Blog Jihlavských listů

Tomáš Ďásek
32- Dlouhodobě působím v čestné funkci samozvaného okresního brouka Pytlíka. Všechno znám, nikdo si na mě nepřijde a ve všem mám jasno. V podstatě kdyby se mi z velkých měst nedělala kopřivka, mohl bych se celkem úspěšně ucházet o místo českého prezidenta. Do blogu JL jsem se po delší době opět rozhodl sem tam přispět proto, že je mi hodně smutno nad jeho úrovní, která je ale nakonec jenom odrazem současné české společnosti. Abych ale předešel dalším zbytečným krysoobojživelným válkám, nebudu zásadně nijak reagovat na případné diskuse pod mými blogy a předem děkuji čtenářům a případným diskutujícím za pochopení. Pokud snad někdo pocítí potřebu mi za mé internetové výkřiky osobně vynadat - a nebo prostě jenom tak napsat, těším se na Váš mail - tdasek(a)seznam.cz

Modré peklo

Tomáš Ďásek | Pátek, 12. 3. 2010 v 9:38

Tak jsem včera v noci nemohl spát a brouzdaje v hlubinách internetu, narazil jsem na „antistránky“ www.modranemoc.cz – kterou vytvořili a platí sociální demokraté. Je to dneska celkem moderní – strany nemají samy voličům absolutně co nabídnout a tak zvolily jinou taktiku – shazují svoje soupeře. Na uvedených stránkách nám tým pana Paroubka předkládá hrůzostrašné scénáře, kterak pod vedením jejich věčného nepřítele ODS, budeme platit za svoje zdraví. Neznalý a jednodušší čtenář po přečtení těchto stránek dojde k názoru, že pokud bude u vesla pravice, tak bude muset za případnou transplantaci ledviny vysolit na dřevo čtvrt milionu. Jsou tam uvedeny „ceny nemocí“ a je tam naznačováno, že za úkony zde vyčíslené budeme muset platit z vlastní kapsy. Namátkou vybírám :

Ceník nemocí dle TOP09 a ODS

Fyzioterapeutické vyšetření              145 Kč
Zubní kaz                                             400 Kč
Zašití rány do 5 cm u dětí                  215 Kč
Preventivní zubní prohlídka             280 Kč
Vyšetření očním lékařem          260-280 Kč
Preventivní prohlídka                        300 Kč
Gynekologická prohlídka                  320 Kč
Ultrazvukové vyšetření břicha         620 Kč
Operace tříselné kýly   14 000 – 22 000 Kč
Šedý zákal                      14 000 – 26 000 Kč
Zápal plic                        20 000 – 31 000 Kč
Operace slepého střeva 10 000 – 35 000 Kč
Mozková mrtvice           25 000 – 35 000 Kč

No uznejte sami – to je přece škandál. Tohle jim nemůže projít. Musíme všichni volit oranžové, protože jinak budeme muset platit, jen otevřeme u doktora dveře (což nám zařídili už teď – s tím nehorázným třicetikorunovým poplatkem)… Šel jsem spát a když se mi konečně podařilo usnout, měl jsem strašlivé sny. Můj obvodní doktor stál nade mnou v modrém tričku s prázdnou injekcí jedu, který mi před chvílí vpravil do žil a s krvelačným úsměvem mi nabízel za sto tisíc protijed. Zoufale jsem s ním licitoval ve snaze stáhnout to aspoň na 50 tisíc. Pohlédl jsem z okna a můj zrak padl na protější strom, ozdobený třemi oběšenci, kteří trpěli nevyléčitelnou vrozenou vadou, ale neměli 30 korun na doktora a tak volili tento způsob odchodu ze světa. Přišla sestra a v ruce držela igelitku se zakrvácenými ledvinami, které koupila od místního bezdomovce za pětistovku. Vytrhl jsem se z doktorova objetí a vyrazil ven z ordinace, ovšem ve dveřích stál můj zubař a hbitě mi vrazil zapnutou vrtačku do levého kolena a křičel na mě : „dej mi korunu, dej mi korunu !“…

