů – zdraví – práce – bezpečnost – vůbec neexistovala stejně početná opozice. A to vše jenom proto, že tu ještě před dvaceti rokama vládli komunisti. Zrovna vy jste tipickým příkladem takovéhoto znásilňování. Kde jste přišli na to, že vaše nynější neokonzervativní vláda by byla ta jediná vhodná pro občany této republiky? Ano tak jako vy si přeji, aby následně silná pravicová strana, byla skutečně státotvorná a konkurence schopná k potřebě tohoto státu, Evropy i celého světa. Nedomnívám se, a napsal jsem to již několikrát, že pokud vy a vám podobní budou hlavní lídři této nastupující strany a to jak již v městech tak i na krajích, že by se dostala ODS opět do vlády dřív než za osum let. Pokud ano, tak pouze proto, že ČSSD narostou taková křídla samolibosti jaké máte teď vy, načež občané jim sami vystavý STOPKU, tak jako teď vám. Nevěřím tomu, že v budoucnu vyhraje váš skutečně reálný program pro většinu občanů této země, vaše strana pracuje pouze pro úzký okruh občanů této republiky a proto si budete muset počkat na chyby ČSSD. Ono totiž za osum let, vám již pouze slepé protikomunistické nadšení, bez vize reálu to co lidé v demokracii požadují, nepomůže. Občané si budou už navždy pamatovat, že to co podvodně slíbíte, okamžitě po volbách změníte osobními vulgárními gesty a prohlášeními tak tipickými pro nynějšího ministerského předsedu v demisi pana Topolánka, ŽE SLIBY JSOU PO VOLBÁCH PŘEŽITEK A ŽE KDYBY OBČANÉ SKUTEČNĚ VĚDĚLI CO CHCETE UDĚLAT – TAK BY VÁS NEVOLILI.

 3. hugo chávez říká:

  Určitě, tahle vláda padla určitě proto,že byla nejlepší.Pokud Vy pane Vovsíku máte na jihlavském magistrátě lidi,kteří majitelům soukromých pozemků tvrdí,že když jim přes něj jednou přejede auto a udělají se tam koleje,tak jim na jejich pozemku vznikne veřejná cesta a ten pozemek tudíž už není jejich,TAK TO ASI OPRAVDU TAHLE VLÁDA BYLA PRO VÁS TO NEJLEPŠÍ.Jsem ochoten připustit,že s touhle vládou byla legrace asi jako s Biĺakem.Ovšem Vasyl Biĺak byl slušnější v projevu než část téhle vlády.Všechno je lepší než veřejně ulhaní ministři.

 4. Svatopluk Beran říká:

  Pane Vovsík – ODS NA VĚČNÉ ČASY JAKO JEDINÁ MOŽNÁ A SPRÁVNÁ – pozoruhodné. Skutečně tak jako vy nechápu, jak může většinu občanů napadnout něco jiného? Proč občané drtivě odmítli dnešní ODS v krajských volbách, proč drtivě odmítli dnešní ODS v senátních volbách, proč přinutili dnešní vládu ODS k demisi, proč když oni jsou ti jediní možní správní a jenom oni jediní to myslí s snámi dobře? To musí být nějaký komunistický komplot. Stoprocentně se blíží doba před rokem 1989. Lidé bděte. Ne – to jen vy přemýšlíte, jako by jste ještě žil v hluboké totalitě. Budete ale muset počítat s tím, že za tento váš zjednodušelý postoj budete i s vaší dnešní ODS odejit v městských orgánech, po řádných volbách.

 5. Karel P. říká:

  Soudruh Beran z iniciativy nezakladnam razí heslo se sovětským svazem na věčné časy…….ale za ty prachy aby ne…..Tvrdit, že neexistuje po rozpadu SSSR žádné reálné ohrožení, může opravdu jen hlupák – nebo lump.
  Tady jednoho máme:
  http://www.nezakladnam.cz/cs/blogy/apmar/profil

 6. Petr R. říká:

  Jen by mě zajímalo, jestli podle soudruha Paroubka vládu potopili přeběhlíci, zrádci , korupčníci nebo konstruktivní poslanci?

 7. hugo chávez říká:

  Nevím jak podle soudruha Paroubka,ale podle soudruha rotmistra Topolánka to byli určitě zrádci provozující frakční činnost.

 8. Tomáš Vovsík říká:

  „…Ale svrhnout vládu ve chvíli, kdy by měla (nejlépe ve spolupráci s opozicí) dělat jeden krok za druhým, aby pomohla firmám i občanům přežít ekonomickou recesi, je mírně řečeno nešťastné.

  A svrhnout ji v době, kdy světové trhy trpí nedůvěrou ke střední a východní Evropě, navíc těsně poté, co padla vláda v krizí zbídačeném Maďarsku, je už vysloveně hloupé…“
  Robert Čásenský – MF DNES

  Svatopluk Beran: Můžu se zeptat na význam slova tipický?

 9. Daňový soumar říká:

  To Tomáš Vovsík :
  Význam slova se dá odvodit od věty :
  „Svatopluk Beran je typický zaslepený bolševik a proletář (světlých zítřků)“. :)))

 10. Ota říká:

  Svatopluk Beran, zaslepený a placený člen iniciativy nezakladnam stále razí heslo: se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak……ale zase za ty prachy proč ne……? Doporučuji si na stránkách této islámisticko komunistické organizace najít jeho profil. Hodně vypovídající…no a ještě neumí česky….fuj.

 11. Libor Furbacher říká:

  Pane Vovsik je to dost presna analyza situace , a dodal bych ,velmi podobne s Madarskem v roce 2002.Kdy volici dali prednost socialistum ,pred nezabavnou,ale prosperujici Orbanovou vladou.Dva terminy vlady potom je tento vysledek,vladni predpoved pro ekonomiku je zmenseni o tri a pul procenta a nezavisli economove predpovidaji pet procent.Myslite ,ze tohle to volici vedi?

 12. Radek Vovsík říká:

  Pane Furbachere – já si dokonce myslím, že ani řada voličů opoziční ČSSD si tento scénář nepřála…

 13. xmolly říká:

  Bože vy se tady budete pořád dohadovat kdo za to může a přitom obyčejným lidem je už politika víte kde. mají úplně jiné problémy jak si udržet práci, aby mohli normálně žít.
  Mě příjde dnešní poslanecká sněmovna jak z jiného světa, pořád se hádají a napadají a vůbec neřeší jak pomoci firmám aby ustáli dnešní složitou situaci, aby následně nemuseli propouštět své zaměstnance atd.
  Pokud si toto neuvědomí, může být zachvilku ČR někde na úrovni rozvojových zemí v Africe!!!
  Myslím si, že by pánům poslancům vůbec neškodilo, kdyby se šli podívat do dnešních fabrik, na pracák atd, prostě mezi lidi. Možná by to neustáli ani ve zdraví, neboť 80 % lidí už politiku nemůže ani cítit. Dnešní politik totiž nedělá nic pro občana ale předevší a hlavně pro sebe a své blízké!!!

 14. Svatopluk Beran říká:

  Pane Vovsík čeština skutečně není moje silná stránka. Již jsem se to zde několikrát zdůraznil. Podstata a význam slova se však mojí špatnou gramatikou nemění.

  A svrhnout ji v době, kdy světové trhy trpí nedůvěrou ke střední a východní Evropě, navíc těsně poté, co padla vláda v krizí zbídačeném Maďarsku, je už vysloveně hloupé…”
  Robert Čásenský – MF DNES

  Pan Čásenský řeší něco u čeho tato vláda vůbec neměla být.

  Tato vláda neměla vůbec morální právo vzniknout. Dobře víte že zásah pana Vidíma, Langera, Severy a Kubiceho byl policejní podvod. I to však nestačilo a museli jste ještě nakupovat popslance. Začalo to panem Plocem. Všichni jste byli zticha a jen se potutelně usmívali. Tato vláda měla již čtyři možnosti zakončit svojí destrukční činnost. Premiér Topolánek si ani jednou nedošel jako správný chlap z gulami pro důvěru a pouze dál a dál přes pana Dalíka i jiné korumpoval jak poslance tak i moc soudní. To že jste nedokázali jako straníci tohoto vulgárního nešťastníka odstranit je jen a jenom vaše chyba. Následné odpovědně neřešené problémy, nesete jenom vy sami. Doufám, že mi neupřete moje již dvouleté poukazování, na tyto nedostatky vaší strany a to i přes vaše poukázání na mě, ve stylu včerejšího vystoupení pana ministra Langera. Mohu jen konstatovat a přát si že bude činnost pana Langera a Dalíka v budoucnu posuzovat nestraný soud. Nemyslím si že to bude během deseti let, ale doufám, že až to nebude nikoho bolet, vylezou všechny jejich lumpárny na světlo. Domnívám se, že nezávislý by mohl být třeba Soudní Dvůr ve Štrasburgu. Též se domívám, že před Evropský Soudní Dvůr, právě v zájmu budoucí svobodné Evropy by se měl dostat i bývalý velvyslanec ve Spojených Státech, český občan, člen ODS, bývalý ministr zahraničí a lobista amerických zbrojních koncernů Saša Vondra. Jenom krátká historie. Na raketovém deštníku jsou zainteresovány čtyři základní americké zbrojařské koncerny. Boing, Lockheed Martin, Northrop Grumman a Rayethon. První tři zastupují v jejich propagaci PR agentury AMI Comunication a Dutko Worldwive. PR agentura Ami Comunication zjískala od České vlády netransparentním způsobem zakázku na propagaci radaru v Brdech. Naštěstí byla tato propagace vedená tak uboze panem Klvaňou, že byla zřejmě jako jediná na celém světě kontraproduktivní a místo posílení, vedla ještě k většímu odporu proti vybudování vojenské základny USA na našem území, než před jejím začátkem. Stála ale nás, daňové poplatníky bezmála dvacet milionů Kč. Obě dvě PR agentury mají kromě obchodních vazeb na již předeslané zbrojní komplexy, též blízké vazby na ODS. Bývalá mluvčí ODS, Jana Marcová je spolumajitelka a jednatelka AMI Comunication a od od roku 2007 vede pobočku Dutko Worldwive u nás. Jednatelem a konzultantem v České Republice, byl až dokonce roku 2006 Saša Vondra, který je dodnes jedním z nejhlasitějších zastáncem americké vojenské základny. Vůbec bych se nedivil a velice rád bych si v budoucnu přál, aby jeho lobistický vztah vedený přes PR agenturu Dudko Worldwive se zbrojařskými koncerny Spjených Států posoudil v budoucnu Evropský Soudní Dvůr a i Česká Republika přes nezávislé soudy prověřila, zdali se za úpatu nepokusil o vlastizradu. To především prosazováním falešných a lživých faktů o skutečném nebezpečí, hrozící Spojeným Státům z raketového napadení jiným státem a potažmo tím zavlečením i naší republiky do vykonstruované vize. Naštěstí se ve Spojených Státech objevil člověk ne nepodobný Gorbačovovi a jeho nynější snaha o domluvu a mírové řešení sporných otázek mezi národy, doufám zatlačí tento imperiální a pro většinu obyvatel naší planety zničující vesmírný projekt na smetiště dějin.

 15. Svatopluk Beran říká:

  Předem děkuji za upozornění na mé gramatické chyby, případné urážky a nadávky. Pokud si ovšem vemete zpětně mé příspěvky zjístite, že se postupně napňují i přes všechny vaše záporné a strašící postoje.

 16. hugo chávez říká:

  Když tahle sbírka lhářů začínala vládnout , a kdákala cosi o nutných reformách,tak jsem si myslel,že snad proboha přece bude nutná spolupráce ČSSD a ODS na reformách ,které by přežily alespoň jedno volební období.Ovšem kdyby spolupracovala ČSSD na zavádění pinochetovských důchodových fondů,nebo na DANĚNÍ prokazatelných nákladů drobným podnikatelům, nebo na zvyšování daní OSVČ,no to by musela být úplně BLBÁ.Což asi i přes názory MF není.Všem těm smlouvám s občany , daňovým kolečkům a kalkulačkám na www ods.cz se směju ještě dneska.Pročpak asi zmizely z www ods.cz ? Že by to byl jen nějaký předvolební oyeb ? Už se těším na volební kampaň -JAK NA TOM ZASE VYDĚLÁM.No a k té padlé modle vládě co dodat ? Kdo s čím zachází (s přeběhlíky) tím taky schází (s přeběhlíky).

 17. Libor říká:

  Chávez se směje…ano, blahoslavení chudí duchem…….něčemu nerozumím, tak se tomu směji

 18. hugo chávez říká:

  Milý Libore ,právě že jsem si ty odesácké oyeby dokázal spočítat na fleku a proto jsem se mohl smát,že chce někdo někoho nachytat takovými kravinami.Když TY tomu tak rozumíš, tak mi spočti v jaké hranici začne daněné zdravotní a sociální pojištění OSVČ působit multiplikačně a na rozdíl od sosanské minimální daně začne rok od roku zvyšovat oné OSVČ daňové zatížení,tím pádem zvyšovat pojištění,takže zvýší daňový základ a tím pádem zase pojištění a ještě bys mi mohl ty génie taky vybreptnout,kde se to zastaví- u této OSVČ.Ty bohatý duchama.Snad na tom nejsi s počtama jako Topol s angličtinou ?

