Blog Jihlavských listů

Antonín Holub
23- Narozen v únoru 1948, šest dětí s jednou manželkou a vnoučata. Krajský tajemník KDU-ČSL a bývalý radní města Jihlavy. " Mám zásadu, že o problémech je třeba hovořit a přílišný radikalismus mnohdy věcem škodí ".

Sjezdy.

Antonín Holub | Čtvrtek, 2. 4. 2009 v 17:32

Kdysi se hovořilo : “ Ještě dva sjezdy a jdeme ke zdi “ . Dnes se tato slova neříkají, ale největší zájem médií je hlavně o jména, která se na sjezdu prosadí a tím obsadí klíčová místa v jednotlivých stranách. Spekuluje se, kdo bude předsedou, místopředsedou. Dokonce si můžete oficiálně vsadit jako na koně, kdo na který post usedne.

Vypadá to jako hra, ale hra to není. Stranický vítěz obsadí třeba křeslo premiéra, ministra nebo prezidenta. Tito lidé můžou občanům také pěkně „zavařit“.

Stranické hrátky nejsou věcí jenom několika fandů v jednotlivých uskupeních, ale mohou zásadně změnit náš život.

Všichni máme spoluzodpovědnost za běh věcí a proto bedlivě sledujme, jak se která strana na svém sjezdu chová, zda „nepracuje“ za zavřenými dveřmi, koho si pozve mezi hosty, kolik za sjezd zaplatí a jak mnoho chce své delegáty „pobavit“.

Také tato skutečnost může nás občany poučit, až budeme při „velkých“ volbách rozhodovat o své budoucnosti.

Jeden komentář k článku “Sjezdy.”

 1. Martina Landergott říká:

  Dobrý den,
  pan Vovsík na svém necenzurovaném diskuzním fóru neuveřejnil demokraticky můj příspěvek,proto uveřejňuji svou reakci zde.
  Věřím stále ve svobodu slova 🙂
  Paradoxem je pane Vovsík,že jako náměstek primátora neznáte zákon “o právu petičním”,dle kterého k provozování petičního stolku na veřejném místě není zábor veřejného prostranství požadován,vlastně v tomto zákoně není vůbec zmíněn.Myslím,že by v politice měli být lidé vzdělaní,znalí alespoň základů práva.Fakt,že člověk ve vaší funkci nezná tak jednoduchý zákon o dvou A4 jako je “zákon o právu petičním” je ostuda nemyslíte? Jediné,co může omluvit vaši neznalost je skutečnost,že jste studoval za minulého režimu,v tom případě by mohla pomoci rekvalifikace.
  Váš životopis je povrchní a nic neříkající,zapomněl jste zde zmínit čím jste se živil od počátku vaší pracovní kariéry,co jste studoval a jak jste se dostal k tak významné funkci jako je ředitel DD za minulého politického režimu,jak vy krásně říkáte “po uvolnění”.
  Tedy přeji vám pěkné uvolnění a těším se na odpovědi bez cenzury mého textu
  Martina Landergott

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I