Blog Jihlavských listů

Josef Drbal
55- "S vašimi názory nesouhlasím, ale do smrti budu hájit vaše právo je říkat" (Voltaire) - Mělo by se v dnešní době tesat do kamene. 32 let, věčný kverulant a rýpal. Vyznavač mnoha nezvyklých koníčků a příznivec Svobodných. drbalj@email.cz

Listina hanby

Josef Drbal | Čtvrtek, 1. 11. 2012 v 23:59

Zastupitelstvo města Jihlavy dne 30.10.2012 schválilo zvýšení poplatku za odpad pro své občany o 40%. Konkrétně ze stávajících 500Kč na 700Kč/osobu.

V době kdy město doslova vyhazuje peníze jihlaváků za nesmyslné cykločmáranice, futuristické pyje Stříbrného pomezí, lapače mladistvých Romulanů, nejrůznější zimáčky a stadiónky ve kterých se utopily stovky milónů korun si jeden říká, že ti na radnici musí být padlí na hlavu. Místo aby  ubrali na výdajích,  tak budou ještě víc zatěžovat své obyvatele dalším zdražením. To vše na pozadí Vymazalem zuřivě prosazované obří spalovny odpadků, kterou chce postavit jihlavákům přímo pod nos – jakoby Kronospan nestačil.

Opět s hrůzou sleduji, že jediný kdo na posledním zastupitelstvu hovořil rozumně byli komunisti. Jak hluboko klesli pánové z ODS, ČSSD, Kalouskovci z TOP 09 a dalších skupin, když už i komunisti mají rozumnější názory?

Jestli i Vám přijde zvláštní, že ve městě které je ve třídění odpadu na špici se zdražují poplatky o 40%, přináším voličům seznam všech kteří pro toto hlasovali. Až se na Vás budou zase před volbama šklebit z plakátů, ať víte co od nich můžete ve skutečnosti čekat. Dali jste někomu z nich ve volbách svůj hlas?

A volili byste je i teď?

Pro zvýšení poplatku o 40% hlasovali:

Ing. Jaroslav Vymazal – ODS

Jan Dršata – ODS

Renata Fehérová – ODS

Ing. Martin Fiala- TOP09

MUDr. Miroslav Havlík – TOP09

Mgr. Jana Nováková Hotařová – ČSSD

Ing. Rudolf Chloupek – ČSSD

Erich Janderka – ODS

PhDr. Zdeněk Jaroš – ČSSD

Ing. Vladislav Jiroušek – Krásná Jihlava

Ing. Josef Kodet – KDU-ČSL

Ing. Milan Kolář – Krásná Jihlava

Eva Krpálková – ODS

Martin Málek – ODS

MVDr. Přemysl Novák – ODS

Věra Podhorská – TOP09

RNDr. Petr Pospíchal – ČSSD

Mgr. Stanislava Prokešová – ČSSD

Bc. Lenka Rokosová – ČSSD

Bc. Vítězslav Schrek – ODS

Ing. Marie Stejskalová – KDU-ČSL

JUDr. Jan Ševčík – ČSSD

MUDr. Jaroslav Točík – Krásná Jihlava

Ing. Karel Vybíral – ČSSD

Ing. Vratislav Výborný – ČSSD

František Zelníček – ČSSD

¨

Na závěr pro čtiva chtivé návštěvníky přináším šplechty co mě na zastupYtelstvu zaujaly.

Ing. Marie Stejskalová (KDU-ČSL)
Já bych v každém případě tady tuhletu vyhlášku podpořila v tomhle znění.

Jaroslav Zeisberger (KSČM)
Já stále nechápu jednu věc, na jednu stranu říkáte že občané města třídijou dobře. Za odměnu jim teda zvedneme poplatky aby třídili ještě líp a aby třídili ještě líp, tak jim to zvedneme ještě jednou?

Ing. Martin Fiala (TOP09)
Protože jste dobře třídili, tak Vám zdražujeme jenom o 200Kč a ne o 500Kč. A když budete třídit ještě lépe, tak příští rok můžete platit ještě méňě.

A na závěr, uhodnete kdo se nás snaží uspat tímto textem?

Já bych přece jenom, protože je to fakt velmi závažná věc a strategická věc. Jenom chtěl připomenout, možná jste někteří pozapomněli že řešíme ISNOV. Že vlastně jsme přspěli coby město a další města plus kraj na to, abychom zpracovali studii. Ta je hotová. A já jsem v podstatě domluven s panem hejtmanem a hned potom co bude ustavující zastupitelstvo, tak v krátkém čase bude svoláno jednání  mezi vedením kraje  který bude působit coby koordinátor a v podstatě mezi hlavně těmi většími a všemi obcemi. Samozřejmě vyjma a nevíme jak to budem řešit u těch malých, kde je třeba sto obyvatel a podobně. Ale je potřeba aby se všichni zapojili do toho systému ISNOVu ano a v rámci toho opravdu bude muset ten systém začít fungovat, budou muset být vytvořena ta překladiště, bude muset být postaveno to zmiňované zařízení na energetické využití odpadu….“


61 komentářů k článku “Listina hanby”

 1. Jiří říká:

  Jane P. – až příjde těch 80% nespokojených k volbách a tím vyjádří svůj nespuhlas s čímkoliv, tak budu věřit, že tomu tak je. Ale dnes, kdy příjde k volbám snad třetina lidí a někde ani to ne a následně nám všelijaké agentury přinášejí procentuálně náladu se spokojeností lidí, tak tomu něvěřím.

