K akci Prague Pride

K akci Prague Pride a podobným bych chtěl říci, že proti homosexuálům nic nemám, ale takovéto akce hodnotím jako homosexuální exhibicionismus. Nebýt takových akcí, ani by si nikdo nějakých nesmyslných rozdílů v orientaci nevšímal. Prostě mě nezajímá kdo z mých známých, kamarádů nebo lidí z okolí má jakou orientaci. Myslím si tedy, že u takových akcí jde zejména o to na sebe upozorňovat a dělat ze sebe prostě zajímavé a z davu vybočující. Jsem heterosexuál což jsem o sobě nikdy neměl potřebu říkat a tak mě taky nikdy nenapadlo organizovat slety heterosexuálů. Byla by to stejná ptákovina jako akce homosexuálů a asi by mě měli všichni včetně novinářů oprávněně za blázna. Když je to však naopak, tak je za netolerantního skorozločince každý kdo má za blázny slétavé homosexuály. Je to vlastně stejné jako s tím „rasismem“. Obojí je postaveno naruby.

10 Responses to “K akci Prague Pride”

 1. discovery napsal:

  Homosexuálové všech zemí, vyližte si konečník !!!

 2. Petr Šíma napsal:

  Vážený pane Tesaři,

  z Vaším příspěvkem se nedá nic jiného než souhlasit. Velmi by mě ale zajímalo, jak je možné, že členové Vaší strany, pánové Šťastný a Svoboda vezmou nad takovouto akcí záštitu a na druhé straně p. manažer Janyška, senátor Tejnora, poslankyně Páralová a Dundáčková, poslanci Prošek, Pleva, Raninec a další jsou signatáři manifestu D.O.S.T., který zinscenoval kontroverzní ministerský úředník Bátora, o jehož vymizení z této nepolitické, ale úřednické funkce usiluje premiér Nečas. Zajímalo by mě, jaké ideály tedy ODS zastává. Vždy jsem myslel, že jde o tradiční konzervativní stranu, která si uvědomuje, že rodina je základ našeho státu. Ale tyto diametrální rozpory a názory jednotlivých členů mě velmi udivují a znepokojují. Předem děkuji za odpověď.

