Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Zaměstnání: architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady

NOVÁ VLÁDA

Zdeněk Gryc | Neděle, 22. 4. 2012 v 18:13

NOVÁ VLÁDA  SE STARÝMI POLITIKY.

Motto: nedělní ČT 1 a ČT 24.

Kdysi,  za socializmu,  se o Nové ekonomické politice,  mezi přáteli říkalo: „NOVÝ BORDEL SE STARÝMI KURVAMI“.

Na to  bych si nyní určitě nedovolil ani pomyslit, natož napsat, ale foneticky  je to  malebnější. Včerejší demonstrace v Praze požadovala pád vlády.  Myslím, že spíše k tomu nedojde.  Věřím, že rodiny našich poslanců rozhodně nebudou riskovat jejich platy, takže zvítězí jako vždy zdravý rozum.

Pokud snad nikoli,  je třeba udělat vše,  aby byly zvoleny zcela nové tváře. Výjimky u zvláště sympatických jsou  možné!Demokracii, ba ani té jihlavské příliš nerozumím.  Hlasy většiny a petice místních obyvatel na Březinkách?

Velká ukázka  – malé  demokracie!

Politických tanečků, žvanění a domlouvání politiků přes televizi již bylo dosti. Energie a čas poslanců se ztratí v jejich půtkách. Velké kauzy  jsou nedořešeny. Řeší se kolik platit za recept a miliardy mizí do podzemních toků,  vyvěrajících v neznámé zemi.

SOUČASNÝ POLITICKÝ MARASMUS BY MĚLA ŘEŠIT NEPOLITICKÁ VLÁDA ODBORNÍKŮ., viz Fišerova vláda.

Byla noblesní, úsporná ve vyjadřování. Měla by být složena z odborníků na úrovni vysokoškolských profesorů.Využít právních expertů pro vytvoření antikorupčního prostředí.  Dočasně – poněkud zprofanované slovo – třeba i švýcarských, nebo anglických kriminalistů, pokud možno bez vazeb na naše politiky a podsvětí. Blbost – že?

Také by to chtělo nepolitického prezidenta,  který by méně psal a více se staral o věci vezdejší.

Nemusel by nákladně získávat pero v zahraničí a jeho poradce komunikovat se Šloufem.

Hlasoval bych pro Profesora Švejnara, ten zahraniční pero už  má.

První jasnou diagnózu doby formuloval prezident Havel: „mafiánský kapitalismus s blbou náladou“.

Terapie zodpovědných?  Oposmlouva.  Ikona Gross, který se s Zemanem upřímně dívá do očí voličů, je  klasickou ukázkou kam vedou populistické  sliby.

SOUČASNÁ SITUACE JE VELMI NEBEZPEČNÁ PRO VZNIK POPULISMU! Viz. preference politických stran.

Myslím, že se uvádí, že i  Hitler využil složité situace a byl zvolen demokraticky!

PS.  za pozornost jistě stojí „konkurence“ – Jiřina Šiklová: Zaplaťme reformu z nakradených peněz!!!

Za mírné, leč autorsky podepsané, nadávky děkuje: Zdeněk Gryc

105 komentářů k článku “NOVÁ VLÁDA”

