Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Ti NAŠI sportovci

Petr Klukan | Pátek, 19. 2. 2010 v 11:37

Trochu úsměvně vyznívá oslavování těch úspěšných na olympiádě. Celá republika se radovala z prvenství Martiny Sáblíkové. Vysočina ještě o něco víc, neboť zde se narodila. Stejně tak ale slavili lidé z Velkého Oseku, kde Martina žije. A tak se obě vzdálená místa pyšní velkou sportovkyní a přivlastňují si ji. Slováci zase jásají ze své zlaté biatlonistky, která byla ještě donedávna Ruskou.

Zápolení států prostřednictvím sportovců je jakousi náhražkou za boj, člověku vrozený od doby, kdy chodil na mamuty. Čím víc medailí, tím víc se ta která země může chlubit a ukazovat světu, že je „lepší“ než ty ostatní.

Sportovci však kolují světem a mnohdy zakotvují tam, kde mají nejlepší podmínky. V době studené války museli emigrovat a hrát pod hlavičkou jiného státu, jako třeba tenistka Navrátilová, nyní tak činí, když se jim v jiné zemi zalíbí víc, než v té rodné.

Ano, jsou soutěže, jako jsou třeba olympijské hry, kdy se udatní sportovní válečníci sjedou z celého světa, aby pod hlavičkou té své země bojovali o vavříny. Jak turnaj skončí, zase se rozjedou do svých bydlišť na Floridě, Kanadě nebo třeba v Omsku.

Psycholog by ale řekl, že sport uvolňuje nahromaděný tlak ve společnosti a fandění je proto zdravé. Takže vzhůru k televizím a fandit. Samozřejmě těm NAŠIM sportovcům.

2 komentářů k článku “Ti NAŠI sportovci”

  1. Kajazz říká:

    ???Co jste tím vším chtěl říci?Úsměvná (a marná…)mi leda připadá snaha starosty Velkého Oseku nechat v místě postavit rychlobruslařskou halu,ale o tom tady vlastně nepíšete…A pokud sport nerad,respekuji to.Stačí jen gentlemansky, po churchillovsku říct:“No sports“:-)

  2. Hugo Chávez říká:

    Vocogo? Stesk nad tím ,že nikdo nechce taky skvělého a světového novináře někam na Floridu ?

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I