Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Termín voleb

Petr Klukan | Pátek, 5. 6. 2009 v 8:26

Komunisté protestují, že v době před eurovolbami Česká televize vysílá pořad o procesu dr. Horákové, který se odehrával právě v těchto dnech před 59 lety. Prý tím ovlivňují volby v neprospěch komunistů.

Jejich stížnost lze jen přivítat. Doporučuji proto, aby se příště volby konaly mimo výročí neslavných komunistických dnů procesů, poprav a Vítězného února, mimo dny mnichovské zrady, rozvratu České a Slovenské republiky, spolčení sociálních demokratů s komunisty nebo kolaborace Plojharových lidovců, data narození Hitlera, Stalina, Gottwalda a Sládka, vzniku RVHP a dnů StB.

Jen se obávám, aby se během roku vůbec našel nějaký volný termín. Ledaže by bylo úmyslem komunistů už nikdy k volbám nejít.

19 komentářů k článku “Termín voleb”

 1. Hugo Chávez říká:

  Redaktore zapoměl jsi na výročí Amritsaru,povstání v Damašku,černého pátku 1929,výročí My-Lai,schůzku Nixon -Mao ce Tung,mejdan Nixon – Čou en Laj,Watergate, válku o Falklandy,rozstřílení Rífů,Little – Rock , Woudned-Knee,stavbu velkozdi v Izraeli,stavbu velkozdi v USA,bombardování Jugoslávie a celou řadu irských a severoirských výročí dubnem počínaje.Aby zase nebyli poškozeni demokradi.Jo a taky výročí veřejnoprávního lhaní Václava Havla o tom , že žádnou Lucernu nechce ,že je to jen komunisitická lež.

 2. Ladic říká:

  Výborně napsané…..gratuluji…….méně oduševnělá reakce komunisty Huga to jen potvrzuje. Já vždy říkám, že pokud komunista prská vzteky, je to dobrá zpráva pro tuto zem…..Vojtěch Falmer Filip se prostě odkopal, oni nikdy nebudou jiní…..

 3. Svatopluk beran říká:

  Samozřejmě je potřeba používat vlastní hlavu a hledt k daným referovaným skutečnostem potvrzení nebo záporná zdůvodnění.

  video.google.com/videoplay?docid=524292552117019668

 4. Hugo Chávez říká:

  Milý Ladicku,dopustil ses pomluvy,dnešní číslo JL mne pobavilo NON+.Když se směju neprskám.Směju se od včerejška kdy mi při průjezdu Vysočinou místní rádio tvrdilo ,že za prohnutí střechy na třebíčském zimáku můžou komunisti.Ty jsi z podobného mozkového pytlíku co ?Neber všechno tak vážně , mohl by ti prasknout některý z vředů,malý ,velký,přední či zadní.Jo a taky prý komunisti usmrtili málem půlku Třebíče,protože jim ze zimáku utekl čpavek.No a tahle Klukanojc bubákovina je taky náááádherně schizofrenní.No proč ne, alespoň se něco děje.Já se pobavím nad tím jak působí radon na Vysočině a ty vybojuješ nějaká ta hodně důležitá politická vítězství.
  Humor je důležitý a ne vaše permanentní naprdnutost.

 5. Ladic říká:

  Pomluva ? Hugo, ty jsi zaslepený bolševik, tebe nikdo nemusí pomlouvat…zločince které tady vehementně hájíš slušní lidé odsuzují, toť vše…už tvůj nick napovídá něco o tvé ,,inteligenci,, a přesvědčení….mimochodem nejde o politická vítězství, ale o znechucení ze zločinů komunismu a jejich návratu díky takovým amorálům jako jsi ty…