 1. Svatopluk Beran říká:

  Pane Furbacher jak dlouho již pracujete 12 hodin denně a co za druh práce děláte, pokud se mohu zeptat? Hodláte tak prožít celý život? Já pracoval v Lybii pět let, 10 hodin děnně kromě neděle a ve Státech též pět let, 11 hodin denně opět kromě neděle, která sloužila pro vzpamatování, přípravu jídla na příští týden a úklid. Poprvé to bylo na okraji Sahary až v padesáti stupňových vedrech, v druhém případě v Los Angeles kde bylo počasí o něco mírnější, ovšem v obou dvou případech probíhala práce pod plechovou střechou nebo na otevřeném slunci. Mohu tedy klidně konstatovat, že po deseti letech fyzické práce přes deset hodin denně, jsem docela utahaný a rád, že před svou šedesátkou dělám pouhých osum hodin denně i když jsem přesvědčen že fyzička mi nikdy nechyběla. Zajímalo by mě proto jak se cítí člověk který pracuje denně 12 hodin a podle stáří dětí to tak táhne již dvacet let. Pokud pracujete naplno celých davnáct hodin denně, ať už fyzicky nebo duševně, musíte být buď výmečný lidský zázrak a nebo si vymýšlíte. Domníváte se, že pokud budete takto pracovat až do svých sedumdesáti, že jste vůbec žil? Ze svých dělnických platů jsem se též postaral a vychoval jedno vlastní a dvě nevlastí děti. Z třináctého platu podporuji studium dalšího, tentokrát tzv. adoptovaného afrického dítěte na střední škole v jeho vlastní zemi. Čtrnáctý plat pak je předurčen pomáhat aspoň minimálně nevlastnímu vnoučeti, též na vysoké škole. Na rozdíl od vás mi nedělá problém pomáhat i lidem kteří ke mě přímo nepatří. Naopak od vás, mi z odevzdaných daní vadí podpora armád a jejich vraždění po celé zeměkouli pro hospodářské zájmy. Z mých daní mi naopak nevadí podora občanů, kterým se například narodilo postižené dítě, podpora nemocných atd, atd. Prostě narozdíl od vás se o sobě domnívám, že nejsem jednoduchý sobec a dobře si uvědomuji jak je těžké a potupné pro většinu občanů kteří nemají tu možnost se o sebe postarat, či nemají práci, muset natahovat ruku před takovou osobností jako jste vy. Ale budiž vám přáno, jak říká Jan. Já jsem prostě spíš pro poválečný západoevropský typ tržního kapitalismu, než pro individualistické choutky po cizích surovinách vládou a občany Spojených Států.
  .
  .
  Lidstvo si žije nad přírodní poměry a bohatí na úkor chudých
  Přírodní poměry planety Země umožňují lidstvu mnohem skromnější život, než jaký vedou. Bohaté státy fungují rovněž na úkor těch chudých. Pokud stále poroste spotřeba přírodních zdrojů, budou lidé v roce 2030 potřebovat k životu ekvivalent dvou Zemí a v roce 2050 už tří. Ve zprávě Living Planet Report 2012 zveřejněné v pondělí to oznámil Světový fond na ochranu přírody (WWF).
  .
  http://www.novinky.cz/veda-skoly/267550-lidstvo-si-zije-nad-prirodni-pomery-a-bohati-na-ukor-chudych.html
  .
  .
  Spojené státy dnes válčí ve více než stovce zemí světa.
  Zpráva o tom, že americký ministr spravedlnosti Eric Holder veřejně obhajuje legitimitu zabíjení Američanů v zámoří Obamovou administrativou….
  .
  http://www.blisty.cz/art/62592.html
  .
  .
  Soud v Malajsii shledal George W. Bushe vinným z trestných činů mučení a z válečných zločinů
  Kromě Bushe byl odsouzen bývalý americký viceprezident Richard Cheney, bývalý americký ministr obrany Donald Rumsfeld, bývalý Bushův poradce Alberto Gonzales, bývalý hlavní poradce viceprezidenta David Addington, bývalý poradce ministra obrany William Haynes II, bývalý náměstek generálního prokurátora Jay Nynee a bývalý náměstek generálního prokurátora John Yoo.
  Všech osm osob bylo shledáno vinnými podle článku 6 Norimberské charty.
  Tribunál se shodl, že Bush, Cheney a Rumsfeld věděli, že Spojené státy porušují Konvenci o mučení z r. 1984 a Ženevské konvence, ale nezasáhli proti jejich porušování.
  Verdikt malajského tribunálu bude předložen Mezinárodnímu trestnímu soudu, OSN a Radě bezpečnosti OSN. Jména odsouzenců budou včleněna do seznamu válečných zločinců Komise pro válečné zločiny.
  .
  http://www.foreignpolicyjournal.com/2012/05/12/bush-convicted-of-war-crimes-in-absentia/