Probudil jsem se úplně zpocený a dlouho se nemohl z té hrůzy vzpamatovat. Protože mi za půl hodiny začínala pracovní doba, honem jsem utíkal k autu, abych to stihl. Jenže ouha – jakoby toho nebylo dost – auto ne a ne chytnout. Všemožné červené a oranžové kontrolky na mě zlovolně pomrkávaly, motor škytal, celé auto se třáslo, ale bez jakékoliv odezvy. Do práce jsem přijel pozdě autobusem a domluvil si s bratrancem odtažení do servisu. Tam to napojí na diagnostiku a uvidí se. Ale prý snad motor že bude v pořádku, což je dobré, protože to je šedesátitisícová záležitost. Mohla by to údajně být řídící jednotka, která stojí jen něco přes deset tisíc. Nechám si při té příležitosti rovnou vyměnit olej – preventivně. Člověk nikdy neví. Ach jo, to zase bude peněz. No ale jezdit se musí – přece nebudu chodit pěšky ? Jdu do spořitelny vybrat dvacet tisíc a zítra zkusím zavolat na krajský úřad, jestli by mi neproplatili aspoň tu jízdenku na autobus – formou daru.

Ceník servisu dle RENAULT a VW

Základní diagnostika           500Kč
Výměna oleje                      2100 Kč
Výměna výfuku                  5200 Kč
Výměna řídící jednotky   12520 Kč
Výměna rozvodů                8320 Kč
Nový světlomet                  2890 Kč
Vyvaření prahů + lak      13400 Kč
Nové pneumatiky              6100 Kč
Výměna motoru              72000 Kč

STK + emise (na 2 roky)    900 Kč
Povinné ručení (ročně)    2420 Kč
Benzín (na 14 dní)            1000 Kč

17 komentářů k článku “Modré peklo”

 1. Hugo Chávez říká:

  Takže důchodci,kteří jsou k ničemu se nebudou „parkovat“ v důchodu ,ale půjdou do šrotu,čiliže asi do plynu,aby nezabírali místo ? Co poškození jedinci ? Retardovaní a tak ?Taky do šrotu ?Pochopil jsem to správně ?Budou se recyklovat jejich náhradní díly,nebo se TO sešrotuje sakumprásk ? Přece jenom starý lidi jsou dost „ojetý“ ne ? Aby to rozebírání nebylo dražší než to co se z nich dá UPOTŘEBIT NA NÁHRADNÍ DÍLY.Hlavně efektivita že ? No alespoň kostní moučka by se dala shrabat,lidské sádlo stočit……..vlasy na matrace …. sakra nefungovalo to tady už ?

 2. Tomáš Ďásek říká:

  Ne. To jsou právě ti strašáci. Nikdo neříká, že si budete muset platit transplantaci ledviny atd. I s těmi poplatky to přece funguje tak, že kdo propoplatkuje víc jak 5000 Kč, tak zbytek mu stát uhradí. Takhle to bude fungovat i při spoluúčasti na výkonech. Jen ukazuju na to, že do vlastního zdraví narodíl od vlastního auta je málokdo ochoten investovat. Toť vše.

 3. Hugo Chávez říká:

  Do vlastního zdraví investuju svojí prací ,čiliže platbou pojištění tolik, že i když jsem byl celoročně nemocný a chirurgicky ošetřován asi 6x do roka, tak jsem nevyčerpal to ,co jsem předchozí rok do systému dal.To za a).A za b ) i když jsem nevyčerpal co jsem rok před tím dal ZE SVÉ MZDY (ne zaměstnavatel ,ale podle modrogvardějců z ODS ZE SVÉ MZDY, PROTOŽE TAK JSEM JIMI DANĚN!!!!!),tak si tam pár doktorů i tak pár tisíc nakradlo za neoprávněné úkony.(Které nikdy nedělali).TAKŽE AŽ NĚKDO ŠÁHNE NA DÍRY,KTERÝMI SE ZDRAVOTNICTVÍ LUXUJE, TAK SE MOŽNÁ BUDEME DIVIT!
  Na Šnajdrovy a Julínkovy bláboly nejsem zvědavý.Na socdemácký boj o údajných 30Káčé koneckonců taky ne.CHCI AUDIT A KDO KRADL ABY SI VE ZDRAVOTNICTVÍ NEŠKRTL POKUD TO NEVRÁTÍ.I s penále , jako každá OSVČ ,která krátí daň!To by bylo prachů.