 6. Hugo Chávez říká:

  Ladicku nešil se.O tvé yntelykency napovídá to,jak dokážeš lidi soudit podle nicku.Kde jsem prosim tě obhajoval jakoukoliv osobu,jakýkoliv zločin ?Já jsem zase znechucenej ze zločinů,které byly „trošku“ větší než ty komunistické ,tak mi to neupírej.Nebo ty rozlišuješ smrt levicovou a smrt pravicovou ? A lepší je samozřejmě ta pravicová ne ? No chudák vaše demokradcie.S takovou demogracií (protože tomuhle tvému úletu se ani nedá napsat demokracie) se celkem vzato můžeš jít vyspat i se všemi „slušnými “ lidmi jako jsi ty.A Huga Cháveze nech na pokoji.Ten bude mít od července ve Venezuele minimální mzdu 8700 Kč.Přál bych ji i našim nejhůř placeným.Ten amorál mě teda zase rozesmál.Dupl sis při tom alespoň ? Ty samozřejmě žádný amorál nejsi , ty jsi asi jenom naprdnutej chudák.

 7. Ladic říká:

  Hugo končím s tebou neplodnou diskuzi jako se zaslepencem touto citací:
  ZÁ K O N ze dne 9. července 1993 o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu (2) Odnětím svobody na tři léta až osm let bude pachatel potrestán, a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným podobně účinným způsobem, b) spáchá-li takový čin jako člen organizované skupiny, nebo; c) spáchá-li takový čin za branné pohotovosti státu. § 261 Kdo veřejně projevuje sympatie k hnutí uvedenému v § 260, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.
  § 261a Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit
  nacistické nebo komunistické genocidium nebo jiné zločiny nacistů nebo
  komunistů proti lidskosti, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až
  tři léta.

 8. Svatopluk beran říká:

  Genocida (lat. geno-cidium, vražda rodu) je zločin proti lidskosti, spočívající ve vyvražďování určité skupiny lidí definované na základě jejich etnika či rasy.

  Za původce slova je pokládán Raphael Lemkin, právník polsko-židovského původu. Při svých studiích ve Lvově se zabýval vyvražďováním Arménů započatým v Osmanské říši v roce 1915.

  Některé širší definice přidávají k vyvražďování ještě násilné vyhánění a k etnickým skupinám ještě přidávají skupiny definované kulturně, politicky nebo nábožensky. Mezi otřesné případy genocidy moderní doby patří holokaust, genocida Arménů (1915-1917), genocidy páchané v Sovětském svazu za dob vlády Stalina, masové vraždění v Číně za vlády Mao Ce-tunga, genocidy páchané nacistickým Německem za druhé světové války v okupovaných (zejména slovanských) zemích, kambodžská genocida, rwandská genocida nebo „etnické čistky“ v bývalé Jugoslávii mezi Srby, Bosňáky a Chorvaty.

  Ladic co si myslíš, že se dělo od záčátku industrializaca na americkém kontinentu? Co se dělo od začátku do konce 18 století na amerických pláních v zájmu jedné rasy a etnika na úkor jiné rasy a etnika . Co si myslíš, že byly transporty a vyvražďování domorodého obyvatelstva, dětí, starců a žen nevyjímaje, kterí se nechtěli podřídit vládám Spojených Států a byli násilím vystěhováváni do takzvaných indiánských rezervací a teritorií? Víš, že proti nim byly též z úspěchem použity i první chemické zbraně. V některých případech, pokud byli tito domorodí obyvatelé přece jen ve větším počtu správně a včas kavalérií přemístěni, byly jim rozdány na místě jejich budoucího života pokrývky, jež obsahovaly zárodky neštovic. Jak daleko je tento způsob likvidace lidí odlišný od užívání plynových komor Němci? Snad jen délkou doby, než dotyčný zemřel. Co bylo organizované a vládou Spojených Států placené vybití jednoho živočišného druhu v počtu 40 milionů kusů během sesti let, jenž původně sloužil k obživě a patřil ke kultuře domorodého etnika, jako třeba v Indii krávy? Stejně se choval Stalin na Ukrajině, při stranou řízeném hladomoru a to odebíráním nejzákladnějších životních potřeb pro nasycení tamních obyvatel? Co myslíš, byla to taky genocida? Já si myslím že ano.

  Genocida (lat. geno-cidium, vražda rodu) je zločin proti lidskosti, spočívající ve vyvražďování určité skupiny lidí definované na základě jejich etnika či rasy.

