Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Chřipkový strach

Petr Klukan | Úterý, 28. 7. 2009 v 9:23

Máme se bát? Už i v našem kraji se objevily případy prasečí chřipky. A Velká Británie v minulém týdnu hlásila více než 150 tisíc nemocných touto chorobou. Světoví epidemiologové již několik let očekávají velkou pandemii nějaké zkázonosné nemoci. Vzpomínáte na SARS, BSE… Není to ze strany zdravotníků tak trochu alibismus? Ohlásí zkázu a když nepřijde, nikdo je nebude peskovat, naopak budeme rádi, že jsme přečkali.

Také meteorologové si už „nelajznou“ pouze ohlásit, že budou bouřky (vždyť je přece léto). A tak nás vždy čekají bouře s nárazovým větrem a přívalovými dešti. Pravdou je, že jim to letos vychází.

Přesto nepodléhejme panice. Jak radí lékaři: Myjme si ruce, dodržujme hygienické návyky, jezme střídmě, hodně sportujme… a když chřipka přijde, běžme k lékaři. Slovy klasika řečeno: Nejhorší smrt je z vyděšení.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I