Blog Jihlavských listů

Petr Klukan
12- Narozen 2. 4. 1961 v Jihlavě, je absolventem Přírodovědecké fakulty UJEP Brno. Od roku 1993 je šéfredaktorem Jihlavských listů. Mezi jeho největší záliby patří fotografování.

ICOM, Kraj a Bublan

Petr Klukan | Pondělí, 17. 9. 2012 v 16:22

Stávková pohotovost řidičů ICOMU, kteří vozí lidičky sem a tam po Vysočině, byla vyvolána oznámením generálního ředitele Zdeňka Kratochvíla, že jim musí snížit o několik tisícovek plat, protože jim Kraj dluží.

Hejtmanství reagovalo okamžitě: Je to lež! A na tiskovce možná trochu škodolibě zveřejnilo, že necelá dvacítka lidí ve vedení ICOMu si vloni rozdělila na 80 milionů. Kterého řidiče by to nenaštvalo?

Chcete hrát fér? Pak tedy nezačínejte! vzkázal jim nepřímo Kraj s tím, že Kratochvíl si vzal jako štít obyvatele Vysočiny a své vlastní řidiče, kteří chtějí stávkovat. Bude stávka? Pak objednáme jiné autobusy a ICOM je bude muset zaplatit, smlouvy jsou právoplatně podepsány, tvrdí Kraj.

Když obě strany představily svou sílu a schopnosti, kam až jsou ochotny zajít, došlo ke zklidnění situace. Další jednání vedl hejtman Jiří Běhounek, který se s Kratochvílem sešel. Na tiskovce působilo vše v klidu. Bylo to tvrdé, ale korektní jednání, oznámil Běhounek.

Obě strany se prý dohodly, že budou jednat, opět zasednou, předají si všemožná čísla dokládající finanční stav ježdění po Vysočině. Jak hejtman prohlásil, v příštím roce se ztráta zohlední a má se prý jít i do roku 2011.

Ředitel Kratochvíl oznámil, že snížení platů nenastane a šéf odborů s ulehčením reagoval, že stávkovat se nebude. Další jednání se povedou hned v pondělí. Jak ale bylo naznačeno, část nebo všechny požadované peníze ICOM získá v dalších letech. Tolik rekapitulace událostí posledních dnů boje ICOM x Kraj.

Jednání za ICOM vedl generální ředitel firmy Zdeněk Kratochvíl. Jeho zviditelnění opět rozvířilo emoce a mnoho otázek z řad veřejnosti i médií poukazovaly na etickou stránku podnikání.

Prezidentem omilostněný Zdeněk Kratochvíl by si dle vysočinského sociálnědemokratického poslance Františka Bublana „v podnikání už neměl škrtnout“. Prohlásil to minulý pátek v rozhovoru pro Horácké noviny. „Pokud by podvodník v nějaké jiné společnosti začal znovu podnikat, tak už bude neúspěšný. Ostatní subdodavatelé s ním nebudou navazovat žádné kontakty. U nás to tak, bohužel, nefunguje,“ prohlásil Bublan.

Dle něho byla milost Kratochvílovi udělena ze stranických vztahů, ódéeska za něj jako za ódéesáka lobbovala, aby ho pustili. „Klaus, tak jako mnoho milostí, udělil milost účelově,“ řekl novinám.

Některé názory lidí v reakcích jdou ještě dál. Kraj nemá s takovým člověkem vůbec jednat, říkají. Mají pravdu? Nemají.
Tvrdá slova, které si Bublan může jako poslanec s imunitou dovolit, nemohou volit jeho spolustraníci na Kraji. Ředitel Kratochvíl je právoplatný zástupce ICOMu, se kterým Kraj prostě jednat musí. Jinak by mohl čelit žalobě.

Podnikatel se pravděpodobně uzdravil, což je dobře. Prezidentská milost mu udělila čistý rejstřík a bezúhonnost, a tak je na něho třeba v oficiální rovině nahlížet.
Toto vše by ale nemělo poslanci Bublanovi překážet v pokusu o nastavování nových etických norem ve společnosti.

