Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Sedláka nechtějí, Geist zatím nechce sám

Petr Klukan | Úterý, 24. 5. 2011 v 9:17

Politik Tomáš Sedlák byl znám odnepaměti jako lidovec. I v době, kdy byl právoplatným jihlavským zastupitelem za KDU-ČSL, ačkoliv se od něj někteří lidovci odvraceli.

V dalších volbách, kdy by již postupové místo nezískal, pozastavil své členství a jal se kandidovat za nově založenou stranu Nestraníci. Když neuspěl, chtěl se vrátit k lidovcům, ale ti mu zavřeli dveře. Tomáš Sedlák to zkusil u ODS. Část pravicových politiků, kteří o přijetí nového člena rozhodují, byla pro, větší část proti.

Proč ho někteří chtěli? Možná proto, že je Sedlák známý svými tvrdými výroky nejen proti komunistům. Nebojí se špičkovat, rýpat a svého soupeře slovně napadnout. Možná že v něm viděli člověka, který by zaryl i do pana primátora, a udržoval tak ódéesku v ustavičné ostražitosti a nedovolil by jí usnout na vavřínech.

Proč byla většina proti? Zmíněné rýpání ho mohlo ze hry o vstup do ODS vyřadit. Někteří o něm tvrdí, že má hroší kůži, jiní, že je schopný ve smyslu všehoschopný. Kulantně to zahrnují pod slova o důvěryhodnosti a charakteru. Víc to rozvádět nechtějí.

Proslýchalo se, že stejně jako Tomáš Sedlák usiloval o přijetí do ODS Zdeněk Geist. Ten Geist, který už členem ODS jednou byl, ale po „sarajevském atentátu“ přešel na stranu Unie svobody. Pak zmizel kdesi v Praze, kde snad dělal poradce ministru Pilipovi.

Geist však přihlášku do ODS v Jihlavě nepodal. Zdá se, že spíše chytře zjišťoval, jaká je jeho šance uspět. Protože novinové titulky „Geista v ODS nechtějí“ by mohly pošramotit každou politickou kariéru.

4 komentářů k článku “Sedláka nechtějí, Geist zatím nechce sám”

 1. Koumák říká:

  Nerýpejte nám do primátora! Usnul na cyklostezce a mohl by upadnout na to své stříbrné pozadí. Takže žádné atentáty prosím. Vstřebejte hezky tiše a poslušně, že nemáte kam dát děti do školky, ala na primátora prosím nesahat:-) Vždyť podívejte jak moudře rozhoduje:
  http://jihlava.idnes.cz/jihlava-nebude-stavet-dalsi-skolku-tem-stavajicim-prida-nove-tridy-1dw-/jihlava-zpravy.aspx?c=A110114_1514821_jihlava-zpravy_bor

  Tací jako Sedlák by nám tady moc čeřili vodu a to se holt netoleruje…

 2. Fejinka říká:

  Marně jsem čekal, že se tady objeví články samotného guru ODS Kraje Vysočina I. Strejčka. Především jeho články ke státním maturitám a v dnešním článku k odborové manifestaci.
  U článku o státních maturitách se dá v mnohém souhlasit, ale proč k tomu došlo? V zájmu o školky je to celkem jasné, hlavní důvod je, že z jednoho platu budou rodiny na tom velmi zle a nejsou schopné to utáhnout. A kde jsou ty všechny školky a jesle, které tady byly za minulého režimu? Na základních a středních školách se pořád experimentuje, co nový ministr, to nová koncepce. Objevuje se co bylo dávno objeveno a co spolehlivě fungovalo. Samozřejmě učební osnovy pro všechny měly svůj význam a rámcové výukové plány pro každou školu můžou být něco navíc. Tady vládne chaos, žáci umějí stále méně, učitelé jsou otrávení a rodiče nadávají na školy.Chyba je v systému, který musí být dlouhodobý a mít jednotnou koncepci. Nevím proč je tolik diskusí kolem maturit. Za nás se témata vyhlásila rozhlasem a bylo to jasné, odborné školy si k tomu daly to své a nebylo co řešit.Hlavně, že si CERMAT namaže kapsu.
  K dnešnímu článku o odborové manifestaci se pan europoslanec opravdu projevil jako správný asociál, který na odborářích nenechal niť suchou. Jako bývalý kantor se rychle přeorietoval na tu pravou stranu. Kantoři dříve spíše patřili na tu levou. Ono i to jeho hlasování mezi europoslanci v Bruselu často budí údiv i mezi jeho soukmenovci. On přece nebude podporovat nezaměstnané aby dostali peníze z EU, to je proti jeho přesvědčení. Nevím, co by mu např. řekli skláři ze Světlé n. Sáz., kteří byli vyhozeni z práce ne svojím přičiněním. Jen by mě zajímalo, podle „jakého vzorce“ rozlišuje pan europoslanec ty správné odboráře, nebo třeba nyní povstalce v Egyptě, Libyi, Tunisku, Syrii, v Jemenu atd na ty správné a nesprávné. Nebo tak soudí podle USA a NATO?
  Když už se nejde normálně domluvit, nebo ta druhá strana nechce, tak asi musí dojít k tvrdšímu stupňování tlaku, to je asi normální. Když už se nemůžou domluvit „kluci“ co spolu normálně „mluví“, tak to už je hodně špatné. A na té pouti na Václaváku, jak říkáte, byla téměř polovina plná. Ta naštvanost lidí je stále větší, přestože Češi jsou jako ovce, které se nechají hodně dlouho stříhat. Ale všeho dočasu. Vy žijete v úplně jiném světě a nemáte problémy s uživením rodiny jako jiní. Tak buďte objektivní, kantoři takoví bývali.

 3. J.K. říká:

  Ale ty 300 stovky byly dobré, že ano?

 4. marinak říká:

  Pane Klukane, díky, přesně jste vystihl situaci v jihlavské ODS – jen osobní prospěch jednotlivců, bez ohledu na Město a občany.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I