Blog Jihlavských listů

Josef Drbal
55- "S vašimi názory nesouhlasím, ale do smrti budu hájit vaše právo je říkat" (Voltaire) - Mělo by se v dnešní době tesat do kamene. 32 let, věčný kverulant a rýpal. Vyznavač mnoha nezvyklých koníčků a příznivec Svobodných. drbalj@email.cz

Všichni jsme rasisti

Josef Drbal | Pondělí, 19. 9. 2011 v 21:54Jednoho krásného rána jsem se probudil a zjistil jsem, že jsem odporným rasistou. Byl jsem jím vychován, už když jsem se učil mluvit za pomoci říkanek, když mě děda houpal na klíně, když jsem si četl pohádky o mluvící kočce, když jsme si zpívali staré písničky – zkrátka jsme rasisti po mnoho generací  a to je potřeba změnit. Vykořenit z nás to odporné národní uvědomění a zasít duhová semínka vzájemného multikulturního obohacení.

Nemohl bych žít s pocitem, že patřím k národu, který si neváží práce druhých – byť jsou u nás menšinou.  Proto jsem si dovolil vybrat několik donebevolajících příkladů které je nutné vymýtit,  to vše v zájmu multikulturního soužití, Evropské uhnije, pozitivní diskriminace  a gay-friendly globálního oteplování.

(Upozornění: v příspěvku se vyskytuje jedno sprosté slovo, zvažte prosím zda by ho měly číst děti.)

Dříve:

Zima byla, bláto bylo,

cikáně se narodilo.

Zima je, bláto je,

cikáně už tancuje.


Nyní:

Zima byla, bláto bylo,

sociokulturně vyloučené dítě se narodilo.

Zima je, bláto je,

sociokulturně vyloučené dítě už tancuje.

Houpali jste se snad někdy na klíně a těšili se na tu nejzábavnější část říkanky? Na tu rasistickou část dehonestující kočovný způsob života rómů? Změňme to!

Dříve:

Takhle jedou dámy, 

takhle jedou páni

a takhle JEDOU CIKÁNI!!!!

Nyní:

Takhle jedou dámy, 

takhle jedou páni

a takhle JEDOU POČESTNÍ KOČOVNÍ RÓMOVÉ  VE VOZE MERCEDES!!!!

Myslíte si, že K.J.Erben byl nějaké neviňátko? Kdepak, byl to evidentně prohnilý rasista, nehodný místa v čítankách. (nahradit by jej měl třeba pan Giňa , jeho díla jsou bezpochyby lepší)

Dříve:

U lavice dítě stálo, 

z plna hrdla křičelo.

Bodejž jsi jen trochu málo,

ty cikáně mlčelo!


Nyní:

U lavice dítě stálo, 

z plna hrdla křičelo.

Bodejž jsi jen trochu málo,

ty kultivované romale mlčelo!

I můj děda byl rasista, když si notoval jednu sprostonárodní….

Dříve:

„… Když jsm šel okolo vrat, viděl jsem cikánku srát…“

Nyní:

„… Když jsm šel okolo vrat, viděl jsem rómskou ženu pracovat..“

A nezapomeňte, až si půjdete do obchodu pro svačinu, ne abyste si koupili 10dkg cikánské pečeně…. Propříště si prosím řekněte o 10dkg rómské pečeně.

174 komentářů k článku “Všichni jsme rasisti”

 1. historik říká:

  Vážený pane Jane, nemám čas vypisovat historii a souvislosti dopodrobna jako nudící se pan Beran a uvádním je ve zkratce fakta.
  Je úsměvné že zde pan Beran chrlí historická fakta, ale doposud nevěděl, že USA vyhlásily Německu válku. Takže dost důvěryhodný blogař.