 4. Tomáš Ďásek říká:

  Jenže tohle je právě ta absolutní mystifikace. Zdravotnictví je postaveno (a jinak ani být nemůže) na principu solidarity. To že platíte zdravotní pojištění neznamená to, že ho platíte SOBĚ. Platíte ho třeba právě své babičce, která musí jít v osmdesáti na výměnu kyčelního kloubu, svému strýci, který má rakovinu plic, své ženě, která má komplikovajý porod, svému dítěti, které má vrozenou oční vadu.

  A bohužel – pokud jste byl 6x chirurgicky ošetřován, tak byste se možná divil, jestli si myslíte, že to pokryje Vaše roční pojistné…

  Samozřejmě s Vámi souhlasím, že je to jedna velká černá díra a že na zdravotnictví parazituje tolik vyžírků, až to bije do očí – ale účel a zaměření článku bylo opravdu někde jinde.

 5. Hugo Chávez říká:

  Tak to bych se tedy nedivil, protože jsem si samozřejmě nechal vyjet roční přehled.Takže když deset let nemarodím a rok marodím a nespotřebuji to co jsem tam v jednom roce dal a to i s doktorskými zlodějinami,tak si myslím,že jsem solidární ažaž.A nenapadlo by mě to někomu vyčítat.
  Jediné , čemu jsem se divil, že i když na zlodějnu doktorů upozorníte pojišťovnu,tak je jim to šumafuk.Bez přehledu bych na ty drzé zlodějiny doktorů asi nepřišel.I když je fakt ,že bité jsou nemocnice a obvoďáci jsou ve vatě.Ale to ať si řeší doktoři mezi sebou.Peněz ve zdravotnictví bude asi dost ,že ? Jak jinak by se nám Šnajdr pobláznil do privatizací a proč by se tam jinak tlačil Kellner že ? Tihle lidi nic bez zisku neudělají.

 6. říká:

  Že s tímhugem vůbec polemizujete, regoval na vás, a pak to zas popřel. neví, co chce, jen ví, že se chce ke všemu vyjádřit a poplivat. nejdřív vás setře, že chcete nechat pomřít starý lidi, pak řekne, že platí až až. tipuju ho na zapšklého člověka, který to nikam nedotáh a schován si léčí komplexy, prostě takovej typickej návštěvník Kotle u jílkový.

 7. Svatopluk Beran říká:

  Domnívám se, že o přímém hrazení při zdravotním ošetření a následných zdravotnických zákrocích, může být diskuze za prvé. Po změně naší ústavy článku 31, který zní – Listina základních práv a svobod zaručuje lidem právo na BEZPALATNOU zdravotní péči, na základě povinného veřejného zdravotního pojištění za podmínek, které stanoví zákon. Pokud máme dodržovat zákony, musí tyto zákony odpovídat naší ústavě – jinak jsou tyto zákony PROTIÚSTAVNÍ. Nové znění článku 31 by pak muselo znít – Listina základních práv a svobod zaručuje lidem právo na PALACENOU zdravotní péči, na základě povinného veřejného zdravotního pojištění za podmínek, které stanoví zákon. A za druhé. Jsme se zavázali v evropských mezinárodních přístupových úmluvách, že zdraví člověka je prezentováno jako hodnota společenská a obecně kulturní. Tedy nejen osobní, individualní. A že je nepřípustné oklešťovat právo na ochranu zdraví na úrovni, které již jednou bylo v té které zemi dosaženo. Teprve po změně naší ústavy a zpětnému odmítnutí k přihlášeným mezinárodním dohodám, se domnívám můžeme bavit o tom kdo a kolik vzhledem ke svým přímům bude připlácet na zdravotní ošetření. Do té doby je potřeba hledat formy, jak odstranit pijavice z odsávání peněz z veřejného zdravotního pojištění. (Tím myslím jak občany kteří zneužívají zdravotní péči, tak i ty kteří odsávají přímé peníze z tohoto fondu. Ti kteří vytvářejí hodnoty, nebo nejsou jakoliv zodpovědní za svoji neschopnost příspívat do tohoto systému, nesmí být nijak na svých právech omezováni.) Pokud i nadále beze změny ústavy a mezinárodních dohod, budeme uplatňovat plány ODS a TOP09, pak jakoby jsme si těmito listinami vytírali spodek zad a nemůžeme čekat nic jiného, než že si ze všemi ústavními právy a zákony bude kdokoliv dělat totéž.

