Umělá senzace kolem bunkru u ZOO

„Haló to je pan Drbal?“

„Ano, kdo volá?“

„Tady Klokan, tajný agent v redakci Jiskry. Dostal jsem vzkaz, že sháníte fotky obludy. Mohu Vám je ukázat.“ Řekl mi stručně do telefonu neznámý hlas.

Domluvili jsme si tedy konspirační schůzku na diskrétním místě. Čekal jsem přesně v poledne u horní kašny, když v tom jsem uviděl muže  s politickým držením těla.  Byl to on! Agent Klokan. Postarší prošedivělý holohlavý pán s fotobrašnou.

„Mám fotky obludy, chcete je vidět?“ řekl nenápadně agent.

„No jistě!“

„Tak se podívejte na obludu“ a vytáhl z kapsy pomačkanou fotografii nějakého člověka. Malý obtloustlý s naducanýma papulema a vlasama na přehazovačku přes pleš. Pozorně jsem si ji prohlédl a v oné záhadné osobě jsem poznal nejlepšího kamaráda sudeťáků – hledače senzací a mrtvých Němců.

„Né tuhle obludu! Obludu. Jako ten bunkr u ZOO. Mareš psal, že se tomu říká obluda.“

„Tak to jste měl říct rovnou, ale kdo vám nakukal to s tou obludou? Tak tomu nikdy nikdo neříkal.  To si musel někdo vymyslet.“

„No tak dobře, prostě bunkr u ZOO a máte je?“

„Ale jo, nějaký fotky mám. Ale že by to bylo nějak zajímavý, tak to ani náhodou. Byl jste někdy v Mor. Krasu? Tam je taky bunkr úplně stejně zařízenej. Výpustek se to tam jmenuje. Normálně tam provádí turisty a řekl bych že je to eště v lepším stavu, než tady u ZOO. Tady je to už naprosto nepoužitelný“

„Jo byl, to byla nuda… prostě starej kryt s historickým vybavením nanic a tajemství žádný.“

„No vidíte, a přesně tak je to tady v Jihlavě. Tady máte pár fotek a dělejte s nima co chcete, já jdu s Jardou na oběd ke Knížatům. Cenzuře ZDAR, soudruhu…“ rozloučil se agent a zmizel v davu.

Přináším Vám tedy fotky které mi dal, ať vidíte z čeho se někteří jedinci pokouší dělat senzaci…

Foto: agent Klokan

15 Responses to “Umělá senzace kolem bunkru u ZOO”

 1. Zítek napsal:

  Pane Drbale, je mi ukradený Mareš i bunkr, ale vy se zkuste zamyslet, jestli se musíte stále navážet do kauzy Dobronín. Ležet tam váš otec v hlíně na poli a jezdit přes něj několik desítek let traktory, jaké by vám to bylo? Nechtěl byste ostatky nechat pohřbít na důstojné a ze zákona určené místo ? Jaké by vám bylo, kdyby se proti tomu postavil nějaký soudruh RSDr. – z rozhodnutí strany doktor z Dobronína? To celé nerozvířil Mareš ani němečtí pozůstalí, ale nacionálně smýšlející lidé, kteří nemají ani tu slušnost v těle, aby nechali lidské ostatky pohřbít na hřbitově. A vy k nim asi nemáte daleko. Pište si o bunkrech, ale ty zavražděné mrtvé nechte spát. Konečně mají své důstojné místo na hřbitově a tak kdo to teď stále tahá do novin? Nejste to náhodou vy?

 2. Drbal Josef napsal:

  Pane Zítku. bunkr je mi taky šumák, ale Mareš a Dobronín/Kamenná mi teda jedno není. Normálně bych řekl že to prostě patřilo k té době a když všichni pohřešovaní z Dobronína byli členy NSDAP a stalo se to ještě ke všemu směrem na obec Kamenná které v roce 1943 dokonce udělil SS-Obergruppenführer Gottlob Berger titul „vzorové vesnice SS“ – jako vůbec jediné obci nacistické říše, mj. proto, že z 246 obyvatel Bergersdorfu vstoupilo do jednotek SS 46 osob(wiki).
  Tak se nedivte že prostě mám pochybnosti o verzi kterou tady šíří Mareš a spol. jako jistojistou pravdu. Cenzor Jihlavských listů dokonce cenzuruje i příspěvky vyjadřující pochybnosti o Marešem předkládané verzi! Já si myslím, že ti místní dobře věděli co dělají a asi pro to měli nějaký důvod.
  Takže pokud vím, tak na kostech ŽÁDNÉ ZNÁMKY NÁSILÍ NENAŠLI – to je fakt. S analýzou DNA to bylo taky zajímavé, dokonce mi připadalo, že to zkoušeli tak dlouho dokud jim nějaká shoda nevyšla. To samozřejmě přeháním, ale bylo to podezřelé.
  Divil byste se pane Zítku kde všude leží moji předci, ale narozdíl od některých mám dost soudnosti na to, abych uznal že to patří k historii a někteří si to jak skončili opravdu zasloužili.

