Blog Jihlavských listů

Antonín Holub
23- Narozen v únoru 1948, šest dětí s jednou manželkou a vnoučata. Krajský tajemník KDU-ČSL a bývalý radní města Jihlavy. " Mám zásadu, že o problémech je třeba hovořit a přílišný radikalismus mnohdy věcem škodí ".

Únorová výročí.

Antonín Holub | Neděle, 7. 2. 2010 v 18:50

Za minulého režimu byl měsíc únor považován za významný. V únoru 1948 „zvítězil“ pracující lid nad buržoazií a reakcí. Co se vlastně stalo? Byla nastolena diktatura a Československo ztratilo samostatnost. Dlouholetá příprava komunistů k převzetí moci se naplnila a mocenská ambice sovětského Ruska k ovládnutí světa měla další figurku na šachovnici.

Letos v únoru je to již také dvacet let, co byla podepsána smlouva o odsunu “spřátelených” sovětských vojsk z  území Československa.
A ještě připomínám jedno výročí: 29. 2. 1920 Národní shromáždění schválilo první ústavu československého státu. Praha se stala hlavním městem republiky a sídlem prezidenta. Aby toho nebylo málo, já jsem se také narodil v únoru.
 

6 komentářů k článku “Únorová výročí.”

 1. Hugo Chávez říká:

  Neblíží se zase nějaké volby ? Že se nám objevuje strašáček diktatury proleteriátu.A neblahá únorová výročí.Ještě jste Holube zapoměl na výročí Rudé armády.
  No světovládné ambice , pokud vím tak nad Britskou říší slunce nezapadalo,nad komunistickou šestinou světa jo.A že se Britové chovali jako prasata ve své světové říši o tom snad žádná. A na závěr bych si dovolil doufat pane Holube,že nejste člen lidové strany, komunistických kolaborantů po celou dobu TOTALITY a partaje komunistických řiťolezců,kteří KSČ prohlasovali vždy a všechno.Vzpomeňte si jen jak se přijímaly na studia lidovecké dětičky. Nebo jak bratr Kučera – předseda lidovců-po podpisu moskevských protokolů chlastal s Brežněvem vodku,zatímco komunistu Dubčeka honili kolem stolu aby podepsal.

 2. Miro Maso říká:

  Soudr. Hugo Ch. má pravdu – strašidlo diktatury proletariátu se objevuje. Asi četl komentáře k rozhovoru „Cikrle: Církev je největší sponzor státu“ a zjistil, že ta část komentářů, která odsuzuje snahy církví o navrácení majetku, je typickým projevem lumpenproletariátu. On totiž lumpenproletariát, který sám nedokáže nabýt majetku poctivým způsobem, apriori podezírá každého, kdo nějaký majetek má, pouze z nekalých způsobů jeho nabytí. Metody lumpenproletariátu jsou z historie dobře známy – viz všelijací ti Jánošíkové, husitské výpravy po Čechách a Moravě doprovázené krutým vyvražďováním, vypalováním a loupežemi, nakonec i všechny bolševické revoluce probíhaly stejně. Takže pánbů nás ochraňuj!!!

 3. Hugo Chávez říká:

  No fakt že jo, ale Kučerovi se omlouvat nebudu ,ani lidovcům, nějak mi ti jejich bratři předsedové neutkvěli.A Miro Maso patří mezi lumpenproletariát i Britové, kteří museli vydrancovat celý svět aby měli a dneska už z toho zase až tak moc nemají ?

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I