Blog Jihlavských listů

Zdeněk Tulis
42- Z pozice ředitele a místopředsedy představenstva FC VYSOČINA JIHLAVA, největšího fotbalového klubu v našem kraji, stále častěji vnímám potřebu prezentovat názory vedení klubu i jinými formami, než jsou rozhovory v novinách či články na oficiálních internetových stránkách. Věřím, že k této snaze přispěje i můj nepravidelný blog a mnohé objasní občanům regionu, fanouškům i sponzorům.

Věřím, že přichází pravá chvíle pro FC Vysočina

Zdeněk Tulis | Středa, 2. 3. 2011 v 19:21

Fotbalové jaro konečně klepe na dveře! Končí velmi dlouhé období náročného nabírání kondice a síly, zimních přípravných zápasů a teoretizování nad ambicemi jednotlivých týmů.

S jarním startem jsem plný napjatého očekávání. Vstupujeme do důležité sezóny, která by se mohla stát odrazovým můstkem jihlavského fotbalu mezi česku elitu. Zároveň též na dlouho poslední sezónou ve II. lize. Ano, pevně věřím, že se v červnu dočkáme vytouženého návratu do Gambrinus ligy. Jsem opravdu přesvědčen, že poté bude náš klub schopen zabydlet se v nejvyšší soutěži dlouhodobě.

Troufám si říci, že FC Vysočina ještě nikdy nedisponoval tak vyrovnaným a kvalitním kádrem hráčů, s nímž nyní vstupuje do druhé části soutěžního ročníku. Týmu byly vytvořeny velmi dobré podmínky pro zimní přípravu a dočkal se jak posílení, tak i rozšíření konkurence. Podařilo se nám to i v současné nelehké krizové době, která podpoře sportu a sponzoringu příliš nepřeje. O to větší náleží poděkování našim dlouholetým reklamním partnerům, dále pak Statutárnímu městu Jihlava a kraji Vysočina a především pak heroické podpoře ze strany hlavního akcionáře a generálního sponzora – akciové společnosti PSJ.

V zimní přestávce mužstvo opustil pouze málo využívaný ofenzivní hráč Karel Zelinka a možnost pravidelného herního vytížení jsme dali našim odchovancům Robinu Demeterovi (Písek) a brankáři Martinu Matiáškovi (Břeclav). Byli bychom rádi, kdyby se v létě do FC Vysočina vrátili v podobně dobré formě, jako se to zimě podařilo jiným navrátilcům z hostování – levému obránci Tomáši Cihlářovi (z Třince) a především záložníkovi Janu Kopicovi (z Čáslavi). Velkou nadějí do budoucna je i ofenzivní záložník či útočník Tomáš Kučera, kterého jsme přeřadili z naší juniorky. Velká škoda, že v závěru zimní přípravy utrpěl zranění menisku.

Fanoušky jistě potěšil příchod dvou navrátilců. Hostování na Kypru ukončil záložník Lukáš Vaculík, jehož zkušenosti se v druholigových bojích budou jistě velmi hodit, a velké očekávání vkládáme do kanonýra Murise Mešanoviće, který se zotavil z operace kolene a jeho zimní výkony vzbuzují naději, že se dokáže vrátit do skvělé formy, s níž jihlavský dres opouštěl. Jediným, zato velmi významným, přestupovým tahem FC Vysočina v zimním období byl příchod znojemského levého beka či záložníka Jana Šilingera. Jsme velice rádi, že jsme tohoto velmi perspektivního borce přivedli do našich řad a zvítězili jsme tak v přestupové přetahované celé řady českých a slovenských klubů. Navíc bych rád připomněl skutečnost, že se nám podařilo prodloužit jihlavské působení brankáři Martinu Svobodovi, stoperovi Janu Halamovi a též ikoně klubu Michalu Veselému.

Věřím, že stejně jako my, tak i naši příznivci jsou před startem jara plni optimismu. Zároveň bych je však chtěl požádat o trpělivost a pochopení. Jaro budou bezpochyby provázet četná zaváhání všech klubů a průběh sezóny bude nervydrásajícím a vyrovnaným bojem do posledního kola. Je třeba si uvědomit, že ani sebehvězdnější kádr či horentní rozpočet není zárukou úspěšného postupového boje. Krása sportu, a fotbalu zvlášť, spočívá právě v jeho nevyzpytatelnosti a velkém významu štěstí a kouzla okamžiku. Mnohokrát jsme se o tom v minulosti přesvědčili i my. Snad právě proto nyní nadchází ta pravá chvíle pro naše modro-žluté barvy.

