Blog Jihlavských listů

Bedřich Ščerban
39- Narozen 31. května 1964 v Jihlavě, je bývalý vynikající hokejový obránce. Je držitelem pěti bronzových medailí z mistrovství světa a jednoho bronzu z Olympijských her. Na domácích kluzištích získal tři mistrovské tituly, navíc je mistrem Německa a Švédska. V současné době je jednatelem hokejového klubu Dukla Jihlava.

Supéééér

Bedřich Ščerban | Čtvrtek, 20. 5. 2010 v 19:48

Kluci porazili Finsko. Porazili je v zápase plném nervů. Porazili je až na nájezdy. Říkám až na nájezdy, jelikož jsme byli celý zápas lepší. Celý zápas kromě první minuty. Zasloužili jsme si vyhrát v normální hrací době. Hokej je dnes nesmírně vyrovnaný. Dorostla spousta mužstev do úrovně, kdy mohou dělat výsledky. Jet dnes na MS bez nejlepších hráčů už nejde. Klasicky se to ukázalo na příkladu USA. Rozhodují maličkosti. Nás ta maličkost, špatná první minuta mohla stát postup. Projevila se síla mužstva. I přes špatný začátek byli kluci ve hře a měli více ze zápasu. Ukázalo se, že tento tým má sílu. Vnitřní sílu, která je v kolektivním sportu to nejdůležitější. Odpovídal jsem před MS na dotaz, jak vidím výhled tohoto mužstva. Odpověděl jsem, že věřím v úspěch. Věřím v tým a ten máme. Mužstvo drží pohromadě a jde společně za svým cílem. Všichni pracují pro tým, fandí si navzájem a výsledek týmu je to nejdůležitější. A to je hlavní předpoklad úspěchu. Kdo by si v minulosti představil, že Jágr nepojede nájezdy? Hráč jeho typu a významu. Láďa (Růžička) ho tam nenasadil. Přesto bylo v záběru kamer vidět, jak se raduje z úspěchu druhých. Z úspěchu druhých pro tým. To je proč věřím v tento tým. Věřím v úspěch našich barev na MS.

BS

Jeden komentář k článku “Supéééér”

  1. sporťák říká:

    HOŠI DĚKUJEM!!!!!!!§

    Jen aby nám ti naši mladíci hokejoví nezpychli, jako třeba důležité „hvězdy“ Eliáš, Kaberle….

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I