 2. historik říká:

  Pro Vencu. Nevím jak jste došel k tomu, že Rusové měli lepší výzbroj jak Němci a to hlavně v počátku války. prosím fakta a následně můžeme diskutovat. Co bylo Sovětský svaz výhodné, tyk to bylo rozsáhlé území, kdy v rámci rychlého postupu Němců vázla logistika, která brzdila rychlý postup mechanizovaných divizí a tím se vytvářel časový prostor pro Rusy, kdy se jim dařilo z něpřeberného lidského potenciálu ( potože válka byla vedena ze strany jako „množstvím stravy pro německé kulomety“, kterým již střelivo docházelo a Rusů přibývalo).

 3. Jan říká:

  bengo,špatně chápete smysl myšlených komentářů p.Berana i mých.Nám zde nejde o dokazováni toho, že jsme podle vašeho názoru ty nejchytřejší.V celém diskuzním blogu JL má každý čtenář možnost vyjádřit svobodné svůj názor v diskuzi.Při dodržení všech podmínek diskuzního blogu JL záleží na každém z nás, jaký názor předloží.Uznejte sám objektivně,že pokud by diskuzní příspěvky byli názorově například blízké pouze p.Furbacherovi nebo naopak p.Beranovi,byla by to špatná demokratická pluralita názorů.Neznalost základních historických událostí a faktů II.svět.války nebo její účelová osobní revize není problémem můj a ani p.Berana.P.Beran na upozornění na svůj nepřesný fakt o vyhlášení války USA Německu dokázal narozdíl od jiných chybu uznat.Jeho faktickým otázkám které směřovali k jeho názorovým oponentům nikdo odpovědět zatím nedovedl.On sám vždy, na každou otázku či výtku svým názorovým oponentům vždy co nejdříve věcně odpověděl.Bengo by měl proto z lhůtami odpovědí a jejich hipotetickém schvalování urgovat spíše nikoho jiného.

 4. bengo říká:

  http://www.novinky.cz/domaci/249755-ministerstvo-omylem-zverejnilo-citliva-data-romskych-studentu-se-stipendiem.html další pěkná věc která je nesmyslná, proč i chudí běloši nemají podporu státu, jako ty cikáni?

 5. bengo říká:

  Tak už dva příspěvky se mi schvalují a to nevím z jakého důvodu. Admine, jak to tady frčí?

 6. staník říká:

  Berane (Jane) opět jsi totálně zesral původní téma blogu, doporučuju ti (i tvému virtuálnímu schizofrenickému dvojčeti Janovi) abys navštívil psychiatra. Tvé primitvní pojetí marxismu, ideově opepřené slintama současnejch levicovejch grafomanů je strašný. Popíráš i základní historická fakta ale věř tomu, že nejsi sám kdo čte knihy. Ale hlavně, že tě baví tady srát lidi. Absolutně neuznáváš žádný (i faktama podložený) protiargumenty a to je průser. To by demokrat tvýho typu neměl, to přece dělaj enem hentý oný neoliberálové a kapitalisti ty moulo. Opět ti doporučuju najít si babu……

 7. Jan říká:

  staníku,jediné s čím s vámi souhlasím je,že původní téma diskuze se hodně odklonilo.Viníci všeho jsou podle vás jasní,Beran(Jan).Návštěvu vámi doporučeného psychiatra zdůvodňujete našimi primitivními názory marxismu opřené o slinty současných levicových grafomanů.Staníku,pokud by jsme psychiatrovi uvedli vaše důvody naší návštěvy, možná by v ordinaci viděl raději vás.
  Já jsem osobně také přesvědčen že mezi řadovými občany města i kraje je daleko více sečtělejších a chytřejších lidí než jsem například já.Velká škoda je,že zatím nikdo z nich se v diskuzního blogu JL moc nezůčastnil.Konkrétně od vás jsme mimo hysterických výlevů žádný vaš argument či názor opřený třeba součanými neoliberálními grafomany nečetl.Pokud je vaše osobní přesvědčení o stávajícím globálním kapitalismu pevné a nadále i celospolečensky udržitelné,mohou vás >>demagogicky levicové

 8. Jan říká:

  >>demagogicky levicové

 9. Libor Furbacher říká:

  Pane Jane,z Vasich tri prispevku psanych 8.11 jsem ponekud zmateny.Opravdu mi nejni jasne zdali byly psane pred navstevou nabo az po ni.

