Městapo za 2000

Ne, tentokrát to nebude  žádný úsměvný kvíz, či vědomostní soutěž. U tohoto příspěvku se může smát jen primátor Vymazal a majitelé odtahovek.

Obyvatelé ulic Havlíčkova, Fritzova a náměstí Svobody by si prý měli přeparkovat svá auta.

Proč? Prý kvůli pochodu Dělnické mládeže.

Zatím to dává smysl, že? U takové akce se dá předpokládat, že se něco může stát, každý rozumný člověk zhodnotí rizika z toho pro něj plynoucí a podle toho se zařídí.  Jenže právě tady přichází ke slovu zástupce ředitele MP Jihlava pan Stanislav Maštera.

„Na řidiče, kteří nebudou respektovat přenosné dopravní značení, čeká sankce –  pokuta do výše 2.000 korun plus zaplacení odtahu.“

Pan Maštera se odvolává na možné poškození majetku občanů při pochodu. S tím souhlasím. Dělnická mládež, stejně jako PČR a další složky, které budou na místě, si s majetkem druhých  hlavu nelámou.

Maštera tím obyvatelům zmíněných ulic vlastně říká, že jsou příliš hloupí na to, aby se o svá auta starali sami. Že jim nestačí obyčejné varování a doporučení, aby si auta dali stranou z exponovaných míst. Proto je zřejmě potřeba donutit lidi poslechnout pana Mašteru pod hrozbou pokuty. Svobodná možnost občanů vyhodnotit si riziko sami, ta se v revíru MP Jihlava netrpí.

Pan Maštera a jeho strážníci dají  totiž z Vaší kapsy vydělat  1300Kč odtahovce pana Jadrného, či manželům Michálkovým.

Že je to bezva kšeft? No jistě!

Reálně  tak  mnoha jihlavákům hrozí, že větší škodu, než parta pubertálních levičáků, jim způsobí agilita jihlavského městapa.

Taky  už se cítíte líp, když vidíte jak je pečováno o Vaše blaho? MP Jihlava vydělá na nesmyslné pokutě, trestající občany za důvěru v kvalitu práce PČR, odtahovka si taky přijde na své, a všichni budou spokojení.

Tedy až na toho chudáka občana, který  jim celou tuhle křivárnu zaplatí.

P.S. Věřím, že 90% lidí by si to auto dalo stranou i na základě normálního varování, ale to by se pak těm deseti procentům nešťastníků, co jsou  právě třeba na horách, nedala napařit pokuta.

8 Responses to “Městapo za 2000”

 1. VladimírV napsal:

  Trochu podivné řešení zabezpečení pochodu. Jinak řečeno, aby se zajistila svoboda pohybu pro pochodující skupinu exponentů dělnické mládeže, omezi se parkování jiných občanů. Jde opravdu o veřejný zájem, jako je třeba blokové čištění ulic, který musí být zajištěn pod pohrůžkou sankce? Akcent na možné dopady této akce zavání hysterií a napomáhá především zviditelňování se extremismu.

 2. ref.ref napsal:

  ….musí zlotřilý občan přece platit,aby bylo na cyklotrasy,Robinsony s Pátky a odtahovky—-ať žije MP
  MP(městská policie)= LM(Lidové milice) je to stejné ba ještě horši…ať žije brouk Pytlík(Frenc) a jeho mraveniště…a děti? mají si vůbec kde hrát?…..asi v Robinsonu s Pátkem?

 3. discovery napsal:

  Policie ( jakákoli ) má dát výtržníkům ( všem ) pendrekem přez zadek a ne aby na ta auta jen prstem sáhli !!!

 4. Tomáš V. napsal:

  To mi strašně připomenulo jednu pasáž ze Žižkovy knihy:

  Nedávno jsem na informační tabulce v jednom newyorském hotelu četl: „Vážení hosté! Abychom vám zaručili , že si svůj pobyt u nás budete beze zbytku užívat, je v celé budově hotelu zakázáno kouřit. Za porušení tohoto zákazu vám bude účtována pokuta 200 dolarů.“ Pokud toto oznámení vezmeme doslova, pak znamená, že budeme potrestáni za to, že si svůj pobyt odmítáme beze zbytku užívat…

 5. specz napsal:

  Pokud vozidlo bylo na místě zaparkované dřív než se objevilo přenosné dopravní značení, tak na peníze za odtah nemá městapo nárok. Nebo je to jinak ?

 6. pk203 napsal:

  To:specz
  Je i není…nárok nemá, ale myslí si že má takže Ti auto bez zaplacení nevydá. Čili musíš zaplatit a pak se o to soudit a vydat další desetitisíce s výsledkem zhruba 8:2 že uspěješ.

 7. Tomáš Ďásek napsal:

  Mě by to nevadilo. Když už ze svých daní (kupodivu tu a tam nějaké platím) musím platit třistapadesát policistů dohlížejících na sraz nácků, tak už mě litr bezpečného parkování na městském odtahovém parkovišti nezruinuje.

  Mě spíš udivuje, když může městská policie „přenosně“ uzavřít část města z nějakého důvodu, proč ho neuzavřela pro účastníky pochodu ? Přece když ho pořadatelé ohlašovali, mohli jim ho konšelé zakázat – třeba že tam bude probíhat údržba komunikace, což by mohlo být nebezpečné pro účastníky (to víte, při takovém čištění kolikrát odlítne dlažební kostka, flákne někoho do kebule, a je hnedle malér).

  Takhle – když to přeženu – to na mě působí tak trochu jako kdyby byl pochod nácků jednou z oficiálních akcí jihlavské kulturní zimy. Prostě něco jako havířský pochod. Ten taky zajišťuje městská policie a město se na něm podílí.

 8. Chip&Dale napsal:

  Pratele, takovato akce je VITANA ze vsech stran. Ucastnici se vyblbnou, treba si i bouchnou. Pisalkove maji praci, televize slinta radosti ze se zvedne sledovanost. Radnice jasa, ma praci pro sve komunalni pracovniky v uniformach, odtahovka bude strilet rychly spunty,… a kecy danoveho poplatnika nikoho neboli, vsak mame demokracii 🙂

Leave a Reply