Blog Jihlavských listů

Bedřich Ščerban
39- Narozen 31. května 1964 v Jihlavě, je bývalý vynikající hokejový obránce. Je držitelem pěti bronzových medailí z mistrovství světa a jednoho bronzu z Olympijských her. Na domácích kluzištích získal tři mistrovské tituly, navíc je mistrem Německa a Švédska. V současné době je jednatelem hokejového klubu Dukla Jihlava.

Den legend.

Bedřich Ščerban | Pondělí, 2. 4. 2012 v 20:05

V sobotu 31. 3. 2012 proběhla na HZS akce Den legend. Hodnocení této akce, které se k nám dostalo za strany fanoušků a hráčů obou týmů, bylo v superlativech. Podařilo se akci zorganizovat i přes vysokou náročnost souběhu dvou akcí, v rámci turnaje O pohár primátora. Zasazení této akce do turnaje pro 4. třídy bylo úmyslné. Kdy mají děti této věkové kategorie možnost setkat se s takovými ikonami na jednom místě? Dá se říci, že to bylo pro ně z oblasti snů. Tolik vzorů a velkých jmen, legend, vítězů Stanley cupu, mistrů světa, mistrů Evropy, olympijských vítězů, medailistů z ZOH, MS, ME. To vše na jednom místě, v jeden čas a s možností vidět je, podat jim ruku, dotknout se jich. Sen každého malého hokejisty. Jihlava byla pro děti, hokejové fanoušky a další centrem hokejového dění. Na jeden den se Jihlava stala hlavním městem hokejového světa. Jako malý kluk bych řekl, že jsme se na jeden den ocitli v hokejovém nebi.
Trenér Švédů Curt Lundmark prohlásil: „Akce byla perfektní, organizace špičková. Organizátorům Dukle patří velké poděkování.“ Ještě více mě potěšil manager švédského týmu Dick Carlsson: „Souhlasím s Curtem (trenér Švédů). Příští rok musíme zorganizovat podobnou akci u nás ve Švédsku, moc díky.“ Martin Hosták pak řekl: „Těžko by se hledal klub, který by byl schopen akci takto perfektně zorganizovat. Neumím si představit, jak jinde už na autogramiádu přijde taková masa fanoušků a stojí hodinu a půl frontu“.
Hodně lidí z daleka nepřijelo, jelikož republikou šla hláška, že už je vyprodáno. Kraj Vysočina a město Jihlava má za sebou další akci velkého významu. Již navždy bude v historii hokeje zapsáno jako místo, kde se poprvé v historii utkali old-boys ČR a Švédska- Jihlava, Kraj Vysočina.

Z fóra HC Dukla Jihlava:
wortyr | Dukla | 1.4.2012, 20:50
Jinak včerejší choreo s vlajkama bylo neskutečně povedený, vynikající práce!! K tomu hymny na housle něco úžasnýho.

2 komentářů k článku “Den legend.”

  1. Tomáš Ďásek říká:

    Bodejť ! Už starej Jára Cimrman říkával – pokud se nepochválíme sami, nikdo to za nás neudělá :)-

    Ale to je jen takové popíchnutí. Upřímně jsem rád, že se taky někde o Jihlavě mluví jinak než v souvislosti s prezidentskými milostmi, s Čunkovým nanebevzetím, Zelenkovým milosrdenstvím, nebo perlou světového architektonického designu – City Parkem.

  2. Karel říká:

    Hodně lidí z daleka nepřijelo, jelikož republikou šla hláška………, spíš nebyl zájem, v době mobilů a netu si každý může dostupnost lístků lehce zjistit.Jjinak souhlas s panem Ďáskem- samochvála. A sport chápejme jako zábavu, není potřeba z něj dělat „náboženství“ a psát o něm pohádky na blog. Z Jihlavy hlavního města hokejového světa zdraví Karel

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I