Pod tlakem bojů o postup bychom neměli zapomínat na rozvoj klubu a mládežnické týmy. Ty jsou a nadále budou pro FC Vysočina jednou ze zásadních priorit. Jsme velice rádi, že se řada našich odchovanců prosadila v kvalitních českých i zahraničních klubech a že naše fotbalová líheň produkuje další talenty pro „A tým. I proto nyní činíme veškeré kroky k naplnění příslušné náročné mládežnické licence ČMFS pro kluby, které by měly být pilíři českého fotbalu.

PS: Doufám, že aktuální příchod jara vydrží. Případný sníh a mráz fotbalu a jeho divákům příliš neprospívá. Přesto doufám, že širokou sportovní veřejnost z celého regionu neodradí od návštěvy našeho úvodního duelu proti Dukle Praha (pátek 11. března od 18 hodin) ani eventuelní chlad. Právě tento duel dvou postupových aspirantů totiž bude nesmírně důležitý a do dalšího průběhu ligy mnohé napoví. Přijďte tedy hráče povzbudit v hojném počtu! Na tribunách vás budou velmi potřebovat a slibují, že se na hřišti vydají ze všech sil a schopností!

4 komentářů k článku “Věřím, že přichází pravá chvíle pro FC Vysočina”

 1. Tomáš Ďásek říká:

  Možná z textu vypadalo ještě jedno – asi nedůležité a bezvýznamné jméno. Josef Vrzáček… Pan Tulis píše, že ještě nikdy FC Vysočina neměla tak kvalitní tým – já za sebe nych ještě dodal, že také nikdy neměla tak kvalitního trenéra. Přeji celému týmu moře fotbalového štěstí a splnění všech plánů i smů !

 2. marinak říká:

  Je až neuvěřitelné s jakou samozřejmostí bere vedení FC Vysočina a PSJ (viz i MF Dnes) to, jak letos určitě postoupí, s jakou samozřejmostí mluví pánové Tulis, Fuks atd. o tom, jak se 15.6. kopne a začne dělat vyhřívaný trávník za 30 mil.Kč. Nejsmutnější na tom je, že stejným způsobem je „zblblý“, nebo snad zalobovaný??? primátor Vymazal a kde chodí, všude fandí fotbalistům!? Zdá se, že ho má pan Vaculík dokonale v hrsti!
  Všichni věříme tomu, že hned několik prvních kol jarní části ukáže skutečnou realitu a tým dopadne tak, jako vždy – bez postupu. Umělotina zvaná prvoligový fotbal v Jihlavě je pouze výmysl pana Vaculíka kvůli jeho synáčkovi, to že byli a jsou někteří jihlavští politici, kteří mu naběhli a uvěřili jeho „čistým“ úmyslům – to je jen smutné zjištění.
  Kolik je to let, co mr.Vaculík tvrdil, že do 3 let bude hrát v Jihlavě Barcelona a Real????!!!!

 3. Miroslav Fuks říká:

  marinak: Vámi prezentovaný záměr skutečně nikdo nebere za samozřejmost, o čemž vypovídá i blogový text výše, který jste si jistě pečlivě přečetl. Plně si uvědomujeme, že nás na jaře čeká velmi tuhý boj. Jestli však máte přehled o fotbalu, o čemž nepochybuji, tak bezesporu chápete, že s ohledem na náš kádr, rozpočet, klubové zázemí, kvalitu mládeže a stadión, nemůžeme mít jiné, než postupové ambice. Pokud hodláme usilovat o postup do Gambrinus ligy, k čemuž činíme veškeré možné kroky, tak už nyní musíme ve spolupráci s městem Jihlava konkrétně řešit otázku vyhřívaného trávníku, jenž je pro nejvyšší fotbalovou soutěž nezbytností. Vámi uvedená částka je přemrštěná.
  Mimochodem, malý jen ten, kdo má malé cíle. Před deseti lety byla na Vysočina I. liga fotbalu utopií a přitom jsme se jí v roce 2005 dočkali. Věřte tomu nebo ne, klub je nyní skutečně připraven na to, aby se mezi českou elitu vrátil a zde i dlouhodobě setrval. Sport v našem kraji by si to jistě zasloužil. Zvláště, když klíčovou roli hraje v rozvoji a plánech FC Vysočina soukromý kapitál.
  Pevně věřím, že se v létě v Jihlavě opět dočkáme zápasů nejvyšší soutěže a Vy ve vyprodaném hledišti nebudete chybět!

 4. Jihlavák říká:

  Dnes jsem četl v MF článek o vyhřívaném trávníku za bratru 20melounů. Jenom malou poznámku- pan Vymazal by měl jít na půl roku do výroby, udělat si i nějakou noční, aby si konečně uvědomil cenu veřejných prostředků za které kupuje svým kamarádičkům nesmyslné hračky.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I