Blog Jihlavských listů

Bedřich Ščerban
39- Narozen 31. května 1964 v Jihlavě, je bývalý vynikající hokejový obránce. Je držitelem pěti bronzových medailí z mistrovství světa a jednoho bronzu z Olympijských her. Na domácích kluzištích získal tři mistrovské tituly, navíc je mistrem Německa a Švédska. V současné době je jednatelem hokejového klubu Dukla Jihlava.

13 životů Dukly

Bedřich Ščerban | Pátek, 9. 12. 2011 v 14:23

Emociálnější zážitek a prožitek v kině jsem nezažil. Krátké, výstižné vyjádření. Mohl bych teď svůj článek podepsat a ukončit.

Ve čtvrtek 8.12.2011 proběhla v kině Dukla předpremiéra dokumentu České televize „13 životů Dukly“. Zájem byl velký. Hlavní promítání s besedou od 18 hodin bylo plně obsazené. Počítalo se s tím a pro uspokojení zájmu byla naplánovaná ještě i odpolední a večerní projekce. Dokument se povedl. Klobouk dolů před Davidem Lukšů, Robertem Zárubou a dalšími členy týmu. Česká televize bude tento dokument vysílat 25.12.2011 v 11.00 na ČT4. Doporučuji. Určitě stojí za to ho vidět. Emoce, vtip a výpověď o době minulé, to vše na Vás z obrazovky dýchne. Dokument Vás vtáhne a zaujme.

V kině jsou emoce umocněny množstvím lidí kolem Vás. Působí na Vás ta celková atmosféra v sále, to jak se lidé během promítaní smějí, jak spontánně tleskají uprostřed scény, jak to prožívají, komentují. Tohle vše prohloubí Váš prožitek a dokument ještě více pronikne do Vašeho srdce.

Od myšlenky zmapovat historii Dukly, udělat výstavu v Muzeu Vysočiny, po tento dokument, který byl promítán rozpracovaný jako součást výstavy „Ta jihlavská, naše Dukla“, byla dlouhá cesta. Stálo to hodně usílí a práce velkého množství lidí na Kraji, městě, Dukle, v muzeu až po Českou televizi. Standing ovation (potlesk ve stoje), kterého se dokumentu dostalo po promítání, byl odměnou všem těm, kteří na něm pracovali a kteří se na projektu podíleli. Od myšlenky po předpremiéru.

Umělecká hodnota a sledovanost dnes rozhodují o nasazení do televize. Dokument „13 životů Dukly“ bude vysílán. Svědčí to o umělecké hodnotě snímku a o sledovanosti, šíři diváků, které osloví.

Emociálnější zážitek a prožitek v kině jsem nezažil. V očích návštěvníků po projekci byly vidět i slzy. Největší odměna za vložené úsilí.

Jeden komentář k článku “13 životů Dukly”

  1. Karel říká:

    Bude možnost zakoupení dokumentu „13 životů Dukly“ na DVD ?

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I