87 komentářů k článku “ICOM, Kraj a Bublan”

 1. Svatopluk Beran říká:

  Něco ze soboty na Václavském náměstí z pod Václava. Něco co vám žádná česká tisková kancelář ani kterákoliv česká televize v této naší svobodné a demokratické republice nezprostředkuje. O náccích, církevních shromážděních či novodobém plastikovém Mašínovi toho ještě uslyšíme a uvidíme hodně. Avšak místo pro běžné občany a jejich pravdy se však v českých mediích těžko najde.

  http://www.youtube.com/watch?v=E128gC7b8m8&feature=endscreen&NR=1

  Něco o budoucím tunelování desítek miliard.

  http://www.youtube.com/watch?v=TySh45qlxHc&feature=relmfu

  Berka vy tomu asi nerozumíte. Pokud chcete znát majetkové poměry konkrétních občanů, jejich jména i adresy, musíte se v prvé řadě odhalit vy sám. Zveřejněte napřed své skutečné jméno a majetkové poměry, pak můžete teprve žádat aby se odhalili i ti slabší. To za prvé. A za druhé, právě bezdomovci jsou ti nejpostiženější Klausovi pohrobci, neexistuje žádný důvod je neuvádět coby ty nejubožejší.

  http://www.youtube.com/watch?v=urIG35ZFfGk&feature=relmfu

 2. Berka říká:

  Ale rozumím tomu. rozumím moc dobře stejně jako vy. Jste prostě zahnaný do kouta – neznáte NIKOHO, koho by stávající sociální systém přivedl do BÍDY. Nikde jsem nechtěl adresy a majetkové poměry – dobře to víte. CHtěl jsem po Vás jen nějaký konkrétní příklad. Jenže to je o moc složitější než nějaké velkohubé kecy o spiknutí bankéřských židozednářských lóží propojených s establishmentem, žeano… No, líbí se mi, jak se tady čím dál víc sám shazujete. Ještě že máte ty tisíce děkovných dopisů od lidí, co to tady čtou, ale nijak nereagují :)-

  V úctě Karel Bernard, Jihlava, 40 let starý rodinný dům, 9 let staré auto, zahrada v pronájmu, montážní technik, cca 20 tis. čistého. Jestli chcete vy jánošíkusmutné postavy třeba číslo mého sporožira, klidně se ptejte dál.

 3. ziki říká:

  Berka: Jak stručné a výstižné! Bravo!

 4. Zítek říká:

  To Fejinka….bojím se, že mi dlužíte odpověď….

 5. Zítek říká:

  to Berka: jako vždy výstižné, díky….

 6. Fejinka říká:

  Nevím na co čekáte odpověď.

 7. Jiří říká:

  Berane i za totáče se stačilo dívat a určitě by jste řadu bezdomovců našel. Já jich řdu viděl v Brně jak na autobusovém tak vlakovém nádraží. Podobně byste našel podobné i v Jihlavě, ale řada z nich byla „zahnána“ za brány města. Jinak vás lituji, ten stihoman bohatých vás jednou zničí.

 8. Zítek říká:

  Sakra..chytrému napověz…..

  To Fejinka……..ale, ale, Rudé Právo by to nenapsalo ? Nebo Beranovy oblíbené BL ? To ani snad nemyslíte vážně…

 9. Jan P. říká:

  Pane Berka!

  Není nutné, aby zde diskutující zveřejňovali své finanční a majetkové poměry.Neoprávněně veřejně zveřejňovat bližší informace o lidech s existenčními problémy by bylo za hranicí práva a morálky.Většina z nich je stejně obětí mafiánského kapitalismu a ekonomické krize, kterou nezavinili.

  Moje gramatika jazyka českého není rozhodně ideální.Vy jste hodiny matematiky na ZŠ musel asi hodně zameškávat.Pokud údaje, které zde svobodně o sobě uvádíte jsou pravdivé, patříte mezi většinu lidí, kteří se bez sociálního státu těžko obejdou.Leda by jste musel mít někde na bankovním účtu minimálně 10-mil.kč. Dnes nejlépe ve zlatě.

  Pro Jiřího.Kolik piv nebo panáku jste tehdy měl,když jste v té době ty „bezdomovce“ viděl ? Podle p.Berky jste měl uvést celá jména,dat.narození,krev.skupinu atd.

  Pro Zítka.Za minulého režimu během VZS mému spolubojovníkovi odněkud ze Slovenska kdysi velitel roty sdělil:Vojíne XXX ! Vy když promluvíte je z Vás cítit píč…a rum.

 10. Fejinka říká:

  Vážený p. Zítku, na to mi stačí selský rozum a jenom se dívat, číst, či poslouchat a podle toho si udělám svůj závěr. Na to já nepotřebuji žádné nalejvací rozumy TV, pravicového tisku či levicového (jen tak mimochodem i ti Slováci mají objektivněší a rozsáhlejší zprávy). A závěry, bohužel, mluví pro ten levicový. Je mi líto.

