Smíšené pocity.

Mám smíšené pocity. Nevím, zda mít radost z velmi povedené akce, čím exhibice na rozloučení se s hráčskou kariérou Oldy Bakuse rozhodně byla, nebo být smutný z ukončení kariéry tohoto v novodobé éře významného hráče Dukly Jihlava. Každého čeká odchod do důchodu. V tomto případě jde o odchod do sportovního důchodu, který u vrcholových sportovců nastává mnohem dříve než u ostatních lidí. Čeká nás to všechny, sportovce, nesportovce, takže se přikloním k té radosti z povedené akce. Bylo to SUPER.

Myšlenka na uspořádání exhibice přišla až po ukončení sezony a oznámení ukončení kariéry. Když Olda s akcí souhlasil, zbývalo v podstatě pár dní na uspořádání, zorganizování a zajištění akce. Přes tak málo času se akce povedla a já bych rád poděkoval všem, kteří se na akci podíleli, za její průběh. Děkuji spolupracovníkům za uspořádání. Děkuji partnerům, kteří pomohli s finančním zabezpečením exhibice. Děkuji hráčům, kteří přijeli a exhibice se, jako aktéři, účastnili. Děkuji fanouškům, kteří přišli a vytvořili nádhernou a důstojnou atmosféru.

Neměli jsme zapnuté turnikety. Nevíme, zda bylo 3000 nebo více diváků. HZS má kapacitu 7200, polovina plná určitě byla. Já tipuji, že bylo 3500 lidí. Olda si tak vysokou návštěvu na exhibici určitě zasloužil. Je to ocenění jeho práce. Je to ocenění jeho věrnosti klubu.

Olda strávil v Dukle většinu své hokejové kariéry. Byl velkou osobností a táhl Duklu po mnoho let. Byl symbolem určitého období. Standing ovation při exhibici si právem zasloužil.

8 Responses to “Smíšené pocity.”

 1. Josef Drbal napsal:

  Tak já teda k těm zhruba 5-ti procentům jihlaváků co chodí na duklu nepatřím, odchod pana Bakuse je mi jedno ale na co nemůžu nereagovat je výraz „standing ovation“.

  Vážený pane „BŠ“, vy snad neumíte česky, že musíte stůj co stůj používat cizí výrazy? Nepeskuju nikoho za chyby z nepozornosti ale hlouposti co sem píšete mě opravdu vadí.

  Josef Drbal

 2. Josef Novotný napsal:

  Vážený pane Josefe Drbale. Já patřím mezi čtenáře, kteří si sem tam pročtou blogy na tomhle webu. Komentáře čtu také a musím po pravdě říci, že jsou plné urážek, a podobných nechutností. Váš komentář je podobný. Vy prostě nekomentujete. Reagujete na malichernost, která nestojí za zmínku. Podle mého jste si prostě v obsahu textu pana Ščerbana nenašel nic za co by jste ho „dostal“ a tak jste si alespoň našel nějakou chybu, která by se dala využít. To mi připadá trochu hloupé.

 3. Josef Drbal napsal:

  Vážený pane Novotný,
  promiňte ale já nemám zapotřebí někoho „dostávat“.
  Myslím si že ne škoda zaplevelovat češtinu cizími výrazy a spojenímy když máme plnohodnotné české a ještě k tomu hezké pojmenování.

  Vezměte si větu: „Standing ovation při exhibici si právem zasloužil.“
  Tady už je čeština vážně v menšině. Konkrétně 2:3.

  Nevím co je to za novou módu nazývat „potlesk vestoje“ co možná nejexotičtěji a nejsvětáčtěji.
  Pokud si budu chtí přečíst poločeský text, stačí zalovit na http://www.facebook.com, tam je napůl českých napůl cizáckých výplodů habaděj.

  Vám to možná přijde stupid, ale moje vision je clear a připadám si víc cool když nespíkuju ček…

 4. Non-native speaker napsal:

  Pane Drbale,
  o co Vám jde? Kritika o jazykoschopnost mladezi by byla na miste, souhlas. Ale ten Vas komentar tady? To mi nic jineho nezbyva nez se domnivat, ze se potrebujete zviditelnit za kazdou cenu. Jestli Vam to prijde vhod, no dobra! Ale snad necekate, ze se ctenari tady zvednou ze zidli a tleskaji Vam za velke zasluhy o ceske materstine?

 5. Josef Novotný napsal:

  Já vám pane Drbale rozumím. A chápu vaše rozčarování nad používáním anglických výrazů jen tak zamíchaných do češtiny. Jen jsem měl pocit, že jste byl ve svém prvním komentáři zbytečně agresivní a tak trochu arogantní. Jakoby bylo ještě mezi řádky něco jiného, než jen ty nešťastná anglická slova.
  Já osobně budu raději číst text, kde se stokrát bude opakovat slovo cool (kúúl), než text který je namířen proti osobě autora.

 6. Josef Drbal napsal:

  Pane Novotný,
  máte částečně pravdu. Osobně mám mnoho výhrad k panu Ščerbanovi. Zejména pro jeho postoje k financování HC z městské kasy – tedy z kasy nás všech ale hlavně kvůli jeho chování v „kauze“ samolepek. Tam dokonale ukázal svůj charakter.
  Jen připomenu že se rozhořčoval jak je možné pozměnit(karikovat) symbol klubu, města a ještě do toho zatáhnul autorská práva na Pata a Mata, HC Rebel pak ještě měl tu drzost říkat co mají s tuším 2Kč za samolepku udělat.
  Netrvalo dlouho a „fanoušci“ Dukly OBĚSILI FIGURINU V DRESU HC Rebel – Proti tomu pan Ščerban ani nepípnul. Slovem se nezmínil o tom že by bylo nevhodné takhle zacházet se syboly sportovního soupeře a že věšení lidí(byť symbolické) kousek od bývalého soudu kde komunisté oběsili mnoho lidí je přinejmenším neslušné.

  http://www.jihlavske-listy.cz/blog/2011/01/02/hranice-etiky-fandeni/
  http://jihlavske-listy.cz/clanek7538-derby-doplnil-obesenec.html
  Fotka zde: http://www.jihlavske-listy.cz/obrazky/fotogalerie/7522/24.jpg

 7. Josef Drbal napsal:

  Je toto nějaká forma cenzury:

  Josef Drbal říká: Váš komentář čeká na schválení.
  29. 3. 2011 v 10:15

 8. Lukáš napsal:

  Pane Drbale, když už poukazujete na český jazyk a jeho využívání, tak by jste měl vědět, že ve slově spojeními se píše měkké -i-, nikoli tvrdé -y-, jak píšete Vy 😉

Leave a Reply