 2. Jan P. říká:

  Jiří-podzimní výsledky krajských a senátních voleb sociologické průzkumy a šetření jednoznačně potvrdily,že vládní pravicové strany a nikým nevolená vládní strana LIDEM nemá žádnou podporu většiny občanů-voličů.Krajské a senátní volby byly také o vládní politice „úsporných“ opatření a církevních restitucí.
  Někteří naši politologové varují,že nejbližší parlamentní volby mohou být pro ODS a TOP O9 dokonce katastrofální.Pravici v česku může u veřejnosti trvat řadu let rehabilitace jako důvěryhodná moderní demokratická pravice.
  Váš optimismus lépe řečeno vaši politickou slepotu o nejbližším osudu současné pravice v česku nesdílím.
  Jiří, alespoň v mainstremových médií lépe čtěte a poslouchejte důležitá fakta a údaje.

 3. VladimírV říká:

  Pane Jane P. Pan Jiří chtěl spíše naznačit, že 70% lidí, v tom i já, prostě nevěří žádné nynějších volených politických stran, tedy ani té levici, která se dnes holedbá volebním vítězstvím. Ano, nepartajnická politika může přivést k volbám většinu z těch nespokojených. Jenomže současné partaje tomu účinně brání a mají dokonce dost prostředků (jakým způsobem je nabyly, to ponecháme stranou) na reklamu a tedy účinné ohlupování svých voličů. Jinak řečeno, ono zhnusení lidí ze současné politiky nahrává dinosaurům současných stran. Opravdu Vám nezávidím a sobě nepřeji rudooranžovou budoucnost. Stále platí heslo: „Starýho psa novým kouskům nenaučíš“. Sama proklamace podpory hospodářského růstu a boje proti korupci z úst lidí, kteří mají sami za drápama, opravdu nestačí. Těmto lidem se prostě věřit nedá.

 4. Jan P. říká:

  Pane VladimíreV!

  Pan Jiří je bohužel politicky a sociálně negramotný se dobře celospolečensky orientovat.Nálada ve společnosti a poslední volby jasně ukázaly,že občané, kteří se dostaví k volebním urnám většinově hlasují pro strany levice.Působení pravicové vlády zejména posledních více jak dvou letech tomu hodně pochopitelně pomohly.Parlamentní volby dopadnou zřejmě podobně a pro pravicové strany mohou být skutečně katastrofou.Příklad Slovensko.
  Znáte moje názory nebo hodnoty,které zde sdílím na diskuzním blogu JL snad delší dobu.Jako levicově smýšlející liberál z pozice řadového nestranického občana bude pro mě budoucí levicová většina v parlamentu teprve důvěryhodná za předpokladu prosazování nutných systémových revolučních změn,jako je npř.PŘÍMÁ DEMOKRACIE(politická i ekonomická).
  Dříve rozhodně ne.

 5. Jiří říká:

  Pane Jane P., děkuji za mé hodnocení. Fakta pro mne nejsou vyjádření ruzných agentur, které vždy když to neklapne podle jejich prognź, tak to vžyd nějak okecají, že …………. Pro mne je důležité prostředí v kterém žiji a kterésleduji. Všichni nadávají, ale stále si žijí na světové poměry dobře a oni to dobře vědí, ale proč bych si nepostěžoval, když budou moci dostat něco „zadarmo“. Ale co pro to udělají ? Utíká těch 70-80% nespokojených provést změnu formou demokratických voleb. To víte že ne, přednější je chata, žvanec a zábava. Jak směšné a podobné českému národu – vše dělat jenom „jako“. A k té přímé demokracii – nezdá se Vám budoucí volba prezidenta směšná ? Mne tedy určitě ano. Ale to je mů názor. A že je pravicová politika v Česku v krizi je pravda, ale totéž čeká za pár let levicové strany ( takto varují i ti vaši „někteří“ politologové ). Ono totíž platí staré dobé “ kdo nic nedělá, nic nezkazí“.

 6. Berka říká:

  Tak. Jako další sociálně a politicky negramotný s tím plně souhlasím. Nevím proč chcete mermomocí další prvky „demokracie“, když neumíte – nebo aspoň ta 80% většina neumí – využívat těch stávajících.