 11. Fejinka říká:

  Pánové, někteří z Vás co se tak berete za současný systém, který si chce říkat demokracie, mně připadáte, že snad ani nevidíte či nechcete vidět tu současnou bídu, kterou zde předvádí Nečasova vláda. Dříve to byl týden co průšvih, dnes pomalu každý den. Když jsem dnes slyšel p. Drábka a jeho kecy k demisi, tak to už je vrchol a hlavně k smíchu( za tu dobu než se to vyšetří bude někde na smetišti dějin, jak se říká – 2roky koryto udrží). Jeho první zástupce je obviněn z korupce a on nic. Na západě už by byl venku sám, jinak by ho lidi vynesli v zubech z ministerstva. Opravdu si z nás ti politici dělají ovce a stříhají nás kde se dá. A nebudu daleko od pravdy, že takových náměstků a úředníků jsou na každém ministerstvu desítky.

 12. Zítek říká:

  Za soudruhy, co se tak berou za minulý ,,vzkvétající,, socialismus:
  Proč jste to vlastně soudruzi pustili? A kde vám to ještě funguje? Proč musel pohraničník zastřelit na rozkaz strany a vlády člověka, který z tohoto ráje utíkal do hnusného kapitalismu? Opravdu nám mohly tenkrát noviny sdělit nějaký průšvih nahoře mezi soudruhy? Otázek by bylo moc, ale co chtít po lidech, kteří nevidí, že se nikdy lidé neměli tak dobře jako teď a slova demokracie a kapitalismus jsou pro ně jako nadávka? Nevím, jak by ten socík tenkrát naložil s kritikem vlády a politické partaje, která nechávala střílet spoluobčany a do Ústavy si vedoucí úlohu ,,ukotvila,,
  A Berana alias Jana P…. to ani nemá cenu komentovat.

 13. Berka říká:

  Zapomněl jste se přehlásit pane Berane, teď jste tam uveden jako Jan P.

  Mluvíte z cesty čím dál víc.

  Jinak já nevím jaké finanční nároky máte Vy – ale my kupodivu vyjdeme docela dobře. Manželka také vydělává – skoro to co já a děti se o sebe už starají samy. Naše zánovní auto pořád dokáže po Jihlavě jet 50 km/h, do naší čtyřicetileté střechy zatím neprší a ta televize co má ještě bednu ZE DŘEVA, ale je barevná – potom co jsme k ní koupili jakousi tu černou skříňku, ukazuje kupodivu úplně stejné programy jako ta plazma za dvacet tisíc. Takže nás nic nenutí to měnit. Jednou jsem jedl krevety a nijak moc mě to nebralo. Určitě to není nejzdravější, ale vepřo knedlo mi sedí líp. Upřímně musím říci, že jsme jedni z těch „lovců slev“ v Kauflandu atd., ale opravdu toho moc neprožereme. Každý pátek si zajdu na pivo a na karty – a teď na starší kolena jsem se ještě dal „na počítače“ a trochu propadl internetu. Ale to zase tak moc nestojí – spíš jen čas. A představte si, že opravdu doma hospodaříme se slušným přebytkem. Můžeme čas od času něco strčit dětem a každý rok na podzim jedeme na týden do lázní. Ne, opravdu za to neděkujeme současné, minulé, ani budoucí vládě. Prostě si jenom tak nějak žijeme – pámbu mě netrestej, docela spokojeně. Proboha, co bych dělal s 10ti megama na účtě ??? Můj táta vždycky říkal, že se nesmí žít na dluh, ale ani nemá cenu hromadit majetek. Říkal, že žije tak, aby měl „na knížce“ na pohřeb a rezervu na to, „kdyby rupnul bojler“…

  On za komunistů jendou mluvil tak nějak nepohodlně a proto musel ze školy. Ač jeden z nejchytřejších lidí co jsem kdy poznal (a jsem hrdý an to, že to můžu říct o svém tátovi), pracoval povětšinu jako nekvalifikovaný dělník. Ale nikdy jsem ho neslyšel, že by si stěžoval. Jeho táta – můj děda – za první republiky při krizi neměl práci a skutečně mu jedno dítě (roční tátova „teta“) umřelo proto, že neměl na doktora. Nebyl rozhodně komunista (byl to kovaný skaut), ale vnímal, že se mu za komunismu žilo mnohem líp, než ve dvacátých letech. A taky si nikdy nestěžoval. A tak to dělám po nich. Nestěžuju si. Žiju tak, abych pokud možno nikomu neublížil a taky abych se nemusel před nikým hrbit – i když rozhodně nejsem žádný hrdina, spíš naopak. Kupuju si jenom to, na co mám a necpu se nikam, kam nepatřím. A pořád se tak nějak snažím vnímat, že 99% lidí na téhle planetě se má daleko hůř než já. Náš národ není ideální – a jeho „vrcholní představitelé“ jsou vesměs egoističtí a prospěchářští vykukové. Ale můžeme si za to sami. Co jsme si zvolili a čím jsme se nechali ukecat, to máme. A řeknu vám, přece jenom žiju stokrát raději tady, než třeba v Afghánistánu, Severní Korei, nebo třeba Somálsku.