 3. Drbal Josef napsal:

  Ještě jsem zapomněl:
  Píšete že by se ty ostatky měly uložit na zákonem dané místo. Tak proč to teda tahají do Jihlavy, když správně by se to mělo uložit na hřbitov obce kde se to našlo? Prostě si na tom Mareš a spol dělají kariéru. Špinit Čechy to by jim šlo – to je dneska v módě.

 4. Zítek napsal:

  Ptal jsem se vás pane Drbale, co byste dělal, kdyby vám přes ostatky táty jezdily traktory….jako správný jste mi neodpověděl a operujete tady co se stalo a proč se to stalo…myslím, že o tom víte s prominutím kulové……..a pokud jste takový ,,machr,, že byste tam ty kosti někoho z rodičů nechal, je to váš problém. Hodně to o vás vypovídá. Jinak k případu, který poslední dobou vy stále taháte do sdělovacích prostředků….ne Mareš, ale vy…- mimochodem – podle vaší ,,logiky : kdo teď platí vás ? Opravdu si myslíte, že ti lidé tam zemřeli hlady? A proč je ,,tahají ,, do Jihlavy? Slyšel jste někdy soudruha starostu v Dobroníně jak se vehementně bránil pohřbu na místním hřbitově? Opravdu nemáte kousek cti a nemůžete pochopit pozůstalé, že chtěli kosti rodičů pohřbít? A že jste nepochopil můj první příspěvek, kde píšu kdo to ,,rozvířil,, tak to je opravdu jen váš problém. Plivete tady hůř než zmíněný soudruh, ale věřte, že v Německu jsou rádi, že celá kauza je uzavřená …..snad vám vaše zaslepenost dovolí to částečně pochopit. Pokud vím, Mareš už to nezmiňuje tak s tím dejte pokoj i vy.

 5. Zítek napsal:

  Pardon…..vypadlo mi takové malé slovíčko v první větě…takže : Jako správný demagog jste mi neodpověděl…………

 6. Drbal Josef napsal:

  Vidím, že by to s Vámi bylo dneska na dlouho. Vy tady řešíte co by kdyby můj táta, ale já jsem demagog – to jste mě pobavil.
  Krom toho že Vám po mém otci je s prominutím kulové, jsem Vám odpověděl v posledním odstavci.
  Ostatní je vyjádření mého pohledu na věc tak, abyste i Vy měl možnost pochopit proč ten Drbal furt tak pochybuje.
  Když se na příspěvek(blog) podíváte, tak jsem ty „Němce“ zmínil pouze ve vztahu k pokleslým novinářům jako kauzu na které si udělali kariéru, takže o nějakém tahání do médií nemůže být řeč.

 7. Zítek napsal:

  Drbale, vy fakt nemáte sílu konkrétně odpovědět…..a s chápáním pointy ……také problém…..ale pro čtenáře ukázkové….díky…

 8. Berka napsal:

  Safra, pane Drbale…to je zajímavej paradox. Vy si to určitě nepřipouštíte, ale když se člověk zamyslí nad vašima názorama nejen na uvedenou tragedii, ale i na další věci – jako přistěhovalce, tmavé spoluobčany a podobně – vy jste ve své podstatě daleko větší nácek, než všichni obyvatelé Kamenné dohromady. Howgh.

 9. VladimírV napsal:

  Pánové kritici pana názorů Drbala. Když si přečtěte motto jeho vnímání dění světa, uvidíte, že se jej drží. A pokud se mu zdá obsah některých článků JL málo košer, tak se zákonitě projeví. Že třeba i drsně, to mi nepřekáží. I mně se nelíbí masírování našich myslí stále opakujícím se demagogickým náhledem tzv. investikativců na některé kauzy s očekáváním goebelsevského ofektu. Právě tomu je dobré udělat přítrž, protože platí: „“Stokrát opakovaná lež se stane pravdou. Navíc, není vinou pan Drbala, že se zde dlouhodobě neřeší otázka nepřizpůsobivých. Rasisty by se dali spíše nazvat ti, kteří by měli tuto skupinu lidí nutit k normálnímu způsobu života a oni tak nečiní. Jejich nezájem onu rasu stále více zvýrazňuje.