 19. Svatopluk Beran říká:

  Objektivní a vyrovnané zpravodajství ČT – Z ODS NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK od počátku vlády přes Čunka – cizí vojenskou základnu – až za pád vlády. Každá lež a každý podvod se hodí.

  Matematická rovnice ČT: 2026 = ¾ z 2 500 000

  Zpravodajství na ČT: prosté, nebo navedené? Patrně obojí

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209411000100325-udalosti/obsah/74291-jak-pad-vlady-poznamena-ekonomiku/

  V pořadu Události odvysílala Česká televize ve středu dne 25. 3. 2009 v souvislosti s vyslovením nedůvěry vládě reportáž nazvanou „Jak pád vlády poznamená ekonomiku“. Česká televize v této reportáži uvedla zcela nesmyslné a zavádějící informace, jejichž vznik byl evidentně řízen tak, aby manipuloval veřejným míněním. Fakta, která Česká televize uvedla, jsou skandálně zkreslená a je do nebe volající ostudou, že něco takového mohla redakce zpravodajství ČT zplodit. Manipulace veřejného mínění, která tímto vznikla, je zcela zjevná. Jak bude ČT reagovat? ptá se autor, jehož totožnost je redakci známa, ale z dobrých důvodů ji utajíme.

  Možná v ČT nefunguje internet, ale spíš to bude tím, že nefunguje něco mnohem důležitějšího. Moderátorka událostí tak mohla s vážnou tváří v úvodu reportáže tvrdit, že “pád vlády Mirka Topolánka označily za negativní zprávu téměř tři čtvrtiny českých podniků“. Moderátorka, stále s vážnou tváří, hned v následující větě dodala, že to „vyplývá z bleskového průzkumu Hospodářské komory ČR, kterého se zúčastnilo 2026 společností“.

  Český statistický úřad vydává „školní statistickou ročenku“, je to takový vlastivědný dokument určený pro zvídavé školáky. Možná, že ti, kteří v něm zrovna nedávno listovali, vyvalovali oči na přesvědčivou moderátorku, která tvrdila, že 2026 podniků tvoří tři čtvrtiny českého podnikatelského stavu. Ve školní ročence ČSÚ se totiž dočetli, že v roce 2006 bylo v ČR registrováno 2 430 000 ekonomických subjektů, tedy právnických a fyzických osob se statusem firmy nebo podnikatele (Hospodářská komora přijme za člena každého takového). Moderátorka ČT přitom tvrdila, že oněch 2026 „společností“, které se průzkumu zúčastnily, tvoří celé tři čtvrtiny toho, co ČSÚ zaevidoval. Z toho musí mít každý žák základní školy těžkou hlavu.

  Zpravodajští profesionálové v ČT ji naopak mají nesnesitelně, ale nesnesitelně lehkou. Nejen že neumějí počítat, natož dohledávat a ověřovat zdroje informací. Oni neumějí ani číst, což snad vzhledem k předchozímu nikoho nepřekvapí. Onen průzkum, který provedla Hospodářská komora, je totiž na jejích stránkách prezentován slovy:

  „Za negativní zprávu označilo pád kabinetu téměř 73% procent firem po celé České republice.“

  Tedy ne „tři čtvrtiny v České republice“, ale „73 % firem po celé České republice. Takhle průhledné tiskové zprávy umí napsat každý začátečník z PR agentury a věřím, že v Hospodářské komoře nikdo vůbec neuvažoval o tom, že by tento „záměr“ někdo takto dokonale pozřel.

  Do teď si musejí myslet, jak jsou geniální, protože to, co ČT vyvedla, si snad nemohli stratégové této informační kampaně přát ani v tom nejkrásnějším snu. „Tři čtvrtiny českých firem“ byly doplněny emotivním výstupem reportéra, který uvedl, že „pád vlády byl pro české firmy doslova ledovou sprchou“ a přizval si k „odbornému posouzení“ předsedu představenstva Hospodářské komory ČR Petra Kužela. A pan Kužel, jinak též pražský zastupitel za ODS (což v ČT asi vůbec nevědí!) se činil. Zde jsou jeho slova:

  „Z našeho průzkumu jasně vyplývá, že jsou smutní („tři čtvrtiny českých firem“, pozn. autora) z toho, že dobrý image, kterou si dělala Česká republika v zahraničí, je ten tam…V neposlední řadě je to také o budoucím zastavení investičních peněz do Česka.“

  Tady jen krátce k tomu, o jaký průzkum se vlastně jedná. Pochopitelně, že Hospodářská komora má k ODS stejně blízko jako odbory k ČSSD. Je proto naprosto evidentní, že jakákoliv jejich politická aktivita bude směřovat k podpoře těch politických zástupců, kteří dlouhodobě a trvale prosazují jejich zájmy. Onen průzkum tomu odpovídá. Nevíme, jakým způsobem byl průzkum proveden (patrně e-mailem, proběhl totiž během jednoho dopoledne), kdo na něj za české firmy vlastně odpovídal (patrně členové místních organizací HK, nebo snad uspořádali ve svých firmách referendum?), jak byli respondenti rekrutováni (což nakonec nemusíme ani vědět, protože jejich politická afinita je zcela zřejmá). Ačkoliv tedy nevíme téměř nic, víme dost k tomu, abychom si o takovém průzkumu udělali obrázek. V ČT však neumějí ani číst, ani počítat, takže není divu, že jsou schopni akceptovat takto formulovanou otázku, kterou následně pan předseda „interpretoval“:

  02 – Co pro vás pád vlády nejvíce znamená?
  Mezinárodní ostudu a ztížení pozice ČR v rámci jeho předsednictví Radě EU 1195 59%
  Nejistotu ohledně dalšího politického a ekonomického vývoje země 1121 55,30%
  Zpomalení či zastavení kroků odvracejících krizi 975 48,10%
  Uškodí českému hospodářství a sníží jeho ekonomickou výkonnost 943 46,50%
  Destabilizace kurzu koruny 932 46%
  Zpomalí příliv zahraničních investic a sníží důvěru zahraničních investorů 783 38,60%
  Adekvátní odpověď opozice na skandály a nečinnost vlády 218 10,80%
  Nic to pro nás neznamená, je jedno, zda bude vládnout pravice nebo levice 138 6,80%
  Nevím 11 0,50%
  Celkem odpovědí
  (volba více možností) 2026

  Jak asi mohla výše (ne)specifikovaná skupina respondentů odpovídat, když z devíti možných odpovědí je celých šest negativních, jedna pozitivní a dvě neutrální a otázka nepřipouští žádnou jinou odpověď??? Dejme to posoudit dětem ve školních lavicích, ty umějí číst i počítat, jsem si jist, že většina z nich by si na takový průzkum udělala daleko racionálnější názor než „profesionálové“ z ČT. Vsadím se s kýmkoliv o cokoliv, že lidé, kteří onu reportáž připravovali, buď vůbec netušili, o čem mluví, nebo jim takto položená otázka připadala naprosto v pořádku:)

  Zatím jsem nikde na webu České televize nezaznamenal, že by se za tento – jak jinak to nazvat – stupidní kousek veřejnosti omluvila. Kdy se tak stane?

 20. hugo chávez říká:

  No vidíš Berane.Na OV ODS už určitě spočítali,že proti pádu vlády je asi 809,3% občanů.Což jasně plyne z tvého příspěvku,když se pod ním udělá čára.Třeba už pro ně nebudeš bolševik ,ale soukmenovec.Když ne Partei….,třeba alespoň Volksgenosse.

 21. Daňový soumar říká:

  Na pádu vlády se ukázala naprostá neprofesionalita a ubohý amaterismus KSČSSD. Řeknou A pro uspokojení mas, ale nemají připraveno B. Jen krmí závist a nenávist v těch nejspodnějších patrech lidského bytí. Jestli tomuhle někdo tleská, tak musí být naprostý magor.

 22. Zdenek říká:

  Není mě jasné proč pan Vovsík tak vychvaluje vládu,když se podíváte jak se ve sněmovně poslanci napadají a sprostě uráží tak je mi smutno.Nehledě když vidíte Topolávka jak vystupuje na veřejnpsti tak to hovoří samo za sebe.

 23. arthur říká:

  Tak jsem na youtube zhlédl video z dílny ODS kde přirovnává pád vlády k Mnichovu či r68. Jak volič této strany jsem už zkousl hodně ale víc už to nejde. Nechápu. Tato vláda zkrátka byla karikaturou velkých slibů ale navždy zůstane jen 30kč poplatkem u doktora. Sjezd ODS byl plný slov ale činy se nedostavily. Topolánek na něm slíbil že se polepší, místo toho jen hází špínu i na prezidenta.
  Strana která namísto svých slov a závazků začne kupčit radar za Lisabon už můj hlas v mimořádných volbách nedostane. Zradou je Topolánkův podpis pod Lisabonem.
  Koho však budu volit nevím. Levici ne. Ekoteroristi nepřipadají v úvahu. A Čunek je výsměch všem slušným lidem.
  Je mi z toho smutno a 20 let staré ideály jsou v troskách zákulisního kuplířství.
  Svobodu si užívám pouze jako svobodu svou, jednotlivce. Ale jako svobodný stát my to zatím nepřipadá.

 24. Radek Vovsík říká:

  Zdenku – dvakrát ve svém textu opakuji „asi to nebyla dokonalá vláda“. Toto Vám příjde jako její vychvalování?? Trochu to překrucujete… Slovním spojením „asi nejste dokonalý, Zdeňku“ Vás rovněž nevychvaluji… Ale chcete-li to tak vnímat, nebudu se na Vás zlobit…

 25. Svatopluk Beran říká:

  Jaký je rozdíl v úrovni strávení prohry ve volbách 2006 stranou ČSSD, po policejním vměšování do voleb 2006 řízeném ODS, z přirovnáním k roku 48, které trapně provedl Paroubek a tím jak strávila ODS pád své vlády držené zkorunpovanými přeběhlíky a zneužíváním justice a ministerstva vnitra?

  http://www.novinky.cz/domaci/165081-ods-zverejnila-pateticke-video-o-zrade.html

  podle pana Vovsíka to nebyla nejlepší vláda, ale díky za ty tři roky kdy ministerstvo zdravotnictví si z naší ústavou vytřelo zadnici a ministerstvo vnitra zavedlo systém kontroly občanů horší než Stb za vlády komunistů, stačí si vždy pustit jen prvních deset minut.

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209522161800012-uvolnete-se-prosim/

  AŤ SE VÁM VŠEM LÍBÍ V DEMOKRACII PANA LANGERA A ODS

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209522161800011-uvolnete-se-prosim/

  AŤ SE VÁM VŠEM LÍBÍ V DEMOKRACII PANA POSPÍŠILAN A ODS

  Bez iniciativy většiny lidí bychom zde měli opět nekontrolovatelnou armádu cizí zaoceánské velmoci. Ještě, že už i v té velmoci měli občané dost takových lumpů jako máme mi v ODS a rozhodli se je řádným a legitimním způsobem ve volbách odstranit.

 26. Daňový soumar říká:

  Trefné :

  Jiří Paroubek se bojí
  Dva a půl roku byl Jiří Paroubek hrdinou. Bil vládu hlava nehlava, na všechno měl lepší recept. Čtyřikrát chtěl svrhnout vládu, popáté se mu to podařilo. S přeběhlíky. Dosud byli lidskými zrůdami, to když od Paroubka odešli. Těm, které získal, říká jinak. Jsou konstruktivní. Tak jsem čekala, co společně zkonstruovali. A vidím, že nic.

  Vládu sesadili, to je pravda, ale sednout do ještě teplých vládních židlí Paroubek nechce. To bylo řečí o tom, jak vláda nezvládá krizi. A teď Jiří Paroubek politickou krizi způsobil, ale žádný plán B nemá. Navrhuje, aby ODS „nějak“ vládla dále. Nebo klidně někdo jiný. Nějaký úředník třeba.

  Dělá si blázny nebo co? Den co den vykřikoval, že to je vláda totálně neschopná, že neexistuje nic, co by mohl pochválit. To bylo pořád Já, Já, Já a najednou se bojí. Jasně, představoval si to jinak. On ani nechtěl vládu odvolat. Teď ještě ne.

  Líbilo by se mu to víc až někdy na podzim. Až bude pryč evropské předsednictví, až lidé pozapomenou na to, že vláda touto etapou prošla slušně. A také, až bude hotový rozpočet na příští rok. Ví dobře, že sestavit jej bude extrémně těžké. Proč by se do toho hrnul? Ale něco se zvrtlo, vládu sesadil, za vše nese plnou odpovědnost.

  To že neměl žádný připravený plán je jasné. Nezastavil se před ničím, ohledy nevzal na nic. To má být ještě někdy premiér? To je metoda, jak sloužit své zemi? Gottwaldovským projevem v létě roku 2006 začal vyhrožovat, urážet a manipulovat. Vnucoval se do novin, četli jsme, jak On by vše zvládl lépe. A nyní vidíme, co opravdu zvládá. Umí rozkopat to, co jakž takž funguje. Potom se na tu spoušť podívá a usoudí, že by bylo lépe, kdyby to dal dohromady někdo jiný.

  Pěkně to v Lidovém domě promysleli.