 10. Venca říká:

  Historiku,hlavně ty tanky.Hitler útočil se zastaralými modely proti T32 a těžkým tankům JS a stejně vítězil.Jinak máte pravdu,že potravy pro německé zbraně měl Stalin dostatek a taky toho řádně využíval.

 11. historik říká:

  Kvalitu tanků bych srovnával až v poslední řadě, jelikož na počátku války používala Ruská armáda hlavně staré tanky BT 7, kterým konkurovaly německé PZ Kpfw III a IV ( vyrobeno 14000 ks ) a staré dobré české Škoda 35 a 38. Po nástupu ruských T 34 ( vyrobeno 80000 ks ) Němci nasadili Pantery PzKpfw V s velmi kvalitním dělem 88mm ( vyrobeno 6000 ks ) a následně s Tigra Pz Kpfw VI ( vyrobeno 1450 ks ), který mohl konkurovat asi nejlepšímu tanku druhé světové války IS (Iosif Stalin – vyrobeno 3385 ks). Na počátku války byly na ruské straně ještě velmi dobré tanky KV, které v počáteční fázi války neměly konkurenci, jelikož německé Pzfw na ně nestačily s malorážními kanóny. Takže když se podíváté na počty vyrobených tanků v Rusku ( jedna fronat ale široká ) a počet vyrobených tanků v Německu ( čtyři různé fronty ) je jasné kde, kdy a v čem byla ruská „kvalita“ – množství. To jsou fakta a ne demagogie.

 12. Svatopluk Beran říká:

  Pro historika.
  .
  Již jedno jsem uvedl, že údaj o vyhlášení války Spojených Států fašistickému Německu jsem uváděl ve vztahu k reakci pana Furbachera, že Spojené Státy POMÁHAJÍ NEBO DÁVAJÍ NĚKOMU RELATIVNÍ SVOBODU jen tak z plezíru. Vždy za to něco požadují, jako každá koloniální země – území – suroviny – hospodářskou závislost. V mém příspěvku jsem opměl napsat číslovku – PRVNÍ – . Takže věta měla znít – Nezapomeňte přitom na to, že Spojené Státy nikdy – PRVNÍ – nevyhlásili fašistickému Německu válku a že to byl především pro Spojené Státy úžasný business, kterým se staly po 1SV Spojené Státy ze světového dlužníka světovým věřitelem a po 2 SV jediným světovým hospodářským hegemonem, který se chytře vedenou válečnou politikou presidenta F.D. Roosewelta, zbavil v prvé řadě svého největšího ekonomického rivala Velké Britanie.
  .
  V následném mém článku, – po vašem upozornění -, jsem toto již jednou dostatečně objasnil následným větným spojením. – Pro historika. Je skutečností že informaci o nevyhlášení války Spojených Států Německu jsem uvedl nepřesně. Spojené Státy neměli v úmyslu vyhlásit válku Německu jako – PRVNÍ – na podporu demokracie ve světě. Kongres Spojených Států tak rozhodl až po vyhlášení války Itálie a Německa Spojeným Státům, kdy se Německo a Itálie rozhodly podpořit Japonsko. Teprve až z ohledem na podpůrnou reakci Itálie a Německa Japonsku, vzhlášením války Spojeným Státům 11. 12. 1941, reagovaly Spojené Státy vyhlášením války ten samý den i těmto dvěma členům osy.

 13. Venca říká:

  Ano a ty spousty porouchaných německých tanků to je taky demagogie. Nevyzkoušené a narychlo poslané do bojů a hlavně složité oproti ruským. Těch pár panterů a tigrů by to samo na východní frontě asi nevytrhlo,zapoměl jste na samohybná děla a stíhače tanků.Ale jinak by mě zajímalo,proč velké množství podle vás snižuje kvalitu?Jo a někde sem se dočetl,že nebyl nalezen žádný tank VI B,King tiger zničený v boji.Tak možná třeba ten byl ten nejlepší.