  Říkejme si už konečně a otevřeně pravdu bez jakéhokoliv zatajování skutečností. A věř tomu, že pokud nebyly vlády Spojených Států, dodnes za tuto genocidu celosvětově odsouzeni, není to proto že by to nedělaly a bolševický islámista Beran si tovymyslel. Je to proto, že pojem genocida byl poprvé užit a právně zaveden v polovině dvacátého století. A to bylo to v době kdy již Spojené Státy byly v hospodářském světě zavedeny jako číslo jedna. A jak jistě víš – VÍTĚZE SE NIKDO NEPTÁ.

 9. Hugo Chávez říká:

  Ládicku,kujňa zrovna jsem tě začal uznávat.A ty na mě olovem.To jak jsi odhalil podle nicku ,že jsem komunista a podle toho,že jsem napsal Amritsar a Rífové,že obhajuju zločiny,to je obdivuhodné.Člověče bolševik , k tomu všemu co ty vyčteš ze dvou slov , potřeboval znát třídní původ a mít stohy kádrových materiálů.A ty jen tak z plezíru.Seš fakt dobrej.Možná seš lepší než Topolánek,který z velikosti pindíka vyfoceného u Berlusconiho usoudil na evropské levičácké spiknutí. V Evropě byli lepší odborníci snad už jen u sousedů, ti soudili lidi podle tvaru lebky a podle tvaru nosu.No ale věřím,že to doženeš.Tebe by potřeboval Žáček v tom svým ÚML-U,aby nedělal kopance.I když Horáková byla divná,když 4 roky po světové válce,chtěla válku novou a hlásala to, její poprava byla justiční nesmyslnou komunistickou vraždou.Stejně jako zastřelení Anny Kvášové bylo ubohou, prý „demokratickou “ politickou vraždou.Já znám ty ženský obě , co ty ?

 10. Ladic říká:

  Hugo, jsi opravdu nechutná kreatura zpochybňující zločiny komunismu, to co s Vránou, tedy pokud nejsi přímo vrána, píšete o paní Horákové, to už je opravdu síla. Falmer Filip z takových bolševických poskoků musí mít radost.

 11. xmolly říká:

  Pana Vrána Ladič to stejně nepochopí, protože nechce, je stejně sfanatizovaný, jako někteří komančové. Je úplně stejný. nezajímají ho fakta on věří jen svým vyvoleným soudruhům.:o(

 12. Ladic říká:

  xmol – hrubka jako od voliče levice…..

 13. Ladic říká:

  vráno, tebe asi neměli doma rádi……vyjadřuješ se tady jako nevychovaný hulvát, zfanatizovaný levičák a amorální individum…hodně to o tobě vypovídá

 14. Hugo Chávez říká:

  Milý Ládicku.Já,když to říkala Polednová – Brožová,že chtěla Horáková vfálku v roce 1949 a to evropskou, taky jsem tomu nevěřil.Ovšem do letoška než vyšla od Zory Dvořákové kniha „Milada Horáková v dokumentech a fotografii“.DOPORUČUJI,než začneš cokoliv hýkat a blemcat,taky sem tam něco přečíst.Najdi si to tam sám.Ovšem pochybuji,že budeš cokoliv hledat.Tobě prostě stačí jasně nalajnováno z OV ODS a jinak jen prskáš co ? Nebo že by i Dvořáková byla kreatura ,hulvát a amorální,protože s ti nesouhlasí ? Tak to máš teda blbý chudáčku.To myslím jako politování.Co Kvášová říká ti to něco génie ? „Bo bo bohužel ňyc“ co ?

 15. bramborák říká:

  Hugo, kristaboha, choď žvatlat svý komoušský kecy do Haló novin, tam tě někdo možná bude brát vážně.

 16. Hugo Chávez říká:

  Erdepláku co jsou to Haló noviny prosím tě ?

