Benefice.

O víkendu jsem se zúčastnil benefičního utkání v Kravařích. Legendy ČR tam hostil tým HC město Kravaře. Na tyhle akce rád jezdím.  Potkávám se tam s bývalými spolu či protihráči a dalšími lidmi kolem hokeje. Často, jako tentokrát, je to spojeno s dobročinností.  Tentokrát šel výtěžek utkání na mateřskou školku a diecézní mládež v Kravařích.

Dukla měla na této akci hned čtyři zástupce, mě, Milana Chalupu, Jardu Benáka a Oldu Válka. Na místě jsem se pak setkal s Frantou Černíkem, Láďou Svozilem, Rosťou Vlachem a dalšími. Využil jsem příležitosti a jmenované jsem hned informoval o akci  6.3.09  a pořádání „Dne mistrů“. Přislíbili, že přijedou. Tak to snad vyjde. Jarda Benák měl u sebe informační dopis a hned jim ho v kabině předal.  Hodně se stará o to, aby tato velká akce proběhla tak, jak bychom si to všichni přáli.

Výsledek zápasu není důležitý, jde spíše o společenskou akci, ale Olda Válek to bere, jak zamlada, velice emotivně. Tentokrát dal 4 góly, tak byl spokojený a měl na rautu dobrou náladu.

Já měl u rautu možnost strávit hodinu v diskusi s Aloisem „Lojzou“ Hadamczikem. Diskutovali jsme o extralize, I. lize i mládeži. Je zajímavé, že když v diskusích mluvím s jednotlivými manažery nebo trenéry, shodneme se na strukturách, organizacích i na přestupech. Pokud je to potřeba prosadit, pak to nedokážeme. Krátkodobé zájmy okamžitě převládnou nad dlouhodobými.  Je potřeba si uvědomit jednu věc. Hokej je pro nás produkt, který prodáváme. Musíme se starat o rozvoj tohoto produktu, abychom i za pár let měli co prodávat. Nejen nyní, ale i v budoucnu potřebujeme konkurenceschopný hokej. 14 týmů v extralize je moc, 16 v I. lize je také moc. Dříve sice bylo v extralize, tehdy I. lize, 12 týmů, ale tři byli ze Slovenska a hráči byli doma v Čechách. Nyní máme spoustu hráčů po celém světě. Ideál by bylo 10 týmů v extralize a 12 v I. lize. Jsem si ale vědom, že toto se bude těžko prosazovat.  Extraliga a I. liga jsou brány jako vrcholový sport. Koncentrace hráčů do méně klubů by zvýšila konkurenci, kvalitu a snížila by cenu hráčů. Dnes se manažeři finančně vyčerpávají při „bojích“ o hráče.

Leave a Reply