Pohlreich a Radniční

Předevčírem se vysílal další díl pořadu Ano, šéfe!, tentokrát z Radniční restaurace v Jihlavě. Do restaurace si šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha pozvali sami majitelé. Kdo pořad viděl a restauraci dříve navštívil, musel se asi zhrozit a děkovat přírodě, že se mu z jídla neudělalo nevolno.
Co jsme v televizi mohli vidět? Rozvolněné kuchaře, číšníky, odsuzující své chlebodárce, a bezradné majitele. Když divák celkový dojem z Radniční rozdýchal, uviděl především špatné vedení podniku. Kuchaře nevede pevná ruka, kterou by respektovali. Pevná ruka by ale byla potřeba na více místech. Je přece známo, že si ke mně ostatní dovolí to, co já jim dovolím. Zvláště když jde o pracovní vztah.

Z tohoto pohledu muselo být pro diváky překvapením, že majitel, pan Fiala, byl v pořadu prezentován jako předseda cechu hostinských v Jihlavě.

Jeho bezradnost se ostatně protínala celým pořadem. Třeba ve chvíli, kdy se štábem chodili Jihlavou nahlédnout do jiných pohostinství. Například do restaurace Tři knížata. Měli tu plno. „Jsou lepší,“ přiznala paní Fialová. Pohlreich reagoval: „Oni jsou tu dva roky, vy patnáct let.“ Na to si pan Fiala povzdychl: „Udělali si reklamu v novinách.“

Zde by bylo dobré je poopravit: Noviny samy jim „udělaly“ reklamu. Proč? Protože zde vaří juniorský i seniorský Kuchař roku ČR a člen republikového Národního týmu. Může se něčím takovým pochlubit jiná restaurace na Vysočině?

Leave a Reply