 7. Jiří říká:

  Kdyby všichni ti nespokojení, kteří se angažují v různých protivládních aktivitách ( vámi jmenovaní studenti, sympatizanti Holešovské výzvy – mimochodem v Jihlavě bylo kolik účastníků na akci tohoto sdružení ?, platformy STOP VLÁDĚ , různé petice a pochody nespokojených = těch 70-80% nespokojenýcn ? ) mělo zájem něco změnit, vyrazí k prvním volbám a tam dají jasně najevo co chtějí. Neargumentujte krajskými volbami kde byla účast nějakých 35% a z toho % levicových voličů bylo méně, což nereprezentuje 70-80% nespokojených. Takže ono je to vždy „jedna paní povídala“ a skutečnost je jiná. Už vidím, v případě vámi požadované přímé demokracie, jak voliči běhají každého půl roku k volbam a rozhodují něco o čem nic nevědí, když nejsou schopni přijít k volbám v hojném množství ( 70-80% nespokojených ) jednou za 4 roky ( parlamentní volby, senát je k ničemu a krajské volby nikoho nezajímají ).

 8. Jiří říká:

  Jane P.: volby do krajských zastupitelstev ukázaly ochotu lidí „bíti se za svoje práva a svobody“ v plné nahotě ( cca 35% voličů ) a to jsou svobodné demokratické volby. Sociologické výzkumy jsou právě to že „jedna paní povídala“. Už tady byl jeden levicový politik, který se opíral o sociologické a volební výzkumy a prognózy akde je mu konec. Kola politických dějin ho semlela. Chudák a jak on těm výzkumům věřil ( neplatil si je dokonce sám 🙂 ). No a nakonec. Jelikořž se v současné době mám tak jako nikdy a to nekradu, tak až zde bude vládnout levice a uskuteční ty své levicové nápady, tak se budu mít paradoxně ještě lépe. Už se těším.

 9. Jan P. říká:

  Jiří,špatně jste mě zřejmě pochopil.Nikdy jsem zde netvrdil,že 65%nevoličů u posledních voleb je jinak většinově potencionálních voličů stávajících levicových nebo středových stran.Nejsou,ale většinově ani voliči pravice.
  Většina lidí nemá z různých důvodů žádnou důvěru v politické strany (pravicové,středové a levicové).Jejich oprávněná nedůvěra a znehucení politikou a nefungujícího státu je výsledkem také nízké účasti voleb.Přesto jsou podle zákona volby platné a zvolení kandidáti mají legitimní demokratické právo na základě hlasů od svých voličů svůj mandát vykonávat.Většina nestranických nevoličů nemá žádnou možnost prosazovat své zájmy v parlamentu,krajských a obecních zastupitelstev.
  Přímá demokracie umožňuje nadstranickým nevoličům-občanům možnost prosazovat demokratickými mechanismy i jejich legitimní zájmy.
  Přímá demokracie je demokratický nástroj v rukou všech občanů mít možnost mezi volbami spolurozhodovat ze zvolenými poslanci a zastupiteli o věcech veřejných(jako je npř.obecní a celostátní referendum,vyhlášení referenda o vypsání předčasný voleb,odvolatelnost politiků voliči na základě podezření z korupce,nedodržení volebního programu).Výsledky obecního a celostátního referenda by byli pro vládu,vedení krajú a měst závazné.Účast na referendu pro občany je dobrovolná a stejně jako u voleb procento odevzdaných všech platných hlasů neni vůbec rozhodující.Zastupitelská demokracie by byla tím doplněna o demokracii přímou.Pomoc široké odborné veřejnosti občanům před hlasováním u referenda o závažných zákonech a rozhodnutí je zde samozřejmě důležitá.
  Přímá demokracie funguje npř. řadu let dobře ve Švýcarsku v některých státech USA a letos prvky přímé demokracie má schválit v sousedním Rakousku také rakouský parlament.
  K přímé demokracii se většina našich politických stran staví zatím zdrženlivě.Současná naše pseudodemokracie jim vyhovuje z různých důvodů nejlépe.
  Přímá demokracie neni samozřejmě žádný zázrační všelék na nízkou politickou kulturu a morální krizi ve společnosti.Je však důležitou systémovou politickou změnou ke skutečné fungující demokracii.
  Pane Jiří ,pokud máte k demokracii jako takové řadu osobních výhrad a pochybností můžete za dlouhých zimních večerů vymyslet lepší systém demokracie než v současnosti v západním světě existuje.Čtenáři diskuzního blogu JL si váše zajínavá řešení rádi přečtou.

 10. Jiří říká:

  Jane P. jsem zastáncem parlamentní demokracie a je na každém jak s ní naloží, nejsem příznivec populistických levicově orientovaných prohlášení a řešení. Nejdříve si v halavě musí srovnat co vlastně chtějí a podle toho se odpovědně chovat. Žádná zázračná řešení neexistují a přímou demokracií je nenajdeme. Toť vše.

 11. Rezek říká:

  No…třeba náš brněnskej Cibulka (ten co má jeho strana název na půl stránky), ten taky požaduje přímou demokracii a odvolatelnost politiků. A víte že se chtěl zúčastnit volby prezidenta ? Akorát že sehnal jenom 350 podpisů. Což je tedy myslím taky určitý průzkum veřejného mínění v této oblasti, žeano…

Zanechte komentář
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I