 27. xmolly říká:

  Ono by to chtělo Daňový soumare větší odstup od danné situace. Paradoxne tento pád vlády může pomoci ODS dále KSČ, ale již nikomu jinému.
  ODS se může očistit od své minulosti, bohužel tak zjevně nedělá dala se na stejnou rétoriku jako ČSSD což ji vůbec neprospěje, srovnávat Paroubka s hitlerem je sice hezké, ale lidi to už otravuje, ti chtějí vědět jak se postaví krizi, jak docílí reforem atd. A né slovní a jiné napadání opozičních stran.
  Bohužel nejvíce sympatii získá asi KSČ a to právě tím, že se nezapojují do žádných politických přestřelek, občané neslyší skoro žádné kauzy o této straně a tak na venek působí jako ta nejlepší volba. Možná je velká chyba, že ji politici neumožnili jakési vládnutí, možná by se nadobro zkopromitovala a zapadla do propadliště dějin. Takhle ale bohužel získává čím dál více voličů, neb lidé již zapoměli co vše se dělo za jejich vlády a také si říkají, že dnes by se to již nemohlo stát. To´t je ale otázka?
  Nejvíce pak budou litovat Zelení, neboť to jsou právě oni, kdo zapříčinil pád vlády jmenovitě pan Bursík se svoji milenkou au au. jejich krok vyloučit 2 členky byl totálně nepromyšlený a za b lidi už prokoukli co je to za stranu zejména pan Bursík a jeho Kačka. Takže je jasné že v dalších volbách se nedostanou ani na hranici 5%.

 28. Svatopluk Beran říká:

  Dva a půl roku byl Jiří Paroubek hrdinou.

  Daňový – předložmi mi kde kromě tvého dnešního emociálního výlevu, prezentují nejsilnější česká media, během posledních dvou let, Paroubka jako hrdinu.

  Dosud byli lidskými zrůdami, to když od Paroubka odešli.

  Daňový – předložmi kde kromě tvého dnešního emociálního výlevu, jsou prezentováni Paroubkem v některém jeho rozhovoru poslanci ČSSD, nakoupení vůbec pro možnost existence vlády ODS, jako lidské zrůdy.

  Těm, které získal, říká jinak. Jsou konstruktivní.

  Daňový – předložmi kde kromě tvého dnešního emociálního výlevu, tak v kterém svém prohlášení nebo rozhovoru prezentuje Paroubek dva poslance z ODS a dvě poslankyně z jejich bývalé Strany Zelených, jenž po dvou a půl letech tolerance a ustupování z pozic, které koalice slíbila ale neplnila, tak kde je pojmenovává jako konstruktivní.

  Chováš se stejně jako Topolánek – Dalík – Langer – jako skoro celá ODS, kteří své vlastní slovní vynálezy, vkládají do úst někomu jinému a situaci napřed vykonstruují, načež jí jako zhovadilou vloží do úst někomu jinému. VZPAMATUJ SE.

  Domníváš se že úředník pracující v té které problematice nerozumí tomu v čem je vystudovaný? Jseš trapnej, to politici nezvládají zákonitosti ekonomiky a diktují politicky, ať už z jedné nebo druhé strany, co je a co není ekonomicky možné a prospěšné pro občany.

  Tato vláda vůbec neměla právně ani morálně vzniknout a paseku kterou po sobě zanechává bude těžké napravovat. Koleje, které samolibě a stupidně vyryla do před tím padesát let nelehce zkoušené země a rodělila tak tímto opět tuto zem, i buldozer těžko srovná. Je ale vždy lepší zastavit povoz tažený voly před propastí a pokusit se aspoň ve smyku otočit tohle samolibé a podvodem vypuštěné zpřežení, než aby hulvátský kočí, těsně před tím než sám seskočí z kozlíku, shodil do propasti všechny kdo sedí na žebřiňáku.

 29. Daňový soumar říká:

  Bearane není to můj text a vzhledem k tomu, že to na Tebe působí jako rudý hadr na býka, tak je i přesný. Hrůzy tady napáchala hlavně předchozí 8-mi letá vláda KSČSSD a nebýt jejího neslavného konce, tak jsme na tom teď jak Maďaři. Stačí se podívat na opatření proti krizi, které nám nabídla KSČSSD. :))) A co dokáže úředník ? Podívej se co z nich na těch ministerstvech padá a jak jsou zkorumpovaní:))). Tvá víra v úřednictvo je k popukání.

 30. XXXXX říká:

  Je to tady k smíchu, vášniví zastánci truchlí, vášniví odpůrci slaví, ale pravda je jen jedna. Strany nemají co nabídnout. Konstruktivní zrádci (Melčák, Tlustý), chytří blbci (Wolf, Hovorka), zhrzené jalovice a jejich přiblblý bača, to je panečku nabídka. Dopadne to tak, že si nad tím hnojem všichni odplivnou a zvolí komunisty. Bezproblémové, neskandalizované. A pak se taky můžou dít věci. Uplně přesně to vyjádřil výše arthur. Máme jen to co si zasloužíme. A protože já jsem zasloužilej, hodlám založit v naší obci stranickou buňku ODS, já budu náčelník a moje milovaná náměstek a hodlám se dostat do parlamentu za účelem, no to ještě nevím, ale hodlám. Když to jde v Třebáni, proč ne u nás. Je mi z celý tý slavný ODS, ČSSD, křesťanů a zelenejch na blití. Ale pro prachy budu klidně kandidovat i do Bruselu, ač je mojí jedinou kvalifikací to, že jsem dostal do dršky a řičel jak píchlá svině (nebo štětka?)
  A pro soumara, prozměnu tvá víra v politiky je k posrání.

 31. xmolly říká:

  Jo jo velká chyba ODS, že nemá sebereflexi a to v tom smyslu, že jim lidé o krajských volbách řekli ne takovýmto stylem. výsledek?! ODS ještě více plyve na všechny strany, křičí že za prohrané volby může 30 kč atd. Mě jako středového voliče tento způsob uráží a také unavuje. Já chci vidět politziky, že něco dělají kor v dnešní době místo toho sledujeme denně jak se hádají v poslanecké sněmovně. Zajímalo by mě kolik lidí si může dovolit ten luxus, že bude celý den urážet kolegu v práci a budou se mezi sebou hádat aniž by pracovali. myslím si, že 99.9% lidí si to dovolit nemůže. jinak by dostali padáka. takže rozpuštění vlády je logickým vyústěním celého tohoto stavu.
  Takže milá ODS, pane Vovsíku atd. Začněte opravdu dělat něco pro lidi, lidi si toho pak všimnou i bez toho aniž by na daný čin musel vehementně upozorňovat (to platí především pro p. Vovsíka). Pokud lidi uvidí, že opatření jsou účiná, nemají pak potřebu měnit stranu která je u moci. Takže konec nadávání lidem do socek, 30 korunovým přeběhlíků atd. tím lidi neuchvátíte, spíš je naserete!!!

 32. Daňový soumar říká:

  Můžeš mi říct nejvyšší manažere jakou nejvyšší víru v politiky mám ? Respektive kdy a kde jsem ji dal najevo. Já jen tvrdím že KSČSSD je parta nýmandů, kteří chtějí rozházet co nejvíce peněz z mého a navíc mě notabene nepřímo zadlužit . Její kroky po sundání vlády jsou komické. Tím samozřejmě ovšem nedávám najevo náklonnost k vládní koalici. Jen říkám že pokud někdo nevidí co ti kašpaři provádí,nebo chtějí provádět, je zaslepenej maniak.

 33. xmolly říká:

  Dańový máš pravdu ODS už si nahrabala už za Klause a teď už žije z těchto zlodějin. Víš možná ti řeknu pro tebe velkou novinu. Ještě jsem ve velké politice neviděl člověka který by nehrabal:o). A mám takové tušení, že ho aniza zbytek svého života nezažiji.

 34. Svatopluk Beran říká:

  Daňový soumare vypíchl jsem tvé tři proklamace o kterých tvrdíš, že je inerpretoval nyní Paroubek. Mohl by jsi mi prosím poslat přesné webové stránky ČSSD, nebo odkazy na případné pravdivě zdokumentované rozhovory, které prezentují tyto tvé, podle mne Paroubkem, nevyřčené věty. To co ty píšeš je právě ta trapná, jednoduchá a zavádějící interpretace ODS vůči ČSSD, s kterou ODS počítá u mnohých jednoduších lidí, jež nepříjemě postihly některé excesy bývalého socialismu a jejichž následky si tito lidé ponesou až do konce svého života, aniž by byli schopni reálně posoudit skutečnou situaci.

 35. XXXXX říká:

  Jasně souhlasím zadlužování je na píchatku, to je nepochybný, já se doma taky nezadlužuju, když na to nemám nekupuju, nebo abych byl úplně přesnej, koupím, ale moc dobře propočítám, jestli to ještě utáhnu. Ale to je trošinku jiná pohádka. Státní aparát je rozjetá mašinerie a nedá se zastavit. Nedá se ani přibrzdit a pokud neobjevíme v naší milované vlasti ropu, zlato nebo uran, tak se bude dluh jen prohlubovat. Iluze o šetření je jen pro hlupáky, to je jen šidítko pro ty co si myslí, že utrácí stát jeho peníze. Iluze. Stát utráci svoje peníze a z tebe je dostane jestli bude modrej rudej, nebo jakej chceš. Ušetřit by se dalo. Vyhodit všechny státem placené úředníky, rozpustit armádu, policii a hasiče. Nedat lidem důchody nezměstnanejm podpory, chudejm sociálku, přestat budovat silnice a roček počkat. To by šlo ne? Ne nešlo. Všechno jsou to jen kecy a ani jeden na to nemá recetpt.

 36. XXXXX říká:

  pro daňovýho

 37. Svatopluk Beran říká:

  Pokud mluvíš Daňovej soumare konkrétně o státním zadlužování, buď rád že nežiješ víc na západ, nebo snad až ve Spojených Státech. To bys teprve koukal co za břídily je ČSSD i když se jim aspoň podařilo nakopnout za ty dluhy národní hospodářství a zlikvidovat pomocí USTAVENÍ Insolvenční Banky zlodějny, které provedl za Klauze a ODS kde kdo. Hlavně díky Insolvenční bance a převedení tehdejších, (pouze našich toxických dluhů, jejichž vzniku Klauz otevřel dveře dokořán) v podstatě na národní dluh, i proto jsou naše banky oproti světu SOLVENTNÍ A NETOXICKÉ. Popojeď o něco na západ a uvidíš notabene jak vlády nepřímo zadlužily a nyní v době krize jkeště více zadlužují své občany.

 38. Daňový soumar říká:

  Dneska jsem dodělal přiznání a tvrdím, že stát utrácí moje peníze. Je to nejhorší hospodář jaký může vůbec existovat. Hrozné nejsou ani tak daně. Ale to sociální. To je darda. A pro koho ?

 39. Daňový soumar říká:

  Naše banky jsou „NETOXICKÉ“ hlavně proto, protože banky u nás žijí hlavně z poplatků a u bank si také půjčují solventní zákazníci. Zbytek si půjčuje hlavně u splátkových společností. A ty čekají nelehké časy.

 40. Svatopluk Beran říká:

  Souhlasím, těch důvodů je pochopitelně víc, poplatky v našich bankách oproti zahraničním, to je kapitola sama pro sebe. Kdopak to ale celé nastrtoval a jako první určil rozjezd bankovnictví a jeho zisků jako nejdůležitější prvopořátek ekonomické proměny. A to vše bezohledně a s plným vědomím o nevědomosti běžných uživatelů o bankách službách na západ od nás.. Hlavně však byly špatné podnikatelské záměry v té které bance, včas Insolvenční Bankou, ještě před krizí oddluženy. I s této banky si ale samozřejmě nezapomělo pár lidí, jak užje u nás dobrým zvykem, opět něco nakrást.

 41. Daňový soumar říká:

  Přijde chlap do baru, kde obsluhuje barman – robot. Natočí mu perfektní pivo a zeptá se ho, jaké má IQ. Chlápek odpoví, že někde kolem 150. Barman se s ním plynně začne bavit o kvantové fyzice, globálním oteplování, makroekonomice, nanotechnologiích… Chlap je z toho celý vedle, tak si říká, že ho vyzkouší. Jde domů, převlékne se a vrátí se do baru. Barman mu opět natočí perfektní pivo a ptá se na IQ. Chlápek řekne, že má kolem stovky. Robot s ním začne kecat o ženských, o fotbale, o autech… Chlapovi se to hrozně líbí, tak jde zase domů, převlékne se a vrátí se do baru. Obdrží opět perfektní pivo a obvyklý dotaz. Tentokrát řekne robotovi, že má IQ 50. Na to se barman nakloní až k němu pomalu, ale skutečně pomalu, říká: Tak co? Zase budeme letos volit Paroubka?

 42. Libor Furbacher říká:

  Soumare velmi pekne ,nevis nahodou kolik IQ musi clovek mit aby napsal tuhle vetu………………………..“u mnohých jednoduších lidí, jež nepříjemě postihly některé excesy bývalého socialismu a jejichž následky si tito lidé ponesou až do konce svého života, aniž by byli schopni reálně posoudit skutečnou situaci.“…………

 43. Svatopluk Beran říká:

  Daňovej, ten ftip není ŠPATNEJ, to jsi vymyslel sám nebo s tím někdo pomáhal? Podobné, zdlouhavě vyprávěné ftipy, jsme si vymýšlely jako děti. Skus něco krátšího, výstižnějšího, něco co skutečně překvapí a člověk se tomu od srdce rád zasměje. Klidně i na Paroubka.

