Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Chvála i rozpaky

Petr Klukan | Pátek, 26. 6. 2009 v 9:43

Několik obrovsky závažných bodů řešilo v úterý jihlavské zastupitelstvo. Vystoupení z „vodovodního“ svazku, přiklepnutí financí Sokolu, který chce vybudovat alternativní scénu, umístění supermarketu za nemocnicí a prodej prádelny.

Za posledně jmenovaný bod je nelze příliš pochválit. Několik měsíců usilují o privatizaci prádelny a ještě předtím, než zjistí, jaký by byl o ni zájem, se rozhodnou, že si ji nechají.

Rozpačitě působilo jednání o Svazku, neboť se tu míchala zcela protichůdná tvrzení, ze kterých neznalý člověk nemohl být moudrý. Vystoupení ze Svazku pak působí jako unáhlený krok, kterým spíše řeší vlastní neschopnost čímkoliv ve Svazku pohnout.

Pochválit je lze za odvahu, se kterou 1,5 milionem korun pomáhají Sokolu, snažícímu se vytvořit alternativní kulturní scénu. Zvláště po zkušenosti s průšvihem kina Dukla, jehož rekonstrukce spolkla na 40 milionů korun. A chválit je lze i za kauzu supermarkety, v níž konečně dopřáli sluchu i obyvatelům, kteří v dané oblasti žijí, a odmítli další betonovou skulpturu uprostřed města.

2 komentářů k článku “Chvála i rozpaky”

  1. Hugo Chávez říká:

    Přesně redaktore.Nebylo možno pohnout Svazkem aby umisťoval zakázky jihlavským tak z něj vystoupíme.Zřídíme Agenturu pro teplou a studenou vodu , nejlépe tak dvacet míst pro kámoše.Jsem zvědav jestli dá někdo z JATV (Jihlavská agentura s teplou vodou) nějakou cenovou záruku lidem, nebo se zase vesele nechá působit „trh“.
    Odvaha s jakou se pomáhá Sokolu nejen s 1,5 milionem mě spíš už rozesmála.To bude samozřejmě setsakra víc.Buď bude město nalejvat každoročně do „prodělečného“ podniku ,anebo zatáhne najednou dotaci,která se při nedodržení podmínek vrací.Bum jak bác.

    A ještě bys měl pochválit toho bembelu Sedláka za jeho blbiny o titulu RSDr. předsedy SVAK Vlacha.Že když ho používá,jestli se nedopouští trestného činu propagace komunismu.Kdyby si tento křupan na netu zadal RSDr. dozvěděl by se nejen , že je to neudělovaný,ale akademický titul ČR ,ale i kolik lidí z branže cestovek,realit a podnikání ho používá přímo v názvu firem.Zrovna tenhle zastupytel je záruka ,jak to všechno bude „klapat“.Ještě ,že „nepřišel“ na to , že SVAK je vlastně zástěrka působení íránského SAVAKu.

  2. Dom říká:

    No to je teda příspěvek… Hugo Chávez opravdu sedí 😉

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I