 17. Svatopluk Beran říká:

  A máme tu novou zcela nezávislou stranu KDU-TOPolánek-09 vedenou panem Kalouskem. Vůbec by mě nepřekvapilo že po úspěšném, tříletém, rozrušování pana Topolánka strany lidovců a zelených, vznikne i další alternativa zelených. Název asi bude ZELENÍ – TOPolánek-09, předsedou strany bude jistě pan Bursík. Škoda že paní Kateřina neprotestoval spolu s antirasisty v neděli v Jihlavě. Docela rád bych byl svědkem toho, jak se snaží paní Kateřina v obklíčení policejní techniky a těžkooděnců, prodrat se i z dětmi k nacistům, jak u toho kvičí a jak její kmarád při zpacifikování paní Kateřiny, které probíhá v zájmu její bezpečnosti, nakopává těžkooděnce do chráničů pod kolenem. K neprodyšnému uzavření antifašistů na minimálně hodinu proběhlo totiž podle nového Zákona o Policii ČR 273 / 2008 Sb. navrženou vládní stranou ODS, ze dne 17. července 2008. Přesně hlavy VI, O vztahu k věcem, paragrafu 43, odstavec 1, písmeno c. Jak mi po konzultaci z právníkem zashující jednotky, zdělil člen antikonfliktního týmu. Samotný paragraf je až na konci HlavyVI a dost dobře jsem nepochopil, jak znění paragrafu 43 a Hlavy VI souvisí ze vztahem k věcem a samotném zásahu.

