Aspirant na titul

Kdyby se měla vybírat osoba na Vysočině, která se snažila nejvíce zviditelnit, pak by se ucházel o příčky nejvyšší jihlavský komunistický zastupitel Martin Herzán. Tento věřící komunista na sebe upozorňuje činy mnohdy prapodivnými. Vzpomeňme třeba na jeho zahazování medailí do Vltavy (k 20. výročí pádu komunismu) nebo na nedávné „udělení“ recesistické anticeny stavbě City Parku. A nechal se při tom vyfotit v pionýrském šátku, jako další důkaz „recese“.

Komunisté si Herzána musí považovat. Sice jako strana zůstávají na svých předlistopadových ideálech, ale v lokálním měřítku ukazují svou zdánlivě jinou tvář: vždyť mají ve svých řadách člověka, který si dělá legraci i z doby minulé, o niž však KSČM tolik stojí.

7 Responses to “Aspirant na titul”

 1. Svatopluk Beran napsal:

  Pane Klukane – ÁCH JO…..Copak jsme se to teď od vás zajímavého dozvěděli? Okradl věřící komunista pan Hrzán někoho? Přihrál snad někomu výhodný kšeft na kterém okrade jedinec daňového poplatníka? Zabil, zneužil, nebo snad někoho pan Hrzán týral? Zaregistroval jste vůbec, kolik se za posledních dvacet svobodných let upálilo nebo bylo upáleno občanů této země? Zaregistroval jste kolik občanů naší republiky, za posledních dvacet svobodných let umrzlo, protože nemají kde bydlet? Zaregistroval jste kolik našich občanů za posledních dvacet svobodných let ztartilo iluze o životě vzhledem k aroganci a nenávisti mezi lidmi, načež raději spáchali sebevraždu? Zaregistroval jste kolik lidí za posledních dvacet let bylo okradeno za řízení státu soukromými peněžními ústavy, které následně zkrachovaly? Kolik je asi těch občanů za posledních dvacet let? Několik desítek, stovek, tisícovek, desetitisíce? Co kdyby jste jako šefredaktor a absolvent přírodovědné fakulty dokázel, že vedle poukazování na svojí prostoduchost, nebyly peníze vložené státem do vašeho studia zbytečné. Nějaký článek o skutečných problémech, skutečných občanů v této době v naší republice a našem městě, by zcela jistě byly tím pravým zhodnocením vašich studijních schopností. No a pak by jste si mohl vedle toho napsat i nějakou tu politickou agitku. Proč ne?

 2. Já. napsal:

  A co Beran? Já bych řekl že první příčka by ho neminula. Jinak přeji všem do Nového roku to nejlepší.

 3. Vendas napsal:

  kolego Berane, tohle je blog. Lidé na blogu a tuplem na svém píší různé glosy a postřehy. Jste kapánek mimo mísu, ale to nic. To bude asi tím věkem, protože vám asi blogování ještě nic neříká že?:-)

 4. Svatopluk Beran napsal:

  I já kolego Vendasi samozřejmě chybuji. Pokuste se mi naznačit nebo i přímo říci, co bylo odemne kapánek mimo mísu? Zřejmě to bude starším věkem u mne v protikladu z vaším všeznajícím mládím, že jsem se pokusil naznačit úroveň pohledu na kvalitu příspěvku absolventa přírodovědecké fakulty a šéfredaktora poměrně známého jihlavského media a přtom jsem to nesměl? Stále se však domnívám, že výběr a i závěr komentáře od takto erudovaného člověka k tématu události která v našem městě proběhla, by měl mít vyšší úroveň. Pochopitelně si pan Klukan může psát co uzná za vhodné, s tím nemám problém, jen se mi zdá že tím snižuje případnou kvalitu tohoto Jihlavského media. Též přeji všem do Nového roku to nejlepší.

 5. Já. napsal:

  Kdo snižuje kvalitu Jihlavských listů je snad jasné.

 6. petr klukan napsal:

  I vám vše vše dobré v novém roce. Pane Berane, domnívám se, že ke skutečným problémům patří i lidé, které volíme. Právě oni se nejvíce podepisují na tom, jak si žijeme – svými rozhodnutími, zákony a vyhláškami nám nastavují pravidla a mantinely. A závazná pravidla tvoří na základě svých znalostí a zkušeností, proto je tak důležité znát názory lidí, kteří jsou našimi zastupiteli a poslanci. A proto jsou pro mě nepřijatelní lidé, kteří neví „kam patří“ a chovají se až dětinsky, což lze vyjádřit i souslovím věřící komunista. Domnívám se rovněž, že je správné o takovýchto lidech psát. Pokud by nebyl pan Herzán politicky činný, nikdo by se jej na názory neptal a on by se ani nemusel nikomu zpovídat.

 7. Svatopluk Beran napsal:

  Pane Klukane, Církev – doba trvání 2 tisíce let – statisíce, možná miliony mrtvých po celé zeměkouli, (bylo celkově méně lidí a i vzdálenosti byli skutečně vzdálenosti), práce a odříkání tady na zemi – odměna až po smrti na nebesích. Kapitalismus – 200 let – minimálně 100 milionů mrtvých vlastních, většinou však občanů sousedních zemí. Pokus o komunismus – desítky milionů mrtvích vlastních občanů. A vy se tady s panem radním Vovsíkem navážíte pořád jenom do těch jedněch. Jakou skutečnou vypovídající hodnotu mohou mít asi vaše články? Možná si to špatně pamatuji, ale když pan radní Vovsík zavolal na petiční stánek iniciativy Ne základnám policii, nepamatuji si, že by jste k tomu zaujal názor. Mám dojem že o možnosti vyjádřit svůj názor občanským právem petičním vyjadřuju z období Marie Terezie už Alois Jirásek v Lucerně. A tady v Jihlavě nějakou stovku let po éře Marie Terezie, v demokratické zemi, udá ,,drábovi,, první radní Jihlavy, člen ODS pan Vovsík, snahu občanů o vyjádření svého petičního názoru na vlastizrádné dění strany ODS. Co takhle se i k této trapné, možná spíš komické situaci našeho jihlavského radního nějakým vtipným fejetonem, třeba ve stylu Kaela Havlíčka Borovského vyjádřit v Jihlavských listech? Na to nemáte odvahu, co by novinář? Nyní se jede opět další brázda, nemyslím si že by vás za to nyní mohl někdo vyhodit z práce.

Leave a Reply