Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

Demonstrace

Petr Klukan | Úterý, 7. 2. 2012 v 8:23

Protipirátskou smlouvu ACTA asi četl málokdo, takže souhlas s ní či nesouhlas je do značné míry omezen na samotné vnímání internetu. Jednomu umožňuje nalezení jakékoliv informace, druhému kontakt na sociální síti, jinému bezplatný přístup k filmům či cédé s oblíbenou muzikou.

Konkrétně sedmnáctiletý Václav nechce kupovat zajíce v pytli, proto se na film nejdříve podívá zdarma na internetu. Vašek se narodil až po revoluci, v době, kdy již existoval internet se všemi výhodami. Nezná nic jiného. Zdarma se na internetu podíval kamkoliv, vše, co chtěl, si bezplatně stáhl. Nedivme se mu, stejně jako 21letému Robinovi, že jakékoliv omezení internetu chápou jako cenzuru. Kdo by chtěl za věci, které měl po „celý“ život grátis, najednou platit?

51 komentářů k článku “Demonstrace”

  1. XXXXX říká:

    Mě se zdá, že Pehe objevil ameriku

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I