 10. Radim Chadim napsal:

  Pane Drbale, demokracie je o tom, že můžete mít v JL váš blog. Jste „pravý“ Čech, to vám nikdo nemůže upřít. Koukám, že vám kauza BUDÍNKA nedává spát ani po uzavření a pohřbu obětí. Ta však skončila. Ale napsat příspěvek do JL, že by jste nechal postřílet všechny Němce včetně jejich dětí, je na poděkování „cenzoru“ JL. Jinak by jste za své výroky mohl mít pěkné problémy. Máte docela slušný sloh, třeba by vám JL mohly sem tam nějaký slušný článek otisknout, potřebujete-li se tady zviditelňovat. Určitě by jste měl založit nějakou nacionální stranu, Vandas by vám záviděl…

 11. Venca napsal:

  Já si ten Marešův „senzační“ článek přečetl třikrát,aby mi náhodou něco neuniklo a tvrdím,že mi fakt nic neuniklo.Ani nemělo co.Článek úplně o hov.ně.Spíš mi to připadlo jako reakce na nedávné úspěchy komunistů ve volbách a snaha zase ukázat,jak hrozná doba to tehdy byla.Možná by pan novinář mohl vyrazit do Prahy a podívat se dolů d o metra,taky je po komunistech.

 12. Zítek napsal:

  Ano Vladimíre…..váš názor na pana Mareše jsem četl pod článkem, tak se nedivím, že se Drbala zastáváte. Jak jsem psal nahoře, kdyby bolševik z Dobronína nekopal kolem sebe, ani pan Mareš by neměl o čem psát, snad jen o jednom pohřbu po mnoha letech…A proč to stále Drbal vytahuje to nevím, kdo ho platí? KSĆM Dobronín ?

 13. pavel napsal:

  …..že byli členové NSDAP, pokud byste žil jako Němec za velkodemokrata tatíčka, spousta vznešených keců ale i spousta bídy a beznaděje a nejednou by někdo přišel s nabídkou na lepší život……….celkem se děsím, do jaké strany budeme vstupovat my, pokud ti zloději tady budou dál uplatňovat politiku ožebračování občanů a hlavně všeobecný morální rozvrat

 14. Vlčák napsal:

  pánové napíše už nekdo něco o tom bunkru TTD a účel ve své době či pozdejší cíle nebo ty dnešní nebo sem tu špatně a není tu řeč o K-9

 15. Josef Drbal napsal:

  Vlčák.

  Vzhledem e sdílnosti HZS se stejně nedozvíte nic než dohady. Podle fotek můžu říct, že je to prostě kryt určenej pro velení. Když tam naleze 50-100 politiků, bude to politický vedení. Když tam naleze 50-100 vojáků, tak to bude vojenský velení. Není tam žádný extra vybavení který by to určilo pro nějakej speciální účel. Není to žádná nemocnice, garáže pro tanky a jiný báje co tisknou v JL.
  Mají tam jeden funkční diesel, vzduchotechnika bude asi taky funkční – zřejmě počítali s radioaktivním spadem – všude samej filtr. Jedny „atomový“ dveře jsou u vstupu, další jsou za dieselem. Skrz druhý je pak pohled první fotky. Stejný dveře jsou v krytech domů kolem ul. Hamerníkova.
  Ta první fotka je nejspíš skrz druhý dveře směrem dovnitř.
  Druhá fotka je telefonní „ústředna“, ta by měla být, pokud vejdete do krytu a půjdete pořád rovně tak přímo proti Vám.
  Třetí fotka je „hlavní“ místnost, ta je zase od vstupu vlevo.
  Na tištěném plánu je vidět oddělená místnost před samotným bunkrem – to je místnost dieselagregátu.
  Na fotkách jsou vidět i novější zásahy, několik 33kg lahví s kyslíkem, novější telefon atp. Takovej standart bezpečný zázemí pro kohokoliv s možností komunikace anténama co jsou na povrchu.
  Zajeďte do bunkru Výpustek – uvidíte to naživo.

Leave a Reply