  Pane Furbacher, co vám na to říct? Snad jen – skuste se s tím poprat. Pokud to nezvládnete a pokud jste viděl film Medvídek a byl jste pozorný v závěru celého filmu, zvolte náhled na situace které nechápete, třeba z hladiska pana Trojana – nemusíte všechno pochopit, stačí když to přijmete.

 44. Svatopluk Beran říká:

  Tak honem, kdo najde hrubky.

 45. Daňový soumar říká:

  Robot Berane robot je najde:))

 46. Svatopluk Beran říká:

  Daňovej, přeju ti hezkej život z robotama, já radši živý hospodský holky, nic ale proti tvým nerezovým hračkám, každej si to hold děláme jinak.

 47. Svatopluk Beran říká:

  Jenom malá ukázka, i když pro pochopení musí být předložená celá, k jakým pokusům o omezování osobní svobody a základních lidských práv se pokouší úředníci v barvách ODS na pražském magistrátě. Je úplně jedno jestli je to v Jihlavě pan Vovsík, nebo v Praze pan Bém.

  Demonstrace se koná, magistrát začíná rušit svá rozhodnutí
  3.4.2009

  Úředníci pražského magistrátu zřejmě nedávno absolvovali společné promítání pohádky o královně Koloběžce. Ta, jak známo, přijela-nepřijela, učesaná-neučesaná a přivezla dar-nedar. Magistrát se rozhodl zakazovat-nezakazovat shromáždění. Po zákazu pochodu ke Kongresovému centru, pokusech vyvolat dojem, že se žádná shromáždění konat nebudou (taktika, kterou si policie a magistrát vyzkoušeli už v červnu před dvěma lety), magistrát, zřejmě ve snaze vyhnout se žalobě, která by následovala, zrušil své rozhodnutí zakázat původně plánované shromáždění na náměstí Jana Palacha. Obě rozhodnutí přikládáme, obrázek nechť si udělá každý sám.

  Jaká je situace teď?

  Demonstrace na Václavském náměstí, v neděli od 15:00,
  se koná. Je řádně ohlášená a není zakázaná. Zákaz magistrát vydal v souvislosti s průvodem, který má následovat. Situaci stále řešíme, budeme
  se snažit dojít k dohodě a pochod uskutečnit. Každopádně platí, že bez ohledu
  na zákaz pochodu, demonstrace na Václavském náměstí zakázána není a proběhne podle plánu.

  Co bude dál?

  Iniciativa Ne základnám je připravena zákaz průvodu napadnout u Městského soudu v Praze. Jsme přesvědčeni, že nám soud dá zapravdu, stejně jako již dvakrát v minulosti.

  POKUS MAGISTRÁTU

  zákaz shromáždění na nám. Jana Palacha

  Náměstí Jana Palacha nelze na čtrnáct hodin blokovat shromážděním

  Magistrát hl. m. Prahy zakázal shromáždění, které oznamovatel Jan Májíček svolal na 5. 4. 2009 od 8 do 22 hodin na náměstí Jana Palacha s oznámeným účelem „občané proti základnám“. Úřad má podle zákona právo shromáždění zakázat na místech, kde by účastníkům hrozilo vážné nebezpečí, případně kde by omezení dopravy a zásobování bylo v závažném rozporu se zájmem obyvatel, přičemž shromáždění lze bez nepřiměřených obtíží a narušení jeho účelu konat jinde. Magistrát v tomto případě dospěl k názoru, že důvody k zákazu shromáždění jsou naplněny.

  Prostor náměstí bude v uvedenou dobu z bezpečnostních důvodů uzavřen a nebude možný vstup do plochy s parkovou úpravou a prostoru před Rudolfinem. Účastnící shromáždění by proto museli stát především na komunikaci (vozovce). To by výrazně omezilo provoz městské hromadné i automobilové dopravy.
  Vzhledem k tomu, že shromáždění má trvat zhruba 14 hodin, by přímo omezilo provozu 230 spojů městské hromadné dopravy na nám. J. Palacha. Pokud by město tyto spoje odklonilo přes plně vytíženou křižovatku Klárov, kudy je vedena objízdná trasa pro uzavírku na Letné, promítlo by se to negativně do provozu dalších zhruba 670 spojů. Daleko závažnější však je, že automobilová doprava by se přesunula na objízdnou trasu Karmelitskou ulicí, kde by došlo k dopravnímu kolapsu s následnými dopady na provoz městské hromadné dopravy na Karlově náměstí, kde by se omezení dotklo celkem 900 spojů a na Strossmayerově náměstí, kde by se omezení dotklo celkem 560 spojů.
  Protože probíhá výstavba Městského okruhu a doprava přes Letnou je omezena, znamenaly by dopravní problémy kolaps v celém širším centru města. Omezení průjezdu Karmelitskou ulicí by výrazné zhoršilo i dostupnost nemocnice Pod Petřínem, což už představuje přímé ohrožení životů.
  Magistrát též zohlednil, že dle stanoviska odboru dopravy Magistrátu by objízdná trasa z důvodu zablokování dopravy na náměstí Jana Palacha vedla ulicí Karmelitskou, přičemž Magistrát eviduje řádně podané oznámení pouličního průvodu po trase Václavské náměstí – 28. října – Národní – most Legií – Vítězná – Újezd – Karmelitská – Malostranské náměstí v tomtéž dni od 17.00 do 20.00 hodin svolávaného Evou Novotnou za účelem „občané ČR Ne radaru“. Po dobu konání tohoto průvodu by poté došlo k zablokování i této možné objízdné trasy nejen vozidly (i objíždějícími zablokované nám. J. Palacha), ale i účastníky tohoto průvodu.
  Vzhledem k uvedeným skutečnostem z pohledu odboru dopravy magistrátu nelze v dané lokalitě konat shromáždění v rozsahu oznámeném svolavatelem.
  Shromáždění se podle svolavatele zúčastní 500 osob, pořadatelé mají být pouze dva, což je naprosto nedostatečné. Nelze proto zajistit ani bezpečnost účastníků.
  Při posouzení vzal magistrát v úvahu také informaci Policie ČR o mimořádných bezpečnostních opatřeních v souvislosti se státní návštěvou prezidenta Spojených států amerických, která budou v termínu 5. 4. 2009 zahrnovat i lokalitu náměstí Jana Palacha v Praze 1.
  S přihlédnutím k ústavně zaručenému právu shromažďovacímu, ale s ohledem na výše uvedená fakta, navrhl magistrát svolavateli, aby shromáždění svolal na jiném místě – například na Palackého nám. nebo nám. Míru. Svolavatel se v třídenní lhůtě k návrhu nevyjádřil. Shromáždění Ne základnám a stejný svolavatel přitom oznámil v Praze 1 na Václavské náměstí jiné shromáždění a se stejnou obsahovou náplní jsou oznámena a organizována k uvedenému datu i další shromáždění a pochody, takže cíl shromáždění lze naplnit i jinde než na nám. J. Palacha. Účastníci shromáždění Jana Májíčka by se mohli připojit k některému z těchto shromáždění. Oznámeného účelu by mohlo být dosaženo i konáním shromáždění v lokalitách navržených Magistrátem.
  Zákaz i zdůvodnění rozhodnutí je zveřejněno na úřední desce webových stránek Magistrátu hl. m. Prahy.

  A VÝSLEDEK

  HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
  MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
  ODBOR ŽIVNOSTENSKÝ A OBČANSKOSPRÁVNÍ

  Čj.: S-MHMP 257878-II/2009 V Praze dne 2. 4. 2009
  Vyřizuje: Mgr. Pavel Štefaňák

  Jan Májíček
  Vondroušova 1197
  163 00 Praha 6

  ROZHODNUTÍ

  Magistrát hlavního města Prahy, odbor živnostenský a občanskosprávní, jako úřad příslušný podle zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, ve znění pozdějších předpisů, přezkoumal vlastní rozhodnutí ze dne 19. 3. 2009, čj. S-MHMP 257878/2009, kterým bylo zakázáno shromáždění oznámené dne 16. 3. 2009 ve 14.53 hod. svolavatelem Janem Májíčkem, bytem Praha 6, Vondroušova 1197, které se mělo konat dne 5. 4. 2009 od 8.00 do 22.00 hodin v Praze 1 na náměstí Jana Palacha, a rozhodl ve zkráceném přezkumném řízení podle ustanovení § 98 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, takto:

  Podle ustanovení § 97 odst. 3 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, se rozhodnutí zrušuje.

  Odůvodnění:
  Svolavatel Jan Májíček, bytem Praha 6, Vondroušova 1197, oznámil dne 16. 3. 2009 ve 14.54 hod. prostřednictvím e-mailu zaslaného z e-mailové adresy Václav Novotný [vasek.novotny@gmail.com] Magistrátu hlavního města Prahy (dále jen „Magistrát“) konání shromáždění dne 5. 4. 2009 od 8,00 do 22,00 hodin v Praze 1 na náměstí Jana Palacha. Jako účel shromáždění svolavatel oznámil „občané proti radaru“. Jako předpokládaný počet účastníků svolavatel uvedl 500 osob, jako počet pořadatelů 2, kteří měli být označeni páskou pořadatel. Za osobu zmocněnou jednat v této věci v jeho zastoupení svolavatel označil Janu Glivickou, bytem Most, Bělehradská 318/12. V listinné podobě předložil svolavatel oznámení dne 17. 3. 2009 ve 12.30 hod. do podatelny Magistrátu.
  Magistrát podle ustanovení § 10 odst. 2 písmeno a) zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o právu shromažďovacím“), z důvodu konání shromáždění na místech, kde by účastníkům hrozilo závažné nebezpečí pro jejich zdraví, a zároveň ustanovení § 10 odst. 3 zákona o právu shromažďovacím konání shromáždění v místech, kde by nutné omezení dopravy a zásobování bylo v závažném rozporu se zájmem obyvatelstva, přičemž bylo možné bez nepřiměřených obtíží konat shromáždění jinde, aniž by se tím zmařil oznámený účel shromáždění, shromáždění zakázal rozhodnutím vydaným (vyvěšením na úřední desce Magistrátu) dne 19. 3. 2009 ve 13.00 hod., čj. S-MHMP 257878/2009.
  K vydání zákazu Magistrát přistoupil s ohledem na skutečnost, že podle informací Policie ČR ze dne 17. 3. 2009 měla být mj. v prostoru náměstí Jana Palacha v Praze 1 přijata mimořádná bezpečnostní opatření v souvislosti se státní návštěvou prezidenta Spojených států amerických, v jejichž důsledku by omezení plochy náměstí mělo za následek, že by účastníci shromáždění byli nuceni pohybovat se především ve vozovce, čímž by jednak došlo k nepřiměřenému nebezpečí pro jejich zdraví a dále k omezení průjezdnosti přes tuto významnou křižovatku v centru města.
  Svolavatel Jan Májíček při osobním jednání u odboru živnostenského a občanskosprávního Magistrátu dne 30. 3. 2009 vyjádřil vůli, aby předmětné rozhodnutí bylo revidováno.
  Následně při jednání Magistrátu s Policií ČR ve dnech 30. 3. 2009 a 1. 4. 2009 došlo k upřesnění programu návštěvy prezidenta USA v Praze, kdy bylo oproti původním záměrům upuštěno od vystoupení amerického prezidenta na náměstí Jana Palacha, proto bezpečnostní opatření dne 5. 4. 2009 by zde měla být nastavena natolik mírněji, že prostor před Rudolfinem bude využitelný i pro konání shromáždění.
  Podle ustanovení § 95 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „správní řád“) může z podnětu účastníka řízení správní orgán, který rozhodnutí vydal, pokud plně účastníkovi vyhoví, a současně nemůže být způsobena újma jinému účastníkovi, provést přezkumné řízení.
  Magistrát na základě výše uvedeného dospěl k závěru, že důvody pro zákaz shromáždění, které vyplývaly z informací dostupných v době vydání rozhodnutí o zákazu shromáždění, pominuly, proto Magistrát, s respektem k významu práva shromažďovacího jakožto jednoho ze základních politických práv a nepřiměřené tvrdosti zásahu spočívajícího v zákazu shromáždění, získal-li Magistrát nové informace o situaci na náměstí Jana Palacha v termínu 5. 4. 2009, z této příčiny rozhodl ve zkráceném přezkumném řízení podle ustanovení § 98 správního řádu tak, jak je uvedeno ve výroku tohoto rozhodnutí.
  Vyvěšením tohoto rozhodnutí na úřední desce Magistrátu nabývá rozhodnutí právní moci, čímž nastávají účinky v podobě zrušení předchozího rozhodnutí o zákazu shromáždění, a proto je svolavatel Jan Májíček oprávněn shromáždění uskutečnit podle původního oznámení.

  Poučení o opravném prostředku:
  Proti tomuto rozhodnutí se lze odvolat do 15 dnů ode dne jeho doručení (vyvěšení na úřední desce) k Ministerstvu vnitra prostřednictvím odboru živnostenského a občanskosprávního Magistrátu hlavního města Prahy.

  JUDr. Eva Novaková
  ředitelka odboru
  živnostenského a občanskosprávního

  Každý z nás ví o nejnovějším NÁHUBKOVÉM ZÁKONĚ z dílny ODS, konkrétně z pera jeho poslance Marka Bendy. Ke kterému se následně a ochotně přidala i další individua.