  HLAVA VI
  POSTUP VE VZTAHU K VĚCEM
  § 34
  Odnětí věci
  (1) Policista je oprávněn vyzvat osobu k vydání
  věci,
  a) lze mít za to, že v řízení o přestupku může být
  uloženo její propadnutí anebo může být zabrána,
  nebo
  b) jde o věc důležitou pro řízení o přestupku.
  (2) Po předchozí marné výzvě k vydání věci podle
  odstavce 1, je policista oprávněn tuto věc odejmout.
  Nelze odejmout věc, jejíž hodnota je v nápadném nepoměru
  k povaze přestupku.
  (3) O vydání věci nebo jejím odnětí sepíše policista
  úřední záznam a osobě vystaví potvrzení; vydanou
  nebo odňatou věc policista předá orgánu, který je příslušný
  o přestupku rozhodnout.
  § 35
  Vydání a odebrání zbraně a prohlídka osoby
  (1) Policista je oprávněn vyzvat osobu k vydání
  zbraně, hrozí-li nebezpečí, že jí bude neoprávněně
  užito k násilí nebo pohrůžce násilím. Po předchozí
  marné výzvě je policista oprávněn zbraň odebrat.
  (2) Policista je oprávněn provést prohlídku osoby
  a odebrat jí zbraň, pokud
  a) osobní svoboda osoby má být omezena,
  b) proti ní směřuje zákrok, nebo
  Strana 4092 Sbírka zákonů č. 273 / 2008 Částka 91
  c) proti ní směřuje jiný úkon, hrozí nebezpečí, že
  osoba bude klást odpor, a je podezření, že má
  u sebe zbraň.
  (3) O provedení prohlídky sepíše policista úřední
  záznam.
  (4) Osobě, která zbraň vydala nebo jíž byla odebrána,
  vystaví policista bez zbytečného odkladu potvrzení
  o jejím odebrání.
  (5) Policista vydanou nebo odebranou zbraň vrátí,
  jestliže pominul důvod pro její vydání nebo odebrání.
  Osoba je povinna vrácení zbraně potvrdit podpisem.
  § 36
  Použití technického prostředku
  k zabránění odjezdu vozidla
  (1) Policista je oprávněn použít technický prostředek
  k zabránění odjezdu vozidla,
  a) které bylo ponecháno na místě, kde je zakázáno
  stání nebo zastavení vozidla,
  b) které stojí na místě, do kterého je vjezd zakázán
  místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních
  komunikacích,
  c) které stojí na chodníku, kde to není povoleno,
  nebo
  d) je-li vozidlem proveden neoprávněný zábor veřejného
  prostranství
  a jeho řidič není na místě přítomen.
  (2) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla
  lze použít jen tehdy, je-li zajištěna možnost jeho
  odstranění bez zbytečného odkladu.
  (3) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla
  se odstraní bez zbytečného odkladu po projednání
  přestupku v blokovém řízení, po zjištění totožnosti
  osoby, která vozidlo na zakázaném místě ponechala,
  po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti
  takové osoby nebo po uhrazení nákladů podle
  odstavce 5 provozovatelem vozidla.
  (4) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla
  z důvodu uvedeného v odstavci 1 nelze použít,
  jde-li o vozidlo, které
  a) tvoří překážku silničního provozu10), nebo
  b) je viditelně označeno jako vozidlo ozbrojených sil,
  bezpečnostního sboru, požární ochrany, vozidlo
  určené k poskytování zdravotnických služeb, vozidlo
  invalidy nebo jako vozidlo osoby požívající
  výsad a imunit podle zákona nebo mezinárodní
  smlouvy.
  (5) Přiložení a odstranění technického prostředku
  k zabránění odjezdu vozidla se provádí na náklady osoby,
  která vozidlo na místě ponechala, a nelze-li ji zjistit,
  pak na náklady provozovatele vozidla. Pokud došlo
  k přiložení technického prostředku k zabránění odjezdu
  vozidla v rozporu s odstavcem 1, uhrazené náklady
  musí být neprodleně vráceny tomu, kdo je uhradil.
  (6) Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla
  může policista použít také za podmínek podle
  § 55 odst. 1 písm. b). Na toto použití technického prostředku
  se odstavce 1 až 5 nevztahují.
  § 37
  Zajištění, odstranění a zničení věci
  (1) Policista je oprávněn věc zajistit, popřípadě
  odstranit, je-li důvodné podezření, že představuje bezprostřední
  závažné ohrožení života, zdraví, majetku
  nebo životního prostředí a nelze-li toto ohrožení odstranit
  jinak.
  (2) Nelze-li ohrožení odstranit postupem podle
  odstavce 1, je policista oprávněn věc zničit, zejména
  je-li důvodné podezření, že obsahuje výbušninu.
  (3) Nebrání-li tomu právní důvod, vydá policie
  zajištěnou věc bez zbytečného odkladu tomu, o jehož
  právu na vydání věci není pochyb, nebo oprávněnou
