Blog Jihlavských listů

Bedřich Ščerban
39- Narozen 31. května 1964 v Jihlavě, je bývalý vynikající hokejový obránce. Je držitelem pěti bronzových medailí z mistrovství světa a jednoho bronzu z Olympijských her. Na domácích kluzištích získal tři mistrovské tituly, navíc je mistrem Německa a Švédska. V současné době je jednatelem hokejového klubu Dukla Jihlava.

Spanilá jízda.

Bedřich Ščerban | Úterý, 10. 5. 2011 v 7:26

Naše reprezentace je zatím na MS v ledním hokeji bezkonkurenční. Poráží jednoho soupeře za druhým. Poráží ho jasným a zřejmým způsobem. Bez zaváhání, bez obtíží. Proti Německu opět bezchybný výkon s perfektní taktikou. Reorganizované útoky (taktika, kdy rozjetý útok sami zastavíte, obrátíte se a vrátíte zpět a v nové vlně opět najíždíte) byla perfektně zvolená a velmi účinná. Němci slavili na letošním šampionátu úspěch právě s obrannou hrou,výborné vracení a obsazování je vedlo k úspěchu. Reorganizovaný útok jim tuto taktiku rozboural. Museli si hráče znova najíždět a v pohybu jsme lepší, takže podruhé nás těžko obsazovali. Je nádhera a potěšení se dívat na naše mužstvo. Kluci nám dělají radost a naplňují nás národní hrdostí. Jdeme MS jako hrdý tým, jenž smetl dosud vše. Jágrova slova a kritika, kterou vyřkl loni na MS v Německu, padla na úrodnou půdu. Žádné velké množství omluvenek letos nepřišlo. Všichni vzorně reprezentují a obětují se pro tým. Proti Rusům měli naši asi sto chutí se pomstít za zákroky, které zvolil soupeř ve snaze obrátit zápas. Udrželi chladnou hlavu, nadřadili tým nad svoje ego a vyhráli. Nenechali se přinutit k oplácení.

Nyní začíná vše znova. Jeden zápas rozhodne o úspěchu, či neúspěchu. Systém MS není ideální. Ale je takový. Naši mají velké ambice a jsou favorité. Vytvořili tým a jdou za úspěchem. Držme jim palce, fanděme jim, hrají i za nás.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I