 14. historik říká:

  Václave, poruchy tanků byly na obou stranách, větší problém byl ten, že průchodnost německých tanků terénem byla na rozdíl od ruských ovlivněna šířkou pásů. Mluvil jste o tancích, tak odpověď byla o tancích. Samozřejme, že vámi vypočítaných „pár“ Tigrů a Panterů by to proti mase T 34 nic nezmohlo, ale určitě by to na některý místech fronty situaci ovlivnilo. Kvalita byla myšlena obrazně. Kvalita z počátku války byla na straně Němců i v tom, že tanky měly radiostanice, takže taktika boje se dala ovlivňovat daleko rychleji, než ruskými praporky. To vše je na dlouhé psaní a do toho nemám chuť. V žádném případě ale nesnižuji podíl Ruska na porážce Německa.

 15. Svatopluk Beran říká:

  Staníku mé počáteční příspěvky se týkají jedině téma rasismu a teprve až po uvedení jednoduchých pravicových vstupů pana Miroslava se téma posunulo jinam.
  .
  Ohledně tvé opětovné poznámky že bych si měl najít nějakou babu jsem přesvědčen, že to bude spíše tvůj osobní skrytý problém. Existuje pořekadlo – PODLE SEBE SOUDÍM TEBE -. Někteří občané, kterým bylo někdy ublíženo a v tvém případě to mohlo být klidně od komunistů, ztratí časem vlastní jistotu a mohou trpět drobnou a proto skrytou duševní poruchou. V životě se jim pak ne vše daří a to zejména v sexuální oblasti. Kompenzují si pak svoji neschopnost narážkami a úvahami na svém okolí a tím svojí neschopnost posunou jakoby na druhé a nachvíli se tím uvolní. I to se ale dá dnes již léčit.

 16. Jan říká:

  pane Furbacher,ne moji vinou nebyl celý příspěvek Staníkovi zobrazen.Staník mimo zbytečně sprostých urážek zatím nebyl schopný sám vyplodit sebemenší věcný názor či argument v diskuzi.Staník zřejmě trpí možná určitými osobními komplexi a nebo je pro Staníka demokratický dialog stále neznámý pojem.

 17. Venca říká:

  Ale já se tady taky nechtěl pouštět do nějaké debaty,kdo měl na čem větší podíl.Jen jsem reagoval na pana Furbachera,který psal,že Rusko nemělo výzbroj,kterou by mohlo čelit Němcům,což si myslím nebyla pravda.Můj názor je,že i kdyby tenkrát měli dnešní válečnou techniku,dopadlo by to ze začátku úplně stejně a to právě díky té „taktice“,kterou jste vlastně i vy popsal-nas mnogo,nezáleží jestli zemře tísíc nebo milion. Hezký večer

 18. bengo říká:

  http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/romove-brutalne-napadli-muze-v-prazskem-metru.html

 19. bengo říká:

  Policie v minulých dnech zadržela šestici agresorů, po jejichž brutálním červencovém útoku na cestující v pražském metru zůstaly dva zranění lidé, jeden z nich těžce. Dva mladíky již kriminalisté obvinili, informovala ve středu Mediafax mluvčí policie Eva Kropáčová.
  Podle Kropáčové skupina násilníků potřebovala pouhých sedm minut k tomu, aby podnikla tři útoky za sebou. „Na kamerovém záznamu je vidět, jak dva mladíci přicházejí krátce po páté hodině ranní vestibulem metra A Můstek, kdy se snaží slovně vyprovokovat zde postávající dva muže,“ líčila mluvčí.

  Jeden z útočníků následně dvakrát kopl do osmadvacetiletého muže. V okamžiku, kdy se oba napadení brání útoku, do prostoru vběhla druhá část skupinky agresorů. „Jeden z prvních útočníků, a to osmnáctiletý mladík, posléze udeří již dvakrát atakovaného poškozeného, kterého zezadu napadne pěstí do hlavy,“ popsala kamerový záznam mluvčí.