  Hm…tak ta naše – myslím, že poměrně standardní – familie se vám asi do vašeho levicově-extremistického krámu moc nehodí, co ?

 14. Libor Furbacher říká:

  Pane Jane nebyl jste nahodou na te vojne s panem Beranem .Tim by se dalo vysvetlit to zprizneni nazoru a i ten vyrok velitele roty?

 15. Fejinka říká:

  Pane Zítku, nikdy jsem se nebral za minulý režim, měl jsem s ním jisté problémy v zaměstnání, ale když porovnávám vše od r.89, hlavně od těch Havlových slibů a řečí , vše je jinak. To, že lidé chtěli po válce změnu ja nabíledni (o nás, jako státu, už bylo rozhodnuto dávno na Jaltě a Postupimi), ve volbách v r.46 to řekli občané jasně (ani toho dnes vychvalovaného Masaryka za první republiky moc nechtěli), chtěli změnu a komunisti nabízeli něci jiného, bohužel se to zvrtlo, jako dnes, my nejsme dobrý národ, opravdu jsme národ Švejků a dokážeme pro svůj vlastní individuální prospěch zapřít otce i matku. Dříve jsme museli lézt do zadku SSSR, dnes USA, potažmo EU a nadnárodním kolporacím. My nikdy nedokážeme být samostatní jako např. Švýcarsko. V r. 89 jsme tu šanci měli, ale díky Havlovi a spol. jsme ji zahodili. Bohužel jednotlivci dokáží zmanipulovat masy ve svůj prospěch a my jako berani držíme hubu, místo abychom je vzali na rohy a skončili s nimi. Takhle jenom brečíme a nadáváme. Čekám, že se někdo objeví a nabídne občanům něco nového, hlavně s prvky přímé demokracie, abych se za to slovo nemusel stydět.

 16. Zítek říká:

  To Fejinka……prosím, mluvte za sebe, opravdu nebrečím a nečekám, že se někdo objeví….

 17. Jiří říká:

  Pane J.. Kdo chtěl v době totáče bezdomovce vidět, tak je viděl a věřte že jich nebylo málo. A ti jako vy, zaslepení socialistickými vymoženostmi a demagogií jste samozřejmě vidět nesměli. Taková byla doba, která si vyžadovala „nevidět, neslyšet, nekomentovat a držet lajnu“.

  Pro Fejinku. Šance zde byla v roce 1968 ! Ale jak to dopadlo následně – rok na to stříleli Lidové milice, vojáci a VB do vlastních lidí na příkaz UV KSČ. Těch papalášů co si v klidu dožili po roce 1989 důchod. Ano to byla podle vás ta správná doba, která zde byla rovněž 20 let ( stejně jako dočasně umístěná sovětská vojska ).

 18. Berka říká:

  NE nemám jistotu, že o práci nepřijdu. A proč bych ji proboha měl mít ? Kdybych ji měl, tak budu na práci kašlat a budu to šulit jak to půjde. Takzvané „právo na práci“ jsme tady totiž už měli – a vidíte (i když spíš nechcete vidět), jak to dopadlo. Když práci ztratím, tak se prostě poohlédnu po něčem jiném. Bude to problém v mém věku, ale nebojím se žádné práce. Pokud neseženu nic, budu na podpoře. Holt budeme jíst topinky – máme je s manželkou rádi. Česnek je sice dneska drahý a stojí za houby, ale třeba ho ukradneme ze sousední zahrádky. Když nebudu mít práci, nebudu moc potřebovat ani auto, tak omezím jízdy na minimum. Zruším internet a začnu zase topit dřevem. Možná i ten páteční karban si budu muset odpustit – ale opravdu, nezlobte se na mě, nebojím se, že bych měl kvůli zlým kapitalistům a nelidským politikům v blízké době zajít hladem.

  No nic, bojujte za nás dál. Letiště na Henčově to asi nebude, ale třeba po vás jednou pojmenujou úžasný nový jihlavský multifunkční dopravní terminál. „Jihlava – nádraží Svatopluka Berana“…to myslím nezní vůbec špatně.

  A nebo vlastně – proč troškařit. Kléma měl taky svoje město. Malý a Velký už máme. Jak se staví čím dál víc, tak se stejně jednou všechno spojí dohromady. Pak by se Jihlava mohla jednoduše přejmenovat z úcty k velkému revolucionáři na… Beranov.

  Dobrou noc.

