Blog Jihlavských listů

Josef Drbal
55- "S vašimi názory nesouhlasím, ale do smrti budu hájit vaše právo je říkat" (Voltaire) - Mělo by se v dnešní době tesat do kamene. 32 let, věčný kverulant a rýpal. Vyznavač mnoha nezvyklých koníčků a příznivec Svobodných. drbalj@email.cz

Česká lvice zemřela – čest její památce!

Josef Drbal | Pondělí, 5. 9. 2011 v 13:46

Paní Anděla Dvořáková, jeden z mála lidí kterých si opravdu vážím- zemřela.

Žena která  se nebála říct co bylo pravdou a statečně bojovala za věc ve kterou věřila. A to prosím ne od roku 2009, kdy si jí všimla širší veřejnost, ale už od roku 1946 a vlastně už dřív.

Jestli máte pár minut času, prosím věnujte ho přečtení jejího životního příběhu, případně některého jejího projevu z posledních let. Ručím za to, že i když třeba nebudete souhlasit, bude to zajímavé a inspirující.

Paní Anděla Dvořáková – předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu.

Projev 28.10.2009

Projev 28.10.2010

„a nebo se přestaňte spoléhat na druhé, přestaňte se vymlouvat a sami pracujte na svém vědění“

5 komentářů k článku “Česká lvice zemřela – čest její památce!”

 1. K. říká:

  No nechci být kverulant a rýpal, ale:
  můžeme dohledat:
  K horkým kandidátům na státní vyznamenání patří letos předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu Anděla Dvořáková. Její osobu přitom provází řada otazníků, od spolupráce s ultranacionalisty po působení v totalitní justici.
  Zdroj: Týden.cz

 2. K. říká:

  V rámci objektivity , tedy té vaší 🙂 jste to ale nezmínil……chápu

 3. K. říká:

  je pěkné být objektivní…

 4. Petr Svoboda říká:

  a také je pěkné být anonymní kritik, milé káčko s tečkou.

 5. Libor Furbacher říká:

  Velmi inspirujici ,skutecne.Jako protifasticka bojovnice toho asi moc nenabojovala,na zacatku valky ji bylo dvanact let.Ledaze jeji kryci jmeno bylo Cuk a nebo Geg.A po 48 jako dobra clenka Komunisticke strany si udelala karieru ve Svazu protifasistickych bojovniku.Jak je znamo,jedinny uznavany protifasisticky odboj byl ten komunisticky,zapadni odbojari byly zavirani a sikanovani.To samozrejme budouci bojovnici za svobodu nijak neprislo divne.
  A jeji vysvetleni clenstvi v komunisticke strane a prisedici u soudu, ze to delalo hodne lidi je velmi proste a takove krasne ceske.A nyni ty z tech hodne lidi,ji daji medaily.

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I