 8. Svatopluk Beran říká:

  Zdravotnictví je skutečně věc k široké diskuzi. Vy jako jedinec máte zcela určitě osobní právo požadovat přesně to o čem v závěru druhého odstavce píšete a z racionálního hlediska je tento váš názor zcela oprávněný. S ústavním soudem je to ohledně poplatků velice pofidérní. Rozhodnutí vůbec nebylo tak jasně smeteno ze stolu jak píšete, jelikož rozhodnutí soudců bylo v poměru 7 ku 6. Takovýto poměr je podle mé domněnky v ohledu rozhodnutí o materi ústavního zákona článku 31 zcela nepřijatelný a ukazuje na soudní mafii v našem dnešním státě. Tento 31 článek naší ústavy byl navržen těsně po revoluci a tehdy si vůbec nikdo nepřipouštěl, že by naše zdravotnictví do budoucna přemýšlelo o přímém zpoplatnění při zdravotním ošetření a tak byl i tento zákon ve smyslu základních lidských práv a svobod v naší budoucí demokracii koncipován a myšlen. Je skutečností že se mnohé za dvacet let změnilo, pak je ovšem potřeba naší ústavní listinu základních práv a svobod změnit. Následně se pak mohou z ohledem na nově se vyvíjející dobu dělat nové zákony.

 9. Hugo Chávez říká:

  já říká:

  12. 3. 2010 v 17:37
  Že s tímhugem vůbec polemizujete, regoval na vás, a pak to zas popřel. neví, co chce, jen ví, že se chce ke všemu vyjádřit a poplivat. nejdřív vás setře, že chcete nechat pomřít starý lidi, pak řekne, že platí až až.
  MILÉ JÁ, SAMOZŘEJMĚ ŽE PLATÍM A PLATÍ VŠICHNI-pojištění, za tebe asi stát ,když to nechápeš., TAKŽE SE MI NELÍBÍ PINDY O NĚJAKÉ SPOLUÚČASTI,KDYŽ JE VE ZDRAVOTNICTVÍ DÍRA JAK EVROPA,TAKŽE NEVÍM CO JSEM POPÍRAL.NO A PŘIROVNÁVAT LEDVINY K SOUČÁSTKÁM NA AUTO, TAK TO SE MI FAKT NELÍBÍ. CO CHCI ? ABY NĚKDO VE ZDRAVOTNICTVÍ UDĚLAL ORDNUNG.ALE MODROGVARDĚJCI TO EVIDENTNĚ NEBUDOU.Jo a co to je kotel u Jílkové ? Hospoda ?

 10. Ladic říká:

  Napsal jste to výstižně, ale že to místní soudruzi nepochopili plně odpovídá průzkumům o voličích bolševiků. Nezbývá, než jim tady poděkovat za jejich medvědí službu pro jejich soudruhy. Snad bych ještě zmínil, že za vlád socialistů bylo soudruhům plně u zadnice, kolik kdo zaplatí za drahé léky. Dnes je velice slušně nastavený limit. A tak to má být.

 11. Hugo Chávez říká:

  Pouze pár dotazů na autora článku , vyjadřuje-li se tedy ke zdravotnictví.
  1)Kolik se ročně vybere na zdravotním pojištění ?
  2)Kolik je rozpočtová kapitola zdravotnictvi ?
  3)CO SE SAKRA DĚJE S MNOHAMILIARDOVÝM ZBYTKEM UŽ DVACET LET A CO SE ZNĚJ PLATÍ JINÉHO NEŽ ZDRAVOTNICTVÍ?
  4)Proč ani pravičáci tento přebytek neschraňovali,když tak rádi neustále blábolí o šetření ?(Levice má rozhazování v krvi.)
  5) PROČ NEEXISTUJE ZDRAVOTNICKÝ ANI DŮCHODOVÝ FOND ? Je to způsobeno blábolem Otce Velké Pirátizace V.Klause: „že na důchody v rozpočtu peníze vždy budou ?“
  Děkuji……..

 12. Daňový soumar říká:

  Líp bych to pane Ďásek nenapsal. Jen se v tom tak trochu taky vidím :(. Ne z důvodu, že bych nedbal o své zdraví, ale spíše z důvodů, že se doktorů bojím jak čert kříže.

 13. xmolly říká:

  A nebo si vezmeš zdravotní sestru, že:o))

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I