 19. Fejinka říká:

  Zítkovi: Mluvím za sebe, ale určitě za drtivou většinu občanů, kteří to tak vidí stejně, ale mlčí, ať už z jakýchkoliv důvodů. Změna musí přijít, takto to dál nejde.
  Jiřímu: Ano šance tady byla r.68, byl jsem v té době na vojně a cítil jsem se obdobně jako můj otec v 38, když byli na hranicích a museli je potupně opustit. A já se ptám, proč nám nepomohl tenkrát Západ, čekali jak se to vyvine. Oni tady asi existovaly určitě nějaké vojenské smlouvy v případě napadení, dnes tomu je stejně zrovna tak. Žádná správná volba po r.69 to nebyla, nic mi nepodsouvejte, já jsem si v té následující době užil své, ale v žádné Chartě77 jsem nebyl, abych z toho po r.89 těžil, jenom jsem to odnesl zaměstnáním s žádnou vyhlídkou postupu, po různých pohovorech. To, že papaláši z této doby nebyli řádně potrestáni je chybou Havla a spol., z nich je dnes celá řada novodobích zbohatlíků-tzv. podnikatelů či politiků, bohužel v pravicových stranách, jaký paradox. Ti, kteří zůstali u komunistů, jsou mi daleko sympatičtější a solidnější, než ti, kteří už několikrát převrátili kabát. A že jich tam je. To co bylo slibováno se nestalo, pravý opak, stačí si vzít Havlovy proslovy. Obdobně jako dnešní programy politických partají, které jsou jenom na papíře a hlavně před volbami. A co se z toho plní, fraška. Dívám se na svět obyčejnýma očima a selským rozumem. A vůbec se nedivím, že lidé jsou frustrováni současným vývojem, hlavně v poslední době u nás.

 20. Jiří říká:

  To Fejinka : Jenom připomínka – ti „střelci“ jsou mezi námi stále a posluchat soudruha Filipa a jemu podobných jak hájí střelbu na hranicích v době socialistického blahobytu je v dnešní době dosti smutné. A takových co to schvalují je mnoho. A rok 68 nebyl o pomoci zvenčí, ale o chování našich lidí a odvahy se poprve historicky někomu postavit a bojovat za svoje idee. Český národ je národ plný srabů a novodobých Švejků a táhne se to celou jeho historií. Smutná to realita. Všechno dělat jenom „jako“, ale „skutek utek“.

 21. Libor Furbacher říká:

  Jo pane Jane vy musite ded Vseved.[Samozrejme my to melo byt jasne uz z vasich prispevku]Mate pravdu ze jsem mel za realneho socialismu “protekci“Komousi ji ocenili na nejakych dvanact mesicu uz ani nevim kolik to presne bylo a v ktere napravne skupine protoze jsem jim nedal chance aby me hostily.

 22. Jan P. říká:

  Pane Furbacher! Hlavní problém některých zde diskutujících je neobjektivní hodnocení lidi a věci,které neznají,nezažili nebo nemají dostatek všech skutečných informací.

  Pokud,zde nikdo oprávněně kritizuje některé události v naší zemi po roce 89 a současnou „protikorupční“vládu „rozpočtové „odpovědnosti“ je podle Vašeho uvažování Vámi označen za komunistu a vše by nejraději podle Vás vrátil před rok 89.Podle Vás je 80% občanů komunisty,protože nemají oprávněnou důvěru ve vládu a nesouhlasí s jejími škrtreformami.Život ve vyspělé západní demokracii Vám k Vaší škodě občanském a demokratickém povědomí moc nepomohl.Chápu,že byznys byl a je pro Vás důležitější záležitostí.

  Stejně jako vy nebo já a další o většině diskutujících osobně nemůžeme nic blyžšího znát a tudíž nezaujatě hodnotit. Měli bychom pouze věcně diskutovat o svých názorech a celospolečenských hodnotách, které zde diskutující z řad běžných občanů různě sdílí.To je myslím také hlavním smyslem diskuzního blogu JL.Pro politiky a zastupitele také touto formou znát různé názory občanů-voličů.
  Na základě Vašeho hodnocení npř. poměrů VZS v době reálného socialismu jsem správně typoval dvě možnosti.Štěstí-emigrace a vyhnutí se povinosti ZVS.Nejsem samozřejmě vševědoucí,ale v životě už mám také něco za sebou.V emigraci před r.89 jsem jako vy,ale bohužel nebyl.

  Pane Furbacher,Berka,Jiří,Zítku a další ! V rámci objektivity dokažte zde ostatním čtenářům a diskutujícím skutečný příklad toho,že npř.Svatopluk Beran,Fejinka nebo já chválilme většinu věci,které od r.48-89. KSČ v Československu praktikovala.Nebo uveďte zde konkrétní příklad,že řešením krize současného kapitalismu západního světa,kterého je i ČR součástí.Navrhujeme ze zmiňovanými pány návrat zpět do dob komunistické totality respektive státního kapitalismu řízeném jednou politickou stranou.Z čehož nás zde neoprávněně stále viníte.

