Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Co tu smrdí?

Petr Klukan | Pátek, 4. 6. 2010 v 12:21

Kompostárna nad Vyskytnou a Bílým Kamenem smrdí. Vlastně smrdí čistírenské kaly, které se sem navážejí. Zapáchají už na cestě, při polehávání v kompostárně, a zapácháte po malé chvíli i vy, když se jedete na tu zajímavou kompostovací technologii podívat. A zapáchá i vaše auto, protože jste projeli smradlavou břečkou, která vytéká z kompostárny. Občané Bílého Kamene zkusili s provozující firmou hnout, ale bezúspěšně. Proto došlo na stížnosti úřadům.

Dle jejich zjištění firma nedodržuje provozní řád, rozuměj technologický postup. Proč by to taky dělala, vždyť to stojí peníze, a o ty jde v první řadě. Úřady tedy budou úřadovat a pokoušet se dát firmě pokutu, firma se bude snažit vše oddalovat a odvolávat se, seč jí síly stačí.

Kompostárna je bývalé hnojiště, volající po opravě či rekonstrukci. Jak je možné, že stavbu někdo povolil, i když je zřejmé, že prosakuje? Nesmrdí tady něco mnohem víc než jen čistírenské kaly, které za svou existenci opravdu nemohou?

2 komentářů k článku “Co tu smrdí?”

  1. Stanislava Štěpánková říká:

    Dobrý den,Váš článek mě velmi zaujal, protože bydlím v oblasti, které se tato kauza přímo dotýká. Několik let jsem denně běhala trasu Hlávkov-Vyskytná nad Jihlavou. Ale jen do té doby, než vznikla kompostárna…Několikrát jsem to tudy ještě přece jen zkusila, ale několikrát jsem se tam doslova poblila, bohužel. Ten smrad je neudržitelný. Je fakt, že trasa se dá změnit celkem lehce, lidská obydlí už ne. Navezla bych tu kafilerii s velkou chutí do zahrady tomu, kdo je zodpovědný za její umístění a provoz. Kdo to asi je, a bude vůbec možné takového člověka postihnout? Přeji hezký den, Štěpánková

  2. Markéta Studničková říká:

    Jsem ráda, že se také někdo zajímá z médií. Když tam projíždíme autobusem je to hrůza, jak píše předchozí, na poblití. I hnůj a hovno proti tomuto voní. Promiňte za ty výrazy. Chudáci obyvatelé Bílého Kámene, ti to čichají každý den. A nevím jaký to má účel, ale jestli je toto ekologie, tak to nemá cenu.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I