Blog Jihlavských listů

Bedřich Ščerban
39- Narozen 31. května 1964 v Jihlavě, je bývalý vynikající hokejový obránce. Je držitelem pěti bronzových medailí z mistrovství světa a jednoho bronzu z Olympijských her. Na domácích kluzištích získal tři mistrovské tituly, navíc je mistrem Německa a Švédska. V současné době je jednatelem hokejového klubu Dukla Jihlava.

Hranice etiky fandění.

Bedřich Ščerban | Neděle, 2. 1. 2011 v 22:25

Podporuji slušné aktivity fanoušků. Hecování a škádlení jednotlivých táborů fans patří k hokeji a přispívá k atmosféře a náboji zápasu. Akce se samolepkami Rebel Hearts, kde je využito předělané logo HC Dukly Jihlava, podle mého názoru překročila hranici škádlení a hecování. Zavraždění „Ježečka“ sekyrou vyobrazené na samolepce překročilo meze slušnosti. Nicméně jsme nad tím mávli rukou. Považovali jsme to za nevkusné, ale neřešili to. Věc získala jiný rozměr, když jsme podle informací v tisku zjistili, že akce měla výdělečný charakter. MF Dnes zjistila, že samolepky sloužily k obchodním zájmům a měly velký komerční úspěch. Byly prodány v počtu 2200ks po 5,-Kč a z toho 4,-Kč byly použity na aktivity sdružení. Tak to samo sdružení prezentovalo na svých webových stránkách. Informace o komerčním využití a úspěchu akce byly ihned, po zájmu médií, z webových stránek staženy. O celé kauze informovala MF Dnes. Pravděpodobně tedy došlo ke zneužití ochranné známky za účelem vytvoření zisku. V logu Dukly je zastoupeno i město Jihlava, nevím v této chvíli, jaký postoj zaujme ke zneužití loga město. Ty čtyři koruny tedy tvořily zisk. 8.800,-Kč bylo vyděláno prodejem předělaného loga, chráněné známky HC Dukly Jihlava, s.r.o. Co tedy se ziskem, který byl vytvořen zneužitím chráněné známky? Pokud bychom peníze získali na základě soudního rozhodnutí, věnovali bychom je dětskému oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Navrhuji tedy jednodušší a rychlejší řešení. Ať je Rebel Hearts jménem Dukly Jihlava věnují dětskému oddělení havlíčkobrodské nemocnice. Budou tam mnohem rychleji, než pokud bychom se jich domáhali právní cestou, a poslouží dobrému účelu. Domnívám se, že je to nejlepší řešení kauzy zneužití registrované známky.

10 komentářů k článku “Hranice etiky fandění.”

 1. Patrik Priesol říká:

  S Vaším názorem pane Ščerbane plně souhlasím. Havlíčkobrodský klub již delší dobu na všech frontách uráží náš klub. Vrcholem byl bezdůvodný fyzický útok pořadatelů na fanoušky Dukly Jihlava, kde došlo i k ublížení na zdraví, a rovněž i šikana při posledním zápase v Havlíčkově Brodě, kdy se nemohlo do hlediště s jídlem a pitím, ale pořadatelská služba se tam před fanoušky provokativně cpala párky v rohlíku jen za účelem vyprovokování útoku. Jako fanoušek českého hokeje kde Dukla Jihlava je zapsaná zlatým písmem vyzývám klub Rebel Havlíčkův Brod stejně jako Rebel Hearts k veřejné omluvě.

 2. Tomáš říká:

  Proboha, jak někoho může něco tak stupidního vytočit ? Soudný člověk snad takovéto samolepky (i ten závratný zisk – proboha, považte, skoro 9 tisíc !) ponechá bez komentáře. Akorát tím přiléváte olejíček do případného ohýnku. To už by si spíš mohli stěžovat tvůrci Pata a Mata…

 3. jan říká:

  Jste dospělí tělesně, dospějte proboha i duševně, jste jak malí Járynci.

 4. Xavi říká:

  Taková hovadina a p. Ščerban je skoro doruda. Ptám se, není to „odpoutávací“ téma? Protože vzpomeňme, neříkalo se, že by p. Ščerban chtél Duklu do 5-ti let v Extralize? A jak je dlouho ve funkci? Budu zvědav, jestli se bude zodpovídat i z tohoto i případné následky.

 5. XXXXX říká:

  No to jsou názory. Jedinej kdo tady má rozum je Tom. A čím víc do toho budete šít, tím víc se stoupové z Havlíčkova Brodu budou vesele chechtat. Ono to „padělané“ logo jasně vypovídá o duševních kvalitách „padělatele“.
  Bedřichu kdybyste sae raději soustředili na to jak ty saláty porazit to by bylo radosti na starým bělidle.

 6. xmolly říká:

  No autor by mohl mít problém jak s městem tak se státem, neboť nahrazuje sice vtipně lva za Pata a Mata, ale nevědomky tím může urazit i sátní symbol a sice českého lva, teda pokud ve znaku Jihlavy je vyobrazen český lev:o))

 7. kdosizdavu říká:

  jé trošku nadhledu 🙂 když si někdo nedokáže dělat srandu i sám ze sebe je to dost velká známka velmi nízké inteligence…a tak přece vypadat nechcete, nebo ano, pane Ščerbane? 🙂

 8. Neubauer říká:

  To jste si ještě nevšimli, že inteligencí neoplývá. Zřejmě sypal, když ještě hrál hokej a to se na inteligenci dost projeví. Bohužel.

 9. kdosizdavu říká:

  No já si většinou výlevů sportovců prostě nevšímám, jen tohle už bylo nepřehlédnutelné 😀

 10. Drbdrb říká:

  Ano pane Ščerbane, zato když „fandové“ Dukly oběsí v hledišti figurinu v drsu HC Rebel, tak je „povedené choreo“ že….
  že Vám není hanba!

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I