 23. Zítek říká:

  To Fejinka…SUPER SUPER SUPER… já už jsem se dlouho tak nezasmál jako po přečtení vašich slov:

  ,,Mluvím za sebe, ale určitě za drtivou většinu občanů, kteří to tak vidí stejně, ale mlčí,,
  – jak vy to tedy víte?
  Aha, asi vám to napsali, když mlčí – určitě……..Díky super..

 24. Fejinka říká:

  Pane Zítku, s Vámi se nedá solidně diskutovat, vše znevažujete a skutečnosti nevidíte, či nechcete vidět. Ta čísla hovoří z různých statistických údajů, které předkládají naše sdělovací prostředky a ty jistě mluví pravdivě. A to, že občané ještě mlčí je nabíledni – strach. A především strach, že příjdu o mizerně placenou práci. Dnes nestojíme ve frontě na banány, jak už někdo dříve poznamenal, ale stojíme ve frontě na práci a sociální dávky. Žijeme v „Banánové republice“.

 25. Zítek říká:

  Nemůžete prosím vyjmenovat Fejinko trochu důkladněji to co nebylo? Ale bude to delší seznam, než vaše trapné banány. Já vím, že byly dráty a samopaly na hranicích, cenzura, interupční komise, političtí vězni, popravení spoluobčané na příkaz komunistů a pokud vám pojem svoboda nic neříká, je to váš problém. A kdo dnes mlčí? Pokud nahlédnu na Net….tak opravdu nemám pocit, že lidé mlčí…..to si opravdu nepamatujete dobu, kdy lidé museli mlčet? Víte, že vaší demagogií znevažujete ty, kteří opravdu museli mlčet ty, kteří nemlčeli a byli popraveni nebo vězněni? Zamyslete se.

 26. Fejinka říká:

  To tady bylo snad min. tisíckrát omleto od r.48 do r.89 se vším všudy a je už trapné se tím ohánět. Doba jde dál a v r.89 jsme si klíči vycinkali, nebo ne, lepší budoucnost, aspoň jsme v to věřili. Dějiny a čas letí dál, bude to 23 let po listopadu 89 a nějak se to zadrhává čím dál tím víc, vy se jenom díváte dozadu. Mluvte o této době, když jsme, jak se říkalo, otočili kolo dějin zpět, nebo dopředu??? Je zde co řešit.Správně, dnes lidem zbývá jenom ten NET a tam si vylít svou duši,nadávat, protože nic jiného nezmůžou za současné situace, všichni ti, kteří mají možnost s tím něco udělat jsou hluší a neteční (jenom si hledí svých koryt zůstat tam ještě ty dva roky), ale to se opakuje stále dokola, kdo chce, tak to vidí, kdo ne, obrací se do minulosti. Včera večer když jsem sledoval Hyde park a p. Drábka a body za jeho výkon,nechtěl jsem tomu věřit, i moderátor přestože mu nedával otázky „na tělo“, se zarazil, no paráda. Řečeno s klasikem je něco shnilého ve státě Českém (v Dánsku tomu asi tak nebude). O minulosti toho bylo řečeno již hodně a kdo se k ní stále přehnaně vrací, tomu asi chybí argumenty v současnosti.

 27. Zítek říká:

  Co o fašismu..? Můžeme? Já myslím, že musíme…… „Národ, který nezná svou minulost, je odsouzen ji prožít znovu.“ Co vy na To Fejinko ?

 28. Fejinka říká:

  Vy si pletete hrušky s jablky, já nevím do jaké diskuse mne pořád taháte. Já jsem vedl debatu o současné demokracii. Vy do toho taháte minulý režim, nyní fašismus, brzy asi VŘSR, potom R-U, atd. Historii musíme znát, ale ne se na ní a k ní se pořád dovolávat, ale poučit se z ní a udělaných chyb do budoucnosti. Toť vše.

 29. Zítek říká:

  Opravdu jste evidentně chápající, já vám děkuji a končím tuto ,,plodnou,, diskuzi s vámi…

 30. Jiří říká:

  Já Hyde park s p.Dábkem taky poslouchal a sleduji jeho vyjádření a chování delší dobu a mnohokrát to není mimo „misu“. Je to jenom o úhlu pohledu na jeho sociální politiku. Možná ještě nenezrála doba na některá jeho rozhodnutí, ale budoucnost určitě mají a to v době, až malý český človíček zvyklý na vše až „pod nos“ změní svůj pohled sám na sebe.

