Blog Jihlavských listů

Zdeněk Gryc
46- Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla

REVITALIZACE BŘEZINEK A CYKLOSTEZKY

Zdeněk Gryc | Čtvrtek, 15. 11. 2012 v 13:29

V pátek 9. 11. 2011. jsem měl možnost hovořit s ved.  inv. odd. magistrátu  panem Kašíkem  a paní Marií Zapletalovou.  Po jejich vysvětlení grafického značení v mapě Březinek jsem se snažil prezentovat   své původní záměry na průběh cyklostezek. Tedy alespoň jako alternativu pohodlné jízdy, bez málem kolmého výjezdu do svahu Březinek.  Abych tyto návrhy lépe ilustroval předal jsem  12. 10. 2012. na inv. odd. DVD,které obsahuje:

2 filmy:

1/ Z centra Březinek do ZOO natočený 5. 12. 2007 ve snaze čelit propojení silnic a zachování bezbariérového propojení sídliště s lesoparkem.

2/ Z centra Březinek do Helenína složený z dílčích fotografií, které jsem udělal dne 17. 5. 2010. a poslal s vysvětlením panu primátorovi dne 17. 5. 2010. z něhož vyjímám:

V blogu se nemohu graficky vyjádřit,  proto odkazuji na web:

http://www.brezinky.atlasweb.cz/

Na obrázku 24 je uvedeno:
Návrh Březinovy sady z „LESA DO LESA“, PĚŠKY NERUŠENĚ A BEZPEČNĚ.
Na výkresu je cyklostezka vyznačena  žlutými tečkami.
Vyjděme z dnešní reality – lávka není –  a směřujme cyklostezku jako čtvrtou trasu do křižovatky cyklostezek k ZOO a  historickému Brněnskému mostu.
Na druhé straně pak přes hráz rybníčka ve školním areálu ve směru stávajícího dlážděného chodníku, který končí v lese poblíže  Helenínské skály.
Na základní mapě – při menším zvětšení  a turistické mapě Jihlavy na MAPY.CZ lze sledovat tuto možnou trasu, která by vedla od Helenínské skály k lávce do Helenína.  Přes ni by se dostala na stávající cyklostezku. Nutno zopakovat, že překonání  rokle s Ústavským potůčkem by vyžadovalo  lávku a terénní úpravy.Trasa by zde byla  nákladná, ale zajímavá. Chtělo by  vypracovat studii a posoudit možnosti.

Zdeněk Gryc

Zanechte komentář

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I