  osobu vyrozumí o možnosti věc převzít. Při pochybnostech
  policie uloží věc do své úschovy a osobu, která
  si na vydání věci činí nárok, poučí o možnosti uplatnit
  tento nárok v řízení ve věcech občanskoprávních.
  (4) Je-li nebezpečí, že se věc, která nemohla být
  vydána podle odstavce 3, zkazí, prodá se a získané peněžní
  prostředky se uloží do úschovy policie.
  (5) Zajištěná věc včetně peněžních prostředků podle
  odstavce 4 propadá státu, pokud není nárok na její
  vydání uplatněn do 3 měsíců od zajištění nebo není
  v této lhůtě vyzvednuta.
  (6) Náklady spojené s úschovou hradí osoba,
  která věc převzala.
  § 38
  Držení a používání nebezpečných látek a věcí
  (1) Policie a policejní školy mohou pro účely výuky,
  výcviku, zkoušek, expertizní, znalecké a vědecko
  výzkumné činnosti nebo pro výkon jiné činnosti
  v rámci plněného úkolu nabývat, držet, přechovávat,
  vyrobit a používat nebezpečné látky a věci a části lidských
  pozůstatků11).
  (2) Nebezpečnými látkami a věcmi se pro účely
  tohoto zákona rozumějí zejména výbušniny, výbušné
  předměty, omamné a psychotropní látky, jedy, padělky
  platebních prostředků, známek a cenných papírů nebo
  jiných listin.
  (3) Policie
  a) přijme opatření k zamezení neoprávněnému nebo
  nahodilému přístupu k nebezpečným látkám a věcem
  nebo k jejich neoprávněnému použití, zničení
  anebo ztrátě,
  b) zpracuje a vede evidenci nebezpečných látek a věcí,
  c) vede dokumentaci technicko-organizačních opatření
  k zajištění ochrany nebezpečných látek a věcí
  a k eliminaci rizik plynoucích z charakteru tohoto
  materiálu pro bezpečnost osob a majetku.
  (4) Policista je oprávněn používat a přepravovat
  výbušniny a výbušné předměty v souvislosti se zajišťováním
  bezpečnosti osob a majetku, zejména při likvidaci
  nástražných výbušných systémů, při likvidaci nálezu
  munice nebo výbušnin, při speciálním výcviku služebních
  psů, při boji proti pachatelům závažných trestných
  činů nebo je-li to nezbytné k předcházení anebo
  odstranění závažného ohrožení veřejného pořádku
  a bezpečnosti.
  (5) Zbraně, střelivo a munice včetně výbušnin,
  které jsou ve školách a školských zařízeních určeny
  ke vzdělávání a výcviku policistů, jsou výzbrojí policie.
  Zbraní se rozumí zbraň střelná včetně střeliva a doplňků
  zbraně, výbušnina, speciální výbušný předmět, průlomový
  pyrotechnický prostředek a speciální náloživo.
  § 39
  Rušení provozu elektronických komunikací
  (1) Policie může za účelem odstranění bezprostředního
  ohrožení životů nebo zdraví osob anebo bezprostředně
  hrozící škody velkého rozsahu9) na majetku
  rušit v nezbytné míře a po nezbytnou dobu
  a) provoz elektronických komunikačních zařízení
  a sítí,
  b) poskytování služeb elektronických komunikací,
  nebo
  c) provozování radiokomunikačních služeb.
  (2) Zavedení rušení podle odstavce 1 policie ohlásí
  na územně příslušné operační a informační středisko
  Integrovaného záchranného systému a Českému telekomunikačnímu
  úřadu. V nezbytné míře informuje
  o provedeném rušení dotčené provozovatele sítí a služeb
  elektronických komunikací. To neplatí, pokud by
  poskytnutí informace podle věty první nebo druhé
  mohlo ohrozit plnění úkolů policie.
  (3) Technické a provozní podmínky realizace rušení
  jednotlivých pásem rádiového spektra, eventuálně
  jejich částí, služeb elektronických komunikací, maximální
  územní rozsah rušení, intenzitu vyzářených výkonů,
  způsob oznámení záměru zavést rušení a ohlášení
  rušení, způsob vypořádání vzniklé škody a výše a způsoby
  úhrady efektivně vynaložených nákladů stanoví
  prováděcí předpis. Prováděcí předpis stanoví technické
  a provozní podmínky realizace rušení jednotlivých pásem
  rádiového spektra tak, aby dopad na provoz sítí
  elektronických komunikací byl minimalizován s ohledem
  na sledovaný účel rušení.
  § 40
  Vstup do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek
  (1) Policista je oprávněn vstoupit bez souhlasu
  uživatele do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek
  a provést tam potřebné úkony nebo jiná opatření jen
  tehdy, jestliže věc nesnese odkladu a vstup tam je nezbytný
  pro ochranu života nebo zdraví osob anebo pro
  odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku
  a bezpečnosti.
  (2) Oprávnění podle odstavce 1 má policista také
