Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Legální prostor

Petr Klukan | Pátek, 23. 9. 2011 v 9:25

Krajské město stálo v tomto roce odstranění činnosti sprejerů na fasádách budov 160 tisíc. A nervy a rozčilování. Jak ale podotkl zastupitel Marek Hovorka, sprejerství je součástí naší kultury. V krátkém příspěvku však už nemohl rozvinout, že stříkance mohou být kulturou, ale také nemusí.

Vždy by však mělo záležet na tom, zda své umělecké dílo vystavím v legálním prostoru. Pokud by to bylo jedno, mohl bych, dovedeno do extrému, někomu pomalovat přední sklo cizího auta. A majitele vozu, který by mou „malbu“ odstranil, ještě zažaloval, že zničil kulturní dílo. Vnímáte tu absurditu?

4 komentářů k článku “Legální prostor”

 1. jojo říká:

  No ,jelikož 160 000 není ani celý plat jednoho blbýho ouřady k ničemu,nevím proč se o těch sprejerech tak hysterčí. Byl jsem namagistrátě v tomto týdnu i na dalším „ouřadě“ a dvě třetiny oisazenstva tam byly zbytečné možná , třetina určitě.A těch papírohovadin,co dokážou vymyslet,aby člověku znepříjemnili život. Zlatý sprejeři. Proč někdy pane Klukane nenapíšete něco o blbejch ,nafoukanejch,arogantních ouřadech ?

 2. discovery říká:

  Tobě taky patří nafackovat ! Pošlu na Tebe pana ministra. Ty jeden jojo.

 3. Venca říká:

  Pokud je sprejerství něčí kultura,budiž. Ale ať si každej čmárá po svým.

 4. XXXXX říká:

  Venca: Trefa

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I