 3. Jan napsal:

  Nejlépe se podle mého k celé záležitosti kolem celé akce Prague Pride vyjádřil v Parlamentních listech cz. znamý podnikatel a byzmismen Tomio Okamura.
  Okamura: Jsme sexuální země. Jezdí se k nám za sexem – Homosexuální festival Prague Pride, se kterým má být spojen i sobotní „pochod hrdosti“, vyvolal ještě než začal ostrou mediální a hlavně politickou přestřelku, při níž létala vzduchem ještě ostřejší slova. Homosexuálové se stali tématem číslo jedna a veřejnost se jen nestačí divit, do jakých rozměrů může problematika kolem záštity nad festivalem od pražského primátora, dorůst. Podle Tomia Okamury je však diskuze a až nynější pranýřování podpory i případné homosexuální turistiky, dost nelogická.
  To, že by Praha a potažmo Česká republika, díky festivalu mohla zaznamenat plusové body v podobě vyšších tržeb a zisků kvůli zvýšenému počtu turistů, podle Okamury nebude příliš podstatné. „To procento v celkovém objemu sem přijíždějících turistů bude nepatrné, statisticky nevýznamné,“ řekl Tomio Okamura, viceprezident Asociace cestovních kanceláří.
  A dodal, že celou polemiku, která v posledních dnech zmítá mediální i politickou scénou, nechápe.
  „Stejný přístup k podobným akcím mají v Německu, ve Velké Británii, ve Španělsku…Je podle mého zbytečné potlačovat určité chování a nálady relativně velké skupiny lidí. Může to přinést či jen zvýšit sociální napětí… Já jsem tolerantní k menšinám i lidem s odlišnostmi, pokud všichni plní daná pravidla a neparazitují ostatních. To, že se tedy v Praze bude podobná akce, mě nepřekvapuje a neodsuzuji ji. Vadí mně však to, že se festival neposuzuje i z pohledu jiných problémů, které v naší zemi jsou a zdá se, že nikomu nevadí,“ dodal Okamura.
  Jsme už dávno destinace homosexuálů, říkají statistiky
  A vyjmenoval několik údajů ze statistik, které zpracovává Asociace českých cestovních kanceláří. „Česko patří mezi deset světových nejvyhledávanějších destinací kvůli sexuální turistice, je cílem sexuální turistiky pro obrovské množství německých či britských turistů…Další z našich analýz ukazuje, že z více než 6 milionů zahraničních turistů, co jezdí do ČR, je přibližně 400 tisíc homosexuálů. V Praze je více než 30 homosexuálních podniků a saun, v nich pět až deset procent návštěvníků jsou zahraniční turisté. Z toho plyne, ať chceme nebo ne, že my už jsme dávno destinací homosexuálů. Jen si toho zřejmě někteří nevšimli… Vždyť v Praze jsou dokonce specializovaná ubytovací zařízení pro homosexuály. Jestli se teď hovoří o něčem, co je dávno popsané a zaznamenané a najednou se volá na poplach, tak opravdu nechápu, proč je kolem toho taková diskuse a pohoršení. Kdyby se naši politici občas prošli po místních chodnících – což by mohli – tak vidí homosexuální dvojice, jak se běžně drží za ruku… Rozdíl je v tom, že se jich v sobotu bude zřejmě držet víc najednou. Bohužel, už dávno platíme za sexuální destinaci,“ popisuje Okamura
  Diskuse kolem festivalu homosexuálů, jsou, s prominutím, kecy, říká Okamura
  A pozastavuje se nad tím, proč se u nás nevedou tak bouřlivé diskuse třeba proto, že prostitutky dnes a denně postávají kolem hranic ČR na E55, poloobnažené i během dne. „Kolem nich projíždí rodiny s dětmi na dovolené a nikdo to neřeší a nikomu to zřejmě nevadí. Když se někdo pohoršuje nad homosexuálama, ať nejdřív požaduje řešení i těchto problémů, které nám významně poškodily pověst země a její image…Teď se rozvíjí diskuse, populismus, co nic nevyřeší, mediální přestřelky, jsou s prominutím, na toto téma, jen kecy,“ rozohnil se Tomio Okamura.
  Podle něj by s místo těchto záležitostí mělo hlavně řešit to, aby děti byly vychovávány ke slušnosti, k tomu, aby nebyly promiskuitní, a aby skutečně byla rodina brána jako základ všeho.
  Neohánět se rodinou jen, když se to hodí – skutečně ji podpořit
  „Ne jako teď, když v souvislostech s festivalem homosexuálů najednou konzervativní strany prohlašují a ohánějí se tím, že je rodina základem. Vždyť v Česku se rodina vůbec nepodporuje! Je u nás jedna z nejvyšších rozvodovostí na světě. A kde je jakákoli podpora úplných rodin s dětmi, tak aby bylo na ty důchody? Tam totiž měla začít důchodová reforma. Pokud budou podpořeny rodiny s dětmi, budou se vychovávat kvalitní lidé, kteří budou mít vštípeno od dětství, že mají být slušní a postarat se o své rodiče..Přidal bych k tomu i školskou reformu. Ve školách se přece musí začít učit, že návodem k tomu, jak žít úspěšně, je být pracovitý a slušný. Pracovitost, slušnost a plná rodina jsou zcela zásadní záležitosti,..
  Stáhnout celou otázku rodiny jen na souvislosti, při kterých se začali řešit homosexuálové v Praze, nemá logiku,“ pokračoval dále pro ParlamentníListy.cz Okamura.

 4. Petr Svoboda napsal:

  Jane, co je to byzmismen ? To je samé cizí jméno – byzmismen, homosexuál, gay – člověk taková slova nezná.

 5. discovery napsal:

  V tom případě ani Petře Svobodo nechoď mezi lidi !

 6. discovery napsal:

  Jane – businessman – obchodník, aby se Ti nesmáli.

 7. jojo napsal:

  U nás se natáčí porno ve velkém,máme houfy prostitutek a prostitutů,kteří se nabízejí do celého světa,ale soudruhům z ODS vadí průvod. Jo kšeft je kšeft co ? Ale tohle je taky kšeft,a když na nás kašlou filmaři,protože čecháčci jsou vychcánci,tak neničte sexturistiku ať homo nebo hetero.Trh přece vyřeší vše ne ?Kromě kurev už tady toho moc nemáme.

 8. Libas napsal:

  Ahoj Honzo,
  Nevím proč se okolo této akce koná tolik povyku a proč se k tomu vyjadřuješ.Jsou jiné akce,které si zaslouží pozornost a medializaci. Když má sjezd ODS a jiná politická strana, tak je okolo toho možná ještě víc mediální kampaně.Rozdíl je v tom, že oni projdou Prahou ,pak se budou bavit a zítra se rozejdou.V pondělí po nich neštěkne ani pes. Politické strany rozhodují o dění v této zemi a pletou se nám každý den do života. A o politických stranách víme každý den, nejvíce před volbami.

 9. Petr Svoboda napsal:

  Jenže nad sjezdama stran si neberou patronát primátoři. A o to tady asi jde – samotný pochod vadí asi jenom pár puritánům, ale oficiální záštita hlavního města hodně lidem, co by jim to jinak bylo šumák…

 10. Petr Jansta napsal:

  Tak nějak dost dobře nechápu, jak někoho vůbec mohou zajímat takovéto jednoduché názory nějakého prodavače z Prioru (p. Tesař). Ukazuje to úroveň souboru v ODS.

Leave a Reply