  Další výtvor je z dílny Ivana Langera a dává za povinost ministerstvu vnitra aby minimálně jednou za rok zaslalo každému občanu naší republiky zprávU o tom kolikrát a v kterých v jeho osobních datech se Ministerstvo Vnitra šťouralo, aniž by byl tento občan byl trestně stíhán. Pan Langer nám jasně najevo, že se tak nyní děje úplně běžně a bez soudních povolení. Kam se hrabe STB za komunistů v podání dnešní demokracie za ODS. Je mi jasné, že se to dělo i za vlády ČSSD, ale bylo to protizákoné, nyní si na to udělalo ODS zákon, který z takového to činnosti dělá běžnou policejně státní rutinu.

  I pro tyto maličkosti PADLA VLÁDA.

 48. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran ,ze nemusim vsechno pochopit ,jenom to prijmout ,to nejni vubec originalni myslenka a tuto moudrost se nam snazite prodat uz od dob Gustava Husaka u nekoho jste uspeli u me ne.Vase myslenkove pochody jsou zajimave.Vy opravdu verite ,ze lidi ,kteri byli za komunistu nepravem stihani nejsou schopni posoudit realne situaci.Ja si naopak myslim ,ze to jsou lidi kteri znaji tu realnou situaci z prvni ruky.A nenechaji se oblbnout nejakymi abstraktivnimi nesmyly ,a proto jsou vam levicakum trnem v oku

 49. Svatopluk Beran říká:

  Pane Furbacher – moudrost že nemusím všechno pochopit stačí když to přijmu – jsem slyšel poprvé z úst pana Trojana ve filmu Medvídek a připadá mi velice hluboká. To že vy ji znáte z bývalé ČSSR je pouze vaše přednost, ne moje. Já skutečně věřím tomu, že většina lidí které někdo významě poškodil, ať už psychicky, fyzicky nebo majetkově. Mohlo to být kdykoliv za cokoliv a v kterékoliv době, si nesou pocit ublížení a nespravedlnosti, z kteréhož potom stavu jsou velice těžko schopni objektivně posoudit a reagovat na vzniklé nové situace. Jako malý a jednoduchý příklad uvedu shromáždění občanů při projvu Baraka Obamy na Staroměstském náměstí. Před tímto, pro mě po většinu doby velice pozitivním projevem, se prodíral mezi lidmi kluk s bednou amerických vlaječek a rozdával je lidem. Většinou je bez problému příjmali cizinci, hlavně mladší američtí občané, žijící v naší republice a nedělali si vůbec žádný problém, kdykoliv a to i na pokyn, vesele a emociálně mávali. Známe tyto scény velice dobře z amerických voleb. Starší čeští občané většinou tyto vlaječky odmítali. Někteří si je i vzali, načež s nimiale vůbec nemávali. To však však ne z důvodu, že by nebyli nadšeni z pana Obamy, či neměli rádi Spojené Státy, protože v momentech kratičkého přerušení projevu, dávali svými hlasivkami hlasitě najevo souhlas s jeho radarovým odzbrojením a mírovými myšlenkami. Z důvodu nám všem dobře známých z dob socialismu a to povinných prvomájových průvodů, jim tato spontální činnost, připadala nepříjemná. Prostě tito lidé byli negativně postiženi a následně stejný projev radosti, brali jako nepřijatelné negativum, na kterém vlastně nic negativního v ten moment, nebylo. Tak to je ve většině případech i s většinou lidí postižených bývalou komunistickou vládou. Snad jste to pochopil. Rád bych se touto cestou též vyjádřil negativně k policii české republiky, která pod vedením ODS a Ivana Langera znemožnila skupině lidí vyjádřit v naší demokratické republice svůj občanský názor na dění v naší republice a zachovala se v tento moment přesně tak jako policie v bývalé socialistické republice. Tam kam běžně pouštěla kteréhokoliv občana naší republiky odmítla pustit, ať už členy Greenpeace se svým transparentem, tak i iniciativu Nenásilý a Ne základnám a znemožnila tak protizákoně vyjádřit legitimní a nenásilný nesouhlas s určitými praktikami vlády ODS a Spojených Států Amerických. Nebylo to tak jak uváděl svými slovy pan Červíček, že se policie domluvila bez násilý o tom že své požadavky tyto iniciativy nesmí ukázat před kongresovým centrem. Bylo nám jasně řečeno, že do míst kde se bez problému pohybovaly ostatní občané naší republiky, nesmíme mi ani jiné iniciativy vstoupit a své nesouhlasné transparenty roztáhnout, pod pohrůžkou, že pokud to uděláme bude proti nám použito násilý. Česká media a policie, se tak jak je u nás od nástupu ODS a ministra Langera do vlády zvykem opět vyznamenala. Na stadiony, kde jisté skupiny násilníků ničí majetek, policie nesmí, ovšem proti nenásilným občanům kteří zákoně chtějí využít své občanské právo projevu a protestu z danou situací, dle platnýc zákonů této republiky, jsou nasazováni speciální těžkoodění policisté, stejně jako za komunistů. O demokracii a občanské svobodě projevu, se dá za ODS těžko uvažovat.

  Malý důkaz. Něco co naše veřejnoprávní media neuvedou.

  http://www.youtube.com/watch?v=2qmBAjCSRs0

 50. Svatopluk Beran říká:

  Ještě v angličtině.

  http://www.youtube.com/watch?v=6AwPIkBbqDo

 51. Svatopluk Beran říká:

  Neviditelní Češi

  Petr Schnur

  Koncem minulého týdne jsem neprozřetelně své francouzské ženě oznámil, že se v Praze během návštěvy amerického prezidenta bude konat protiradarová demonstrace. Když jsme potom namísto ní viděli v televizních záběrech Obamovy jásající fanoušky, byl jsem jí v tichosti vděčný za to, že se mne – zřejmě z ohleduplnosti – nezeptala, jak to s ní dopadlo. Zatím co několik tisíc lidí šlo „na Obamu“, akce, jež měla demonstrovat vůli většiny národa, se zúčastnilo podle rozdílných údajů v tisku tři sta až osm set občanů. I kdyby jich byla plná tisícovka – přiznám se, že od tohoto okamžiku jsem ženě ze studu tato čísla zamlčel.

  Jan Tamáš uhodil nechtěně hřebík na hlavičku, když prohlásil, že 70% českých občanů, kteří si nepřejí radar, je neviditelných. Porovnal jsem televizní záběry demonstrací z německého Baden-Badenu a francouzského Štrasburku, konajících se ve srovnání s Prahou za neuvěřitelně těžkých podmínek, a bylo mi smutno. 9000 policistů na německé straně, 15000 na francouzské. Pozavírané obchody, hermeticky uzavřená města a omezení pohybu pro ty, kteří v nich bydlí. Dalším krokem může napříště být třeba dočasné vystěhování obyvatel během summitů a státních návštěv. Obama zde již moc netáhne, lidé totiž začali poslouchat, co říká, a přemýšlet o tom, co jeho slova znamenají. Kupříkladu to, že se za jeho úsměvem, kterým tak „okouzlil Prahu“ (cit. Právo, 6. 4. 09) skrývá úmysl instrumentalizovat NATO ve prospěch amerických strategických cílů způsobem, který u G. W. Bushe nenajdeme. Občané mají plné zuby blýskavých mediálních úsměvů a vzletného blábolení euroamerických krizových manažerů – a jdou za svou věc do ulic. Jsou jich desítky až stovky tisíc a když je potřeba, tak do ulic vyjde i ten milion. Obyvatelé karibských ostrovů Guadeloupe a Martinique po několikaměsíční generální stávce přinutili francouzskou vládu k zásadním ústupkům. Tyto národy totiž na rozdíl od Čechů vědí, že vyjednávat s mocí je možné jen tehdy, když prokáží vlastní odhodlání a sílu.

  Češi vyprodukovali vskutku unikátní filosofii odporu. „Národní“ pravice hájí zájmy všeho možného jen ne vlastního státu. Liberální levice sice brojí za mír, ale podporuje spolky vedoucí války. Bojuje proti neoliberalismu a zároveň podepisuje smlouvy, kterými se zavazuje k jeho aplikaci. Proti radaru je 70% občanů , ale v rozhodujícím okamžiku jich vyjde do ulic několik stovek.

  Ano, v Česku se nesouhlasí, ale neviditelně. Oč méně se veřejně protestuje, o to víc se píší dopisy a tleská se domnělým spasitelům. Tradice apelů na dobrou vůli panstva namísto vytrvalého občanského odporu je v českých zemích dlouhá. Když v druhé polovině 19. století vypukla maďarská revoluce, ujišťovali Češi císaře pána o jejich loajalitě v naději, že to Habsburk ocení. Samozřejmě, že neocenil – a vše dopadlo, jak dopadnout muselo: hrdí Maďaři dostali federaci, plebejští Češi národní kocovinu. Což jim ovšem nezabránilo v následujícím lamentování o „slavné národní historii“ a „pošlapaném“ státním právu, až je Masaryk upozornil na to, že již v roce 1848 bezpodmínečným vstupem do nového vídeňského parlamentu se jej – na rozdíl od Maďarů i Chorvatů – de facto vzdali. Po roce 1918 nová Republika jaksi „zapomněla“ na pravidlo, že pěšák vždy bojuje za krále. Nikdy naopak! Natolik se podřídila zájmům Francie a její vojenské doktríně včetně stavění československé verze Maginotovy linie, až nakonec českým básníkům nezbylo nic jiného než psát melodramatické básně o tom, jak „zní zrady zvon“. Tato tradice našla své pokračovatele v „mužích ledna“ roku 68, kteří se hrozící sovětskou invazi snažili odvrátit apely na „společnou dobrou vůli“ a neustálým ujišťováním Brežněva a Kosygina o tom, že v Československu žádná „kontrarevoluce“ nehrozí. Dotaz jugoslávského prezidenta Tita během jeho návštěvy Prahy, kdy ČSSR hodlá mobilizovat, prý na čs. straně vyvolal velký údiv. „Samet“ roku 89 tuto mentalitu nezměnil, nýbrž ji potvrdil v té nejhorší podobě.

  Filosofie českého odporu předpokládá dostat za minimální námahu co nejvíce a ještě pokud možno od jiných. Přitulit se k vrchnosti, prokázat „dobrou vůli“ a čekat na odměnu. Jedni vidí spásu v „Americe“, druzí v „Evropě“, málokdo sám v sobě. Nejnesnesitelnější je důsledek tohoto myšlenkového stereotypu: pocit civilizační nadřazenosti na Východ a servilita vůči Západu. Moderní polistopadový českopražský intelektuál je všestranný, je doma jak v politice, tak i v kultuře. Může být dramatikem i prezidentem, hudebníkem i ministrem, vše se skloubí v jedno absurdní divadlo. Čech obdivuje západní společnost, ale občanskou angažovanost, která tuto společnost udělala takovou jaká je přehlíží, vidět nechce nebo ani vidět neumí. Vše je relativní, vše je sranda, občanskou kuráž nahrazuje obecný cynismus a nesmírná obětavost jedinců. Nic tento stav ducha nereprezentuje před evropskou veřejností výstižněji než Entropa: její obsah omezenost českého pohledu na Evropu, okolnosti jejího vzniku zase kvalitu polistopadové politiky. Není to vtipný ironický pohled na evropské národy, je to obraz současné vulgární české duše. Libujeme si v kvazipolitice a státnické postoje nahrazujeme pseudomorálním pozérstvím. Proto Havel a jeho družina koketovali se sudetoněmeckým landsmanšaftem a „zapomněli“ udělit alespoň dodatečnou morální satisfakci těm německým antifašistům, kteří bojovali v zahraniční Československé armádě za osvobození naší vlasti. Proto je možné, aby se v armádě opět dostal do módy bezohledný kariérista Valdštejn a jeho žoldáci. Zde je nutné hledat kořeny „moravského patriotismu“, který se vůči Čechám státoprávně i symbolicky vymezoval a vymezuje na základě „privilegií“ udělených rakouskými císaři.

  Mimo Evropu nejsme kvůli Topolánkovi či Klausovi, nýbrž díky naší neviditelnosti.

  (Článek je v úctě a solidaritě věnován těm, kterých se netýká: účastníkům nedělních protiradarových demonstrací)

 52. Svatopluk Beran říká:

  Neviditelní češi v Bruselu.

  http://www.stream.cz/video/12/256234-neviditelni-brusel-18-2-2009

 53. Svatopluk Beran říká:

  Něco z www stránek Greenpeace, protože www stránky Ne násilí a NE základnám jsou od dnešního rána, to je 8.4. 2009, nedostupné. Že by již zákony pana Langera vzhledem k občanským aktivitám dostávali svoji konkrétní podobu? Věřme, že tak daleko zatím nejsme a jde pouze o náhodné zkolabování providerů těchto dvou, pro politiku ODS, jistě nepříjemných servrů.

  http://www.greenpeace.org/czech/news/Zachrante_i_klima_nejen_banky

  http://www.greenpeace.org/czech/news/jak-to-vsechno-dopadlo

  http://www.greenpeace.org/czech/news/Opravy_chybnych_sdeleni

 54. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran ,hrozne se mi libi vase prirovnani ze je to jak za komunistu jak s vama ten demokraticky system jedna.Samozrejme vy muzete porovnavat..Protoze jste jiste v sedmdesatych letech organizoval demonstrace za odchod vojsk varsavske smlovy z ceskoslovenska protoze jste spravne pochopil ze to nam narusovalo suverenitu a podesal jste chartu a jinak jste se angazoval proti tem komunistickym nahubkovym zakonum.Pokud jste jenom trosku pripojil souhlas k necemu co jsem napsal ,tak mi nejni jasny ,jak jste to dokazal ,ze nejste jeden z tech co ted nemuze posoudit realne situaci ,protoze byl nepravem trestan.A nebo jste se stal bojovnikem za prava az kdyz se to smelo.Pokud ano tak se prosim vas nesnazte porovnavat neco co se porovnavat neda.