 31. Jan P. říká:

  Ministr Drábek „sociální reforma“ a jiný úhel pohledu.

  Ministr Drábek již několik měsíců ujišťuje (lže), že nový systém s dílny ministerstva funguje a dávky jsou vypláceny včas ( což je také lež). Zhruba 300 tisíc čekatelů na státní pomoc v podobě příspěvků na péči by s ním patrně nesouhlasilo“, uvedla poslankyně Lenka Kohoutová (kupodivu z ODS). „ Nový IT systém byl ze strany ministerstva vybrán na základě prokazatelně špatného řízení a ani během půl roku se zástupcům ministerstva nepodařilo systém zprovoznit natolik, aby fungoval alespoň přijatelně“, doplnila názor na systém MPSV L. Kohoutová. Je jen s podivem, že se s touto skutečností paní Kohoutová neobrátí na příslušné státní orgány. Asi ví proč!

  Tři důvody, proč Sociální reforma nefunguje:
  1) Důvod č. 1: DONEZ
  http://www.youtube.com/watch?v=7Moj2ohrbcg&feature=player_embedded
  2) Důvod č. 2: sKarta
  http://www.youtube.com/watch?v=knol6a6RS-c&feature=player_embedded
  3) Důvod č. 3: Veřejná služba
  http://www.youtube.com/watch?v=AkGFxKdgwd8&feature=player_embedded

  Tato reforma zcela mění postoje státu k lidem, kteří se ocitají ve specifických životních situacích, jako je rodičovství, život s handikapem nebo nezaměstnanost. Cílem už není pomoci takovou situaci překonat a překlenout, ale sociální pomoc zpoplatnit a sociální služby outsourcovat do komerčního sektoru, aby přinášely zisk.

  Řada odborníků a občanských iniciativ npř.ProAlt „reformu“ ministra Drábka již delší dobu oprávněně kritizuje a varovala nad jejími pochybnými mechanismy.
  Npř. sociologové Ondřej Lánský v DR „Kdo zneužívá sociální dávky“ nebo Linda Sokačová na aktuálně cz. „Proč měl ministr Drábek odstoupit už dávno?“ npř. správně konstatují:
  Rétorika pana ministra a české vlády je však jiná. Za důvod pro likvidaci sociálního systému vydávají tzv. zneužívání sociálních dávek. Sociologická analýza z loňského roku však odhalila, že např. v rámci dávek státní sociální podpory (kam spadá např. rodičovský příspěvek) lze skutečné zneužívání odhadnout zhruba mírou 0,1 % státního rozpočtu. A to má být to největší zlo, na které se máme zaměřit? Proto má stát vést válku proti potřebným a ekonomicky slabým? Neměl by se ten skutečný boj vést se zneužíváním veřejných zdrojů vysoce postavenými úředníky, ministry a poslanci?
  Jednu takovou podivnou hru nám pravděpodobně předvedl právě náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška. Patří mezi dlouhodobé ministrovi spolupracovníky a stál za řadou výběrových řízení na dodavatele služeb souvisejících s výkonem veřejné správy v gesci MPSV a sociální reformy. O co konkrétně jde, se můžeme zatím spíš dohadovat. Důvěryhodnost celé Sociální reformy je teď už ale pod bodem mrazu. Je to komplex opatření zcela potírajících lidskou důstojnost, smysl sociální podpory a pomoci a zároveň je plan i řady dohadů týkajících se korupce a zneužívání veřejných financí. Pan ministr by tak měl rezignovat už teď, kdy je jasné, že Sociální reforma je tu od toho, aby sociální pomoc zpoplatnila a druhým dala vydělat, a ne až v momentě, kdy se prokáže vina jeho náměstka a dlouhodobého spolupracovníka už z dob podnikání.

 32. Zítek říká:

  Honzíku Beranů alias Jane P. – Paní Linda Sokačová by z vás radost neměla, že jste jí ukradl text …bez uvedení zdroje to je prostě zlodějna a proto vás označuji za zloděje…..ale co chtít po příznivci soudruhů, kteří znárodnili co se dalo….

  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/linda-sokacova.php?itemid=17676

 33. Zítek říká:

  ha, musím se vám omluvit…už to vidím…no, chybička se vloudila….omlouvám se upřímně..

 34. Libor Furbacher říká:

  Pane Jane zase spatne,sice stesti jsem mel ,ale vojenske sluzbe jsem se zase tak moc nevyhnul .Ale to je jedno.Ze ste nebyl za komousu v emigraci me vubec neprekvapuje ,proc by jste opoustel neco coz vam vyhovovalo a pravdepodobne jste ten ksindl activne udrzoval pri zivote a budoval.

