Blog Jihlavských listů

Antonín Holub
23- Narozen v únoru 1948, šest dětí s jednou manželkou a vnoučata. Krajský tajemník KDU-ČSL a bývalý radní města Jihlavy. " Mám zásadu, že o problémech je třeba hovořit a přílišný radikalismus mnohdy věcem škodí ".

Budeme na sebe hodní!

Antonín Holub | Úterý, 26. 1. 2010 v 16:59

Touto větou působil na své spolupacienty v jednom blázinci představitel filmové komedie. Mne tato věta přivedla na myšlenku, že snad dobré vztahy mezi lidmi je možné aplikovat nejlépe v psychiatrickém sanatoriu.Noviny i televize nás nejraději informují o skandálech, problémech a hlavně o negaci. To prý se lépe prodává. Pozitivní věci jsou neprodejné, tak o nich nebudeme mluvit! Psychika člověka dostává silné rány a pak má černá kronika další materiál o tom, kde vyhasl “dobrovolně” život.V poslední době však zazněla také informace, že občanům naší vlasti není lhostejná bolest trpících Haiťanů a že štědře sáhli do svých peněženek. Když dokážeme vidět a cítit bolest druhého, není to s námi ještě tak špatné. Je dobře, že jsme na sebe hodní.

15 komentářů k článku “Budeme na sebe hodní!”

 1. volič říká:

  Hodný politik ničeho nedokáže. Proč volit politika, co nic nedokázal?

 2. občan říká:

  Jak vysvětlit, že vedení radnice obsadili lidé, kteří nic nedokázali a ani nejsou hodní ?

 3. Hugo Chávez říká:

  Vážený pane,pokud jdu na finanční úřad a teta úřednice mi tam nasupeně sdělí,že formuláře vydávají na příděl (ejhle bolševik je zpátky),což znamená ,že kvůli nějaké úřednické …..,musím jít vícekrát-zbytečně, a přitom má daňové přiznání Vaší republičky, které je 16 let,vzor č.16,což znamená každý rok nový formulář (čiliže se jich vagony každý rok vyhazovaly aby byl kšeft a samozřejmě se vyhazují i letos), opravdu nebudu hodný. I komunistickou akci „70 000 do výroby“,kdy to bolševik bral na úřadech a farách šmahem a oblíkal darmožrouty do montérek považuji v tom případě za slabou.Jediné štěstí ,že je omezeno vlastnictví zbraní.No ještě že máme svobodu .A pakárnu větší jak za bolševika.Jo a mandarinky a banány taky.

 4. Libor Furbacher říká:

  A pane Chavez za to vase reseni musite byt na sebe nalezite hrdej,jenze…….. . Cituji
  “Od roku 1951 se komunistický státní aparát vypořádal také s nepohodlnými úředníky ze státních služeb bylo propuštěno a převedeno ”do výroby“ asi 77 000 lidí, na jejichž uprázdněná místa v politice, hospodářství a policejních složkách nastoupili lidé, jejichž hlavní odbornou kvalifikací byla poslušnost vůči KSČ. Na jedno uprázdněné místo odborníka museli nastoupit tři až čtyři noví úředníci, aby zastali stejnou práci. I tak ale docházelo k problémům a zmatkům na všech úrovních řízení. “konec citace.

 5. Hugo Chávez říká:

  No vždyť taky píšu ,že to byla slaboučká akce,která by s dnešním byrokratickým molochem asi nic neudělala (už jenom z toho důvodu,že darmožrouti by mohli akorát tak sbírat šutry po mezích,jinak je není kam poslat).Ale když už se budeme vrtat v minulosti místo řešení soudobého hnoje, tak mi vychází (podle Vás L.F.) , že bolševik byl 3-4x blbější než poválečný demokrat, kdežto podle těchže počtů, je současný demokrad asi 8-9x blbější než bolševik,protože se místo 60 lidí na bývalém MěNV , se jich dnes uhnízdilo na radnici asi tak 500 ( + asi 750 PC).A nepište mi nic o rozšíření pravomocí a tak.Ani okresní úřady nezmizely, jenom se přejmenovaly.I když okresy jsounejsou.
  Hrdej nejsem , protože tohle by už nepomohlo ,ale to taky píšu.
  Anebo myslíte pane Furbacher ,že za nedostatek formulářů můžou komunisti ? Že bych si na ně došlápl!!

 6. Libor Furbacher říká:

  Nikdy jsem neobhajoval rozbujelou byrokracii,prave na opak.Je pravdepodobne ze nekteri byrokrate co tam sedeji ,maji sve koreny zapustene do dob kdy vse patrilo vsem a predavaji svoje zkusenosti.Ale nezamenujte byrokrata s politikem.Politik je na rozdil od byrokrata voleny.

 7. Hugo Chávez říká:

  No svádět byrokracii na komunisty , nevím.Nejhorší byla rakouská za absolutismu a ještě horší byla ta cara Mikuláše Pavloviče a to rozhodně o komunistech mluvil jen mladý K.Marx.No a za našich skvělých demokradických dob , mi psal na netu člověk ze Zlína, že na úřadě musel vyplnit žádost o vydání žádosti (což bolševik přece jenom nikdy nechtěl).Po 4 pětiletkách budování rozvinuté kapitalistické společnosti za to můžou pořád komunisti ?

 8. Libor Furbacher říká:

  Nejak mi uniklo v te sametove metelici,a memuzu se upamatovat,kolik tisic tech komunistickejch byrokratu bylo propusteno,mozna ze vy si to pamatujete?Myslite si ze je mozne mit byrokracii z rozvinute komunisticke spolecnosti a tu stejnou byrokracii pouzit v demokracii a ocekavat perfektni vysledek ,to vezme generace to zmenit.

 9. Hugo Chávez říká:

  Několik settisíc demokratických byrokratů bylo přijato.X tisíc komunistických byrokratů se změnilo na domokradické byrokraty a vocogo ? Generace už se jedna překlopila.Je to lepší ? Na to bysme byli na sebe hodní ?

 10. volič říká:

  Být hodný na politika znamená ho volit. Nevolte hodné politiky – nic nedokázali!

 11. občan říká:

  Nevolte nehodné politiky, kteří bez politické moci nic nedokázali!

 12. volič a občan říká:

  Nevolte hodné ani nehodné politiky! Shánějte mocnáře, nového Františka Josefa. Zrušíme demokracii a uděláme mocnářství!

 13. Tomáš Ďásek říká:

  Ale no jasně. A robotu bych pracujícím zase zavedl – holota jedna simulantská,nevolnická. Nevážej si demogracie a svobody, tak každej den mimo neděli od rána do tmy asfaltovat dálnici !

 14. Daňový soumar říká:

  Hmm,
  mě by se možná líbilo kdybych odvedl desátek a pak mě vrchnost dala celý rok pokoj. Takhle mi po sečtení všech možných daní (daň z příjmu, z nemovitosti, spotřební daň, DPH, atd.) a odvodů možná ten desátek nechají a devadesátel si vezmou. 🙂 Takhle už to přeci dál nejde :). Jak poznamenala kdysi vtipně M. Thatcherová: „Nevýhodou socialismu je, že peníze ostatních vám nakonec dojdou.“

 15. Hugo Chávez říká:

  Jak poznamenal letos čínský komunistický prezident: „No tak vám teda ještě půjčíme….“

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I