 55. Daňový soumar říká:

  :)))))) Už dlouho jse se tak nezasmál. Jsem zvědavý co na to rozvědčík-opisovač bezpáteřní odpoví.

 56. Svatopluk Beran říká:

  Pane Furbacher, Chartu jsem nepodepsal, neorganizoval jsem odchod sovětských vojsk z našeho území a ani jsem VEŘEJNĚ nevystupoval proti komunistickým náhubkovým zákonům. Přesně tak jako možná 13 milionů 999 tisíc lidí z asi 14 milionů lidí žijících v ČSFR. Vy dobře víte že většina národa viditelně po okupaci protestovala a nebála se říci svůj názor. Normalizační doba a přítomnost sovětské armády na našem území, kdy Spojené Státy před vstupem vojsk Varšavské Smlouvy přislíbily Brežněvovi, že naše zem je legální sféra vlivu Sovětského Svazu, nedávala příliš možnosti k demokratickému projevu s nesouhlasem přítomnosti cizích vojsk na našem území. Nevím jestli to bude podle vás stačit, určitě to nebyla veřejná angažovanost podle vašeho vidění, ale tak jako tehdy mnozí i mi kluci jsme měli od svých čtrnácti let svoji osadu a to s názvem, TO Zlaté Údolí. Měli svoji skálu a kus rovné plochy v lesích nad Cejlí. Pak přišla okupace, mi chodili do deváté třídy a mimo své učební aktivity jsme též docházeli na Rantířovský tankodrom, kde byly tehdy na podzim ubytovány ve stanech okupační sovětská vojska. Jako čtrnáctiletí kluci jsme se snažili jim vysvětlit že tady nemají co dělat, že tady žádná kontrarevoluce není a že už je nemůžeme brát jako naše bývalé osvoboditele, nýbrž a pouze jako nynější okupanty. Chodili jsme tam z lesa od Okrouhlíku a před vyššíma šaržema nás obyčejní vojáci museli vždy tajit. Mohu k tomu jenom podotknou, že jsme je nepřesvědčili, někteří se nám i vysmívali, že jsme oblbnuti západní propagandou a že jsme ještě mladí na to abychom to popchopili. Byli však i tací, kteří se vyptávali na podrobnosti a podle mne jsme v některých stopy pochybností zanechali. Pokud mi chcete naznačit jak vy jste organizoval demonstrace proti přítomnosti sovětských vojsk, můžete začít, klidně se rozepište a zveřejněte všechny demonstrace které jste veřejně uskutečnil. Pro mne jste ale dosud velkou neznámou, člověkem který pouze mluví a nic nedokazuje. Nějak si nemohu vzpomenout, že by se v tehdejším tisku psalo o panu Furbacherovi, jako o protikomunistickém elementu. Já se na vás doposud dívám pouze jako člověka kterému rodiče říkali, že to bylo pro občany první republiky fajn a že jste na mou reakci o postřílení kolem 70 dělníků a to i dětí policií, kteří demonstrovali za lepší životní podmínky v té době, reagoval slovy, že je jistě škoda každého člověka, že vy o tom ale nic nevíte a zřejmě jsem si to vymyslel. Možná že vy jste vystupoval v sedumdesátých letech jako silný aktivista, ale protože se o vás media nijak nezmiňovala a držela vás v tajnosti nikdo o vás nic nevěděl. Za vlády ODS je to dnes s tiskem v naší republice ne nepodobné. O protivládních aktivitách k přítomnosti nového typu zahraničních vojsk a skutečných důvodů jejich pobytu v naší zemi se mluví a píše minimálně zkresleně a pokud možno se předkládaná falešná fakta, nebo se uvádějí jako kontraproduktivní a lživá ta protiradarová, přičemž se předkládají jako komunistické vize. Poučný je v tomto případě například tento článek.

  http://www.blisty.cz/2009/4/10/art46324.html

  nebo následný projev projev Štěpána Kotrby na demonstraci 5.4.2009

  Je nepřijatelné, když vláda jedná za zády občanů.

  A je potěšující, když se to občan dozví alespoň z komunálních novin z druhé půlky zeměkoule. Americký radar, který ani odborníci, ani více než dvě třetiny občanů Česka nechtějí, vzbudil nebývalý odpor. Naučili jste se nesouhlasit. Trokavec se stal ve světě nejznámější českou vesnicí.

  Informace vám nedal generál Obering. Ten vám lhal. Nedala vám je česká ministryně obrany Parkanová. Ta jen zpívala. Nedal vám je premiér Mirek Topolánek. Ten vám jen vzkázal, že „jste jedničky“. Vzali jste si je vy sami. Informace jste si našli na internetu.

  To je druhá tvář oné globalizace, kterou doteď vítaly jen nadnárodní firmy. Toto je globalizace odporu. Informace už totiž před vámi nelze utajit, ani zapírat.

  Vy, občané, jste poprvé po dlouhé době změnili názor politiků. Takovým způsobem, že dnes by s radarem souhlasila snad jedině vláda v demisi. Každá vláda, která vám odteď bude lhát, padne. Protože jste to už jednou provždy vy, kteří mají informace. A našli jste i vůli rozhodovat.

  A za to patří dík všem, kteří přišli. Kteří nesouhlasíte s názory vlády bez mandátu. Patří dík expertům, kteří našli odvahu se postavit státní moci. Patří dík i kolegům novinářům, kteří se vzepřeli mediálním manipulacím vládních obelhávačů.

  Naučili jste se bránit. A to je dobře. Vás ani mne už neobelžou.

  Štěpán Kotrba je editorem a novinářem internetového deníku Britské listy,
  který jako první v Česku v roce 2004 upozornil na radar

  Pokud budete chtít zveřejnit své aktivity pane Furbacher během sedumdesátých let, udělejte to. Pro vaší informaci vám zasílám ještě projev pana Uhla z protiradarového setkání ze 17. listopadu minulého roku na Národní Třídě. Možná že tohoto člověka znáte jako zakládajícího chartistu. Já ho beru jako člověka, který jde stále za ideemi charty a nezastavil se, nezakopal a nežije jen z minulosti jak mnozí podobní vám. Domnívám se, že to je člověk který nestojí jen na stupidním antikomunismu, nýbrž je schopen posoudit reálná nová nebezpečí, ať přicházejí z leva nebo prava. Nežije jenom z charty a co dělal před revolucí, nýbrž dál za ni bojuje, přesně v jejich myšlenkách.

  Projev Petra Uhla na demonstraci 17.11.2008 na Národní třídě v Praze. Petr Uhl je novinář a bývalý politik, přední člen Charty 77 a Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS), jeden z nejdéle vězněných politických vězňů normalizačního režimu.

  Vážené občanky a vážení občané!

  oslovuji Vás stejně jako před devatenácti lety. Tehdy jste změnili poměry v této zemi. Součástí oné změny bylo i postupné uskutečňování požadavků Charty 77 a Nezávislého mírového sdružení a dalších iniciativ v tehdejším Československu, Polsku i NDR – aby se odstranilo mocenské dělení světa na dvě části, aby se rozpustilo jak NATO, tak Varšavská smlouva. Ještě v roce 1990 o to usilovalo Občanské fórum i československá vláda.

  Bipolární svět postupně padl. Byl ale bohužel nahrazen jednopolárním, v němž hraje vedoucí úlohu vojenský a průmyslový komplex USA. S odchodem Bushe a jeho vlády se však západní Evropa stává sebevědomější a začíná se stavět proti vybudování amerického radaru v Brdech a americké raketové základny v Polsku. Nadějí je také Barack Obama, ale musí mu to někdo sdělit. A to můžeme jen my, občané – u nás, v Evropě a všude na světě –, kteří nechceme americkou nadvládu ve světě, ani studenou válku, ani radar, ani rakety Iskander v Kaliningradu. V odporu proti radaru, zbrojení a válkám nesmíme polevit!

  Jsem přesvědčen, že vaše předchozí vyjádření je přesně důkazem vašeho jednostraného – (JEDNODUCHÉHO) pohledu na problém a pokusem, že když už jste zahnán do kouta tak toho druhého se pokusit přihlouple diskreditovat. O daňovém snad není ani potřeba se zmiňovat, ten jen dokáže poťouchle přizvukovat. Čtenáři už si udělají názor vlastní.

 57. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran dekuju za vysvetleni,je to vzdy nostalgicke si zavzpominat na na mlada leta.Tez je zajimave si pocist jak i z ruske invaze obvinujete neprimo americany.Myslite si ze nam tehdy Boys meli prijit na pomoc?Zase jste do toho zamichal radar ,jako do vseho,ale tentokrat se sem i hodi.Nechcete radar z duvodu jakych? Naruseni suverenity,ktera nam spadla do klina diky Panu Reaganovi a USA.Nebo mame strach ze bychom mohli nekoho rozlobit ,protoze to vypada jako ze by jsme konecne meli v umyslu se branit ,kdyby nas nekdo napadl?Libi se mi jak pisete o panu Uhlu,ktereho si mimochodem vazim za jeho disidentskou minulost,i kdyz nyni nesouhlasim s jeho nazory.Po nekolika skolenich ,ktere jste mi daval ,o tom ze lide poznamenani rezimem nemohou realne posoudit situaci se nahle ohanite panem Uhlem.A kdo mohl byt vice poznamenan komunisty nez pan Uhl.Zda se mi ,ze si odporujete ,ale to je mozna jenom proto ze se na to divam logicky Chcete vedet jak ja jsem se choval za mladych let.V 68 jsem za rusama nechodil,rusove to totis brali jako Druzbu nasich narodu .Normalizace me zastihla uplne nepripraveneho ,protoze jsem nikdy neveril ,ze je mozny aby lidi zapomeli na svobodu i kdyz castecnou, tak rychle.Bohuzel ta svoboda ,kterou ja si cenim nadevse,velke vetsine lidi ani tak moc nechybela.Proto davam takovy kredit Charte ,ze obetovali vse pro lidi ,kteri o to nestali a ani dodnes to nekteri nepochopily a nevedi jak tu svobodu ,co dnes maji, pouzit.Dost to pripomina zruseni otroctvi v americe,kdy se nekteri otroci co dostali svobodu vraceli na plantaze aby je zase vzali zpet za stejnych podminek ,protoze praci meli a o nic jineho se nemuseli starat vse jim zajistil otrokar.Jestli ode mne ocekavate neco o mem disidentstvi tak vas zklamu.Nepodepsal jsem chartu,nedelal jsem demonstrace a ani jsem nepatril ke tride, ktera Normalizovala.Byl jsem v te dobe presne jak jak zbytek naroda ,ktery byl urcen k normalizaci, snazil jsem se zit a do urcite doby, jak se vic a vic normalizovalo , uz jenom prezit.Neco podobneho jak pan Jim Cert zpiva ve sve pisni Chodime do hospod.Poslu vam link.Po sametu ,ty kovani z Normalizacni tridy ,kdyz se ujistili ze samet bude k nim opravdu sametovej ,tak zacali zase prezentovat jejich moudra pod hlavickou OBJEKTIVITY, jsou to proste stejny nesmysly jak za komousu jenom je to zabalene do objektivity aby se to dalo prodat tem vecne nespokojenym.Tez vsechny momentalni neduhy a nedostatky demokracie se prirovnaji ke“ STAREMU“ komunismu a socialismu,cimz se diskredituje demokracie a mlzi se ty obrovske rozdily.Takze nas “ NOVE“komunisty volte protoze my uz jsme pouceny a uz vime vse a vse vyresime.A ze se jeste porad modlime k Leninovi?To nebyl On, to byly excesy,meli by jste se jet podivat do Kremlu jak pekne vypada ,ted kdyz je prevycpanej.A potom , vzdyt mame svobodu ,prece nam nechcete rikat co muzeme a co ne,no ne?Tak tady ja vidim to nebezpeci z leva ,jak rikate ,a proto s vami diskutuji.

 58. Libor Furbacher říká:

  http://www.youtube.com/watch?v=-1uYGZ1X9Aw&feature=related

 59. Libor Furbacher říká:

  to je ta slibena normalizacni pisen

 60. Navaho říká:

  Pane Berane v osmdesátých letech probíhaly protesty proti umístění raket SS20 na českém území, stačilo jen CHTÍT se připojit!
  Po zabití vězně svědomí Pavla Wonka v r. 1988 byla sepsána petice „Dopis 271 československých občanů“, kterou podepsala značná část občanů z Jihlavy. Zkuste si ji přečíst… škoda, že jste se nepřidal.
  Pane Furbachere, souhlas.