  ČTĚTE TAKÉ:
  EXKLUZIVNÍ VIDEO: BRUTÁLNÍ NAPADENÍ v pražském metru. Obeť nachytala kapsáře…

  „Muž zůstal bezvládně ležet na zemi. Po tomto napadení se všichni vrhli na druhého třicetiletého poškozeného, který zůstal také ležet v metru,“ popisovala Eva Kropáčová. Kamerový záznam nadále ukazuje, jak celá skupina následně odešla přímo k nástupišti a cestou se ještě jeden z nich nakloní k ležícímu muži, kterému zvedne hlavu a poté ji opět položí a odchází. O minutu později při nastupování do soupravy metra jeden z útočníků ještě udeřil ženu, která zde čekala na vlakovou soupravu metra. Ve stanici metra Národní třída navíc zaútočil sedmnáctiletý mladík na muže, kterého vyhodil ze soupravy a kopl jej opět nohou do břicha.

  Kriminalisté však vypátrali všechny původce těchto útoků. Osmnáctiletý a sedmnáctiletí muži, kteří zaútočili v prvním případě na dva poškozené v metru Můstek, byli obviněni z trestného činu těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. Další čtyři osoby budou v nejbližších dnech taktéž obviněni z trestného činu výtržnictví.

  ČTĚTE TAKÉ:
  BRUTÁLNÍ útočník z metra dopaden! Je ale na svobodě!

  Osmadvacetiletý muž, který zůstal ležet na zemi po útoku, byl přivolanou rychlou záchrannou službou ošetřen a převezen do nemocnice. „Při útoku utrpěl několik zlomenin v obličeji a zlomeninu čelisti. Ta si vyžádala operativní zákrok. Toto závažné poranění způsobilo značné omezení jeho života, kdy po dobu jednoho měsíce byl vyživován pouze pomocí hadičky,“ uzavřela Eva Kropáčová.

  Kriminalisté však stále neznají ženu, kterou jeden z mladíků udeřil při nástupu do soupravy a muže, kterého vytlačil z vagónu a kopl do něj. Přihlásit se mohou na linku 158.

 20. bengo říká:

  Nový Bor tři měsíce od masakru: jedni se ozbrojují, druzí se stydí
  Aleš Horáček 7. listopadu 2011 6:30
  Policejní posily v Novém Boru náladu místních nezlepšily. Oběti romských útoků žijí v malém městě často jen pár ulic od viníků a lidé mají strach, že se brutální napadání bude opakovat. Nevěří, že jim policie pomůže, a tak se ozbrojují a přidávají k radikálům.
  Dalších 5 fotografií v galerii
  Andrea Červášková pátrá po útočnících, kteří zbili jejího syna, s pomocí přátel na Facebooku. | foto: Bořivoj Černý, MF DNES
  V domě nedaleko náměstí sedí u zapnutého notebooku Andrea Červášková. Matka dvacetiletého mladíka, kterého nedávno zbili dva útočníci, když vyprovázel domů z diskotéky svou dívku. Vypráví o strachu, který prožívala, když jí dívka ve tři ráno zavolala, že Vildu odvezla záchranka do nemocnice.

  Fotogalerie

  Zobrazit fotogalerii
  „Šel kolem hřiště, kde na lavičce seděli čtyři Romové a pořvávali na něj. Nevšímal si jich a šel dál, jenže pak za sebou zaslechl dusot, jak za ním běží. Chtěl utéct, ale už bylo pozdě. Jeden ho chytil, druhý do něj bušil, pak ho povalili a zkopali,“ líčí žena (o případu více zde).

  Policie útočníky dosud nevypátrala. Tak to matka zkouší sama přes Facebook. „Tady mi zrovna někdo píše, že je zná. Že to jsou modroocí blonďáci, ale tátu mají Roma, tak se za Romy považují,“ ukazuje.

  Facebooková stránka odhaluje i jinou věc. Andrea Červášková si kvůli případu svého syna začala psát na jedné straně s Drahomírem Radkem Horváthem z Poradny pro občanství, občanská a lidská práva, na druhé straně si do přátel přidala předsedu Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáše Vandase. A není jediná.

