S Duklou nikdo nediskutuje

Koalice na jihlavské radnici nefunguje. Sice se schází a radí, pak si ale stejně zastupitelé dělají, co uznají za vhodné. Jako v případě příspěvku fotbalistům FC Vysočina. Peněz je málo, a tak se koaliční zastupitelé rozhodli skrouhnout příspěvky do sportu o 10 %, a to i vlastní hokejové Dukle, která městu patří.

Co ale s FC Vysočina? Ve známé nepovedené kauze Szabó, kdy se fotbalový oddíl naštěstí prodat podvodníkovi nepodařilo, akcionář PSJ diplomaticky město přesvědčil, aby alespoň částečně ve fotbalu zůstalo a všechny akcie neprodávalo. Zastupitelé se příliš neošívali a podepsali též memorandum, že budou přispívat šesti miliony na mládež.

Co ale v době, kdy nejsou peníze? Primátorovi Jaroslavu Vymazalovi opozice vyčetla, že měl dva měsíce na to, aby se zástupcem PSJ Františkem Vaculíkem prodiskutoval možné snížení příspěvku. Jak ale primátor na zastupitelstvu prohlásil, chyběl mu konkrétní mandát, a Vaculík prý také nemůže jednat, protože v PSJ není hlavním akcionářem.

Den před jednáním zastupitelstva se koalice přesto dohodla, že příspěvek sníží i fotbalu. O 10 %. V nastalé vřavě diskuzních příspěvků jsme se však dozvěděli, že pokud město nesplní „slib“ daný memorandem, skončí v propadlišti dějin a pes si už nikdy od města nevezme ani kůrku, neboť je nevěrohodné, zlovolné a možná i zablešené. Sliby a dohody se přece musí plnit!

Co naplat, že město (tedy zastupitelé) koná často tak, jak mu to zrovna vyhovuje, vždyť i pro stotisícové příspěvky na nový byt zvedalo ruku jen pro toho, kdo se mu líbil, ačkoliv veškeré náležitosti splnili všichni uchazeči.

Ano, dohody se mají plnit. Je ale obrovská škoda, že se s akcionáři fotbalu o možném snížení příspěvku ani nepokusilo diskutovat. A je až nepochopitelné, že hlavní akcionář fotbalového klubu, PSJ, na jednání ani nepřišel a neřekl své stanovisko.

Ale ono je to stejně jedno. Vzhledem k tomu, že koalice nefunguje (kromě opozice hlasovali proti rozhodnutí koalice i její členové – celá ČSSD, lidovec J. Kodet, I. Wagnerová ze Strany zelených a občanský demokrat M. Vetchý) a zastupitelé hlasují, jak jim kdo padne do oka, PSJ požadovaných šest milionů dostalo. Nic proti tomu, peníze jsou přece na mládež. Smutná může být jen hokejová Dukla, která městu patří celá. S tou totiž nikdo nediskutuje: peníze nejsou, tady máš míň a hotovo!

Drobný problém při hlasování o příspěvku FC Vysočina však ukázal jednu velkou chybu Jihlavy. Město nyní doplácí na to, že se nechalo před časem ukecat a akcie FC Vysočina neprodalo všechny.

5 Responses to “S Duklou nikdo nediskutuje”

 1. Kajazz napsal:

  To je článek!

 2. Já. napsal:

  Je.

 3. Karel napsal:

  POŘÁD NĚJAKÁ PODPORA A DISKUSE S HOKEJKAMA A KECY NA TÉMA INVESTICE DO MLÁDEŽE…ALE KAM TO SPĚJE ? STAČÍ SE PODÍVAT NA TO CO DNES PÍŠE IDNES:
  ……..Předseda hokejového svazu Král: Hokej je zkrachovalou firmou, která produkuje analfabety…..
  Padesát procent problémů českého hokeje spočívá v absenci morálky. Společnost je nemocná a nefunguje, což se přenáší do rodin. Nechal jsem na srazu sedmnáctky trenéry zkontrolovat vysvědčení. Kolik myslíte, že z 22 reprezentantů v pololetí propadlo? Sedmnáct! My produkujeme analfabety. Jestliže nechodí do školy, pošle učitele někam a nemá vůči nikomu respekt, nemá ho logicky ani vůči trenérovi…. Když skončí trénink juniorů, dva kluci jdou do školy a jsou za blbce. Dva měsíce vydrží, než je ostatní zlomí. Zbytek jde do kavárny, kde se chystají se do NHL……..
  TAK TOHLE MÁME PODPOROVAT Z NAŠICH DANÍ ???????

 4. volič a občan napsal:

  ANO. Cesko je svetu znama jako zeme hokeji zaslibena. Ted jsme ve stinu slavy z Nagana. Kez by to na pristi olympiade dopadlo lepe.

 5. Paolo napsal:

  2Karel: zase otázkou je, co by ti analfabeti dělali, kdyby se nehonili za pukem? V knihách by těžko neleželi… Jestli by neudělali víc škody než je podpora hokejek z veřejného sektoru.

Leave a Reply