Blog Jihlavských listů

Bedřich Ščerban
39- Narozen 31. května 1964 v Jihlavě, je bývalý vynikající hokejový obránce. Je držitelem pěti bronzových medailí z mistrovství světa a jednoho bronzu z Olympijských her. Na domácích kluzištích získal tři mistrovské tituly, navíc je mistrem Německa a Švédska. V současné době je jednatelem hokejového klubu Dukla Jihlava.

Úspěšný víkend Dukly

Bedřich Ščerban | Pondělí, 7. 12. 2009 v 11:10

Dukla Jihlava má za sebou úspěšný víkend.

Starší dorost porazil v rozhodujícím zápase Liberec. Tým, který je finančně někde jinde. Tým ze severních Čech, který má již v této kategorii staženy hráče z celé republiky i z Vysočiny. Kluci je porazili naším, Dukláckým srdíčkem. V poslední třetině je jednoznačně přehráli. Dostali se tak mezi nejlepší celky ČR v této kategorii. Děkuji jim za vzornou reprezentaci Dukly Jihlava a držím palce do dalších bojů.Junioři vyhráli možná nejdůležitější zápas sezony v Porubě. Jejich cesta za zachování jediné extraligy v této kategorii na Vysočině je tím pádem mnohem jasnější a nadějnější. Hráči z juniorky dostávají dostatek šancí v „A“ týmu. To, co mě těší, je, že se jí řádně chopili. Jsou vidět. Neschovávají se v pozadí. Berou na sebe odpovědnost. Chtějí hrát a být vidět.

„A“ tým porazil Chomutov. Favorita ligy. Finančně nejsilnější klub v I. lize. Jejich rozpočet je na úrovni extraligy. Překvapil mě i počet vstřelených gólů, který jsme dali. Potvrdilo se to, co prosazuji od začátku. Odměna je důležitá. Lhal bych, kdybych tvrdil, že mi na penězích nezáleží. A je jasné, že hráči si chtějí vydělat co nejvíce. Nejdůležitější je ale vůle a srdce. Srdce bojovníka. To nemají všichni. Jirka Dobrovolný nastoupil s košíkem. Má zlomenou lícní kost. Bylo by pro něj dokonce lepší zůstat se léčit. Odmítl a přijel z Plzně hrát za Duklu Jihlava. Určitě ne kvůli penězům.

Bývalý trenér Dukly Stanislav Neveselý. „I když byla Dukla vojenský klub, hráči sem chtěli chodit. Třeba Honza Horešovský dokonce na vysoké škole neabsolvoval vojenskou přípravu jen proto, by tu místo jednoho roku mohl sloužit dva,“V Dukle Jihlava si navíc udělala jméno celá řada mladých hráčů. „Kluci sem chodili ve dvaceti a odcházeli jako reprezentanti.

Tento trend se u hráčů, kteří jdou za svým cílem a chtějí hrát hokej, ne hrát pro peníze, vrací. Peníze přijdou, ale hráč musí napřed něco ukázat a dokázat. Obráceně to nejde. Stejně jako v životě. Příklad: Benda. Když za mnou přišli, že by ho chtěli do týmu, váhal jsem. Neznal jsem ho. Měli jsme přebrat smlouvu z Plzně. Souhlasil s tím, že se vzdá odměny do té doby, než mě přesvědčí a vybojuje si místo v týmu. Takto se chovají i další. Jdou za svým snem a cílem a já pevně věří, že ho dosáhnou. Dukla jim v tom pomůže. Dělala to vždy. 6.3 by se měla Vysočina, Jihlava a HZS stát hokejovým srdcem ČR. Na jeden den, ale je to nádhera. Jestli to dopadne tak, jak máme přislíbeno a uvidíme zde pohromadě tolik mistrů světa a držitelů Stanley cupů, bude to nádhera. Rosol, Kameš, Klíma, Válek, Růžička, Hrdina, Pivoňka, Neveselý, Bukač atd. Co více si přát? Pokud Petr Klíma a Michal Pivoňka přiletí z Ameriky na tento den, nebude to proto, že sem museli na vojnu. Bude to proto, že jim Dukla zůstala v srdci, a že jsou si vědomi toho, jakou roli hrála v jejich i mé kariéře. Český hokej by potřeboval, a zatím nenašel, klub, který by přebral roli Dukly v minulosti a držel prapor českého hokeje tak vysoko, jako to dělala DUKLA JIHLAVA.BŠ.

2 komentářů k článku “Úspěšný víkend Dukly”

  1. XXXXX říká:

    Pěkně, velmi pěkně řečeno. Bohužel nám to jako jediný aspekt k tomu nejlepšímu hokeji nepomůže. A nemyslím si, že to jen v penězích. Tuším, že jihlavákům chybí jihlavská hrdost. Nejsem si jist, že hokej je dneska ten pravý tahák. Je mnohem jednodušší čumět na bednu, nebo zalézt do hospody. Mimo to lidi nemají dost volného času a někdo je třeba raději doma s rodinou. Situaci také nepomáhá neustálá snaha hokejových všeználků z různých Deníků a nenávist pana Holíka, a jeho dementní mediální výlevy, přestože na současném bídném stavu hokeje v Jihlavě má lví podíl spolu s dalšími hrdiny typu Micků, Žáků a jiných hokejových odborníků. Doba kdy nebylo nic než hokej je v nenávratnu, vsadím se, že plný dům by nebyl ani na postupovou baráž, o extraligových zápasech nemluvě. Prostě je to tak.
    Jsem rád, že je tu ale někdo, kdo se do toho opřel vší silou, přestože by tohle město mělo být rádo, za to, že se někdo snaží hokejovou slávu z historie vrátit do současnosti. Smůla je, že nejen doba, ale i lidé jsou proti, tedy někteří. Rozumím tomu, že se za peníze „zmizelé“ v hokeji dá postavit něco „rozumného“, co je to ale rozumné. Soudím, že je to možnost sportu pro mladé, pozvednutí hrdosti na Jihlavu, a taky možnost zábavy pro nás ostatní.
    Fandím Vám pane Ščerbane, ale to je tak všechno, co ode mne můžete čekat, peníze které mám by asi moc nepomohly, trenér jsem jen při zápase a z dáli a s rolbou to taky neumím, ale můžu Vám slíbit, že si cestu na zimák s pár kumpány najdeme. Na hokej na potlach a taky na pivo a buřta. A ten bídný stav už taky není tak bídný, díky Vašemu snažení.
    Hodně štěstí a pevnou vůli.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I