 2. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran,
  nemel jsem cas Vam hned odpovedet.Delal jsem minuly tyden sve obycejne dvanactky a pak jsem jel na weekend na tri dni na chatu s rodinou.Vite jak se to rika ;“work hard ,play hard.“
  Ne kazdy kdo dela 12 hodin denne musi hazet lopatou,jak se stalo vam a tez vlastne me kdyz jsem kdysi davno zacinal novy zivot bez ochranne ruky rudeho bratra.Ale jinak mame diametralne odlisne nejenom nazory,ale i osudy.
  Zatim co vy jste asi ve stejne dobe jako jeden z “vyvolenych “budoval sovetsky svaz nekde na urale a potom jste sel pomoci colonel Khadafimu do Libye budovat se svymi zkusenostmi.Predpokladam ze vase cervena knizecka musela byt,bez te se do Moskvy nedalo jit.[Nebo tak nejak se to zpivalo].
  Ja v te dobe jsem se staval cynickym kapitalistou.Vzal jsem svou kapitalistickou lopatu a makal ,a vzdycky vecer na mor zmorenej jsem se otocil k Vychodu zasalutoval prostrednikem a hned mi bylo lepsi.
  Postupne lopata jako zdroj obzivy nebyla nutna .A zacal jsem delat to co me skutecne bavilo a bavi do dnes.Ze budu delat do sedmdesati ,jak vy se bojite ,tak to me nejak nedesi,i kdyz verim ze to nebude dvanact hodin denne.
  Vysvetlujete mi co delate z trinacteho a ctrnacteho platu,podotykate ze pouzivate tyto penize na podporu lidi kteri k vam primo nepatri.Ono vlastne vam tu penize take primo nepatri,je to jenom entitlement.Ale budis ,mohl by jste je treba prochlastat.
  Ale nesnazte se pomlouvat americkou dobrocinost,protoze se ji nikdo nemuze ani priblizit.Posilam vam link aby jste si udelal jasno.

  http://www.nps.gov/partnerships/fundraising_individuals_statistics.htm

  Na zbytek vaseho clanku nema cenu odpovidat ,asi jste uz by unaveny.
  Tady je rozhovor s americkym komunistou.[nepripomina vam to neco?]

  http://www.youtube.com/watch?v=a_ntENJlB9c

 3. Svatopluk Beran říká:

  Pane Furbacher to že budete dělat do té doby než padnete na ústa je vaše věc. Většina obyvatel této planety je přesvědčena, že vedle práce je potřebný a nutný i slušný odpočinek. Žádné nebe neexistuje, i když je pravdou že tam u vás za mořem je o tom většina občanů přesvědčena, to zaprvé. Za druhé, jste si jistý že potom co se bílým setlerům podařilo pomocí genocidy téměř vyvraždit jednu lidskou rasu, která sice neměla příkladný vztah k manuelní práci, zato však na suroviny bohatou zem, že by tedy vaše nynější úspěšná seberealizace mohla probíhat bez této historie a dnešního celosvětového hospodářského terorismu USA, vraždění a vyvolávání nejen ropných převratů zajištěného z více jak 700 vojenských základen umístěných po celém světě a podporované vojenskou silou rovnající se celému zbytku světa? Jste si skutečně jistý, že by vám pouhé nynější území Spojených Států, bez celosvětového hospodářského terorismu Spojených Států, umožňovalo vše to o čem hovoříte a o čem vaše šedá mozková kůra dvanáct hodin denně sama ze sebou polemizuje?

 4. Libor Furbacher říká:

  Pane Beran a co treba settler Praotec Cech kdyz prisel do cech kde v te dobe zili keltove a vymydlil je ,uplne prikladna genocida.Komu tohle dame za vinu?Cite se vinen pane Berane?

 5. Svatopluk Beran říká:

  Přesně tohle je i jeden z dalších zásadních rozdílů mezi námi. Zatím co já jsem přesvědčen že již musí zábor cizích zemí a teroristický hospodářský tlak podporovaný vojenskou silou na této planetě skončit, tak vy přesně podle tisíce let staré tradice různých národů i nadále podporujete v zájmu svého vlastního ekonomického a hospodářského postoje vašeho nového bydliště, užívání války, vraždění a mučení. Tak jak i před 15 stoletími například staří Slovani. Vaše náhled na svět je starý jeden a půl tisíciletí, ne můj.

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I