  v případě
  a) důvodného podezření, že se na místě uvedeném
  v odstavci 1 nachází zemřelý,
  b) pronásledování osoby, nebo
  c) vstupu do jiného prostoru nebo na pozemek, má-li
  důvodné podezření, že se tam nachází týrané zvíře.
  (3) Policista je oprávněn za účelem vstupu na
  místo uvedené v odstavci 1 toto místo otevřít nebo jiným
  způsobem si do něj zjednat přístup, v případě
  nutnosti i za použití síly.
  (4) Policista je povinen při vstupu do obydlí, jiného
  prostoru nebo na pozemek a při následných úkonech
  zajistit přítomnost nezúčastněné osoby; nemusí
  tak učinit, hrozí-li nebezpečí z prodlení nebo by mohlo
  dojít k ohrožení života anebo zdraví nezúčastněné osoby.
  (5) Po provedení úkonů nebo jiných opatření je
  policista povinen bez zbytečného odkladu vyrozumět
  uživatele obydlí, jiného prostoru nebo pozemku a zajistit
  zabezpečení tohoto místa, nemůže-li tak učinit uživatel
  nebo jiná oprávněná osoba.
  § 41
  Vstup do živnostenské provozovny
  (1) Policista je při plnění konkrétního úkolu policie
  oprávněn vstupovat v živnostenské provozovně do
  prostor, u kterých lze mít důvodně za to, že se v nich
  zdržují fyzické osoby, a to i po skončení prodejní nebo
  provozní doby. Tím není dotčena úprava vstupu do
  obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek.
  (2) Nelze-li jinak dosáhnout splnění konkrétního
  úkolu policie, je policista oprávněn za účelem vstupu
  do živnostenské provozovny tuto provozovnu otevřít
  nebo jiným způsobem si do ní zjednat přístup, v případě
  nutnosti i za použití síly.
  § 42
  Zastavení a prohlídka dopravního prostředku
  (1) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek
  a provést jeho prohlídku,
  a) pronásleduje-li pachatele úmyslného trestného
  činu, nebo
  b) pátrá-li po pachateli úmyslného trestného činu
  nebo po věcech z takového trestného činu pocházejících
  anebo s takovým trestným činem souvisejících,
  má-li důvodné podezření, že se v dopravním prostředku
  takový pachatel nebo věci nachází.
  (2) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek
  a provést jeho prohlídku, má-li důvodné podezření,
  že používáním dopravního prostředku, na dopravním
  prostředku nebo v souvislosti s dopravním
  prostředkem byl spáchán trestný čin.
  (3) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek
  a provést jeho prohlídku, pátrá- li po
  a) osobách hledaných, pohřešovaných nebo protiprávně
  se zdržujících na území České republiky,
  b) zbraních, střelivu, výbušninách, omamných a psychotropních
  látkách a jedech, nebo
  c) věcech pocházejících z trestné činnosti anebo souvisejících
  s trestnou činností,
  má-li důvodné podezření, že se v dopravním prostředku
  taková osoba nebo věc nachází.
  (4) Policista je oprávněn při zajišťování bezpečnosti
  prostředků veřejné hromadné dopravy před
  útoky na jejich provoz a na bezpečnost cestujících
  v těchto prostředcích provést prohlídku zavazadla, jakož
  i prostředku veřejné hromadné dopravy, za účelem
  zjištění, zda v nich není přepravována věc, která by
  mohla být použita k takovému útoku. Obdobně je
  oprávněn provést prohlídku osoby za účelem zjištění,
  zda takovou věc nepřechovává.
  (5) Policista je oprávněn při zajišťování bezpečnosti
  prostředků veřejné hromadné dopravy a při zajišťování
  veřejného pořádku a bezpečnosti v těchto prostředcích
  k
  a) bezplatné přepravě těmito prostředky,
  b) bezplatnému používání telekomunikačních zařízení
  instalovaných v těchto prostředcích.
  (6) Policista je oprávněn za účelem provedení prohlídky
  dopravní prostředek otevřít nebo jiným způsobem
  si do něj zjednat přístup, v případě nutnosti i za
  použití síly.
  § 43
  (1) Vyžaduje-li to splnění konkrétního úkolu policie,
  je policista oprávněn přikázat každému, aby
  a) po nezbytnou dobu nevstupoval na policistou
  určené místo (dále jen „určené místo“),
  b) se po nezbytnou dobu nezdržoval na určeném
  místě, nebo
  c) po nezbytnou dobu setrval na určeném místě,
  hrozí-li závažné ohrožení života nebo zdraví.
  (2) K vyznačení nebo ohraničení určeného místa
  může být použito technických prostředků. Je-li jako
  technický prostředek použit pás s označením „Policie
  ČR“, jde o příkaz podle odstavce 1.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I