 61. Svatopluk Beran říká:

  Doufám, že vy na rozdíl od pana Furbachera, to co po mě požadujete též splňujete. Můžete mi pane Navaho prosím upřesnit kde se tyto demonstrace do 86 roku konaly a jak byly v tehdejších našich mediích zviditelněny. Od roku 85 jsem totiž až do roku 90 jsem pracoval v zahraničí a domů jsem se dostal pouze na pár dnů v roce. Mohu vám k tomu ale dodat, že po podpisu 2 tisíc slov mým synem a jeho následné emigraci v létě 89, jsem si také užil své a byl obviňován a popotahován na svém zahraničním pracovišti z napomáhání v tomto jeho útěku. Nevystupoval jsem otevřeně proti tehdejší komunistické vládě. Nedomnívám se však, že bych měl z ní nějaký respekt. Pro příklad, ukončení základní vojenské služby jsem se přihlásil na roční práci při výstavbě kompresorové stanice v tehdejším SSSR a to na tak zvaný Oremburg. Byl mi proto vyňat z vojenské knížky povolávací rozkaz a já následně – z hodou okolností – se této pracovní cesty nezúčastnil. Po dvanácti letecha a po mé již třetí změně zaměstnání, mi velice agilní vedoucí personílního oddělní v novém zaměstnání zjistila, že nemám ve vojenské knížce povolávací rozkaz a že se nezúčastňuji pravidelného výcviku vojenských záloh. Okamžitě mě poslala z vojenskou knížkou na OVS a tam teprve začal tanec. Po zjištění že jsem nikde nebyl a nenahlásil to, že už potřetí měním zaměstnání a nenahlásil to, že mám tři děti a nenahlásil to, že jsem čtyřikrát změnil bydliště a nenahlásil to, že jsem se jednou rozvedl a dvakrát oženil a nenahlásil to, málem trefil toho lampasáka infarkt a já dostal na vojenské zprávě co proto. – No a vlastně vidíte, teď stačí panu Langerovi po prosazení jeho zákona, nebo komukoliv jinému z policie ťuknout na klávesnici a hned vědí co jsem zač a mám za sebou. Už na sebe nemusím nic udávat, systém pana Langera to udělá za mě. Naštěstí jsem se nepřidal k intrnetovým zdravotním kartám pana Julínka, takže pokud by se policii snad hodilo vědět něco i o mém zdravotním stavu, nebude jim stačit použít pouze počítač. Chci tím jenom říci, znamená to snad, že pokud mi někdo nabídl svobodně prezentovat svůj názor, nesmím ho nyní dávat najevo, nýbrž s ním musím držet basu, protože mi umožnil být svobodný a já teď mám povinost být loajální s jeho vraždící militaristickou expanzí z důvodu nedostatku jeho vlastních surovinových komodit? Takhle mám chápat tu svobodu? Kolik si myslíte, že je v Iráku takových umučených a zabitých Pavlů Wonků? Uvědomujete si, že ta zem která byla jistě velkým podílníkem na mé svobodě, jinde v příkrém rozporu z Ženevskými konvencemi, a o hromadu hůř než Rusové tehdy u nás, drtí jiný národ na zcela vylhaných a pomocí svých zpravodajských služeb vykonstruovaných lžích, ktetrými se nestyděla obelhat celý svět. Velice by mne zajímalo jestli jste skutečně schopen odsoudit a bojovat proti jakémukoliv bezpráví a lžím. Domnívám se, že přesně jak pan Furbacher či Vovsík, to co na jedněch po právu odsuzujete tak na druhé straně vědomě schvalujete. Proto jsem přesvědčen že vaše tvrzení jsou pouze účelová a tudíž v reálené pravdě a skutečnostech nepouživatelné.

 62. Svatopluk Beran říká:

  Pane Furbacher, je úžasné na vás a vůbec na celé ODS jak lehce dokážete překroutit odpovědi. Odkazem na moji nostalgii, zlehčujete můj a nebo tehdy náš způsob odporu a svoji pasivitu schováváte za možnost zneužití a strach z toho co by o vás kdo řekl. Mlčel jste tehdá proti okupaci Varšavské Smlouvy a mlčíte i nyní k ekonomicko vojenské podřazenosti naší země Spojeným Státům. Čechy jsou součástí světadílu Evropa a ne amerického kontinentu. Pokud se Evropa domluví na tom, že bude někde na jejím území umožněno Spojeným Státům společně na rovném principu sdílení vojenských pravomocí obou velmocí, postaven nějaký vojenský objekt, bude to v pořádku. Pokud tak ČR udělá bez plnohodnotného zapojení Evropy a samostatně, nemůže o tom rozhodovat vláda pouze na doporučení bývalého lobisty a zástupce amerických zbrojařských komplexů. To je věc každého občana této země, který má o to zájem. Naštěstí, díky internetu je možnost nalézt všechny možné informace pro i proti. Pokud se jedná o pana Uhla, on z principů a zásad charty neustoupil. Jste to ale vy kdo ve slovním stylu pana Topolánka – to už se přežilo – se natáčíte podle větru. To vaše vysvětlení s těmi otroky, to je od vás velice zábavné. Já mám jiné. Pokud se chtěly Spojené Státy stát industriální zemí s rychlým růstem ekonomiky, nemohli zůstat zemí otrokářskou. Otrokářský nebo i feudální stát s nevolníky sice zajišťuje úzké skupině lidí pohodlný život, ovšem bez svobody člověka nemůže žádný státní útvar počítat s osobním a vnitřním nasazením člověka. Otrok i poddaný vždy udělá jenom to co musí a co mu kdo nařídí, nikdy nevloží do práce celé své já. To je ale to co potřeboval tehdy nastupující kapitalistický systém. Umožnit lidem jejich vlastní rozlet ducha, aby pak mohl ještě více bohatnout, touto rádoby svobodou nasazení a nápadů. Celkově bohatství pod touto vizí na světě přibívá OVŠEM ČÍM DÁL VÍC SE STĚHUJE DO MENŠÍHO OKRUHU LIDÍ ZATÍMCO VĚTŠINA OBYVATEL TÉTO PLANETY ŽIJE NA POKRAJI CHUDOBY. Socialismus vedený komunisty byl jen nepovedenou součástí kapitalistického systému a pokusu o zlidštění jeho raného projevu. Snažil se však brutalitu oplatit zase brutalitou, a přitom ještě potlačovat některé typy svobod. Čas ukázal, že tudy cesta nevede. Musí se jinak. Určitě ne ve stylu bývalé Bushovi nebo Topolánkovy vlády. Tady čas též ukázal, jak neprůchodné jsou v demokracii autoritářské praktiky. Snad to Obama pochopil. Nynější ODS ještě ale stále neví která bije. Pokud by neměla tu možnost, aby manipulovala s vědomím lidí, že tu dřív byli komunisté, těžko by mohla uspět mezi občany se svým vládním programem. Dnes už víme, že byl z většiny stejně vylhaný. Obama zcela jistě nebude zásadně měnit pozadí imperiálních praktik Spojených Států. Je mu ovšem ale jasné, že se bude muset ze světem víc bavit. Jinak by totiž bohatství světa přesouvající se nyní do Asie, mohlo Spojeným Státům při vyloženě agresivní militaristické politice, v budoucnosti zlomit vaz.

 63. Navaho říká:

  Pane Berane splňuji. O protestech proti umístění sovětských raket nebylo v tehdejších komunistických médiích záměrně psáno a mluveno, prostě se komunistům nehodilo psát o tom, že zde někdo protestuje, stejně jako v současné Číně. O průběhu studentské demonstrace v listopadu 1989 také nejdříve mluvila zahraniční média, v těch našich minimálně ještě v sobotu a v neděli panovala těžká cenzura. Kdyby jste byl v Čechách, věděl by jste to. Abych se přiznal, trochu Vám závidím možnost pracovat za komunistů v zahraničí, mně jihlavská pobočka STB nepovolila ani jet na čtrnáctidenní dovolenou do ciziny. Jaká moje tvrzení jsou pouze účelová a tudíž v reálné pravdě a skutečnostech nepouživatelné?

 64. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran,stezujete si ,ze zlehcuji Vas a Muj ,tedy“ Nas “odpor .Tam nejni co zlehcovat .Proste tak to bylo.Nemam zadny duvod se za nic schovavat a nebo se za co stydet,Presto bych delal rozdil mezi mim pasivnim odporem,a vasim hadanim se s byrokraty kvuly nevyplnenym formularum.Ale to je jedno. Pokud nekdo jel na praci do Sovetskeho Svazu tak musel mit vic,nez jenom znalost sve profese.Je mi lito ,ze vam vas syn tam pokazil karieru,a myslim ,ze jste mu zato poradne vycinil.Ale to uz prisla svoboda,a stalo to za to ,a ted uz nelitujete ,ze to udelal.Pravdepodobne zije ve Spojenych Statech,ma se dobre, a je na vas patricne hrdy.Pisete ze pokud se Evropa domluvi tak ze by mohli Americe neco dovolit.To zni tak pekne,k pomilovani.Zatim se domlouvali poradne jen dvakrat ,To bylo prvni svetovy domlouvani a druhy svetovy domlouvani a to se ty zbrojarsky komplexy Evrope najednou sakramentsky hodily a diky USA,ze v Evrope zustali tak nedoslo k tretimu domlouvani.Obvinujete me ,ze prekrucuji veci ,ale ja se jenom snazim orientovat v tom co pisete,a verte nejni to lehke.Jako napriklad by me vubec nenapadlo,ze komunisticky socialismus byl jen nepovedenou soucasti kapitalistickeho systemu urceny k zlidsteni kapitalismu.

 65. Svatopluk Beran říká:

  Pane Furbacher, již jsem na těchto blozích jednou napsal, že je pro mne důležité, že vlezdoprdelová a militantní vláda ODS a Mirka Topolánka, Alexandra Vondry, Ivana Langera, Zelených i Lidovců skončila svojí destruktivní činnost v naší republice a České části Evropy a že s přísunem, pravdivých, pro mnoho osob nelichotivých skutečností končím. Nemohu jinak, ale váš lajcký pohled na skutečné dění a pomoc Spojených Států Evropě v první a druhé světové válce jsou úsměvný. A ne nepodobný těm, kterými nás krmily naši bývalý bratři. Pro tentokrát jenom, dokud nenastoupil do funkce premiéra Velké Britanie Winston Churchil a nepřislíbil přesun většiny britských hospodářských aktiv v zahraničí a tím i ztrátu mnohých území a hospodářských celků navždy ve prospěch Spojeným Státům, o jakékoliv zbrojařské pomoci, nad rámec který americké firmy měly jak s Anglí tak i Německem, nehodlaly Spojené Státy vůbec diskutovat. Též 80 procen občanů Spojených Států bylo proti jakémukoliv zapojení se do obou válk. Způsob, jakým o skutečných předválečných, historických skutečnostech a postojích jednotlivých států a velmocí, informovala bývalá socialistická společnost pod vedením komunistů, je zcela totožný s tím jak se i nynější doba vyrovnává s historickou pravdou. Spojené Státy bez ohledu na lidské ztráty na Evropských bojištích a z ohledem na svou co nejlepší hospodářskou politiku zasahovaly vždy, až v pro ně nejvýhodnější a nejpotřebnější dobu, z ohledem na to aby co nejvíce na těchto válkách vydělaly a to jak ekonomicky tak i rozšířením svých území po celém světě, na kterých mají již přes 800 vojenských základen, sloužících hlavně k hospodářské kontrole té které země a to ať už za pomoci zkorumpovaných vlád, nebo poválečných smluv vycházejících z poválečných světových dějiných skutečností.

  K vaší poslední větě, pokuste si sehnat a i pročíst knihu Gabora Steingarta nar. 1962- GLOBÁLNÍ VÁLKA O BLAHOBYT neboli NOVÉ ROZDĚLENÍ SVĚTOVÝCH FINANČNÍCH TRHŮ -, který vystudoval národohospodářství a politické vědy na universitách v Marburgu a Berlíně. Poté absolvoval studium ekonomické žurnalistiky. Od roku 1990 pracuje pro renomovaný německý týdeníj Der Spiegel. V roce 2001 se stal vedoucím berlínské pobočky tohoto časopisu, v červenci 2007 odešel jako autor a dopisovatel do Washingtonu. V roce 2004 byl Staingert zvolen novinářem roku v oboru ekonomie.
  Kniha vyšla i v češtině v roce 2008 a vydala ji Euromedia Group, k.s. – Knižní Klub v Praze.

  Tato kniha na historických skutečnostech ukazuje na vznik imperialismu a kapitalismu na západní polokouli a na industrializaci této části zeměkoule za pomoci vynálezů a tvrdé práce jak inteligence tak – v uvozovkách – osvozených nevolníků – spolu s agresí a rozkrádáním zbytku světa. Tato kniha mimo jiné popisuje, jak tato západní část světa utekla během 150 let východní ekonomice, která do té doby západní převyšovala ve svých objemech.

  Např. na straně 30 v kapitole Velikášství Velké Britanie se v druhém odstavci píše též o Belgii. – V Kongu, které tehdy bylo považováno za zemi s největším nerostným bohatstvím, kterou belgický král Leopold II deklaroval za svou soukromou kolonii, zemřelo v důsledku imperialistické politiky podle nejnovějších odhadů asi 10 milionů obyvatel násilnou smrtí.

  V jiném odstavci, na podkladě podobných se na straně 31 píše, Světový obchod nebyl od samého začátku onou mírumilovnou výměnou zboží, za kterou je dnes vydáván. Původně představoval proces brutálního potlačování a likvidování, což se tenkrát otevřeně přiznávalo a dnes pilně zamlčuje.

  Již jsem se zde v podobných článcích několikrát zmínil o genocidě provedené na domorodém obyvatelstvu světadílu Severní Amerika, kterou úspěšně prováděly bývalé vlády Spojených Států i s téměř totálním vyhubením jednoho zvířecího druhu – bisonů – a to během pouhých šesti let v letech 1860 až 1866, které bylo původně asi v počtu 40 milionů kusů na amerických pláních a sloužilo jako hlavní zdroj života místních obyvatel.