  Pisete ze si myslim ze je tam 80 procent obcanu komunistu.To nejni tak zcela pravda,Ale verim ze tam je 80 procent obcanu ,kterym by to snad nebylo uplne jedno kdyby se vratili komousi v plne krase ,ale neudelali by vubec nic aby jim v tom zabranily.A to je ten pruser ceskyho naroda.

  To se presne stalo v 39 kdy nase vymluva byla ze nam nikdo “nepomohl“.To je jako kdyz chci aby mi nekdo ve rvacce pomohl tak se musim prvne zacit prat.Kdyz mi nekdo pomuze pred tim ,tak se spis on pere za mne.Ale na to ,ze to nedko za nas vyresi jsme si uz tak zvykli ze to bereme jako samozrejmost.

  68 byl jen krasny sen,plny nadeji a skoncil rychle tak jak zacal .Tech nasich ceskych par komunistickych procent vyhralo a“80 procent“zacolo pozirat sami sebe normalizaci .Nejnize jsme klesli v dobe charty,Nikdo neocekaval od vsech lidi jit a podepsat chartu,to uz chtelo velkou osebni odvahu.ale jak muze clovek jit v zastupech jak ovce[A padesata leta bylo to same] a podepisovat petice proti necemu s cim v jadru souhlasi a nebo to ani necet? Jenom proto ze chce byt hezkej?Aby nemel ten nejmensi problem?Co treba rict ze o tom nic nevite a nebo ze vas to nezajima?

  Ani takou malou podporu jsme nabyli schopni dat lidem kteri obetovali vsechno aby pomohli vsem ke svobode.At se kazdej diva na chartu jak chce,ale my jsme si ji jako narod nezaslouzily.Pak zbyly jedine dve cesty,zustat tam ,ohnout hrbet a zit jak se da.A nebo jim ukazat finger.Pro me ten vyber byl “no-brainer“.

  Podivejte se na nynejsi volby,vysledek to pruser sam o sobe,komletni ztrata pameti,ale to nejni to nejhorsi .Podivejte se na ucast volicu kolem 35 procent!!!!!!!!.Skoro vsichni z tech 80 procent se ani nehnou.A pak budou nadavat jak je ta demokracie spatna a jak nepracuje.Uz jsem stokrat slysel z mnoha ruznych pramenu ze si cesi neumi vladnout.A Hell ,ono uz tomu zacinam verit.

 35. Jiří říká:

  Pro Jana P. : blábol za blábolem s viděním světa pod úhlem levicového smýšlení s jednoduchými řešenímí, závěry a vysvětlením složitého.

 36. jic říká:

  kdyz jses zdravej tak bez sedet.-

 37. Svatopluk Beran říká:

  Živnost vybudovaná na podpoře státu. Je to ještě legální liberální kapitalismus, nebo kapitalismus tvořící zisk coby socialistická živnost?

  VladimírV říká:
  Úterý, 18. 9. 2012 v 22:06

  Pak nám zbyde k diskuzi pouze osoba pana Kratochvíla, který podniká za účelem dosažení zisku. Jiný důvod, proč podnikat, neznám. Základní kapitál, který zřejmě získal nekalým způsobem, mnohonásobně rozmnožil a postavil firmu, která mimo jiné zaměstnává stovky lidí a která patří mezi největší dopravce v republice. Vězte, že existence firmy ICOM není závislá pouze na dotacích. JE ZNÁMO, ŽE LOKÁLNÍ PŘEPRAVA NENÍ VÝDĚLEČNÁ, PROTO DOTACE. Zároveň by nemělo být problémem, abyste akceptoval fakt prudkého růstu cen pohonných hmot a zvýšení DPH, což samozřejmě ovlivňuje nákladovost dopravy.

  Zaručená mzda možná i pro řidiče kamiónů

  Nařízení, jímž od loňského ledna tehdejší vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) zvýšila pro řidiče linkové autobusové dopravy minimální zaručenou hodinovou mzdu ze 71,60 na 98,10 Kč, by podle generálního ředitele společnosti ICOM transport Zdeňka Kratochvíla mělo platit i pro řidiče kamiónů.
  Průměrná měsíční mzda řidičů v autobusové dopravě činila podle statistických údajů v loňském roce 31 272 Kč. Byla tak podstatně vyšší než platy řidičů kamiónů, které se v průměru pohybovaly kolem 21 000 Kč.

  „Ve skutečnosti ale kamioňáci za tak nízký plat většinou nepracují, další peníze dostávají bokem,“ tvrdí Kratochvíl. Podle něj by proto vláda měla začít jednat se zástupci dopravců o zavedení minimální zaručené mzdy i pro tuto kategorii řidičů.

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I