  „Sousedka do dělnické strany vstoupila už před dvěma měsíci, hned po tom mačetovém útoku. Takových lidí je víc. Chtěli by tu vytvořit stranickou buňku,“ přibližuje žena.

  Pak zabrousí na stránky se zbraněmi. „Manžel nosí teleskopický obušek a boxera, já mám v kabelce od srpna kasr. Něco ale musím koupit i synovi. Líbí se mi paralyzér kombinovaný s pepřovým sprejem, ale je dost drahý, snad bude někde v akci,“ svěřuje se.

  Na pomoc posil z pořádkových jednotek nevěří: „K čemu to je, když vidím na náměstí stát tři zásahovky vedle sebe a policisty, jak u nich pokuřují a baví se.“

  Benji musel při venčení zapomenout na temná zákoutí
  Na širokém osvětleném chodníku mezi domy venčí starší paní pejska Benjiho. „Jinudy ani nechodím, bojím se. Támhle v té trafice nedávno surově zmlátil jeden hajzlík trafikantku. Ta ženská by mu přitom peníze raději dala i bez toho. Znala ho, známe ho všichni. Je mu pětadvacet, bílej kluk. Bral drogy a rozešla se s ním kvůli tomu holka. Potom proved tohle,“ říká žena (o případu více zde).

  Pak se smutně rozhlédne po okolí. „Žiju tu šedesát let a bývalo to klidné zahradní městečko. A teď? U domu nám postavili dětské hřiště. Okupují ho teenageři. Ještě nedávno jsem jim říkala, ať jdou někam jinam, ale po tom mačetovém masakru si to už netroufnu, i kdyby se tam stavěli na hlavu,“ říká rezignovaně.

  Bývalo to klidné městečko, vzpomíná žena.

  Lucka s Patrikem už prý klidnější časy nezažili.
  Obavy chodit temnými ulicemi mají v Novém Boru i mladí. Ostatně terčem posledních útoků byli právě oni. „Ono to tady ale takhle je, co se pamatuju. Jen si toho od toho masakru začali starosta a policie konečně víc všímat,“ říká devatenáctiletá Lucka.

  Její stejně starý kamarád Patrik přitakává. „Já jsem z České Lípy a tam je to úplně stejné. Takové to drobné terorizování, hej, more, dej cigára, to zažíváme denně. Jenže dokud se u nás nestane něco jako v Boru, tak to nikdo řešit nebude,“ tvrdí.

  Po osmé se ulice vylidnily. I od policistů
  Kino právě hraje film Perfect Days a v přilehlém parku stojí policejní hlídka. Právě tady o víkendu přepadla skupina romských teenagerů dívku s chlapcem. Policie za to obvinila dva mladistvé z rasového útoku (více zde).

  Když lidé z kina odejdou, zmizí i policisté. Působí to divně. Zatímco v půl šesté bylo v centru vidět policistů plno, po osmé už je fotograf po městě hledal marně. Nenašel ani jednoho. Na náměstí korzuje jen romská hlídka bez policejních pravomocí.

  „Co děláš na náměstí? Máš být v parku rovnat ty smrady,“ dobírá si šéfa romské hlídky Štefana Gorola drobný bílý muž, se kterým jsou zjevně dobří kamarádi. „V tom parku je to nebezpečné už čtyři roky. Všichni to vědí a nikdo s tím nic nedělal. Já tamtudy přestal chodit už dávno,“ dodává.

  Ulice Nového Boru jsou po osmé večer prázdné. V „mačetovém“ baru je o něco živěji.
  Park je ale touto dobou už liduprázdný. Je všední den, navíc zima. Jen na jedné lavičce se krčí mladík v kapuci. Když zaslechne kroky, vymrští se a s roztěkaným pohledem a za nesmyslného blábolení se snaží odpotácet někam do tmy.