  Závěrečný odstavec kapitoly – Hitlerova pomoc, jak USA vydělaly na druhé světové válce – začínající na straně 64 a končící na straně 69 zní – Jako náhradu za poskytnutou vojenskou pomoc, především dodávky zbraní, musela Británie přenechat Spojeným Státům řadu svých vojenských základen, od Newfoundlandu přes Jamajku až po Britskou Guayanu. Na konci války vykazovala Velká Británie ztráty, které dalece převyšovaly škody v rozborbardovaných centrech některých měst. Koloniální říše se začala rozpadat, námořní flotila byla silně zredukovaná, finanční centrum světa se přestěhovalo z Londýna do New Yorku. Ze státního rozpočtu odtékala rok co rok nemalá část za Atlantik. Rosvelt sice nakonec ustoupil Churchillowu naléhání, ale vstup USA do války nebyl zadarmo. Cena, kterou americký president svým spojencům vyůčtoval, se dá snadno stanovit. Rosveld požadoval pro svoji zem postavení světové velmoci číslo jedna.

  Rád bych abyste pochopil, že mi nejde o obyčejný antiamerikanismus, na rozdíl od Vovsíkova jednoduchého antikomunismu. Pojďme si už konečně nalévat čisté víno, jenom tak se může každý svobodně rozhodnout co je pro něj přijatelnější. Řekněme po pravdě co se kdy, kde a jak dělo bez jakýchkoliv stranických preferencí. A nechme lidi vybrat. Viděl jsem bilbordy na kterých pan Strejček promlouvá k lidu. Místo STRAŠENÍ MÁME ŘEŠENÍ. Tak konečně snad přestane neoliberální ODS strašit lidi komunismem a bude řešit ekonomickou situaci tak, aby byla přijatelná pro většinu a nejen úzkou skupinu lidí. I Obama ve svých projevech tvrdí, že s chudobou nemalého množství občanů Spojených Států se musí začít něco dělat. Že nestačí mít jenom výstavní boháče a dobrou střední třídu, ale že chudoba zbytku občanů není tou správnou vizitkou USA.

 66. Svatopluk Beran říká:

  Asi to nebyla dokonalá vláda. Těžko se v povolební patové situaci rodila, těžko se poté držela při životě a není divu, že tedy skončila dřív, než skončit mohla. Dlouhou dobu odolávala nejen tlakům z vně, ale zejména záškodníkům z vlastních řad.

  O kterých záškodnících to asi pan Vovsík mluví? Jistě se minulá vláda velice těžce na podkladě lží, podvodných volebních slibů, uplácení nebo vydírání rodila. Načež byla policejně císařským řezem vyvržena ke svému neokonzervativnímu přerozdělování moci a státních peněz nevelké skupině občanů naší republiky. Je dobře pane Vovsík že toto přerozdělování – okrádání ostatních občanů této republiky, prominentní skupinou lidí, bylo zastaveno.

  Kubiceho zpráva byla manipulace, říká nový šéf vnitra

  20:08 | 5.5.2009

  Eliška Bártová

  Nový ministr vnitra Martin Pecina

  Aktuálně CZ

  Praha – V úterý designovaný premiér Jan Fischer oficiálně nabídl post ministra vnitra šéfovi Antimonopolbího úřadu Martinu Pecinovi.

  Ten nabídku přijal a již pár okamžiků po jejím stvrzení, poskytl Aktuálně.cz rozhovor. Podle Peciny existují obavy, že policie podléhala za předchozího vedení politickým vlivům.

  „Kubiceho zpráva byla fabulace, ze které se v podstatě nic nepotvrdilo,“ říká v rozhovoru nový ministr vnitra. „A její zveřejnění před volbami není nic jiného, než politická manipulace.“

  Hlavním úkolem Peciny v roli ministra je odstřihnout politický vliv na policii.

 67. Svatopluk Beran říká:

  Co v Česku znamená „protikorupční politika“

  Výroky místopředsedy ODS Pavla Drobila, „čestného a slušného člověka“, bych tesal do kamene, protože úplně jasně ukazují, jak se v té politice uvažuje a v jakém prostředí Drobil politicky vyrostl. Tohle je česká politika ve své spanilé nahotě a v protikorupčním zápalu. Stále více mne to fascinuje.

  Cituji odtud: ZDE

  Drobil k Michálkovi (takhle uvažuje politik, který je dle premiéra Nečase slušný, politik, kterého si premiér Nečas sám vybral za místopředsedu ODS):

  „Ve vašem případě to byla politická nominace, kterou udělal sice Martin Knetig, ale já jsem ji absolutně pokryl svojí osobou. Stejně tak je na úřadě ještě jeden člověk, který má absolutní politické krytí, a to je Dušan Fibingr. Ten má ale politické krytí jiných významných lidí z ODS. Toho prostě nominovala jiná mocná politická struktura uvnitř ODS, se kterou já mám dobré vztahy a chci je mít, protože to jsou vztahy, které ze mě udělaly místopředsedu.“

  „Na začátek říkám, že absolutně nezpochybňuji vaši kompetenci… pracovní, ale to je polopolitická funkce, ať se vám to líbí nebo ne, jste v dění těch politických vlivů, je to jeden z mála fondů v dané situaci, který má peníze.“

  „Martin Knetig je člověk, kterému já absolutně věřím, zejména pokud se týče finančního poradenství… Pokud on mi oznámí, že vy jste spolu přestali komunikovat… já to řeknu natvrdo, prostě. Jakýkoli důvod, proč bych já měl politicky držet tuto (Michálkovu) nominaci, se začíná limitně blížit nule.“

  Čestný a slušný politik Drobil poté, co se dozvěděl, že si Michálek rozhovory s Knetigem nahrál:

  „Pokud něco takového existuje, tak jim to musíte dát. A ujistit je, jste katolík stejně jako já, křesťan, ujistit je, že jestli něco je, jestli tady něco bylo, tak že je to teď tady na tom stole, ta výpověď bude zničena a nic dalšího není.“

  „Pokud máte něco, co dokazuje něco, co má nějakou trestněprávní odpovědnost, tak buď s tím zajděte na nejbližší policii, anebo to zničte. V opačném případě to zničí vás. To říkám úplně otevřeně.“

  „Já vám dám jednu věc na uvažování: pro mě samozřejmě značka ideál je, že za mnou přijde pan Michálek, v pravé ruce bude mít ruku pana Fibingra, v levé ruce bude mít ruku pana Knetiga, nebo to vyměníte, to je jedno, a přijdete mi oznámit, že toto je řešení. Varianta číslo dvě, která je fakt dobrá a pro mě akceptovatelná, je, že mi půjdete dělat náměstka. Já potřebuju náměstka, který pod sebou bude mít kompletně celou státní správu a který mi udělá projekt za miliardu. … moje dobrá rada je: přineste mi to, zničte to a odpřisáhnete mi, že neexistuje nic jiného. Toto je moje varianta číslo dvě. Číslo tři nechám na vás, protože mě žádná jiná varianta nenapadá.“

  Tyhle výroky by měly být někde vytesány do kamene jako vysvětlení toho, co v Česku znamená protikorupční politika a jak se chová slušný český politik. Podle mne to natolik poškozuje premiéra Nečase a celou vládu, že by měla Nečasova protikorupční vláda podat demisi. Ten slušný a čestný Drobil byl dítě z jejich lůna, byl to premiérův člověk, premiér se za něj postavil, premiér schválil (!!) odvolání bývalého ředitele Státního fondu životního prostředí Libora Michálka, byť ten se pouze vzepřel korupčnímu jednání a přispěl osobní statečností k jeho rozkrytí (za což by měl dostat medaili a dvojnásobný plat, neboť se zachoval v zájmu daňových poplatníků proti korupci). Nečasova vláda ztratila veškerou důvěryhodnost a princip „padni komu padni“ se ukázal ve své reálné podstatě: uděláme vše možné proti tomu, aby došlo k rozkrytí korupce, rána, trest, vyhazov padne tak leda tomu, kdo na korupci upozorní a odmítne na ni přistoupit přes vyděračské tlaky nadřízeného slušného politika.

  A co na to Radek Vovsik?

  TAK NAM PADLA VLADA.

  Asi to nebyla dokonalá vláda. Těžko se v povolební patové situaci rodila, těžko se poté držela při životě a není divu, že tedy skončila dřív, než skončit mohla. Dlouhou dobu odolávala nejen tlakům z vně, ale zejména záškodníkům z vlastních řad. Na ně nyní doplatila. Nepřísluší mi, jako členovi ODS, kritizovat kdysi zelené dámy či svéhlavého ale nakonec umoudřeného lidovce. Mohu se však pozastavit nad počiny uražených ješitů z ODS. Tyto nejsou z ranku názorové plurality, ale z ranku pomstychtivosti, zášti a nezodpovědnosti. Chce se mi věřit, že s takovými lidmi se ODS dokáže vyrovnat, chce se mi věřit, že již nadále nebudou této straně škodit.

  Asi to nebyla dokonalá vláda. Ale díky za ten pul rok s ní. Při pohledu do sněmovny je totiž zjevné, že žádná lepší být ani nemohla.

 68. Svatopluk Beran říká:

  ČÍM HŮŘ TÍM LÍP

  TAK NÁM nePADLA VLÁDA.
  .
  Asi to nebyla dokonalá vláda. Těžko se v povolební PROHŘE TŘÍ PRAVICOVÝCH STRAN rodila, těžko se poté držela při životě a JSEM S PODIVEM, že tedy NEskončila dřív, než skončit mohla. Dlouhou dobu odolávala nejen tlakům z vně, ale zejména záškodníkům z vlastních řad. Na ně nyní MÁLEM doplatila. Nepřísluší mi, jako členovi ODS, kritizovat kdysi VEVERKOVSKÉ dámy či svéhlavého ale nakonec umoudřeného VEVERČÁKA JOHNA. Mohu se však pozastavit nad počiny uražených ješitů z ODS. Tyto nejsou z ranku názorové plurality, ale z ranku pomstychtivosti, zášti a nezodpovědnosti. Chce se mi věřit, že s takovými lidmi se ODS dokáže vyrovnat, chce se mi věřit, že již nadále nebudou této straně škodit.
  .
  Asi to JE dokonalá vláda. A díky za ten TŘEŠTVRTĚ rok s ní. Při pohledu do sněmovny je totiž zjevné, že žádná lepší být ani nemohla.
  .
  Já však NEjsem přesvědčen že je to vláda kterou potřebujeme na tolik potřebné reformy, nýbrž že je to puč jak nadnárodních tak i národních soukromých subjektů na demontáž a vykradení sociálních jistot v následných letech těm, kteří drží svým myšlením a hlavně prací schopnost finanční směny v této republice.

 69. Svatopluk Beran říká:

  Doposud nezaručená zpráva, ale uvidíme co se z toho vyvrbí.

  Nevím, jestli je na tom zbla pravdy, ale určitě by to byla bomba, necháme se překvapit. Klaus je zřejmě skutečným majitelem PPF GROUP v Holandsku, jehož majetek se odhaduje na 10,5 miliardy dolarů. Kellner byl v roce 1991 teprve 27 letý, nic netušící bílý kůň, kterému tehdy dali luxusní život za mlčení. Jde o peníze z privatizace majetku ČSSR po sametové revoluci, které do PPF uklidili soudruzi spolu s lidmi z ODS.To už je rozehraná a spuštěná hra, ovšem náročnější a dlouho trvající, pokud jde o objasnění. Klaus udělal strategickou chybu, na kterou čekali vyšetřovatelé. Po ukončení prezidentského mandátu si jel zkontrolovat přístup k penězům a z peněz z PPF si koupil zámeček,který mu teď nahrazuje pocit života na Pražském Hradě,který opustil. Mediím jen vypustil nenapadnou zprávu o tom, že dáreček mu daroval sponzor, Petr Kellner. Tím spadla klec a začalo vyšetřování na mezinárodní úrovni.

 70. Berka říká:

  Aha…ovšem tahle „horká novinka“ koluje po internetu už asi půl roku – například w w w .diskuteri.eu/clanek/vlastni-klaus-ppf-1682-dqi‎

  Ne, že bych já osobně neměl radost, kdyby na Klause alespoň nějakej malej boží mlejnek nezapomněl – ale tyhlety úžasné konspirační teorie…

  Spíš mě docela zaráží, že je tady rozšiřuje někdo, kdo tu nedávno prezentoval svoji víru v nevinnu doktora Ratha 🙂

 71. Svatopluk Beran říká:

  Pane Berka nepochybuji o tom že Rath si k něčemu také přišel, tak jako téměř všichni. Rozdíl však bude podle mne řádově v desítkách milionů ve neprospěch Ratha a kupříkladu Vondry a podobných. I to je však podle mne samozřejmě trestné. Nevěřím však tomu že bude odsouzen za to, za co ho zadrželi a následně drželi rok a půl ve vazební cele. Ohledně Klause je potřeba počkat na vyšetřování které se bude podle mne táhnout roky, tak jako při většině takto složitých finančních machinací založených na politických rozhodnutích momentálně mocných. Možná že do té doby zemře, možná že pokud bude jeho kořínek tužší, použije soukromých služeb typu pana Skačániho. 🙂

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I