  Živo je naopak v baru Pivní pomoc, který „proslavil“ takzvaný mačetový masakr (více zde). Místní baru od té doby říkají U mačet. „První dva týdny to bylo hrozný. Každý den chtěl někdo vyprávět, co se tady přesně stalo. Radši jsem pak začala říkat, že ta servírka, co tu byla, už tady nepracuje,“ svěřuje se žena za barem.

  Začalo to, když tu Romové zmlátili Sládka, tvrdí muž
  Místním nejvíc vadí nejistota. „Kolem těch případů se nic neděje, nikdo nám nic neřekne. Od toho masakru už jsou to tři měsíce, tři pachatele mají, tak proč už není soud? Proč policie neřekne, co se stalo v parku? Že se tím chrání děti a policie nesmí říkat, že něco udělal Rom? Vždyť pak jen vznikají fámy a je to ještě horší,“ zlobí se jednapadesátiletý František.

  Problémy podle něj dělají děti rodin z místní ubytovny. Většinou přistěhovalci. „Ti, co tu žijí dlouho, jsou většinou v pohodě. Třeba Gejza z Kovošrotu, se kterým v životě nikdo neměl problémy, vždycky po takovém případu říká, zase udělali ostudu jen nám, co tu žijeme léta,“ líčí František.

  Jasno má i v tom, kdy problémy začaly. „Táhne se to od doby, kdy tu Romové zmlátili Sládka. Dostali milost od Havla, narostl jim hřebínek a od té doby si myslí, že můžou všechno,“ připomněl třináct let starou událost, kdy romští bratři Tancošové nafackovali předsedovi republikánů Miroslavu Sládkovi, když ve svém projevu v Novém Boru urážel Dagmar Havlovou.

  Nespokojení jsou ale i Romové. Radnice podle nich reaguje přehnaně, aby zakryla, že se o problém léta nezajímala. „V tom baru se od toho případu s mačetami už pobili dvakrát. Není to ani měsíc, co tam chlap proletěl výlohou. Další tady přepadl a zmlátil několik lidí, aby měl na automaty. Jenomže protože to všechno byli bílí, tak byl starosta v klidu. Ale když něco provedou naše děcka, tak hned volá těžkooděnce. Kde to jsme? Jak se mají naše děti cítit ve škole, když tam starosta dává svoje telefonní číslo a vykládá, že dceři koupil pepřový sprej?“ rozčiluje se na náměstí Romka Irena Horvátová nad nedávným starostovým turné po školách (více zde).

  Nešťastný táta nechce kvůli synovi mezi lidi
  Že situace v Novém Boru není černobílá, nakonec podtrhlo nechtěné faux pas ve Sklářském restaurantu na novoborském náměstí. Pod honosným názvem se skrývá příjemná hospůdka, kde štamgasti hrají mariáš a kulečník. Tágem tam proháněl koule muž, na kterém bylo znát, že hraje kulečníkovou ligu. Byl to Rom, u kterého to na první pohled není poznat.

  Po první otázce se ale začne chvatně oblékat. „Radši se zeptejte jich,“ ukáže s omluvným úsměvem na své spoluhráče a kvapně odchází.

  „Vy jste tomu dali. To je táta jednoho z těch dvou útočníků z baru, které policie ještě nechytla. Ten druhý hledaný je také jeho příbuzný. Vojta je přitom férovej chlap, s Romy se ani nestýká. Má krásný dcery, ale kluk se mu nepoved. Měl s ním problémy odmala. Strašně těžce to teď nese, ani nechtěl chodit mezi lidi. Od toho útoku nebyl v hospodě, až teď,“ poznamenal jeden z nich.

 21. bengo říká:

  Nasypte jim třeba všechny naše daně!!!

 22. bengo říká:

  A vy si admine spravte to vaše schvalování, jelikož vám nejdou použít odkazy a musím tapetovat jak Jan Beran.

 23. Svatopluk Beran říká:

  Bengo, musíš odstranit z odkazu HTTP. Odkaz musí začínat pouze www.

 24. bengo říká:

  K tomuhle jste bez komentáře?

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I